Interaktyvios vokalo pamokos santrauka. Muzikinės pamokos darželyje apie vokalinį ir chorinį darbą santrauka

Interaktyvios vokalo pamokos santrauka. Muzikinės pamokos darželyje apie vokalinį ir chorinį darbą santrauka

regioninė valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

papildomas vaikų ugdymas

„Kamčiatkos vaikų meno rūmai“

Atviras pamokos planas

vokalinis ansamblis "Elegija"

Tema: Įvadas į programą.

(6-7 metų vaikams)

Sudarė: papildomo ugdymo mokytojas Kabirova Irina Rafaelevna

Petropavlovskas-Kamčiatskis

2012

Tema: Įvadas į programą. „Įvairiaspalviai balsai“.

Tikslas: pažinti vaikus, kelti vaikų susidomėjimą užsiėmimais vokaliniame ansamblyje.Užduotys: Švietimas:

    suteikti pirmuosius bendravimo įgūdžius naujame kolektyve; sukurti šventinės nuotaikos atmosferą nuo pirmos pažinties su vokaliniu ansambliu; Ugdykite meilės grožiui jausmą.

Švietimas:

    pateikti pradinį supratimą apie pamokos struktūrą; supažindinti vaikus su sąvokomis: instrumentinis ir vokalinis balsas, solistas, ansamblis. Suteikite pradinius nevikinius įgūdžius.

Kuriama:

    lavinti dėmesį, atmintį, vaizduotę; ugdyti vaikų kūrybinę savarankiškumą; ugdyti ritmo pojūtį ir muzikos klausą.

Įranga, vadovai ir medžiagos. Mokomoji ir praktinė įranga:

    fortepijonas; Muzikos instrumentų (smuikas, fleita, gitara) „paroda“; muzikos centras; mokymo lenta; kostiumų elementai (kepurės gaidžiams, katėms, ežiams); vaizdinė priemonė „Notny Stan“; vaizdinės priemonės „Solistė“, „Duetas“, „Vokalinis ansamblis“; balionai pagal vaikų skaičių; blokinės fleitos pagal vaikų skaičių; varpai pagal vaikų skaičių.
Muzikinė medžiaga:
    giedoti dainas: „Ežiukas“, „Gaidelis“, „Kačiukas“; dainos „Balionai“ fonograma (žodžiai ir muzika I. Kabirovos); J.S.Bacho „Pokštas“; D. Scarlatti – Sonata „G-dur“; N. Paganini „Kaprizas“.

Spintelės apdaila. Ant podiumo puikuojasi muzikos instrumentai: smuikas, gitara, fleita.

Detalus planas yra pamokos santrauka.

Pamokos eiga:

Kontūro kontūras.

    Laiko organizavimas.

Mokytojas pakviečia vaikus į klasę. Vaikai sėdi ant kėdžių.

Mokytojas: Sveiki bičiuliai! Labai džiaugiuosi matydamas jus visus vokalo klasėje!

    Tikslų nustatymas.

Mano vardas Irina Rafaelevna. Mokau vaikus dainuoti. Pažvelkite į šias nuotraukas. Šie vaikai jau išmoko dainuoti, vaidinti scenoje, su koncertiniais kostiumais ir dainuoti į tikrus mikrofonus. Ar nori išmokti dainuoti?

    Įžanginė dalis. Pokalbis.

Kiek žino, kaip vadinamas dainuojantis žmogus? Teisingai – dainininkė. Dainuojančio žmogaus balsas vadinamas vokaliniu arba vokaliniu balsu. Klausyk, kaip skamba mano balsas. Dainuosiu tau dainą apie muzikinį varpą. Ir tu man padėsi skambindamas varpais.

Mokytoja vaikams išdalina varpelius.

Mokytoja atlieka dainą „Varpas“. Vaikai skambina varpeliais.

Vaikai atsako.

Prie vaizdinės priemonės „Muzikinis Stanas“ mokytojas pritvirtina atitinkamos spalvos balioną-natą.

Mokytojas: Šis balionas reprezentuoja mano vokalinį balsą. Įkelkime mano balsą į muzikos namus.

Mokytojas: priešais tave muzikos instrumentų paroda. Kokios priemonės jums žinomos?

Vaikų atsakymai.

Atspėk muzikinę mįslę.

Koks aiškus garsų perteklius,

Juose – džiaugsmas ir šypsena.

Tai skamba kaip svajingas motyvas,

Taip švelniai dainuoja...Vaikai: Smuikas.

Skamba fragmentas – N. Paganini „Kaprizas“.

Sakykite, kokia spalva Spalvų fėja papuoštų smuiko balsą?

Vaikai atsako.

Mokytojas prie vaizdinės priemonės pritvirtina atitinkamos spalvos balionėlį-raštelį.

Mokytojas: Šis balionas reprezentuoja instrumentinį smuiko balsą. Atspėk dar vieną mįslę.

Pasakysiu tau, mano drauge, senovėje -

Tylus vėjelis pūstelėjo į nendrės vamzdį.

Vyras staiga išgirdo melodingą švelnų garsą.

Ir muzikos instrumentas gimė tuo momentu.Vaikai: Fleita.

Dabar paklausyk ir pasakyk, kokios spalvos yra fleitos balsas.

Skamba fragmentas – J. Bacho „Pokštas“.

Mokytojas pritvirtina atitinkamą baliono užrašą prie lazdos.

Mokytojas: Kas žino, kaip vadinasi šis instrumentas?

Vaikai: gitara.

Mokytojas: Pasiklausykime gitaros balso.

Skamba fragmentas – D. Scarlatti „Sonata G-dur“.

Vaikai vadina baliono spalvą. Mokytojas prie vaizdinės priemonės pritvirtina atitinkamos spalvos balionėlį-raštelį.

Dabar išgirskime, kaip skamba jūsų balsai.

Vaikai dainuoja savo vardus. Vaikai prie personalo pritvirtina balionus – atitinkamos spalvos raštelį.

Mokytojas: Žiūrėk, muzikos instrumentų balsai ir mūsų vokaliniai balsai išrikiuoti spalvingoje muzikinėje eilėje.

Prisiminti!

instrumento garsas -instrumentinis,

Pakartokime šiuos žodžius kartu.

    Pagrindinė dalis.

Auklėtojas : Norėdami išmokti dainuoti, turite išmokti taisyklingai kvėpuoti. Tam kiekvienoje pamokoje darysime kvėpavimo pratimus.

Kvėpavimo pratimai.

Mokytojas prašo vaikų atsistoti.

Pratimas „Balionas“.

Lėtai, giliai įkvėpkite per nosį, rankas aukštyn per šonus („pripūsk balioną“). Mes sulaikome kvėpavimą, o tada „nupučiame kamuolį“ – iškvėpdami orą sakome: „Ha-ha-ha“. Sustodami nuleidžiame rankas. (Atlikti 2-3 kartus).

Pratimas „Katė“.

Šnypškime kaip pikta katė. Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite skambant „sh“. Rankos sugniaužtos į kumštį. Iškvėpdami ištariame garsą „Ш“ ir staigiai suspaudžiame pirštus („Katės nagai“).

Pratimas „Fleitininkas“.

Įsivaizduokime, kad esate muzikantai, grojantys fleita. Įkvėpkite oro ir iškvėpdami pūskite į muzikos instrumentą (rodo mokytojas).

Vaikai pratimą atlieka pagal mokytojo gestus.

Mokytojas: Kad mūsų balsas vystytųsi, būtina atlikti balso apšilimą.

Mes dabar žaisime. Įsivaizduokime, kad kai kurie iš jūsų tapo linksmais gyvūnais ir paukščiais. Mokytojas kviečia vaiką. ……. bus ežiukas. (užsidėkite kepurę ežiukui).

Aš dainuosiu ežio giesmę, o tu pamėgink kartoti paskui mane.

Mokytojas dainuoja: „ Mažas ežiukas, be galvos, be kojų.

Vaikas pakartoja.

Mokytojas: …. dainavo vieną iš savo dainų.

Į sceną įžengė mažas menininkas.

Jei jis dainuoja vienas, tai jis -solistas. (Mokytoja rodo vaizdinę priemonę „Solistė“).

Mokytojas kviečia vaiką. ……. bus gaidys (užsidėkite gaidžio kepurę).

Mokytojas: Aš dainuosiu gaidžio dainą, o tu pamėgink kartoti paskui mane.

Mokytojas dainuoja: „ Gaidys, gaidys, auksinės šukos "

Vaikas pakartoja.

Mokytojas: ... .. vienas dainavo dainą. Tikrasis menininkas yra mūsų…… solistas.

