Pamokos planas (vyresnė grupė) tema: Mokomosios pamokos lopšelio-darželio vyresnėje grupėje tema Kosmonautikos diena. Pamokos tema: Kosmonautikos diena

Pamokos planas (vyresnė grupė) tema: Mokomosios pamokos lopšelio-darželio vyresnėje grupėje tema Kosmonautikos diena.  Pamokos tema: Kosmonautikos diena
Pamokos planas (vyresnė grupė) tema: Mokomosios pamokos lopšelio-darželio vyresnėje grupėje tema Kosmonautikos diena. Pamokos tema: Kosmonautikos diena

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Kosmonautikos diena“

Tema: „Kosmonautikos diena“

Tikslas: idėjų apie šventę „Kosmonautikos diena“ formavimas, elementarios idėjos apie kosmosą, apie pirmąjį skrydį į kosmosą.

Užduotys

1. Apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie kosminius skrydžius: supažindinti su Rusijos mokslininkais, stovėjusiais prie Rusijos kosmonautikos raidos ištakų-K. E. Cialkovskis, S. P. Korolevas. Įtvirtinti vaikų žinias, kad pirmasis kosmonautas buvo Rusijos pilietis Jurijus Aleksejevičius Gagarinas.

2. Ugdyti atmintį, kalbą, stebėjimą, loginį mąstymą, domėjimąsi pažinti supantį pasaulį.

3. Vaikų žodyną praturtinti naujais terminais ir sąvokomis: nesvarumas, žemės trauka, palydovas ir kt.

4. Puoselėti patriotinius jausmus, pasididžiavimą savo šalimi, Kosmosą užkariavusių lakūnų – astronautų herojais.

Pamokos eiga

Pedagogas: Šiandien, vaikinai, mūsų šalis švenčia Kosmonautikos dieną.

(1961 m. balandžio 12 d. žmogus pirmą kartą pasaulyje išskrido į kosmosą. Tai buvo Rusijos kosmonautas.)

Koks jo vardas? (Jurijus Aleksejevičius Gagarinas)

Pedagogas: Nuo senų senovės žmogus svajojo lipti į dangų ir savo svajonę įgyvendino. Taip atsirado oro balionai, lėktuvai, malūnsparniai. Bet ir jūsų proprosenelis negalėjo įsivaizduoti, kad įmanoma skristi į kosmosą. Ir dabar yra žmonių, kurie ten skrenda dirbti.

kaip jie vadinasi?

Vaikai: jie vadinami astronautais.

Kas yra astronautai? (Vaikų atsakymai)

Astronautai yra pilotai, skraidantys erdvėlaiviais. Kosmonautai taip pat vadinami įgulos nariais, kurie atlieka tyrimus erdvėlaivyje.

Kaip manote, kodėl žmogus norėjo skristi į kosmosą? (Vaikų atsakymai)

Kas padeda mokslininkams stebėti žvaigždėtą dangų? (Vaikų atsakymai)

Žvaigždėtam dangui stebėti mokslininkai sugalvojo specialius instrumentus – teleskopus.

Ką jie galėjo pamatyti per teleskopus? (Vaikų atsakymai) skaidrių demonstravimas, iliustracijos.

Jie galėjo pamatyti kitas planetas

Kokias planetas žinai? (Vaikų atsakymai)

Mėnulis, Marsas, Venera ir kitos planetos. Žmonės labai norėjo sužinoti, ar kitose planetose yra gyvybės. O jei yra, kas ten gyvena? Ar šie gyviai atrodo kaip žmonės? Tačiau norint tai sužinoti, reikia skristi į šias planetas. Lėktuvai tam netinka, nes planetos buvo labai toli.

O ką mokslininkai sugalvojo? (Raketos, erdvėlaiviai)

Kas pirmasis Rusijoje išrado raketą? (Konstantinas Eduardovičius Cialkovskis), rodantis portretą.

(Kalugos mieste gyveno paprastas mokytojas Konstantinas Eduardovičius Cialkovskis. Jis labai mėgo stebėti žvaigždes per teleskopą, jas tyrinėjo ir labai norėjo skristi į šias planetas. Ir planavo sukurti tokį lėktuvą, kuris galėtų skristi. į bet kurią planetą. Jis padarė brėžinius, atliko skaičiavimus ir sugalvojo tokį lėktuvą, bet, deja, neturėjo galimybės tokio lėktuvo pagaminti.)

Kas po galais pagamino tokį lėktuvą? (Vaikų atsakymai - Sergejus Pavlovičius Korolevas (rodo portretą) - dizaineris mokslininkas, kuris po daugelio, daug metų sugebėjo suprojektuoti ir pagaminti pirmąjį kosminį palydovą. Papasakokite apie savo kelionę, ir žmogus išėjo į kosmosą.)

Pirmąjį skrydį į kosmosą atliko mūsų kosmonautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas. Eilinis rusas. Didžiuojamės, kad MŪSŲ rusas pirmas išskrido į kosmosą. (Skaidrių demonstravimas). Prieš prisijungdamas prie kosmonautų korpuso, jis tarnavo naikintuvo pilotu Šiaurės laivyno aviacijos pulke. Kaip manote, ką Gagarinas turėjo padaryti, kad taptų astronautu?

Vaikai: daug sportuokite.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, kad taptų astronautu, Jurijus Gagarinas turėjo atlikti pratimus. Bet ne rytinė mankšta, kaip mes darželyje, jis plaukė, bėgo kelis kilometrus su specialiu kostiumu su svarmenimis. Kelias valandas plaukė su naro kostiumu, sukosi centrifugoje. Kas žino, kas yra centrifuga ir kas gali su ja elgtis geriau?

Vaikai: kosmonautams skirtas bandymo aparatas, bet jame gali būti žmogus, kuriam nesvaigsta.

Pedagogas: teisingai, vaikinai, tai yra testavimo aparatas. Šio prietaiso dėka gydytojai nustato, ar astronautas sugebės skristi į kosmosą, ar atlaikys apkrovą esant nulinei gravitacijai. O centrifugoje gali būti žmonės, kurie vaikystėje važinėjo sūpynėmis ir nejuto galvos. (Centrifuga rodoma ant skaidrės). Visų pirma, astronautai turi būti geros sveikatos. Juk darbo sąlygos sunkesnės nei bet kurios kitos profesijos kosmonautų. Įeidami ir nusileisdami astronautai patiria didelių perkrovų.

Kas yra perkrova? (Vaikai spėja)

Perkrova yra tada, kai organizmas susiduria su tokiomis apkrovomis, kurias atlaiko ne visi. Pavyzdžiui, raketai kylant ir jai nusileidus, erdvėlaivyje esančios kūnas tampa labai sunkus, negalima pakelti rankų ir kojų. Bet kita vertus, kai erdvėlaivis yra erdvėje, kūnas tampa lengvas kaip pūkas ir žmonės kaip plunksnos skraido aplink laivą.

Kaip vadinasi tokia erdvė erdvėje? (nesvarumo būsena.)

