Ką teatras reiškia vaikui? Teatras ir vaikai: magiška meno galia.

Ką teatras reiškia vaikui? Teatras ir vaikai: magiška meno galia.

Tikslas:

Programos turinys:

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Santrauka OOD

Pedagogas: Petrova O.V.

Tema: "Kas yra teatras?"

Tikslas: Supažindinkite vaikus su teatru. Toliau supažindinti su teatro rūšimis (dramatinis, lėlių, meninis)

Programos turinys:

Papasakokite apie teatro istoriją

Supažindinti vaikus su teatro įrenginiu, su teatre dirbančių žmonių profesijomis

Ugdyti gebėjimą atskirti žmonių emocijas pagal išorines apraiškas, tobulinti gebėjimą valdyti emocijas

Pamokos eiga:

Pedagogas: - Sveiki, vaikinai! Šiandien Dunno atvyks mūsų aplankyti. Jis man atsiuntė laišką, prašydamas mūsų pagalbos.

Girdisi verksmas, pasirodo Dunno (ji nusiminusi, verkia)

Auklėtojas : Sveiki, nežinau! Kas nutiko? Kodėl tu verki?

Nežinau: - Laba diena, šiandien labai skubėjau su tavimi susitikti, labai noriu daug sužinoti apie teatrą, jei to nepadarysiu, Znayka ir mano draugai iš Saulėto miesto neves manęs į teatrą. juos.

Pedagogas: - Mes, vaikinai, pasistengsime jums padėti. Vaikinai viską žino apie teatrą.

Pedagogas: - Vaikinai, leiskime į kelionę su Dunno Magiškas pasaulis teatras. Kas žino, kas yra teatras? Kodėl žmonės į jį eina? (vaikų atsakymai). Tai va, teatras – gražus pastatas, kuriame rodomi spektakliai, statomi įvairūs spektakliai.

Čia namas, didelis, gražus, elegantiškas, senas. Tai teatro pastatas. Žiūrėk, priešais jį spalvingas ryškus plakatas. Kas tai? ( pjesė). Ant jo piešinių, nuotraukų ir skirtingi žodžiai yra informacija apie būsimus pasirodymus.

Įeikime į jį ir pažiūrėkime, kaip teatras veikia viduje. Žiūrėk, prieš mus yra mažas langelis. Tai „Teatro kasa“, kam ji skirta? (ten parduoda bilietus) O kas tai daro? (kasininkė)

Vaikinai, kuo mes tapome, nusipirkę bilietą? (pagal publiką). O kokių taisyklių turėtų laikytis žiūrovai teatre? (netriukšmauti, nešiukšlinti, nekalbėti ir pan.). Ar kas nors prisimena pačią pirmąją žiūrovo taisyklę? Kur pirmiausia turėtų eiti žiūrovai? (rūbinė, drabužinė). Teatre rūbinė vadinama rūbine.

Nusivilkę viršutinius drabužius važiuojame... (vaikų atsakymai). Teisingai, auditorijoje. Užėmę kėdę žiūrime į svarbiausią vietą salėje... (scena), kur jie netrukus atliks savo vaidmenis... (aktoriai). Tuo tarpu sceną vis dar uždaro teatro uždanga.

Rodoma nemažai paveikslų: žiūrovų salė, boksai, balkonai, scena, uždanga, užkulisiai, rampa, fonas, orkestro duobė ir kt.

Pedagogas: - Puiku vaikinai. Prieš tęsiant kelionę, siūlau šiek tiek pailsėti, o tu, Dunno, pakartok po mūsų.

Kūno kultūros užsiėmimas „Eime į teatrą“

Mums smagu su jumis

Mes einame į teatrą!

Mes einame vietoje.

Ir mes dainuosime dainą.

La la la la,

(4 plojimai)

Mes einame į teatrą.

(Žingsniai vietoje)

La la la la,

(4 plojimai)

Mes dainuojame dainą.

(Žingsniai vietoje)

Pedagogas: -Supažindinome Dunno su vidine teatro struktūra. Bet priklausomai nuo to, koks spektaklis rodomas teatre, jis taip ir vadinamas. Yra lėlių teatrai, yra operos ir baleto teatrai, yra dramos teatrai, yra mimikos ir gestų teatrai, yra teatrai vaikams, šešėlių teatrai ir daugelis kitų. Dabar pažiūrėkite į nuotraukas ir nustatykite, kuris, kur yra teatras?

Rodomos scenos iš įvairių teatro kūrinius. Vaikai žiūri paveikslėlius, skambina kur – kokiame teatre.

Nežinau: Oi, kaip įdomu, kaip aktoriai vaidina vaidmenis tokiuose teatruose?

Pedagogas: - O mes jums parodysime dabar, tiesa, vaikinai? Įsivaizduokite save kaip skirtingų teatrų menininkus ir pasisveikinkite su draugu, jei esame menininkai:

Operos teatras (vaikai dainuoja žodį „Labas“)

Veido mimikos ir gestų teatras (sveikinimasis gestais)

Dramatiški menininkai, vaidinantys Mukha-Tsokotukha ir Mosquito vaidmenį

Lėlių teatras (imkite bi-ba-bo lėles, bendraukite su jomis)

Pirštų teatras (jie parodo, kaip žaidžia su pirštų teatro personažais)

Nežinau: Na, dabar aš viską žinau apie teatrą ir apie menininkus ...

Pedagogas: -Palauk, nežinia, neskubėk. Teatras yra šventė. Dauguma žmonių eina į teatrą atsipalaiduoti, pasilinksminti, pažiūrėti spektaklį. Tačiau kai kuriems žmonėms teatras yra darbas. Juk teatre dirba ne tik artistai, bet ir daugybė kitų žmonių, be kurių nebūtų įvykęs nei vienas spektaklis! O šių žmonių profesijos labai įdomios ir įvairios. Pasakyk man, vaikinai, jei dabar noriu atlikti Baba Yagos vaidmenį, ar galiu lipti į sceną? Kodėl? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: -Taip, vaikinai, nes prieš lipant į sceną man reikia apsivilkti kostiumą ir pasidaryti atitinkamą makiažą bei šukuoseną. Tam teatre yra komodos, siuvėjos. Aktoriams šukuoseną daro kirpėja, o grimuotoja. Ir mes taip pat turime patekti į pasaką, dekoracijos, kurias sukurs menininkai, padės sukurti pasakos atmosferą. Jie taip pat dirbs prie plakato, kviečiančio mus į teatrą, kūrimo. Ir, žinoma, teatrui reikia muzikantų. Žiebtuvėliai stengiasi, kad viskas, kas vyksta scenoje, būtų aiškiai matoma. O teatre – garso inžinierius, rekvizitas, kasininkės, tvarkdariai, rūbinės.

