Meno ir estetinio švietimo parengiamosios grupės klasių abstrakcija su netradicinių brėžinių metodų pagalba: "Vėlyvas rudenį. Santrauka prognozavimo klases parengiamosios grupės "vėlyvas rudenį

Meno ir estetinio švietimo parengiamosios grupės klasių abstrakcija su netradicinių brėžinių metodų pagalba:
Meno ir estetinio švietimo parengiamosios grupės klasių abstrakcija su netradicinių brėžinių metodų pagalba: "Vėlyvas rudenį. Santrauka prognozavimo klases parengiamosios grupės "vėlyvas rudenį

Elena Zagldeava.
Santrauka mazgas ant piešimo parengiamoji grupė "Rudens kraštovaizdis"

Santrauka Nokia meno ir estetinio vystymosi (tapyba) į parengiamoji grupė« Rudens kraštovaizdis»

Dalykas: « Rudens kraštovaizdis»

Tikslas. \\ T: Formavimas estetinių idėjų vaikams apie sudėties sudėtį rudens kraštovaizdis

Užduotys: Mokykite vaikus perduoti medžio struktūrą paveiksle - kamienas (šepetys, skirtingų ilgių šakos. Pritvirtinkite įgūdžius piešimas. \\ T Vertikalios pašto lapija (reguliavimo metodas). Supažindinti vaikus su būdais, kaip sumaišyti spalvas vaizde rudens kraštovaizdis;

Plėtoti mažas variklis, kūrybingi įgūdžiai, psichinė veikla, atmintis, prijungta kalba, vaizduotė;

Geležinkelis teigiamas požiūris į gamtą.

Medžiagos pamokai. - baltas popieriaus lapas A2 (mėgintuvui, - A4 lakštai vaikams, - Vaikai, - plonas šepetys, dažymo šepetys, - drėgnos servetėlės, vanduo, - paletės, - gouache (geltona, raudona, žalia mėlyna, balta, ruda, servetėlės Dėl drėkinimo šepečių

Metodiniai metodai:

Parodyti ir paaiškinti mokytoją - muzikinis lydėjimas, Klausimai vaikams - Technikos priminimas piešimas. \\ T- vaikų darbo stebėjimas, patarimai, - klausytis P. Tchaikovskio muzikos, - atsižvelgiant į vaikų kūrinius - vaikų ir pedagogo darbų analizę.

Veiklos eiga

Rytas apskritimas.

(Vaikai žaidžia palūkanų vietovėse, girdimas trumpas varpas, vaikai surinkti žaislus.

Ryte einame į kiemą

Lapai lietus lietus,

Po kojomis

Ir skristi, skristi, skristi ...

Koks metų laikas yra šis pobūdžio reiškinys? Kas tai vadinama? (lapų kritimas)

Kodėl šie reiškiniai atsiranda gamtoje? Vaikinai, turėtumėte pasirinkti informaciją apie tai. Kas pasakys mums, kokia informacija paruošta.

1 vaikas: Kodėl palieka spalvą su pradžia ruduo?

2 kūdikis: Kodėl gelsvieji lapai išskiria?

Apie pokyčius, kurie įvyko gamtoje su pradžia ruduo

pasakykite mums eilėraštyje Angelina.:

skaito eilėraštį.

Dailininkas Ruduo raižo kraštovaizdį,

Savo rankose yra paprastas pieštukas,

Daro juos sklandžiai lietaus ir vėjo,

Ir šiluma nuo degančio ugnies stebuklo.

Rugsėjis su savo pora dažais nuotrauką,

Į krepšį pateikia savo grybus ir riešutus,

Lapai valgo laukus ir pievas,

Ir visų diskų ant šių krantų paukščiai.

Dailininkas Rudens baigiant eskizą,

Aš įsivaizdavau, kad ji buvo Aivazovsky,

Ir jo pieštukas pasikeitė šepečiu,

Taigi, kad sultingi dažai, tokie kaip jūra.

Vaikinai, kurie traukia menininką šioje eilėraštyje Kritimas(peizažas)

peizažas(vaikų prielaidos) (Landscape yra nuotraukoskai pavaizduota gamta.)

Kas atkreipia peizažai. \\ T? (Menininkai- kraštovaizdžio žaidėjai)

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek nuotraukų, kaip nustatyti, kuris yra pavaizduotas peizažas, jūs padėsite? (Vaikai pasirenka nuotraukas su vaizdu kraštovaizdis)

Pasakykite man, vaikinai, kokiu metų laiku pavaizduota nuotraukose? (kritimas) . Kaip tu atspėjai? (Menininkas naudoja geltoną, raudoną, rudą, oranžinę, žalias spalvas). Kokie dažai yra daugiau? (geltona, oranžinė, ruda). Pažvelkime į nuotraukas. Ką galite pasakyti apie tai, kaip menininkas dedamas ant jo ar kitų elementų kraštovaizdis? \\ T Pasakyk man, kodėl medžiai yra dideli čia, ir čia yra mažos? (Nes šie medžiai yra artimi mums, ir tai yra toli) Ir tai, ką jie vis dar skiriasi (aišku piešimo filialai, lapai ir davė vieną vietą, medžiai atkreiptas. \\ T Netoli lakšto lapo apačioje, tačiau atstumo medžiai yra išdėstyti virš ir mažiau).

Tai, ką ji yra kritimas? (vaikų prielaidos)

Vaikinai, ir jums patinka kritimas? \\ T Nei? (vaikų atsakymai)

Pavyzdžiui, man patinka vaikščioti ant kritusių lapų kaip aukso kilimas. Ar ne, ruduo yra labai gražus? \\ T Kaip jei. \\ T geras vedlys nudažė viską aplink ryškias spalvas.

Vaikinai netrukus baigsis rudenį ir ateiti, kas sezonas? Ir kaip išgelbėti grožį rudens prigimtis ? \\ T Ką mes galime padaryti, kad mūsų darbas primins ruduo? \\ T Jūs nenorite būti šiek tiek vedlio ir nupieškite rudens kraštovaizdį. Sutinku? Kur mes galime rasti būtiną piešimo medžiagos. \\ T. (mieste). Tada mes einame į kūrybinę dirbtuvę.

Vaikinai, vyksta už nuostabių.

Vaikinai, pažiūrėkite, ar viskas yra būtina rudens kraštovaizdis. Ateikite ir pasirinkite norimas garso spalvas rudens kraštovaizdis.

Darbo būdų paaiškinimas.

Kad nebūtų dublikatų brėžinių, šou yra pagamintas ant tapetų lapo, elementai rodomi mokytojas ne bendra kompozicija, bet kaip atskiri elementai)

Norėdami pradėti, turime nustatyti horizonto liniją. Kodėl jums reikia, ką atskirti šią liniją? (Delimit, kur jis bus dangus ir kur žemė) (Tai yra įsivaizduojama linija, kur atrodo, kad žemė yra prijungta prie dangaus (atkreipia) . Norėdami tai padaryti, mes nuvažiuosime ir praleidžiame liniją. Dabar mes traukiame dangų su jumis. Norėdami tai padaryti, mes imame dažų šepečius, lojering balti dažai Ir nuvalykite jį ant popieriaus lapo, pridėkite dar du spalvas pagal savo norą, priklausomai nuo to, ką norite pavaizduoti danguje. Pavyzdžiui, geltona ir mėlyna, arba galite pridėti rausvą ar violetinę, ir greitai tepkite drėgną šluostę be dažų džiovinimo, dangus yra paruoštas. Be to, mes įjunkite apatinę lapo dalį, vaizduojame žolę, mes imsimės geltonos spalvos, tada žalia, galite pridėti rudą ir patrinti drėgnoje šluoste.

Siekiant nupieškite nuotolinį planąMums reikės platų šepečių ir dviejų, trijų spalvų. Vienu metu įjungiame šepetėlį, šiek tiek geltoną, šiek tiek žalią ir šiek tiek mėlyną ir reguliavimo metodą palei horizonto liniją, mes judame su pykinimu, tada žemyn. Norint, kad muitinė būtų kaip tikra mes esame šiek tiek, drėgnas audinys su įtempimu apatinėje miško juostelėje. Atstumas yra paruoštas. Siekiant piešimas Medžio kamienas mes paimame vidurinįjį puokštę, gausite dvi spalvas, kurios vaizduojame medžio žievę ir Šviesos judesiai, atsipalaidavę, plaukai turi sau, šepetys nuskaito ir todėl šakos nėra lygiagrečios žemei. Kokias spalvas galima naudoti piešimo kamieno beržas? \\ T Medis lieka papildyti karūną, tiesiog įgykite dvi spalvas vienu metu, pavyzdžiui, geltonos ir žalios spalvos, ir mes galime pridėti šiek tiek oranžinės. Siekiant piešimas Krūmas taip pat įgyja keletą atspalvių, pavyzdžiui, baltos, geltonos, oranžinės arba geltonos, oranžinės ir žalios spalvos, o aplink beržą įdėti spaudinius. Mes lieka nupieškite filialą, Mes įdarbiname dvi spalvas, pavyzdžiui, rudos ir juodos ir šviesos vertikalūs smūgiai rodo šakeles. Mes papildome mažus smūgius, žyminčius žolę. Jūs galite pridėti medžių ant vidurinio plano. Čia jie bus šiek tiek mažesni už medžius priekinio plano.