Fizik. minutė:

1. Nesvarumas ant pilvo - vaikinai, dabar gulime ant kėdžių pilvu ir keliame kojas bei rankas. Pakartok paskui mane, kelk ir skrisk. Kitas pratimas:

2. Nulinės gravitacijos skrydis ant nugaros – vaikinai guli ant nugaros ir kelia kojas bei rankas aukštyn. Juos perkeliame į kairę, į dešinę vienu metu. Įsivaizduokime, vaikinai, kad esame atvirame kosmose ir skrendame. Kitas pratimas:

3. Magnetiniai batai: dabar vaikinai pakyla nuo kėdžių ir apsiauna astronautų batus. Astronautų batai yra labai sunkūs, todėl neskubėkite ir pakartokite po manęs. Pakelkite dešinę koją, nuleiskite. Pakelkite kairę koją, nuleiskite. O dabar žengiame 2 žingsnius į priekį, vieną, du. Gerai padaryta, o dabar atgal 2 žingsniai, vienas, du. Kas yra sunkūs batai? Ar visi tai padarė?

Vaikai: Taip, visi!

Pedagogas: skrydžiui pasiruošę kolegos astronautai. Ar žinote, kuo skraido astronautai?

Vaikai: kosminėse raketose!

Jurijus Gagarinas į kosmosą skrido raketa.

Naudodamiesi paprastu pavyzdžiu galite parodyti raketos skrydžio principą. Reikia pripūsti balioną ir pirštais užspausti skylę. Tada atlaisvinkite pirštus ir mūsų kamuolys sprogs aukštyn. Taip yra todėl, kad iš baliono išeina oras. O kai baigsis oras, kamuolys kris. Mūsų balionas skrido kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro.

Maždaug pagal šį principą raketa skrenda į kosmosą. Tik vietoj oro jame yra kuras. Degdami kuras virsta dujomis ir vėl pučiamas liepsna.

Raketa sudaryta iš kelių dalių, kurios vadinamos pakopomis, o kiekviena pakopa turi savo kuro baką.

Pirmoje pakopoje degalai baigėsi – dingsta, o antrosios pakopos variklis iškart įsijungia ir neša raketą dar greičiau, ir dar aukščiau. Taigi erdvę pasiekia tik trečioji pakopa – mažiausia ir lengviausia. Ji taip pat iškelia į orbitą kajutę su astronautu. Po Jurijaus Gagarino į kosmosą išskrido šimtai kosmonautų.

Pedagogas: Kas žino, koks yra astronautų maistas?

Vaikai: astronautų maistas tūtelėse!

Pedagogas: tiesa, astronautų maistas tūbelėse, antraip kosmonautai besvorio būsenoje vejasi po erdvėlaivį, kartais duonos, kartais sulčių.

Pedagogas: kas žino, kaip vadinamas specialus apsauginis kosmonauto kostiumas ir jo galvos apdangalas?

Vaikai: kostiumas vadinamas skafandru, o galvos apdangalas – šalmu.

Pedagogas: tinkamas skafandras ir šalmas.

Ir kam jie skirti?

Vaikai: išeiti į kosmosą.

Pedagogas: teisingai, norint saugiai patekti į kosmosą. O kam kosmose skirtas šalmas?

Vaikai: kad astronautas galėtų kvėpuoti.

Pedagogas: astronautui teisinga kvėpuoti atviroje erdvėje. Ir yra 2 rūšių skafandrai: viename astronautas išeina į atvirą kosmosą – jis yra baltas. O antrajame – erdvėlaivyje.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kaip vadinamas langas raketoje?

Vaikai: langas raketoje vadinamas iliuminatoriumi!

Pedagogas: Taip, vaikinai, iliuminatorius, pakartokime viską kartu – iliuminatorius. Jei tu ir aš žiūrėsime pro langą, ką pamatysime?

Vaikai: planetos, mėnulis, kometos, palydovai, saulė.

Pedagogas: Kas pasakys, kaip jis vadinamas vieninteliu Žemės planetos palydovu).

Vaikai: mūsų planetos Žemės palydovas vadinamas Mėnuliu!

Pedagogas: dešinėje – Mėnulis. O Mėnulyje gravitacijos jėga labai silpna. Todėl tu ir aš ant jo plazdėsime kaip pūkai. Toks pat lengvas skrydis bus ir Plutone. O Jupiteris turi didžiausią trauką.

Pedagogas: Kai prasidėjo skrydžiai į kosmosą, turėjau pagalvoti, kur gyvena kosmonautai, kad nesugaiščiau per daug laiko pakeliui į savo darbo vietą.

Pirmiausia mūsų mokslininkai pastatė MIR kosminę stotį, o vėliau ją pakeitė modernesnė Tarptautinė kosminė stotis (TKS). Įvairių šalių astronautai gyvena ir dirba ilgą laiką (jie užsiima kosmoso tyrinėjimais).

O 1965 metais Aleksejus Leonovas pirmą kartą išėjo iš raketos į kosmosą. Apsirengęs skafandru, jis kelias minutes kabojo šalia laivo tuščioje erdvėje.

Visi žino, kas yra robotas. Taigi, robotai dažnai dirba erdvėje. Šie robotai padeda žmonėms tyrinėti planetas. Pavyzdžiui, robotai sugebėjo paimti saują dirvožemio iš Mėnulio ir nugabenti į Žemę tyrimams.

Robotų mašinos aplankė Venerą, prasiskverbdamos pro jos nuodingus debesis, o dabar mokslininkai turi šios planetos žemėlapius.

Netrukus į Mėnulį buvo paleisti robotai Mėnulio roveriai, kurie keliavo Mėnulio paviršiumi ir perdavė duomenis į Žemę.

Ir dabar šimtai robotų palydovų skraido aplink mūsų Žemę. Jie perduoda orų informaciją į žemę, stebi laivų judėjimą vandenyne.

Mūsų Saulės sistemoje yra devynios planetos, kurios išsidėsčiusios tokia tvarka: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas.

Galbūt kai kurie iš jūsų taip pat taps astronautais ar raketų konstruktoriais ir sugalvos raketą, kurioje žmonės nepatirs tokių perkrovų, kokias dabar patiria astronautai, ir garsins mūsų Tėvynę.

Taigi mūsų kelionė baigėsi. Palinkėjimas vaikams. Norint tapti astronautu, reikia sunkiai mokytis ir kasdien sportuoti. Astronautai pasiima stropius žmones, kurie netingi ir daug nuveikia!

Literatūra:

L. Ya. Halperšteinas „Mano pirmoji enciklopedija“ Maskva, 2010 m

V.P. Gluško „Kosmonautika. Mažoji enciklopedija „1970 m

A.P. Romanovas I.G. Borisenko „Iš čia nutiesti keliai į planetas“ 1984 m


Ugdymo sritys:„Pažinimas“, „Bendravimas“,

„Grožinė literatūra“, „Muzika“, „Kūninė kultūra“

Preliminarus darbas: Pokalbis su vaikais pogrupiuose ir individualiai tema „Erdvė“, iliustracijų nagrinėjimas, žaidimas su vaikais spaudos žaidime „Žvaigždėtas dangus“, konsultacijos su tėvais.