Rodomos teatro profesijų nuotraukos su paaiškinimais.

Auklėtojas : -O dabar, vaikinai, siūlau pažaisti žaidimą pavadinimu"Drabužinė"

Drabužių spintos žaidimas Mokytoja paaiškina vaikams posakį „Teatras prasideda nuo pakabos“, pasakoja apie tokią teatro vietą kaip drabužių spinta ir kviečia vaikus kiekvienam teatro lankytojui rasti daiktą, pavyzdžiui, pasiimti kiekvienam po kepurę. personažas: Raudonkepuraitė, Kalėdų senelis, pūlingas batais, paštininkas Pečkinas.

Pedagogas: -Ir dar vienas žaidimas, kuris padės mums sužinoti, ką prisimenate apie teatrą ir čia dirbančių žmonių profesijas.

Žodžių žaidimas „Pridėti žodį“

Greitai ateik į teatrą

Čia jie visada tavęs laukia, jaunasis ... (žiūrovas)

Įgūdžiai plius darbas ir protas-

Pasiūta scena... (kostiumas)

Mūsų garbingas ir pavydėtinas ... (vaidmuo)

Režisierius negali gyventi be aktorių.

Ir vėjo kaukimas, ir vaiko verksmas

Įgarsino ... (garso inžinierius)

Ir juokdarys, ir karalius, ir grenadierius

Ir visus vaidino vienas ... (aktorius).

Iš gipso - arbūzas, iš kartono - kirvis,

Aš išlanksčiau rekvizitus scenoje ... (rekvizitas)

Pedagogas: -Bet pagrindinė profesija teatro režisierius. Jo užduotis – parinkti spektaklį pastatymui, paskirstyti vaidmenis, išmokyti aktorius raiškiai perskaityti savo vaidmenį, vesti dialogus, reikšti emocijas.

Žaidimas „Emocijos“. Tikslas: patikslinti vaikų žinias apie emocijas, paaiškinti emocijų ryšį su žmogaus mimika (veido mimika), kartoti žmogaus veido dalių pavadinimus, tobulinti veiklos vaizdavimo įgūdžius, lavinti vaizduotę.

Žaidimo eiga:

Mokytoja aiškina, kad aktoriai teatre turi mokėti perteikti įvairias emocijas. Jie tai daro su veido išraiškomis (veido išraiškomis). Mokytojas duoda vaikams veido šablonus ir pasiūlo pavaizduoti bet kokią emociją (baimę, džiaugsmą, pyktį ir pan.). Žaidimo metu vaikai gali naudotis veidrodžiais.

Nežinau: -Kaip man patiko, tiek daug sužinojau apie teatrą, dabar Znayka ir mano draugai iš Saulėto miesto būtinai mane nuves į teatrą su savimi.


Kas yra teatras.

/Pasakojimas apie teatrą vaikams ir jų tėvams/

Muzikinis vadovas Sorokina Margarita Aleksandrovna vaikų darželis №1341

Puikus dalykas, teatras. Ar žinote, kas tai yra? Ką reiškia teatro menas? Kas yra aktoriai? Kokie spektakliai vyksta teatre? Koks ten peizažas? Apšvietimas? Transformacijos?

Dabar aš jums paaiškinsiu eilės tvarka.

Nusiperki bilietą ir eini į teatrą žiūrėti spektaklio. Prie durų auditorija jus pasitinka teatro darbuotojas - prižiūrėtojas. Jis turi savo rankose programašiandienos spektaklis. Programa – tai popierius, kuriame prieš pradedant spektaklį išspausdinta viskas, ką norite žinoti: kokie aktoriai vaidina, kas jį sukūrė ir koks spektaklio pavadinimas.

Spektaklis reiškia aktorių, arba, kaip jie dažniau vadinami, menininkų, pristatomą reginį.

Kviečiame į fojė, kur žiūrovai nusimeta paltus, kepures, palieka saugojimui skėčius darbuotojams, kurie, pakabinę jūsų daiktus, išduoda numerį

Koplyčia kviečia į salę, rodydama į artimiausias duris

v auditorija. Siūlo žiūronus, kad geriau matytumėte tai, kas jus domina, bet yra per atstumą.

Žiūrovų salėje publika sėdi iš visų pusių, išskyrus vieną, kur nukrypsta visų žiūrovų akys.

Žemiau, viduryje, eilės kėdžių ir fotelių. Šios vietos vadinamos parteris, kas prancūziškai reiškia – ant žemės.

Žemiau esančiose pusėse - nameliai, o tai verčiama kaip „kambariai“ Kiekvienoje tokioje dėžėje, tai yra aptvertoje vietoje, įdedamos keturios ar šešios kėdės. Apatinė namelių eilė vadinama benoir,

Paprastai jis yra tame pačiame aukštyje kaip ir scena. Nameliai, susidarantys virš benoir mezoninas. Kai kurios vietos virš jų yra pavadintos balkonas, vadinamos vietos virš balkono galerija. Arba senamadiškas rayok, nes nėra nieko aukščiau už šias vietas teatre, kaip aukščiau už dangų danguje.

Kur pasuktos visuomenės akys, kabo, audeklas uždanga.

Pasislėpęs už jo scena, tai yra vieta, kur pjesė pristatoma.

Atkreipkite dėmesį į šviesą, sklindančią nuo scenos krašto ir apšviečiančią užuolaidą. Čia patalpinta lempučių eilė, vadinama rampa. Spektaklis prasideda, kai tik uždanga pakyla arba atitrūksta. Nes užuolaidos būna dviejų sistemų: pakeliamos ir stumdomos.

Senovėje graikai pirmieji atrado būdus, kaip gerai pateikti teatre, pavyzdžiui, rimtas kompozicijas - tragedija ir juokingi vadinami komedijos.

Po trečio skambučio

šviesa auditorijoje užgeso ir matosi tik priešais užuolaidą ir šiek tiek viduje orkestras ( erdvė priešais sceną ) pasirodė orkestro viduryje dirigentas, tai yra, muzikantų vadybininkas. Dirigentas bakstelėjo lazdele: dėmesio! Viskas nutilo. Jis mostelėjo lazdele ir prasidėjo muzika. Tai uvertiūra, Ką prancūziškai reiškia „atradimas“?

Uždanga susvyravo, pakilo aukštyn, atverdama sceną prieš publiką!

Atrodo, lyg būtum perkeltas į kitą pasaulį! Ir pasirodymas prasidėjo!

