Vokalo pamokos vidutinėje vokalinėje grupėje santrauka. Pamokos tema: Apsilankymas pas muzikos magą

Vokalo pamokos vidutinėje vokalinėje grupėje santrauka. Pamokos tema: Apsilankymas pas muzikos magą

MBU DO „Namas vaikų kūrybiškumas Nr. 4"

Adresas: g. Morisa, 82a, Novokuzneckas, Kemerovo sritis

VOKALO PAMOKOS PLANAS

Dainavimo instaliacija. „Magiškos dainavimo taisyklės“

Programuotojas:

Arysheva Svetlana Ivanovna,

auklėtojas papildomas išsilavinimas,

vokalo ir pop studija "Orpheus"

Novokuznetskas

Kryptis: meninis.

Pamokos tema: Dainavimo instaliacija. „Stebuklingos dainavimo taisyklės“.

Tikslas: Idėjų apie „Dainavimo rinkinio“ koncepciją formavimas ir praktinis naudojimas vokalo pamokose.

Užduotys:

    Supažindinti mokinius su „Dainavimo rinkinio“ samprata.

    Supažindinti su dainavimo instaliacijos taisyklėmis.

    Vystosi vaikams muzikinis suvokimas, balso aparatas, klausa:

    Ugdykite atmintį, dėmesį, mąstymą, atkaklumą.

    Ugdykite susidomėjimą vokaliniu menu.

Vykdymo forma: pamoka-repeticija.

Pamokos įranga:

    fortepijonas;

    Muzikinė įranga;

    Vaizdinės priemonės;

    Užrašų rinkimas;

    Fonogramos.

Studentų veiklos organizavimo būdas: grupė.

Pamokos eiga

    Laiko organizavimas, įvadas į temą:

Muzikinis sveikinimas.

(Mokytojas dainuoja: „Sveiki, vaikinai!“, Vaikai dainuoja: „Sveiki, Svetlana Ivanovna!“)

Mokytojas:Šiandien mes padarysime labai svarbus reikalas- susipažinkime su “ magijos taisyklės dainavimas “, kurio negalima apsieiti. Jei laikysitės jų, tikrai išmoksite gražiai dainuoti. Bet pirmiausia papasakosiu apie dainavimo sąranką. Vaikinai, kaip manote, kas tai yra?

Vaikai: tai tiesi nugara, ištiesinti pečiai, gera nuotaika ir t.t.

Mokytojas: Teisingai.

    Pagrindinė dalis

Dainavimo rinkinys- tai yra teisinga kūno (kamieno) padėtis dainuojant. Kad balsas skambėtų laisvai ir šviesiai, jam niekas neturėtų trukdyti: pečiai nuleisti, nugara tiesi, nereikia tempti kaklo ir aukštai kelti smakro (kitaip iš karto tapsite kaip gaidys, kuris nori sušukti visiems). Nuo to, kaip laikote „kūną“, priklauso laikysena ir net savijauta. Visada būtina gera laikysena, ypač dainuojant.

Teisinga dainavimo nuostata yra „ magijos taisyklės dainavimas “, o šių taisyklių yra daug. Suskaičiuokime, kiek jų yra. Aš jiems paskambinsiu, o tu suskaičiuosi (mokytojas rodo vaizdinė medžiaga, kuriame pavaizduota taisyklinga stovėjimo ir sėdėjimo padėtis dainuojant).

1. Pagrindinė taisyklė – dainuojant negalima nei sėdėti, nei stovėti atsipalaidavęs: reikia išlaikyti vidinio ir išorinio sandarumo jausmą.

2. Galvą laikykite tiesiai, laisvai, nenuleisdami ir neatmesdami atgal, netempkite kaklo.

3. Tvirtai atsistokite ant abiejų kojų, o jei sėdite, tada lengvai liesdami kėdę, taip pat atsiremkite į kojas.

4. Dainuojant sėdint, rankos turi laisvai remtis ant kelių.

5. Negalite sėdėti sukryžiuotomis kojomis, nes tokia padėtis sukuria nereikalingą įtampą kūne.

7. Plačiai, vertikaliai atverkite burną.

8. Apatinis žandikaulis turi būti laisvas, lūpos paslankios, elastingos.

Kiek taisyklių suskaičiavai?

Vaikai: 8 taisyklės

Mokytojas: Puiku, teisingai suskaičiavome. Dabar žinome, kad yra 8 magiškos taisyklės, tačiau turiu dar vieną klausimą. Kodėl šios taisyklės vadinamos magija?

Vaikai: Nes jei laikysitės šių taisyklių, jūsų balsas skambės gražiai ir lengvai.

Mokytojas: Teisingai. Dabar dainuokime pažįstamą giesmę apie pelėdą, laikydamiesi šių taisyklių. Sėdėkime stačiai, pasidėkime rankas ant kelių, ištieskime nugaras.

Pelėdų choras:

Pelėda sėdėjo ant medžio

Ir ji dainavo savo dainą U-U-U,

Kokie keisti žodžiai

Tai pelėda klykia!

Vaikinai, šiandien dainavome naujai, laikydamiesi magiškų taisyklių. Ar manote, kad jie mums padėjo? Ar pradėjome dainuoti laisvai ir gražiai?

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Labai gerai. Dabar pakartokime dainą, kurią išmokome paskutinėje pamokoje.

Vokalinis ir chorinis darbas per dainą „Toli nuo mamos“, išmokęs antrą posmą.

3. Pamokos rezultatas. Atspindys

Auklėtojas: Vaikinai, apibendrinkime mūsų pamoką. Ko naujo sužinojome šiandien?

Vaikai: Susipažinome su magiškomis dainavimo taisyklėmis.

Auklėtojas: Kiek yra šių taisyklių? Pasakyk man juos?

Puikiai padirbėjai šiandien, gerai padirbėjai. Atsisveikinkime. Viso gero! (muzikine forma).

(Mokytoja dainuoja: „Sudie!“, Vaikai dainuoja: „Sudie!“).

Naudoti interneto šaltiniai:

http://vocalmuzshcola.ru- ištekliai:

Naudotos knygos:

MA Mikhailova Vaikų muzikinių gebėjimų ugdymas. Populiarus vadovas tėvams ir pedagogams. Vystymosi akademija, 1997 m .

Savivaldybės švietimo valstybės finansuojama organizacija

papildomas vaikų ugdymas

Vaikų tęstinio mokymo centras „Raduga“, Sočis

Pop vokalas

Tema: "Kelionė į šalį" Melodija "

Dombrovskaja Julija Jurievna

Danilenko Svetlana Vasilievna

Aiškinamasis raštas

Nuostabu muzikinis instrumentasžmogaus balsas... Kiekvienas iš mūsų yra tuo apdovanotas. O kaip savitai skamba vaikų balsai, kaip jie mėgsta dainuoti ir koncertuoti tiek namuose tėveliams, tiek per šventes. Tai suteikia jiems pasitikėjimo savimi, ugdo estetinį ir meninį skonį.

Atėję į pirmą vokalo pamoką, jie vis dar nežino, ką turi daryti. Ir labai svarbu nuo pirmos pamokos atskleisti mokiniams muzikos grožį, parodyti, kaip reikia įvaldyti priemones balso išraiškingumas, muzikiniai ir ritminiai gebėjimai, padedantys vaikams laisvai ir laisvai išbūti scenoje, kurių šiandien neįmanoma įsivaizduoti atlikėjo pop daina neturi choreografinių ir aktorinių įgūdžių, leidžiančių vaizdingiau ir išraiškingiau perteikti personažą žiūrovams atliekamos dainos, įgyti žinių muzikinis raštingumas... O svarbiausia – daryti įtaką emociniams, taigi ir motyvaciniams asmenybės aspektams vokalo pamokoms.

Plėtros naujumas ir aktualumas.

Šios pamokos plėtojimas vyksta dėl optimalių darbo su vaikais formų paieškos papildomo ugdymo sistemoje. Pamoka vyksta žaidimo – kelionės forma, kuri prisideda prie emocinio mokinių bendravimo, jų kūrybinės vaizduotės ugdymo. Kiekvienas vaikas, įgyvendindamas individualias ir grupines užduotis, randa galimybę kūrybingai asmenybės saviraiškai. Ši pamoka padeda mokytojui iš pradžių suprasti muzikinis gebėjimas naujai atvykę mokiniai, kiek jie myli muziką ir nori išmokti gražiai ir taisyklingai dainuoti, kiek jam yra suteiktas gebėjimas ir potraukis kūrybiškumui, vokalinių gebėjimų ugdymas.