Užduotys:

1. Įskiepyti vaikams domėjimąsi astronautais; išmokyti juos žavėtis savo herojišku darbu, didžiuotis, kad pirmasis kosmonautas buvo rusas. Išplėskite supratimą apie keliones į kosmosą.

2. Stiprinti vaikų žinias, kad gyvename Žemės planetoje; erdvėje yra kitų planetų, žvaigždžių, žvaigždynų.

3. Aktyvuoti žodyną būdvardžiais, reiškiančiais daiktų požymius; pagerinti gebėjimą derinti daiktavardžius su būdvardžiais.

4. Turtinti vaikų muzikinę patirtį. Ugdykite emocinį reakciją į muziką.

5. Toliau ugdykite gebėjimą atspėti kryžiažodį, skaidyti žodžius į garsus.

6. Tobulinti skaičiavimo įgūdžius per 20, įtvirtinti supratimą apie skaičių ryšį.

7. Toliau ugdyti vaikų domėjimąsi grožine ir mokomąja literatūra. Ugdykite kūrybinę vaizduotę.

8. Lavinti miklumą ir reakcijos greitumą, judesių koordinaciją.

Medžiagos:

1. Iliustracijos tema „Kosmosas“ (astronautų portretai, raketų tipai, palydovai, žvaigždėtas dangus, planetų diagrama).

2. Dainų apie kosmonautus įrašymas (V. Muradeli, E. Dolmatovo „Aš esu žemė“.)

3. Popierinės raketos pagal vaikų skaičių.

4. Modelis su astronautu ir ateiviais.

1 dalis.

Už teigiamą vaikų požiūrį į temą „Kosmosas“ vesti žaidimą „Raketos“.

Ant stalo išskleista popierinių „raketų“ viena ar dviem mažiau nei vaikų.

Vaikai vaikšto ratu, už žodžius „vėlavusiems nėra vietos“ ima „raketas“.

Mūsų laukia greitos raketos

Už vaikščiojimą planetomis

Kad ir ko norime,

Mes skrisime į šį!

Tačiau žaidime yra viena paslaptis -

Vėluojantiems nėra vietos.

Kartokite žaidimą 2-3 kartus, kiekvieną kartą išimkite po 1-2 „raketas“. Paprašykite vaikų suskaičiuoti, kiek vaikų ir kiek „raketų“, ar užtenka visiems „raketų“, jei ne, kiek jų mažiau.

Pokalbiai su vaikais.

Auklėtojas... Vaikinai, ar žinote, kokia svarbi diena netrukus bus?

Pedagogas: rodo Y.A. Gagarino portretą ir klausia:

Ar žinote, kas tai yra? Papasakokite, ką žinote apie Yu. A. Gagariną.

Vaikai: Jurijus Gagarinas buvo pirmasis žmogus, skridęs į kosmosą.

Jis pakilo aukštai – aukštai virš žemės erdvėlaivyje. Žmonės, skrendantys į kosmosą, vadinami pilotais – astronautais.

Pedagogas: V. Borozdinas skaito apsakymą „Pirmasis kosmose“.

Pedagogas: Būti astronautu ne tik garbinga, bet ir labai sunku.

Turite būti drąsūs, ryžtingi, atkaklūs, išradingi ir, svarbiausia, visapusiškai išsilavinę.

Mokytojas rodo į iliustraciją su raketa ir sako:

„Erdvėlaivis aprūpintas labai sudėtinga įranga, o kosmonautas turi visa tai puikiai išmanyti, kad galėtų su juo dirbti, o gedimo atveju – skubiai suremontuoti.

Astronautai skrenda į kosmosą atlikti tiriamųjų darbų; tirti Žemės, kitų planetų klimatą, tyrinėti, kaip augalai elgiasi esant nulinei gravitacijai, ir atlikti daug kitų naudingų tyrimų.

Mokytojas kartu su vaikais žiūri į iliustracijas.

Klausimai vaikams:

1) Išvardink pirmąją moterį astronautę (Valentina Tereškova)

2) Kuris iš kosmonautų pirmasis išėjo į kosmosą (Aleksejus Leonovas)

3) Ar prisimenate, kurie gyvūnai pirmieji išskrido į kosmosą? (šunys: Laika, tada Belka ir Strelka)

Auklėtojas: Yra daug eilėraščių ir dainų apie astronautus.

Apima dainos „Aš esu žemė“ mūzų įrašą. V. Muradeli, žodžiai E. Dolmatovo.

Užduoda klausimus apie dainų tekstus.

Mokytojas kviečia vaikus atspėti kryžiažodį, užduoda mįsles.

Vaikai turi įminti atsakymus į mįsles garsais. Kas moka rašyti, savarankiškai įveda atsakymus į kryžiažodį.

1. Vandenynas yra be dugno,

Vandenynas yra begalinis

Beoris, tamsus

Ir nepaprastas

Jame gyvena visatos,

Žvaigždės ir kometos

Taip pat yra apgyvendintų,

Galbūt planetos. (tarpas)

2. Oro laivu,

Kosminis, paklusnus,

Mes aplenkiame vėją

Jojimas ant (raketos)

3. Geltona lėkštė

Kabo danguje

Geltona plokštelė

Jis suteikia šilumą visiems. (saulė)

4. Ledinis objektas skrenda,

Jo uodega yra šviesos ruožas,

Ir objekto pavadinimas yra (kometa)

5. Naktį apšviečia taką,

Palaiko žvaigždes budrus

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti

Jis neužmigs danguje (mėnulis)

2 dalis.

Fizinis lavinimas:„Perduokite medvilnę“

Vaikai stovi ratu. Pirmas vaikas ploja prieš jį, paskui ploja kaimynui ant delno ir taip ratu.

Mokytojas kartu su vaikais apžiūri žvaigždžių žemėlapį.

Klausti klausimus.

Raskite Ursa Major žvaigždyną. Kiek žvaigždžių yra šiame žvaigždyne? (septyni)

Kokia yra ryškiausia žvaigždė šiauriniame pusrutulyje? (poliarinis)

Kiek planetų yra Saulės sistemoje? (septyni)

Kokius tu žinai? (Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas,

Uranas, Neptūnas, Plutonas.

Auklėtojas: O kokių dar žvaigždžių ir žvaigždynų sužinome iš V. P. Lepilovo eilėraščio „Kosminė pasaka“?

Skaito eilėraštį.

Auklėtojas: Vaikinai, pažaiskime su jumis.

Pristato modelį su „astronautu“ ir „ateiviais“,

Vaikai gydomi.

Įsivaizduokite, kad esate astronautai. Nuskridote į nepažįstamą planetą, kur jus pasitiko ateiviai. Jie nemoka žemiškos kalbos ir tu turi gestais parodyti, kad esi iš Žemės planetos, atvykęs taikiai.

Vaikai improvizuoja.

Po žaidimo mokytojas apibendrina, ką vaikai sužinojo naujo ir įdomaus.

Pamokos savianalizė.

1. Šios edukacinės veiklos uždaviniai ir tikslai praktiškai buvo įvykdyti.