Jei ežiukas ir gaidys dainuoja kartu, susidaro duetas.

Dainuokite kartu: dainuojame duetu,

Gyvename labai smagiai.

Mokytojas: Klausytis kačiuko dainos. „Miau, miau, miau, la-la-la-la-la. Vaikas pakartoja.

Mokytojas: Tikrasis menininkas yra... ..solistas.

Auklėtojas : Jei dainuosime visi kartu, mes trys – išeisvokalinis ansamblis. Toks ansamblis vadinamas trio. (Mokytoja rodo vaizdinę priemonę „Trejetas“).

Pritariamai dainuoti:

« Mūsų ansamblis yra trio – mes gražiai dainuojame.

O dabar paprašysiu visų vaikų kartu dainuoti vokaliniame ansamblyje.

Vaikai dainuoja: „Esame savo ansamblyje

Kartu dainuojame dainas"

Auklėtojas : Kokį nuostabų vokalinį ansamblį turime!

Pirmoje pamokoje pradėsime mokytis baliono dainelės. Klausykite dainos choro.

Mokytoja dainuoja:

Tarkime choro žodžius.

Mokytojas: Ir dabar atliksime visą dainą pritariant fortepijonui. Aš dainuosiu dainos eilutes, o jūs dainuosite chorus.

Mokytojas:

    Į dangų skris balionai

Vaikai:

"Kamuolis yra mėlynas, kamuolys yra geltonas, kamuolys yra mėlynas,

Įvairiaspalvis balionas dainuok su mumis!

Mokytojas:

    Štai scenoje pasirodė mažas menininkas,

Jei jis dainuoja vienas, vadinasi, yra solistas.

Vaikai:

"Kamuolis yra mėlynas, kamuolys yra geltonas, kamuolys yra mėlynas,

Įvairiaspalvis balionas dainuok su mumis!

Mokytojas:

    Jei dainuojame dainas ansamblyje,

Tai reiškia, kad visi esame draugiški, gyvename laimingai.

Vaikai:

"Kamuolis yra mėlynas, kamuolys yra geltonas, kamuolys yra mėlynas,

Įvairiaspalvis balionas dainuok su mumis!

Pasakykite: „Mes esame puikūs“, „Mūsų balsai skamba gražiai“.

Apsimeskime, kad vaidiname tikroje scenoje. Tikri žiūrovai mūsų klausys. Dainuokime dainą su labai smagia muzika.

Vaikai atlieka dainą pagal garso takelį.

Mokytojas pakviečia vaikus atsisėsti į savo vietas.

    Apibendrinant pamoką.

Auklėtojas : Ar jums patiko mūsų daina apie balionus?

Kituose užsiėmimuose toliau tobulinsime savo spalvingus balsus ir praktikuosime visą dainą. O kai tai išmoksime, pasirodysime tikroje scenoje, tikrais koncertiniais kostiumais ir dainuosime į tikrus mikrofonus.

Pasakykite vaikinams, kurie prisiminė. Kaip vadinasi žmogus, kuris dainuoja vienas? (Solistė)

O jei dainininkai dainuoja kartu? (duetas)

O jei jie dainuoja trys? (trio).

O jei visi kartu dainuotume? (vokalinis ansamblis)

Šiandien pamokoje mums padėjo pianistė ​​Elena Petrovna.

Už jūsų pastangas noriu padovanoti balionus. Tu šaunuolis, o tavo balsai vokaliniame ansamblyje skambėjo puikiai! Iki pasimatymo kitą kartą.

Sankt Peterburgo valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos DTDiM Kolpinskio rajono karinės estrados studijos „Solnyshko“ pavyzdinio kolektyvo atviros klasės santrauka (vadovė, vokalo mokytoja Smirnova Nitalija Aleksejevna).

Jis pateikiamas patirties sklaidai meninės orientacijos vaikų papildomo ugdymo mokytojams. Inovatyvaus požiūrio diegimas švietime ir mokinių meninio skonio ugdymas per pop žanrą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

papildomas vaikų ugdymas

Vaikų ir jaunimo kūrybos rūmai

Sankt Peterburgo Kolpinsky rajonas

Metodinis projektas

„Naujasis pedagoginis išsilavinimas“

Kryptis "Nauja kokybė"

projekto „Ateities trajektorija“ metodinė dalis

(įstaigos „Laisvo pasirinkimo erdvė“ plėtros programos trečiųjų įgyvendinimo metų kontekste)

Vienu saulės ritmu

Atvira pamokos santrauka

pagal programą „Vokalo ir estrados studija“

2 metų studijų studentams;

tema „Atlikimo įgūdžių ugdymas ansamblyje“

Vaikų amžius: 8-12 metų

papildomo ugdymo mokytoja

Smirnova N.A.

metodininkas

Abikova T.A.

Sankt Peterburgas

2014

Metodinis projektas

„Naujasis pedagoginis išsilavinimas“

Kryptis "Nauja kokybė"

ir projekto „Ateities trajektorija“ metodinė dalis

(ketvirtaisiais įgyvendinimo metais

Įstaigos „Laisvo pasirinkimo erdvė“ plėtros programos)

„Visada blizgėk, spindi visur iki paskutinių dugno dienų.

Šviesti! Ir jokių nagų! Tai mano šūkis ir saulė!

V. Majakovskis

Aiškinamasis raštas

Metodinė tema: gudrybės vaikų kūrybinės komandos kūrimas ir telkimas vokalo ir estradinėje studijoje „Solnyshko“

Metodinis pamokos tikslas:vokalo ir estrados studijos „Solnyshko“ vaikų kolektyvo ugdymo ir susibūrimo metodų demonstravimas formuojant ansamblyje atlikimo įgūdžius.

Sveikatos tausojimo veiklos organizavimo klasėje metodų aprašas

  • Kvėpavimo ir dikcijos pratimų ciklas, atliekamas vienu ritmu (metras, pulsacija), jungiantis teoriją ir praktiką

Tikslas:

- šildant artikuliacinio aparato raumenis

Stuburo ligų profilaktika, laikysenos išsaugojimas, taisyklingo balso kvėpavimo ir garso atramos formavimas;

Judėjimo ir kalbos koordinacijos ugdymas;

Komandos formavimas atliekant pratimus vienu ritmu, sinchroniškai

  • Išankstinis choras

Tikslas:

Balso aparato paruošimas dainavimui;

Meniškumo, emocionalumo, vaizdingumo, būdo ugdymas;

Balso technikos, diapazono, harmoninės klausos ugdymas dvibalsio elementuose, paremtas abipusiu palaikymu, gebėjimu dirbti poromis

  • Edukacinis ir didaktinis žaidimas „SAULĖS MUZIKA“

Tikslas:

Kartojimas, žinių apie muzikinės raiškos priemones įtvirtinimas;

Ansamblio darna, pagrįsta pasitikėjimu vienas kitu, kaip psichologiškai patogios aplinkos suteikimu;

Gebėjimas pritaikyti teorines žinias atliekant praktiką.

  • Darbas prie dainų repertuaro

Tikslas:

- išklausytos medžiagos konsolidavimas ir tolesnis jos studijavimas;

Judesių ir vokalo koordinacijos ugdymas dainos medžiagoje naudojant mikrofoną.

Vieningo ansamblio ir solistų emocinio ir vokalinio-techninio atlikimo įgūdžių ugdymas.

Visos naudojamos technikos prisideda prie palankios, psichologiškai patogios aplinkos kūrimo ir komandos santarvės. Pamokos metu racionaliai paskirstomas motorinis, balso krūvis, užtikrinantis palankią emocinę būseną, lavina vokalinius, dainavimo ir meninius įgūdžius. Bendrame darbe vaikai ugdo pasitikėjimą vienas kitu, savitarpio palaikymą, atsiranda produktyvios, kūrybingos, kolektyvinės veiklos noras.

Pateiktos technikos taip pat užtikrina reikiamos sveikatą tausojančios aplinkos sukūrimą: stiprina balso ir artikuliacinį aparatą, raumenų ir kaulų sistemą.

Pamokos tema. Vienu saulės ritmu.