Dar vieną išskirtinis bruožasši pamokos plėtra yra suderinta visų veiklos sričių veikla treniruotėje vokalo studija(vokalas, muzikiniai ir ritminiai judesiai, choreografija, vaidyba), kuriais siekiama bendro tikslo.

Rengiant metodinę plėtrą buvo naudojami šie metodai:

„bėgimo į priekį“ ir „grįžimo“ prie perduotos medžiagos metodas;

bendravimo būdas;

improvizacijos metodas;

dramatizavimo metodas.

Visi metodai yra glaudžiai susiję. Tai padeda mokytojui pamokos metu palaikyti tokį būtiną gyvą mokytojo ir vaikų bendravimą, kuris leidžia lengvai pereiti iš vieno pamokos etapo į kitą, nes tai yra emocinio pobūdžio ir suteikia vaikams džiaugsmo jausmą. . Šis informacijos suvokimo procesas yra efektyviausias.

Pamoka sudaryta taip, kad mokytojas galėtų kontroliuoti šios pamokos kūrimo efektyvumą mokiniams nepastebėtas, nes paskutinėje kelionės stotyje jie patys parodo žaidimo forma, kiek yra realizuojami mokytojo keliami tikslai ir uždaviniai.

Pamokos vaidmuo ir vieta mokinių edukaciniame maršrute, praktinis pamokos tikslas.

Vaikai šioje pamokoje turi galimybę susipažinti su visomis programos dalimis, pagal kurias jie bus mokomi per visą pop vokalo kursą.

Tikėtini Rezultatai.

Teigiamas vaikų požiūris į vokalo pamokos,

Praktinė reikšmė švietimo plėtra pamoka yra ta, kad ją galima pritaikyti rato darbas, v bendrojo lavinimo mokyklose, Vaikų kūrybos rūmai, kultūros namai.

Tikslas:

ĮVARTIS: sudaryti sąlygas įtraukti vaikus į nuolatinio muzikinio ir estetinio ugdymo sistemą per užsiėmimus vokalo studijoje.

Užduotys:

    žaismingas vaikų supažindinimas su pagrindinėmis dainos žanro sąvokomis;

    vokalinio aparato paruošimo vokaliniam atlikimui pradinių įgūdžių ugdymas;

    ugdyti vaikų pažintinę veiklą;

    pagalba estetinis ugdymas vaikai;

    sukurti vaikams bendravimo džiaugsmo ir sėkmės komandoje atmosferą.

Įranga:

Multimedijos projektorius, ekranas, nešiojamas kompiuteris (kompiuteris), muzikinė aparatūra (mini diskų denis), pianinas, kavos staliukas, kėdutės vaikams, krūtinė, stulpas, "Stebuklinga lazdele.

Vaikų amžius: 7-8 metų amžiaus

Pamokos planas:

    Sveikinimai

    Pažintis

    Pasiruošimas „kelionei“

    Stotis "Notki"

    Stotis „Didysis ir Mažasis“

    Stotis "Teatralnaya"

    Stotis "Grace"

    Stotis "Scena"

    Pamokos rezultatų apibendrinimas. Vaikų nuotaikos atskleidimas.

    Atsiskyrimas.

Pamokos eiga.

Prieš pamokos pradžią įraše skamba vaikiškos dainelės. Vaikinai susipažįsta su knygele. Vaikai užima savo vietą auditorijoje. (1 skaidrė)

1. Organizacinis momentas. Sveikinimai.

Mokytojas: Sveiki, draugai! Ar norite aplankyti nuostabią muzikinę šalį? Kur nuostabūs mokiniai ir malonūs mokytojai, kur mokytis nėra nuobodu, nesunku, o smagu ir nuostabu? Pasaulyje yra tokia šalis, ji vadinasi

"Melodija"! (skaidr. Nr. 2)

2. Pažintis

Mokytojas: Prieš leisdamiesi į kelionę, susipažinkime su jumis. Mano vardas Julija Jurievna. Koks tavo vardas?

Vaikai atsako po vieną.

Mokytojas:

Taigi mes susitikome. Dabar pasveikinkime vieni kitus.

Mūsų sveikinimas bus šiek tiek neįprastas, muzikalus. Būtent

sveikiname nuostabioje šalyje „Melodija“.

Muzikinis sveikinimas: „Laba diena“

Rodyti mokytoją.

Vaikai kartu su mokytoja atlieka sveikinimą.

Mokytojas: Puikiai padirbėjote, puikiai padirbėjote.

Dabar galime leistis į kelionę. Pasiimkime su savimi būtiniausius dalykus: šviesią šypseną ir gerą nuotaiką. pagrindinis tikslas mūsų kelionės – pamatyti, kokia graži yra muzikinė šalis, kokie herojai joje gyvena.

3. Pasiruošimas „kelionei“

Mokytojas: Dėl magiška kelionė ir reikalingi magiški padėjėjai: nuostabus ekranas, magiškas raktas ir nepaprastas traukinys. Turime pasakišką ekraną, patys sukursime neeilinį traukinį. Aš būsiu lokomotyvas, o jūs būsite priekabos. Susikurkime dabar ir pabandykime pavaizduoti tikrą traukinį.

Mokytojas paima vėliavėlę ir švilpuką. Vaikai simbolizuoja traukinį.

Mokytojas: Dabar mes pasiruošę! O kaip mums patekti į šalį „Melodija“?

Mokytojas išima iš karsto aukštasis raktas

Mokytojas: Ar žinote, kas tai yra?

Vaikų atsakymai

Mokytojas: Teisingai, tai aukštasis raktas. Jis padės mums atverti kelią į nuostabią šalį „Melodija“.

Mokytojas pritvirtina diską prie kotelio.

Ekrane atsidaro durys (3 skaidrės numeris) ir vaikai mato šalies žemėlapį „Melodija“ (groja pasakiška muzika) (skaidr. Nr. 4)

Mokytojas: Kelias atviras, kelionė prasideda.

Bet kokia gi kelionė be linksmos dainos? Kad kelias būtų linksmesnis, aš padainuosiu dainą, o tu pasistenk prisiminti paprastus dainos žodžius ir dainuok kartu su manimi. Prisiminti.

Choras:

Chuh-chuh-chug, tu-tu-tu,

Balti ėriukai

Išpučia važiuojant

Lokomotyvas-blakė.

Puiku, tau puikiai sekasi! Dabar su smagia daina jie tikrai mus praleis muzikinė šalis! Aš dainuosiu eilėraštį, ir su choru mūsų traukinys pajudės. Choras yra judėjimo pradžia. Taigi, ruoškis! (skaidrių numeris 4, 5)

Vaikai kartu su mokytoju pradeda judėti per auditoriją. Skamba muzika, mokytojas dainuoja dainą: (plius 1 eilėraštis ir dainos „Locomotive-bug“ choras)

Traukinys sustoja. Ekrane yra mažas namas su langais. (6 skaidrės numeris)

4. Stotis "Notki"

Mokytojas: Mūsų pirmoji stotelė. Pažiūrėkite, vaikinai, kaip nuostabu

namas. Šiame name gyvena 7 labai draugiški raštelio nuomininkai.

Ar žinai jų vardus ir kas kokiame aukšte gyvena?

Vaikų atsakymai (Do, re, mi, fa, salt, la, si).

Mokytojas: Teisingai! Pirmame aukšte yra užrašas „DO“.

Atsidaro pirmame aukšte esančio namo langas ir vaikai mato užrašą „DO“

Mokytojas:Šalyje „Melodija“ nata „DO“ yra gerumo ir draugystės simbolis. Ši pastaba padės susirasti daug draugų. Vaikinai, ar žinote dainų apie draugystę?

Vaikai vadina dainas apie draugystę („Stipri draugystė“, „Kai mano draugai su manimi“ ir kt.)

Mokytojas:„RE“ gyvena antrame aukšte

Atsidaro namo langas ir vaikai mato užrašą „RE“

Mokytojas: Tai yra kūrybos, darbo džiaugsmas. Kaip manai, ar norint gražiai ir taisyklingai dainuoti, reikia daug REGULIARIAI dirbti?