2. Įgyvendintos visos nurodytos edukacinės sritys.

3. Vaikai domėjosi šia tema, aktyviai atsakinėjo į klausimus.

4. Vaikai buvo nusiteikę emociškai – teigiamai klausydami dainos ir dalyvaudami žaidime.

1. Stenkitės mažiau aktyvius vaikus pakviesti į dialogą.

2. Atlikti individualų darbą su vaikais, kurie ne iki galo įsisavino pamokos temą.

Papildomo ugdymo mokytoja

Kuzmina Elena Jurievna

Pikalevo

tema : „Kosmonautikos diena“

Tikslas: Žinių apie kosmosą, apie astronautus įtvirtinimas.

Užduotys:

Švietimas:

  • žinių apie geometrines figūras įtvirtinimas;
  • žinių apie objektų plotą įtvirtinimas;
  • žinių apie Saulės sistemos planetas įtvirtinimas;
  • informacijos apie Rusijos kosmonautus apibendrinimas.

Švietimas:

  • kolektyvizmo ugdymas;
  • gebėjimas dirbti komandoje;
  • patriotizmo ugdymas.

Kuriama:

Psichikos procesų vystymasis: dėmesys, atmintis,

Vaizduotė, suvokimas, mąstymas;

  • gebėjimo išraiškingai skaityti poeziją ugdymas;
  • valingų savybių ugdymas;
  • fizinių duomenų kūrimas.

Įranga: lankai, balionai, garso įrašas iš „kosmoso

Muzika“, kortelės su skaičiais, plakatai,

Geometrinės figūros, žetonai.

PAMOKOS PROCESAS:

I. Organizacinis momentas. Įžanginis pokalbis.

Pirmaujantis:

Vaikinai, pasakykite man, kokią šventę švenčia mūsų žmonės

Per 108 minutes. Koks buvo jo vardas?

Jurijus Gagarinas – rusas, gimęs mažame kaime, daug pasiekęs dėl sunkaus darbo, ištvermės ir žinių. O dabar, kai daug žmonių iš įvairių pasaulio šalių jau aplankė kosmosą, norint tapti astronautu reikia labai daug dirbti: būti sveikam, stipriam, daug žinoti, sutarti su žmonėmis, tam reikia ruoštis jau nuo vaikystės.

Eilėraštis „Jurijus Gagarinas“

Tegyvuoja Jurijus Gagarinas,

Pirmasis mūsų pilotas yra astronautas,

Jis atvėrė mums kelią į kosmosą,

Į planetas skrenda raketos.

O kiek dar neprilygstamų

Mes paleisime raketas į kosmosą!

O kiek dar nežinomųjų

Mes atversime naujas planetas.

II. Žaidimas "Ar tu tiki?"

1. ... kad pirmieji skrydžiai į kosmosą buvo atlikti ant šluotos?

2. ... kad pelės, šunys, vabzdžiai įskrido į kosmosą anksčiau už žmogų?

3.... kad dramblys Kesha skrido į kosmosą anksčiau nei žmogus?

4. ... kad žmonės greitai skris į Saulę?

Pirmaujantis:

Šiandien vykstame į kosminę kelionę.

O dabar išsiaiškinsime, kas kartu su mumis skris į kosmosą.

Eilėraštis (vaikas skaito eilėraštį)

Viskas paruošta skrydžiui, laukia visų vaikinų raketos.

Likus nedaug laiko iki pakilimo, visi vaikinai stovėjo iš eilės,

Ir susirūpinę jie sako: yra erdvės žemėlapis,

Ir juo maršrutas į mėnulį. Penkios minutės iki starto

Penkios trumpos minutės. Ar visi su mumis? Ar čia viskas?

Eilėraštis „Skrydis į kosmosą“(eilėraščius skaito vaikai)

  • Mes skrendame į kitas planetas. Tai jums skelbiame.

Visi žaisliniai žmonės prašo skristi su mumis.

  • Kabliukas apkabina raketą, aš skrisiu su jumis, vaikai,

Į bet kurią iš planetų, kur nėra dantytų vilkų.

  • Pelės – trupiniai juokėsi, mes skridome – nebijojo.

Ūgis yra grožis, ne viena katė.

  • Net meškiukas nori skristi į žvaigždes.

Ir ji sutiks didelį lokį mėlyname danguje.

Pirmaujantis:

Tačiau norėdami patikrinti, ar galite būti priimtas į kosmonautų korpusą,

Žaiskime žaidimą dėl dėmesio« Skrenda - neskrenda“.

Lėktuvas, garlaivis, RAKETA, Sunkvežimis, malūnsparnis, metro

III. Padalijimas į įgulas.(kapitonų pasirinkimas)

Pirmaujantis:

Į kosmosą įgulos skris įvairiais erdvėlaiviaisįrenginiai.

Sukurkite erdvėlaivį, kuriame mes

Skrendame.

(geometrinių formų rinkinys)

Kiekvienas ekipažas turi kuo greičiau pakilti į savo erdvę

Laivas. Norėdami tai padaryti, turite praeiti pro liuką (lanką).

IV. Žaidimas „Ką pasiimsime su savimi į kosmosą“

Pirmaujantis:

Vaikinai, nes kelionė į kosmosą visada buvo duota ilgas,

Jūs turite nepamiršti nieko pasiimti su savimi.

Pasakyk žodį:

  • Išvyksta į skrydį

Ką pilotas pasiima su savimi?

Puodelis, šaukštas, kaušas,

Mūsų rusiška ... (matrioška, ​​bulvės).

  • Mums labai reikia draugų

Imame tūbelę... (limonadas, marmeladas, šokoladas).

  • Bendraukite su humanoidais

Mums reikia ne žibintuvėlio, o Galaktikos ... (žodyno).

V. Pasiruošimas skrydžiui.

Eilėraščiai „Kosmoso skautai“(eilėraščius skaito vaikai)

1. Daug metų mokslininkų mintyse gyvavo puoselėjama svajonė,

Pakilkite su raketomis į tarpplanetinę erdvę.

2. Lunokhod – visureigis siunčia mums linkėjimus iš Mėnulio,

Sako „Viskas tvarkoje“, kviečia visus užsukti.

3. Susiburkite svajotojai, štai mėnulis kabo lange,

Greitai būsime Lunokhode, važiuosime ant mėnulio.

4. Prie mėnulio apšviestos jūros, prie lietaus jūros

Žmonių pasiuntinys plūduriuoja ant ratų.

Televizoriaus ekranai puikiai matomi

Rusijos šalies Lunochodo pėdsakai.

Pirmaujantis:

Dėmesio! Visi, pasiruoškite startui!

Pasiruoškite paleisti!

Pritvirtinkite savo saugos diržus!

Prisisekite saugos diržus!

Užveskite variklį!

Užveskite variklį!

Įtrauk kontaktus!

Yra kontaktai!

5,4,3,2,1 - pradžia!

Sveika! Sveika! Sveika! (skamba kosminė muzika)

Mes atitrūkome nuo mūsų planetos Žemės. Stebėkite rodykles ant instrumentų.

