Katės pamoka įvairaus amžiaus grupėje (Piešimas). Piešimo pamokos parengiamajai grupei santrauka Tema: „Pavasario motyvai

Katės pamoka įvairaus amžiaus grupėje (Piešimas).  Piešimo pamokos parengiamajai grupei santrauka Tema: „Pavasario motyvai
Katės pamoka įvairaus amžiaus grupėje (Piešimas). Piešimo pamokos parengiamajai grupei santrauka Tema: „Pavasario motyvai

Tikslas:

Išmokyti vaikus statyti apskritą raštą iš centro, simetriškai išdėstant elementus ant spindulių ašių;

Išmokti panaudoti įvairias tiesias, suapvalintas linijas, formas, augalinius elementus rašte;

Ugdykite gebėjimą naudoti teptuką (pieškite galu, visu teptuku, laisvai judėkite skirtingomis kryptimis);

Sužadinkite vaikams norą sukurti kolektyvinę tapytų snaigių kompoziciją.

Medžiagos:

demo - flanelgrafas, vokas su snaigių atvaizdu, švarus snaigių išdėstymas.

dalijant - kiekvienam vaikui švarų snaigės modelį, guašą balta spalva, plonas šepetys, servetėlė, neišsiliejantis, šepetėlio stovas.

Pamokos eiga

1. Vaikų organizavimas.

Vaikai, svečiai atvyko į mūsų pamoką ir nori pamatyti, kaip galima piešti gražius raštus. Ramiai atsisėskite prie stalų, padėkite rankas ant stalo.

2. Pagrindinė dalis.

Vaikinai, ryte, kai ėjau į darbą, prie mūsų darželio vartų mane pasitiko sniego senelis. Jis turėjo ant peties maišą laiškų ir vieną iš jų padavė man. Aš jo nesustabdžiau, jis skubėjo. Pažvelgiau į voką ir atspėjau, nuo ko jis. Manau, kad jūs taip pat atidžiai pažiūrėkite į voką ir pasakykite, iš ko. ( Vaikai apžiūri voką ir išsako savo nuomonę)

Išduosiu jums paslaptį šį Kalėdų Senelio laišką, pažiūrėkime kartu, ką jis mums atsiuntė. ( Mokytojas atplėšia voką ir išima snaigės maketą. Parodyk tai vaikams.

Taip, tai snaigė. Manau, kad Kalėdų Senelis išgirdo, kaip mes uoliai ruošiamės Naujiesiems metams ir išmoko eilėraštį apie snaigę. Prisiminkime jį. ( Vaikai skaito eilėraštį.)

S. Jeseninas. "Snaigė"

Lengva puri balta snaigė

Kokia tyra, kokia drąsi!

Audringame kelyje lengvai šluoja

Ne į žydrą aukštumą, tai prašo žemės.

Bet ilgas kelias baigiasi

Krištolinė žvaigždė paliečia žemę.

Drąsiai guli puri snaigė

Kaip gryna, kaip balta

Palaukite, vaikinai, voke yra dar kažkas. Keista, kas tai galėtų būti mokytojas išima tuščią švarią snaigę). Galbūt tai yra Kalėdų Senelio užuomina. Ši snaigė turi šešis kampus, suskaičiuokime juos. ( Vaikai skaičiuoja kampus. Jei balas teisingas, pagirkite vaikus, jei klysta, pataisykite.)

Dabar piešime neįprastus šalčius nėrinius.

Kokios spalvos yra snaigė? ( vaikų atsakymai).

Piešsime plonais plonais šepetėliais naudodami baltą guašo dažai dirba tamsiame fone.

Prisiminkime nuo ko pradėti piešti, kad snaigė būtų graži ( vaikų atsakymai).

Visos snaigės yra skirtingos, tačiau jos yra pagrįstos bendra forma (mokytojas parodo snaigės piešinį - šešių spindulių, besiskiriančių nuo vieno taško, pagrindą).

Parodau piešimo techniką, vaikinai, būkite atsargūs: dedu tašką viduryje ir nupiešiu šešis spindulius, vieną spindulį į viršų, vieną spindulį žemyn, du spindulius į kairę ir du spindulius į dešinę - tai yra snaigės pagrindas. . Dabar sujungiu spindulius: piešiu apskritimus - vieną aplink tašką, antrą toliau ( Mokytojas parodo piešimo būdus.)

Dabar jį reikia paversti stebuklingais nėriniais – tai gali būti taškeliai, garbanos, lapai, taškeliai, uogos, šakos ir kas tik nori. Žiūrėk – snaigė plonytė, lengva, elegantiška. Prisiminkime, kaip nubrėžiame plonas linijas? ( Vaikų atsakymai. Jei vaikams sunku, mokytojas primena piešimo būdus.)

Tai visai nesunku, o Kalėdų Senelis atsiuntė jums patarimų snaigių pavidalu ( Mokytoja su vaikais apžiūri voko turinį) Matai, koks rūpestingas Kalėdų Senelis, ne tik snaiges atsiuntė, bet ir pasiūlė kaip taisyklingai nupiešti. Mes jo nenuvilsime, gražiai piešime ir siųsime jam savo snaiges. ( Mokytojas išima pavyzdžius.)

Vaikai kimba į darbą!

Atlikęs darbą mokytojas pakviečia vaikus pailsėti.

Pirštų gimnastika

„Šiandien piešėme, (glostome rankas, pirštus)

Mūsų pirštai pavargę.

Leiskite jiems šiek tiek pailsėti (paspauskite ranką)

Pradėkite piešti iš naujo.

Kartu paimsime alkūnes (alkūnės už nugaros)

Pradėkime piešti iš naujo.

3. Analizė.

Na, o dabar pažiūrėk į savo snaiges, kokios jos gražios pas mus. Švelniai atsikelkite ir padėkite snaiges ant mano stalo. Pažiūrėkite atidžiau: kieno snaigės turi ploniausias linijas ir gražus modelis. (Kolektyvinis darbų aptarimas.)

Savo darbelius surinksime ir įdėję į voką išsiųsime Kalėdų Seneliui. Leisk jam pamatyti – kokie mes šeimininkai ir tokie patys mažieji burtininkai.

