NOD pamokos „Kelionė į muzikos šalį santrauka. Linkėjimas muzikai.docx - Muzikos pamokos (GCD) santrauka vyresniojoje parengiamojoje grupėje „Magiška muzikos knyga

NOD pamokos „Kelionė į muzikos šalį santrauka.  Linkėjimas muzikai.docx - Muzikos pamokos (GCD) santrauka vyresniojoje parengiamojoje grupėje „Magiška muzikos knyga
NOD pamokos „Kelionė į muzikos šalį santrauka. Linkėjimas muzikai.docx - Muzikos pamokos (GCD) santrauka vyresniojoje parengiamojoje grupėje „Magiška muzikos knyga

Anotacija

tiesiogiai muzikinis edukacinė veikla naudojant ESM

„Aplankykite muziką“

Tikslas:

Supažindinti vaikus su muzikiniais kūriniais iš Čaikovskio „Vaikų albumo“

Užduotys:

    Švietimo:

Supažindinti vaikus su P. I. Čaikovskio kūryba

Praturtinti muzikinė patirtis vaikai

Įtvirtinti žanro sampratą. Gebėti atpažinti žanrus pagal ausį: marš, polka, valsas

Įtvirtinti žinias apie simfoninio orkestro instrumentus.

    Kuriama:

Ugdykite emocinį-vaizdinį ir asociatyvų muzikos suvokimą

Ugdykite muzikinius ir Kūrybiniai įgūdžiai vaikai

Ugdyti juslinį muzikos suvokimą: atskirti muzikos instrumentų skambesį

Įtvirtinti muzikinius ir ritminius įgūdžius bei įgūdžius groti vaikų muzikos instrumentais.

    Švietimo:

Ugdykite meilę klasikinei muzikai

Puoselėti muzikos klausymo kultūrą

Ugdykite muzikinį skonį.

Įranga: daugialypės terpės projektorius, ekranas, nešiojamasis kompiuteris, muzikos centras, elektroninė medžiaga pristatymo „Apie vizitą prie muzikos“ forma, garso medžiaga.

Atributai: kareiviškas šoko, arkliai, šalikai, tamburinai, marakos, varpai, metalofonas, trikampis, medinės lazdos.

Tiesioginės edukacinės veiklos eiga

Skambant PI Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muzikai „Kovas“, vaikai įeina į salę.

(1 skaidrė)

Muzikos vadovas: Sveiki bičiuliai! Visi žinote, kad menininkas piešia paveikslėlius, rašytojas rašo knygas, o kas kuria muziką? Vaikų atsakymai.

Teisingai! Ir šiandien susipažinsime su didžiojo rusų kompozitoriaus P. I. Čaikovskio kūryba.

(2 skaidrė)

P. Čaikovskis gyveno seniai - daugiau nei prieš 100 metų. Jis parašė tiek daug muzikos kūrinių, kad mūsų laikais jis yra prisimenamas ir vertinamas visame pasaulyje.

Čaikovskis sukūrė daug operų, ​​baletų, simfonijų, taip pat parašė daug muzikos vaikams.

Iš savo vaikystės prisiminimų jis kuria „ Vaikų albumas», ( skaidrę 3)

kuriame, pasitelkęs garsus, vaizdavo viską, ką vaikystėje mėgo daryti.

Kur galima klausytis muzikos? Vaikų atsakymai.

Šiandien eisime į koncertų salę klausytis PI Čaikovskio muzikos.

Pažiūrėkite, kokios yra koncertų salės. (4 skaidrė)

Taip jie atrodo iš šalies. Šis pastatas yra mūsų Krasnodaro filharmonija.

Ir taip viduje. (5 skaidrė)

Dabar eikime į koncertų salę ir atsisėskime.

Skambant muzikai „Gėlių valsas“ iš PI Čaikovskio baleto „Spragtukas“, vaikai sėdi ant kėdžių.

Kas mes esame dabar koncertų salė? Vaikų atsakymai.

Klausytojai! O senais laikais sakydavo - garbingiausia publika! Ką tai reiškia?

Sėskitės, kad apie jus būtų pasakyta: „Gerbiamiausia publika!“

Aš būsiu šio koncerto linksmintojas - pasakotojas. Ir taip - pradėkime! (3 skaidrė)

„Bom, bom, bom -

Albumas atsidaro.

Ne paprasta, bet muzikali,

Kartais juokinga, kartais liūdna

Sukurta vaikinams

Prieš daug daug metų “.

Skamba „Saldus sapnas“(6 skaidrė)

Pasakyk man, kokia buvo muzika? Ramus, lengvas, švelnus, tylus.

Kas yra sapnas? Svajonės, prisiminimai.

Kaip malonu kažką sapnuoti, žvelgiant pro langą šaltą žiemos dieną.

P. Čaikovskis, būdamas mažas, mėgo klausytis mylimos močiutės istorijų, svajoti ir, žinoma, mylėjo savo žaislus, žaisti su jais.

Štai kiek jų yra! (7 skaidrė)

Manau, kad jūs pats atpažinsite muzikoje pavaizduotą žaislą.

Skamba arklių žaidimas

Apie ką ši muzika? Vaikų atsakymai.

Kaip tai skamba? Greitas, greitas, staigus, garsus.

Kokia yra muzika?

Koks žaislas vaizduojamas muzikoje? Vaikų atsakymai. (8 skaidrė)

Spektaklis vadinamas „Žirgų žaidimu“.

O dabar paklausykime kito kūrinio iš „Vaikų albumo“ ir sužinokime, kokį kitą žaislą PI Čaikovskis vaizdavo muzikoje.

Skamba „Medinių kareivių maršas“ (7 skaidrė)

Išmoko? Kas skambėjo muzikoje? Vaikų atsakymai.

Kokia buvo muzika? Garsiai, ritmiškai, aiškiai, linksmai.

Atspėk žanrą. (9 skaidrė)

Teisingai! Tai žygis. (10 skaidrė)

Čaikovskis šį spektaklį pavadino „Medinių karių žygiu“

„Mes mediniai kareiviai,

Mes einame kairėn į dešinę.

Mes esame pasakų vartų sargai

Mes juos saugome ištisus metus.

Žygiuojame aiškiai, bravo

Mes nebijome kliūčių,

Mes saugome miestą, kuriame gyvena muzika! "

Dabar siūlau žaisti. Kai kurie berniukai žygiuos kaip kareiviai (uždėtas „shako“), o kita berniukų dalis - jodinėti žirgais (platinamas arkliai)... Kieno muzika skambės, jie atlieka užduotį.

Žaidimas „Kareiviai ir raiteliai“

Atsisėskite.

Toliau klausomės P. ​​Čaikovskio „Vaikų albumo“ kūrinių

Skamba „valsas“

Kokia muzika? Lengvas, lengvas, gražus ... (9 skaidrė)

Koks tai žanras? Vaikų atsakymai.

Teisingai - šokio žanras.

Koks šokio žanras? Vaikai atsako. (11 skaidrė)

Skambant PI Čaikovskio muzikai, galime ne tik svajoti, žygiuoti ir žaisti žaislais, bet ir šokti. Merginos, paimkite šalikus ir eikime į valsą.

Skamba „valsas“, merginos šoka su šalikais

Atsisėskite.

Briedis. vadovas:"Bom, bom, bom - mes lapuojame savo albumą!"

Kviečiu pasiklausyti dar vieno kūrinio iš „Vaikų albumo“.

Skamba „Polka“(12 skaidrė)

Kokia muzikos prigimtis? Lengvas, linksmas.

Koks šokio žanras? Vaikų atsakymai.

Teisingai - polka .

Kokius muzikos instrumentus esate girdėję? (13 skaidrė)

- Teisingai - smuikas. (14 skaidrė)

Kuriai simfoninio orkestro instrumentų grupei jis priklauso? Atsakymai.

(15 skaidrė)

Kokie kiti muzikos instrumentai priklauso šiai grupei? Vaikų atsakymai.

Kokias dar žinote simfoninio orkestro instrumentų grupes? (16 skaidrė)

Dabar klausysimės tos pačios polkos, tik atliekamos mušamųjų orkestro.

Skamba „Polka“ iš „Vaikų albumo“ ispanų kalba. ansamblis „Vivat“

Ar muzika pasikeitė?

Muzikos charakteris išlieka toks pat linksmas, lengvas, tačiau vaizdas pasikeitė.

Kokius mušamuosius muzikos instrumentus esate girdėję? (17 skaidrė)

Dabar kviečiu groti orkestre. Imkime muzikos instrumentus ir grosime Čaikovskio „Polką“

Groja orkestre „Polka“

Mieli draugai, mūsų susitikimas su muzika eina į pabaigą. Koncertų salės uždanga nusileidžia (18 skaidrė), ačiū už dėmesį, miela publika!