Prieš tęsdami iki reikia paruošti pirštusKurie laikys pirštų gimnastiką.

Nepriklausomas vaikų darbas.

Vaikai tinka stalams, kur yra įvairių vaizdinių medžiagų ir pradėti darbą.

(Muzikos proceso priežiūra piešimas P.. I. TCHAIKOVSKY. « Rudens daina» Nuo ciklo "Seasons".)

Galutinė dalis. Darbo analizė.

Dabar, vaikinai, pažvelkime į savo darbą.

Žiūrėkite, kas turi ryškiausią ruduo pasirodė? \\ T Tamsiausias, niūrus dangus? Labiausiai debesuota peizažas? \\ T PSO atkreipė daug medžių? \\ T PSO atkreiptas. \\ T Dauguma. gražus medis?

Paaiškėjo, kad perteikė vaizdą rudens kraštovaizdis?

Ką daryti su mūsų darbais? (Nustatyti parodą)

Kaip paskambinate parodai? (vaikų pasiūlymai)

Ačiū vaikinai už darbą, buvau labai įdomu

Skambinkite vaikams Palūkanų vėlyvą rudenį, Moss auga ant medžių, akmenų, miškuose, plėtoti gebėjimą emociškai išsiblaškęs liūdesio nuotaiką, liūdesį, perduotą eilutes. Skambinkite norą išreikšti šią sąlygą naudodami spalvą kraštovaizdžio figūra.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga

miestai Naberezhnye Chelny "Vaikų darželis Kombinuotos rūšys Numeris 23" Firefly "

Santraukos piešimo klasės parengiamojoje grupėje

« Vėlai rudenį».

Surengė pedagogą:

Rubtsova L. N.

Naberezhnye Chelny, 2016 m.

Tikslas:

Skambinkite vaikams Palūkanų vėlyvą rudenį, Moss auga ant medžių, akmenų, miškuose, plėtoti gebėjimą emociškai išsiblaškęs liūdesio nuotaiką, liūdesį, perduotą eilutes. Skambinkite norą išreikšti šią sąlygą naudodami spalvą kraštovaizdžio figūra.

Užduotys:

1. Švietimo:

Pratimai rudens vardu praturtins žodynas vaikai;

Norėdami suformuoti idėjas apie neutralias spalvas (juoda, balta, tamsiai pilka, šviesiai pilka, ruda), naudojant šias spalvas kuriant vėlyvą rudens paveikslus;

Plėtoti gebėjimą savarankiškai perkelti paveikslėlyje vėlyvojo rudens kraštovaizdį, jo spalva (ryškių spalvų nebuvimas);

Pratimai gebėjimui atkreipti medžius skirtingi struktūroje ir krūmuose be lapų, atkreipkite didėjančią samaną ant medžių, akmenų ir žemės;

Pritvirtinkite šepečio pabaigos lyną;

2. Plėtoti:

Toliau plėtoti gebėjimą jaustis, suprasti ir atkurti eilėraščio formavimą;

Plėtoti judesių koordinavimą, pridedamą kalbą;

Sukurti puikų rankų judėjimą ant pirštų žaidimo;

Plėtoti vaizduotę;

3. Švietimo:

Atneškite meilę poezijai, gimtojoje gamtoje;

Pareikšti estetinį prigimties suvokimą;

Geležinkelis vaikams susidomėjimas brėžiniais, noras apsvarstyti, kalbėti apie juos.

Medžiaga:

Pedagogo pavyzdys. Darbo lapai popieriaus, akvarelės, paletės, šepečiai.

Preliminarus darbas:

Skaitydami Rusijos poetų eilėraščius rudenį A. N. Plesechev, A. S. Puškino ir kt.

Naršyti eilėraščius rudenį "Ruduo" M. Khodakov ir "nuryti" A. Feta. Eilėraščiai apie samaną.

Pokalbis apie vėlyvą rudenį, jos ženklai.

Žiūrėkite paveikslų atkūrimą Įžymūs menininkai Pranešime "vėlyvas rudens per menininkų akis". Pristatymai apie samanų.

Apsvarstykite iliustraciją, nuotraukas, reprodukcijas.

Pastabos (kaip dangus; medžiai; auga samanos: ant medžių, pamatų, žemė; lietus; sniegas) pasivaikščiojimu.

Kelionės kursas:

Vaikinai, kas yra metų laikas?

Kokios rūšies rudens mėnesiai tu žinai? Koks mėnuo yra? Lapkričio - tai praeitą mėnesį Ruduo.

Klausykitės eilėraščio A. PLECHECEV, kas rudenį sako poetas?

Ruduo atėjo

Džiovintos gėlės

Ir atrodo liūdna

Nuoga krūmai.

Sriestuotas ir geltonas

Žolė pievose

Tik žalia

Aš šlovės laukuose.

"Cloud Sky Touche."

Saulė nespinčia

Vėjas lauke yra tai, kaip

Lietaus drožles.

Vanduo nuostabus

Greitas srautas

Paukščiai skrido

Į šiltus kraštus.

Ar norėjote iš šio paveikslėlio, kurį traukia poetas?

Kokie vėlyvo rudens požymiai sako Plescheev eilėraštyje?

Iš tiesų, poema kalba apie nuobodu, niūrus, šaltą rudenį.Lapai iš medžių, apsaugoti, žolė yra nudžiūvusi, krūmai yra liūdna, nuogas, gėlės buvo išdžiovinti, paukščiai skrido į šiltus kraštus, dažnai lietus.

Rudenį kaip metų vakarą. Ir vakare mes ruošiamės miegoti. Taigi medžiai pašalino mūsų aprangą ir išplaukė lietų. Gamta užmiega. Vėlai atėjo, chmuray rudenį. Vėlyvas rudenį dažnai eina šalto drobulio lietaus, kartais sniego ar sniego su lietaus, medžių lašas paskutiniai lapai, žolė išdžiovinta, gėlės buvo atneštos. Paskutiniai paukščiai skrenda į pietus. Gyvūnai ruošiasi žiemai, žmonės įdėti į šiltus drabužius, samanų, kaip augo ant medžių, pamatų, žemė ir auga.

Fizkultminutka.

Laivas languose yra išmušimas į mus ir paskambinti mums žaisti.

Du kartus du kartus.(Vaikai atlieka šokinėjimus ant dviejų kojų)

Labai lėtai(Laikant rankas, vaikai eina į apskritimą)

Ir tada, tada, tada

Visi paleisti, paleisti, veikia.(Vaikščioti apskritimu su pagreičiu)

Mes atidarėme savo skėčius,(Virš jo galų daryti kupolą)

Nuo lietaus ji buvo padengta.(Pritvirtintas)

Šiandien siūlau jums piešti rudenį. Kokius dažus jums reikia - šilta, ryški ar šalta, pilka?

Pažvelkite į paveikslėlį su vėlyvu rudens vaizdu. Koks spalvotas dangus? - Ir kas yra medžiai?

Mėginio peržiūra.

Kokie buvo vaizduojami rudens ženklai? (Mažas sniegas, niūrus dangus, nėra lapų ant medžių, bet auga samanų ant kamieno ir šakų ant akmenų, žemės).

Priėmimai.

Dabar pasakysiu, kaip gauti šiuos netinkamus dažus. Turite paletę ant jūsų stalai, menininkai daro dažus ant tokių paletės. Ir jūs, kaip tikri menininkai tai padarys.

Kokie dažai turime sumaišyti, kad gautume rimti dažai? \\ T (baltame dažuose pridėti juodą lašelį).

Taip, norint gauti pilkos spalvos dažus, būtina pridėti juodų dažų į baltą. Jei piešiate debesis, imtis mėlyna dažai Ir pridėkite šiek tiek juodų ir baltų dažų į jį, maišykite juos ant paletės. Lapų ir žolelių spalva vėlyvojo rudens taip pat prarado ryškumą - tai ruda. Paimkite žalias dažus ir pridėkite šiek tiek geltonos ir rudos - tai pasirodo rudos spalvos.