Dabar, vaikinai, pasakykite man, ką mes šiandien veikėme klasėje? (Atsakymai vaikai.) Išmokome sukurti apskritą raštą iš centro, simetriškai išdėstant elementus ant spindulių. Pakartojome ir įtvirtinome darbo su teptuku technikas (pieškite galu, visu teptuku, laisvai judėkite įvairiomis kryptimis). Manau, tau patiko būti pasakiškas menininkas ir Kalėdų Senelis mylės jūsų snaiges.

MBDOU s. Japrykovo Tuymazinsky rajonas, Baškirijos Respublika

Piešimo pamokų santrauka mišraus amžiaus grupė

Pedagogas:

Gabitova Zulfiya Tagirovna

Edukacinė veikla

Meninis ir estetinis vystymasis (piešimas)

Tema:"Ūsuotasis - dryžuotas" (šv. grupė)

Tikslas: Išmokyti vaikus piešinyje perteikti kačiuko įvaizdį. Įtvirtinti gebėjimą vaizduoti gyvūnus, naudojant piešimo teptuku ir dažais įgūdžius. Ugdykite tikslumą dirbdami su dažais. Tobulėti vaizdinis suvokimas ir vaizduotė. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo. Išmok įžvelgti vaizdų įvairovę, vaizdo išraiškingumą.

Medžiaga

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Salima ir Bulatas susirinko mieste. Jie turi kačiuką. Jie pasiilgs kačiuko. Nupieškime kačiuko portretą, Bulatas ir Salima pasiims juos su savimi.

Pedagogas: Žiūrėk, koks gražus kačiukas. Vaikinai, kokiais žodžiais galima apibūdinti kačiuką?

Vaikai: Maži, pūkuoti, dryžuoti, linksmi, išdykę.

Vaikai: Raudona, ruda, juoda, balta, dryžuota, dėmėta

labirintas

Fizminutka

„Mieganti raudona katė stovėti prie stalo

Pailsino pilvą - ištempti

Atsistojau ir išlenkiau nugarą į tiltą - pasilenkti,

Pūkuota graži uodega - pasilenkti

Minkštos letenėlės nuėjo - nupiešti katę

Tyliai pradėjo dainą - sėsti prie stalo

Piešimo etapai

Pedagogas (parodo):

Kačiuko piešimas

Dabar kibk į darbą.

Pamokos santrauka

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Tema: Naminiai gyvūnai (reg.pr.s.52) „Kitty“ (vidutinė grupė)

Tikslas: formuoti gebėjimą kurti siužetinės kompozicijos, piešdami stebėkite objektų proporcijas. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo. Išmok įžvelgti vaizdų įvairovę, vaizdo išraiškingumą.

Medžiaga: Akvarelė, albumo lapai kiekvienam vaikui, skudurai, teptukai, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Vaikinai šiandien turime svečią. Ar norite sužinoti, kas tai yra?

Pedagogas: Tada atspėk mano mįslę:

„Aštrios ausys,

pagalvės ant letenų

ūsai, kaip šeriai,

išlenkta nugara“.

Vaikai: kačiukas.

Mokytoja išima žaislinį kačiuką.

Pedagogas: Teisingai. Pažiūrėkite, koks kačiukas atėjo pas mus. Vaikinai, kokiais žodžiais galima apibūdinti kačiuką?

Vaikai: Maži, pūkuoti, dryžuoti, pūkuoti, linksmi, išdykę.

Pedagogas: Vaikinai, kokios spalvos kačiukai?

Vaikai: raudona, ruda.

Fizminutka

„Mieganti raudona katė stovėti prie stalo

Pailsino pilvą - ištempti

Atsistojau ir išlenkiau nugarą į tiltą - pasilenkti,

Pūkuota graži uodega - pasilenkti

Minkštos letenėlės nuėjo - nupiešti katę

Tyliai pradėjo dainą - sėsti prie stalo

Piešimo etapai

Žiūrėk, aš tau parodysiu, kaip dar galima nupiešti katę.

Pedagogas (parodo):

Paimu dažus ant teptuko, išspaudžiu ant stiklainio krašto dažų perteklių ir nupiešiu didelį apskritimą – korpusą, jį perdažiu. Tada kitais dažais nupiešiu nedidelį apskritimą - tai bus snukis, tada plačiu potėpiu pridedu pūkuotą uodegą ir laikydamasi didelio apskritimo padarysiu letenėles. Ką aš pamiršau nupiešti?

Tai va, ausytės, nupieščiau ir jas gruntuodamas. Nubrėžkite akis ir nosį vatos tamponu- bakstelėkite.

Bet burną ir antenas nupiešiu plono šepetėlio galiuku. Šepetėlį išplaunu vandenyje, nusausinau ant servetėlės ​​ir su plaukeliais įdedu į stiklinę.

Pažiūrėkite, kaip pasirodė katė!

Kačiuko piešimas

Dabar kibk į darbą.

Įjunkite foninę muziką. Savarankiškas darbas vaikai. Priminkite jiems, kaip tinkamai sėsti prie stalo, prireikus suteikti pagalbą.

Pamokos santrauka

Kokias nuostabias kates turite!

Visos skirtingos katės pasirodė ir liūdnos, ir juokingos! Kokie jūs geri bičiuliai!

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Tema: Tema: Kamuoliai katei (jaunesnė.grupė)

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą dirbti pieštuku: išmokti laikyti pieštuką trimis pirštais virš paaštrinto galo, piešti daiktus apvali forma; išmokti nustatyti objekto spalvą; ugdyti dėmesį

Medžiaga: pieštukai, lakštai

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Vaikai pas mus atėjo kačiukas. Kačiukai mėgsta žaisti su kamuoliukais. Jie ridena juos ant grindų, bėga paskui riedantį kamuolį. Padovanokime jiems spalvingus kamuoliukus. Štai, pavyzdžiui,. (Rodomi spalvoti rutuliai.)Žiūrėk, čia aš turiu raudonus, geltonus, žalius, mėlynus kamuoliukus. Pavadinkite kamuoliuko spalvą, kurią parodysiu. (Vaikų atsakymai.)