Užkuliusiuose

Aktoriai ir darbuotojai teatre turi savo įėjimą iš gatvės, vedantį tiesiai į sceną. Jei ten pateksime, greičiausiai susitiksime direktorius teatras.

Režisierius aktoriams yra tai, kas dirigentas muzikantams. Bet jis ne tik valdo visą spektaklį, bet, galima sakyti, ir kuria. Jis atidžiai skaito pjesę, ją studijuoja ir aptaria su aktoriais. Tada patikrinama, ar jie yra geri spektaklyje vaidmenys, tai yra žodžiai ir tie vaizdai, kuriuos aktoriai turi kalbėti ir vaizduoti scenoje. Tada jis sudaro gamybos planą, nusprendžia, kokioje dekoracijoje, kokiame apšvietime, kokiu tempu (t. y. kokiu greičiu), paskirsto vaidmenis ir paskirsto. repeticijos - pavyzdingas vaidmens atlikimas. Kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 16:00 vakare vyksta daug repeticijų. Menininkams taip pat reikia išmokti vaidmens žodžius, repetuoti žaidimą prieš veidrodį.

Bet spektaklio rengimo darbas vyksta ne tik scenoje, darbas repeticijų metu verda ir gretimuose kambariuose, o jame dalyvauja šie žmonės: dekoratorius su savo padėjėjais.

kabantis Peizažas- užuolaidos - teatre vadinamos "nugaromis", "arkomis", "audeklais". Tačiau į sieną atremtos dekoracijos – jos iš tikrųjų yra sulankstomos – vadinamos „paviljonais“. Dekoracijos dažnai vadinamos užkulisiais, todėl teatre pradėta kalbėti apie tuos, kurie yra scenoje, bet yra paslėpti dekoracijų, kad jie yra „užkulisiuose“. Dekoratoriaus menas yra sunkus, bet visų pirma jis turi būti talentingas menininkas.

Rekvizitas- dar vieną svarbi profesija teatre. Nuo pat pirmos akimirkos rekvizito dirbtuvės primena žaislų parduotuvę ar ginklų sandėlį, ar net šlamštą. Rekvizitas – tai yra dirbtinių daiktų – rekvizito gamyba – jis turi būti ir baldininkas, ir skulptorius, mokėti lipdyti iš molio, būti kalvis ir stalius, ir stiklo dažytojas – ir butaforijos specialistas, tai yra tie daiktai. kurie iškeliami į sceną pasirodymo metu. Pasaulyje mažai geros rekvizito, o teatre jie labai vertinami.

Komoda su visu siuvėjų kolektyvu. Ir persirengimo kambarys! Čia yra kuo žavėtis. Scenoje pristatomos įvairios pjesės: istorinės, kuriose vaidina praėjusių amžių žmonės; ir fantastiški, bet tiesiog pasakiški, kuriems kostiumus reikia specialiai komponuoti. Kostiumui jie nupiešia, visų pirma, eskizą (eskizą), kuriame sukomponuoja stilių – kostiumo kirpimą, spalvą ir dekoraciją. Eskizai perduodami siuvėjoms, o jie pagal juos pasiuva būtent tai, kas nupiešta. Tokių kostiumų teatre labai daug. Jie turi būti laikomi viduje puikus uzsakymas.

O dabar pažiūrėkime aktoriaus vonios kambarys.

Staliukas, ant jo veidrodis, dažai, pudra, vazelinas. Kažkokie plaukai, perukai, kėdė prieš stalą, kabykla su suknele ant sienos. Tai viskas. Kambarys nedidelis, bet čia vyksta puikūs dalykai. Čia aktoriai tampa spektaklio herojais. Bet kaip? ar ant stalo yra dažų? Tai vadinamieji makiažo dažai. Aktoriai jais dažosi veidus, kad taptų panašūs į tuos, kuriuos scenoje reikia vaizduoti pagal vaidmenį. Taip vadinamas menas suteikti veidui kitokią išvaizdą ir išraišką dažais, klijais, dirbtiniais plaukais makiažas. Ir padėti šio teatro aktoriams vizažistai ir kirpėjai.

Neišvardijau visų profesijų, kurios yra teatre.

Kai pagaliau viskas paruošta spektakliui, režisierius paskiria „generalinę repeticiją, kuri vyksta dekoracijose, kostiumuose, grimo – kaip tik tikras pasirodymas, bet be visuomenės. Pirmasis spektaklio spektaklis vadinamas premjera

(prancūziškai tai reiškia – „pirmą kartą“). Ir, kaip taisyklė, visi bilietai į jį išparduoti, nes tai naujovė teatro mėgėjams – teatro žiūrovams.

Na, tuo mūsų kelionė į teatrą baigėsi. Ir kokia didelė laimė prisijungti prie šio meno.

Eik į teatrą! Mylėk teatrą!

/ Medžiaga parengta pagal knygą vaikams "Kas yra teatras"

Valentina Streltsova
GCD „Kas yra teatras?“ santrauka.

Programos turinys: supažindinkite vaikus su koncepcija « teatras» , veislės teatrai(lėlė, šešėlis, opera ir baletas, dramatiška) ir šios vietos ypatybės; ir toliau supažindinti su profesijomis dirbančius žmones teatras. Sužadinti vaikų norą dalyvauti dramatizuojant ir tobulinti vaikų meninius įgūdžius; plėtoti partnerystę dramatizuojant; skatinti juos rasti savo išraiškos priemones (gestai, judesiai, veido išraiškos) už kūrimą meninis vaizdas parodyti iniciatyvą, vaizduotę, fantaziją. Toliau lavinkite kalbą ir papildykite žodynasšia tema teatras. Ugdykite mąstymą, atmintį. Auklėk estetinis skonis ir grožio jausmą.

Medžiaga: Pristatymas "Ką toks teatras, atributika pasakai "ropė", įranga pristatymams, paveikslėliams su elgesio taisyklėmis rodyti teatras.

žodyno darbas

Žodyno turtinimas: spinta, rūbininkė, fojė, rūbinė, sofitai, orkestro duobė, dekoratorius, rekvizitas.

Žodyno aktyvinimas: režisierius, aktorius, vaidmuo, rekvizitas, vizažistė, plojimai, komoda, dailininkė, kasininkė.

Pamokos eiga

Auklėtojas

- „Magic Land“ teatras!

Kiek daug stebuklų ji mums suteikia,

Šventės, šypsenos, dainos ir juoko žaidimas

Ši šalis laukia mūsų visų!