Taigi, pirmiausia turite kompensuoti norimą dažų Ant paletės, tada atkreipkite jį ant lapo.

Atkreipėte dėmesį į tai, kaip "magija" vaizdavo samaną. Ką manote, kad mes piešti samanų? ("Vault" metodas).

Kokiu būdu mes piešsime medžius? (šepečių galas).

Pirštų gimnastika.

Taigi, kad tai būtų graži, kad atkreiptumėte pirštus rūkyti.

Vienas du trys keturi Penki(Suspausti ir išspausti pirštus)

Jis buvo lietus į mišką vaikščioti,(Kairiosios rankos pirštai "pasivaikščioti" ant delno)

Jis buvo lietus į mišką vaikščioti,(Pirštai dešinė ranka "Žingsnis" kairėje pusėje)

Ąžuolas, Bereza, klane, osin,(Bendai, pradedant nuo didelių)

Iva, Poplaras ir Rowanas,

Lipa yra, pušis ir eglė

Pagalvokite apie savo nuotrauką ir eikite į darbą.

Piešimo metu mokytojas atkreipia dėmesį į kompoziciją, spalvų perdavimą, tikslumą.

Pasibaigus brėžiniui, vaikinai pasirenka patiko figūras, reikia atlikti darbą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai pasakoja, ką jie atkreipė. Mokytojas atlieka vaikų veiklos analizę.


Valstybinė valstybinė institucija Samaros regionas "PABRINĖS SOCIO-REHABILITACIJOS CENTRAS

Santrauka

Klasės apie meninį ir estetinį išsilavinimą su pagalba netradiciniai metodai Piešimas ant tema: "vėlyvas ruduo"

Pedagogas:

LELAH E.G.

Tikslas: Šviesti susidomėjimą menu puiki veikla, gebėjimas pamatyti gamtos grožį.

Užduotys:

    Įveskite vaikus su Issac Iljich Levitan nuotrauka « Auksinis rudenį» .

    Pritvirtinkite gebėjimą atkreipti skirtingus netradicinius metodus (piešimas ant žaliavos, pūtimo, klijavimo kempine, įdėdami vaizdą per lapą.

    Sukurkite kūrybiškumą, vaizduotę, gebėjimą naršyti popieriaus lape.

Naudotos technologijos: Tsor, šildymas geriausiai.

Medžiaga ir įranga:

Nuotrauka I. Levitan. "Auksinis ruduo" , lakštai tonuoto popieriaus, guaše, paletė, vamzdžiai pučia, servetėlės, paralyon kempinės.

Kelionės kursas:

I.. Organizuoti laiką.

Pažvelkite į langą. Kas yra metų laikas dabar? (kritimas). Kodėl?

Kokius rudens požymius žinote?

Taip, dabar rudenį. Lapai beveik visi opal. Šiandien nuėjau į vaikų darželį, lapai buvo maloniai nuskusti po kojomis. Norėjau pakelti informacinį lapelį ir atvesti jį čia. Šis lapas nebuvo įprastas, bet paslaptingas.

Ii.. Kontroliuoti pradinį žinių lygį.

Klausykitės mįslės:

Visi niūrus gamtos veidas:
Soooed sodai
Paimkite miškus,
Paukščių balso krūva

Lokio žiemojėlyje sumažėjo
Ką atėjo į mus?

(Lapkričio mėn

Tai teisinga, tai yra trečiasis rudens mėnuo. Ką dar žinote rudens mėnesiais?

III.. Mokymo etapas.

Pažvelkite į lentą, ką tu čia matai? Tai yra paveikslų reprodukcijos. Kuris iš šių paveikslų yra pavaizduotas ruduo? Šis Issaca Iljich Levitan, kuris yra vadinamas "Auksinis ruduo" . Ką matote ant jo? (gamta). Taip pat yra ir kitų paveikslų.

Iseak Ilich Levitan, kuris nudažė šį paveikslėlį, labai mėgstu piešti gamtą. Jis buvo garsus menininkas.

Pavargęs? Leiskite šiek tiek pailsėti.

Fizminutka.

Įsivaizduokite, kad esame rudens miškai ir eikite palei kelius. Čia mes sustojome ir:

Rankos iškeltos ir sukrėstos
Tai yra medžiai miškuose.
Rankos sulenktos,
Šepečiai shook.

Vėjas smūgiauja ant Ros
Rankoje
Sklandžiai įgyvendinamas
Šis paukščiai yra į pietus.

Kaip jie sėdi, taip pat rodo
Sparnai sulankstyti atgal.

Vaikinai, įsivaizduokite, kad esate visi menininkai. Jei esame menininkai, ką mes pažadiname daryti? (dažyti) Kaip? Ką galime padaryti?

Kas mums padės? (Mūsų padėjėjas - vamzdis) Ką galima su juo padaryti? (medžiai). Kaip? (Tai yra technika - pučia).

Pradėjome piešti.

IV.. Nepriklausomas darbas.

Individuali pagalba tiems, kurie ne visai neveikia.

V.. Pasiekto žinių lygio kontrolė.

Pažvelkite į savo nuotraukas, ką darėte? Ir ką gausite nuotaikos nuotraukos? Ar tai labai liūdna, tiesa? Kodėl? (Medžiai stovi be elegantiškų aukso suknelių). Kokie yra medžių medžiai? (Lapai) Mūsų magija kempinė mums padės. Kaip? (Technika - brėžinys su kempine)

VI.. Rezultatas.

Ką mes šiandien padarėme? Kaip? (metodai) Ir padarykime didžiulį mišką iš visų jūsų paveikslų. Atlikite visus savo darbus čia. Kas buvo gražus, stebuklingas, elegantiškas, rudens miškas. Visi medžiai šiame miške yra labai gražūs. Ar jums patinka rudens miškas? (Taip) Ir aš tikrai patinka! Štai ką gerai yra geri menininkai!

Piešimas, vienas iš mėgstamiausių vaikų klasių, leidžia ikimokyklinio amžiaus vaikams atskleisti savo kūrybinius gebėjimus kiek įmanoma. Paruošiamųjų grupių mokiniai gali kurti kompozicijas skirtinga tema, įskaitant pavaizduotus išraiškingus gamtos paveikslus. Piešimo kraštovaizdis yra glaudžiai susijęs su žinių apie aplinkinių realybės procesą (per stebėjimus, pažintis su tapybos darbais ir tt). Ši sudėtinga estetinė ir plėtojama veikla, praturtinanti įvairius vaiko asmenybės aspektus.

Savybės peizažų peizažai rengiantis ikimokyklinio ugdymo įstaigos parengiamojoje grupėje

Kraštovaizdžio kompozicijų kūrimas yra viena iš pagrindinių parengiamųjų grupių piešimo krypčių krypčių. Ikimokyklinio amžiaus vaikai vaizduoja gamtos objektus ir daugiau ankstyvas amžius, pradedant nuo paprasti brėžiniai Kiaulpienės, ramunėlių ar Kalėdų eglutė. Šešių metų vaikai jau gali realiai pavaizduoti bet kuriuo metų laiku, perduodant būdingi ženklai Rudenį ir žiemą, pavasarį ir vasarą.

Priešprieša tam tikrą gamtos vaizdą visada yra pažintis su išskirtinių dailininkų ir kraštovaizdžio žaidėjų darbais. Paruošiamųjų grupių mokiniai yra gerai suvokiami tokiu darbu, nepaisant to, kad nėra linksmo sklypo. Vaikinai lengvai nustato paveikslėlyje aprašytą laiką, analizuoja dažus, kurie padėjo tapybai perteikti vaizdą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra pajėgi ne tik suprasti kraštovaizdžio turinį, bet ir tuos jausmus, kuriuos menininkas norėjo perteikti.

Pedagogo užduotis yra pasirinkti spalvingus ir emocinius meno kūrinius, ryškiai demonstruodamas vieno ar kito metų ar natūralių kraštovaizdžio požymius. Kaip pavyzdžiai, mes suteikiame A. Savrasova "Gracchi Flew" darbą, I. Levitan "Golden rudenį", "Kovo", I. Shishkin "Rye", E. Panova "Žiema miške".