Didaktinis žaidimas „Koks kamuolys pamestas?“.

Mokytojas padeda ant stalo tris kamuoliukus skirtinga spalva, paprašo vaikų juos prisiminti, tada uždengia kamuoliukus nosine ir diskretiškai išima vieną iš kamuoliukų.

Užduotis: įvardykite pamesto kamuoliuko spalvą.

Auklėtojas. Kokios formos yra kamuoliukai? Žiūrėk, kamuolys apvalus. Pirštu nubrėžkite rutulio kontūrą. Dabar pirštu nupieškite rutulį ore. Taip nupieštume rutulį.

Rutulio piešimas.

Mokytojas išdalina vaikams lapus su kačiukų atvaizdais, ant kurių jie nupieši rutulį. Demonstruoja rutulio piešimo techniką, atkreipia vaikų dėmesį, kaip taisyklingai laikyti pieštuką.

Vaikai pradeda piešti. Mokytojas siūlo vaikams išsirinkti labiausiai patinkantį pieštuką, kontroliuoja darbo metodus, padeda vaikams, kuriems sunku atlikti užduotį.

Pamokos santrauka

Kokius nuostabius kamuoliukus kačiukams turite!

Kokie jūs geri bičiuliai!

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Parengiamosios grupės vizualinės veiklos pramogų suvestinė

Tema: „Kelionė į Risovandijos šalį”.

Programos turinys:

  • įtvirtinti vaikų techninius įgūdžius, įgytus per metus klasėje, sukelti teigiamas emocijas, gerinti vaikų nuotaiką;
  • įtvirtinti vaikų gebėjimą dirbti ekstremaliomis sąlygomis, brėžti viena linija;
  • ugdyti gebėjimą užjausti, nerimauti dėl bendražygių, norą padėti vienas kitą mėgaukitės bendru rezultatu.

Insultas:skamba muzika, vaikai praeina ir atsisėda ant kėdžių.

Sveiki, vaikinai! Ar žinote, kodėl mes čia atėjome? Ar ne? Ar nori, kad pasakyčiau? Šiandien pas mus atėjo labai įdomus herojus. Dabar aš jums tai parodysiu. Štai kur jis ( rodydamas žaislą Pieštukas). Kaip manai, kas tai? Teisingai, Pieštukai. Šis pieštukas atkeliavo pas mus iš Risovandijos šalies. Bet kas jis toks? Linksmas? Nr. Jis liūdnas, nes paliko savo šalį ir dabar negali rasti kelio atgal. Jis pasiklydo! Kaip manai, ką dabar turėtume daryti? Teisingai! Turime jam padėti. Tačiau kelias į Risovandijos šalį labai sunkus. Jūs ir aš turėsime įveikti daugybę kliūčių, kol pateksime į šią šalį. O į šią šalį dviem skirtingais keliais vyks dvi gelbėtojų komandos. Vienu keliu eis 7-osios grupės komanda, kuri vadinasi „Dažai“, o kitu keliu – 5-osios grupės komanda, kuri vadinasi „Šepečiai“. Ir tada pamatysime, kieno komanda galės greičiau padėti Pieštukui ir tapti mūsų žaidimo nugalėtoja. Kiekviena komanda turi asistentus – sirgalius. Jie turėtų padrąsinti dalyvius, o kai kuriose varžybose gali padėti komandai rinkti taškus.

Na, visi! Yra komandos! Visi vaikinai protingi, drąsūs, stiprūs, nebijantys jokių kliūčių. Galite leistis į kelionę į nežinomą šalį „Risovandia“.

Staiga pasirodo naujas herojus- Dėmė "K".

K. - Kur tu eini? Į Risovandijos žemę? Kam?

Vedos. Padėkite Pieštukui surasti jo namus.

K. – Pieštuką? Jūs neturite drąsos! Jūs net neįveiksite pirmosios kliūties!

Vedos. – O tu apskritai – kas tu toks! Ji atėjo, neprisistatė, jūs mūsų nepažįstate, bet jau sakote, kad neįveiksime kliūčių?

K. - Taip, aš, jei nori žinoti, Klyaksa! Aš taip pat gyvenu Risovandijos šalyje!

Vedos. - O, tu Klyaksa! Tada užeikite, atsisėskite ir pamatysite, kad mūsų vaikai galės įveikti visas kliūtis ir padėti Pieštukui. Tikrai vaikinai?

Rašalo dėmė praeina, paima kėdutę nuo vaiko, atsisėda.

Vedos. - Blokas! Tai ką tu darai!

K. - Kaip ką! Man irgi reikia sėdėti!

Vedos. - Taip, žiūrėk, mes, ir pastatykime tau kėdę.

K. - Gerai tada aš eisiu ir atsisėsiu. Tačiau į Risovandijos šalį vis tiek nepateks „niekada“!

Vedos. – Ir mes neatspėsime! Geriau pakvieskime komandas įveikti pirmąją kliūtį, kalnų ir nelygumų juostą. „Spalvų“ komanda įveiks kalnus, o „Šepečiai“ – nelygumus. Atidžiai išklausykite užduotį. Reikia visus kalnus ir visus nelygumus sujungti viena linija. Kiekvienas dalyvis kurorte gali sujungti tik du kalnus ar nelygumus, grįžti į vietą ir perduoti estafetę kitam dalyviui. Skaitymo rinkinys Pirmyn!

Varžybų pabaigoje laimėjusiai komandai skiriamas vienas taškas.

1 konkursas: Kartu su Klyaksa kviečiame po vieną žaidėją iš kiekvienos komandos. Kviečiame piešti figūrėles.

2 konkursas: Kviečiame vaikus paeiliui piešti žmogeliukus, atliekančius skirtingus judesius. Varžybų sąlyga – judesiai neturi kartotis. Daugiausia judesių surinkusi komanda gauna tašką. Sirgaliai gali padėti komandoms.

3 konkursas: Skambiname komandos kapitonams ir siūlome nupiešti Klyaksos portretą.