Vaikinai, šiandien aplankėme koncertų salę ir susipažinome su didžiojo rusų kompozitoriaus PI Čaikovskio kūryba, kolekcijos „Vaikų albumas“ kūrimo istorija ir kai kuriais šio albumo kūriniais. Tikiuosi, kad jums patiko klausytis muzikos, šokti, groti orkestre. Man labai patiko būti šio koncerto dalyve, ar ne? Vaikų atsakymai.

Skambant muzikai „Valsas“ iš P. P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“, vaikai palieka salė

Naudotos literatūros sąrašas ir muzikinė medžiaga:

    I. Kaplunova, I. Novoskoltseva „Ladushki“: programa muzikinis išsilavinimas vaikai ikimokyklinio amžiaus... - SPb. / 2010

    I. Kaplunova, I. Novoskoltseva „Atostogos kiekvieną dieną“ 3CD vyresnioji grupė

    N. A. Metlovas „Muzika vaikams“: vadovas pedagogams ir mūzoms. galvos vaikai. sodas / Komp. S. I. Česheva, A. P. Nikolaicheva. - M.: Švietimas, 1985 m.

    T. N. Devyatova „Garsas yra magas“ / Medžiagos edukacinė programa apie vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų muzikinį ugdymą.-M.: LINKA-PRESS, 2006 m.

    Teminės dienos ir savaitės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Muzika. / Autorius-komp. N. B. Ulašenko - Volgogradas: ITD „Korifėjus“

Autorinė medžiaga muzikos režisieriams. Atviros konkursinės pamokos santrauka vyresnioji grupė Ikimokyklinio ugdymo įstaiga, naudojanti sveikatą tausojančias technologijas. Yra programų, iš kurių galite sudaryti daugialypės terpės pristatymą pamokai. Ši pamoka konkurse laimėjo pirmąją vietą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka muzikai

„Kelionė per magiškas salas“

Peržiūrėti: teminis GCD

Tema: „Kelionė per magiškas salas“

Tipas: pamoka - kelionės

Amžiaus grupė: vyresnioji grupė

Užduotys :

Kuriama:

  • Sukurkite vystymosi sąlygas: metro ritminio pulsavimo jausmus; nerimo jausmas; pikio, intonacijos klausa; artikuliaciniai motoriniai įgūdžiai; dikcija; dainavimas ir kalbos kvėpavimas; dėmesys; koordinacija; atmintis; klausos, kūrybinė vaizduotė ir asociatyvus mąstymas;

Švietimo:

  • išmokti atskirti skirtingas muzikos rūšis;
  • skatinti vaikus būti kūrybingais dainų rašymo būdu;
  • atskleisti „balso stygų“ sąvoką;
  • skatinti formavimąsi žodynas emocijas ir jausmus.

Švietimo:

  • puoselėti klausymo kultūrą;
  • ugdyti subjektyvios vertybės požiūrį į meną

Metodai: vizualus, praktiškas, žodinis, žaismingas.

Technikos: paaiškinimas, pokalbis, šou.

Techninės mokymo priemonės:garsas, vizualumas.

Pedagoginės technologijos:humaniškas ir asmeniškas, vaidink, RTV.

Įranga: multimedijos instaliacija, stebuklingų salų žemėlapis, vaikų muzikos instrumentai, įvairiaspalvės kortelės „Spalvų paletė“, kompozitoriaus P.I. Čaikovskis, įvairiaspalviai užrašai, liniuotė su siūlu patirtimi, balionas, apsauginis smeigtukas, pastaba su giesme.

Repertuaras:

  1. Valeologinis giedojimas „Labas“.
  2. „Slėpti saldainius“ artikuliacijos pratimas.
  3. Muzikinis ir mobilus vaizduotės žaidimas „Povandeniniai gyventojai“
  4. Muzikiniu požiūriu didaktinis žaidimas- Atspėk, ką aš žaidžiu.
  5. Orkestras „Volna“.
  6. Bendras šokis „Barbariki“.
  7. Kvėpavimo gimnastika „Žvakė“.
  8. „Rudens daina“ P.I. Čaikovskis.
  9. „Neapolio daina“ P.I. Čaikovskis.
  10. „Juokinga daina“.

Pamokos eiga

Muzikinis vadovas:

Vaikinai, šiandien tai muzikinis susitikimas, praleisime kartu. Mano vardas Tatjana Jurievna.

Sveikiname neįprastu būdu, pakartokite po manęs:

Valeologinis giedojimas „Labas!“

Sveiki, saulė auksinė!

Sveiki, dangus yra mėlynas!

Sveiki, lengvas vėjelis

Sveiki, mažasis ąžuolas.

Labas rytas! Laba diena!

Mes netingime pasisveikinti!

Sveiki!

Siūlau išvykti į stebuklingąsias salas. Ar jums patinka keliauti?

Kad mūsų stebuklinga kelionė prasidėtų, vaišinsiu jus nematomais stebuklingais saldainiais ir mes visi tapsime burtininkais. Paruošk liežuvį, aš metau saldainius. Sugauti!

„Slėpti saldainius“ artikuliacijos pratimas

Kartą - matau saldainius, už dešinio skruosto.Vaikai liežuvį slepia už dešinio skruosto

Du - matau saldainius kairiajame skruoste.Vaikai liežuvį slepia už kairiojo skruosto

Trys - nematau saldainių!Vaikai plačiai atveria burną

Pasilepinome saldainiaisVaikai laižo lūpas

Ir jie virto burtininkais.

Mums laikas eiti į kelią.

1 SKAIDRĖS SALŲ ŽEMĖLAPIS (žr. Priedą Nr. 1)

Jūs ir aš keliausime čia šiame žemėlapyje.

(Atkreipia dėmesį į žemėlapį su stebuklingomis salomis, nagrinėja jį su vaikais).Bet kaip patekti į pirmąją salą?

(Vaikų atsakymai)

Vaikinai, mes esame burtininkai ir galime tapti tuo, kuo norime. Paverskime povandeniniais gyventojais ir patekime į salą. Plauksite pagal gražią muziką, o kai tik muzika nutils, taip pat turėtumėte sustingti povandeninio gyventojo pozoje ir pasakyti, kuo tapote.

Vienas, du, trys apsisuka -

Prasideda magija !!

Muzikiniu požiūriu - aktyvus vaizduotės žaidimas

„Povandeniniai gyventojai“

(Vaikai juda pagal muziką, vaizduodami povandeninius gyventojus. Pasibaigus muzikai, jie pasako, ką jie vaizduoja.)

Muzikos vadovas vėl įjungia muziką ir kviečia vaikus „maudytis“ ant kėdžių

2 SKAIDRĖ „MAGIŠKŲ GARSŲ ISLA“ (žr. 2 priedą)

Muzikinis vadovas:

Na, štai mes su jumis ir patekome į pirmąją „Stebuklingų garsų“ salą. Pažiūrėkite, kokie neįprasti medžiai yra šioje saloje. Kas čia gyvena?

(Vaikai žiūri į salos paveikslėlius ir mato, kad medžiai yra muzikos instrumentų pavidalu)

Muzikinis vadovas:

Taip, sprendžiant iš medžių, tai yra muzikos instrumentų sala. Dabar atspėsime, kokie muzikos instrumentai gyvena šioje saloje.

Vyksta muzikinis ir didaktinis žaidimas „Atspėk, ką aš žaidžiu“

(Muzikos vadovas paeiliui groja už ekrano paslėptais muzikos instrumentais, o vaikai turi atspėti, kuriuo instrumentu groja).

Muzikinis vadovas:

Puiku, vaikinai, gerai padaryta, jūs atspėjote visus instrumentus.

Dabar paimkime visas priemones

Mes pradėsime žaisti su jais.

Tu žiūri į mane

Aš būsiu dirigentas.

Aš tik numosiu ranka

Aš atgaivinsiu įrankius.

Kai tik siūbu aukščiau, tu groji garsiau

Kai tik pasukau žemiau

Tu žaidi tyliau.

Bendrasis orkestras „Volna“

Muzikinis vadovas:

Banga plaukia į krantąVaikai groja muziką

O už jos - kitas. instrumentus.

Šis yra aukštesnis, jie groja garsiau.

Žemiau, žaisk tyliai.

Šis visai nematomas. Jie nutyla.

Prasidėjo baisi audraVaikai garsiai žaidžia

Ir tada būna tyliau, tyliau.Vaikai žaidžia tyliau.

Ir banga vis mažėja, mažėja. Jie nutyla.

Muzikinis vadovas:

Gerai padaryta vaikinai! Kol vėl neprasidėjo baisi audra, slėpkime muzikos instrumentus ir eikime į kitą stebuklingą salą, kuri vadinasi „Harmonija“. Ir mes galime ten patekti tik pasitelkę linksmą stebuklingą šokį. Tu esi pasiruošęs?

(Vaikų atsakymai)

Atliekamas bendras šokis „Barbariki“

Muzikinis vadovas:

Vaikinai, šis linksmas šokis įžiebė mumyse karštą ugnį. Užgesinkime šią ugnį, o ne visai sudeginkime.