Nuotraukų galerija: žinomų menininkų kraštovaizdžio kompozicijų pasirinkimas

Reprodukcija Paveikslėliai A. Savrasova reprodukcija Nuotraukos I. LeviTan reprodukcija paveikslėlyje I. Levitan reprodukcija E. Panovos paveikslėlio reprodukcija I. Shishkin

Asmeninės stebėjimai vaikams už gamtos vaidina didelį vaidmenį, kuris vyksta pėsčiomis. Tai prisideda prie naujų žinių ir estetinių jausmų kūrimo. Tokio kontempliacijos procese mokytojas perskaito vaikinus eilėraščius Rusijos poetų eilėraščiais, tinka vienai ar kitam gamtos vaizdui. Taigi ikimokyklinio amžiaus vaikai išmoks palyginti poetiniame produkte aprašytą kraštovaizdį, iš tikrųjų esant aplinkinėje tikrovėje.

Parengiamoji grupė taip pat praktikuoja kraštovaizdį pagal eilėraštį: vaikai ant popieriaus įkūnija meninius vaizdus.

Šešių septynerių metų vaikai turi gerai išvystytą spalvų suvokimą: jie mokosi koreliuoti spalvų atspalvius su nuotrauka. Taigi, pavyzdžiui, ikimokyklinio amžiaus vaikai supranta, kad ryškiai žalios arba gelsvos lapai atrodo priešingai nei mėlynos arba pilkos spalvos dangus, ir švelnios mėlynos gėlės ant šviesiai žalios kamieną atrodys įspūdingas tamsiai žalios žolės fone.

Pasivaikščiojant mokytoją gerai pabrėžti gražius spalvų sprendimus, kurie yra randami gamtoje, pavyzdžiui, ryškiai sniego balta sniego, putojantis saulės ar smaragdo pavasario žolės, ryškiai geltonos kiaulpinės.

Paruošiamųjų grupių mokiniai taip pat gali kompetentingai kompiliuoti figūros sudėtį: aiškiai atskirti priekinį ir galinį planą ir vaizduoti atitinkamo dydžio objektus, žinokite horizonto liniją ir tt

Kuriant kraštovaizdžio kompozicijas, prieš ikimokyklinio amžiaus vaikams akis neturėtų būti pedagogo pavyzdys - tai vengs šablono darbo. Pavyzdys pakeičia menininkų ar fotografijos paveikslų reprodukcijas. Mokytojas gali parodyti tik vaikams, kaip pavaizduoti atskirų objektų, kurie sukelia sudėtingumą.

Svarbus brėžinio piešimo taškas yra paruoštų kompozicijų analizė. Atkreipkite dėmesį, kad šis procesas yra glaudžiai susijęs su kalbos raida. Visų pirma, vaikinai kviečiami grožėtis gautais kraštovaizdžiais, o tada prasideda diskusija. Dėmesys atkreipiamas į išraiškingą vaizdų perdavimą, nesvarbu, ar tai yra auksinis ruduo, žiemos miškas ar pabudimas pavasario pobūdis. Skatino vaizdą su originaliomis detalėmis. Mokytojas pasiekia ikimokyklinio amžiaus komentarus dėl figūros skonio: švelnus, priešingai, sultingas, prisotintas. Vaikinai, kaip pageidautina, pasiūlyti pasakyti apie savo darbą, pavyzdžiui, kokio tipo pavasaris vaizduoja kompoziciją.

Svarbiausios medžiagos ir darbo jėgos

Sukurti parengiamosios grupės kraštovaizdžio sudėtį, tinkamiausią skirtingos medžiagos - dažai (guašai ir akvarelė), spalvų pieštukai, vaško pieštukai, taip pat Sangina ir anglies pieštukai. Be to, šiame amžiuje nuotraukos yra praktikuojamos paprastu grafito pieštuku.

Tai lengviausia perduoti spalvų turtingumą gamtos (aišku mėlyna dangus, saulėtekio ir saulėlydžio, giliai mėlyna mėlyna), žinoma, su dažų pagalba. Tačiau toks darbas, palyginti su pieštuko piešinys, sunkiau, reikalauja panaudotų techninių įgūdžių. Dažydami akvarelę ar guašlą, būtina rūpintis atitinkamu fondo pagrindu - ikimokyklinio amžiaus vaikai savarankiškai tonizuojasi į klasių išvakares. Taigi, pavyzdžiui, baltas ir mėlynas fonas bus tinkamas žiemos kraštovaizdžiui, vasarai - ryškiai mėlynas dangus ir žalias apatinė dalis Pagrindai (žolė).

Kaip visada, įdomus poveikis gaunamas su medžiagų deriniu. Pavyzdžiui, paveikslėlyje rudens miškai Netoliese yra medžiai, traukiami akvareliniais ir spalvotais pieštukais.

Paveikslėlis Akvarelė ir pieštukai

Kita originalus sprendimas - ant gėlių kraštovaizdžio nudažyti su subtiliais vaškiniais pieštukais, intriguojančiais drugeliais, padarytais ryškiais žymekliais, miltais.

Brėžinys su vaškiniais pieštuku ir austi

Mokinių (įskaitant spaudinius / spausdinimą, Monotipą, Kleaxografiją ir kt.) Įrangą ir piešimo būdus

Kuriant kraštovaizdžio kompozicijas, parengiamosios grupės mokiniai gerina anksčiau sužinojusius tradicinius ir netradicinius brėžinius.

Kadangi dažniausiai yra gamtos nuotraukos yra pavaizduotos dažais, vaikinai parengia darbo su šepečiu metodus - visą krūvą ir patarimą. Be to, neatsiejama darbo dalis, kai piešiniai yra parengti norimas spalvas paletėje. Pavyzdžiui, medžių kamienai turi Įvairūs atspalviai - tamsiai ruda, tamsiai pilka, pilka-žalia. Ir ikimokyklinio amžiaus vaikai turėtų galėti gauti tonų duomenis iš pagrindinės gėlės Dažai. Sniego dreifai nebūtinai traukia tiesiog baltą. Vaizdas taps įdomesnis, jei pridedant kitos spalvos į baltą guašą - sniegas bus neryškus su atspalviais, o tai suteiks savo grožį ir nuostabumą.

Mokytojas turėtų įspėti vaikus nuo tos pačios rūšies kraštovaizdžio objektų. Pavyzdžiui, medžiai turėtų atkreipti skirtingus: jaunas, plonas, bet ir senas, pabarstomas, su tiesioginiu ir susuktas kamienas ir kt.

Skaičio sudėtis yra svarbi kuriant gamtos gamtos tapybą: perduoti platų erdvę, būtina piešti ant viso lakšto paviršiaus. Atstumas esantys objektai yra vaizduojami nedideli, priekyje - dideli.

Be to, brėžiniai gražiai žiūri į horizonto liniją, atskiriant dangų nuo žemės.Mokytojas turi paaiškinti vaikams tokių kompozicijų kūrimo metodą.

"Horizon" liniją atlieka mėlyna akvarelė. Toliau dažytas šepečiu, gerai sudrėkintu vandeniu. Jei vaizduojamas žiemos kraštovaizdis, sniegas ant sudėties apačioje turėtų būti lengvesnis dangus. Jis traukia baltais dažais, praskiestų kitos spalvos lašeliu, pavyzdžiui, raudona - tai pasirodo švelnus mažas rausvos atspalvis. Gauta mišrus dažai Jis yra labai išsiskyręs vandeniu - pasirodo, kad saulėje yra sniegas.

Sniegas turėtų pasirodyti lengvesnis dangus

Prisiminkite, kad baltas akvarelė arba guašai turi būti kruopščiai nuplaunami su šepečiu, po paletės patikrinimo, kad šepetys paliks skaidrų takelį.

Kai piešimo kraštovaizdžiai bus labai tinkami naudoti netradiciniai būdai Vaizdai. Ši vienspalva technika, ypač tinka žieminiams gamtos paveikslams: ant spalvoto fono, vaikinai yra nudažyti tik balta guašai - vaizdas gaunamas kontrastingas ir įspūdingas.

Skaičius mokiniai parengiamą grupę monochrominėje technikoje

Neįprastos vasaros ir rudens peizažai yra gauti monotipo technika - todėl paprastai atkreipti medžius atsispindi vandenyje.

Piešimas monotipo technika

Bet kuris metų laikas gali būti gražiai pavaizduotas naudojant rašymą su lapais.

"OtTisk" betetees lapai

Be to, originalūs medžiai Ir krūmai gaunami naudojant swaxografiją.

Cleaxography.