Strėlės yra mano ir tavo rankos. Pakartokite judesius po manęs.

Svarbu būti atidiems erdvėje(fizinis lavinimas).

Vi. Žaidimas „Netikėtas objektas“

Pirmaujantis:

Kelyje sutinkame NSO, kad galėtume skristi aplink juos, turime juos pažinti

Kvadratas. Po kiekviena figūra reikia įdėti kortelę su norima

Pagal skaičių. (kiekvienai komandai suteikiami keli skaičiai ir skaičiai)

Vii. Žaidimas Kosmoso mokykla

Pirmaujantis:

Norėdami susidoroti su visais kosmoso ekspedicijos sunkumais, turite gerai mokytis mokykloje Žemėje. Galbūt kitose planetose toli - toli nuo Žemės taip pat yra protingų būtybių - ateivių. Ir jie moko savo vaikus. Įsivaizduokime, kad esame tokioje mokykloje. Ko jie ten moko? Pasirodo, taip pat spręsti pavyzdžius ir problemas.

Įgulos užduotys.

1. Išspręskite pavyzdžius. Vietoj žvaigždučių įterpkite norimą simbolį.

4*1=5 4*1=3 7*1=6 7*1=8

2*2=4 4*2=2 9*2=7 5*2=7

2. Išspręskite problemas.

Kosmodrome buvo 5 raketos, dvi raketos nuskrido. Kiek raketų liko?

Vaikinas danguje pamatė 3 žvaigždes, o paskui dar dvi. Kiek ten žvaigždžių

Ar berniukas matė?

Poezija "Kosminis skrydis"(eilėraščius skaito vaikai)

1. Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Ruoštis į kelią mums netrunka

Ir štai skrydis jau paruoštas.

2. Diktorius lieps "Dėmesio, pakilkite!"

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie atsisveikins ir ištirps

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

3. Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna.

Kad nebūtų nuobodu visą laiką vienam.

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Pakeliui galėsime į tave pažiūrėti.

4. Mūsų mokslininkams keliai aiškūs,

Bus kosminėje tamsoje.

Bet tada šie keliai reikalingi tik

Kad Žemėje gyventumėte geriau.

5. Nuveskime kelius į tolimus pasaulius,

Į Mėnulį skrisime raketomis.

O jei ten sutiksime bendraamžių.

Tada pakviesime jus pas mus.

6. Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę,

Verslas be studijų neveiks.

Tarp mūsų daugėja astronautų.

Tačiau be žinios jie nepateks į Marsą.

VIII. Žaidimas "Saturno žiedai"

Pirmaujantis:

Turite žiedus rankose, jais reikia pataikyti į taikinį.

(suskaičiuokite, kiek žiedų pelnė kiekviena komanda).

IX. Viktorina

Pirmaujantis:

Prieš skrydį į kosmosą ruošėmės,

Daug išmokome. O dabar patikrinsiu tavo žinias. Už teisingą atsakymą

Žetonas yra žvaigždutė.

Koks yra pirmojo astronauto vardas? Kada jis lankėsi kosmose?

Kaip vadinasi mūsų planeta?

Kokia žvaigždė mums artimiausia?

Kokias Saulės sistemos planetas žinote?

Žemės palydovas?

Kokie gyvūnai buvo kosmose?

(pelės, žiurkės, tarakonai, bitės, varlės, šunys, beždžionės).

Pavadinkite kosmodromą, iš kurio kyla Rusijos raketos.

(Baikonūras)

Pavadinkite Rusijos moteris - kosmonautes. (V. Tereškova, S. Savitskaja)

Mįslės:

1. Drąsiai plūduriuokite danguje, aplenkdami paukščių skrydį.

Žmogus tai valdo. Ką? /lėktuvas/

2. Nėra sparnų, bet šis paukštis skris ir nusileis ant mėnulio / mėnulio /

H. Soros pabarstomos ant juodos nosinės.

Atėjo gaidys, o peštis nelengva. /žvaigždės/

4. Virš namų šalia tako kabo pyrago gabalėlis. /mėnulis /

5. Raguotas, nesmukęs. /mėnuo/

6. Na, kas iš jūsų atsakys, ne ugnis, bet skaudžiai dega.

Ne žibintas, o ryškiai šviečiantis, ir ne kepėjas, o kepantis? /Saulė/

7. Šviečia, blizga, sušildo visus./Saulė/

8. Be plunksnos, be sparno, bet greitesnis už erelį.

Vos išleis uodegą, skubės į žvaigždes./ raketa /

9. Jis paliečia sparnu begaliniame debesų vandenyne.

Atsiskleis – virš spindulių tviska sidabru./lėktuvas /

10. Koks paukštis: dainų negieda,

Lizdų nedaro, veži žmones ir krovinius? /lėktuvas /

11. Virš močiutės trobelės kabo duonos kraštas.

Šuo loja, bet negali jo gauti./mėnulis/

12. Mėlynas šalikas, raudonas rutulys,

Rojasi ant skarelės, šypsosi žmonėms. Kas tai? / Dangus, saule /

13. Laukas nematuotas, avys neskaičiuotos, raguotas piemuo. / Dangus, žvaigždės,

Mėnuo//

14. Sesuo eina aplankyti brolio, bet jis slapstosi nuo sesers. / mėnulis, saulė /

15. Iš kokio kaušelio jie negeria, nevalgo,

Ir jie tik žiūri į jį./ Ursa Major /

X. „Kosmoso labirintas“(Kapitonų konkursas).

Pirmaujantis:

O dabar vyksta kapitonų konkursas. priešais juos – kosminiai labirintai.

XI. „Kosmoso estafetės“

1. „nesvarumas“

(kuri komanda ilgiau laikys balioną rate).

2. „Skrydis oro balionu“.

3. „Išėjimas į kosmosą“.(lankas)

HP. Išvada. Grįžti į Žemę. Apatinė eilutė.


Pamoka šia tema

Kosmonautikos diena

vyresnėje grupėje

MBDOU "Vaikų darželis Nr. 102"

Pedagogas:

Fateeva

Julija

Jevgenijevna

Riazanė 2015 m

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos santrauka vyresniųjų grupėje

Tema: „Kosmonautikos diena“

Tikslai:

Formuoti idėjas apie šventę „Kosmonautikos diena“, elementarias sampratas apie kosmosą, apie pirmąjį skrydį į kosmosą. Įtvirtinti žinias, kad pirmasis kosmonautas buvo Rusijos pilietis – Jurijus Gagarinas.

Užduotys:

Švietimo:

Ugdykite atmintį, kalbą, stebėjimą, loginį mąstymą, domėjimąsi pažinti supantį pasaulį.

Praturtinkite vaikų žodyną naujais terminais ir sąvokomis: nesvarumas, skafandras, kosmodromas ir kt.

Kuriama:

Tobulinkite vizualinius įgūdžius ir gebėjimus.
Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją ir bendrąją motoriką.

Švietimas:

Patriotiniams jausmams puoselėti didžiuotis lakūnų herojais – kosmonautais, užkariavusiais Kosmosą. Įskiepyti pasididžiavimo savo šalimi jausmą, norą būti kažkuo panašiems į herojus-kosmonautus (sportuoti, ateityje gerai mokytis mokykloje).