Kvėpavimo gimnastika "Žvakė"

3 SKAIDRĖS SALA „HARMONIJA“ (žr. Priedą Nr. 3)

Muzikinis vadovas:

Vaikai, pažiūrėkite, kokia įdomi ši „Harmonijos“ sala.

(Vaikai kartu su muzikos vadovu apžiūri salą. Ji padalinta į pusę - viena pusė nudažyta šaltomis spalvomis, o kita - šiltomis.)

Muzikinis vadovas:

Žiūrėk, didžioji katė gyvena vienoje pusėje -

Jis geriausias draugas vaikinai.

Visada atsineša su savimi

Šypsena, pokštas, juokas,

O jei su juo draugauji

Tada jūsų laukia sėkmė!

O kitoje pusėje gyvena mažoji katė -

Su juokais jis ne pakeliui,

Jis vertina liūdesį.

Meilė, dūsaujančios ašaros

Ir jis mums siūlo:

Būkime liūdni kartu

Ko jis pats nežino!

Vaikai, pasisveikinkime su katinu majoru ir kate. Bet kad neįžeistų nei vieno, nei kito.

(Vaikai dainuoja žodį „Labas“ pagrindiniu ir mažuoju režimais)

Vaikinai, mažoji katė turi vieną mėgstamiausią muzikinė kompozicija, Dabar atliksiu tau.

„Rudens daina“ P.I. Čaikovskis.

Kodėl manote, kad ši mėgstamiausia Mažosios muzikos muzika, koks jos charakteris?

(Vaikų atsakymai: ji liūdna, nuobodi, niūri)

Taip, vaikinai, aš visiškai su jumis sutinku. Šis kūrinys vadinamas „Rudens daina“. Kokiomis spalvomis pasirinktumėte šią muziką?

(Vaikų atsakymai. Vaikai pasirenka spalvų paletę)

Dabar paklausykime mėgstamiausias kūrinys katinas majoras.

Koncertuoja muzikos vadovas

„Neapolio daina“ P.I. Čaikovskis

Šis muzikos kūrinys vadinamas „Neapolio daina“. Kokia tai muzika?(Vaikų atsakymai: linksmas, aktyvus)

Kokiomis spalvomis pasirinktumėte šią muziką?(Vaikų atsakymai. Vaikai pasirenka spalvų paletę).

Taip, vaikinai, kokia kita muzika! Aš jums pasakysiu vieną paslaptį - tai skirtinga muzika parašė tas pats asmuo. Koks yra žmogaus, kuris kuria muziką, vardas?(Vaikų atsakymai: kompozitorius)... Taigi šią muziką parašė Piotras Iljičius Čaikovskis.(Muzikos vadovas parodo kompozitoriaus portretą).Ne kartą išgirsite šio kompozitoriaus muziką ir pamatysite jo portretą, nes jis parašė daug muzikos vaikams. Jis turi albumą su vaikams parašytomis muzikinėmis kompozicijomis, jis vadinasi „Vaikų albumas“. Koks šio kompozitoriaus vardas?(Vaikų atsakymai).

Na, vaikinai, mums laikas eiti toliau nežinomų salų link.

O į kitą salą pateksime tik atlikę kitą užduotį.

Turite rasti ką nors skaidraus ir erdvaus, naudoti kažką aštraus, ištraukti tai, kas yra, ir garsiai perskaityti.

(Vaikai atlieka užduotį: randa balioną ir kaištį perveria balioną, išima užrašą su giesme ir garsiai kartoja po muzikos vadovo)

Noriu tapti namais

Garsiai dainuoju dainas!

Skaidrė Nr. 4 ISLAND "DOMISOLKA" (žr. Priedą Nr. 4)

Muzikinis vadovas:

Štai mes esame Domisolkos saloje. Šioje saloje gyvena linksmos natos. Vaikinai, jei sudėsite užrašus, kas atsitiks?

(Vaikų atsakymai: daina). Ar tau patinka dainuoti dainas?(Vaikų atsakymai). Ar žinote, kad balso stygos padeda mums dainuoti, kalbėti?

Medžiaga: liniuotė ištemptu plonu siūlu.

Patirkite pažangą:

Vaikinai atneša ranką prie gerklės, šnabždesiu ištaria žodį, tada labai garsiai ir ranka paaiškina, kaip jautėsi. Tylu - drebėjimo nebuvo, garsiai - drebulys buvo. Mokytojas kalba apie balso stygas, lygindamas jas su plonu siūlu. Toliau atliekamas eksperimentas su plonu siūlu, ištemptu virš liniuotės, jei jį šiek tiek patraukiate, jis pašalinamas tylus garsas, ir atvirkščiai. Todėl kalbėjimas labai garsiai gali pažeisti balso stygas (nutrūksta siūlas).

Na, dabar mes supratome, kad balso stygos padeda mums dainuoti. Dabar atėjo laikas atlikti dainą, bet pirmiausia mes ją parašysime. Mes esame magai ir galime daug nuveikti, pavyzdžiui: kurti dainas.

Na, pirmiausia parašykime savo dainos žodžius. Aš pradėsiu frazę, o jūs, vaikinai, padėkite man - pabaigkite, pasiūlykite savo variantų.

Taigi:

Vaikštau kieme

Matau namą ...

Vaikai: ant kalno (ant kalvos, ant žolės),

Muzikinis vadovas:

Užlipsiu kopėčiomis

Ir lange ....

Vaikai: beldžiasi,

Muzikinis vadovas:

Vežkitės namo, svečiai,

Greitai atidaryk ....

Vaikai: durys!

Muzikinis vadovas:

Ir jūs taip pat galite tai padaryti:

Eik namo, vaikinai,

Mes linksmi ...

Vaikai: ikimokyklinukai!

Kaip dainuosime pirmąją ar antrąją versijas?

(Vaikų sprendimas)

Pradėkime sakydami dainą šnabždesiu eilutėje.

(Vaikai šnabždėdami dainuoja dainą, lydimi muzikos)

O dabar dainą atliksime linksmai, linksmai, tačiau nepamirškite, kad garsiai dainuodami galite sugadinti balso stygas!

Jie atlieka „linksmą dainą“

Muzikinis vadovas: Vaikinai, tai mūsų kelionės per stebuklingas salas pabaiga, į kurią turime grįžti Vaikų darželis... Tu išsuk akis, o aš perskaitysiu stebuklingus žodžius.

Vienas, du, trys - apsisukite

Sustabdykite magiją.

Muzikinis vadovas:

Vaikinai, mes čia su jumis ir grįžome. Ar jums patiko keliauti į stebuklingas salas? Aš turiu žemėlapį pasakų žemė ir įvairiaspalviai užrašai, kur jums labiausiai patiko, pažymėkite stebuklingu užrašu.

(Vaikai klijuoja spalvotus užrašus prie jiems patinkančios salos)

Muzikinis vadovas:

Man buvo labai malonu susipažinti. Ir aš manau, kad buvote magai tik todėl, kad atidžiai klausėtės, labai stengėtės, buvote darbštūs.

Jei nori tapti vedliu?

Jūs tiesiog turite svajoti!

Ir taip pat pridėti žinių

Ir nepamirškite savo kantrybės.

Tada įvyks stebuklas

Tik truputį palauk.

Ačiū vaikinai, atsisveikiname!


Organizacija: lopšelis -darželis Nr. 29 „Uoga“

Gyvenvietė: Baškirijos Respublika, Beloretskas

Tikslas: Praturtinti gyvenimo patirtis vaikai ryškių įspūdžių, suteikti galimybę išreikšti save skirtingi tipai muzikinė veikla.

Užduotys:

Švietimo: Praturtinkite vaikų patirtį, supažindindami juos su įvairiais muzikos kūriniais ir naudojamomis išraiškos priemonėmis. Tęskite pažintį su kompozitoriaus P. I. Čaikovskio kūryba. Pagerinti vaikų kalbą, gebėjimą aiškiai išreikšti savo mintis, praturtinti žodyną. Suformuoti pažinimo interesas vaikai muzikinės veiklos procese.

Kuriama: Dirbdami paruoškite dainavimo ir artikuliacijos aparatą Skirtingi keliai pagal fonopedinį V.V.Emelyanovo metodą. Stiprinkite gebėjimą harmoningai dainuoti, pradėkite dainuoti laiku po įžangos, pakeiskite balso stiprumą, įvaldykite įvairias dainavimo technikas. Pagerinkite vaizdinių judesių atlikimą, atsižvelgdami į muzikos pobūdį. Ugdyti šokio kūrybiškumą, parodyti originalumą, išraiškingumą ir nepriklausomybę.

Švietimas: Puoselėti klausymosi kultūrą Klasikinė muzika... Pagerinti gebėjimą objektyviai įvertinti kitų vaikų veiksmus. Ugdyti pagarbų požiūrį vienas į kitą, kolektyvizmo jausmą, iniciatyvą, nepriklausomybę.