4 varžybos:„Klyaksa“ komandai „Dažai“ siūlo nupieštą debesį, o komandai „Šepečiai“ – saulę. Dažyti būtina lietaus lašeliais ar saulės spinduliais. Sirgaliai gali padėti komandoms.

Vedos. „Čia mes esame Risovandijos žemėje! Atėjo laikas skaičiuoti taškus ir nustatyti nugalėtoją.

Apibendrinus rezultatus, Klyaksa įsitraukia į pokalbį.

K. - Gerai padaryta! Štai vaikai! Nemaniau, kad tu gali viską!

Vedos. - Taip, palauk! Juk prizo laimėtojams dar neįteikėme! Jie gauna mūsų pieštuką! Dabar jis gyvens su jais grupėje. Pasirūpink juo!

K. - Taip, taip! O aš irgi atėjau ne tuščiomis, atsinešiau kiekvienam po pieštuką.

Jis išima iš popieriaus iškirptus pieštukus, prie kurių pritvirtintas saldus prizas – saldainiai.

Vedos. - Padėkokime savo Klyaksu už dovanas ir pakvieskime ją į savo grupę išgerti arbatos su saldumynais.

Siužetinės pamokos apie piešimą dažais parengiamojoje grupėje santrauka

Tema: "Nuostabi knyga“ (su dažais).

Programos turinys:

  • išmokyti vaikus atspindėti epizodo iš pasakos siužetą, jį perduodant charakteristikos: herojai, jie išvaizda, emocijos siužeto atitikimas pasakos tekstui;
  • išmokti komponuoti kompoziciją, naudoti įvairius įvaizdžio planus;
  • išmokite pasirinkti spalvų gamą, jei reikia, sumaišykite dažus, kad gautumėte norimą atspalvį;
  • ugdyti kūrybinę veiklą, gebėjimą per piešimą parodyti savo požiūrį į herojų.

Insultas:- Vaikinai, žiūrėk, šiandien atnešiau tau tokią knygą. Jis toks ryškus, yra tokių spalvingų iliustracijų! Štai ji! Pažiūrėk į jos viršelį. O ant jo parašyta „Pasaka apie carą Saltaną“. Ar skaitėte tokią istoriją? Ir kas tai parašė, ar žinai? Teisingai! A. S. Puškinas. Verčiau pažiūrėkime į iliustracijas, kurias menininkas nupiešė šiai pasakai.

Atsiverčiu knygą be iliustracijų.

O vaikinai! Ir iliustracijų nebėra! Vakar pažiūrėjau, visi buvo vietoje, o dabar liko tik tekstas! Kažkoks piktadarys turėjo juos užkerėti, kad knyga būtų negraži, ir jie ją išmetė. Ką mes darome? Gal, žinai? Teisingai! Patys nupieškime iliustracijas, o paskui įklijuokime jas į knygą. Mes galime padaryti dar geriau. Na, ar pabandysime?

Paskirstau pasakojimus vaikams.

O kad piešiniai išeitų pasakiški, reikia patiems apsilankyti pasakoje. Patogiai atsisėskite, padėkite rankas ant kelių, užmerkite akis.

Įjungiu muziką.

Ar girdėjai magiją pasakiška muzika ir tuoj pat atsidūrė nežinomoje žemėje, kur yra caro Saltano pilis. Ir dabar kiekvienas iš jūsų matė siužetą, kurį jis nupieš. Prisiminkite savo herojų bruožus, pažiūrėkite, kas juos supa. Pažvelkite į viską išsamiai, kad sugrįžtumėte ir nupieštumėte tai, ką matėte.

Dabar muzika nutyla ir laikas mums grįžti. Dabar atsimerksite ir vėl atsidursite darželyje.

O dabar galite pasiimti teptukus ir pradėti dirbti kaip tikri iliustratoriai. Tiesiog, pradžiai, taisyklingai atsisėskite, kojas pakiškite tiksliai po stalu, kad būtų patogu piešti.

Savarankiškas vaikų darbas.

Dalinis piešimo technikos demonstravimas;

Pritarimas, pagyrimas, žodinis paskatinimas;

Jei reikia, naudoju piešimo vaiko ranka ant juodraščio techniką;

Automatizuoju kiekvieno vaiko techninius įgūdžius: gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką, piešti su krūvos galu ir visu paviršiumi, perteikti piešinyje perspektyvą.

Prieš penkias minutes įspėju vaikus apie darbo pabaigą.

Analizuoju vaikų darbus:

Dabar Karina bus mūsų vyriausioji redaktorė leidykloje ir išrinks, jos nuomone, geriausią siužetą tekstui „Trys merginos po langu...“ Kodėl pasirinkote šį siužetą? kas tau jame patiko? Ar čia viskas gerai? Vaikinai, paimkime šią istoriją į mūsų knygą?

Savo ruožtu vaikams siūlau būti vyriausiaisiais redaktoriais ir pasirinkti kitą knygos iliustraciją.

Po to, kai visi puslapiai užpildyti piešiniais, apibendrinu pamoką:

Štai ką nuostabi knyga iliustravome. Ji dabar vėl labai ryški, spalvinga, o dabar jos nebijo joks piktadarys, tiesa? Na, o tie vaikinai, kurių piešiniai knygai nebuvo parinkti, tegul nenusimina. Šiuos piešinius sutvarkysime, padarysime rėmelius ir nuvešime į parodą.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka

Tema: „Lukomorye turi žalią ąžuolą”( gijų rašymas, piešimas klijų teptuku, putų guma).

Programos turinys:

  • išmokyti vaikus piešti pasakos siužetą mokytojo pavyzdžiu netradicinė technika: atlikti ąžuolo kamieną iškamšų technika klijų teptukas ant trafareto, medžio vainikas, naudojant siūlų dažymo techniką, katė, naudojant šabloną ir klijų teptuką;
  • išmokite reguliuoti paprasto pieštuko spaudimą sekiant katės šabloną, piešti su krūvos galu ir visu paviršiumi;
  • plėtoti atmintį;
  • ugdyti norą naudoti darbe skirtingos technikos piešimas.