Įranga:

Iliustracijos šia tema (portretai: Y. Gagarinas, V. Tereškova, A. Leonova; šunų vaizdai - Belka ir Strelka, Kosminė raketa, skafandras, astronautas nulinės gravitacijos būsenoje), piešimo įranga.

Pamokos eiga:

Pradėkime nuo mįslių:

  1. Planeta yra mėlyna

Mylimasis, brangusis,

Ji tavo, ji mano

Ir vadinasi ... (Žemė).

  1. Naktį apšviečia kelią

Neleidžia žvaigždėms užmigti

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti

Jis neužmigs danguje ... (Mėnulis).

  1. Tamsiame danguje išsibarstę žirniai

Spalvota karamelė iš cukraus trupinių

Ir tik atėjus rytui

Visa ta karamelė staiga ištirps. (žvaigždės)

  1. Ji išskleidė raudoną uodegą

Nuskrido į žvaigždžių pulką.

Mūsų žmonės tai sukūrė

Tarpplanetinė ... (raketa).

Vaikinai, ar atspėjote, apie ką šiandien kalbėsime? (apie kosmosą, astronautus...)

Kodėl ši šventė taip vadinama? (tai šventė ne tik astronautams, bet ir tiems, kurie užsiima kosminių raketų, palydovų ir visų kosminių technologijų kūrimu, konstravimu ir bandymais).

Nuo seniausių laikų žmonės žiūrėjo į dangų ir galvojo, kaip pakilti virš debesų ir sužinoti, kas ten yra. Prireikė daug laiko, kol žmonės išmoko kurti orlaivius. Žmonės norėjo sužinoti, ar kitose planetose yra gyvybės. O jei yra, kas ten gyvena? Ar šie gyviai atrodo kaip žmonės? Tačiau norėdami apie tai sužinoti, turite skristi į šias planetas. Lėktuvai tam netiko, nes buvo labai toli nuo kitų žvaigždžių ir planetų. Ir tada mokslininkai sugalvojo raketas. (Rodyti).

Ir pirmieji į juos skrido ne žmonės, o gyvūnai: žiurkės, o paskui šunys. Pažvelkite į šį paveikslėlį. (Rodyti). Ant jo galite pamatyti pirmuosius į kosmosą išskridusius ir atgal sugrįžusius šunis. Jų vardai yra Belka ir Strelka. Ir tik po to, kai šunys sėkmingai išskrido į kosmosą, ten iškeliavo pirmasis žmogus.
Prieš daugelį metų, balandžio 12 d., į kosmosą išskrido kosmonautas Jurijus Gagarinas. (Jurijaus Gagarino portreto demonstravimas).

Kosminėje raketoje
Vadinamas „Rytų“

Jis yra pirmasis planetoje
Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Nuo tada šią dieną kasmet švenčiame Kosmonautikos dieną – astronautų ir visų, kurie jiems padeda sėkmingai išskristi į kosmosą, šventę.

Gagarinas buvo labai gerai treniruotas.

Kaip manai, ko reikia norint tapti astronautu? (vaikų atsakymai). Teisingai, nes norint būti astronautu reikia turėti gerą sveikatą, daug treniruotis, nebijoti sunkumų.

Taip pat eikime į kosmoso mokymus.

Žaidimas „Astronautai“ (kalba su judesiu).
Labai stengsimės (vaikai trūkčioja sulenktomis rankomis prieš krūtinę)
Užsiimk sportu:
Bėk greitai kaip vėjas (bėk ant kojų pirštų galų)
Plaukti geriau nei bet kas pasaulyje (daryk rankų glostymą)
Pritūpkite ir vėl kelkitės (pritūpkite)
Ir pakelkite hantelius (ištieskite sulenktas rankas aukštyn)
Būkime stiprūs ir rytoj (rankos ant diržo)
Visi priims mus kaip astronautus! (žygiuoja į vietą)

Kosmonautas apsirengęs specialiais drabužiais, vadinamais skafandru (rodome iliustraciją), ant galvos šalmas, į kurį tiekiamas deguonis, nes visi žinome, kad kosmose nėra oro, o ant kojų – sunkūs batai (po viskas, erdvėje nėra gravitacijos). – Kaip vadinasi tokia būsena erdvėje? (nesvarumo būsena).Tai būsena, kai astronautai ir daiktai nieko nesveria ir plūduriuoja erdvėlaivyje, kaip žuvys akvariume. Nėra nei aukštyn, nei žemyn. Išsiliejęs vanduo nesubėga į balą ant grindų, o susirenka į kamuoliuką, o kamuolys pakimba ore.
(Vaikai vaizduoja skirtinguspozos nulinės gravitacijos būsenoje)
– Kodėl sakome, kad astronautas turi būti bebaimis?

Anksčiau žmonės niekada neskrisdavo į kosmosą ir nežinojo, su kuo jie gali susidurti. Juk raketoje gali būti koks nors gedimas. Todėl astronautai turi labai gerai žinoti, kaip veikia raketa, kad ištaisytų gedimus.

Raketoje neturėtų būti nieko perteklinio, kitaip ji nepakils arba neveiks taip, kaip turėtų, bus perkrova.

Pažaiskime žaidimą"Ketvirtas papildomas"

Saulė, miegas, saulėta, saulė.

Kosmosas, gauruotas, astronautas, kosmosas.

Planeta, planas, planeta, planetariumas

Astronautų sugrįžimo laukia ne tik jų artimieji, bet ir visa tauta. Ir visi laimingi, kai saugiai nusileidžia.

Todėl kai Jurijus Gagarinas pirmą kartą išskrido į kosmosą, visi mūsiškiai sekė šį skrydį, visi nerimavo dėl pirmojo kosmonauto. O kai jis saugiai nusileido, visa šalis buvo laiminga.

O po 2 metų kosmose apsilankė moteris – Valentina Vladimirovna Tereškova (rodo portretą). O po 2 metų buvo atliktas pirmasis pilotuojamas kosminis žygis.

Pirmasis kosmonautas, išėjęs į kosmosą, buvo Aleksejus Leonovas (rodydamas portretą), jis 10 minučių praleido už laivo ir parodė, kad kosmose galima dirbti.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, astronautams reikia darbo?

Skrydžio metu astronautai mato ir stebi daug įdomių dalykų, daug dirba. Jie atlieka medicininius ir techninius stebėjimus, tyrinėja Žemės paviršių, praneša apie uraganų artėjimą, apie stichines nelaimes, tikslina orų prognozes, atlieka įvairius nesvarumo poveikio įvairiems organizmams eksperimentus. Tai toks sunkus ir įdomus darbas.

Didaktinis žaidimas „Skrydis į kosmosą“.
Kokioje planetoje mes gyvename?
Kokie yra žmonių vardai šioje planetoje?

Kaip planeta Žemė atrodo iš kosmoso?
Kas skraido kosmose? (Astronautai, astronautai)
Kur prasideda erdvėlaiviai? (Iš kosmodromo)
Ką jie vilki skrisdami į kosmosą? (šalmas, skafandras, specialūs batai)
Kiek astronautas sveria esant nulinei gravitacijai? (Nieko).