Tikslas: atlikimo įgūdžių ugdymas ansamblyje muzikinės raiškos priemonių pagalba

Užduotys

Švietimas:

  • kvėpavimo, dikcijos technikų mokymas;
  • sąvokos „Muzikinės raiškos priemonės“ įtvirtinimas
  • gebėjimo analizuoti muzikos kūrinį formavimas:dainų tekstai ir muzikinis akompanimentas;
  • prasmingo judesių atlikimo ugdymas; gebėjimas analizuoti savo veiklą
  • vokalisto ir ansamblio emocinės išraiškingumo, artistiškumo ir kūrybinės saviraiškos ugdymasnaudojant muzikinės raiškos priemones;
  • įvaldyti balso techniką judesyje: balso kvėpavimo formavimas, laikysena;
  • ankstesnėse pamokose įgytų žinių, gebėjimų ir įgūdžių įtvirtinimas;

Kuriama:

  • ugdyti muzikinius gebėjimus: klausą, ritmo pojūtį, muzikinę atmintį, dėmesį;
  • artikuliacinio ir balso aparato stiprinimas;
  • koordinavimo plėtra;
  • ugdyti gebėjimą klausytis ir girdėti, pasitikėti vienas kitu atliekant dainų medžiagą.

Švietimas:

  • ugdyti norą išsaugoti ir stiprinti sveikatą;
  • estetinio ugdymo formavimas, gebėjimas elgtis komandoje;
  • gebėjimo dirbti komandoje formavimas;
  • atsakomybės jausmo formavimas; savitarpio pagalba, draugiškas požiūris vienas į kitą;
  • gebėjimo kūrybiškai bendrauti su mokytoju, mokiniais formavimas

Pamokos tipas: kombinuotas – konsolidavimas su naujų turinio elementų įvedimu.

Vaikų organizavimo forma: grupė.

Mokymo metodai:vizualinis (praktinis demonstravimas), žodinis (paaiškinimas, pokalbis), praktinis.

Mokymosi priemonės:muzikos instrumentas (sintezatorius), kompiuteris, didaktika: dalomoji medžiaga, mikrofonai, apdovanojimai (saulės – penketukai).

Grupės ypatybės:2 metų mokymosi grupė, 8-12 metų vaikai 12 žmonių. Iš esmės merginos, skirtingos savo psichofizine raida, ir du berniukai. Visiems mokiniams, ypač berniukams, reikalingas individualus ir diferencijuotas požiūris.

CMD medžiaga pateikiama priede: programa; mokomoji ir didaktinė medžiaga; techninės mokymo priemonės - mikrofonai; muzikinės medžiagos pasirinkimas - atėmus fonogramas kompiuterio grojaraštyje.

Pamokos laikas: 45 min

Kontrolės organizavimas klasėje

Kontrolė pamokoje atliekama siekiant patikrinti ir įvertinti mokinių pasiekimus, lyginant, kas yra su tuo, kas turėtų būti.

Naudojami šie kontrolės tipai, formos ir metodai.

  • Srovės valdymas

Tikslas: mokinių žinių tobulinimo ir įgūdžių bei gebėjimų formavimo analizė. Suteikia galimybę laiku reaguoti į trūkumus, nustatyti priežastis ir imtis priemonių jiems nustatyti; lydi įgūdžių ir gebėjimų ugdymo procesą nuo pradinio iki baigiamojo pamokos etapo.

Metodas: stebėjimas.

  • Teminis valdymas

Tikslas: patikrinti programos medžiagos įsisavinimo lygį pamokos tema,emocinio fono lygio nustatymas, savistaba

Metodai: pokalbis, apklausa tema „Tuo pačiu saulės ritmu“, vaikų improvizacija klasėje.

Pamokos planas:

I. Organizacinis momentas.Sveikinimai. Pamokos temos ir tikslo komunikacija.

II.Pasiruošimo laikotarpis

Pokalbis pamokos tema

III Pagrindinė dalis

  1. Kvėpavimo pratimai, dikcija judesyje
  2. Išankstinis dainavimas – vokalinio aparato paruošimas dainavimui
  3. Mokomasis ir didaktinis žaidimas
  4. Darbas prie repertuaro:

Mūza daina „Mano tėvynė“. D. Tukhmanova, žodžiai R Roždestvenskis

III. Kartojimas.

(kartokite naudodami mikrofonus ir judesius)

IV. Apibendrinant. Plojimai.

Pamokos eiga

Etapai

Laikas

Pastaba

Lydintis tekstas

Organizacinis

Pamokos pradžios organizavimas, pasisveikinimas, dėmesio suaktyvinimas, psichologinės nuotaikos kūrybai vaisingumui kūrimas

veikla

1 minutę.

Mokiniai įeina į klasę, išsirikiuoja puslankiu pasisveikinti, tada – ratu

Sveiki vaikai, tėveliai ir kolegos! Šiandien rengiame atvirą pop vokalo pamoką šia tema

„Vienu saulės ritmu“Tikimės, kad tai taps ne tik pažintine – lavinančia, bet ir suteiks nuostabią, saulėtą nuotaiką mūsų svečiams.

Vaikinai, leiskite man priminti elgesio pamokoje taisykles – pagarbus, dėmesingas požiūris vienas į kitą, atsargus, atsargus požiūris į įrangą.

Parengiamasis

Pokalbis pamokos tema

Kvėpavimo pradžia, artikuliacijos pratimai, raumenų apšilimas

4 minutes

Jūs ir aš toliau tyrinėjame ir tyrinėjame muzikinės raiškos priemones, kurių reikia bet kuriam dainos atlikėjui scenoje. Tiek solo darbe, tiek ansamblyje. Kodėl manote?

Vaikų atsakymų pavyzdžiai:

Norėdami sužinoti daugiau

Suprasti, iš ko susideda vokalinis, muzikinis kūrinys, daina

Tiesa, atlikėjas yra raštingas, jaučia dainą ir savo žiniomis bei jausmais dalijasi su publika. Ir žiūrovas buvo su mumis tuo pačiu ritmu, tomis pačiomis emocijomis.

Bet tam pirmiausia reikia mums patiems, vieni kitiems, kad būtume vienodai plakę ir nusiteikę.

Pradėkime apšilimą. Tai taip pat padės mums atkurti vokalinį kvėpavimą, sušildyti nugaros, pilvo raumenis ir pasiruošti dainavimui.

Pagrindinis

1 . Kvėpavimo pratimai (sąvokos "metras" įtvirtinimas)
- bitė

Siurblys

2. Artikuliacijos pratimai („pulsacija metrais“)

Arklys (liežuvio spragtelėjimas)

Saldainiai (liežuvio pratimai)

Egorka liežuvio suktuvas

SUPRATIMAS

Vokaliniai pratimai:

1. "Siūlas" (išliekančio garso atlikimas vienoje natoje su uždara burna ir atvira burna skiemenims)

2. „Muzikinis pakėlimas“ (registrų sklandumo ir garso palaikymo pratimas)

3. "Sekos" vokalas ir žodynai (dainuojanti kantilena, stacatto)

4. „Mišrūs ritmai“

(pratimas keisti ritmą, tempą,

Tempimas prie mašinos;

Didelis battement jete. Pagal grupes;

Pirmoji ir antroji formos yra port de ras.

2) Pratimas. Derinys su virve. Parengiamieji pratimai.

Derinys, skirtas keisti raštus.

Įstrižai judesiai:

žingsniai p / p,

žingsniuokite ant p / p, pakeldami kelį,

važiuojant dideliu p / p pas couru,

pereiti prie p / n "vienas, du, trys šimtai",
šuoliai,

bėgimas keičiant kojas pirmyn ir atgal keturiais,šokinėja posūkyje,

kampe savo ruožtu,

kantuoti posūkyje.

Šokinėja:

temps pakepinti,

pas chasse,

sugrūstas,

„dvigubai“ sugriežtintas,

"rutuliai"

šokinėja posūkyje,

kampe savo ruožtu,

kantuoti posūkyje.

Šokinėja:

temps pakepinti,

pas chasse,

sugrūstas,

„dvigubai“ sugriežtintas,

"rutuliai"
šokinėti ant vienos kojos, kita apversta į priekį 30 laipsnių kampu.

Pogrupiams daromas derinys su virve.

3) Šokio studijų atlikimas.

Ispaniškai ir rusiškai su nosinaitėmis.

5 minutės.

10 min.

10 min.

1-3 pratimai ratu atliekami viename metre ir pulsuojant, teoriją įtvirtinant praktikoje.

Kvėpavimo pratimai „bitė“ ir „siurblys“ suaktyvina pilvo raumenų ir diafragmos darbą.

Artikuliacijos pratimai taip pat sušildo liežuvio, lūpų, artikuliacinio aparato raumenis

Toliau judėdami ritmu pereiname prie giedojimo – paruošiame balsą, vokalinį aparatą dainavimui

Rašyti kažką

Visi vokalistai žino, kad norint gražiai dainuoti, pirmiausia reikia gerai apšildyti artikuliacijos aparatą. Kam?