Ir kas žino ką toks teatras? (Klausykite vaikų atsakymų). Teisingai, teatras- tai nuostabus namas, kuriame rodomi spektakliai, pasakos, šokama ir dainuojama, deklamuojami eilėraščiai;

Vaikinai, ar buvote dabartyje teatras?

Kokį spektaklį žiūrėjote?

Kaip manote, kodėl žmonės eina į teatras? (vaikų atsakymai).

Suaugusieji ir vaikai eina į teatrasžiūrėti spektaklį, pasaką, klausytis muzikos, išmokti naujų dalykų, atsipalaiduoti. Teisingai, vaikai, kiekvienas apsilankymas teatras yra šventė.

Teatras– scenos menas – gimė senovėje.

Žodis TEATRAS atėjo pas mus iš graikų ir reiškia "vieta reginiui, reginiui". Bet teatras yra ne tik meno rūšis, bet ir pastatas, į kurį atvykstame pasižiūrėti spektaklių.

Ar norite sužinoti daugiau apie teatras? (vaikų atsakymai)

Eime teatras. Aš būsiu kelionės vadovas.

Kviečiu į ekskursiją

"pristatymas"

Teatrai skiriasi žanras: teatrai, kurioje menininkai nekalba, o dainuoja, o jų dainavimas, sceninis veiksmas o veiksmai dera su specialiai šiai pjesei parašyta muzika – tai opera.

Teatrai kuriame menininkai ne kalbasi, o šoka ir išreiškiami visi jausmai šokio judesiai, yra baletas.

Mūsų respublikos sostinėje taip pat yra teatrai, žiūrėk.

dramatiškas teatrai, kuriame aktoriai kalba, vaidina, juda taip, kaip tai nutinka realiame gyvenime.

Ir tai yra rusų drama Bestuževo vardu pavadintas teatras ir teatras Buriatų drama Ulan Udėje.

Yra teatrai, kur menininkai yra gyvūnai - gyvūnų teatras.

Seniausias yra Maskvoje - tai yra teatras B. L. Durova. „Senelio Durovo kampas“ veikti gyvūnai: begemotas, dramblys, varnas, pelikanas, meškėnas ir daugelis kitų.

Yra lėlių teatrai, kur publika žiūri ne į gyvus artistus, o į menininkų valdomas lėles.

Pažvelk į šią lėlę teatras"Ulgeris".

Kur tai prasideda teatras?

Čia namas, didelis, gražus, elegantiškas, senas. Tai yra pastatas teatras.

Spalvingas ryškus plakatas - pjesė, kuriame pateikiama informacija apie būsimus pasirodymus teatras(spektaklio autorius, režisierius, pagrindinius vaidmenis atliekantys aktoriai, vardas, pavardė, spektaklio data ir laikas).

Kur galima nusipirkti bilietus į spektaklį?

« kasa» .

Ateini prie lango

Duok jam pinigų.

Ir langas atsako

Duoda bilietą.

Teatro kasa – vieta kur parduoda bilietus į spektaklius teatras. Kas parduoda bilietus kasa ? Vaikai yra kasininkai.

pasirodymas teatras ateina paprastai ilgas, daugiau nei valandą. Žiūrovams bus nepatogu sėdėti su viršutiniais drabužiais. Kaip būti? Kur pirmiausia turėtų eiti žiūrovai? (vaikų atsakymai).

V teatras Persirengimo kambarys vadinamas rūbine, o žmogaus, kuris gauna viršutinius žiūrovų drabužius, profesija yra rūbinės. Rūbininkė duoda numerį, susitvarkai ir eini toliau.

Žodyno darbo spinta, rūbininkė

Fojė – tai kambarys, skirtas publikai atsipalaiduoti per pertrauką arba publikai pabūti laukiant spektaklio. žodyno darbas

Štai, pailsėkime

Fizminutka

"Pinokis".

Pinokis ištemptas,

Kartą - pasilenkęs, du kartus - pasilenkęs,

Pakeltos rankos į šonus

Matyt, raktas nerastas.

Kad gautum jam raktą

Turite atsistoti ant kojų pirštų.

Būk stiprus Pinokis,

Štai jis – auksinis raktas! (teksto judesiai).

Įėjus teatras bilietų prižiūrėtojas tikrina bilietus žiūrovams. Žodyno darbas.

Taigi, mes esame publika. Spektaklis prasidės netrukus ir mums laikas eiti į žiūrovų salę. Bet kas tai? Kuris iš jūsų yra dėmesingiausias ir išgirstas neįprastas garsas? Tai teatro skambutis. Iš viso į teatras Prieš spektaklio pradžią suskamba trys varpai. Trečiasis skambutis rodo, kad spektaklis tuoj prasidės. Po trečio skambučio salėje užgęsta šviesos. Įeiti į auditoriją po trečio skambučio nepadoru.

Pažiūrėk atidžiau, ar tau patinka? Kas daro auditoriją gražią? (Sienos, šviestuvai, lubų centre - didžiulis sietynas). Ar turite namuose sietynų? Ar jie tokie patys kaip šis? (vaikų atsakymai). Šis sietynas yra labai didelis, nes pati auditorija yra didžiulė. Spektakliui prasidėjus, šis sietynas užges, į salę ateis tamsa, o sceną apšvies specialūs prožektoriai – prožektoriai. žodyno darbas

Soffits – tai specialūs šviestuvai auditorijoje, apšviečiantys sceną iš priekio ir iš viršaus. Prožektorių pagalba šviestuvai scenoje gali pavaizduoti saulėtekį ar saulėlydį, žaibo blyksnius, žvaigždėtą dangų ir dar daugiau.

Jei sėdite toli nuo scenos, jums reikės Operos akiniai, kurį galite atsinešti su savimi arba įsigyti spintoje.

Pažvelkime į mūsų auditoriją. Svarbiausia vieta žiūrovų salėje – scena, kurioje vaidinamas spektaklis. Pačios scenos kol kas nematyti. Jis vis dar uždengtas užuolaida. teatro uždanga- audinys blokuoja sceną nuo žiūrovų salės. Užuolaidos siuvamos iš tankaus dažyto audinio, sutraukiamos į klostes ir puošiamos emblemomis. teatras arba prie užuolaidos apačios prisiūtas platus kutas. Spektaklis prasidės, kai tik uždanga pakyla arba atsiskiria, joms slenkant ar kylant.

Daug pasirodymų teatrai lydimas muzikos. Kaip manai, kur sėdi muzikantai, ar tai scenoje? (vaikų atsakymai).

Orkestro duobė yra speciali patalpa orkestrui teatras esantis priešais sceną. Žodyno darbas.