Kas buvo pirmasis astronautas Žemėje?

Kosmosas dabar nėra toks paslaptingas, kaip atrodė neseniai. O mes, visi Žemės planetos žmonės, su didžiule pagarba ir susižavėjimu elgiamės su Jurijumi Gagarinu – žmogumi, kuris viską pradėjo, kuris buvo pirmasis. O būti pirmam visada labai sunku, vaikinai! Todėl būtent jo skrydį į kosmosą švenčiame kaip nuostabią šventę – Kosmonautikos dieną.

Galbūt kai kurie iš jūsų taip pat taps astronautais ar raketų konstruktoriais ir išras raketą, kurioje žmonės nepatirs tokių perkrovų, kokias dabar patiria astronautai. Ir šlovink mūsų Tėvynę.

Rezultatas:

Ką naujo ir įdomaus sužinojote šiandien?

Ką pasakytumėte namuose iš to, ką pamatėte ir girdėjote?

Pamoką galima užbaigti vaikų piešinių konkursu, skirtu kosmosui ir astronautikai.


Tikslas: kelti domėjimąsi kosmosu, plėsti vaikų idėjas apie piloto-kosmonauto profesiją, ugdyti pagarbą profesijai, lavinti vaizduotę, fantaziją, ugdyti pasididžiavimą savo šalimi.

Užduotys:

Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie kosmosą, planetas, kurios yra Saulės sistemos dalis, apie astronautus. Supratinti vaikus, kad kosmonautu gali būti tik sveikas, drąsus žmogus.

Suaktyvinkite vaikų žodyną: Visata, Saulės sistema, astronautas, planetų pavadinimai. Ugdykite pasididžiavimo savo tėvyne jausmą.

Medžiaga:

1. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojama raketa, Mėnulio skraidyklė, žvaigždės;

2. Astronautų portretai;

3. Geometrinės formos raketai statyti;

5. Balionas;

6. Raudonos, geltonos, žalios ir baltos spalvos diskai;

7. Raudonos ir mėlynos spalvos žvaigždės.

Preliminarus darbas: pokalbiai apie Žemės planetą, astronautus; erdvėlaivių statyba iš modulių ir konstruktorių; iliustracijų apie erdvę peržiūra; mokosi poezijos, dainų.

Pamokos eiga:

Skambant dainai „Erdvės svajonė“ (muzika ir žodžiai – Lilija Knorozova) vaikai vaikšto po salę ir išsirikiuoja šaškių lentos tvarka. (Vaikai skaito eilėraščius.) Auklėtoja: Namuose skaito knygą ir darželyje
Berniukai svajoja, merginos svajoja nuskristi į mėnulį.
Jie atkakliai svajoja apie mėnulį,
Ir net skrenda, bet tik sapne.Skamba daina „Jaunieji kosmonautai“ (žodžiai ir muzika Elenos Ponomarenko), vaikai susėda.
Pedagogas: Sveikiname visus su Kosmoso švente. Visi žinote, kad erdvė yra tolima visų berniukų svajonė. Anksčiau ši svajonė buvo neįgyvendinama, tačiau šiandien astronautas yra gerai žinoma profesija.Praėjo daug šimtmečių, kol žmonija rado būdą, kaip įveikti gravitaciją ir pakilti į kosmosą. Vaikinai, prisiminkite pasakas ir legendas. Kokie pasakų herojai nenuskrido! (Ant šikšnosparnių ir erelių, ant skraidančių kilimų ir burtininkų barzdų, ant mažojo kuprotojo arklio ir stebuklingų strėlių ...). Prieš kelis šimtmečius niekas negalėjo pagalvoti, kad patogiausias judėjimo „transportas“ yra raketa. Pirmasis žmogus, pamatęs sviedinį raketoje, galinčioje į tarpplanetinę erdvę nunešti žemiečius, buvo didysis rusų mokslininkas K.E. Ciolkovskis. Jis vadinamas astronautikos tėvu. Jo mokslinio darbo dėka žmonija galėjo išeiti į kosmosą. Sukurti pirmąją raketą prireikė daug darbo. Jį pastatė rusų mokslininkai, darbininkai, inžinieriai. Vaikinai, ar žinote, kas buvo pirmasis astronautas? Suaugęs žmogus išklauso vaikų atsakymus, užduoda patikslinančius klausimus. Saulėtą 1961 m. balandžio 12 d. rytą iš Baikonūro kosmodromo paleistas pirmasis erdvėlaivis su žmogumi. O mūsų tautietis Jurijus Aleksejevičius Gagarinas tapo pirmuoju kosmonautu Žemėje. Už žygdarbį Gagarinui buvo suteiktas Sovietų Sąjungos didvyrio vardas.

Šiandien mums, Žemės gyventojams, skrydžiai į kosmosą tapo visiškai įprastu dalyku.

Vaizdo įrašas dainai „Ar žinai, koks jis buvo vaikinas“

Jurijus Aleksejevičius Gagarinas pirmą kartą pakilo į kosmosą erdvėlaiviu „Vostok-1“. Jo šaukinį „Kedras“ atpažino visi mūsų planetos gyventojai. Gagarino ir kosmose išbuvo 108 minutes, tuo pačiu apskriedama tik vieną orbitą aplink Žemę. Nuo to laiko praėjo pusė amžiaus, tačiau per šį laiką kosmonautai iš daugelio šalių – tiek vyrų, tiek moterų. Ir dabar kiekvienais metais mūsų šalis mini šią dieną kaip Kosmonautikos dieną.

Pedagogas: Kaip manote, kokias savybes turėtų turėti astronautas? (gera sveikata, ūgis, svoris, ištvermė, technologijų išmanymas...). Ar pats nori tapti astronautais?

Pedagogas: Pasiruoškite, vaikinai, ruoškitės skrydžiams. Greitai ateis tavo valanda! Netrukus atsivers keliai į žvaigždes, į mėnulį, į Venerą, į Marsą.

Pedagogas: Kas yra „erdvė“? Tai paslaptingas ir viliojantis žvaigždžių, planetų, daugybės „dangaus akmenų“ – asteroidų ir kometų pasaulis, skrodžiantis beorę erdvę. Kokias Saulės sistemos planetas žinote?

Visos planetos tvarkingai

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Vienas yra Merkurijus,

Dvi yra Venera,

Trys yra žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis yra aštuntas iš eilės.

Ir jau po jo, tada

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! Jūs žinote visas planetas. Ir kosmose yra planetų. 1965 metais Voskhod-2 iškeliavo į kosmosą. Kosmonautas Aleksejus Leonovas pirmasis išėjo į kosmosą. Jis pro oro šliuzą paliko kabiną ir, laikydamas troso, nuplaukė nuo laivo penkis metrus. Jis įjungė filmavimo kamerą ir kelias minutes filmavo laivą bei po juo plūduriuojančią žemę. Iš viso Leonovas kosmose praleido daugiau nei 12 minučių.