Norėdami turėti aiškią dikciją ir suprasti dainoje esantį žodį

Teisingai. Bet taip pat sušildysime jūsų pilvo raumenis ir atstatysime vokalinį kvėpavimą. Ir pakartokime sąvokas „metras“ ir „pulsavimas“. Kas tai?

Širdis, muzikos pulsas

Teisingai. O matuoklis ir bangavimas kartu?

Tai yra Ritmas.

Sakykim, mūsų liežuvis „Egorka“ vienu ritmu

(atlieku pratimus)

Gerai. Šauniai padirbėta.

Apšildome pilvo raumenis, artikuliacinį aparatą, o dabar pradėkime skanduoti. Kodėl, vaikai, vokalistas dainuoja?

Sureguliuoti balso aparatą

1. Pratimas „Siūlas“ – rankenos ant diržo. Mes klausėmės. Kokiu tempu? Radome metrą, parodėme, padainavome (skiemeniams „li, liu, leo“ traukiame vieną garsą). Teisingai formuokite balses. Prisiminkite suporuotus garsus. Mes sekame kvėpavimą.

2. Pratimas „Muzikinis liftas“. Liftu važiuojame iš pirmo aukšto į septintą per visas skalės natas ir atgal.

3. „Sekos“. Mes deriname vokalo technikas (nepertraukiamas dainavimas, stacatto dainavimas)

Kaip įprasta, norėdami pilnai ir gražiai šokti, pirmiausia turite apšildyti raumenis;

(Atsakymai: stuburo ligų profilaktika, laikysenos palaikymas, taisyklingos eisenos formavimas;

raumenų elastingumo, ištempimo, kojų jėgos, žingsnio ugdymas)

Šiais metais pristatėme virvę. Tai labai padeda stiprinti kūną, lavinti koordinaciją, jėgą, šokinėti. Be to, pastebėjau, kad tau labai patinka daryti pratimus, daug kam kyla azartas ir didesnis noras kokybiškai atlikti tą ar kitą pratimą. Šis užsispyrimas, kaip ir sporte, labai svarbus! Taigi paimame šokdynes ir jaučiamės tikrais sportininkais.

Kiek iš jūsų žinote, kiek pasaulio šalių dalyvaus 2014 m. olimpiadoje?

Apytiksliai vaikų atsakymai: (123, 250, 36)

36. Teisingai!

Pagrindinis

4. „Mišrūs ritmai“

(ritmo ir tempo keitimo, balso pateikimo, švelnaus ir kieto „garso atakos“ naudojimas)

DIDAKTINIS ŽAIDIMAS

„Saulės muzika“ dainoje „Mano tėvynė“

Briedis. D. Tukhmanova,

Sl. R Roždestvenskis

šokinėja posūkyje,

"Maža koja" posūkyje,

kantuoti posūkyje.

Šokinėja:

temps pakepinti,

pas chasse,

sugrūstas,

„dvigubai“ sugriežtintas,

"rutuliai"
šokinėti ant vienos kojos, kita apversta į priekį 30 laipsnių kampu.

Pogrupiams daromas derinys su virve.

3) Šokio studijų atlikimas.

Ispaniškai ir rusiškai su nosinaitėmis.

5 minutės.

Vaikai analizuoja muzikinės išraiškos priemonių (SMV) didaktinę medžiagą, pateikia sąvokų apibrėžimus ir analizuoja ją dainos „Mano tėvynė“ muzikoje.

4. Pradėkime savo mėgstamą „Mišrų giesmę“. Paklausykime. Kuo jis skiriasi nuo ankstesnių?

Tai keičia ritmą, tempą

Vykdymo būdas

Ji yra įvairios nuotaikos ir charakterio

Taip, mes dainuosime, atsižvelgdami į visas jūsų išvardytas savybes.

5.Vaikai, atspėkite melodiją! (mokytoja groja dainos „Mano tėvynė“ choro melodiją). Tai va, tokia dainos „Mano tėvynė“ choro melodija. Kas jo autorius?

Davidas Tukhmanovas

Gana teisus! Pasiskirstykime į du balsus, dainuokime pagal garsą „a“.

Sakyk, ar gali daina gyventi be melodijos?

Nr

Žinoma. Juk kas yra melodija?

Dainos siela, muzikinė mintis

Na, gal daina gali gyventi be žodžių, žodžių?

Ne, nes daina skiriasi nuo muzikos tuo, kad turi ir muziką, ir žodžius.

Labai gerai! Taigi jame yra dvi mintys – muzikinė ir žodinė. Ir mes turime juos sujungti ir perduoti žiūrovui.

Dar kartą pasinerkime į šios dainos muziką ir paanalizuokime, kokias muzikos išraiškos priemones naudojo kompozitorius ir aranžuotojas.

Mes naudojame universalų žaidimą "Saulės muzika"

(mokytojas vaikams su CMB dalina saulutes ir duoda 3 minutes sąvokoms apibrėžti ir muzikai analizuoti. Daina skamba fone pasirinkus +1 su balsu)

Taigi, aš klausau jūsų, mano draugai.

Puiku, dabar paimkime mikrofonus ir padainuosime pirmą ir antrą dainos eilutes.

Kai kurios sporto šakos turi choreografiją. Be jos niekur. Pavyzdžiui, pirmą kartą choreografijos priemonės buvo panaudotos rengiant SSRS gimnastų nacionalinę komandą 16-osioms olimpinėms žaidynėms Melburne. Laikraštis „Sovetsky Sport“ pažymėjo puikų universalų gimnastų pasirodymą, kai kiekvienam sportininkui buvo individualiai parenkami stiliai ir tautybės, atsižvelgiant į fizinius duomenis ir temperamentą.

O kiek iš jūsų žino, kiek šalių dalyvaus 2014 m. olimpiadoje?

Vaikų atsakymų pavyzdžiai:

Puiku, 36 šalys, įskaitant Ispaniją ir Rusiją. Pabandykime šokio pagalba perteikti šių dviejų šalių charakterį, emocionalumą, kultūrą.

Šiandien naudosime savo saulutes, kurios demonstruoja visas muzikinės išraiškos priemones. pažaiskime

(vaikai išardo spindulius ir CMB apibrėžimus ir renkasi vienoje saulėje).

Praeities kartojimas

Darbas prie dainos

"Mano tėvynė"

Dainos kartojimas

"Jei miestas šoka"

mūzos. Ir Žurbina,

sl. Ir Reznikas

10 min.

5 minutės.

Mokiniai atlieka 1 ir 2 dainos eilutes naudodami dviejų dalių chorą.

Dabar paimkite mikrofonus. Priminsiu, kad naudojame juos atsargiai, atidžiai stebime rankos padėtį judesių metu. (mes vykdome)

Pakartokime, vaikinai, savo svečiams dainą, kuri jau pamėgo mūsų publiką ir kurią ruošiame konkursiniam pasirodymui. (mes vykdome)

Kontrolė-

atspindintis

Vystymosi kontrolė

medžiaga pamokos tema

2 minutės.

Ačiū, gerai padaryta! O dabar, vaikinai, apibendrinsime savo pamokos rezultatus.

Jis vadinosi „Vienu saulės ritmu“. Taigi, koks yra saulės ritmas?

Tai kai mes, saulutės, darome viską kartu, vienu ritmu, vienu muzikiniu judesiu, dainuojame ir šokame;

Kai kartu perteikiame žiūrovui savo nuotaiką.

Teisingai! Ir tam turime būti kompetentingi, šviesūs, mąstantys atlikėjai. O mūsų saulės ritmas turėtų perteikti žiūrovui džiaugsmo, šviesos ir kūno jausmą.

Galutinis

1 minutę.

Vaikai stovi prie eilučių. Pabaigoje jie nusilenkia. Mokytojas visiems mokiniams dalija saulutes – penketukus

Ačiū visiems! Tikiu, kad šiandien visi dirbo labai vaisingai. Visos užduotys įvykdytos, o svarbiausia, kad mūsų svečiai nusiteikę gerai, saulėtai – pozityviai! Ačiū visiems
Iki kito karto! Plojimai!

Mokymo ir metodologijos kompleksas

pamokos šia tema

„Vienu saulės ritmu“

„Vienu saulės ritmu“

pagal programą „Vokalo ir estradijos studija“

Pratimai lavinti kvėpavimą ir dikciją

Kvėpavimo, ritminių pratimų ciklas, atliekamas vienu ritmu

Programos skyrius ir tema

Pratimų pasirinkimas artikuliaciniam aparatui lavinti, taisyklingam kvėpavimui formuoti

Pratimai sušildo artikuliacinius raumenis, lavina jų elastingumą, prisideda prie taisyklingo kvėpavimo įgūdžių formavimo

Jie yra peršalimo prevencijos metodas.