Kol spektaklį pamatys žiūrovai, žmonės jį ruošia ilgai skirtingų profesijų. Išvardinkime juos, stenkitės nieko nepamiršti! (Teatro profesijos )

Spektaklio dekoracijos sukurtos tapybos ir dekoracijų dirbtuvėse pagal scenografų eskizus. Žodyno darbas.

Rekvizitas – netikros, specialiai pagamintos skulptūros, baldai, naudojami indai teatrališkas spektaklius, o ne tikrus dalykus. Darbininkas teatras kas gamina rekvizitus, vadinamas rekvizitu. Žodyno darbas.

Garsą spektakliui – fonogramą – paruošia garso inžinierius. Spektaklio metu jis gali įjungti bet kurį fonograma: lietaus garsas arba bangų ošimas, minios ošimas ar vėjo švilpimas. Žodyno darbas.

Spektaklio aktoriams gali prireikti įvairių kostiumai: senovinis ir modernus, pasakiškas ir įprastas. Žmogaus, kuris siuva ir kuria kostiumus, profesija vadinama „komoda“. Žodyno darbas.

Prieš spektaklį grimuotoja aktoriams daro makiažą. Patyrusi vizažistė gali neatpažįstamai pakeisti aktoriaus veidą. Žodyno darbas.

Aktorius yra asmuo, kuris vaidina vaidmenį spektaklyje.

Jis veda šou

Atmintinai žino visas scenas.

Jis moko, kaip vaidinti vaidmenį.

Kaip jūs jį vadinate? Tai direktorius

Jis pasirenka, kurį spektaklį pastatyti, paskirsto vaidmenis, organizuoja ir veda repeticijas, o viskas, kas vyksta scenoje, yra režisierius. Žodyno darbas.

Pertrauka tarp pasirodymų vadinama pertrauka. Per pertrauką visi žiūrovai dažniausiai išeina į fojė. teatras. Šiuo metu galima eiti į bufetą, susitvarkyti tualeto patalpoje, taip pat susipažinti su įvairiomis menininkų fotografijomis. teatras, kurie pakabinti ant fojė sienų.

Čia pasirodymas baigėsi. Ar tau patiko? Kaip galime tai išreikšti be žodžių? Ačiū aktoriams už puikų pasirodymą? Teisingai, plojimai! Žodyno darbas.

Plojimai yra dėkingumo menininkams išraiška. Jei patiko vaidyba - ploji! Taip pat galite dovanoti jiems gėlių.

Mūsų turas baigėsi, ar patiko?

Žodžių žaidimas: Įvardinkite profesijas teatras»

Pažiūrėkime, kaip prisimenate žmonių profesijas teatras, pažaiskime žaidimą „Įvardink profesijas“

Kas koncertuoja prieš publiką? (aktoriai)

Kas stato spektaklį? (režisierius)

Kas apšviečia sceną? (šviesos operatorius)

Kas gamina, siuva kostiumus? (komoda)

Kas piešia peizažą? (menininkas)

Kas daro makiažą? (vizažistės)

Kas parduoda bilietus? (kasininkė)

Kas priima drabužius saugojimui? (rūbinė)

Kas dirba bufete? (barmenė)

Kas ruošia dekoracijas scenai? (dekoratorė)

Puiku, visos profesijos gerai prisimenamos.

Pasakos dramatizavimas "Ropė"

Vaikinai, ar norite žaisti teatras?

Tada aš būsiu režisierius, o jūs būsite menininkai ir žiūrovai. Šie lustai stebuklingoje dėžutėje padės mums paskirstyti vaidmenis. Paimkite traškučius. Kas turi raudoną – būsite menininkai, kas mėlyną – žiūrovai. Menininkai pasipuošia kostiumais, kaukėmis, pasiima reikalingus rekvizitus.

Vaikinai, menininkai, ar atspėjote, kurią pasaką parodysite? (Ropė)

Žiūrovai įeina į salę. Kreiptis į "žiūrovai"

tu nori būti gera publika? Tada susipažinkime su elgesio taisyklėmis teatras. (Modeliai – nuotraukos)

Ką reiškia šis paveikslėlis?

1. Pagrindinė taisyklė – spektaklio metu patylėti.

- Ką sako ši nuotrauka?

2. Svarbi taisyklė- atvykti laiku.

3. Labai svarbu, vaikai, per spektaklį nekalbėti.

Pasibaigus pasirodymui -

Išgirdo "Bravo!", komplimentai;

Ačiū visiems aktoriams,

Mes duodame (plojimai)

Šauniai padirbėta! Parodyk, kaip ploji

Rodo pasaką "Ropė"

Auklėtojas: visi puikiai atliko savo vaidmenį, vaidino kaip tikri aktoriai.

Pamokos santrauka

Auklėtojas: Ko tu išmokai? Kas jus labiausiai nustebino? Ka tu atsimeni? Kokius naujus žodžius sutikote ir pan.

Auklėtojas: jei patiko mūsų kelionė, parodyk nykštys pakeldamas jį aukštyn. Jei nepatinka, numesk žemyn.

Džiaugiuosi, kad jums visiems patiko, ačiū už dalyvavimą.

Julija Šabalina
Projektas "Kur prasideda teatras?" (vyresnysis ikimokyklinis amžius)

Projektas

"SU nuo ko prasideda teatras

Dėl vyresnysis ikimokyklinio amžiaus

Įvadas

Teatras- viena paslaptingiausių ir gražiausių meno rūšių, o vaiko gyvenime - ikimokyklinukas, teatras kaip talentingas mokytojas padeda vaikui suprasti jį supantį pasaulį.

Vaiko supažindinimas su prasideda teatras v ankstyva vaikystė klausytis pasakų, manipuliuoti žaislais, žaisti pažįstamas istorijas, žaisti "Namas", "dukterys - mamos". Įsitraukdamas į vaidmenį vaikas išreiškia savo požiūrį į įvairias situacijas, parodo emocijas.

Deja, supažindinant vaikus su teatrališkas menas vyksta, kaip taisyklė, tik (viduje edukacinė programa) sienose darželis. Tėvai neskiria pakankamai laiko ne tik bendrų kelionių organizavimui į teatras, bet jie net nepateikia elementarios sampratos teatro veikla. Dėl to vaikų žinios apie teatras prastas ir paviršutiniškas.

Be to, tėvai to nesupranta teatro veikla gali išspręsti ugdymo problemas susijęs:

SU meninis ugdymas ir vaiko auklėjimas;

Estetinio skonio formavimas;

dorinis ugdymas;

Vystymas komunikacines savybes asmenybę. ;

Ugdykite valią, lavinkite atmintį, vaizduotę, iniciatyvą, fantaziją, kalbą.