Ankstesnis darbas: eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ ištraukos skaitymas, kompleksinė teminė pamoka.

Insultas: Vaikinai, dabar aš jums perskaitysiu ištrauką, o jūs atidžiai klausykite ir pasakykite, iš kurio kūrinio aš jį paėmiau. Sandoris?

Tyliai, ramiai muzikai skaitau ištrauką iš eilėraščio „Prie Lukomorye yra žalias ąžuolas ...“.

Ar esate susipažinę su šiuo darbu? kaip tai vadinasi? Teisingai! Ar prisimeni, mes su tavimi skaitėme, net lankėme pamoką tokioje šalyje? Ar norite, kad šiandien padarytume Lukomorye? Tada pažiūrėkite, kaip aš tai darau. Paimsiu tuščią lapą ir ant jo uždėsiu ąžuolo kamieno trafaretą. Tada paimsiu putų gumą, paimsiu ant jos rudus dažus ir pradėsiu klijuoti iš viršaus į apačią, tankiai užpildydamas visą statinės paviršių dažais. Kai kamienas bus paruoštas, galite pereiti prie medžio vainiko. Norėdami tai padaryti, turite paimti klijų šepetėlį ir ištepti visą karūną klijais. Tada paimkite žalius siūlus ir suklijuokite. Čia yra tikrasis žalias ąžuolas. Belieka padaryti pačią katę. Ant stalo yra įvairių katės šablonų: katė guli, sėdi, išsitiesia. Turite pasirinkti jums labiausiai patinkantį ir apibraukti jį paprastu pieštuku. Tada paimame švarų klijų teptuką, pasiimame oranžinius dažus ir, laikydamas teptuką vertikaliai, su pačiu krūvos galu pradedu klijuoti nuo galvos, palaipsniui judant link uodegos. Stengiuosi neišeiti už kilpos ribų. Tada nupiešiu katės akis, nosį, burną. Štai ką aš gavau Lukomorye. Ir dabar kiekvienas iš jūsų sukurs savo Lukomorye. Galite kibti į darbą.

išleidžiu individualus darbas:

Pagalba kuriant modelį;

Elementų pasirinkime spalvos;

Dirbu individualiai su Alena, Sasha, Ksyusha dėl techninių įgūdžių formavimo: gebėjimo laikyti šepetį vertikaliai, piešti su krūvos galu ir visu paviršiumi.

Kai vaikai baigia darbą, piešinį sulieju vandeniu.

Analizuoju vaikų darbus: – Pažiūrėk, koks Lukomorye išėjo Sašai: ąžuolas toks išsibarstę, o katė kaip tikra – pūkuota, pūkuota. Kaip manote, ar katei gera gyventi tokiame Lukomorye?

Paimu dar vieną ar du dokumentus ir taip pat atlieku išsamią analizę.

Šiandien pamokoje piešėme Lukomorye, tam naudojome įvairias piešimo technikas: su porolonu, su klijų teptuku ir net su siūlais. Ir darbas pasirodė nuostabus. Dabar visos mūsų katės turi savo namus – Lukomorye.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka.

Tema: "Kepykla” (modeliavimas iš tešlos).

Programos turinys:

  • plėsti vaikų žinias apie duonos auginimo procesą;
  • išmokite lipdyti įvairius kepinius: vyniotinius, pyragaičius, sūrio pyragus ir kt .;
  • išmokti savo darbe naudoti cilindro formos transformavimo būdus: sukimą, lankstymą į žiedą ir pan.;
  • išmokti transformuoti disko formos formą: susukti, sulankstyti ir pan .;
  • įtvirtinti galimybę papuošti savo darbus smulkiomis detalėmis, naudoti krūvą;
  • skatinti bet kokias kūrybiškumo apraiškas, ugdyti pagarbą kepėjo darbui.

Ankstesnis darbas: pokalbis su vaikais tema „Iš kur atsiranda duona?

Insultas: Muzika skamba...

Vaikinai, šį rytą pas mus atėjo ateiviai. Jie sužinojo, kad Žemėje turime precedento neturintį produktą. Kas, jūsų nuomone, yra šis produktas? Nežinau? Tada dabar įminėsiu mįslę, ir tu tuoj suprasi, kas yra ant kortos.

Auklėta, pakelta
Mušti, mušti
Susiraizgęs, susiraukšlėjęs
Kepama orkaitėje
Patiekiamas prie stalo.

Teisingai. Tai duona. Iš kur gauname duonos? Tikriausiai auga ant medžių, o žmonės renka ir parduoda? Ar ne? Tiesa, tai sunkus žmonių darbas. Prisiminkime kartu, ką reikia daryti, kad užaugintume duoną. Taigi, ką pirmiausia reikia padaryti? Pasodinkite grūdus. Kas bus toliau? Ką daro žmonės, kai ausys paaugo ir subrendo? Teisingai, kramtykite. Kas toliau? Ausys kulia. Tada grūdai girnų akmenimis sumalami į miltus. Ir jau kepėjas iš miltų gamina tešlą, kepa įvairius kepinius: bandeles, sūrio pyragus, pinti pintus ir dar daugiau. Taigi šiandien būsime tikri kepėjai ir gaminsime įvairius tešlos gaminius. Ant stalų turite tešlos gabalėlį. Padalinkite jį į dvi lygias dalis ir pagaminkite bet kuriuos du kepinius. Norint gauti riestainį reikia išvynioti cilindrą ir sujungti abu galus, susukus cilindrą gaunasi pynė, kočiojus – bandelę. O jei susuki cilindro formą, gausi ritinį. Dabar kiekvienas gerai pagalvos, ką lipdys, o po to bus galima kibti į darbus.

Savarankiškas vaikų darbas. Primenu, kaip taisyklingai sėdėti prie stalo.

Atlieku individualius darbus:

Primenu modeliavimo būdus;

Jei reikia, naudokite pakartotinį pasirodymą, žodinį paskatinimą, pagyrimą;

Pagalba dekoruojant smulkios detalės.

Kai darbas bus atliktas, įspėsiu jus penkias minutes.