Jie atliekami pagrindinės pamokos dalies pradžioje kaip paruošiamoji ir sveikatą gerinanti praktinė dainavimo priemonė, taip pat atliekami vienu ritmu ir sinchroniškai siekiant ugdyti komandos santarvę, savitarpio palaikymą ir atsakomybę.

Reguliarus šių pratimų naudojimas padeda sušildyti raumenis, artikuliacinį-vokalinį aparatą, lavina koordinaciją ir garsinį palaikymą, apsaugo nuo peršalimo ligų; veikia emocinę mokinių nuotaiką, kuria teigiamą nuotaiką, didina motyvaciją vokalo pamokoms, plėtoja draugystę kolektyve

Pratimo aprašymas

Kvėpavimo pratimai (įtvirtinus „skaitiklio“ sąvoką)
1. Pratimas "Bitė"

Jis vykdomas mokytojo „metro“ nustatytu tempu. Rankos ant diržo, kojos pečių plotyje. Mes staigiai sakome "Šaudyti!" (jaučiame „tuščios“ diafragmos toną), staigus įkvėpimas per nosį į diafragmą, iškvepiant vaizduojame bitės skrydį. Bitės „skrydžio“ trukmė priklauso nuo tolygaus iškvėpimo pasiskirstymo. Kartojame 4 kartus, stebėdami metrinį judėjimą.

2. Pratimas „Siurblys“

Išlaikydami metrinį judėjimą galite šiek tiek pagreitinti tempą.

a) Pėdos pečių plotyje. Rankų padėtis yra krūtinės pločio, sugniaužtais kumščiais. Nuo netaikymo – aštrus įkvėpimas per nosį (alkūnės į šonus), staigus iškvėpimas per burną iki stipraus smūgio (rankos priešais save atvirais pirštais). Atliekama 4 kartus su 8-10 metų vaikais, vyresni (11-12 metų) – 8 kartus. Tada laisvas iškvėpimas praleidžiant vieną taktą. Iš viso pratimų skaičius yra 4.

b) Tęsiame tuo pačiu tempu. Kūnas pasviręs į priekį, nugara tiesi, rankos krūtinės lygyje, pirštai kartu. Taip pat nuo pat pradžių pakelkite rankas, kad įkvėptumėte per nosį, staigiai nuleiskite jas žemyn, kad iškvėptumėte per burną. Pratimų skaičius yra toks pat kaip ir "a" dalyje.

Artikuliacijos pratimai („pulsacija metrais“)

1. Pratimas "Arklys"

Toliau jausdami metrą prie kojų, spustelėjame liežuviu, vaizduodami kanopų plakimą.

Tada padidiname plojimų skaičių pulsacijoje, keičiame matuoklį į dvišalį ir trišalį.

2. „Saldainiai“.

Kūnas yra ramioje padėtyje, rankos pririštos prie diržo. Burna uždaryta, dantys nesukąsti. Liežuviu ieškome saldainių burnoje. Pagal laikrodžio rodyklę ir atgal. Jis liežuviu paeiliui glosto vidinę skruostų pusę. Iškišame liežuvį, kramtydami nuo galiuko iki šaknies iš išorės. Kieno saldainiai ilgesni?

3. Patter "Egorka»

Vėl nustatome tempą kūne – ritmą. Ikvėpk. Sulaikykite kvėpavimą, pasakykite liežuvį, tolygiai paskirstydami iškvėpimą:

„Kaip ant kalno, ant kalno buvo 22 Jegorkai.

Vienas, Egorka, du, Egorka, trys, Egorka ... "ir tt kol baigsis kvėpavimas. Kuo daugiau Egoroks, tuo geriau. Mokytojas stebi teisingą kvėpavimą. Pečiai nekyla!

Anotacija prie pamokos mokomosios medžiagos medžiagos

„Vienu saulės ritmu“

pagal programą „Vokalo ir estradijos studija“

Metodinės medžiagos pavadinimas

Išankstinis choras

Metodinės medžiagos forma

Balso pratimų pasirinkimas

Programos skyrius ir tema

Programos sekcija „Atlikimo įgūdžių ugdymas ansamblyje“.

Pamokos tema: „Vienu saulės ritmu“

Jie yra neigiamų emocijų prevencijos metodas

Metodinės medžiagos panaudojimo metodika

Išankstinį padainavimą patartina atlikti prieš pat vokalinių kūrinių atlikimą, nes tai prisideda prie vokalo technikos, diapazono tobulinimo. Neša harmoninės klausos formavimo dvibalsiuose elementuose naštą.

Metodinės medžiagos panaudojimo efektyvumas

Išankstinis dainavimas užtikrina emocinės sferos kūrimą, atliekamą dvibalsiai, paremtą savitarpio palaikymu, formuoja gebėjimą dirbti ansamblyje.

Giesmės atlikimo aprašymas

Balso pratimai:

1. "Siūlas"

Ilgalaikio garso atlikimas vienoje natoje su uždara burna, tada atviras skiemenims „li, liu, le“ keliais klavišais išilgai kylančio judesio.

Stebime kvėpavimą, stabilaus garso intonaciją. Mokytojas kontroliuoja, kaip mokiniai formuoja balsių garsus.

2. „Muzikinis liftas“.

Pratimai dėl registro sklandumo ir garso palaikymo. Liftu važiuojame iš pirmo aukšto į septintą per visas skalės natas ir atgal. Į garsą "A" - kaip pirmas aukštas ir "I" - fiksuotas septintas. Mokytojas pasirūpina, kad mokiniai teisingai nukreiptų garsą į galvos rezonatorių ir pajustų jo atramą.

Mes pereiname iš la (m) į fa (1 ) pagrindinio garso.

3. „Sekos“

Mes konsoliduojame „sekos“ sąvoką. Melodijos perkėlimas į skiemenį „Li“ (kantilena); garsas „aš“ (stacatto); lūpų skambesys „oho“, kai skamba melodija. Atliekame 4-5 kartus judesiu aukštyn.

4. „Mišrūs ritmai“

Ritmo ir tempo pokyčių panaudojimas, vokalinis pateikimas, švelnus ir kietas „garso ataka“. Naudojami dviejų balsų elementai.

Anotacija prie pamokos mokomosios medžiagos medžiagos

„Vienu saulės ritmu“

pagal programą „Vokalo ir estradijos studija“

Metodinės medžiagos pavadinimas

"Saulės muzika"

Metodinės medžiagos forma

Mokomasis ir didaktinis žaidimas

Programos skyrius ir tema

Programos sekcija „Atlikimo įgūdžių ugdymas ansamblyje“.

Pamokos tema: „Vienu saulės ritmu“

Kūrybinių užduočių pasirinkimas su dalomoji medžiaga, skirta pakartojimui ir žinių apie muzikinės raiškos priemones įtvirtinimui

Edukacinis ir didaktinis žaidimas padeda racionaliai ir efektyviai organizuoti mokymosi procesą, kaitalioti įvairias veiklos rūšis ir veiklas, kartu atnaujinant ir įtvirtinant mokinių žinias apie atlikimo ansamblyje muzikinės raiškos priemones, formuoja pasitikėjimu grįstus mokinių santykius.

Metodinės medžiagos panaudojimo metodika

Jis naudojamas kaip kontrolė ir mokymas, vystymasis ir priemonė pagrindiniame pamokos etape bei kūno stiprinimo priemonė. Tai svarbus pamokos elementas, sprendžiantis ugdomąsias vaikų bendravimo įgūdžių ugdymo užduotis.

Metodinės medžiagos panaudojimo efektyvumas

Žaidimas leidžia lavinti gebėjimą pritaikyti teorines žinias atliekant praktiką ansamblyje, stiprinti vaikų emocinę ir psichologinę būseną, prisideda prie vaikų tarpusavio bendravimo atmosferos kūrimo, formuoja protinį pasirengimą vokalui. spektaklis

Žaidimo "Saulės muzika" aprašymas

Mokiniams suteikiamos didaktinės priemonės: šablonai – saulutės. Kiekvienos saulės centre yra lentelės su muzikinės raiškos priemonių pavadinimais: ritmas; metras; melodija; dinamika; harmonija; Registruotis; raibuliavimas; ritminis modelis; tempą.

Skamba muzikos kūrinys – daina pamokos tema ir studijuojamu repertuaru.