Kalbamės su vaikais apie teatrasžiūrėti juos nemokamai žaidimų veikla, suprantu, kad vaikams reikalingos papildomos žinios ir gebėjimai organizuoti bendrus žaidimus, bendravimą, vaidmeninį elgesį ir prieinama forma toks mokymas, mano nuomone, yra teatro veikla.

Įgyvendinant šį projektas įgyvendinamas

Tikslas: Praturtinti vaikų žaidimo patirtį, supažindinant su teatro menas.

Užduotys:

formuoti idėjas apie ką teatras susipažinti su tipais teatras, elgesio taisyklės teatras.

Sukelkite susidomėjimą naujais žmonėmis profesijos: aktorius, scenaristas, kostiumų dailininkas, scenografas, režisierius, grimuotojas, režisierius ir kt.

Ugdykite gebėjimą prisiimti vaidmenį, veikti pagal jį.

Tobulinti vaikų atlikimo įgūdžius, judesių išraiškingumą, aktorinius įgūdžius

plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną, gebėjimą palaikyti vaidmenų dialogą, kalbos išraiškingumą ir emocionalumą, bendravimo įgūdžius.

Žiūrėti projektą: informatyvus

Nariai projektą: vaikai, tėvai, mokytojas

Trukmė projektą: 3 savaitės

Etapai: 1 - įvadinis, 2 - produktyvus, 3 - galutinis

Išteklių palaikymas: pastatų iliustracijos teatrai; vaizdo istorijos teatrališkas produkcijos skirtingomis kryptimis; charakterizuojantys muzikiniai eskizai išraiškingi vaizdai; enciklopedinė informacija apie kūrybą teatrai; aktorių nuotraukos; pirštu teatras.

tikėtinas rezultatas: Žaidimo patirties, vaikų bendravimo įgūdžių turtinimas. Prielaidų sukūrimas kūrybiškumas vaikai.

Produktas projekto veikla : pastatymas teatras"Teremok"

Bendravimas su šeima: Komandinis darbas kostiumo atributikos gamybai; atributikos papildymas, dekoracijos statomiems spektakliams, bendras lėlės apsilankymas miesto teatras.

Ugdymo sritys: komunikabilus, pažintinis,

Projekto eiga

1 etapas: Įžanginis (1 savaitė)

Pirmoji diena „Atėjome teatras»

Darbas su vaikais. Kalbamės su vaikais apie teatras. Nagrinėjant iliustracijas, skaidres apie teatrai(miuziklas, lėlė, drama, gyvūnų teatras ir kt..)

Tikslas: Patikslinkite vaikų žinias apie teatras, kaip atskiros rūšys menai; Susipažinkite su vaizdais teatrai; ugdyti emociškai teigiamą požiūrį į teatras.

Darbas su tėvais. Užsakymų vykdymas – siuvimas "pirštai", elementų parinkimas apdailai "pirštai"

Antra diena "Gera pažintis"

1. Įvadas į teatro profesijos(dailininkas, visažistas, kirpėjas, muzikantas, dekoratorius, rūbininkas, menininkas, per "Atspėk, kas, aš".

Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie teatro profesijos; sužadinti susidomėjimą teatro menas; Išplėskite žinias apie žodžius.

Trečia diena « Teatras prasideda nuo pakabos»

1. Iliustracijų, fotografijų ekspertizė teatrai skirtinguose miestuose, šalys.

Tikslas: supažindinkite vaikus su įrenginiu teatro pastatas , atkreipkite dėmesį į architektūros originalumą ir gražų fasadą, vidaus apdailą, elgesio taisykles teatras.

Ketvirta diena « Mūsų miesto teatrai» .

1. Kalbėjimasis su vaikais apie mūsų miesto teatrai.

Tikslas: Patikslinkite vaikų žinias apie mūsų miesto teatrai, kultūrinis gyvenimas maži miesteliai. Susipažinkite su koncepcija "Turas teatras»

Penkta diena „Žiūrėti lėlių spektaklį“

1. Lėlių spektaklio žiūrėjimas «» profesionalūs menininkai.

Tikslas: Atkreipkite vaikų dėmesį į įgūdžius "menininkai", perteikti balsu, išraiškingu judesiu charakteristikos spektaklio herojai. Skatinkite vaikus, kad jie norėtų dalyvauti pastatytuose spektakliuose. sukelti emocinę reakciją.

2 etapas. Produktyvus (2 savaitės)

Pirmoji diena « Teatralizuotas vakaras»

1. Žiūrėti vieno žmogaus teatras"Teremok"

Tikslas: Atkreipti vaikų dėmesį į aktoriaus gebėjimą transformuotis skaitant pasaką. „Žaisk savo balsu“, žvilgsnio išraiškingumas, kūno judėjimas. Sukelti norą pakartoti būdingus judesius, būdingus skirtingiems gyvūnams. sukelti emocinę reakciją.

Antra diena „Vaizdo įvedimas“

1. Žaisti kalbinius dialogus pagal pažįstamų pasakų siužetus

Tikslas: lavinkite vaikų gebėjimą transformuotis į "Pasakų herojus", gebėjimas vesti kalbinį dialogą pagal vaidinamo siužeto turinį. Pasirinkite savo vaidmenį.

Trečia diena „Lėlės – menininkai“

1. Pasakos vaidinimas «» su bi-ba-bo lėlių pagalba

Tikslas: lavinkite vaikus, mokydami valdyti bi-ba-bo lėles, palydėdami žaidimą kalbos dialogu. Ugdykite įgūdžius, kaip išlaikyti vaidmenų elgesį pagal prisiimtą vaidmenį. Raginkite emocinį atsaką, pagarbą "menininkai".

Ketvirta diena « Teatras ir muzika»

1. Peržiūrėkite istorijas lėlių spektakliai. Vaizdo įrašas.

Tikslas: atkreipti vaikų dėmesį į išraiškingumą teatrališkas kūriniai su muzika. Pratinkite vaikus apibūdinti veikėjus, jų charakterį pagal jų klausomą muzikinį akompanimentą.

Penkta diena „Mūsų rankos ne nuoboduliui“

1. Piršto darymas teatras.

Tikslas: tėvų įtraukimas į ugdymo procesas. Vystymas kūrybiškumas, gebėjimas diskutuoti ir tartis su savo vaikais dėl siūlomo darbo.

3 etapas. Galutinis (3 savaitės)

Pirmoji diena. "Mes esame menininkai"

1. Pasakos repeticija su paruoštomis lėlėmis "Pirštas teatras»

Tikslas: lavinti vaikų gebėjimą reinkarnuotis padedant išraiškos priemones, per balsą, intonaciją, muziką, atributiką, dekoracijas.