Techninė pagalba:

  • Kompiuteris
  • Projektorius
  • Garso ir vaizdo aparatūra

Mediathek

  • Multimedijos pristatymas
  • Fonogramos

Įranga:

  • Muzikiniai ženklai (forte, fortepijonas)
  • Muzikos natos
  • Mušamieji muzikos instrumentai (cimbolai, šaukštai, tonų blokas, graikinių riešutų takeliai ..)
  • Sniego gniūžtė
  • Popierinės skrybėlės

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į salę, kur juos pasitinka muzikos vadovas.

Briedis. rankas. : Laba diena vaikinai. Vaikinai, aš labai džiaugiuosi matydamas jus visus. Bet šiandien norėčiau tave geriau pažinti. Norėdami tai padaryti, siūlau sugalvoti savo šokio studiją pavadinimu « Susipažinkime" , tie. turite sugalvoti, kaip save pristatyti, rasti išraiškingų judesių, tai gali būti kažkokia neįprasta laikysena, gestas ...

Etiudas: „Susipažinkime“

Briedis. rankos: Kas tau labiausiai patinka? Kas galėtų tiksliau išreikšti save? Man labai patiko susitikti su jumis, jūs visi buvote tokie skirtingi, neįprasti, o tai reiškia, kad esate talentingas! Tikriausiai jums visiems patinka muzikuoti? ( Vaikų atsakymas)

O dabar noriu pakviesti jus į muzikinę paveikslų parodą ir būti jūsų gidu. Ar sutinki eiti su manimi? Ar žinote, kas yra tapybos paroda? (vaikų atsakymai) Tik tai bus neįprasta paroda. Šioje parodoje ne tik pamatysime paveikslėlius, bet ir išgirsime.

Vaikinai, kaip mes galime patekti į parodą? Kadangi tai yra muzikinė paroda, mes turime atlikti keletą muzikinė užduotis? Ten patekti padės muzikos takelis, kuriuo eidami keliu turime atlikti šokio užduotis. Tu esi pasiruošęs?

(Vaikai atlieka judesius išilgai teksto ir praeina, muzikos sale) .

Sujunkime rankas kartu

Visi lėtai einame

Nuleidome kojas nuo kojų pirštų.

Mes laikome nugarą tiesiai

Tiesus kaip nendrė.

Atsitraukite nuo kojų pirštų, atšoka, šoninis ganymas.

Čia mes esame muzikos parodoje. Skaidrė (dėžutė, lėlė)

Vaikinai, kas yra paveikslėlyje? Ar norėtumėte atidaryti šią gražią dėžutę ir sužinoti, kas joje yra? Skaidrė: atidaro dėžutę jame - meduoliai).

Įdomu, kodėl tu ir aš matome meduolius? Vaikinai, kurie mėgo meduolius?

Mažoji Petya. Kompozitorius, Piotras I.Ch. kurti muziką " Nauja lėlė Prisiminiau lėlę, kurią dažnai mačiau vaikystėje. Ji papuošė kambarį, kuriame gyveno merginos. Tai buvo laikrodžio lėlė su judančiais sąnariais - rankos ir kojos judėjo ir sulenkė. O būsimasis kompozitorius nubėgo pas merginas jos pasigrožėti. Tiesa, jis aplankė kambarį ne tik dėl lėlės. Buvo skrynios, kuriose buvo laikomi meduoliai. Būtent jie pirmiausia domėjosi mažąja Petja.

Čaikovskis yra puikus rusų kompozitorius.

V Laisvalaikis P.I. mėgo bendrauti su savo mažaisiais sūnėnais. Sesuo P.I. Alexandra Ilyinichna turėjo septynis vaikus, o Čaikovskis nenuilstamai sugalvojo jiems atostogas su laužais, fejerverkais ir, žinoma, šokiais, kur jis pats lydėjo fortepijonu.

Mažiausias sūnėnas per pamokoms skirtas valandas sunkiai įvaldė grojimo pianinu išmintį. Sėdėdamas verandoje prie arbatos, Piotras Iljičius gretimame kambaryje išgirdo nelaimingą „pianistą“, kankinantį svarstykles ir etiudus. Jam buvo gaila kūdikio ir jis nusprendė parašyti plaučių ciklą fortepijono kūriniai, įvairaus pobūdžio, atsižvelgiant į pradedančiojo sunkumus, pjesės yra lengvos, įsimintinos, su įdomūs pavadinimai... Čia galite rasti gamtos paveikslų ir vaikų žaidimų pavadinimų. Pasakų personažai ir šokių melodijos.

„Vaikų albumas“ - 24 lengvi kūriniai fortepijonui. Įjungta Titulinis puslapis pirmasis leidimas: "Skirta Volodijai Davydovai. Vaikų albumas. Lengvų pjesių vaikams kolekcija."

Skaidrė - „Einantys kareiviai, lėlė“

Čaikovskis parašė pjeses ne tik mergaitėms, bet ir berniukams. Spektakliai, susiję su šiais žaidimais, vadinami „Arklių žaidimu“

Berniukai mėgsta žaisti žaislinius kareivius. Štai žaislinė armija žengia žingsnį juokingoje eisenoje. O ką reiškia žodis „žygis“? ( atsakyk

vaikai) Taip, žodis maršas reiškia žygį. Žmonėms patogiau vaikščioti pagal muziką. Muzikos ritmas yra labai geras dirigentas. Garsai patys gali liepti judėti. Yra eitynių visoms progoms. Muzika - žygis - ne tik jūsų žingsnių palyda, bet ir einančiųjų portretas.

Kuo ši pjesė skiriasi nuo medinių kareivių muzikos? Kaip jis vadinamas?

"Nauja lėlė". Melodija joje tarsi spindi laime, perteikia džiaugsmą ir malonumą.

Klausymas: „Medinių kareivių maršas“, „Nauja lėlė“

Skaidrė - „Žiemos tapyba“

Ką tu ten matai? Vaikams linksminantis, džiaugiantis žiema, purus sniegas.

Tačiau žiemos sniegas yra dygliuotas ir atšiaurus. Šauks šaltas vėjas, pasigirs pūga. Pūgos muzika turi būti pavaizduota kitaip nei snaigių šokis - žaidimas turi būti lemiamas, energingas, greitas:

Aš - tel gu - dit, gimdant - ne shu - mit.

Labai baisu vienam, bet pūga visa oo-oo-oo-oo-oo-oo-oo-oo-oo!

Skaidrė - „Žvirbliai“

O, žiūrėk, atėjo žvirblis, kuris irgi džiaugiasi žiemos diena niūniuoja savo dainą:

Viščiukas, čiulba, aš šokinėjau ant sniego! (Žvirblis)

Dainuosime ir dainuosime jo dainą.

Dabar sušildykime savo artikuliacijos aparatą ir pažaiskime liežuviu, matau, kad tavo lūpos sustingo.

Jie parodė liežuvį ir truputį įkando.

O dabar jie su jais žaidė, laižė mūsų lūpas.

Susukome kamuoliukus, pripūtėme kamuolį,

OI! Taigi mano balionas sprogo!

Greitai nusišypsok, visi tapome linksmesni!

Fonopedinio balso raidos metodo pratimai V. Emelyanovas

Vaikinai, atspėk, kokia tai melodija? Teisingai. Tai žiemos daina.

Mes tai atliksime, atidžiai stebėdami šiuos muzikinius ženklus. Kaip jie vadinami ir ką jie reiškia vertime. ( Forte ir fortepijonas.)

Mokytojas parodo muzikos ženklai ir vaikai dainuoja dainą dabar tyliai, dabar garsiai.

Garsai V. Vitlinos „Žiemos daina“

Skaidrė - „eglė“

Šiame paveikslėlyje matome Kalėdų eglutę. Ar jūs ir aš žinome dainą apie Kalėdų eglutę?

Pataisykime žodžius su jumis. Ką mes sakome medžiui? Sveiki…

Ką mes darome prie medžio? Mes vedame apvalų šokį. Pasitelkdami pagrindinius klausimus, vaikai įtvirtina dainos žodžius.

Ir tai yra tie, kurie padės mums dainuoti šią dainą muzikos natos(žuvis, užrašai-vaikai)

Daina skamba: Sveiki, sveiki, medeli. A. Michailenko

Skaidrė - „Putojanti Kalėdų eglutė“.

Mūsų eglutei patiko, kaip atlikome dainą. Daina skambėjo linksmai, džiaugsmingai, skambiai.

Skaidrė - „Treble clef, ežiukas groja būgnu“.

Žiūrėk, trigubas raktasčia nupiešta, ką tai reikštų?

Ar kada nors sutikote muzikinių ežių? Pavyzdžiui, tie, kurie groja būgnais? Bet moldavų poetas Giorgi Vier, įsivaizduokite, turėjo!

