Šaknis kaip susijusių žodžių dalis. Žodžio šaknis
![Šaknis kaip susijusių žodžių dalis. Žodžio šaknis](/uploads/780d3a81036ae43611c9b55fff198699.jpg)
Taip pat skaitykite
Molčanova Natalija Nikolaevna pradinės mokyklos mokytoja
Rusų kalbos pamoka 2 klasėje
(vadovėlis Ramzaeva T.G. )
Tema:Šaknis kaip įprasta susijusių žodžių dalis.
Tikslai: Sudaryti sąlygas šaknies sąvokai susidaryti ir jos radimo algoritmui sudaryti.
Užduotys:
Švietimas:
- pateikti giminingų žodžių sąvoką, žodžio reikšmę giminingų grupėje
Išmok atpažinti šaknį;
Švietimo:
Ugdyti gebėjimą rasti bandomąjį žodį iš giminingų žodžių grupės;
Lavinti kalbą, papildyti žodyną;
Lavinti rašybos budrumą, dėmesį, mąstymą;
Pedagogai:
Ugdykite atsakomybės už savo darbą jausmą, savitarpio pagalbos jausmą;
Ugdykite tikslumą, darbštumą.
Įranga:
Dalomoji medžiaga:
Užduotis kiekvienai grupei
Trys kortelių lygiai
beržo piešinys
Beržo lapai geltonos, raudonos ir žalios spalvos
Projektorius, kompiuteris
Microsoft Power Point pristatymas
Edukacinės veiklos organizavimas: individualus, frontalinis, darbas grupėse.
Aiškinamasis raštas
Tai pirmoji pamoka šia tema. 2 klasėje šiai temai skiriama 9 val.
Pamoka prasideda emocine nuotaika. Kaligrafijos minutė leidžia lavinti dėmesio apimtį ir pasiskirstymą, stebėjimą, susikaupimą, analitinį ir sintetinį mąstymą. Taigi, tobulinant grafikos įgūdžius, gilinamos žinios studijuojamomis rusų kalbos temomis.
Žodyno ir rašybos darbuose vaikai, įvardindami esminius daikto požymius, patys nustato jo leksinę reikšmę. Mano papildymas didina susidomėjimą žodžiu, taigi ir kalba kaip visuma, gilina ir plečia vaikų žinias apie juos supantį pasaulį, padeda geriau įsiminti žodžio reikšmę ir rašybą ir, žinoma, užkerta kelią akademinėms nesėkmėms.
Naujos medžiagos studijavimo etape paieškos metodas naudojamas iš dalies.
Kartu atrinkome susijusius žodžius, lygindami jų leksinę reikšmę ir rašybą. Vaikai prisiminė sąvoką „susiję žodžiai“. Nauja „šaknies“ sąvoka
vaikai „išgauti“ savarankiškai dirbant su vadovėliu.
Konsolidavimas vyksta grupinio darbo forma, kai vaikai turi išskirti žodį, remiantis dviem susijusių žodžių ženklais.
Savarankiškas darbas atliekamas diferencijuotai. Mokiniams buvo įteiktos trijų lygių kortelės.
Visus pamokos etapus stengiausi nukreipti į temos atskleidimą, ko pasekoje vaikai puikiai įsisavino giminingų žodžių sampratą, išmoko išskirti šaknį pagal pagrindinius požymius.
Užsiėmimų metu:
1. Emocinė nuotaika
Vaikinai, šiandien pamokoje turime rimto darbo. Teigiamai nusiteikime pamokai, šypsokimės vieni kitiems, linkime sėkmės.
2. Kaligrafijos akimirka
Ant stalo: meškėnas, tinklelis, ežiukas, beržas(2 skaidrė)
Skaityk žodžius.
Šiandien, kaligrafijos minutę, mes parašysime laišką, kuris yra visuose šiuose žodžiuose. Nustatykite, kokia tai raidė. (e)
Į kokias dvi grupes ji gali suskirstyti šiuos žodžius?