Antra diena "Plakato piešimas"

Tikslas: Skiepyti vaikams norą bendrai, kolektyviai, produktyviai veiklai. Ugdykite gebėjimą derėtis, pasiekti bendrą sutarimą, klausytis nepertraukiant pašnekovų. Dirbkite kartu ir paskirstykite užduotis savarankiškai.

Trečia diena „Kviečiame apsilankyti“

1.Pirštų ekranas teatras"Teremok" Jūsų grupės vaikams.

Tikslas: lavinti vaikų gebėjimą įsilieti į pasakos herojaus įvaizdį, klausytis ir išgirsti kitus "menininkai", nepertraukite. Pasitaisykite elgesio taisykles žiūrint spektaklį, suplokite rankomis prieš ir po pasirodymo, padėkokite artistams. Sukelti emocinį atsaką, norą išbandyti save kaip menininką.

Ketvirta, penkta diena "Turas teatras»

Tikslas: Įskiepyti vaikui pasitikėjimo savimi jausmą, teatro sugebėjimas, meniškumas. Skatinkite norą dalyvauti kitoje veikloje teatras.

Šešta diena "Eime teatras»

Tikslas: įgytų žinių apie teatras. Tėvų įtraukimas į ugdomąjį vaikų supažindinimo procesą teatro menas. Vaikų kolektyvo suartėjimas.

Išvada

Įgyvendinimo metu projektą, vyko vaikų žinių turtinimo darbai, apie teatras ir teatro menas. Kas aktualu mažiems miesteliams.

Tris savaites vaikai susipažino su vaizdais teatrai, aktyviai dalyvavo kuriant atributiką, mokėsi, įgyti naujų žinių, gebėjimo bendrauti tarpusavyje, rodyti emocijas, transformuotis į pasakos herojus.

Įgyvendinant tai projektą, priėjau prie išvados, kad vaikų žaidimo patirties turtinimas, per susipažinimą su teatro menas, pasirinktas teisingai. Vaikai ne tik domisi šia veikla, bet ir pritraukia tėvus įgyvendinti savo idėjas.

The projektą, galbūt realizuojamas neribotą laiką, tik pakeitus kryptį teatras. Jo struktūra yra universali bet kuriam ikimokyklinio amžiaus. projektą tėvai gali naudotis ir organizuoti teatras namuose.

Pokalbio su vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikais „Teatro ABC“ santrauka

Tikslas : plėsti vaikų idėjas apie teatro pasaulį, apie teatro profesijas, skatinti domėtis teatro menu, praturtinti vaikų žodyną teatriniais terminais.

Įranga : teatro patalpų iliustracijos, teatro plakatas, teatro bilietai, teatro programos, skaidrės su įvairių teatrų vaizdais, aktorių nuotraukos, įvairių spektaklių fragmentai, didaktinis žaidimas„Teatro profesijos“, daržovių ir vaisių modeliai, dirbtinės gėlės, atributika žaidimui „Kirpykla“.

Pedagogas: Ar žinote, kas yra teatras, ką reiškia „teatro menas“, kokių profesijų žmonės dirba teatre? (vaikų atsakymai).

Teatras – scenos menas – gimė senovėje. Žodis TEATRAS mums kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „vieta akiniams, reginys“. Tačiau teatras yra ne tik meno rūšis, bet ir pastatas, į kurį ateiname žiūrėti spektaklių.

Ar norėtumėte vykti į teatro turą? (eksponuojamos skirtingų teatro pastatų iliustracijos).

Čia namas, didelis, gražus, elegantiškas, senas. Tai teatro pastatas. Žiūrėkite, priešais jį yra spalvingas ryškus plakatas - pjesė, kuriame, pasitelkiant piešinius, nuotraukas ir įvairius žodžius, pateikiama informacija apie būsimus spektaklius teatre (spektaklio autorius, režisierius, pagrindinius vaidmenis atliekantys aktoriai, spektaklio pavadinimas, data ir laikas). Eikime į tai grazus namas. Kur mes patekome? Žiūrėkite, matome mažą langelį, ant kurio parašyta „Kasa“.

Ateini prie lango

Duok jam pinigų.

Ir langas atsako

Duoda bilietą.

Kasa – tai vieta, kur parduodami bilietai į teatro spektaklius. Juose išspausdinamas teatro pavadinimas, spektaklio pavadinimas, autorius, spektaklio data ir pradžia, vieta ir eilė žiūrovų salėje. Parduoda bilietus kasose kasininkė. Prie įėjimo į teatrą žiūrovai tikrina bilietus prižiūrėtojas. Spektaklis teatre dažniausiai būna ilgas, daugiau nei valandą. Žiūrovams bus nepatogu sėdėti su viršutiniais drabužiais. Kaip būti? Kur pirmiausia turėtų eiti žiūrovai? (Vaikų atsakymai). Teatre persirengimo kambarys vadinamas Drabužinė, o viršutinius žiūrovų drabužius priimančio žmogaus profesija yra rūbininkė. Rūbininkė duoda numerį, susitvarkai ir eini toliau.

Ar smalsu, apie ką bus šios dienos spektaklis, kokie aktoriai jame vaidins? Tada jums ir man tereikia nusipirkti iš teatro darbuotojo, palydovas, teatro programa Žiūrėk, jame yra personažai spektaklio (herojai), taip pat šių herojų vaidmenis atliekančių aktorių vardai ir pavardės. Be to, programa gali Trumpas aprašymas atlikimo veiksmai.

Taigi, mes esame publika. Spektaklis prasidės netrukus ir mums laikas eiti į žiūrovų salę. Bet kas tai? Kuris iš jūsų yra dėmesingiausias ir girdėjo neįprastą garsą? Tai teatro skambutis. Iš viso prieš spektaklio pradžią teatre nuskamba trys varpai. Trečiasis skambutis rodo, kad spektaklis tuoj prasidės. Po trečio skambučio salėje užgęsta šviesos. Įeiti į auditoriją po trečio skambučio nepadoru. Prieš skambinant trečiam, pažiūrėkime atidžiau auditorija. Tai didžiausia teatro patalpa. Pažiūrėk atidžiau, ar tau patinka? Kas daro auditoriją gražią? (Sienos, šviestuvai, lubų centre – didžiulis sietynas). Ar turite namuose sietynų? Ar jie tokie patys kaip šis? (Vaikų atsakymai).Šis sietynas yra labai didelis, nes pati auditorija yra didžiulė. Spektakliui prasidėjus, šis sietynas užges, į salę užges tamsa, o sceną apšvies specialūs prožektoriai - prožektoriai. Soffits – tai specialūs šviestuvai auditorijoje, apšviečiantys sceną iš priekio ir iš viršaus. Prožektorių pagalba šviestuvai scenoje gali pavaizduoti saulėtekį ar saulėlydį, žaibo blyksnius, žvaigždėtą dangų ir dar daugiau.