Vaikų atsakymai

Mokytojas: Taip, dainavimas yra įprasta veikla ir daug darbo. Sužinokime, o kas gyvena pas mus 3 aukšte – nata „MI“, reiškianti Dainų pasaulį.

Atsidaro namo langas ir vaikai mato užrašą „MI“

Yra įvairių dainų: liaudies daina ir kompozitorių bei poetų sukurta daina. O nata „MI“ ateityje galės mus supažindinti su šiomis dainomis.

Pasakyk man, kas gyvena kitame aukšte?

Vaikų atsakymai

Mokytojas: Teisingai! Pastaba "FA".

Atsidaro namo langas ir vaikai mato užrašą „FA“

Mano šalyje – visi didieji fantazatoriai ir išradėjai.

Atsidaro namo langas ir vaikai mato užrašą „DRUKA“

Mokytojas:Štai mes ant „DRUKOS“ grindų. Mūsų šalyje tai reiškia bendradarbiavimą, susitarimą, bendrą kūrybą. Šios savybės itin svarbios, kai šalies gyventojai dainuoja chore. Bet pas mus dainuoti išmokstama po vieną. Toks dainavimas vadinamas solo, o toks atlikėjas yra solistas.

Mokytojas: Grindų užrašai "LA". ŽEMĖ ... Šis užrašas supažindina savo draugus su tuo, kas vyksta mūsų žemėje. Ji pasakoja apie įvairius įvykius.

Atsidaro namo langas, vaikai mato raštelį „SI“.

Mokytojas: Paskutinis namo gyventojas – užrašas „SI“. SI yra jėga. Kūrybiškumo galia, vaizduotės galia, draugystės galia.

Tarp jų yra kabliukai.

Na, pasakyk jiems -

Vaikai: Daryk, re, mi, fa, druska, la, si!

Mokytojas: O dabar, priešingai -

Vaikai: Si, la, druska, fa, mi, re, do.

Mokytojas: Norėdami su jais susidraugauti,

Mums reikia mokytis muzikos.

Jūs atversite nuostabų pasaulį

Jei įvaldysite natas.

Jūs atsidursite stebuklingame pasaulyje -

Jūs dainuosite su jais!

Būsite draugai su užrašais -

Gyvensite muzikaliai.

Gyvenk be muzikos, mano drauge,

Niekas žemėje negalėjo.

Taip sutikome septynis naujus draugus. Su jais tikrai susitiksime, bet kol kas leidžiamės į kelionę, ieškodami naujų draugų.

Vaikai kartu su mokytoju pradeda judėti per auditoriją. Skamba muzika, mokytoja dainuoja dainelę: „Lokomotyvas-blakė“. (Plius natų choras) (7 skaidrės numeris)

Traukinys sustoja. Ekrane – vieno aukšto jaukus namas. (8 skaidrės numeris)

5. Stotis „Didysis ir mažasis“

Mokytojas: Antroji mūsų stotelė. Ir atsidūrėme su jumis dviem broliais, su kuriais, tikiuosi, susidraugausime. Ir jų vardai yra Didysis ir Mažasis. O dabar noriu jus supažindinti su nuostabia pasaka. Kartą gyveno du broliai: majoras ir mažametis. Majoras buvo majoras ir minorinis. Vyresnysis brolis visada linksminosi:

Aš esu pagrindinis režimas: džiaugsmingas, žvalus!

O jaunesnysis buvo liūdnas ir atsiduso:

Man jau seniai liūdna, nes esu nepilnametė.

Nepaisant skirtingų temperamentų, broliai niekada nesipyko ir gyveno kartu. Tada vieną dieną jie nuėjo į mišką grybauti, uogauti ir pasiklydo ...

O, mes pasiklysime, įkrisime į duobę, sušuko nepilnametis. Mes niekada neišeis iš šito miško...

Kodėl tu verki, – nuramino jį vyresnysis brolis. Neliūdėk, verčiau dainuok dainą!

Atlieka dainą: Aš esu minorinė, yra ilga liūdnų garsų eilė, dainuoju liūdną dainą ir dabar riaumoju ...

Daina mažamete pasirodė labai liūdna. Visas miškas su juo pasidarė liūdnas, liūdnai šiugždėjo žolė, nurimo vėjelis, net paukščiai nutilo. O saulė nuo liūdnos nepilnametės dainos pasislėpė už debesies.

Ne, broli, tai nepadės! - sušuko majoras. Leisk man dainuoti!

Ir majoras dainavo savo dainą: Mes visi tapome mažai tikėtini, pasirodė mastai. Ne paprasta - majoras, džiaugsmingas, žvalus.

Išdygo miškas, spoksojo saulė, linksmai čiulbėjo paukščiai, giedodami vyresniajam broliui majorui.

Nagi, brolau, linksmesnis žingsnis! Pažiūrėkite, kaip skaisčiai šviečia saulė, kaip čiulba paukščiai! ar girdi? Upelis šniokščia! Tai kryptis, kuria turime eiti!

Taigi broliai iš miško išlipo su linksma daina!

Ar tau patiko pasaka?

Taigi, kaip vadinasi du muzikos broliai?

Vaikų atsakymai (pagrindiniai ir mažieji).

Ekrane prie namo pasirodo du žmonės. (9 skaidrės numeris)

Mokytojas: Kaip manote, kokius judesius galite atlikti pagal majoro muziką? O minorinis klavišas?

(Didžiausias – aktyvus: plojimai, šokinėjimai ir pan., minor – sklandžiai.) Dabar žaisime žaidimą. Muzika skambės pakaitomis. Išgirdus mažorą, reikės ploti rankomis, vos tik pasigirs minoras – judinkite rankomis iš vienos pusės į kitą virš galvos. Ar užduotis visiems aiški? Pažiūrėkime, kuris iš jūsų yra dėmesingiausias!

Žaidžiamas žaidimas, skamba įvairi muzika.

Mokytojas: Puiku, jūs visi išmokote susitvarkyti su muzikos nuotaika, o tai reiškia, kad susidraugavote su majoru ir minoru. Tačiau mūsų kelionė tęsiasi, o neeilinis traukinys vėl išrieda į kelią.

Vaikai su mokytoju vėl sudaro traukinį ir su daina „eina į kelią“. Muzikos garsai (plius „Locomotive-bug“ choras).

Vaikai dainuoja su mokytoja. (skaidrės numeris 10)

Traukinys sustoja. Ekrane yra namas – stotis. (11 skaidrės numeris)

6. Stotis "Teatralnaya"

Mokytojas:Šioje stotyje sustojome ne be priežasties. Kiekvienas scenoje pasirodantis žmogus – aktorius, muzikantas ar dainininkas – žiūrovams suteikia ne tik savo kūrybiškumą, bet ir emocijas. Ar žinai, kas yra emocijos?

Vaikų atsakymai: džiaugsmas, liūdesys, liūdesys, susižavėjimas ir tt O kaip mes galime perteikti šias emocijas? Balso intonacija ir veido išraiškos (veido išraiškos)

Mokytojas: Dabar aš perskaitysiu mums jau žinomos dainos tekstą, o jūs atidžiai klausysite, o tada atsakysite, ar man pavyko savo balso ir mimikos intonacija perteikti teksto charakterį ir turinį?

Mokytojas skaito eilutes iš charakterio, liūdnas ir užsitęsęs.

Mokytojas: Už lango plūduriuoja laukai ir miškai,

Einame ten, kur mūsų laukia stebuklai

Ir saulė šviečia, ir upė šviečia

O mūsų mažasis traukinukas taip greitai lekia.

Ne, negalėjau perteikti nuotaikos, nes tekstas iš linksmos, žvalios dainos. Ir Aleksandras tai parašė, ir vienas iš mūsų draugų majoras jam padėjo. Smagiai skaitykime eiles su tavimi?

Vaikai stengiasi tarti eilutes linksmai, karštai, garsiai. (skaidr. Nr. 12)

Mokytojas: Puiku, ir jūs susidorojote su šia užduotimi. Laikas judėti į priekį ...