(žodžiuose tinklelis, beržas laišką ežymi garsą [ e ] tai 1 grupė,
žodžiuose meškėnas, ežiukas laišką ežymi du garsus [th] ir [e])
ją(3, 4 skaidrės)
- Užsirašyti.
Nustatykite antrosios eilutės raidžių sekos modelį:
era erb erv er…(5 skaidrė)
( Mažoji raidė e ir mažosiomis raidėmis R pakaitomis su iš eilės einančiomis abėcėlės raidėmis)
Parašykite siūlomą raidžių seriją nurodyta seka iki eilutės pabaigos.
3. Žodynas – rašybos darbas
Kuriuos iš šių žodžių su nežymėtu nekirčiuotu balsiu esame sutikę anksčiau?
Kokią raidę turime atsiminti?
Įvardykite esmines beržo savybes.
(lapuočiai su balta žieve ir širdies formos lapais)
Beržas Rusijoje yra pats mylimiausias medis. Senovėje Naujieji metai prasidėdavo šventine ceremonija ne prie eglutės, o prie beržo. Beržo Naujieji metai truko iki 1343 m. Yra daug dainų ir eilėraščių apie beržą.
Užsirašykite žodį beržas, pabraukite nekirčiuotą balsį, kirčiuokite (6 skaidrė)
O kaip jūs meiliai pavadintumėte beržą?
(beržas, beržas)
Kaip vadinasi grybas, augantis po beržu?
(baravykas)
Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai?
(beržas)
Palyginkite šiuos žodžius pagal reikšmę.
(artima prasme)
Palyginkite šiuos žodžius pagal rašybą.
(bendra dalis - beržai)
Mokymosi užduoties teiginys
- Vaikinai, kas prisimena žodžių pavadinimus, kurie turi bendrą dalį ir bendrą reikšmę?
- O gal kas žino kaip vadinasi ši bendra giminingų žodžių dalis?
- Kaip manote, ką veiksime klasėje?
- Ko norėtum išmokti? (7 skaidrė)
- Kur apie tai galima sužinoti? (pas mokytoją, vadovėlyje, ...)
- Pradėkime nuo vadovėlio.
Naujų žinių formavimas
Perskaitykite taisyklę vadovėlyje p.43 (Ramzaeva T.G.)
Kokie žodžiai yra susiję? (8 skaidrė)
bendra dalis
Kaip vadinasi giminingų žodžių bendroji dalis?
bendrą reikšmę
Koks kitas žodis reiškia susijusius žodžius?
vienašaknis
Grafiškai šaknis paryškinta lanku (ekranu)
Raskime ir išskirkime šaknį mūsų susijusių žodžių grandinės žodžiuose.
Beržas, beržas, beržas, baravykas, beržas.(9 skaidrė)
Ką reikia padaryti norint nustatyti žodžio šaknį?
Sudaromas algoritmas: (10 skaidrė)
1. Nustatykite žodžio reikšmę.
2. Paimkite susijusius žodžius.
3. Raskite bendrą dalį – šaknį.
6. Kūno kultūra
Ant kalno auga beržas
Laikosi tiesiai, nugara tiesi.
Jai nelengva gyventi pasaulyje...
Vėjas sukasi, vėjas sukasi.
Bet beržas tik linksta,
Neliūdna – juokiasi.
Grėsmingai pučia laisvas vėjas
Ant jauno beržo.
Vėjas pradėjo slūgti.
Ir mes nusiraminome!
7. Tvirtinimas. Grupinis darbas. (11 skaidrė)
Perskaitykite žodžių grandinę. Raskite perteklių. Vienšakniuose žodžiuose pažymėkite šaknį.
valanda, valanda, laikrodininkas, dalis
Nosis, porteris, snapelis, nosis.
Šerkšnas, šaltas, šerkšnas, sušalęs.
Vanduo, vanduo, vanduo, švinas.
Drąsus, drąsus, drąsus, drąsus.
Motas, šiukšlės, išpeštos, šiukšlintos.
Apžiūra (12 skaidrė)
Ką pastebėjote atlikdami šią užduotį?
Įvardykite du vienašaknių žodžių požymius.