Paklausykime, kaip jis tai apibūdino:

Ežiukas vaikšto su būgnu: bum-bum-bum!

Ežiukas žaidžia visą dieną: bumas-bumas-bumas!

Su būgneliu ant nugaros, strėlės strėlės bumas!

Ežiukas atsitiktinai nuklydo į sodą, bum-bum-bum!

Jis labai mėgo obuolius, bum-bum-bum!

Būgnas užmiršo sode, bum-bum-bum!

Mus.ruk.: Juokingas eilėraštis, ar ne? Dabar mes sutvarkysime įdomus žaidimas... Sakykite, kokie žodžiai visą laiką buvo kartojami poezijoje, per eilutę? Kiek būgno dūžių reiškia šie žodžiai? O dabar išimkime su savimi savo žaislinį būgną, paimkime lazdas į rankas. Kartodami žodžius, būgną grosite tiksliai, ritmingai.

O dabar imsime mušamuosius muzikos instrumentus ir ant jų pavaizduosime muzikinį ežį.

Perkusijos orkestras: „Muzikinis ežiukas“

Muz.Ruk.-l: Ką daryti, kas?

Staiga oras pasikeitė

Pūtė linksmas vėjelis

Ir staiga jis pabarstė sniego gniūžtę.

Tapkite visi ratu

Sniegas šoks.

Žaidimas vykdomas - šokis: « Magiškas sniego gniūžtė "

Mus.ruk.: Koks tu protingas, kiek šokių judesiaižinai, kad gali pavaizduoti bet kokį personažą.

Mūsų ekskursija baigėsi ir mums laikas grįžti į darželį. Pasirodėte, kad esate dėmesingi klausytojai, nuostabūs atlikėjai ir tiesiog nuostabūs vaikinai. O kas labiausiai įsiminė ir patiko? Kodėl tau tai patiko? Šiandien tu mane taip nustebinai, kad aš tau paruošiau popierines kepures su žodžiais „Aš esu geras draugas!“.

Naudotos knygos:

  • EI Yudina „mano pirmasis muzikos ir kūrybos vadovėlis“,
  • „Muzikinio vadovo vadovas“ Nr. 3 2015 m.
  • „Balso plėtra“ V. V. Emelyanovas

GCD „Linksmasis orkestras“ santrauka

Tikslas: Idėjų apie muzikos instrumentus plėtimas.

Teritorijų integracija:

Meniškai - estetinis vystymasis

1. Ugdyti muzikinį ir meninį skonį, skatinti kūrybines apraiškas.

2. Vystyti muzikinė atmintis.

3. Toliau mokykite vaikus klausytis muzikiniai fragmentai atsargiai pirmiausia iki galo.

4. Išmokykite vaikus išgirsti to ar kito instrumento skambesio grožį, įsiminti šio instrumento pavadinimą ir skambesį.

Kognityvinė raida

Su vaikais įtvirtinti „orkestro“ sąvoką, orkestrų tipus, instrumentų grupes.

Kalbos raida

Išplėskite vaikų akiratį ir žodyną.

Socialinis ir komunikacinis vystymasis

Ugdykite muzikinę atmintį

Parengiamieji darbai:

    Pažintis su orkestrų tipais

    Mokantis dainos „Fashionista“, šokis „Shorty“

    Analizuojant ankstyvojo ir vėlyvojo rudens iliustracijas

    Įsiminti ir skaityti poeziją

Įranga:

    ekranas, projektorius, nešiojamas kompiuteris

    muzikos centras

    Muzikos instrumentų iliustracijos

Metodai:

    Vizualus - daugialypės terpės pristatymas, muzikos instrumentas smuikas.

    Praktiška - klausytis, dainuoti, šokti

    Žodinis - pokalbis, meninio žodžio vartojimas.

Ugdomosios veiklos logika

Vaikai įeina į salę skambant muzikai. Jie stovi dideliu ratu.

Muzikinis sveikinimas

Muzikinis vadovas: Aš linksmas Do - mi - sol - ka, turiu labai gerą džiaugsmingą nuotaiką. Linkiu ir jums nenuobodžiauti. Aš pasidalinsiu savo nuotaika su jumis. Praleiskime jį ratu.

Jis nupučia delną, praeina toliau stovintis vaikas, jis perduoda.

Na, dabar visi esame linksmi ir linksmi, šypsosimės vienas kitam.

Ar jums, vaikinai, patinka keliauti? Aš siūlau eiti į nuostabi kelionė- į muzikos instrumentų miestą. Norėti? Į šį miestą nėra lengva patekti. Mes ten eisime debesyje. Ar sutinki? Jauskis kaip namie.

Mes skrendame ant debesies

Mes žiūrime į žemę iš debesies.
Matome kalnus 2 skaidrė.


Tai tik stebuklai!
Į stebuklingą pasaulį, į gražų pasaulį
V muzikos pasaulisįeisime
Ten daug mokomės
Ir mes jį atsinešime su savimi.
A. V. Glotova

Štai mes su jumis ir atvykome į muzikos instrumentų miestą.

Pasakyk man, kokias priemones žinai?

Vaikų atsakymai

Į kokias grupes skirstomi muzikos instrumentai?

Vaikų atsakymai

Vaikinai, kas yra orkestras?

Vaikų atsakymai

Teisingai, tai yra didelis muzikantų būrys, kuriam vadovauja dirigentas.

Kokius orkestrų tipus žinote?

Vaikų atsakymai

Šiandien aš jums pasakysiu, kurie instrumentai sudaro pagrindinę simfoninio orkestro dalį. 5 skaidrė.

Pažiūrėkime, kurios įrankių grupės

yra simfoninio orkestro dalis. 6 skaidrė.

    Styginis - nusilenkęs

    Žalvarinis žalvaris,

    Medžio pučiamieji

Muzikos instrumentų mieste yra Orkestro aikštė. Ant jo mes su tavimi. Ir čia gyvena styginių šeima - nusilenkę instrumentai... 7 skaidrė.

Važiuosime jų aplankyti.

Vaikai sėdi ant kėdžių šalia ekrano.

Speciali styginių lankų grupė
Aš jums pasakysiu paslaptį:
Instrumentai skambės netinkamai
Jei netoliese nėra lanko.

Vaikinai, smuikas vadinamas simfoninio orkestro karaliene.

Vaikinai, ar norėtumėte susitikti su smuiku?

O štai ji, simfoninio orkestro karalienė.

Tikrinant smuiką (tikras)

Pažvelkite į jos kaklą - juostą, liemenį - garso plokštę ir labai ploną juosmenį. Smuikas turi 4 stygas, kiekviena styga turi savo pavadinimą.

Smuikas visai negali girgždėti
Smuikas gali dainuoti keistai
Smuikininkas dailiai paima smuiką
Lengvai, švelniai uždėkite ją ant peties
Dešine ranka pakelia lanką
Ir šiuo metu atrodo, kad viskas sustingsta
Atsidusęs jis nuleidžia lanką prie stygų:
Klausyk smuiko: tyliai! Tyla!

Smuiko garsų girdėjimas (garso įrašas)

Smuikas skamba gražiai, tiesa? Mažas smuikas slepia nuostabaus grynumo ir stiprybės balsą. Ji gali būti laiminga, verkti, pikta. Pažiūrėkite, kiek erdvės smuikai užima simfoniniame orkestre.

Įsivaizduokime, kad esame jauni smuikininkai ir pabandykime groti smuikais.

Vaikai mėgdžioja groti smuiku.

Gerai padaryta, gerai padarei.

Žinai, smuikas turi vyresnį brolį. 10 skaidrė.

Jo vardas yra altas. Iki išvaizda jis labai panašus į smuiką, bet šiek tiek didesnis o jo garsas aksominis, sodrus. Paklausykime, kaip tai skamba.

Klausantis alto garso

J. S. Bachas „Šv. Mato aistra“ (įžanga, fragmentas)

Smuikininku groja smuikas, o altu - altas.

Simfoniniame orkestre šią dalį užima altai. 11 skaidrė.

Įdomu, kas dar yra styginių instrumentų šeimoje?

Ji didesnė nei smuikas ir altas
Jie labai panašūs
Ponia Cello
Jie taip pat žaidžia su lanku.

Violončelę galima vadinti smuiko ir alto motina.

Jis yra didesnis ir žaidžiamas sėdint. 13 skaidrė.

Ji turi specialią lazdą, ant kurios instrumentas remiasi žaidimo metu. Jos balsas gilesnis, švelnesnis. Sakoma, kad violončelė verkia. Paklausykime, kaip tai skamba.

Klausytis violončelės garso.

C. Saint-Saens „Gulbė“

Violončele groja muzikantas - violončelininkas.

O simfoniniame orkestre jie yra dirigento dešinėje. 14 skaidrė.

Ir čia yra tėtis muzikinė šeima didelis gražus kontrabosas.