Vaikai kartu su mokytoju pradeda judėti per auditoriją. Muzikos garsai. Vaikai, dainuoja kartu su mokytoja „Lokomotyvas-blakė“ (plius choras). Traukinys sustoja. (skaidr. Nr. 13)

7. Stotis "Gracija"

Ekrane šokanti mergina. (skaidrės numeris 14)

Mokytojas: Kad mums būtų smagu dainuoti

Mums reikia turėti kūną.

Visi žemiau daina šokti,

Užkariauti su daina ir šokiu.

Kai dainininkas dainuoja scenoje, jis turi ne tik gerai dainuoti, bet ir mokėti gražiai judėti. Stotyje „Grazia“ pasistengsime išmokti keletą šokio judesių, kurie tikrai pravers jūsų pasirodymuose. Ir „Romaškovo“ lokomotyvas mums tai padės. Būkite dėmesingi, klausykite muzikos ir kartokite ekrane už manęs ir stebuklingų padėjėjų judesius.

Ekrane pasakų herojai Rodyti šokio judesiai... Vaikai bando prisiminti ir kartoti judesius padedami mokytojo.

(skaidrės numeris 15, 16, 17)

Mokytojas: Nuostabu! Jūs esate tikri šokėjai. Visi tavo judesiai puikūs. Jie tikrai pravers kitoje stotyje. Ir vėl kelyje.

Vaikai kartu su mokytoju pradeda judėti per auditoriją. Muzikos garsai. Vaikai dainuoja kartu su mokytoju (plius choras). (skaidrės numeris 18)

8. Stotis "Scena"

Scena yra ekrane. (skaidr. Nr. 19)

Mokytojas: Na, vaikinai, atvykome į vieną svarbiausių šalies stočių „Melodija“ – stotį „SCENA“. Kiekvienas, patekęs į šią stotį, tampa tikrais menininkais. IR Tikras draugas jis tampa mikrofonu.

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite: „Kiek mikrofonų yra mūsų klasėje?

Vaikų atsakymas (10).

Mokytojas: Esate labai dėmesingas ir teisingai skaičiuojate - jų yra lygiai 10. Pažiūrėkite, kaip jie šypsosi ir nekantriai laukiate, kol bus jūsų rankose, bet ...

Tačiau tam, kad mikrofonas tikrai būtų atlikėjo asistentas, reikia mokėti juo naudotis. Kaip manote, kaip turėtumėte naudoti mikrofoną?

Vaikų atsakymas

Mokytojas: Turite įdomių pasiūlymų. Ir daugeliu atžvilgių tu teisus. Kaip ir su visais draugais, su mikrofonu reikia elgtis atsargiai.

Nereikia šaukti į mikrofoną, bet ne tik niūniuoti.

Reikia dainuoti į mikrofoną aiškiai, aiškiai ir švariai, kad visi žodžiai būtų išgirsti ir nebūtų melo.

Nebijokite mikrofono. Pirmiausia tavo savo balsą neatrodys jūsų, nes mikrofonas linkęs iškraipyti garsus.

Nelaikykite mikrofono už galvos, kitaip garsas bus prislopintas.

Bet tai dar ne viskas.

Laikykite mikrofoną vienoje rankoje. 4 pirštai turi sudėti viską kartu viršuje, o nykštį - apačioje. Mikrofonas neturi uždengti veido ir turi būti 5-10 centimetrų atstumu. Garsas turėtų pasiekti mikrofono vidurį.

Taigi, tikiuosi, dabar esate apsiginklavęs žiniomis ir pasiruošęs dirbti

mikrofonas.

Viso pasakojimo metu mokytojas demonstruoja, kaip teisingai elgiasi su mikrofonu.

Mokytojas: Dabar pabandysime padainuoti dainą su mikrofonais, prisiminsime, kaip mokėmės būti aktoriais Teatralnaja stotyje ir judesius, kurių išmokome būdami Grazia stotyje. Jei būsime dėmesingi, sulauksime tikro mažųjų artistų pasirodymo.

Mokytojas visiems vaikams išdalina mikrofonus. Muzikos garsai. Vaikai kartu su mokytoja atlieka dainelę „Garvežys vabzdys“ bandydami savo spektaklyje derinti emocijas, judesius, taisyklingą elgesį su mikrofonu.

(skaidrės numeris 20, 21, 22, 23, 24, 25)

9. Pamokos rezultatų apibendrinimas. Vaikų nuotaikos atskleidimas. (skaidrės numeris 26)

Mokytojas: Taigi mūsų šios dienos kelionė baigėsi. Tačiau šalyje „Melodija“ vis dar yra daug, daug įdomių dalykų. Pasivyti vokalinis kūrybiškumas, galėsite vis daugiau sužinoti apie šią šalį. Ar jums patiko mūsų nuotykiai?

Vaikų atsakymai

Mokytojas: Ar žinote, kad mūsų naujiems draugams taip patikote, kad jie jums padovanojo dovaną?

Mokytojas gauna Muzikinė dėžutė... Dėžutė atsidaro. Skamba magiška muzika.

Mokytojas:Šioje dėžutėje – įvairiaspalvės natos, kurių pagalba šiandien kursime savo tikrąją MELODĘ. Jeigu patiko mūsų kelionė, buvo linksma ir įdomu, pasiimkite iš dėžutės raštelį ir pritvirtinkite prie stulpelio, kur stovi diskantas, kuris atvėrė mums duris į šalį „Melodija“.

Vaikai užsirašo užrašus ir prideda juos prie personalo.

10. Atsisveikinimas.

Mokytojas:

Pažiūrėkite, kokią nuostabią mažorinę melodiją turime.

Taip, nuo bendravimo su muzika šiandien tapome šiek tiek gražesni ir malonesni. Perkelkite šiuos jausmus į mūsų pasaulį ir jis taps geresnis! Buvote nuostabūs bendražygiai, pažadėkite nepamiršti kelio į muzikinę žemę „Melodija“. Labai džiaugiuosi, kad šiandien sutikau tave. Labai ačiū. Iki kito karto, draugai!

„Jei turi talentą, pasidalink juo su kitais! Jei žinote, ką pasakyti šiam pasauliui, pasakykite tai! Jei tavo siela dainuoja, dainuok!

Natalija Knyažinskaja

Įvadas.

Dainavimas teigiamai veikia balso raidą ir padeda kurti sklandžią ir nepertraukiamą kalbą. Grupinis dainavimas – efektyvi streso malšinimo ir asmenybės harmonizavimo priemonė. Grupinio dainavimo pagalba individas gali būti pritaikytas prie sunkių sąlygų ar situacijų. Kalbos sutrikimų turintiems vaikams dainavimas yra vienas iš kalbos gerinimo veiksnių. Įvairaus amžiaus vaikams užsiėmimai vokalinėje asociacijoje yra išsilaisvinimo, optimistiškos nuotaikos ir pasitikėjimo savimi šaltinis. Programa numato įgūdžių formavimą dainavimo veikla bei tobulinti specialius vokalinius ir sceninius įgūdžius. Laikui bėgant dainavimas tampa vaikui estetinė vertė, kuris praturtins visą jo tolesnį gyvenimą.

Produkto aprašymas: mano pateikta vokalo pamokos santrauka skirta darbui su senjorų ansambliu (13-14 m.). Pamokos tema: „Koncertinė veikla“. Ši medžiaga siūloma papildomo ugdymo mokytojams ir muzikos režisieriai kultūros namuose.

Tema: „Koncertinė veikla kaip vienas iš būdų aktyvus mokymasis»

Tikslas: Padidinti vaiko kūno adaptacines galimybes per sėkmę ar nesėkmę koncertuojant prieš publiką.

Užduotys:Ugdomasis: mokykite pasitikėti scenoje bet kokioje nenumatytoje situacijoje.

Ugdomas: skatinti dainavimo įgūdžių, sceninių įgūdžių ugdymą.

Ugdomasis: formuoti tikslų išsikėlimą, protingai įvertinti savo stipriąsias puses, situaciją salėje.

Reabilitacija: vaikų sveikatos prevencijos ir koregavimo sistemos sukūrimas kalbant auditorijai.

Įranga, didaktinė medžiaga:

Fortepijonas, muzikinė aparatūra.