Pratimas, skirtas sumažinti akių įtampą (13 skaidrė)
Savarankiškas darbas
Individualios diferencijuotos užduotys trijų lygių kortelėse.
ašlygiu Pagalvok taip:
Užsirašykite žodžius. Pasirinkite bendrą dalį„Žodžiai duona ir duonos krepšelis turi tą patį
(šaknis).šaknis yra duona. Jie turi bendrą reikšmę:
duonos dėžutė -
Tai indas, kuriame laikoma duona. Taigi
Duona yra duonos krepšelis, ranka yra kumštinė pirštinė, žodžiai duona ir duonos krepšelis turi tą pačią šaknį.
gėlės – gėlynas, šviesa – lempa.
IIlygiu
Raskite žodžių grupę su ta pačia šaknimi. Užrašykite juos eilutėje. Pažymėkite šaknį.
Pastatėme paukščių namelį
Linksmam varnėnui.
Pakabinome paukščių namelį
Visai šalia verandos.
Visa keturių asmenų šeima
Gyvena Tomo namuose:
Motina, tėvas ir starkiai -
Juodos plunksnos.
Maitina mamą cypiančią,
Visą dieną varnėnai verkia:
Mes norime papildymo
Musė ir ožka!
IIIlygiu
Iš šios serijos poromis išrašykite vienos šaknies žodžius: patikrinimas - patikrinamas.
Pasirinkite jų šaknį. Įdėkite trūkstamas raides.
D ... brota, t ... snarglius, l ... čit, n ... tna, d ... bry, l ... chenie, t ... sny, n ... akmeninė.
Pavyzdys: mėlyna - mėlyna.
Rezultatas
- Kokia tema dirbome?
- ko išmokai?
- Išvardykite du susijusius žodžius.
- Koks kitas žodis reiškia susijusius žodžius?
Atspindys
(14 skaidrė)
Aprengkime savo beržą, tai šiandien bus mūsų „Sėkmės medis“.
Žalią lapą pakabina tie, kurie viską suprato pamokoje, geltoną - tie, kuriems dar kyla klausimų šia tema, raudoną lapą - kas nesidomėjo pamoka ir nieko nesuprato.
Sudarykite susijusių žodžių grandinę su šaknimi miškas.
Sudarykite sakinį vienu iš žodžių.
Žodžiai, turintys tą pačią šaknį, vadinami vienašakniais. Pavyzdžiui, žodžiai mokyti, studentas, mokytojas, studijuoti, švietimas, mokslininkas, mokytis, mokytis, mokytis turi tą pačią šaknį -uch-, todėl yra tos pačios šaknies.
Žodžiai krūmas, krūmas, krūmas, krūmas, krūmas - turi tą pačią šaknį, nes juose yra ta pati šaknis krūmas - ir žymi su krūmu susijusius objektus, ženklus ar veiksmus. Žodžiai su ta pačia šaknimi sudaro žodžių darybos lizdą. Lizdai gali būti dideli arba maži. Taigi, lizdas su šaknimi -uch- yra žymiai didesnis nei lizdas su šaknimi -krūmu-.
Taisyklė Norėdami rasti žodžio šaknį, turite palyginti kelis susijusius žodžius pagal reikšmę ir paryškinti juose bendrąją dalį.
šaknis yra vienintelė privaloma žodžio dalis. Nėra žodžių be šaknies, tuo tarpu yra daug žodžių be priešdėlių, priesagų (stol) ir be galūnių
Norėdami patikrinti nekirčiuotą balsį žodžio šaknyje: reikia pasirinkti vienašaknį žodį, kad balsė būtų kirčiuojama Pavyzdžiai: Pakilti - pakilti - E M ... l ... doy - jaunas, jaunas - Oh O nuostabu - nuostabu - Ir M ... rskoy - jūra - O
Žodžiai, kuriuos reikia patikrinti Kailis… Raudona… vye Malonumas… M… t… t… leno Raudona… sata D… sumedėjusi Bandomieji žodžiai Kailis Kreivas Stebuklas Žalios Gražesnės medienos
Nepažymėtos balsės šaknyje Rusų kalboje yra žodžių, kurių rašybą reikia ieškoti žodynuose arba įsiminti. Žodžiai su nepažymėtomis balsėmis yra žodyno žodžiai. Pavyzdys: pieštukas, karvė.