Pažiūrėkite, koks jis didžiulis. Kontraboso garsas yra labai žemas. Muzikantas - kontrabosininkas groja ant jo stovėdamas.

Dabar mes klausysimės muzikos kūrinio, o tu pagalvok ir pasakyk man, ką kompozitorius pavaizdavo.

Klausytis kontraboso garso

C. Saint-Saenso „Dramblys“

Simfoniniame orkestre kontrabosas užima atokiausią styginių instrumentų poziciją. 16 skaidrė.

Taigi susipažinome su styginių instrumentų šeima.

Kokie muzikos instrumentai gyvena šioje šeimoje?

Vaikų atsakymai

Garso pavadinimas kiekvienas turi

Pabandykite prisiminti ar perskaityti!

Smuikas - dukra, 17 skaidrė.

jos brolio altas. 18 skaidrė.

Mama yra violončelė. 19 skaidrė.

O didžiausias yra kontrabosas, zvimbiantis kaip meilus kamanė. 20 skaidrė.

Gerai padaryta, vaikinai, su viskuo susitvarkėte.

Žinote, muzikos instrumentų mieste yra parkas. Ji vadinasi „Metų laikai“. O dabar siūlau ten nuvykti. Norėti? Tada eikime.

Fizinis lavinimas

Pirmiausia eisime į dešinę, 1 - 2 - 3
Tada eikime į kairę, 1 - 2 - 3
Ir tada mes visi susitiksime 1 - 2 - 3
Ir tada visi išsiskirstome 1 - 2 - 3
Ir tada visi sėdėsime 1 - 2 - 3
Ir tada mes stovime kartu 1 - 2 - 3

Štai mes parke. Sėdi ant suolų. Šis parkas yra stebuklingas, muzikalus. Žiūrėk, ir čia yra paukščių užrašai.

skrido, pažiūrėkime savo akimis,

kur jie skrido

Gimnastika akims "PAUKŠTIS"

Paukštis skrido aukštyn
Paukštis nuskrido - žemyn
Paukštis skrido - į dešinę,
Paukštis skrido - į kairę,
Ir ji atsisėdo ant delno!
Paukštis skrido aukštyn
Paukštis nuskrido - žemyn
Paukštis skrido - į dešinę,
Paukštis skrido - į kairę,
Ir išskrido!

Koks metų laikas parke dabar?

Vaikų atsakymai

Teisingai, ruduo. Yra du rudeniai. Vienas yra džiaugsmingas, prabangiai nuimtas, gausus derliaus ir labai, labai gražus. Koks tai ruduo? Teisingai, auksas. Dainuokime apie ją dainą „Fashionista“

Daina „Fashionista“ Sl. ir mūzos. O. P. Grigorjeva „Varpas“ Nr. 43 p. 7

Štai auksinis ruduo. 22 skaidrė.


Ji vėl atėjo pas mus
Toks grožis
Kad negali atitraukti akių
Tarsi iš žurnalo
Kur stovi madistės
Skoningai pasirinkta
Jūsų rudens apranga

Fashionista, fashionista skuba pas mus

Čia raudona sarafanė.

Stovi su kalnų pelenais. 24 skaidrė.


Bet raudona skara,
Sėdi su grybais. 25 skaidrė.


Tarp kviečių laukų 26 skaidrė.


Apsirengęs auksu
Ir gražioje skrybėlėje
Pasivaikščiojimas per lietų.

Fashionista, fashionista skuba pas mus,
Džiaugiamės matydami jos aprangą

Gerai padaryta vaikinai. Antrasis ruduo yra nematomas, liūdnas, tyliai šaukia gražus lietus, ryto šalnos. Jie ją vadina: vėlyvas ruduo... Dabar išgirsime, kaip tai skamba Simfoninis orkestras... Klausysimės Piotro Iljičiaus Čaikovskio „Rudens dainos“.

Pasakyk man, kuo skiriasi auksinis ir vėlyvas ruduo?

Vaikų atsakymai

Kaip vadinasi muzikos kūrinys, kurio klausėmės?

Mano nuomone, tau liūdna? Turbūt prisiminė apie saulę vasaros dienos, Taip? Neliūdėk, žiūrėk, šiame parke yra net šokių aikštelė.

Eime šokti.

Šokis „Shorty“

Judesių raida A. V. Glotova

Šauniai padirbėta! Jūs vėl turite gera nuotaika... 29 skaidrė.

Mūsų kelionė eina į pabaigą. Mums laikas grįžti į darželį. O štai debesis, atsisveikinkime su muzikos instrumentų miestu ir leiskimės į kelią. Jauskis kaip namie. 30 skaidrė.

Kokią instrumentų šeimą mes sutikome?

Kurio orkestro nariai nusilenkusius styginius instrumentus?

Kas yra didžiausias šios šeimos instrumentas?

Taigi mes atvykome į darželį. 30 skaidrė.

Vaikai stovi ratu. Ar patiko kelionė?

Tiems, kam buvo įdomu aplankyti muzikos instrumentų miestą, pasidarykite trigubą raktą, o tiems, kurie kažko nepatiko ar nesidomėjo, padarykite pertrauką.

Ačiū, man buvo didelis malonumas keliauti su jumis.

Muzikinis atsisveikinimas. 31 skaidrė.

Vaikai iš muzikos išeina iš muzikos.

- Iš kur atsirado muzika?

Vaikų amžius: parengiamoji grupė

Muzikinis vadovas: Sukovatykh N.V.

MBDOU Nr. 4 „Rosinka“

GCD tikslas: Supažindinti vaikus su rusų liaudies muzikos instrumentų atsiradimo istorija.

Užduotys:

Švietimo sritis„Socializacija“:

Sukurkite sąlygas emociškai turtingam, prasmingam suaugusio ir vaiko bei vaikų tarpusavio bendravimui.

Edukacinės srities „Muzika“ užduotys:

- plėsti idėjas apie liaudies muzikos muzikinę kalbą, apie balsus ir įvairią muziką, ugdyti ritmo pojūtį, mokyti muzikos atlikimo pagal paprastas schemas įgūdžių, naudojant muzikos instrumentus (šaukštus, tamburinus, barškučius, marakas).

Edukacinės srities „Pažinimas“ užduotys:

Suformuoti vaikams pasaulio vaizdą, išplėsti žinių apie įvairius supančios tikrovės reiškinius akiratį, skatinti susidomėjimą muzikos tradicijas ir istorijas gimtoji žemė, supratimą apie priklausymą Rusijai, jos istoriją ir kultūrą, remiantis geriausių rusų liaudies muzikos pavyzdžių tyrimu.

Užduotys Edukacinė sritis „Bendravimas“:

Dalyvavimas ansamblio spektaklyje, bendravimas su mūzomis. vadovas ir kiti vaikai muzikiniame procese - kūrybinė veikla, protinės veiklos formavimas, (palyginimas, palyginimas) žodyno (muzikos instrumentų pavadinimų) išplėtimas.

Edukacinė sritis „Skaitymas grožinė literatūra»:

Susipažinti su kūriniais: poema „Gimtoji žemė“ ir V.I. Belova "Vaikinas"

Pamokos etapai:

I. Organizacinis etapas (3 min.)

II. Problemos aprašymas (4 min.)

III. Naujų žinių įsisavinimo etapas (12 min.)

IV. Žinių įtvirtinimas - orkestras (8 min.) Didaktinis žaidimas (4 min.),

V Renginio rezultatų apibendrinimas, atsipalaidavimas (4 min.)

Būtina įranga ir medžiagos:

Įranga: daugialypės terpės įranga su projektoriumi, stereo sistema, kėdės, išdėstytos puslankiu priešais ekraną „edukacinėje zonoje“, jogurto puodeliai ant stalų, raštinės reikmenų guminės juostelės, vaikų triukšmo instrumentai (marakos, šaukštai, tamburinai, barškučiai)

Matomumas:

1. daugialypės terpės pristatymas, į kurį įeina visa reikalinga iliustracinė-vaizdo-muzikinė pagalba;

2. Rusijos gyvenimo daiktų paroda.

Parengiamieji darbai: Pažintis su muzikos instrumentais: gusli, būgnas, barškutis, rusų liaudies dainos mokymasis “ Boružė“, Pagrindiniai žaidimo įgūdžiai vaikams triukšmo instrumentai;

GCD naudojamos technologijos:

Muzikos vadovo pristatymas;

vaikų muzikos kūrimo technologijos;

sveikatos išsaugojimo technologijos;

ikimokyklinio amžiaus vaikų dainavimo kultūros formavimo technologijos;

asociatyvaus-vaizdinio mąstymo formavimo technologijos.

Mokymo metodai:aiškinamasis-iliustruojantis(naujos medžiagos paaiškinimas su

iliustracija didelis skaičius matomumas per kompiuterinį pristatymą, namų apyvokos daiktų parodą; dalinė paieška(savarankiškam mąstymui ugdyti).