Analizuoju vaikų darbus. Į analizę įtraukiu pačius vaikus: siūlau surasti originaliausią kūrinį. Klausiu, kuo patiko darbas? Ar kūrinys puoštas smulkiomis detalėmis? Kas įdomaus ir neįprasto darbe?

Apibendrinu pamoką: - Šiandien pamokoje prisiminėme, kaip žmonės augina duoną, patys bandėme lipdyti iš tešlos. Man patiko Sasha, Masha, Katya darbai: jie parodė kūrybiškumą ir nepriklausomybę. O Vadimas ir Sveta pabandys kitą kartą ir gaus kitokius originalius gaminius.

Pamokos apie vaizduojamąjį meną vyresniojoje grupėje santrauka.

Tema: „Mano tėčio portretas”(modeliavimas bareljefo technika).

Programos turinys:

  • supažindinti vaikus su nauju lipdymo būdu, naudojant bareljefinę techniką;
  • mokyti atlikti popiežiaus portretą, jį perduodant individualios savybės: akių spalva, plaukai, ūsai, barzda ir kt.;
  • išmokti tepti plastiliną plonu sluoksniu, naudoti įvairias modeliavimo technikas: ridenti, ridenti, lyginti ir kt., naudoti krūvelę lipdant akis, antakius;
  • išmokti sekti modeliuojant seką: nuo bendro iki konkretaus;
  • skatinti vaikus vaizdu perteikti savo požiūrį, jausmus artimiesiems, ugdyti norą apie juos kalbėti.

Ankstesnis darbas: išmanyti įvairius tapybos žanrus.

Insultas: Ant savo molberto turiu kelis atliktus darbus skirtingi žanrai. Raskite tarp jų portreto žanras. Šauniai padirbėta! Ir kaip tu atspėjai? Teisingai. Ant tokių darbų veidas užima didžiąją lapo dalį, akys, nosis, antakiai nupiešti labai tiksliai ir atitinka kažkokį žmogų. Be veido matosi ir pečiai, bet portrete nėra nei rankų, nei kojų, nei liemens. Pažiūrėkime, kas pavaizduotas mūsų portrete? O kas žino, kokios šventės bus mūsų vyrams? Padovanokime šiandien klasėje dovaną savo tėčiams, seneliams, broliams ir nupieškime jų portretą. Bet pieškime neįprastu būdu, ir bareljefo technikoje su plastilinu. Žiūrėk, aš tau parodysiu, kaip tai padaryti.

Atlieku dalinį demonstravimą, kaip piešti plastilinu: akys, nosis, antakiai, lūpos.

Dabar atsisėskite patogiai, užsimerkite ir prisiminkite, kokios tėčio akys, nosis, plaukai tiesūs ar banguoti, ar veide šypsena.

Dar kartą pakartokime, ką darome pirmiausia, ką tada, kaip baigiame savo darbą. Kas jau prisiminė, gali tęsti įgyvendinimą.

Savarankiškas vaikų darbas. Primenu, kaip taisyklingai sėdėti prie stalo.

Atlieku individualius darbus:

Pagalba tepant plastilinu ant kartono;

Išsiaiškinus veido proporcijas;

Maišant plastiliną, norint gauti norimą atspalvį;

Jei reikia, naudokite pakartotinį pasirodymą, žodinį paskatinimą, pagyrimą;

Individualiai su Alena, Sasha, Ksyusha įtvirtinu gebėjimą teisingai naudoti krūvą.

Kai darbas bus atliktas, įspėsiu jus penkias minutes.

Analizuoju vaikų darbus. Kviečiu vieną vaiką papasakoti apie savo tėtį, apie tai, kas jis toks, ar jam pavyko pavaizduoti taip, kaip norėjo. Darbe pažymiu teigiamą dalyką, pamenu ir trūkumus.

Apibendrinu pamoką: – Šiandien kiekvienas padarėme dovaną savo tėčiui – jis nutapė savo portretą. Šiuos portretus įrėminsime ir padovanosime tėčiams šventės proga.

Integruotos pamokos amžiaus grupėje „Susitikimas su linksmu burtininku“ konspektas

Kravčenko Nadežda Nikolaevna, auklėtoja MKDOU Buturlinovskij Darželis Nr.7, Buturlinovka, Voronežo sritis
Apibūdinimas:Ši pamokos santrauka bus naudinga ir įdomi ikimokyklinio ugdymo pedagogams.

Tikslas: Vystymas kūrybiškumas vaikai
Užduotys:
- Įtvirtinti vaikų žinias apie žmogaus kūno dalis
- Išmokyti suprasti žmogaus nuotaiką, suaktyvinti vaikų kalboje žodžius: džiaugsmą, liūdesį, pyktį.
- Ugdyti vaikų gebėjimą dekoruoti lapo (kvadrato) plokštumą geometrines figūras, padarykite raštą, paryškindami vidurį, šonus, kampus. Lavinti vaikų kalbą, gebėjimą samprotauti.
– Ugdyti geranorišką požiūrį į kitus, norą jiems įtikti, ugdyti mandagų bendravimą.

Preliminarus darbas:
Žmogaus nuotaikų modelių svarstymas – džiaugsmas, liūdesys, pyktis.
Žaidimas su veidrodžiu „Parodyk savo veido atspindį“ (džiaugsmas, liūdesys, pyktis)
Žaidimo situacijos

Pamokos eiga:

Sveikinimai: Vaikai stovi ratu. (Ratas – tai galimybė kiekvienam pasižiūrėti vienam į kitą, susikibti už rankų ir jaustis kaip namie tarp bendraamžių)
Džiaugiamės matydami vieni kitus,
Viskas, mes esame vienas kitam,
Ir mes visada būsime draugai
Ir brangink mūsų draugystę!

Vaikai užima savo vietas. Pasigirsta beldimas į duris ir paštininkas įteikia paketą vaikams.
Pedagogas: Vaikinai, dar kartą pažvelkite į mus, dovana nuo mūsų paslaptingo draugo. Ar jums patinka gauti dovanų? (taip) Kaip jaučiatės, kai gaunate dovaną? (džiaugsmas)
Pažiūrėkime, kas ten yra!
Mokytojas atidaro siuntinį, išima laišką ir perskaito:

„Mano mažieji draugai! Aš duodu jums stebuklingus žymeklius.
Jei patrinsite juos audiniu,
Pamatykite mano dėmesį!"