MBOU "Pervomaiskaya vidurinė mokykla Nr. 2"
Altajaus krašto Biysko rajonas
Pamokos tema:
Šaknis kaip įprasta susijusių žodžių dalis
2 klasė (1–4)
EMC "Perspektyvinė pradinė mokykla"
(Vadovėlis: N.A. Churakova "Rusų kalba. 2 klasė")
Pradinės mokyklos mokytoja
Skaityk žodžius.
Šiandien, kaligrafijos minutę, mes parašysime laišką, kuris yra visuose šiuose žodžiuose. Nustatykite, kokia tai raidė.
Į kokias dvi grupes ji gali suskirstyti šiuos žodžius? (3 skaidrė)
ją (4, 5 skaidrės)
- Užsirašyti.
Nustatykite antrosios eilutės raidžių sekos modelį:era erb erv er… (6 skaidrė)
Parašykite siūlomą raidžių seriją nurodyta seka iki eilutės pabaigos.
Kuriuos iš šių žodžių su nežymėtu nekirčiuotu balsiu esame sutikę anksčiau?
Kokią raidę turime atsiminti?
Kodėl?
Įvardykite esmines beržo savybes.
Beržas Rusijoje yra pats mylimiausias medis. Senovėje Naujieji metai prasidėdavo šventine ceremonija ne prie eglutės, o prie beržo. Beržo Naujieji metai truko iki 1343 m. Yra daug dainų ir eilėraščių apie beržą.
Užsirašykite žodį beržas, pabraukite nekirčiuotą balsį, kirčiuokite(7 skaidrė)
O kaip jūs meiliai pavadintumėte beržą?
Kaip vadinasi grybas, augantis po beržu?
Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai?
Palyginkite šiuos žodžius pagal reikšmę.
Palyginkite šiuos žodžius pagal rašybą.
raidė e
žodžiuosetinklelis, beržas laiškąe žymi garsą [ e ] tai 1 grupė,
žodžiuosemeškėnas, ežiukas laiškąe žymi du garsus [y '] ir [e]
Mažoji raidėe ir mažosiomis raidėmisR pakaitomis su iš eilės einančiomis abėcėlės raidėmis
Beržas
lapuočių medis su balta žieve ir širdies formos lapais
beržas, beržas
baravykas
beržynas
artima prasme
bendroji dalis – beržai
Reguliavimo:
išsakyti savo nuomonę;
Komunikacinis:
Kognityvinis:
gebėjimo naudoti logines palyginimo, analizės, apibendrinimo, klasifikavimo, analogijų nustatymo, remtis žinomomis sąvokomis operacijas formavimas.
3. Ugdymo užduoties išdėstymas
Tikslas: organizuoti komunikacinę sąveiką, kurios metu nustatoma ir suformuluojama pamokos tematiksluspamoka
- Vaikinai, kas prisimena žodžių pavadinimus, kurie turi bendrą dalį ir bendrą reikšmę?
- O gal kas žino, kaip vadinasi ši bendra giminingų žodžių dalis?
- Kaip manote, ką veiksime klasėje?
Kokia bus pamokos tema?
Perskaitykite pamokos temą turinyje, atsiverskite norimą puslapį.
Koks mūsų pamokos tikslas?
Suplanuokime savo veiklą pamokoje:
- Kur apie tai galima sužinoti?
Pradėkime nuo vadovėlio.
Atidarykite vadovėlį. Nustatykite pamokos temą. Išsikelkite sau mokymosi tikslą.
Planuojame veiklą klasėje.
Mokytojas, vadovėlyje,...
Reguliavimo:
mokymosi užduoties nustatymas remiantis koreliacija to, ką mokiniai jau žino ir išmoko, ir to, kas dar nežinoma;
Kognityvinis:
įvaldyti gebėjimą priimti ir išlaikyti ugdymo tikslą ir uždavinius;
Komunikacinis:
gebėjimo bendradarbiauti su mokytoju ir bendraamžiais sprendžiant ugdymo problemas formavimas.