Pamokos planas:

1. Organizacinis momentas.

2. Perduotos medžiagos kartojimas.

3. Kūrybinė dalis

4. Apibendrinimas.

PAMOKOS PROCESAS:

1. Organizacinis momentas (2 min.)

Sveikinimai. Geros nuotaikos nuotaika, atlikimo eiliškumo sąrašas.

Mokytojas:Sveiki mano draugai! Ar visi atėjote šiandien?

Vaikų atsakymas (patikrinti esamus)

Labai džiaugiuosi jus matydamas ir tikiuosi, kad jūs taip pat atėjote į pamokas gera nuotaika... Be to, šiandien mūsų diena yra labai įdomi ir atsakinga. Ir kad neužgožčiau mūsų pamokos, noriu priminti, ko jums reikia:

Būkite mandagūs su žiūrovais salėje, nevaikščiokite kitų dalyvių pasirodymo metu;

Būkite atsargūs, kad nesusiteptumėte koncerto kostiumų;

Pats neįjunkite ir nelieskite jokios įrangos;

Nekiškite rašiklių, plaukų segtukų, sąvaržėlių ar kitų pašalinių daiktų į išleidimo angą.

· Nenaudokite elektros prietaisų, jei laidas pažeistas.

2. Dengtos medžiagos kartojimas (10 min.)

Mokytojas:Tęskime vokalo apšilimą.

Pratimas numeris 1

Ma-e-e-o-oo dainavimas viena nata (chromatinis judėjimas aukštyn)

2 pratimas

Dainuokite skiemenimis „Dainuoju“ pagal T53 garsus judesiu žemyn.

3 pratimas

Mes dainuojame taip-taip-taip-taip-taip-taip-taip spalviniu judesiu aukštyn ir žemyn.

4 pratimas

Iš T53 garsų judesiu žemyn dainuojame skiemenis „Švieso naktis“.

Pratimas numeris 5

Dainuokite "Here I go up, here I go down"

6 pratimas

Daryk dar kartą; do-re-mi-re-do; do-re-mi-fa-sol-fa-mi-re-do. Giesmės giedamos chromatizmu.

7 pratimas

Skiemenis „Mes einame“ dainuojame pagal T53 garsus judesiu žemyn.

8 pratimas

Skambant T53 garsams kylančio judesio metu, dainuojame da-de-di-do-do; bra-bra-brie-bro-bru; za-ze-zi-zo-zu.

Pratimai artikuliaciniam aparatui:

9 pratimas

Dainuojame liežuvį „Po kanopų pėdomis lauką skraido dulkės“

10 pratimas

Sakome liežuviuką "Gegutė pasiuvo gegutės gobtuvą, gegutė gobtuvu baisiai juokinga"

11 pratimas

Pratimas balso stygoms sušildyti:

Pati diena, diena. Kiekvienas skiemuo dainuojamas viena nata. Pratimas atliekamas skalėje, priklausomai nuo balso diapazono.

Visiškai giedojęs pereinu prie mano sukurto aktyvaus mokymo metodo:

Pratimas, skirtas savęs patvirtinimui ir pozityviam požiūriui, prisidedančiam prie sėkmingos savirealizacijos:

Visą triadą dainuokite choru didžioji skalė aukštyn ir žemyn: "Dainuoju, dainuoju gerai!"

Po to pereiname prie specialiai tam skirtų darbų kartojimo šis koncertas arba konkurencija. Jei tai reportažinis koncertas, jį užbaigiame bendra daina iš visos vokalinės studijos. Čia veikia aktyvus mokymo metodas „Dainuokim“. Mes atliekame chore, kad sustiprintume teigiamas emocijas.

4. Kūrybinė dalis (30 - 35 min.)

5. Pamokos apibendrinimas (4 min.)

Apibendrinimui puikiai tinka aktyvaus mokymosi metodas. vaisių sodas“. Vietoj medžio galite žengti mastelio žingsnį, o vietoj citrinų ir obuolių – atkreipkite dėmesį į trukmę.

Mokytojas:Ačiū vaikinai. Iki kitos pamokos.

Naudotos knygos.

1. Dubrovskaya S. V. Įžymūs kvėpavimo pratimai Strelnikova. - M .: RIPOL klasika, 2008 m.

2. Emelyanovas V. V. Balso raida. Koordinavimas ir mokymas. - Sankt Peterburgas: leidykla „Lan“; Leidykla „MUZIKOS PLANETA“, 2007 m.

3. Žavinina O., Zatsas L. Muzikinis ugdymas: ieško ir randa // Menas mokykloje. - 2003. - Nr.5.

4. Morozovas V. P. Rezonansinio dainavimo menas. Rezonanso teorijos ir technologijos pagrindai. - M., 2002 m.

5. Psichoterapinė enciklopedija. - SPb: PETER, 2000.

6. Razumovas A. N., Ponomarenko V. A., Piskunovas V. A. Sveikata sveikas žmogus... - M., 1996 m.

Saranskaja Daria Antonovna
Švietimo įstaiga: SM licėjus Nr. 11 Volgogrado Vorošilovskio rajonas
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-08-07 Vokalo pamokos santrauka ( Gairės mokytojui) Saranskaja Daria Antonovna Ši pamokos santrauka skirta padėti mokytojui organizuoti pamoką.

Žiūrėti leidinio sertifikatą

Pamoka vyksta edukacinė programa„Vocaletto“ 1 studijų metai. Tai pratybos skirtas nuosekliam dainavimo ir atlikimo įgūdžių formavimui.

Mokomoji pamoka skirta 2 akademinėms valandoms su vokalinis ansamblis„Vocaletto“ (10 žmonių) I studijų metai. 7-17 metų mokiniai. Priėmimas į asociaciją vykdomas pagal pageidavimą.

Pamokos tikslai:

1.mokinių, atliekančių vokalą, formavimas įgūdžiai ir sugebėjimai.

2.sukurti aplinką, kurioje mokinys patiria ra sensacija

atlikimo laisvę ir kūrybinį komfortą.

Užduotys:

  1. dainavimo įgūdžių ugdymas (tai reiškia tvarų dainavimą

kvėpuoti palaikymas, garso tolygumas visame balso diapazone,tiksli intonacija, melodingumas, balso melodingumas, aiški ir aiški dikcija, taisyklinga artikuliacija).

  1. pastovi monofoninio dainavimo intonacija

4.darbo su fonograma, mikrofonu įgūdžiai

Mokymo metodai: aiškinamasis ir iliustracinis, reprodukcinis, praktinis

Mokymų organizavimo forma: individualus, grupinis

Įranga: pianinas, muzikos centras, mikrofonas, fortepijonas, CD diskai, fonogramos minus, plius spektaklis "Apie uogienę", "Trys linkėjimai", "Licėjus", dalomoji medžiaga - žodžiai

Pamokos etapai ir laikas

1 pamoka - 1 valanda 30 min

.Organizacinis etapas ... Pasirengimo pamokai tikrinimas. Taisyklinga dainavimo padėtis - 2 min;

II.Parengiamasis etapas : artikuliacinės aparato gimnastika, fonetikos pratimai, kvėpavimo pratimai, vokalo - intonacijos pratimai - 14 min.

III.Naujų žinių įsisavinimo etapas - kanono giedojimo mokymasis - 12 min

IV.Pagrindinė scena- dirbti su repertuaru (dirbti

garso ugdymas, garso mokslas, intonacijos grynumas, išraiškingas dainavimas, dvibalsis).

1.Dainuoti dainas „Apie uogienę“, „Trys linkėjimai“, akompanuoja

fortepijonas ir a capella – 8 min

2. Darbas su solistais - 4 min

3. Dainų dainavimas pagal garso takelį „minusas“ – 8 min

4. Dainų dainavimas mikrofonu - 8 min

Dinaminė pauzė – tarp dainų 10 minučių poilsiui – atsipalaidavimas,

Fizinis lavinimas

5. Darbas su judesiais dainoje „Apie uogienę“ – 5 min

6. Dainos „Licėjus“ kartojimas – 5 min

V ... Refleksinė stadija: vaikų įsivertinimas apie jų veiklą,

Emocinė būsena – 2 min

Vi. Finalinis etapas: dainuoja dainas nuo pradžios iki pabaigos

Garso takelis su judesiais. Apibendrinant, klaidos ir sėkmės

Kiekvienam mokiniui – 10 min

Vii. Galutinis etapas : namų užduotis, žinutė apie kitą

Pamokos – 2 min

aš. Organizacinis etapas :

- vaikų susitikimas;

- dalyvaujančiųjų tikrinimas;

- Taisyklinga dainavimo padėtis: atsistokite tiesiai, krūtinė laisva, pečiai pasukti ir nuleisti žemyn, gerai pabrėžiamos abi kojos, rankos laisvos. Laikykite galvą tiesiai. Pakėlus galvą stipriai įtempiami priekiniai kaklo raumenys ir sutraukiamos gerklos. Veidas turi būti be grimasų. Šypsena veide sukuria pakylėjimo jausmas būtina pamokai.