Mokytoja vaikams išdalina flomasterius ir pakviečia prie stalo, ant kurio yra viskas, ko reikia eksperimentui.


Vaikai trina flomasterius skudurėliu ir jie pritraukia mažus popieriaus gabalėlius (geometrines figūras, iškirptas iš spalvoto popieriaus)


Pedagogas: Vaikinai, kokias geometrines figūras jums nupiešė stebuklingas flomasteris?
Vaikai: Apskritimas, kvadratas, trikampis, ovalas
Pedagogas: Išeikime iš šių geometrines figūras Padarykime raštą ant didelio balto popieriaus kvadrato, suklijuokime ir tada padovanokime savo paslaptingajam draugui.

Vaikai daro geometrinių formų raštą, klijuoja jį, dekoruodami kampus, vidurį ir šonus.
Pedagogas: Vaikinai, mūsų dovanos paruoštos. Darbai pasirodė įdomūs ir labai įvairūs, tačiau mūsų paslaptingasis draugas kažkodėl nepasirodė. Kam mes juos duosime? Jis tikriausiai žaidžia su mumis. Gal jis kažkur mūsų grupėje slepiasi?

Žaidžiamas žaidimas „Slėpynės“.

Vaikai ieško ir randa grupėje kitą laišką dideliame voke. Kartu su mokytoju atidarykite voką ir perskaitykite:

„Jei nori sužinoti, kas aš esu,
Taigi pagalvok šiek tiek.
Pasirodysiu tik tada
Jeigu tu mane paguldysi
Iš šių popierinių formų
Pats įvairiausias!

Vaikai iš didelio voko išima žmogaus kūno dalis ir iš jų padaro žmogų ant kilimo.



Pedagogas: Vaikinai, ką jūs manote, ką mes gavome?
Vaikai: Magas, magas, pasakotojas.
Pedagogas: O ko trūksta jo įvaizdžiui?
Vaikai: Veidai.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek aš turiu kortelių. Išsirinkime savo vedliui veidą.
Rodo vaikams piktogramas su emocine veido būsena


Pedagogas: Ką mums sako ši veido išraiška? (pyksta) Ar manote, kad mūsų burtininkas gali būti piktas? Kodėl taip manai? Kas atsitiktų, jei jis būtų piktas?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Ką sako ši veido išraiška? (liūdesys) Ar mūsų vedlys gali būti liūdnas? Kodėl taip manai? Kas nutiktų, jei jam būtų liūdna?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Ką mums sako ši veido išraiška? (džiaugsmas). Ar mūsų vedlys gali būti džiaugsmingas, linksmas? Kodėl taip manai?
Vaikų atsakymai.
Vaikai palieka šią veido išraišką ant kilimo.
Pedagogas:Čia pasirodė mūsų linksmas draugas-vedlys.

Pasisveikinkime su juo.
Vaikai sveikina.
Pedagogas: O dabar padėkokime jam už stebuklingas dovanas, kurias jis mums padovanojo.
Vaikai sako ačiū.
Pedagogas: O dabar duokime jam savo modelius ir pakvieskime jį pasilikti žaisti su mumis grupėje.

Pamokos programos tikslai:

- vidurinis pogrupis- ugdyti gebėjimą meninis suvokimas meno kūriniai; lavinti vaizduotę, savarankiškumą naudojant piešimo metu išraiškos priemones; ugdyti pažintinį požiūrį į aplinką;

- vyresniųjų pogrupis- apibendrinti vaikų mintis apie žiemos reiškinius, miško gyvenimą, elgesio miške kultūrą; ugdyti gebėjimą kurti trimatis paveikslas naudojant įvairios medžiagos; praturtinti mokinių žodyną; gerinti gebėjimą vartoti įvairių tipų sakinius kalboje; ugdyti tikslumą.

Medžiaga ir įranga: burtų lazdelė, balto žaidimo popieriaus lapai, krepšelis, dailininko Lesovičiaus kostiumas, eglutės pievai papuošti, popierinės snaigės, spalvoti pieštukai, vaško kreidelės, dažai, teptukai, indeliai vandens, tamsinti A4 formato popieriaus lapai pagal vaikų skaičių, sutrinti kiaušinių lukštai, vata, manų kruopos, ryžiai, klijai, servetėlės, išvyniotos popierinės tūtelės (medžių kamienams), paveikslų reprodukcijos: I. Šiškino „Žiema“, I. Grabaro „Žiemos peizažas“, „ žiemos pasaka» D. Aleksandrovas, nuotraukos apie žiemą, garso įrašai: L. Vachruševos „Žiemos pasaka“, J. Leščenkos „Stebuklinga melodija“, L. Bethoveno „Elizei“, A. Vivaldi „Žiema“, „Metų laikai“ “ autorius P. Čaikovskis.

Preliminarus darbas: poezijos skaitymas, klausymas muzikos kūriniųžiemos temomis, žiemos reiškinių stebėjimai gamtoje, paveikslų apie žiemą reprodukcijų peržiūra.

Pamokos eiga

Auklėtoja (V.). Smagu matyti jūsų malonias, švelnias akis ir šypsenas, kurios nudžiugina. Vaikinai, siūlau paklausyti dainos.

Skamba L. Vachruševos daina „Žiemos pasaka“.

AT. Apie ką ši daina? (Vaikų atsakymai.) Iš kur sužinojai, kad žiema? (Vaikų atsakymai.) Ar norite aplankyti žiemos pasakų mišką? (Taip.) Stebuklinga lazdelė padės mums į ją patekti. (Rodo vaikams burtų lazdelę.) Bet ir tokiame miške reikia laikytis gamtos bičiulių taisyklių. Prisiminkime juos. (Nelaužykite šakų. Nekirskite medžių. Nekelkite triukšmo. Nekurkite laužo. Nepalikite po savęs šiukšlių. Negadinkite medžio žievės.) Matau, kad esate pasiruošęs miško žygis. Užsimerk.