Dėl žiemos kraštovaizdžio įvaizdžio medvilnės tamponai - piešti su savo padėti dideliais sniego dribsniais. Šiuo tikslu taip pat tinka piešimo druskos ar manų kruopos technika - medžiaga nukrenta ant viršaus iki dar sausų dažų.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai taip pat turėtų susipažinti su braižymo technika. Toniniame popieriaus lape viršutinė dalis padengia putų guma. Taigi fone rodomi objektai atrodo neryškūs arba sniege. Šis metodas yra labai gerai tinka pavasario kraštovaizdžiams piešimui.

Papildomos vizualinės veiklos rūšys, kurios gali būti naudojamos kuriant darbą, individualaus požiūrio į profesiją įgyvendinimas

Taigi, kad ikimokyklinio amžiaus mokytojai visiškai galėtų patirti kūrybiškumo džiaugsmą, mokytojas turi skatinti savo norą papildyti sudėtį papildomos rūšys. \\ T Puiki veikla. Tai visų pirma įtraukimas į aplikacijų kraštovaizdžio modelį ir modeliavimo elementus. Pavyzdžiui, darbas bus labai originalus, jei yra ryškios spalvos dažytiems dažams vasaros pieva Plastilino gėlės augs.

Brėžinys su elementais

Kitas įdomus variantas - gražios taikomosios "gėlės" buvo užblokuota obuolių medžių.

Brėžinys su aplikacijos elementais

"Win-Win" kalbant apie originalumą yra origami elementų įtraukimas į brėžinį. Pavyzdžiui, lapė, pagaminta į origami techniką pestruha rudens miško paveikslėlyje.

Brėžinys netradicinių metodų (medvilnės lazdelės, rašymas su lapais) su origami elementais

Konkrečios kompozicijų parinktys

Pradžioje siūlomi kraštovaizdžio piešimas su parengitinosios grupės mokiniais mokslo metai. Vaikinai kviečiami sukurti kompoziciją temoje "vasarą", kur jie vaizduoja atitinkamus gamtos paveikslus.

Šiek tiek vėliau (taip pat rugsėjo mėn.) Ikimokyklinio amžiaus vaikai improvizuoja temą "Golden Rudens". Tokios veiklos užduotis yra perkelti būdingą ryškų skonį ankstyvas laikotarpis šio metų laiko

Spalio pabaigoje vaikinai sukuria kraštovaizdžio "vėlyvą rudenį". Čia pabrėžiamas, priešingai, yra įdėti į sultingų dažų nebuvimą, vaizdas yra pavaizduotas neutralių tonų ( Įvairūs atspalviai Pilka, ruda, juoda, balta).

Nuo gruodžio mėn. Parengiamojo grupės mokiniai pradeda naudoti gražius žiemos gamtos paveikslus. Tai yra "žiemos kraštovaizdis" (gruodžio mėn.), "Yasy dengtos medžiai" (sausio mėn.) "Žiema" (vasario mėn.). Šiuose darbuose, ikimokyklinio amžiaus vaikai atspindi būdingus bruožus šalčiausias sezono, išsiaiškinti darbo metodus, pagerinti gebėjimą harmoningai padėti gamtos objektus ant popieriaus lapo.

Mokyklos pabaigoje (gegužės mėn. Pabaigoje vaikinai tradiciškai pasiūlė atkreipti pavasario kraštovaizdžius - " Žydi sodu"Ir" pavasaris ". Pirmuoju atveju vaikai praeina išvaizda Pavasario spalvos, atkreipiant dėmesį į jų formą ir struktūrą, spalvų paletę. Klasėje "pavasaris", ikimokyklinio amžiaus vaikai išmoksta piešti ant neapdoroto popieriaus, naudojant vaizdo erozijos vaizdą.

Be to, per metus patartina pasiūlyti parengiamosios grupės mokinius, taip pat tokios temos kaip " Seascape."," Kalnų kraštovaizdis "(ypač jei vaikai gyvena tokioje vietovėje)," fantastinis kraštovaizdis ".

Gamtos paveikslėlis gali būti organizuojamas kaip kolektyvinis darbasKai apskritai fone vaikinai vaizduoja kraštovaizdžio elementus. Tai gali būti tokios temos kaip "rudens lapai", " Žiemos miškas"," Blooming sodas ".

Organizavimas motyvuojančio principo tiesiogiai švietimo veiklos: demonstravimo paveikslų, žiūrėti pėsčiomis, pokalbį, eilėraštį, pasakos ir tt

Norint atkreipti kraštovaizdžius tapti patraukliais vaikais, praėjo atsipalaidavusioje atmosferoje, pedagogas turi užsiimti klasių pradžioje steigti ikimokyklinio amžiaus vaikus kūrybinė banga, Sukurkite juos norimą motyvaciją. Parengiamojoje grupėje jis gali būti pokalbis. Pavyzdžiui, vaikinai sako, kad jie pamatė vasarą arba ką medžiai ieško anksti rudenį.

Jūs galite prisiminti keletą dainų apie tam tikrą metų laiką (pvz., "Vasaros daina" iš animacinių filmų "Santa Claus ir vasaros"), kalbėkite apie tai, kad iš dainos sklypo galite pavaizduoti Nuotrauka.

Pamokoje vizualumas yra svarbus. Pavyzdžiui, mokytojas gali padengti medžių spaigas dirbtiniu ištekliais - padengti juos su klijais ir pabarstyti druskos, semolia, cukraus ar mažų vienetų putų. Atsižvelgiant į tokį prigimtį prieš jo akis, ikimokyklinio amžiaus vaikai bus lengviau vaizduoti medžius žiemą žiemą. Prieš piešdami ant temos "žydi spyruoklė sode", pedagogas siūlo vaikinai išnagrinėti gyvų gėlės stovi vazoje. Tai gali būti narcizai, tulpės, sniego lašai. Vaikai paaiškina stiebo formą ir ilgį, žiedlapių vietą, augalų spalvą ir kt.

Žinoma, mokiniai visada sukelia gyvą motyvaciją. Pavyzdžiui, pedagogas praneša vaikinai, kad į darbą, paštininkas perdavė savo laišką. Tai yra nuo auksinio rudens. Ji rašo, kad medžiai mieste apsirengė gražioje citrinų ir vario drabužiuose. Tačiau netrukus lapai bus išjungti, o gamta sumažės. Vaikinai turėtų padėti tai išplėsti rudens pasakos - Nupieškite kraštovaizdžius temoje "Auksinis ruduo".

Kitas kūrybinis sprendimas - lėlės pavasaris ateina aplankyti ikimokyklinio amžiaus vaikus. Vaikai pasakoja jai, už kurią jie labai laukė jos ir myli ją. Pavasaris skundžiasi vaikinai, kad žiema nenori duoti iki jos vietos - kad sniegas yra sniegas, tada šalčio bus nuvalyti. Vienas pavasarį su juo negali susidoroti: vaikai turėtų padėti - piešti gražią pavasario paveikslai Gamta.

Žaislas, kuris gali būti naudojamas pavasario kraštovaizdžio piešimo srityje

Apsvarstykite kitą įdomią motyvacijos galimybę - laiškas ateina į grupę nuo vaikų nuo tolimos karšto Afrikos. Jie niekada nematė žiemos ir paprašė juos piešti nuotraukas su žiemos gamtos įvaizdžiu.

Vaikai visada suvokia nuostabų motyvaciją su susidomėjimu.Tai gali būti kūrinys apie sezonus, kuriuose jie yra aprūpinti antropomorfinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, pasakos "Spore", kurią atėjo su mokytoja vaikų darželis Nuo Neftekamsko safargulva miesto I.S. Keturi seserys, protingas ir grožis, žiema, pavasaris, vasarą ir rudenį visada gyveno kartu. Tačiau vieną dieną jie vis dar reikalingi, kurie iš jų yra svarbiausi. Žiema teigė, kad metai prasideda su juo ir Žiemos pramogos Kiekvienas yra labai mylimas. Pavasarį prieštaravo, kad tai buvo jos žmonės visada laukti, nebūtų laukti. Jos paukščiai susitinka su dainuojančiais, o gyvūnai yra parinkti iš ir. Vasara ir rudenį, žinoma, taip pat apsvarstė kiekvieną savo keliu. Keturios seserys labai ilgai teigė ir negalėjo pasiekti bendros nuomonės. Tiesą sakant, kiekvienas seseris yra geras savaip: žiemą - jo pūslelius ir sniegą, švelnus pavasarį - šiltas saulė ir upeliai, vasara - šiluma ir atvėsti, ir rudenį yra turtingas derlius.