GCD santrauka

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas,

sveikinimai

Problemos formulavimas

Naujų žinių įsisavinimo etapas.

Žinių įtvirtinimo etapas.

Diagnostika.

Esmė - atsipalaidavimas.

Vaikai įeina į salę pagal rusų liaudies melodiją „Polyanka“

Briedis. prižiūrėtojas: Sveiki bičiuliai. Kaip džiaugiuosi tave matydamas! Ar pastebėjote, kokia muzika šiandien jus sutinka! (Lengvas, džiaugsmingas, ryškus). Dalinkimės gera nuotaika vieni su kitais.

Komunikacinis žaidimas delnais.

Sveiki, saulė auksinė

Sveiki, dangus mėlynas

Sveiki, laisvas vėjelis

Sveiki, mažasis ąžuolas!

Mes gyvename toje pačioje žemėje

Sveikinu jus visus!

O dabar kviečiu pasivaikščioti.

Daugiau įdomių nuotykių mes, vaikinai, nerandame!

Mūsų pamokai aš atsinešiau nepaprastą dėžutę, ten yra stebuklingų lapų, kurie padės mums keliauti.

Vienas, du, trys apsisuka

Atsidurkite klirene.

Vaikai pagal muziką improvizuoja lapeliais

Skamba lyriška rusų liaudies melodija. Ekrane - grazus krastovaizdis rusų prigimties Vaikai eina į proskyną, susėda kartu su muzikiniu vadovu.

PONAS. Už upės dainavo lakštingala,

Raudona aušra šviečia -

Viskas gimtojoje šalyje yra užpildyta

Beprecedentis grožis.

Skrenda gulbės žąsys

Per begalę platybių:

Virš pievų, virš ąžuolynų

Ir virš mėlynų ežerų.

Plačiu keliu

Veda siauras kelias.

Nėra gražesnės žemės

Nei mūsų Rusijos pusė!

Kuris Graži muzika lydėjo mus šiame žygyje. Šie muzikantai taip gražiai groja rusų liaudies instrumentais.

Briedis. R. Miško laukymėje yra tiek daug stebuklų! Gražus miškas saugo daugybę paslapčių.

Ar žinote, kad čia, miške, yra daug muzikinių liaudies instrumentai... Kaip manote, kodėl čia atsirado pirmosios mūzos? instrumentus? Kas atspėjo? Kaip galite juos rasti? Pakelkite ausis, klausykite tylos!

Pasaulis be garsų būtų liūdnas.

Pilkas, nuobodus ir „neskanus“.

Vaikų atsakymai ir prielaidos.

Briedis. R.: Žmogus visada stengėsi mėgdžioti gamtos garsus.

Jis pradėjo klausytis supančios realybės garsų ir daug, kas jam atrodė kaip paprastas triukšmas, jam tapo muzika. Jis išmoko išgauti muzikiniai garsai iš įvairių objektų, ir jie skambėjo, kalbėjo, tapo muzikos instrumentais.

Briedis. R: Kaip manote, koks buvo pirmasis muzikos instrumentas? Galbūt tai buvo medis su skylute. Vyras jį trenkė ir medis pradėjo skambėti.

Iš pradžių žmogus šiek tiek išsigando - garsas visai nepanašus į jį savo balsą nei žvėries šauksmas. Bet paskui pripratau. Žmogus trenkė į jį, dabar įsibėgėjęs, paskui sulėtėjęs: bumas, bumas, bumas! Boom Boom! Ir aš supratau, kaip padaryti instrumentą iš medžio. Aš jums pasakysiu apie seną rusišką instrumentą. Tai būgnas.

„Piemuo pirmasis kaime atsistoja, eina gatve ir muša būgną būgnas... Nori to ar nenori, atsikelk ir išvaryk galvijus. Miško gyvūnai bijojo šio skambančio ritmingo beldimo. Ganytojas, be mažo, kurį visada laikė su savimi, turėjo didelius būgnus skirtinguose galvijų galuose. Jie nuolat kabėjo tam tikrose vietose, kiekvienas praeinantis laikė savo pareiga mušti būgną “. Pagal piemens būgną žmonės tada pagamino tamburiną.
Muzika. R:Žiūrėk, ant augalų kabo sėklų ankštys. Jie siūbuoja vėjyje, ošia sėklomis. Žmonės išgirdo šį garsą ir sugalvojo muzikos instrumentą. Ką tu manai? Vaikų atsakymai

Barškutis yra triukšmo instrumentas. Anksčiau jis buvo vadinamas Sharkun. Jis buvo austas iš šakelių ar beržo žievės. Ir viduje buvo žirniai.

Pūtė stiprus vėjas, medžių šakos ėmė daužytis, trintis viena į kitą. Kažkas išgirdo šį įtrūkimą ir pagamino muzikos instrumentą, kuriame lentos taip pat trinasi ir trenkia viena į kitą. Kuris? (Vaikų atsakymai)... Reketas taip pat yra medinis triukšmo instrumentas.

Dabar klausykitės medinių garsų ir pabandykite atspėti, kas tai yra? Vaikų atsakymai. Tai genys, beldžiantis į pušį Gerai padaryta, gerai atlikote šią užduotį.

Mūsų pievoje yra ir lazdelių. Bet dabar jie virs mušamieji instrumentai, o tu klausyk ir padėk man

Ritmodeklamavimas. Eilėraštis „lazdos beldikas“

Knock-knock-knock-knock-koks tai garsas? (smūgis į lazdelę)
Medinis yra skambesys-trankymas-trankymas-skambesys.
(Trenkitės į grindis lazdelėmis)
Girnas gyveno tuščioje įduboje
Ąžuolas skaldytas kaip kaltas trankymas, beldimasis, beldimasis.
Knock-knock-knock-knock-koks tai garsas? (Smogkite lazdelėmis skersai)
Medinis plaktukas ant grindų
Knock knock knock knock knock į jūsų kulną.

Mes nuėjome prie upės kranto. Girdi, vėjas dūzgia nulaužtuose tuščiaviduriuose nendrių stiebuose ( Garsas). Jei nukirsite šį stiebą ir pūsite į jį, kokį muzikos instrumentą gausite? ( Vaikų atsakymai)

Kieno daina skamba pypkės garsas? Teisingai, paukščių giesmei. Žmonės taip pat spėjo tai padaryti pučiamieji instrumentai iš gyvūnų kaulų - tokius vamzdžius dabar galima pamatyti muziejuose tarp įvairių akmens amžiaus įrankių. Taip pat buvo ir molio švilpukų.

Pažaiskime su vėjeliu .

Kvėpavimo pratimas „Breeze“.

Pučia lengvas vėjelis-f-f-f….

Ir purto lapą taip-f-f-f….

Iškvėpimas yra ramus, atsipalaidavęs.

Pučia stiprus vėjas- f-f-f- ...

Ir jis purto lapą taip-f-f-f ...

Aktyvus iškvėpimas.

Pučia vėjas, siūbuoja lapai

Ir jie dainuoja savo dainas.

Rudens lapai

Jie sėdi ant šakų

Rudens lapai

Vaikams pasakojama;

Drebulė- aha ...

Šermukšniai ir ...

Beržas-oh-oh-oh ...

Ąžuolas-oo-oo-oo ...
Į proskyną su lanku rankose išėjo medžiotojas. Jis užsitraukė lanką ir paleido. Ir lankas dainavo, skambėjo. ( Garsas) Tūkstančius kartų žmonės girdėjo šį garsą nekreipdami dėmesio. Tačiau vieną dieną kažkas jo klausėsi, vėl ėmė liesti lanką ir klausytis jos dainavimo.

„Bet tu gali ant lentos ištraukti įvairaus storio virvelę ir leisti ant jos muziką“, - spėjo medžiotojas. Taigi medžioklinis lankas tapo muzikos instrumentu.

O dabar, vaikinai, turite galimybę išbandyti save muzikos instrumentų meistrų vaidmenyje.

EKSPERIMENTAS

Ant jūsų stalų yra guminės juostos. Mes traukiame guminį žiedą ant stiklo ir švelniai traukiame jį. Jūs ne tik jaučiate, bet ir matote guminės juostos vibracijas. Jei stipriau trauksite, vibracija bus stipri ir garsas bus stipresnis.

Ką mes padarėme su gumine juostele, kad garsas pasirodytų?

Teisingai, prispaustas. O jei stipriau trauksite elastinę juostą, kas atsitiks? Išvados, vaikų atsakymai.

Taip atsirado stygos.