Mokiniams skiriama laiko pasiklausyti fonogramos.

Priklausomai nuo pasirinktos saulės, mokiniai turi charakterizuoti muzikos raiškos priemones. Pavyzdžiui, jei saulė yra ritmas, tai mokinys kalba ir rodo, kokiu ritmu skamba muzika. O iš ko susideda ritmas? Jis derinamas su matuokliu ir pulsacija (sujungia saulių savininkus su šiomis sąvokomis). Taip pat nustatome pagrindinį režimą, tempą, dinamikos raidą, melodijos judėjimą, jos ritminį modelį ir kt.

Šioje pamokoje analizuojame dainos „Mano tėvynė“ (kompozitorius David Tukhmanov) aranžuotę. Kokį tempą, ritmą naudojo muzikantas (naudodamiesi pulsacija nustatė dvidalį metrą)? Kas yra pagrindinis muzikos nerimas? Kaip eilėraštyje ir chore keičiasi melodijos pobūdis ir judėjimas?

Visa tai atlikėjas turi išanalizuoti ir išgirsti, kad žiūrovui perteiktų muzikinę mintį, sukeliančią emocinį grįžtamąjį ryšį, vienijamą vieno ritmo.

Anotacija prie pamokos mokomosios medžiagos medžiagos

„Vienu saulės ritmu“

pagal programą „Vokalo ir estradijos studija“

Metodinės medžiagos pavadinimas

Dainų repertuaras:

1. Daina "Mano tėvynė"

mūzos. D. Tukhmanova, žodžiai R Roždestvenskis

2. Daina "Jei miestas šoka"

mūzos. A. Žurbina, žodžiai Ir Reznikas

Metodinės medžiagos forma

Fonogramų (minuso) dainų repertuaro parinkimas ansamblio atlikimui

Programos skyrius ir tema

Programos sekcija „Atlikimo įgūdžių ugdymas ansamblyje“.

Pamokos tema: „Vienu saulės ritmu“

Ansamblyje vaikų studijuotų ir atliekamų dainų fonogramų (minuso) rinktinė

Darbas su šiuo dainų repertuaru prisideda prie atlikimo ansamblyje įgūdžių ugdymo, nagrinėjamos medžiagos įtvirtinimo, savistabos ir adekvačios savo kūrybos vokalinėje grupėje įvertinimo.

Metodinės medžiagos panaudojimo metodika

Dainų repertuaro darbas atliekamas pagrindiniame pamokos etape. Išspręsta judesių ir vokalo koordinacijos ugdymo dainos medžiagoje naudojant mikrofoną problema.

Metodinės medžiagos panaudojimo efektyvumas

Dainų repertuaro darbo technikos parodo ansamblio ir solistų atlikimo įgūdžių išsivystymo lygį vienoje emocinėje ir vokalinėje-techninėje temoje.

charakteris; prisidėti prie palankios, psichologiškai patogios aplinkos kūrimo ir kolektyvo darnos. Pamokos metu racionaliai paskirstomas motorinis, balso krūvis, atsiranda produktyvios, kūrybingos, kolektyvinės veiklos noras.

Dainų repertuaro darbo aprašymas

  1. Mūza daina „Mano tėvynė“. D. Tukhmanova, žodžiai R. Roždestvenskis

1. Pokalbis.

Dainos muziką (aranžuotę) išanalizavę per žaidimą „Saulės muzika“, dainos žanrą teksto pagalba apibrėžiame kaip „patriotinės dainos žanrą“, nes kalbama apie tėvynę. Kokius jausmus mumyse sukelia eilėraščio tekstas? Vienybė, draugystė, pasididžiavimas savo šalimi. Kaip poetas chore apibūdina gamtos grožį? Kaip dvi mintys – muzikinė ir žodinė – padeda žiūrovui perteikti dainos nuotaiką ir charakterį?

Atkreipkite dėmesį į nuoseklų melodijos judėjimą, lygiagretų balsų judėjimą į „trečią“. Išgirskite harmoningą judesį. Ypatingą dėmesį atkreipkite į intonacijos grynumą ir atlikimo emocionalumą.

3. Eilių atlikimas. Palyginkite garso „ataką“, atkreipkite dėmesį į balsių garsų formavimąsi ir perteikimą. Stebėkite kvėpavimą ir dikciją. Supažindinti su judėjimo elementais.

4. Dainos atlikimas naudojant mikrofonus.

Mokytojas dalija mokiniams mikrofonus, primindamas darbo su jais taisykles.

Dainos atlikimas su fonograma (-1) be nustatytos vokalinės partijos.

  1. Mūza daina „Jei miestas šoka“. A. Žurbina, žodžiai Ir Reznikas

Anksčiau išmoktos dainos kartojimas naudojant mikrofonus ir nustatyti judesius.


Pamokos tema: "DAINUOTI MALONAI IR PATOGIAI"

ĮVARTIS - gebėjimo taisyklingai tarti balses ir priebalsius žodžiu formavimas, gebėjimas taisyklingai kvėpuoti atliekant dainą.

Užduotys - išmokyti aiškiai ir aktyviai ištarti ir dainuoti dainos žodžius,

Kolektyvinio kūrybiškumo ugdymas,

Estetinio skonio ugdymas

Aparatūra ir muzikinė medžiaga:

Piano

Sintezatorius

Dainos „Gerumas“ natos

Kustodievo paveikslo „Pirklių žmona“ iliustracija

Pamokos eiga

  1. Laiko organizavimas.Muzikinis sveikinimas „Laba diena“. Pamokos tikslo nurodymas.
  2. Pagrindinių žinių atnaujinimas... Pokalbis apie balso aparatą. Kas yra susiję su balso atsiradimu? Kokios yra balso stygos? Kas jiems nutinka dainuojant? Kaip turėtum rūpintis savo „muzikos instrumentu“? Kaip kvėpuojate ir sėdite, kad dainavimas būtų malonus ir patogus?

Mokytojas skaito eilėraštį „Dainuoti malonu ir patogu“.

3. Vykdymas gimnastika, skirta taisyklingam balsių ir priebalsių tarimui garsai (a.o, u.i; m, n, n, t, k, l, r). Vaikai kartu su mokytoju taria garsus, padeda rankų judesiai.

Spektaklis pratimai veido išraiškoms suaktyvinti(lūpos, liežuvis, skruostai):

- "Anties nosis"

- "Paršelis"

- "aštuonios"

- "Ratas"

- "Futbolas"

- "Šypsena"

Vaikai naudoja veido išraiškas, kad pavaizduotų mokytojo užduotis, o jų rankos nedalyvauja.

Spektaklis pratimas "Dinozauras"apie aukštą garso intonaciją.Vaikai kartu su mokytoja piešia rankomis ir dinozauro balsu, keisdami savo balso aukštį.

  1. Dirbkite su kvėpavimu.

- "Gėlė". Mokiniai įsivaizduoja gėlę rankose ir ramiai pro nosį įkvepia jos aromato, o mokytoja rūpinasi, kad vaikų pečiai nepakiltų aukštyn, o liktų savo vietoje. Iškvėpkite per burną.

- "Lėkštė su arbata". Vaikai ramiai įkvepia pro nosį ir atsargiai iškvepia „ant karštos arbatos lėkštutės“. Tuo pačiu metu mokytojas stebi ilgą mokinių iškvėpimą.

5. Kas yra gerumas? (pokalbis apie gerumą)

Vokalinis ir chorinis darbas pagal dainą „Gerumas“.Dainos žodžių kartojimas ir melodijos dainavimas taisyklinga intonacija.

Dainos „Kindness“ atlikimassu muzikiniu akompanimentu.

6. Pamokos rezultatų apibendrinimas.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Atviros vokalo pamokos „Dailės pedagoginių technologijų elementų panaudojimas dirbant su pradinio mokyklinio amžiaus vaikais“ santrauka.

Kolegijoje vyko rajoninis seminaras „Dailės-pedagoginių technologijų panaudojimas muzikos pamokose su mokyklinio amžiaus vaikais“, kurio metu vyko atvira vokalo pamoka „Naudok...

Vokalinių pamokų natų kūrimas

Mano kuriamos balso natos padeda sekti mokinio raidos dinamiką. Santrauka iš trijų dalių: kvėpavimo pratimai, darbas su balsu ir darbas su daina ...