Po skaitymo trumpos pasakos Mokytojas gali paprašyti ikimokyklinio amžiaus vaikams, kokiu laiku jie mėgsta, ir tada pasiūlyti jiems galimybę pasirinkti kraštovaizdį, susijusį su savo mylimuoju laiku.

Dėl motyvacijos pradžios klasės labai tinka natūraliems eilėraščiams.Mokytojas pakelia tokius darbus, kuriuose aiškiai atskleidžiami vieno ar kito metų metų ypatumai. Pavyzdžiui, taip tinka:

F. Tyutchev.

Įkroviklį žiemą
Nuėjo, miškas yra vertas -
Ir po snowy Bakhromyu.,
Fiksuotas, kvailas,
Nuostabus gyvenimas.

Ir tai yra šilta, -
Ne miręs ir ne gyvas -
Mieguistas magija yra sužavėtas
Visi Outan, visi
Šviesos grandinės pūkai ...

Saulės žiema Nesvarbu, ar
Ant jo jo spinduliuotės -
Jame nėra nieko greičiausių,
Jis mirksės ir užima
Apakinti raudoną.

A.S. Puškin

Liūdnas laikas! Ocho žavinga!
Tai malonu man savo atsisveikinimo grožiu -
Aš myliu nuostabų išblukimo pobūdį,
Bazhret ir aukso apsirengusiuose miškuose,
Savo šventelio triukšmo ir šviežio kvėpavimo,
Ir trumpaplaukis banguotas padengtas dangus,
Ir retas saulės spindulių ir pirmųjų šalnų,
Ir tolimosios pilkos žiemos grėsmės.

"Ruduo" A. Plescheev

Ruduo atėjo
Džiovintos gėlės
Ir atrodo liūdna
Nuoga krūmai.

Sriestuotas ir geltonas
Žolė pievose
Tik žalia
Aš šlovės laukuose.

"Cloud Sky Touche."
Saulė nespinčia
Vėjas lauke yra tai, kaip
Lietaus drožles ..

Vanduo nuostabus
Greitas srautas
Paukščiai skrido
Į šiltus kraštus.

E. Baratyatsky.

Pavasaris, pavasaris! Kaip oras yra švarus!

Kaip išvalykite dangų!

Jo Lazurija yra gyva

Jis žaliuzės mano akis.

Pavasaris, pavasaris! Kaip aukštai

Ant vėjo sparnų,

Pirkti saulei,

Debesys skrenda!

Sušikti srautai! Šviesos srautai!

Upė, upė

Ant triumfuojančio kraigo

Pakeltas ledas!

"Cherry" S. Yesenin

Vyšnių skerdimo sniego
Spalvos ir rasos žalumynai.
Lauke, pasviręs į ūglius,
Graci vaikščioti juostelėje.
Nicknut šilko žolės,
Kvepia dervos pušį.
O jūs, pievos ir dublaja, -
Aš esu dvidešimt pavasarį.
Rainbow Secret News
Švyti mano sielą.
Manau, kad esu apie nuotaką,
Tik apie tai dainuoja.
Bėrimas, vyšnių, sniegas,
Įdėkite jus, Ptakhi, miške.
Ant lauko su šaldytuvu
Putos aš padaliau spalvą.

"Vasara" V. Orlov

Ką duosite man, vasarą?
- LOT. saulės šviesa!
Dangaus padygoje!
Ir ramunė apie LYGY!
- Ką dar duos man?
- raktų skambėjimas tyloje,
Pušys, pelkės ir ąžuolai,
Braškių ir grybų!
Aš duosiu jums kykyshky,
Išeiti į ophsky,
Turite gaila jai:
"Rogue mane greitai!"
Ir ji yra atsakydama į jus
Praėjo daugelį metų!

Atkreipkite dėmesį, kad jei poetinis darbas yra mažas tūrio, apibūdina konkretų vaizdą, pokalbis pagal jo turinį atliekamas tiesiogiai brėžinio pradžioje. Jei poema susideda iš kelių quatrains, atspindinčių skaičių natūralus fenomenas, pirmiausia patartina atlikti kalbos raidos pamoką, kuri sklandžiai teka į vizualinę veiklą.

Piešinys turėtų apimti mįsles apie sezonus ir mėnesių pavadinimą. Pavyzdžiui, ši:

Kas yra baltos baltos baltos

Ir ant sienų rašo kreidą,

Siuvami į kubą

Ar parodėte visus demonstracijas? (Žiema)

Vardas - Ka, vaikinai,

Mėnuo šiame mįslėje.

Jo dienos - trumpai,

Visos naktys yra ilgesnės už naktį.

Laukuose ir pievoje

Prieš pavasarį nuleiskite sniegą.

Tik mūsų praeities mėnuo -

Mes sutinkame Naujieji metai. (Gruodžio mėn.)

Plugll ausys, žiupsnelis nosis.

Pakyla į veltinio batus.

Purslų vanduo - krioklys

Ne vanduo jau yra, bet ledas.

Net paukštis nėra:

Nuo šalčio yra paukštis.

Pasukite saulę iki vasaros.

Ką tu tai sakai? (Sausio mėn.)

Sniegas iš dangaus

Iš namų yra sniego dreifai.

Kad Buranas ir Blizzards

Kaime pabėgo.

Naktį, šalčio sillen,

Lašų dieną skambėjimas yra girdimas.

Diena buvo pastebima

Na, taigi šį mėnesį tai yra? (Vasario mėn.)

Yra gamtos tema didelis skaičius Fizkulminok ir pirštų gimnastikos variantai. Pavyzdžiui, mes pateikiame:

Fizkultminutka "pavasaris atėjo"

Fizkultminutka "sniegas" (pagal poemą I. Tokmakova)

Fizkultminutka "rudenį atėjo"

Fizkultminutka "ruduo"

Fizkultminutka "žiema"

Baltos sniego gniūžtės
Mes eisime į vaikščiojimą, draugą.
judėjimas ratuku rankomis
Sniegas, sniegas, baltas sniegas veikia rankas į dešinę
Apskritimas, nukrenta lygūs rankų judesiai nuo viršaus į apačią
Vaikai visi ant slidžių pakilo
Baigė vienas kitą
slidinėjimo imitacija
Mes esame nuo sniego meistriškumo padarykite sniego gniūžtę ir burbulą
Kūdikių sniegas aklai.
Sniegas, sniegas, baltas sniegas
sukti rankomis į dešinę
Mūsų kūdikis yra geresnis už visus! rankų žiedas priešais jį
Mes sėdime prie Sosales po viena kitos pakilo su poromis, teigė rankas
Ir po skaidrės greitai skuba juda apskritime
Oho! visi nukrito į grindis
Ir gerai, pakilkite, pakilkite, draugas!
Ir sušikti sniego gniūžtė!
Mes vaikščiojo visą valandą!
Dabar pašildysime!
Atsikėlė nuo grindų ir rūkė

Pirštų gimnastika "Spring-Red"