Parengiamieji pratimai.

II ... Parengiamasis etapas: Prieš pradėdami dainuoti, paruošime jūsų balso aparatą. Kiekvieną pamoką pradedame artikuliaciniais ir kvėpavimo pratimais, intonaciniais ir fonetiniais pratimais. Kas yra susiję su artikuliacijos aparatu? ( liežuvis, lūpos, kietasis ir minkštasis gomurys, apatinis žandikaulis.)

Artikuliacinė gimnastika

Liežuvio gimnastika

Keturis kartus dantimis lengvai įkąskite liežuvio galiuką. Ištieskite liežuvį iki nesėkmės, nuosekliai lengvai sukandę liežuvio galiuką.

Įkandykite liežuvį pakaitomis dešine ir kaire puse. dantimis, tarsi kramtydamas.

Priverskite liežuvį judėti sukamaisiais judesiaistarp lūpų ir dantų su uždaryta burna... Tas pats priešteigiama kryptimi.

- Uždėkite liežuvį ant viršutinės lūpos, apatinės lūpos, dešinės kaukiantis skruostas, in kairysis skruostas, bandydamas juos perverti kiaurai.

Lūpų gimnastika:

Įkandkite apatinę lūpą, viršutinę lūpą, įsitraukite skruostus iršoniniais dantimis įkando jų vidinį paviršių.

Intonaciniai-fonetiniai pratimai.

1. Pradinė padėtis: žandikaulio judesiais burna kiek įmanoma atveriama pirmyn ir žemyn. Pratimą sudaro stiprus, aktyvus priebalsių tarimas tokia seka: W, S, F, K, T. P, B, D, G. V, Z, Zh. Kiekvienas garsas tariamas keturis kartus.

2. Balsių seka: A, E, I, O, U.

3. Pradinė padėtis yra tokia pati kaip ir 1 pratime.
Pagrindinis pratimo elementas – slenkanti kylanti ir besileidžianti intonacija su staigiu perėjimu iš krūtinės į falceto registrą ir iš falceto į krūtinę su būdingu balso lūžiu.

Oo ~ oo, oo ~ oo, oo ~ ah.

Liežuvio suktukai:

1. Jautis bukas, jautis bukas, jaučio balta lūpa buvo nuobodu.

2. Kaip ant kalvos ant kalvos, gyveno 22 Jegorkai. Viena Egorka, dvi Egorka ir kt.

Kvėpavimo pratimai.

– Kaip prasideda dainavimo procesas? ( su kvėpavimu)

- Kur nukreipiame orą įkvėpdami ( pilve). Kūnas laisvas, pečiai nuleisti.

1. Išpūskite balionas(įkvėpkite per nosį, užfiksuokite kvėpavimą, iškvėpkite ant CCC, oras išeina, kamuolys lieka.)

2. Trumpas įkvėpimas į pilvą, trumpas iškvėpimas į „kysh“, „tyliai“.

3. Važiavimas motociklu (rankos ištiestos į priekį, įkvėpimas – rankos priešpriešiniu judesiu, bartakas, iškvėpimas RRRRRRR).

4. Kojos pečių plotyje, rankos pečių lygyje, sulenktos per alkūnę lygiagrečiai viena kitai. Alkūnes sujungiame įkvėpimu, alkūnės į šonus, bartakas, kūnas žemyn. Iškvėpkite ant „Ha“

5. Pratimas, skirtas suaktyvinti priekinės pilvo sienos darbą garsais „k“ ir „g“.

Mokytojo dėmesys turėtų būti nukreiptas į:

- raumenų laisvė

- taisyklinga laikysena;

- gebėjimas įkvėpti ir patartina paskirstyti iškvėpimą;

- rezonatoriaus sistemos veikimas;

- bendras kalbos suprantamumas;

- ritminis tikslumas.

Balso ir intonacijos pratimai.

Vokalo ir intonacijos pratimų tikslai:

Suformuoti įgūdžius išlaikyti toną tuo pačiu aukščiu, tuo pačiu garsumu ar skirtingais niuansais, kurie lavina dainuojantį kvėpavimą
formuoti teisingą tam tikro balsio artikuliaciją
pasiekti tikrumą garso atakoje
patikslinti intonaciją garso atakos momentu
rikiuojasi vieningai

Visi pratimai atliekami didėjančia ir mažėjančia chromatine seka (diapazone la m - fa 2)

1. Dainavimas uždara burna prisideda prie tembrinio garso suvienodinimo, klausos derinimo. Pratimas dainuojamas su šiek tiek atvirais dantimis (užmerkta burna), aukštas dangus, garso pojūtis viršutiniame rezonatoriuje, į skambų priebalsių garsą „M“. (Pvz 1) Kai jaučiamas nedidelis lūpų vibravimas ir nedidelis kutenimas.

2.Išlyginamieji registrai. (Lūpų vibracija, tada PPRR)

Išsaugokite lūpų laisvę ir tolygų, pilną garsą judant

galvos registras. Kuo lėtesnis vibracijos greitis, tuo geriau.

3. Švelnaus, bet tikslaus garso atakos kūrimas. Tai bus

palengvinti legato pratybų vykdymą vienoje natoje.

4. Pratimas pagal triados garsus. Pasikliauti kvėpavimu.

Tikslas: garso diapazono išplėtimas, siekiant suvienodinti registrinį balsų garsą ir suaktyvinti priekinės pilvo sienos darbą.

2.Pratimai lavinti balso judrumą ir dirbti su dikcija.

Norint stebėti aiškų skiemenų tarimą, trūkčiojantį diafragmos darbą, gerklos lieka vidurinėje padėtyje ir nepakyla už garso. Liežuvio galiukas liečia du viršutinius priekinius dantis.

III. Naujų žinių įsisavinimo etapas – kanono „Beržas lauke“ giedojimo mokymasis

Pirmoji pažintis su dvibalsiu turi prasidėti kanonų giedojimu. Tai įdomiausia ir prieinama forma polifonija vaikams. Kas yra kanonas? Canon išverstas iš graikų reiškia „taisyklę, tvarką“. Muzikinis kanonas – tai ypatingu būdu atliekama daina. Visi kanono atlikėjai dainuoja tą pačią melodiją tuo pačiu tekstu, įeidami paeiliui. Tas, kuris pirmas pradeda dainuoti ir pirmas baigia. Dainavimas pagal kanoną labai išpopuliarėjo XVI–XVII a., o dabar kanonas įgauna naują populiarumo postūmį tarp jaunųjų atlikėjų dėl to, kad aiškiai parodo atlikėjo dainavimo techniką.

Kanono darbo etapai:

1) kalbos deklamavimas. Pakvieskite vaikinus deklamuoti pirmąjį

linija visi kartu. Dar kartą deklamuokite, o mokytojas deklamuoja kanoną. Padalinkite ansamblį į dvi grupes, antroji grupė dabar yra vietoj mokytojo.

2) Įvaldę ritminio kanono atlikimą, galite pradėti dainuoti.

Pirmiausia kartu su mokytoju visiems sugiedok kanono melodiją:

Atneškite valyti a-cappella unisonu. Išmokę melodiją, vaikai atlieka 1 balsą, o mokytojas – 2.

Tada suskirstykite vaikus į 2 grupes. Visi dainuoja a-cappella, dinamikoje p, klauso vieni kitų, vertikaliai. Priminkite vaikams: „Pirmiausia klausau, tada dainuoju“. Atkreipkite dėmesį į tikslius balsų įvedimus, gebėjimą išlaikyti tempą nuo pradžios iki pabaigos.

1 priedėlis

Pagrindinė dalis.

Darbas prie repertuaro.

Darbas su dainomis „Trys norai“ ir „Apie uogienę“.