Muzikinė pamoka apie vokalinį ir chorinį darbą parengiamosios mokyklos grupėje „Muzikinis karoliai“

Tikslas:
- Sukurti džiugią, geranorišką atmosferą, kuri prisideda prie sėkmingo vaiko įėjimo į vokalinio meno pasaulį.
Užduotys:
- Išmokti dainuoti prasmingai ir išraiškingai, grynai intonuojant dainos melodiją;
- Lavinti artikuliacinio aparato judrumą, plėsti vaikų dainavimo diapazoną;
- Formuoti aiškią, aiškią dainavimo dikciją;
– Įskiepyti vaikams pomėgį dainuoti.

Pamokos planas.
1. Vaikų įėjimas į salę
2. Muzikinis pasisveikinimas
3. Kvėpavimo pratimai.
4. Artikuliacinė gimnastika.
5. Liežuvio suktukai.
6. Vokalo ir intonacijos pratimai.
7. Dainos mokymasis
8. Muzikinis vaidinimas
9. Atsisveikinimas „Sudie muzika“

Pamokos eiga

Vaikai įeina į salę.
Muzikinis sveikinimas.
Draugui atiduodame delnus, Ir su šypsena "Labas!" mes dainuojam.
Gera diena! Gera diena! Mes netingime tai padaryti - 2 rubliai.
Muzikos vadovas kviečia vaikus prieiti prie stalo, ant jo stovi pagaliukas su karoliukų natomis.
PONAS.: Vaikinai, žiūrėk!
Ant stebuklingų stygų
Magnetai kabo.
Ne paprasti magnetai -
Jie visi skamba.
Gražus karoliai -
Muzika tai.
Aš tau turiu!
Iš šių natų magnetų sudaromos įvairios dainos. Aš dainuosiu šią dainą tau.

M. p. ima „užrašus“ – jie krenta ant stalo.

PONAS.: Oi! Karoliukai išsibarstė.
Ir turbūt daugiau nebeskambės muzika.
Padėkite man surinkti muzikinių natų magnetus?
Surinkime natas-magnetukus ir dedame į muzikinę dėžutę, gal muzikinė dėžutė vėl sugebės visas natas sudėti?
PONAS.: Bet tam, kad natos-magnetai „dainuotų“, reikia atlikti tam tikrus pratimus.
Stovime ratu
Šiek tiek pastangų – lavinsite kvėpavimą.
Kvėpavimo pratimai.
"Snaigė"
Paimkite "Snaiges" ir pūskite ant jų, tegul skraido, džiuginkite mus savo grožiu.
Pučia ant snaigės, laikančios virvelę
"Auksinė žuvelė"
Gyvena pasakiškoje muzikinėje šalyje „Auksinė žuvelė“, žuvis BUVO PAKĖLĖTA (įkvėpta), NERIA (pasilenkus iškvėpia), vėl išnyra ir neria.

"Debesis ir lietus"
Ateis pavasaris, sniegas ištirps, lietus
Atskrido debesis (įkvėpkite), pradėjo lyti (iškvėpkite, paglostykite šnerves M-H)

Atlikus kvėpavimo pratimus, pasigirsta garsas.
PONAS.
M. p. prideda raštą darbuotojams.

Dabar tylėk, leisk liežuviui šokti.
Artikuliacinė gimnastika.
Štai ir liežuvio pasikrovimas: (Vaikai atlieka judesius pagal žaidimo tekstą).
Liežuvis pasisuko
Dešinė Kairė. ant šono. Vaikai, glostantys skruostus liežuviu,
Mes atveriame burną, dešinė ir kairė
Mes kalbamės liežuviu, atlikti pratimą „Chatterbox“
O dabar, draugai, ne juokais,
Išsivalykite dantis liežuviu. Liežuvis atliekamas kelis kartus išilgai
Nusišypsokime visiems savo draugams viršutiniai dantys, tada apatiniai
Negalite dainuoti be šypsenos. Šypsosi plačiai ištempę lūpas

Atlikus artikuliacinę gimnastiką pasigirsta garsas.
PONAS.: Šis vienas raštelis nori grįžti į savo mažą namą.
M. p... prideda raštą darbuotojams.

Kalbėti liežuviais nėra lengvas dalykas.
Tarkime, esame gražūs, aiškūs ir sumanūs.

Tongue Twisters.
Sukūrė pelę audinėje
Iki ryto liežuvis susisuka
Paaiškėjo lygiai keturiasdešimt
Jis turi liežuvio vingius.

Po liežuvio suktuko pasirodymo pasigirsta garsas.
MR: Šis karoliukas nori grįžti į savo namus.
M. p. pritvirtina vieną karoliuką prie lazdos.
Jei norite dainuoti garsiai
Nesėdėk kaip meška
Stipriau laikykite kojas ant grindų
Greitai ištiesinkite nugarą.
Rankos, pečiai laisvi.
Malonu ir patogu dainuoti.

Vokaliniai – intonaciniai pratimai.
„Krinta snaigės, balti pūkai
Pakelk delną aukštyn, šiek tiek palaukite "

„1,2,3,4,5, išeik ir greitai eik
Atsitraukime nuo ledo čiuožyklos
Važiuojame su visa minia“

„Jie numetė lokį ant grindų, nuplėšė meškos leteną,
Aš vis tiek jo nepaliksiu, nes jis geras.

„Žirafa užauga aukščiausiai, ji pasiekia dangų“.

"Dramblys didžiulis kaip namas, apeikite jį,
Ir pamatysi, kad į tokio aukščio namą įlipti nelengva“

Atlikus balso ir intonacijos pratimus, pasigirsta garsas.
MR: Šis karoliukas nori grįžti į savo namus.

Daina ateina pas mus
Ir tai teikia džiaugsmo mums visiems.

Dainos „Gingerbread House“ vaizdo įrašas
Mokantis dainą
1. Perskaitykite žodžius pagal dainos ritmą
2. 1 dainos eilės dainavimas
3. Dainos eilės mokymasis.
4. Padainuokite 1 eilėraštį ir chorą.

Paleidus dainą pasigirsta garsas.
MR: Šie karoliukai nori grįžti į savo namus.
M. p. prie lazdos pritvirtina penkis karoliukus.

Muzikinis žaidimas
"Kulnas, kojinė"

Po žaidimo pasigirsta garsas.
PONAS... Šie karoliukai nori grįžti į savo namus.
M. p... prie lazdos pritvirtina penkis karoliukus.

PONAS.: Taigi visi karoliukai grįžo namo.

Mums sunku dainuoti ir šokti be muzikos
Karoliukus dedame į muzikos knygą.
Visi draugai vėl džiaugiasi nuostabia muzika
Ir mes nebegalime prarasti tų karoliukų.

PONAS.: Ačiū, vaikinai, kad atėjote pas mane, pradžiuginote, ką prisiminėte ir kas patiko,
Man buvo didžiulis malonumas būti svamiu ir noriu perteikti jums iš jų meduolių namelio nykštukų skambantį saldainį gaidį.
Duoda PITUSHKOV.

Išeiti į muziką.

PLANAS – PAMOKOS REZULTATAS

Grigorjeva Oksana Anatolyevna, papildomo ugdymo mokytoja, vokalo studijos „Maximum“ MOU DOD „Vaikų meno centras“, Atkarskas, Saratovo sritis, vadovė. Atvira vokalinio rato pamoka 1-3 studijų metai, tema: „Ritmas“

Pamokos tema: "Ritmas"

Pamokos tikslas: džiugios, geranoriškos klasės atmosferos kūrimas, prisidedantis prie sėkmingos pažinties su muzikinės notacijos elementais: mastu, ritmu.

Pamokos tikslai:

    ugdyti kūrybiškumą įtraukiant vaikus į emocingą melodijų, dainelių atlikimą, grojimą muzikos instrumentais;

    vokalinio ir chorinio darbo procese ugdyti dainavimo įgūdžius;

    formuoti stabilų domėjimąsi muzikine kultūra;

    puoselėti patriotiškumą, gerus santykius tarpusavyje ir su kitais.

Preliminarus darbas.

    Mokymasis liežuvio sukimo, kvėpavimo pratimų, dikcijos, garso kūrimo.

    Individualus darbas su vaikais mokantis dainelių, melodijų.

    Klausausi r.n.p muzikos. „Kamarinskaja“.

Motyvacija: mokytojas prašo mokinių grąžinti užrašus.

Salės apdaila: ant sienos pavaizduotas aukštaūgis raktas ir lazda su natomis; „Muzikinis vikšras“.

Įranga: dalomoji medžiaga, garso įrašai, magnetofonas, natos, mušamieji muzikos instrumentai (šaukštai, būgnas).

Klausymas: daina „Do, re, mi“ grupė„Domisolkos“ žodžiai V. Kliučnikovas,

mūzos. O. Yudakhina., „Daina apie dainą“, „Rusija“, R.N. „Kamarinskaja“.