4. Išbristi iš sunkumų projekto kūrimas
Tikslas:
Gebėjimo išgauti informaciją, reikalingą naujoms žinioms atrasti, ugdymas;
- dialogo organizavimas, leidžiantis nustatyti ryšius tarp tiriamų ir naujų žinių, atrasti naujų aspektų jau žinomoje srityje.
Darbas su vadovėliu .
Perskaitykite taisyklę vadovėlyje
su. 96 (Churakova N.A.)(
(9 skaidrė)
Kaip vadinasi giminingų žodžių bendroji dalis?
Koks kitas žodis reiškia susijusius žodžius?
Grafiškai šaknis paryškinta lanku (ekranu)
Raskime ir išskirkime šaknį mūsų susijusių žodžių grandinės žodžiuose.
Beržas, beržas, beržas, baravykas, beržas. (10 skaidrė)
Ką reikia padaryti norint nustatyti žodžio šaknį?
Pvz. 68 p. 96 (
Kokie žodžiai bus susiję?
Kokie žodžiai buvo „papildomi“?
Mokinys skaito taisyklę
Šaknis
Vienašaknis
Atsakymas
Reguliavimo:
planuoti savo veiklą pagal užduotį ir ieškoti jos įgyvendinimo priemonių;
Kognityvinis:
reikalingos informacijos paieška ir parinkimas, informacijos paieškos metodų taikymas, taip pat ir kompiuterinių priemonių pagalba;
Komunikacinis:
gebėjimo bendradarbiauti su mokytoju ir bendraamžiais sprendžiant ugdymo problemas formavimas;
5. Pastatyto projekto įgyvendinimas
Tikslas:planuoti veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas.
Kaip nustatyti, ar žodžiai yra susiję? Sudarykime algoritmą.
Sudaromas algoritmas: (11 skaidrė)
1. Nustatykite žodžio reikšmę.
2. Paimkite susijusius žodžius.
3. Raskite bendrą dalį – šaknį.
Darbas pagal planą
Reguliavimo :
Kognityvinis:
veiklos algoritmo kūrimas, sąmoningas kalbos teiginio konstravimas.
Komunikabilus :
gebėjimo bendradarbiauti su mokytoju ir bendraamžiais sprendžiant ugdymo problemas formavimas;
6.Fizminutka
Tikslas: fizinių ir dvasinių jėgų atkūrimas,pašalinti dinaminį nuovargį, atkurti darbingumą.
akių mankšta
Jei perskaičiau porą susijusių žodžių, ploji rankomis. Jei įvardinu porą žodžių, kurie nesusiję, pakreipiate į dešinę, į kairę. Pabandykite suskaičiuoti, kiek susijusių žodžių porų buvo pavadinta.
Miškas – girininkas, upė – plaustas, siena – vinis, katė – katė, sodas – sodas, pietūs – stalas, namas – namai, namas – dūmai, grybas – grybas.(12 skaidrė)
Vaikai daro pratimus
Reguliavimo :
gebėjimo kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus formavimas
7. Pirminis mokomosios medžiagos konsolidavimas
Grupinis darbas nešiojamuose kompiuteriuose.
Tikslas: ugdyti gebėjimą dirbti grupėje pagal nurodytus kriterijus.
Užduotis bus atliekama pagal algoritmą nešiojamuosiuose kompiuteriuose grupėse.
Instrukcija:
Turite pasirinkti vieną iš siūlomų variantų. Jei žodžio fonas pasidaro raudonas, vadinasi, suklydote, jei žalias – atsakymas teisingas.
Ką pastebėjote atlikdami šią užduotį?
Įvardykite du vienašaknių žodžių požymius.
Darbo grupėje taisyklių kartojimas.
Darbo su nešiojamaisiais kompiuteriais taisyklių kartojimas.