Šeimininkas: Kosmose yra daug neišspręstų paslapčių. Siūlau pasivaikščioti kosmose. Bet tam reikia praktikuotis. Pasiruošę?

Mes eisime į kosmodromą (Jie vaikšto.)

Kartu einame žingsniu

Mūsų laukia greita raketa (Rankas virš galvos, eik toliau.)

Skristi į planetą.

Eikime į Marsą (atidėjus rankas.)

Dangaus žvaigždės, laukite mūsų.

Kad taptum stipri ir gudri

Pradedame treniruotę: (sustabdome ir atliekame judesius pagal tekstą)

Rankos aukštyn, rankos žemyn

Pasilenk į dešinę ir į kairę,

Pasukite galvą

Ir išskleiskite pečių ašmenis.

Žingsnis į dešinę ir į kairę,

O dabar su tokiu šuoliu.

Pedagogas: Vaikinai, mums trūksta ko skristi. Atspėk mįslę.

Oro laive
Kosminis, paklusnus,
Mes, aplenkę vėją,
Mes skrendame ... (raketa).

Raketa, išvertus iš italų kalbos, reiškia „verpstė“, nes raketos forma panaši į verpstę – ilga, aptaki, aštria nosimi. Žmogus seniai išrado raketas. Jie buvo išrasti Kinijoje prieš daugelį šimtų metų, siekiant gaminti fejerverkus. Netrukus daugelis šalių išmoko gaminti fejerverkus, o iškilmingas dienas pradėjo švęsti šventiniais fejerverkais. Ilgą laiką raketos tarnavo tik šventėms. Bet tada jie buvo pradėti naudoti kare kaip didžiulis ginklas. O taikos metu erdvėlaivio paleidimui ir kosmoso tyrinėjimams.

Pedagogas: Tegul kiekvienas pastato savo raketinį erdvėlaivį ir pateikia vieną apibrėžimą, koks yra jo laivas. (Vaikai stato raketas iš skirtingų geometrinių formų.)

Pedagogas: Su šia užduotimi susidorojo visi ekipažai. Mes skrendame ( kosmoso muzikos garsai).

5, 4, 3, 2, 1 - čia mes skrendame į kosmosą - (kiekvienam skaičiui rankų trūkčiojimai aukščiau ir sujungiami kampu virš galvos)

Raketa greitai veržiasi į spindinčias žvaigždes - (jos bėga ratu)

Mes skridome aplink žvaigždę, norėjome patekti į kosmosą – ( imituoti „nesvarumą“, išsibarstyti po salę)

Mes skrendame be gravitacijos, žiūrime pro langus - (rankos virš antakių),

Tik draugiškas žvaigždėlaivis gali pakilti į skrydį! - (susijungę ratu, tada eikite į vietas).

Pedagogas: Vaikinai, kelionės metu reikia pasveikinti visus planetų gyventojus. Kokiais gestais galite tai padaryti? (Vaikai rodo.)

Žaidimas „Žemė, mėnulis. raketos"

Vaikai stovi apvaliame šokyje – Žemė. 2 kapitonai – 2 raketos apskritimo centre su vėliavėlėmis rankose. Mėnulis yra tam tikru atstumu nuo apvalaus šokio-Žemės. 2 vaikai apvaliame šokyje su vėliavėlėmis – žemės vartais, pro kuriuos praskris raketos.

Vaikai: Danguje yra žvaigždžių laukai, Žemė sukasi danguje. Aplink saulę žemės rutulys vaikšto su baltu mėnuliu

Luna: Aš esu Luna, aš esu Luna, žaidžiu slėpynes. Dabar matoma, dabar nematoma, dabar aš vėl šviečiu.

Vaikai: Slepia vieną pusę, tiesa, yra paslapčių. Žvalgybos tikslais raketos skris į Mėnulį.

1 raketa: aš raketa, nejuokauju, skrisiu tiesiai į kosmosą.

2 raketa: Aplink Mėnulį skrisiu su fotoaparatu, vaikinams atnešime Mėnulio nuotraukas.

mėnulis : Ir mėnulis neturės paslapčių.

Vaikai: Taigi skriskite greitomis raketomis į mėnulį! (Raketos skrieja aplink šokį ir Mėnulis, kuris greičiau atiduos vėliavą Mėnuliui, laimi.)

Pedagogas: Priešais yra Paukščių Takas, kiek ryškių galaktikų yra Visatoje.

Žaidimas-konkursas „Žvaigždžių puokštė“

Pedagogas: Šiam žaidimui reikalingi 2 žaidėjai. Ant grindų išdėliotos penkios mėlynos ir penkios raudonos žvaigždės. Vaikinai užrištomis akimis. Ant grindų pridedama daugiau skirtingos spalvos žvaigždžių. Turite surinkti kuo daugiau savo spalvos žvaigždžių. Padėjėjai turi teisę šaukti „Imk!“, „Neimk!“

Žaidimas "Tsvetophone"

Pedagogas: Raudonosios saulės planeta. Rankose turiu spalvotus diskus. Kiekviena disko spalva turi savo reikšmę. Žalia yra Žemė. Geltona yra Mėnulis. Raudona yra Marsas. Tai yra planetų pavadinimai. Kai parodysiu tau diską, turi pavadinti mane planeta. Jei parodysiu tau baltą diską, tu turi tylėti.

Pedagogas: Labai vikrūs, drąsūs, ištvermingi žmonės siunčiami į kosmosą. O dabar išbandysime judrumą, vikrumą ir ištvermę.

„Žaisti su smeigtukais“

Žaidimą pradeda 6 (4, 5, 7) žmonės. Jie vaikšto pagal muziką maždaug 5 smeigtukai (3, 4, 6). Kai tik muzika nutrūks, paimkite smeigtuką. Tie, kurie neturėjo laiko prisėsti.

Pedagogas: Prieš paleisdami raketą į kosmosą, mokslininkai apskaičiuoja jos skrydžio trajektoriją. Ar įmanoma priversti balioną judėti iš anksto nustatyta trajektorija? Ką manote vaikinai? Pažiūrėkime tai praktiškai. Šiai estafetei reikalingos 2 komandos po 5 žmones. Prieš estafetę kiekvienos komandos žaidėjai gauna po balioną. Jį reikia nešti nuo pradžios iki pabaigos, viena ranka paspartinant ir stengiantis neliesti grindų. Laimi komanda, kurios žaidėjai estafetę baigė pirmi ir tuo pačiu padarė mažiau klaidų.

Pedagogas: Taigi mūsų kosminės kelionės aplink planetas baigiasi. Dabar jūs ir aš žinome, kokios planetos yra mūsų saulės sistemoje. Žinome, kad žmogus, skrendantis į kosmosą, vadinamas astronautu. Jis turi būti stiprus, sveikas, stiprus, būtinai sportuoti ir gerai maitintis. Ir kas žino, galbūt vienas iš jūsų užaugs ir taps astronautu. O šiandien, grįžę namo, visiems savo artimiesiems pasakykite, ką žinote apie kosmosą. Ir, žinoma, pasveikinkite savo šeimą su švente – Kosmonautikos diena.