Per užsiėmimus.

    Laiko organizavimas.

Pastatas priešais salę.

Muzikinis įėjimas: Skamba daina „Do, re, mi“.

Muzikinis sveikinimas : "Domisolka" žodžiai Kliučnikove,

mūzos. O. Judakhina.

    Mokytojo įžanginė kalba.

Labai džiaugiuosi vėl susitikęs.

Muzikos pasaulis yra paslaptingas ir nuostabus. Šią garsų karalystę gali suprasti tik tie, kurie moka girdėti ir klausytis, įprastuose dalykuose įžvelgia neįprastą, mėgstantys svajoti ir fantazuoti, siekiantys žinių ir darbštūs. Šiame pasaulyje įprasta išreikšti save ypatinga kalba – miuziklu, kurią jūs, vaikinai, turite įvaldyti.

Ką turi žinoti kompozitorius, norėdamas įrašyti muziką, ar atlikėjas, kad ją atliktų?(Natos, natos). Šiandien pamokoje muzikos pagalba bandysime sukurti džiugią, geranorišką atmosferą, susipažinti su muzikinės notacijos elementais.

Vykstame į Muzikos šalį, kur mūsų jau laukia draugai – Linksmos natos. O užrašai užrašyti ant valdovų.

Penkios muzikinės linijos valdovai

Mes tai pavadinome „stulpu“.

Ir visi užrašai ant jo yra taškai

Padėtas vietomis.

Vaikinai, pažiūrėkite į darbuotojus. Tik šįryt buvo užrašai, bet staiga jie dingo. Būtinai turime juos grąžinti. Na, tada eime.

    Darbas pamokos tema.

Vaikinai, kuo galite keliauti?

Vienas raštelis nori grįžti į savo namus. Prieš

Mes taip pat dainuosime su jumis.

Pakartokite dainavimo taisykles (paklausk vaikų)

Jei nori dainuoti sėdėdamas

Nesėdėk kaip meška

Greitai ištiesinkite nugarą

Drąsiai kelkite kojas ant grindų

    Giedojimas

    1. „Nuo kanopų trypimo“ - darbas su dikcija ir dinamika:

    Aiški dikcija;

    Insultai

    Darbas su dinamika;

      „Do, re, mi, fa, salt“ žodžiai. Z. Petrova, muzika. A. Ostrovskis

    Darbas su kvėpavimu;

    Triados kūrimas

    Dainavimas ranka

Puiku, gerai atlikote darbą ir grįžotepastaba d.

kokia tavo nuotaika? Ar muzikoje yra nuotaika? Palinkėkime visiems: Geros nuotaikos! Ir mes pasistengsime tiksliai perteikti šios dainos nuotaiką"Daina apie dainą" ... Į ką tai panašu?

Dainos atlikimas"Daina apie dainą" (1,2,3 metų studijų vaikai)

Pastaba pridedama prie darbuotojų. Mi

Mūsų kelionė tęsiasi. O dabar – nauja užduotis.

    Naujos medžiagos mokymasis. Ritmas

1) Paplosiu kelis kartus, o jūs pakartokite tai, ką rodau. Paruoškite delnus. Tiesiog pirmiausia atidžiai klausykite. Ir jūs turite ploti mano įsakymu, o ne garsiai.

Ritminių diktantų pavyzdžiai

1. "Kalinka",

2."Lauke buvo beržas "

3."Maža Kalėdų eglutė"

ritmo šablono rašymas lentoje

Ar pastebėjote, kad kiekvienoje frazėje, kurią kartojote po manęs, plodami rankomis, skambėjo trumpi ir ilgi garsai? Ar vadinamas ilgų ir trumpų garsų kaitaliojimas muzikoje?ritmas. Prisiminkite šį naują žodį. Pakartok.

Tam tikros melodijos ritmas – tai ritminis raštas, t.y. ritmo elementas. Kokios yra ritminio modelio trukmės?( Ketvirčiai, aštuntosios, šešioliktosios)

Trukmė

Ritminis modelis susideda iš trumpos ir ilgos trukmės

Ritminiai garsai yra susiję vienas su kitu, jie gali būti sklandūs, sklandūs arba skambėti trūkčiojantys.Pavyzdys: širdis plaka ritmingai, tiksi laikrodis, keičiasi metų laikas.(vaikų pavyzdys)

Mes atvykomeprie išvados, kad kuriama tvarka? (Tolygūs žingsniai. Aiškus raštas. Tolygus ritmų kaitaliojimas.)

2) Užduotis tampa sunkesnė.

Pataikykite ritmą: ilgi garsai yra smūgiai keliais, o trumpi garsai yra rankos.

Bet koks muzikos ritmas gali būti įrašytas specialiais simboliais. Šiandien bandysime naudoti ženklus ir groti ritmu.

3) Užduotis „Muzikinis vikšras“

Lentoje pavaizduotas vikšras su dideliais ir mažais apskritimais. Vaikai ploja ritmu.

4) Pratimas „Valandų choras“

Muzikos charakteris kinta priklausomai nuo ritmo. Siūlau šį pratimą „Valandų choras“

Turite pavaizduoti vienu metu vykstantį didelių ir mažų laikrodžių judėjimą kalbiniu ritmizuotu dviejų dalių balsu. 1 grupė taria "bom-bom" žemu balsu, o 2 grupė taria "tiki-tiki" aukštu balsu

Pastaba pridedama prie darbuotojų. F

Jokie muzikos instrumentai taip neparyškina kūrinio ritmo kaip mušamieji. Kokius mušamuosius instrumentus žinote?

4) Grojimas muzikos instrumentais.

R.n.p. "Kamarinskaya"

Kokio charakterio?(išdykęs, juokingas, išdykęs)

Ką galima pasakyti apie melodiją(Melodija keičiasi, kartojasi kelis kartus)

Kokius instrumentus esate girdėję?

Rusų kaimo šokiuose vyksta ne tik šokėjų, bet ir instrumentų varžybos. Kūrinys, kurio klausėtės, vadinamas„Kamarinskaja“.

Kokie rusiški šokiai buvo naudojami anksčiau?

Taigi mes vaidinsime mūzas. instrumentai. Pirma, išmokime ritmo modelį.

atlieka mokytoja ir mokiniai mušamaisiais instrumentais „Kamarinskaja“.

Jie nuostabiai atliko darbą.

Pastaba pridedama prie darbuotojų. Druska

O dabar laikas mums pasivaikščioti po pasakų mišką.

    Fizinė minutė.

"Plok, paskęsk"

Kaip nuostabiai judei

O judėjimas yra sveikata!

Pastaba pridedama prie darbuotojų.La

Kokią nuostabią kelionę patyrėme per muzikinę karalystę – valstybę. Bet geriausia šalis kiekvienam žmogui yra ta, kurioje jis gimė ir augo, jo tėvynė. Kaip vadinasi šalis, kurioje gyvename?

Dainos „Rusija“ atlikimas

Kokios nuotaikos ši daina? Kokius jausmus čia perteikia autorius?

Pastaba pridedama prie darbuotojų.Si

Vaikinai, pažiūrėkite į darbuotojus.

Daryk, re, mi, fa, druska, la, si

Visi šie užrašai iš eilės sudaro skalę.

Taigi visi užrašai grįžo namo. Vėl dainuosime ir šoksime, grosime muzikos instrumentais.

  1. Apatinė eilutė. Mūsų kelionė baigėsi.

Kokius muzikinės notacijos elementus mes sutikome? (ritmas, trukmė, skalė).

Ritmas- ilgų ir trumpų garsų kaitaliojimas muzikoje.

Trukmė - poveikio trukmė nuo smūgio iki smūgio.

Skalė - tai tam tikra muzikos garsų tvarka, kuri naudojama muzikoje. Muzikos personalas su natomis.

Kokių įdomių dalykų išmokote? Ką ryškiausiai atsimeni? (Mokėmės, kas yra ritmas, grojome mušamaisiais instrumentais, dainavome kaip solistai ir pan.).

VIII ... Atspindys.

Mokytojas: Norėčiau sužinoti, kaip jūs pats vertinate savo darbą. Kas mano, kad padarė gerą darbą, tegul dainuoja -"A", ir kas galvoja, kad dar ne viskas pavyksta- "O".

Vaikai vertina savo darbą.

Jūs negalite išsiskirti su muzika.

Mes ją įsimylėjome nuo gimimo

Ir mes su ja neatsisveikinsime

Tai paprasta: atsisveikink! Jie palieka klasę muzikai.