Užimkime savo vietas auditorijoje. Kaip tai padaryti? (Žiūrėkite, kas nurodyta biliete). Nurodyta vieta, kurioje turėtumėte sėdėti teatro bilietas. Parteris- pirmoji, apatinė eilutė, amfiteatras- viršutinė, galinė. Jei sėdite toli nuo scenos, jums reikės Operos akiniai, kurį galite atsinešti su savimi arba nusipirkti spintoje.

Pažvelkime į mūsų auditoriją. Svarbiausia vieta auditorijoje yra scena, kur vaidinamas spektaklis. Pačios scenos kol kas nematyti. Jis vis dar uždengtas užuolaida. teatro uždanga- audeklas, dengiantis sceną nuo žiūrovų salės. Užuolaidos siuvamos iš tankaus dažyto audinio, sutraukiamos į klostes ir dekoruojamos teatro emblemomis arba plačiu kutu, prisiūtu užuolaidos apačioje. Spektaklis prasidės, kai tik uždanga pakyla arba atsiskiria, joms slenkant ar kylant.

Daugelį spektaklių teatre lydi muzika. Kaip manai, kur sėdi muzikantai, ar tai scenoje? ( vaikų atsakymai). Orkestro duobė- speciali patalpa orkestrui teatre, esanti priešais sceną.

Kol spektaklį pamatys žiūrovai, įvairių profesijų žmonės jį ruošia ilgai. Išvardinkime juos, stenkitės nieko nepamiršti! (Teatro profesijos)

Spektaklio dekoracijos pagal eskizus gaminamos tapybos ir dekoravimo dirbtuvėse dekoratoriai.

Rekvizitas – netikros, specialiai pagamintos skulptūros, baldai, naudojami indai teatro spektakliai vietoj tikrų dalykų. Vadinamas teatro darbuotojas, gaminantis butaforiją rekvizitai.

(Mokytoja vaikams rodo netikrus daiktus kaip pavyzdį: daržovių ir vaisių maketus, dirbtines gėles ir pan.).

Garsas spektakliui – fonograma – ruošiamasi garso inžinierius Spektaklio metu jis gali įjungti bet kokį garso takelį: lietaus garsą ar bangų ošimą, minios ošimą ar vėjo švilpimą.

Aktoriams spektakliui gali prireikti labiausiai skirtingi kostiumai: senovinis ir modernus, pasakiškas ir įprastas. Žmogaus, kuris siuva ir kuria kostiumus, profesija vadinama " komoda“.

Prieš spektaklį grimuotojas primeta aktoriams makiažas. Patyręs vizažistė gali neatpažįstamai pakeisti aktoriaus veidą.

Jis pasirenka, kurį spektaklį statyti, paskirsto vaidmenis, organizuoja ir veda repeticijas ir viską, kas vyksta scenoje - direktorius.

Aktorius- asmuo, kuris vaidina spektaklyje vaidmenį.

Asmuo, kuris seka spektaklio eigą, aktorių pasirodymą ir, esant reikalui, gali pasiūlyti vaidmens žodžius aktoriams – sufleris.

Vadinamas asmuo, vadovaujantis (diriguojantis) muzikantų orkestrui dirigentas.

Didaktinis žaidimas „Teatro profesijos“

Šiandien mūsų pasirodymas scenoje pirmą kartą, todėl šiandien - premjerašis spektaklis. Taigi, prasidėjo pirmasis spektaklio veiksmas (dalis).

(Vaikai kviečiami apsvarstyti iliustracijas bet kokiai vaikų žaidimas arba žiūrėkite vaizdo įrašą).

Nepavargote, ar jums patinka mūsų pasirodymas? Aktoriams sekasi puikiai! Kaip manai, ar jiems reikia pailsėti, pasiruošti spektaklio tęsiniui?

(Vaikų atsakymai).

Pertrauka tarp pasirodymų vadinama pertrauka. Per pertrauką visi žiūrovai dažniausiai eina į teatro fojė. Šiuo metu galima eiti į bufetą, susitvarkyti tualeto patalpoje, o taip pat susipažinti su įvairiomis teatro artistų fotografijomis, iškabintomis ant fojė sienų.

(Vaikai žiūri į menininkų nuotraukas Permės teatrai ir ištraukas iš spektaklių, kuriuose jie vaidino).

Štai čia mūsų pasirodymas baigiasi. Ar tau patiko? Kaip galime tai išreikšti be žodžių? Ačiū aktoriams už puikų pasirodymą? Teisingai, plojimai! Plojimai yra dėkingumo menininkams išraiška. Jei patiko vaidyba - ploji! Taip pat galite dovanoti jiems gėlių.

Pedagogas:Šiandien sužinojome daug įdomių dalykų apie teatrą. Tačiau jame yra ypatinga vieta, vadinama paslaptinguoju žodžiu "Užkuliusiuose"- kas yra už kadro. Šiandien mums buvo leista su jumis ten apsilankyti. Čia galite rasti daug įdomių dalykų. Publika šios erdvės nemato. Aktoriai ir darbuotojai teatre turi savo įėjimą iš gatvės, vedantį tiesiai į sceną. Susipažinkime su „užkulisinės karalystės“ patalpomis.

(Auklėtoja išvardija šias patalpas ir paaiškina jų paskirtį: dekoratoriaus ir rekvizito dirbtuvės, rūbinė, aktorių rūbinė).

Pedagogas: Eikime į vieną iš šių kambarių. Pažiūrėk į lentelę! Ar jis nešioja veidrodį, dažus, pudrą, makiažą, perukus? Kas tai per kambarys? (vaikų atsakymai). Teisingai, tai aktorių persirengimo kambarys. Dabar vaidinkime aktorius ir grimuotojus, iš mergaičių padarykime princeses, o iš berniukų – senelius.

(Vaikai pasiskirsto grimo meistrų ir aktorių vaidmenis ir visų akivaizdoje prasideda reinkarnacijos)

Tada vaikai „grįžta“ atgal į darželį.

Apibendrinant:

Pedagogas: ko išmokai? Kas jus labiausiai nustebino? Ka tu atsimeni? Kokius naujus žodžius sutikote ir pan. .