1 etapas . Dainų dainavimas su akompanimentu ir a capella. Darbas su intonacijos grynumu, aiškiu žodžių tarimu, galūnėmis, taisyklingu garso mokslu, unisonu.

Daina „Trys norai“ turi sudėtingą punktyrinį ritmą, svarbu, kad kiekvienas iš mokinių jį įvaldytų. Balsų pašalinimas ir įvedimas vienu metu ant mokytojo rankos. Priebalsiai tariami lengvai, aiškiai, aiškiai ir energingai. Atkreipkite dėmesį į siaurų balsių dainavimą, venkite plokščių garsų. Tai būtina, kadišmokyti mokinius aiškiai tarti priebalsius žodžių pabaigoje, stebėti aiškų priebalsių tarimą žodžių viduryje greitas tempas.

Ypatingas dėmesys skiriamas darbui su dviejų dalių balsu dainoje „About jam“ – gryna intonacija. Pagrindinė užduotis – išmokyti mokinius klausytis vieni kitų, išgirsti abu balsus, o ne tik savo. Pirma, kiekviena dalis išdirbama atskirai, tada balsai sujungiami.

2 etapas. Darbas su solistais dainoje „Melodijų karuselė“. Šioje dainoje yra solo epizodų.

Daug dėmesio skiriama intonacijos ir garso ugdymo darbui, nes kiekvienas mokinys turi savo balso tembrą ir savo trūkumus. Tai taikoma balsėms „A“ ir „E“.

Bet kokio dainavimo pagrindas yra balsių garsai. Nuo taisyklingos balsių darybossėdi tembro grožis. 1 ir 2 studijų kurso studentams mokyklinio amžiaus tembras netolygus, tas obusaspagautas daugiausia balsių „margumo“. Pasiekiamas garso tolygumasišsaugant aukštą garsą (poziciją) visuose dainavimo diapazono garsuoseįjungta.

Kompetentingo garso kūrimo sąlyga – taisyklingai atvira burna, laisvai besileidžiantis žandikaulis, aktyvios lūpos, aiškiai artikuliuojančios kiekvienągarsas. Įjungta Pradinis etapas, apskritai, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kadmokinys taisyklingai įkvėpė, paskirstydamas iškvėpimą iki žodžio pabaigos ar mažofrazes neįkvėpdami vidury žodžio.

10 minučių poilsis

Veido masažas

- Atlikite visą veidą sukrėtimusulenktų pirštų jaunikliai. Smūgiai turi būti pakankamai stiprūskad veidas „apšviestų“.

- Pirštais masažuokite žandikaulių ir smilkininius sąnarius.Apatiniu žandikauliu sukamaisiais judesiais atlikite pirmyn ir žemyn.: Sukamaisiais judesiais judinkite apatinį žandikaulį į priekį - dešinė-atgal-kairė-pirmyn.

Nugaros masažas.

Laisvalaikis

3 etapas... Dainuoti dainas pagal garso takelį. Dainos dainuojamos greitesniu tempu, aiškiu ritmu.

4 etapas. Dainuoti dainas su mikrofonu.

5 etapas... Darbas su judesiais dainoje „Slush“

6 etapas... Dainos „Nauja diena“ pakartojimas

IV... Refleksinė stadija: vaikų įsivertinimas apie savo veiklą, emocinę būseną

- Kas jums ypač įsiminė pamokoje ir kas patiko ...

V... Finalinis etapas: dainų dainavimas nuo pradžios iki pabaigos, kartu su garso takeliu su judesiais. Kiekvieno mokinio rezultatų, klaidų ir sėkmių apibendrinimas

– Su kokiomis naujomis sąvokomis susipažinote pamokoje?

– Kanono sąvokos reikšmės.

VI... Galutinis etapas: namų užduotis, žinutė apie kitą pamoką

Bibliografija

Gerasimova I. « Vokalinis ir chorinis ugdymas vaikai „Samara 2001

Gontarenko N.B. Solo dainavimas... Vokalo meistriškumo paslaptys. -

Rostovas prie Dono, 2006 m

Metodinis tobulinimas... Samara, 1997 m

Dmitrijevas L.B. Vokalinės pedagogikos pagrindai. M., 1968 m.

Erokhina I.A. Darbas su būsimais dainininkais. Metodinis tobulinimas. - Samara, 1999 m

I. Isaeva « Pop dainavimas... Ekspres kursas vokaliniams gebėjimams lavinti “

Ogorodnikovas D.E.... Muzikinis ir dainuojamas vaikų ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje.- M .: Muzika, 1972 m.

Romanova L.V. Pop vokalo mokykla. - Sankt Peterburgas: leidykla „Lan“; Leidykla "MUZIKOS PLANETA" 2007 m.

Stulova G.P. Darbo su vaikų choru teorija ir praktika. Maskva 2002 m

Sethas Riggsas Kaip tapti žvaigžde. -M, 2004 m.

, . .

Jelena Michailovna Ivanova
Vokalo pamokos metmenys

Metmenų planas

atviras klases papildomo ugdymo mokytojas

Jelena Ivanova

vadovas vokalinis puodelis„Dainuojantys draugai“

Birobidžano technologijos koledžas

tema klases vokaliniai numeriai».

Tikslas klases: formuoti idėją apie kūrinių, prisidedančių prie mokomų dainų atlikimo kokybės gerinimo, seką ir turinį, išmokyti panaudoti įgytas žinias savarankiškame darbe.

Užduotys:

a) edukacinis:

Inkaro sąvokos "Solo" ir "Ansamblis" dainavimas;

Pateikite koncepciją "algoritmas";

Apibendrinkite anksčiau išnagrinėtą medžiagą, supažindindami su darbo algoritmu vokalinis kūrinys;

Išmokyti vaikus panaudoti įgytas žinias savarankiškame darbe;

b) besivystantis:

Per vokaliai- chorinis darbas dainavimo įgūdžiams lavinti;

Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiaiįtraukiant vaikus į dainos darbą;

c) edukacinis:

Suformuokite nuolatinį susidomėjimą muzika vokalinė kultūra;

Auklėk geri santykiai vieni kitiems ir kitiems.

Naudojamos technologijos profesijos:

Dainavimo kultūros formavimo technologija.

Diferencijuota mokymosi technologija.

Individualizuota mokymosi technologija.

Sveikatos tausojimo technologija.

Materialiniai ištekliai mokymasis:

Piano

Lenta, kreida

Magnetai

Multimedijos projektorius, ekranas

Pieštukas, sąsiuvinis

Užrašų knygelė

Mikrofonas

Fonogramos minusas

Muzikos natos ir žodžiai

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Būrelio mokiniai įeina į klasę, atsisėda į savo vietas.

Auklėtojas:

Sveiki. esu pamalonintas naujas susitikimas su tavimi. Šiandien, vaikinai, mes ir toliau dirbsime su savo dainomis. Pirmoji pusė klases skirsime mokytis naujos medžiagos ir bendrai dainai, kuriai ruošiamės šventinis koncertas, o antroje pusėje dirbsime individualų ir savarankišką darbą.

Darbo saugos instruktažas vieta:

Primenu, kad visa mūsų techninė įranga yra maitinama elektra, tad būti būtina atsargus: stenkitės neliesti fortepijono ir magnetofono laidų, nesukite mikrofono laido rankose. Nesiūbuokite ant kėdžių, kad nesusižeistumėte.

Tema mūsų klasės skamba taip: „Darbo, kurio tikslas – pasiekti, algoritmas aukštas lygis solo ir ansamblio pasirodymai vokaliniai numeriai“, a.

mūsų tikslas šiandien: sužinokite, kokia seka dirbate vokalas dirbti ir išmokti savarankiškai pritaikyti įgytas žinias.

II. Teorinė dalis.

Naujos medžiagos mokymasis.

Ir pradėsime bandydami šimtą išsiaiškinti: kokia temos esmė klases... Pirmas žodis, manau, jums atrodys įdomiausias - "algoritmas"... Iškarto paklausti: gal kas žino ką tai reiškia?

Mokiniai: …

Auklėtojas:

Bet nieko nėra lengviau: algoritmas – veiksmų seka (žingsniai, vedantys į užsibrėžto tikslo pasiekimą, tai yra, ką reikėtų daryti po to, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.