Vienas iš senovinių instrumentų yra žieduotas gusli. Pasakyk man, kaip atrodo lenta? Į sparną. Stygos ištemptos skylės viduryje ir viršuje. Jų pavadinimas kilęs iš senovės slavų žodžio „storas“, reiškiančio dūzgimą. Instrumento styga dūzgė, ji buvo vadinama arfa, daug zvimbiančių stygų buvo vadinama arfa. Praėjo daug šimtmečių, kol prie šios vienos stygos buvo pridėta dar keletas, ir buvo gautas gusli - vienas seniausių instrumentų. )

Kai mūsų protėviai atrado kokio nors objekto savybę skambėti, tokie atradimai jiems atrodė tikri stebuklai: prieš akis daiktai atgijo, įgijo balsą. Klausyk pasakos.

Tai buvo seniai. Mažame kaimelyje medinėje trobelėje gyvenome ir gyvenome protingus ir naudingus dalykus: medinius šaukštus, rublį ir ragą.
Jie gyveno didelėje draugiškoje šeimoje. SU ankstus rytas ir iki vėlaus vakaro protingi ir naudingi dalykai nenuilstamai dirbo su savo šeimininkais. Mediniai šaukštai virtuvėje virė kopūstų sriubą ir košę, o po to visą šeimą pavaišino gardžia vakariene.

Lentelėje yra įpjovų,

Medinis, išdykęs.

Ši priemonė vadinama rubliu. Senais laikais jiems buvo lyginami daiktai.

Rubelis - padėjo namų šeimininkei skalbti ir lyginti drabužius, kad visi šeimos nariai būtų švarūs ir tvarkingi. Ragas - kartu su namo šeimininku anksti ryte varė karvių ir avių bandą į pievą, o vakare savo garsiu balsu sukvietė visą bandą namo.

Vieną dieną tame kaime pasirodė bufetai. Taigi į senovės laikai Rusijoje jie vadino klajojančius menininkus, dainininkus ir muzikantus. Stulbinantys vaikščiojo gatve su linksma daina, o visas kaimas susirinko pažiūrėti linksmo bufetų šou. Buivolų rankose jie dainavo, skambino, mušė ir grojo muzikos instrumentais.

Netrukus atėjo vakaras, o bufetai paprašė pernakvoti pas tos trobelės, kurioje gyveno protingi ir naudingi daiktai, savininkus. Po vakarienės, kai svečiai ir šeimininkai užmigo, viskas nusprendė pasikalbėti su muzikos instrumentais. - Kaip jūs gyvenate su savo bufetų savininkais? - paklausė mediniai šaukštai prie muzikos instrumentų. „Mums smagu“ Mes esame visur, linksminame žmones skambančia daina.
„Ir mes niekada nebuvome toliau nei mūsų kaimas“, - sakė šaukštai.
- „Lyg mes taip pat norėtume visiems žmonėms suteikti džiaugsmo“.

„Taigi keliaukime su mumis aplink pasaulį. Kartu mums dar smagiau taip geresnė muzika tai pradės skambėti “, - dainavo arfa. Taip protingi ir naudingi dalykai nusprendė tapti muzikos instrumentais, kad ne tik atneštų naudos žmonėms, bet ir suteiktų jiems džiaugsmo.
Nuo tada jie puikiai keliauja kartu draugiška šeima... Ir jų šeima buvo pradėta vadinti - rusų liaudies muzikos instrumentų orkestras.
Ilgą laiką nėra kaimo, nėra medinės trobelės, nėra bufonų, o rusų liaudies instrumentų atliekama muzika ir toliau skamba ir teikia džiaugsmą visiems, kurie ją girdi.

Ir mūsų pasaka tęsiasi. Rublis, šaukštai, reketas ne iš karto išmoko muzikinių triukų orkestre. Jie sužinojo, kad visi instrumentai kalba tarpusavyje ypatinga kalba.

Jei muzikos instrumentas neišmoks kalbėti ir nesupras šios kalbos, muzika nebus graži ir harmoninga. Tai galime pamatyti patys! Dabar jūs ir aš, vaikinai, pasirodysime patys liaudies muzika.

Vaikai eina į muzikos judėjimo ir aktyvumo zoną ir imasimuzikos instrumentai.

Briedis. R: Kiekvienas instrumentas orkestre turi savo melodiją. Jei muzikantas tiksliai groja savo ritmą, tai netrukdys likusiems muzikantams.

Muzikinis ir didaktinis žaidimas "Kieno muzika groja?"
Vaikai yra suskirstyti į 4 pogrupius. Muzikos instrumentai išdėstyti šalia paveikslėlių: voverės kiškiai, briedžiai, skruzdėlės.

M. p:Žiūrėk, gyvūnai bėgo į proskyną, jie nori žaisti su tavimi ir padės teisingai suvaidinti kiekvieną ritmą.

Su vaikinais mokomės ritminio akompanimento: iš pradžių atskirai su kiekvienu „muzikantu“, o paskui - visi kartu.

Kiekvienas pogrupis groja savo ritmu pagal skaidrių schemą.

Briedis-žingsnis, žingsnis, žingsnis, žingsnis.

Zuikis, zuikis, zuikis.

Mu-ra-wei, mu-ra-wei.

Balta, balta, balta.

PONAS. Vaikinai, man atrodo, kad šis ritmas primena kažkokią labai pažįstamą dainą. Klausyk? Išmoko? (Vaikų atsakymai: šis ritmas panašus į dainą „Kaip prie mūsų vartų“) Teisingai, gerai padaryta, jūs atpažinote dainą. Dainuokime tai dar kartą kartu, bet taip pat turime prisiderinti ir paruošti kaklą dainoms. Mums padės mušamųjų muzikos instrumentų reketas. Muzikos vadovas groja reketu ir dainuoja su vaikais:"Trakė-traškėjimas-traškėjimas, įstrigo tiesiai į ausį: vienas-du, vienas-du-trys, padėk man, mano draugas"

Grojimas muzikiniais triukšmo instrumentais iš ritminės partitūros.

ORKESTRAS

Gerai padaryta, vaikinai, klausėsi vienas kito, sunkiai dainavo. Ir dar girdžiu kai kuriuos garsus mūsų pievoje. Vaikai spėja, koks įrankis yra paslėptas už medžio. Diagnostika atliekama didaktinio žaidimo forma.

Muzikinis vadovas. Taip gerai, kad senais laikais žmonės mokėjo klausytis gamtos garsų. Jie mums davė tokius nuostabius muzikos instrumentus. Ir kadangi juos sugalvojo ir pagamino rusų tauta, rusų tauta, vadino šiuos instrumentus rusų liaudies.

Protingi, stiprūs mūsų žmonės

Žvelgiant toli į priekį

Tačiau antikos tradicijos

Mes neturime pamiršti!

Taigi mūsų kelionė baigėsi. Ar tau patiko? Ko naujo išmokote? Vaikinai, prisiminkime, ką šiandien išmokome. ( Susipažinome su rusų liaudies muzikos instrumentais. Sužinojome jų išvaizdos istoriją, išgirdome jų balsus, išmokome groti pagal schemas). Kas buvo įdomiausia? Dabar papasakokite apie tai savo tėvams ir draugams. Kokia tavo nuotaika? Padovanokime savo gerą nuotaiką kitiems? (Vaikai pučia nuotaiką nuo delno). Pasitelkę stebuklingus lapus, grįžtame į savo grupę.

Muzikinė daina „Goodbye“

Disko dviaukštė melodija

"Polyanka"

Graži dėžutė, spalvoti folijos lapai. Jekaterinos Zheleznovos diskas „Žaidimai - dainos“ kūrinių kolekcija. 4

būsena dviaukštė lova Orkestras „Pievų raštai“

(Skaidrės numeris 3 - skaičius 10: skaidrės keičiamos automatiškai)

Skaidrės numeris 11

Miško garsai. Diskas " Netoliese nuostabu"

(Skaidrės numeris 12)

(Skaidrės Nr. 13, 14)

V.I.Belovas „Vaikinas“.

(Skaidrių numeris 15.16)

(Skaidrės numeris 17)

(18 skaidrės numeris)

Skaidrės numeris 19

Skaidrės numeris 20

Skaidrės numeris 21

Skaidrės numeris 22

Kiekvienam iš jų yra 2 medinės lazdelės.

Skaidrės numeris 23

T.E. Tyutyunnikov „Medinės istorijos“

Skaidrės numeris 24

Skaidrės numeris 25

Skaidrės numeris 26

Skaidrės numeris 27

Skaidrės numeris 28

Skaidrės numeris 29

Kanceliarinės guminės juostelės, jogurto puodeliai

Skaidrės numeris 30

(Vaizdo įrašas. Skaidrės numeris 31

Skaidrės numeris 32

G. Levaševa Ištrauka iš knygos „Pakalbėkime apie muziką“

Skaidrės numeris 33

34 skaidrės numeris

Skaidrės numeris 35

36 skaidrės numeris

Vaizdo klipas „Bufonai“.

37,38 skaidrės

Muzikos instrumentai: šaukštai, reketai, marakos, tamburinai.

Skaidrės numeris 39

Skaidres

№№ 40,41,42,43

Skaidrės numeris 44

Skaidrės Nr. 45,46,47,48