PILNAS VARDAS Santraukos pavadinimas
Hergega s.a. "Pavasario nuotaika"
Švietimo užduotys.: Sužinokite, kaip atkreipti pavasario kraštovaizdžius su įvairiomis meninėmis medžiagomis ir įrankiais, naudojant standartinius ir netradicinius metodus, konsoliduoti pavasario požymius.
Užduoties kūrimas: Sukurkite sudėtinius įgūdžius, spalvų suvokimą.
Švietimo užduotys.: Šviesti susidomėjimą kolektyviniu kūrybiškumu, gebėjimas koordinuoti savo veiksmus su kitais darbų dalyviais.
Integracija Švietimo regionai : "Meninis kūrybiškumas", "pažinimas", "komunikacija", "socializacija", "sveikata".
Demonstracinė medžiaga:iliustracija su pavasario kraštovaizdžio, garso įrašymo "vėjo triukšmo" įvaizdis, gražus dėžutė su "Gloms", pagalvėmis.
Išdėstymas:watman lapai, dantų šepetėliai, putų kempinės, medvilnės lazdelės, delnų siluetai, kokteilių vamzdžiai, popieriniai rankšluosčiai, geltona stebulė, gėlės iš audinio, akvarelės dažai, Tassel. skirtingas dydis, Mažos puodeliai.
Kelionės kursas:
Skamba garso įrašymo vėjo triukšmo. Mokytojas praneša apie popieriaus lapą ant stalo. Ant jo užrašą "pavasario nuotaika". Mokytojas kartu su vaikais atspėti, kad čia anksčiau buvo pavaizduota pavasario kraštovaizdisBet dažai tikriausiai nuplauna lietaus. Vaizdas turi atkurti (motyvaciją).
Vaikai "siunčiami" į Ramandadijos šalį išspręsti šią problemą: sėdėti ant įsivaizduojamo debesies (pagalvės), "pakyla virš žemės" ir "skristi".
Siūlomi ikimokyklinio amžiaus vaikai didaktinis žaidimas "Paslaptingos dėžutės". Mokytojas parodo jiems gražią dėžutę, pripildytą "Magic Glams". Kiekvienas vaikas pasirenka sudrebinti ir lašai, kol jis veda jį į nedidelį langelį. Yra piešimo įrankis (dantų šepetėlis, putų kempinė, palmių siluetas, kokteilių vamzdis ir tt). Po to vaikinai yra "išsiųsti" atgal, ir skrydžio metu, požymiai pavasario prisiminti.
Vaikinai yra platinami: kai kurie bus vaizduojami gamtos objektai Watmano viršuje, kiti - apačioje. Pedagogas primena piešimo metodus netradicinės medžiagos, Pastabos konkretūs vaizdaiTai geriausiai gauta su dantų šepetėliu (žolė, Kalėdų eglutė), putų putų spausdinimas (debesys), delnas (medžiai), pučia vamzdelį (krūmai, ežys, saulė).
Pirštų gimnastika.
Nepriklausomas ikimokyklinio amžiaus vaikų darbas. Vaikinai, kurie greitai susidorojo su užduotimi, siūlomos kiaulpinės iš audinio, kuris turi būti pritvirtintas prie dažytos žolės su geltonojo centrinio lašelio pagalba.
Visi kartu žavisi gautu vaizdu.
Reshetnikova E.
Mokytojas atneša laišką vaikams, kurie buvo perduoti savo paštininkas kelyje į darželį. Norėdami sužinoti iš kurio jis, vaikinai turi atspėti mįslę:
  • Dienos tapo trumpesnės
    Ilgas plieno plienas.
    Kas pasakys, kas žino -
    Kada tai atsitinka?

Laiškas parašė rudenį. Ji patiria, kad netrukus medžiai ir krūmai palengvins savo gražią geltoną aprangą ir užmigs. Ir taip noriu pratęsti rudens pasakos. Vaikinai lengvai sutinka padėti - piešti gražios nuotraukos Temoje "Rudens miškas".
Mokytojas siūlo ikimokyklininkų apsvarstyti rudens kraštovaizdį, esantį lentoje, pabrėžia, kad fone esantys objektai yra vaizduojami nedideli. Tada vaikų dėmesys yra paimti į medžiagas brėžiniams (kutai, akvarelės dažai, vaško kreida) ir galimybės medžių (už tai, du vaikinai yra vadinamas ekrano lenta).
Fizkulminutka "rudenį" su pirštų gimnastikos elementais.
Nepriklausomas ikimokyklinio amžiaus vaikų darbas. Apsvarstyti darbą. Vienas iš vaikų pasirenka savo nuomone, išraiškingas darbas, tada tiksliausi, taip pat tokie, kur daiktai yra teisingai išdėstyti, atsižvelgiant į proporcijas.
Skaitymo baimė iš eilėraščio I. Bunin "Fall Falls":

  • Miškas, būtent odos dažytos, alyvos, aukso, gofruota,
    Juokinga pėsčiųjų siena stovi ant šviesos paragono.
Isimova MK. "Medžiai daugiau"
(Remiantis atstovavimu)

Ikimokyklinio amžiaus vaikui siūloma žiemos paslaptis:

  • Šaltas atėjo, nustojo riaumojimas
    Suvynioti į ledo vandenį. Lokys pateko į žiemos režimą.
    Ilgas Bunny Gray.
    Suvyniota balta bunny.
    Kas pasakys, kas žino:
    Kada tai atsitinka?

Vaikų dėmesį siūlomi reprodukcijos su žiemos kraštovaizdžio įvaizdžiu. Pokalbis apie žiemos požymius: Kokie yra atšilimo laikotarpiai žiemą (atšilimas), ką dangus atrodo kaip šiuo metų laiku, kokio kritulių mes stebime žiemą (neh, hoarflash) ir tt už kiekvieną teisingą atsakymą, Vaikinai gauna snaigės.
Mokytojas skaito ryškių rusų poetų linijas apie žiemą:

  • Pagal mėlyną dangų
    Skaidrus miškas vienas juodas
    Puikūs kilimai
    Ir eglė per šalčio žalią,
    Saulės blizgesys yra sniegas;
    Ir upė po ledu šviečia.
    (A. Puškinas)
    Įkroviklį žiemą
    Suformuluotas miškas yra verta
    Ir sniego pakraštis,
    Vis dar ne
    Nuostabus gyvenimas.
    (F.I. TYUTENTEV)
    Nematomas
    Ieško miško pagal pasakos miegą,
    Tarsi baltas golkas,
    Pine susieta ...
    (S.A. Yesenin)

"Fizkultminutka" sniegas "atliekamas palei I. Tokmakovos eilėraštį.
Klausymas kompozicijos P.I. Tchaikovsky "Žiemos rytas".
Ikimokyklinio amžiaus vaikai kviečiami vaizduoti žiemos kraštovaizdžio grožį - medžių, padengtų pajamas - popieriuje su Sangina lazdų pagalba. Ši medžiaga yra gerai perduodama medžių žievės šiurkštumu. Jis imsis rudos, juodos (bagažinės) ir mėlynos spalvos (frills ant šakų) spalva.
Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad Santgina yra trapi: jums nereikia išspausti ją su pirštais ir paspausti ant popieriaus.
Vaikai atkreipia žiemos kraštovaizdį pagal kompoziciją "Žiema" P.I. Tchaikovsky (albumas "Metų sezonai").

Piešinių paroda. Apie patarles ir posakius apie žiemą:

  • Gruodis yra cums, prasideda žiema.
  • Geras sniego derlius sutaupys.
  • Ne tas sniegas, kuris prisiekia, bet kas ateina iš viršaus.
  • Šaltas yra puikus, taip ne stovėti.
  • Ir stipriame šalčiui, darbas bus šiltas.
  • Naujųjų metų - pavasario posūkis.
Balakirev M. "Apple Tree Bloom"

Pokalbis apie pavasarį, jos ženklus. Vaikai išvardija žydi pavasarį.
Išgirdęs durų smūgis - žaislas Bunny pasirodo su obuolių medžio šaka jo kojomis. Nobuchley Sprig inkstų - netrukus pasirodys lapai.
Vaikai apibūdina, kaip atrodo "Apple Tree" filialas, ir tada jie kviečiami piešti obuolį su žydintais lapais ir gėlėmis, kad suteiktų brėžinius.
Fizkultminthka vykdoma:

  • Lauke mes nuėjome į jus
    (Žingsnis)
    Ir ten rasti gėlės.
    (Likti)
    Pasviręs virš vieno
    (Pakreipimas į priekį)
    Ir tada antra,
    (Pakreipimas į priekį)
    Trečia greitai mes sumušėme
    (Pakreipimas į priekį)
    Ir su puokštė bėgo.
    (Veikia vietoje).

Mokytojas primena medžių brėžinių metodus. Kamieną pavaizduota visos krūva. Norėdami atkreipti "Apple" medžių gėles, jums reikia sumaišyti rožinius ir baltus dažus. Lapai yra pavaizduoti koreguojant.
Pirštų gimnastikos laikymas:

  • Saulė pakyla -
    Gėlių žydėjimas!
    Saulė sėdi -
    Gėlių eina miegoti.

Nepriklausoma ikimokyklinio amžiaus vaikų laikų veikla. Darbo paroda.

Mokinių kraštovaizdžio kompozicijos su komentarais apie darbą

Paruošiamųjų grupių mokinių vasaros kompozicijos paprastai yra ryškios ir turtingos darbo požiūriu. Taigi, didžiuliai "Motley" drugeliai sukasi virš žalios pievos paveiksle "Ah, vasara!". Aišku danguje čia mėlyni debesys plaukioja, o saulėgrąžos atrodo iš žolės. Paveikslas Roniknut. teigiama nuotaika. Panašus darbas - "Apie vasarą".

Labai išraiškingas darbas "vasaros dažai", kur vaikas pavaizdavo vandens kraštovaizdžio - švelniai rožinės rožinės tvirtinimo detalės auga ant ežero.

Žavinga ryški vaivorykštė yra pavaizduota paveiksle "Vasaros vaivorykštė". Darbas buvo atliktas netradicinėje technikoje - piešimo TYCH. Pastaba Įdomus vaizdas Saulė su labai ilgais spinduliais, kurie yra beveik į žemę.