Darbas grupėse nešiojamaisiais kompiuteriais pagal ESM mokymo simuliatorius "Vienašakniai žodžiai"
Vaikai vaidina, mokytojas kontroliuoja.
Reguliavimo :
Atlikus veiksmą atlikti reikiamus koregavimus, remdamasis jo vertinimu ir atsižvelgdamas į padarytų klaidų pobūdį, išreiškia savo prielaidą.
Komunikabilus :
prisiimti atsakomybę už savo veiksmų rezultatus;
pažinimo :
įvaldyti vienašaknius žodžius ir išryškinti žodžio šaknį;
reikalingos informacijos parinkimas, informacijos paieškos metodų taikymas, taip pat ir kompiuterinių priemonių pagalba;
Naujų žinių įtraukimas į sistemą
Savarankiškas darbas
Individualios diferencijuotos užduotys1 priedėlis
Dirba savarankišką darbą
Reguliavimo:
gebėjimo kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus, prisiimti atsakomybę, rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą formavimas;
Asmeninis :
mokymosi veiksmų algoritmo suvokimas;
8. Pamokos rezultatas.
Tikslas:pataisyti pamokoje įgytus naujus įgūdžius.
- Kokia tema dirbome?
Koks pamokos tikslas?
Ar mes tai pasiekėme?
- Išvardykite du susijusius žodžius.
- Koks kitas žodis reiškia susijusius žodžius?
Pakartokite algoritmą.
Kas buvo įdomu?
Kodėl mums reikia žinoti šias taisykles?
Paraštėse pasirašykite pamokos pažymį.
(13 skaidrė)
Atsakymas
Įvertinkite jų darbą pamokoje, žinias šia tema
Asmeninis:
Reguliavimo:
gebėjimo kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus, prisiimti atsakomybę formavimasKomunikacinis:
stebėti partnerio veiksmus, rasti netikslumų ir juos ištaisyti.
9. Refleksija.
Tikslas: organizuoti studentų savo veiklos refleksiją ir įsivertinimą.
D/Z
Pasipuoškime savo beržu, šiandien tai bus mūsų "Sėkmės medis"
Žalią lapą pritvirtina tie, kurie viską suprato pamokoje, geltoną lapą - tie, kuriems dar kyla klausimų šia tema, raudoną lapą - kas nesidomėjo pamoka ir nieko nesuprato.
uch. su. 96 ex. 69
Asmeninis:
gebėjimas įsivertinti remiantis ugdomosios veiklos sėkmės kriterijumi.
Literatūra:
Bakulina G.A. Jaunesnių moksleivių intelektinis ugdymas rusų kalbos pamokose. Maskva: Vladas, 1999 m
Undzenkova A., Sagirova O. Rusas su aistra. Jekaterinburgas, 2003 m
Churakova N.A. Rusų kalba. 2 klasė, 1 dalis, Maskva, Akademinis knyga / Vadovėlis, 2012 m
1 priedėlis
aš lygiu Pagalvok taip:
Užsirašykite žodžius. Pasirinkite bendrą dalį „Žodžiai duona ir duonos krepšelis turi tą patį
(šaknis). šaknis yra duona. Jie turi bendrą reikšmę:
duonos dėžutė -
Tai indas, kuriame laikoma duona. Taigi
Duona yra duonos krepšelis, ranka yra kumštinė pirštinė, žodžiai duona ir duonos krepšelis turi tą pačią šaknį.
gėlės – gėlynas, šviesa – lempa.
II lygiu
Raskite žodžių grupę su ta pačia šaknimi. Užrašykite juos eilutėje. Pažymėkite šaknį.
Pastatėme paukščių namelį
Linksmam varnėnui.
Pakabinome paukščių namelį
Visai šalia verandos.
Visa keturių asmenų šeima
Gyvena Tomo namuose:
Motina, tėvas ir starkiai -
Juodos plunksnos.
Maitina mamą cypiančią,
Visą dieną varnėnai verkia:
Mes norime papildymo
Musė ir ožka!
III lygiu
Iš šios serijos poromis išrašykite vienos šaknies žodžius: patikrinimas - patikrinamas.