O koks mūsų pagrindinis tikslas? Kodėl mes čia ateiname (v vokalinis ratas) studijuoti?

Mokiniai: Norėdami išmokti gražiai dainuoti dainas, koncertuokite scenoje.

Auklėtojas:

Teisingai. Mes nenorime tiesiog dainuoti dainos (kaip tai vyksta, mūsų profesijos mes stengiamės išmokti tai atlikti tinkamu lygiu. Yra žinoma, kad tobulumui ribų nėra, bet turime jo siekti. Ir norint gauti geras rezultatas dirbdami su jumis turime aiškiai suprasti, iš ko jis susideda.

Aišku, kad tenka daug klausytis muzikos, skaityti, atlikti įvairius kvėpavimo pratimus, lavinti balsą ir dar daugiau. Bet dabar pabandysime suprasti: iš kokių žingsnių, iš kokių etapų susideda dainos darbas, solo ar ansamblis.

Beje, kas gali priminti: kuo skiriasi solinis pasirodymas nuo ansamblio. Ir koks kiekvieno iš jų sudėtingumas.

Solo dainavimas - dainuoja 1 žmogus, didelė atsakomybė už tai, kaip dainuoji, draugo alkūnės nebuvimas šalia - nėra psichologinės paramos, vadinasi - baimė, nėra galimybės "Paslėpti" jei kas nors nepavyks taip, kaip norėtume.

Ansamblyje – kiti ypatumus: yra daug balsų, čia svarbu pasiekti harmoningą dainavimą, tai yra atlikimo vienybę.

Nepriklausomai nuo to, ar tai solo, ar ansamblio kūrinys, algoritmas yra maždaug toks pat. Ansamblyje darbas apsunkinamas sąskaita daugiau laiko, ypač pradžioje, mokantis dalių (balsai)(t. y. kiekvieno iš jų melodija ir ritmas, o tada jų derinys ir harmonija.

Taigi, vaikinai, štai tokia schema. (žr. diagramą Nr. 1)Šiandien mes tik su ja susipažįstame. Ir jau kitą profesijos išnagrinėsime išsamiau. Kažkam primena šią diagramą "kopėčios", ir kam nors, susijusiam su pastaruoju olimpinės žaidynės "pjedestalas"... Čia laimės tas, kuris pasieks aukščiausią laiptelį, o koks bus atlygis?

Mokiniai: …

Auklėtojas: Taip, publikos plojimai ir pasitenkinimas atliktu darbu.

Fizminutka

Auklėtojas: Dabar bandysime savo žinias pritaikyti praktikoje. Tačiau prieš pradėdami dirbti su savo repertuaru, ką turime padaryti?

Mokiniai: …

Auklėtojas: Taip, paruošk dainavimo aparatą darbui, nes darbas su kūrinio atlikimo kokybe prasideda jau nuo pratimų.

III. Praktinė dalis.

Darbas su solo ir ansamblio atlikimo kokybe vokaliniai kūriniai.

3.1 Dainavimo aparato paruošimas naudoti (darbas stovimas):

1. Dainavimo instaliacija.

2. Artikuliacinė gimnastika:

Skruostų vystymasis: "Klounas grimasos: vamzdžio šypsena ", "Liūto burna", « Žiurkėnas: alkanas ir sotus ", "Kardai".

Lūpų vystymasis: "Paršelis", "Mes prikandome lūpas", „Nepatenkintas arklys“.

Kalbos raida: "Kramtomoji guma", "valandos", "Arklys ir ponis".

Minkštųjų vystymasis dangus: "Ratai", "Mes žiovaujame".

3. Kvėpavimo pratimai:

„Žaidžiame su žvake“ (gilus kvėpavimas - lėtas iškvėpimas).

"Nupūsti balionas» (iškvėpimas su sustojimais skaičiuojant nuo 1 iki 5).

"siurblys" (lėtai įkvėpkite, sunkiai iškvėpkite).

"Šuo karštyje".

4. Dainavimas:

"Ant vieno garso su uždaryta burna" (+ grandininis kvėpavimas).

"Du garsai : m, y, a " (balsių formavimas + švelnus puolimas).

„Penki garsai: Lūpų dainavimas (+ lūpų raumenų darbas).

„Penki garsai : oi... oi-oi... ir-ir... (+ dainavimas ant atramos).

„Penki garsai : Mi-ir-a-mi ... A-mi " (balsių formavimas + kietas ir švelnus puolimas + šuoliai).

"T 5/3 ir D"(diapazono išplėtimas + atrama + garso tembrinė spalva + kvėpavimas + garso ataka).

Auklėtojas: Dabar pradėkime dirbti su daina "Tik į priekį".

3.2 Darbas prie ansamblio vokalinis kūrinys

("Tik į priekį"- 1 eilėraštis ir choras):

1. Dainos kartojimas (1 eilutė ir choras).

2. Choras:

Ansamblio ritminė ir tempo sintezė.

Vieningas garso kūrimo būdas: suapvalinti balsiai.

Frazavimas.

3. Eilėraštis (darbas su solistais):

4. Eilėraščio susiejimas su choras:

Laiku atvyksta solistai.

Pauzė prieš chorą.

5. Fonogramos taisymas (1 eilutė ir choras):

Su fortepijono ir mokytojo pagalba.

Savarankiškai.

Fizminutka

Auklėtojas: Vaikinai, pasakykite man, kokiame darbo etape mes dabar su jumis. Pateikite savo atsakymo priežastis.

Vaikai: Daugiausia pradiniame etape (vyksta darbas su intonacijos grynumu ir harmonijos konstravimu, ritmo tikslumu, bet jau palaipsniui pradedame naudoti 2 etapo elementus (viena garso kūrimo maniera, dikcija, artikuliacija). , kvėpavimas, garso ataka).

Auklėtojas: Šauniai padirbėta. O dabar siūlau dirbti savarankiškai. Užduotis bus prieš jus Kitas: nustatyti, kuriame dainos darbo etape yra vaikinai, su kuriais dabar dirbsiu individualiai.

Prašau būk dėmesingas: nekritikuokite - turite suprasti, kad kažkas atėjo į komandą anksčiau, kažkas vėliau, kažkas pasirodo šiek tiek greičiau, o kažkam reikia daugiau laiko. Jums tereikia apibrėžti (su niekuo nepasitarus)žingsnį, ant kurio jie yra, ty parodyti savo žinias.

Darbą atlieka mokytojas lygiagrečiai: Naudojamos 2 darbo formos: individuali ir frontalinė.

3.3 Darbas solo vokalinis kūrinys:

1. "Balti paukščiai" Elena Furman ir Christina Senko:

Ritminis ansamblis,

Įvažiavimo savalaikiškumas,

Dikcija ir artikuliacija,

Intonacijos grynumas chore.

2. "Gegutė" Ksenija Šoninė sienelė:

Vienodas apvalus skambėjimo būdas,

Garsas ant atramos – atsikratymas dainavimo ant riksmo.

3. "Žvaigždžių kalendorius" Nastya Egriščina:

Dikcija ir artikuliacija,

Viena atvira garso kūrimo maniera,

Dainavimas ant pjedestalo.

4. "Aš dar sugrįšiu" Julija Slesarchukas:

Dinamiški atspalviai,

Dainavimas ant pjedestalo

Frazė,

Kūrinio žanras ir pobūdis,

Intonacinė-draminė dainos raida (kontrastingai).

IV. Apibendrinant.

Auklėtojas: Klasė mūsų jau artėja prie pabaigos, ir aš norėčiau iš jūsų girdėti: ko naujo šiandien išmokote sau, kokie darbai šiandien nuveikti ir kokie darbai, jūsų nuomone, mūsų dar laukia.

Mokiniai: 1. Šiandien susipažinome su darbo algoritmu vokalas darbus ir išmoko nustatyti darbo prie darbo proceso suradimo etapus. 2. Dirbome prie 1 dalies dainos ansamblio "Tik į priekį"... 3. Dirbo solo dainos, gerinant jų veiklos lygį.

Šiandien mes padarėme puikų darbą, kiekvienas iš jūsų stengėsi, esate puikūs. Mūsų laukia daug daug įdomus darbas... Bet tai bus kitą kartą profesijos... Ir šiandien, ačiū visiems, atsisveikink!