Skamba „Stebuklinga melodija“ Y. Leščenka.

Mokytojas sako stebuklingi žodžiai, mojuoja burtų lazdele, ir vaikai atsiduria snieguotoje proskynoje.

AT.Štai mes žiemos pasakų miške. Vaikinai, pažiūrėkite, kiek snaigių yra po jūsų kojomis. Surinkime juos.

Žaidimas „Žiemos žodžiai“

Vaikai paima po snaigę, prieina prie mokytojo, sudaro teisingą derinį su žodžiais: „žiema“ (už vidurinis pogrupis); „žiema“, „žiema“ (vyresniam pogrupiui) ir įdėti į krepšelį.

Įeina menininkas Lesovičok.

Lesovichok-menininkas. Sveiki!

AT. Norime pamatyti žiemos pasakų mišką.

Lesovichok-menininkas. Aš parodysiu savo mišką tik tada, kai pažaisi su manimi. Žaisime taip: atspėju mįsles – tu jas spėk.

Žaidimas „Miško žiema“

Namas atviras iš visų pusių.

Jis dengtas raižytu stogu.

Ateik į žalią namą -

Jame pamatysite stebuklus! (Miškas.)

V. Fetisovas

Kokia čia mergina?

Ne siuvėja, ne amatininkė,

Nieko nesiuva

Ir adatose ištisus metus. (Kailinis medis, pušis.)

Perbėgo per kraštą

Merginos baltomis suknelėmis. (Beržai.)

Jis pūkuotas, sidabrinis,

Bet nelieskite jo ranka:

Tapkite šiek tiek švarus

Kaip sugauti į delną. (Sniegas.)

Ne sniegas ir ne ledas

Ir pašalina medžius su sidabru. (Šerkšnas.)

Aš vaikštau lauke

Aš skrendu laisvai

Suku, niurzgėjau,

Aš nenoriu nieko žinoti. (Pūga.)

Pūga turi merginą

Paskambink šiam draugui... (žiemos audra).

Iš dangaus skraido balti dribsniai -

Mūsų miške... (sniegas).

Sidabrinis ir lengvas

pasakų žiema,

Kas yra stebuklingos kandys

Ar jie sukasi aplink tave? (Snaigės.)

V. Jurčenko

AT. Lesovichok-menininkas, vaikinai atspėjo tavo mįsles. Ar galime įeiti dabar?

Lesovichok-menininkas. Taip, gerai padaryta! Kviečiu į savo mišką. Aš tai pavaizdavau nuotraukose.

Skambant L. Bethoveno „Kailinio Elizo“ muzikai, vaikai žavisi I. Šiškino paveikslų reprodukcijomis „Žiema“, I. Grabaro „Žiemos peizažas“, D. Aleksandrovo „Žiemos pasaka“, fotografijomis apie žiemą. Mokytojas užduoda vaikams klausimus: ar jums patiko nuotraukos? kas tau patiko labiausiai? Kokį metų laiką Lesovichok pavaizdavo menininkas? Ką bendro turi visos nuotraukos?

AT. Klausytis eilėraščių apie žiemą.

Sužavėtas nematomo

Miškas snaudžia po miego pasaka.

Kaip balta skara

Pušis susirišo.

S. Jeseninas

Kuriems iš paveikslų galima priskirti šias linijas? Kodėl taip nusprendėte? (Vaikų atsakymai.)

Baltas beržas

po mano langu

padengtas sniegu,

Tiksliai sidabrinis.

Ant pūkuotų šakų

sniego riba,

Lapai pražydo

Baltas pakraštys.

S. Jeseninas

AT.Į kokį paveikslą tinka šis eilėraštis? (Vaikų atsakymai.) Miško dailininke, dabar išmokysime pasidaryti popierines sniego gniūžtes.

Vyksta kūno kultūros užsiėmimas pagal A. Vivaldi muziką „Žiema“. Popieriniai vaikai suglamžo sniego gniūžtes ir meta į krepšį.

AT. Vaikinai, tuoj užklups pūga. Pats metas ruoštis kelyje, kol takas visiškai pasidengs sniegu. Padėkokime dailininkui Lesovichok ir atsisveikinkime su juo. Užsimerk.

stebuklinga lazdele,

Vienas du trys -

Nuvesk mus atgal į darželį.

Štai mes grįžome. Kur mes buvome? (Vaikų atsakymai.) Padarykime ir grupėje tapybos darbų parodą žiemos miškas. Ko tam reikia? (Vaikų atsakymai.) Virsime į magijos menininkai ir vaizduoti žiemos mišką. Tegul kiekvienas iš jūsų pasirenka jam reikalingą medžiagą.

Vaikai pasirenka medžiagas būsimam darbui.

AT. Vaikinai, pasakykite man, kaip galite pavaizduoti mišką naudojant šias medžiagas?

Vyresnio pogrupio vaikai. Medžio kamienas gali būti pagamintas iš vamzdelio arba piešti. Ant medžių sniegą vaizduojame vatos, kiaušinių lukštų, servetėlių gumuliukų pagalba. Nupieškite sniego pusnis su ryžiais, manų kruopomis. Dangus ir debesys yra kiautas.

Vyresnio pogrupio vaikai raginami pasiimti viską, ko reikia darbui. Su vidurinio pogrupio vaikais mokytojas pakartoja klijų, dažų, žirklių naudojimo taisykles. Jų darbui siūlomi vamzdeliai, vata, servetėlės, kriauklės.

Atlikti darbus pagal muzikinis akompanimentas P. Čaikovskio „Metų laikai“. Mokytojas teikia individualią pagalbą.

Pamokos pabaigoje piešiniai pakabinami iš anksto paruoštoje vietoje.

AT. Puiku, vaikinai, jūs visi padarėte viską, ką galėjote! Mes tapome tikri paveikslų galerijažiemos miškas. Dabar papasakokite apie savo mišką, ir piešiniai jums padės.

Mokytojas su vaikais prisimena eilėraščius apie žiemą.