Pasirinkite jų šaknį. Įdėkite trūkstamas raides.
D ... brota, t ... snarglius, l ... čit, n ... tna, d ... bry, l ... chenie, t ... sny, n ... akmeninė.
Pavyzdys: mėlyna - mėlyna.
2 priedas
rusų kalbos pamoka,
Tema: Šaknis yra bendroji susijusių žodžių dalis.
Pamokos tipas: mokymosi pamoka.
Klasė - 2 "B"
Tikslas:
rasti giminingus žodžius pagal jų ypatybes, viena giminingų žodžių šaknies rašybos pratimas.
Mokytojo užduotys:formuoti naujus veikimo būdus, mokyti dirbti pagal planą, algoritmą;lavinti emocinę sferą, kūrybinį mąstymą; susieti su vaiko gyvenimo patirtimi.
Planuojami rezultatai:
tema:
giminingų žodžių radimas pagal jų savybes, veikimas pagal algoritmą, „šaknų paslapties“ įvaldymas.
Asmeninis:
- ugdomojo ir pažintinio susidomėjimo mokomąją medžiaga pasireiškimas.
Universali mokymosi veikla:
reguliavimo
- užsiėmimo tikslo nustatymas pamokoje su mokytojo pagalba;
- gebėjimas dirbti pagal mokytojo pasiūlytą planą;
pažinimo
- algoritmo sudarymas vadovaujant mokytojui;
komunikabilus
kalbos ugdymas, meilės rusų kalbai skiepijimas.
Technologijos naudojimas:probleminė-dialoginė technologija
Švietimo darbo organizavimo forma:frontalinis, grupinis, individualus.
Rusų kalbos pamokos technologinis žemėlapis
tema: "Šaknis yra bendroji susijusių žodžių dalis"
Scena | Mokytojo veikla | Studentų veikla | Susiformavo UUD |
organizacinis etapas. | Sveikinimai. Patikrinkime pasirengimą. | Sveiki mokytojai. | Komunikacinis:pasisveikinimo metu bendrauti su mokytoju Reguliavimo: |
Žinių atnaujinimas | Darbas sąsiuvinyje.
Perskaitykite žodį. Siūlau ištirti šį žodį. Kokius klausimus, užduotis galite sugalvoti šiam žodžiui? Pavyzdys: kiek raidžių, skiemenų, priebalsių, balsių. Pasiūlymo sudarymas. Pasirinkite žodžiui susijusius žodžius stalo . Kas yra bendra šių žodžių dalis? Bendroji giminingų žodžių dalis vadinama šaknimi. Šaknies ištraukimas. Pavyzdys: lentelė, st.lovaya, st.k, st.leshnitsa. | Mokiniai užrašo skaičių į sąsiuvinius, klasės darbus. Užsirašykite žodį stalo , Didžioji raidė SU. Mokiniai dirba su žodžiais stalo . Diskutuoti, rašyti. vaikų prielaidos. | Komunikacinis:Klausytis pašnekovo; Kurkite teiginius, kurie būtų suprantami pašnekovui Kognityvinis: Pabrėžkite esminę informaciją. Reguliavimo: Priimti ir išsaugoti mokymosi tikslą ir užduotį; Papildyti, patikslinti išsakytas nuomones dėl užduoties esmės. |
Mokymosi užduoties teiginys | Jūs ir aš vis dar turime neišspręstų rašybos klaidų. Išspręskite šias rašybos problemas. Kodėl rezultatai skiriasi? Ko mes dar nežinome? Arba: ką dar reikia praktikuoti? Kaip manote, kokia pamokos tema? Šaknis. Kokias užduotis išsikelsime sau? PHYSMINUTKA (pirštų gimnastika) | Mokiniai įdeda raides į langelius. Jie tikrina. | Reguliavimo: Mokėti klausytis pagal užsibrėžtą tikslą; Priimti ir išsaugoti mokymosi tikslą ir užduotį; Papildyti, patikslinti išsakytas nuomones dėl užduoties esmės Kognityvinis: Padaryti prielaidas apie siūlomą pamokos temą; Klausyti mokytojų; Atsakykite į mokytojo klausimus Komunikacinis:Bendraukite su mokytoju nustatydami mokymosi užduotį, atliekamą priekiniu režimu |