Medžiai kompozicijos "Vasara Beržas Grove" yra išsamiai išdėstyti. Pradinė detalė - berželiai yra aprūpintos antropomorfinėmis savybėmis - turėti žmogaus veidą.

Labai konkurso darbas - kokia spalva yra vasara, padaryta nutildytų pastelinių spalvų. Šis įspūdis taip pat gamina drawing " Gėlių Glade.»- čia naudojo medienos brėžinių metodus. Dėl to paaiškėjo gražus neryškus dangus.

Nuotraukų galerija: vasaros brėžinių pasirinkimas

Braižymo guašo figūra akvarelės figūra akvarelės figūra akvarelės piešimo TYCHKA figūra akvarelės piešimo akvarelės šlapias drėgnas

Labai spalvingi kraštovaizdžiai ikimokyklinio amžiaus vaikai sukuria auksinio rudens temą. Nuotraukos išskiriamos gausos ryskios spalvos, dažnai padarė guašą. Visada originalus darbas Montotypia Technika ("Rudens aikštė").

Vaikai gerai išsiskiria pagal kompozicijos priekinį ir galinį planą. Šiuo atžvilgiu kompozicija "Ruduo ... pasakos", kur gražus medis su geltonais lapais yra aiškiai paimtas priekyje.

Darbas "Goodbye, ruduo", pagamintas pieštuku minkštose pastelinėse spalvose atrodo labai švelniai. Pastaba dėl tolimojo gražaus kalnų kraštovaizdžio.

Gaminama kompozicija "Rudens parke": Palaikomi medžiai su daugiaspalvių lapija ir elegantiškas Isochny tiltas per upę. Gražiai atrodo kaip lapai prieš mėlyną vandenį. Dangus atliekamas labai gražiais atspalvių perėjimais.

Taip pat vaizdingas "Sizal" spalvos dangus su sniego baltu debesiu paveiksle "Rudens diena".

Nuotraukų galerija: kompozicijos su rudens kraštovaizdžiu

Paveikslas Akvarelės figūra Pieštukas piešimo gouache Monotipas figūra Vandens skalbimo gouache piešimo TYCHKA figūra akvarelės pirštų atspaudų lapai figūra akvarelės figūra akvarelės figūra

Žiemos tema Prognozuojama naudoti nestandartiniai metodai piešinys. Šiuo atžvilgiu "žiemos magijos medžio" darbas yra orientacinis, kuris yra netradicinių metodų derinys: pats medis yra pavaizduotas naudojant sūpynės, šalčio ant šakų - pusiau sausas šepetys, pelėdos ant šakų yra Piešimas su pirštu ir sniego dribsniai su medvilnės lazdelėmis.

Visas žiemos miškas, panašus į nuostabų, sukūrė kabinos lape ("Winter Forest"). Taip pat įdomi kompozicija yra nepadorus pasakos ", kai sniego dengtos medžių vainikėliai yra vaizduojami pasukti, ir bullfinches plaukioja per juos su Ottis su trintuku pagalba. Paslaptingas miškas yra pavaizduotas paveiksle "Žiema miške", juokinga raudona lapė susižeidė šalia medžio.

Visada išraiškingas monochromas. Žiemos paveikslaiPavyzdžiui, medžių kastuvų su baltu sniegu figūra "medis daugiau." Taip pat kompozicijos poveikis " Žiemos medis"(Medžiai yra panašūs į sniego debesis) ir" medžiai, padengti andnee "(filialai keistai sulenkta).

Žavinga Kalėdų eglutė sniege suknelė yra pavaizduota "Zimihka-žiemos" ir "žiemos grožio" nuotraukose.

Nuotraukų galerija: žiema vaikų brėžiniuose

Paveikslas Akvarelės figūra Vandens skalbimo aksultavimo akvarelė, brėžinys TYCHKA, supjaustytos lazdos, pirštų figūra Akvarelės pirštų atspaudų sąrašas Daintos akvarelės figūra akvarelės brėžinys TYCHKA ir spausdinimo trintuko

Santrauka piešimo pamoką vaikams 5-6 metai "Vėlyvas rudens"

Autorius: Firsova Olga Vladimirovna, pedagogas Maskva gbou gimnazija 1569 "Constellation" korpusas 9 (vaikų darželis №1267, Maskvos miestas.
Darbo aprašymas: Aš atkreipiu dėmesį į abstrakčias klases vyresnysis grupė Vaikų darželis "piešimas naudojant netradicinę piešimo įrangą - Klyaxographography tema" vėlyvas rudenį ". Šiame darbe vaikinai susitiks su netradicinis technikas Piešimas į kleasografiją ir išmokti piešti guašalo kraštovaizdį be šepetės pagalbos. Tai metodinis darbas gali būti naudojami vaikų darželių mokytojai (vyresnysis ikimokyklinis amžius). Vaikai tikrai mėgsta naudoti skirtingi metodai Darydamas kūrybinis darbas. Vaikai rodo fantaziją, jie plėtoja vaizduotę, tobulinami techniniai įgūdžiai.
Švietimo sritis: meninis kūrybiškumas
Švietimo regionų integracija: Pažinimas, bendravimas
Tikslas. \\ T: Supažindinti vaikus su "Klyaxography", susidomėjimas netradiciniais brėžinių metodais, plėtoti kūrybiškumą, vaizduotę. Saugios žinios apie vėlyvo rudens požymių, plėtoti kvėpavimo sistemą. Kalbos įjungimas. Žodyno praturtinimas: blots, Kleaxography.
Medžiagos. \\ T: A4 lapai kiekvienam vaikui, paprastas pieštukas kiekvienam vaikui, stiklainiai su vandeniu, kiekvienam vaikui mėgintuvėliai, kempinės kiekvienam vaikui, guašėms dažai, tušas arba skysto veisimo guašai (KLEX), Plastikiniai šaukštai arba pipetės, medvilnės lazdos , Servetėlės \u200b\u200brankoms.

Progresas:

Vaikai, pasakykite man, prašau, koks metų laikas mes turime už lango? (Rudenį)
- rudens arba jo pabaigos pradžia? (Pabaiga)
- Kodėl taip manai? Kokius rudens požymius galime stebėti dabar? Kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai)
- Taigi, mes galime pasakyti, kad vėlyvas rudens langas?
- Ar norėtumėte atkreipti? Ką jums labiausiai patinka piešti?
- Dabar aš jus išmokysiu, kaip atkreipti rudens dažus be šepečio pagalbos.
- Pradėti, piešti foną (tuo pačiu metu paaiškinant ir vadovaujant): įdėkite lapą, kaip jums patinka daugiau, piešti paprastas pieštukas vos ryškus horizontų linija. Pagalvokite, kokios spalvos yra rudens danguje? Paimkite kempinę, šlapias ir pakaitomis taikyti dažus su kempine horizontaliais tepiniais virš horizonto linijos. Dabar įsivaizduokite, kokios spalvos gali būti žemėje, žemiau horizontalios linijos. Taip pat taikomos horizontalios tepinės.
- Patikrinkite, ar jūsų brėžiniuose nėra tuščių vietų.
- Dabar atrodo atsargiai, kaip aš pavaizdavau medį (parodyti, vaikai tiesiog žiūrėti). Aš subraižau šaukštą su skystu guašu ir lašeliu žemiau horizonto, paaiškėjo blotai. Dabar aš paimsiu vamzdelį ir "pūtimą" nuo medžio barelio ir šakų paplūdimių, siųsti vamzdelį iš apačios į viršų ir ant kamieno pusės. Pažiūrėkite, kas atsitiko. Šis piešimo metodas vadinamas "Klyaxography", t. Y. Blots arba iš Klex.
-Teer išbandykite save. (Pagalba vaikams pasiūlyti taip geriau).
- Pažvelkite skirtingi medžiai Tu turi!
- Vėliau rudenį yra sniegas? Ir lapai ant medžių?
- Tai teisinga, sniegas gali nukristi, retas džiovinti lapai lieka ant medžių.
- Paimkime medvilnės lazdeles ir pieškite sniegą arba džiovintus lapus ant šakų. Taip pat galima kažką padaryti, ir jūs galite kažką.
Vaikai traukia. Tada visi brėžiniai renkami vienoje vietoje (paroda).
- Žiūrėkite, visi brėžiniai skiriasi vienas nuo kito. Kas prisimena, kas vadinama technika, kurioje mes nudažėme? (Klyaxography) nuo to, ką mes nudažėme medžiai? (blot). Ar norėjote atkreipti blotį? Štai kokie nuostabūs piešiniai pasirodė su mumis be šepečiu!