„Naujų“ žinių atradimas | Darbas su vadovėliu. Grupinis darbas. 29 pratimas Dabar dirbsite grupėse. Taigi, kiekvienoje grupėje turime pasirinkti lyderį. Koks jos vaidmuo? Kiekviena grupė dirba su savo žodžių grupe. 1 grupė – grybas 2 grupė – plojimai 3 grupė - dovana 4 grupė - balta O darbo planas toks:
Mokytojas padeda grupėms užmegzti dialogą, vedant jas prie lemiamos hipotezės. Ar visų susijusių žodžių šaknis parašėte taip pat? Kodėl? Suformuluokite taisyklę. | Pasirūpinkite, kad kiekvienas išsakytų savo nuomonę ir dirbtų griežtai pagal planą. Susijusių žodžių paieškos taisyklė. Kiek grupių, tiek taisyklių Vaikai dirba grupėse ir formuluoja taisyklę. Žodžių rašymas. Šaknų ištraukimas. | Reguliavimo: Papildyti, patikslinti išsakytas nuomones dėl užduoties esmės Komunikacinis: Kognityvinis: |
Pirminis tvirtinimas | Palyginkime savo taisykles su vadovėlio taisyklėmis. Ar viską padarėme teisingai? Puslapis 14, 17 p. Sudarykite algoritmą: kaip elgsitės, jei jums reikės rasti susijusių žodžių. Sukurkite susijusių žodžių šaknų rašymo algoritmą. Fizminutka Probleminė situacija grupėms: rasti „spąstus“. 1 grupė - žuvis, ry P ka, žuvis, žvejys. 2 grupė - žolė, tra f ka, žolė, žolės stiebas. 3 grupė – namas, taip meška, namas, pyragas. 4 grupė - ąžuolas, du p, ąžuolas. | Kalbamos taisyklės. Palyginkite su vadovėliu, padarykite išvadą. Jie išsako savo galimybes, diskutuoja, užrašo žodžius, išryškina šaknį. | Reguliavimo: - - atlikti mokymosi veiklą materializuota, žodine ar mintine forma; naudoti kalbą savo veiksmams reguliuoti; Papildyti, patikslinti išsakytas nuomones dėl užduoties esmės Vykdykite abipusę kontrolę. Komunikacinis:Savo veiksmų refleksija (visas dalykinio turinio ir atliekamų veiksmų sąlygų atvaizdavimas). Gebėti suformuluoti savo nuomonę ir poziciją. Kognityvinis: Sąmoningai ir savanoriškai kurkite kalbos teiginį žodžiu |
Atspindys. | Ar mums pavyko įvaldyti susijusių žodžių paieškos būdą? Kaip? Kas tau patiko pamokoje? | Pateikite žodinį įvertinimą. | Komunikacinis: - Savo veiksmų refleksija (visas dalykinio turinio ir atliekamų veiksmų sąlygų atvaizdavimas). |
Savivaldybės švietimo įstaiga
Krasnensky rajonas Belgorodo sritis
Savivaldybės konkurso medžiaga
„Mano geriausia pamoka“
"Šaknis kaip bendra susijusių žodžių dalis"
Rusų kalbos pamokos metmenys
2 B klasė
Pradinės mokyklos mokytoja
savivaldybės švietimo įstaiga
Novoukolovsko vidurinė mokykla
Aksenova Galina Valentinovna
2017 m
Temos tyrimo technologinis žemėlapis
„Šaknis kaip giminingų žodžių bendroji dalis“ 2 klasė
mokinių idėjų apie du giminingų žodžių ženklus įtvirtinimas. (žodžiai, turintys bendrą dalį, ir žodžiai, kurių reikšmė yra artima.)Užduotys:
edukacinis: moralinio ir etiško elgesio normų formavimas įvairiose darbo formose;
metasubject: darbo su vadovėliu įgūdžių ugdymas; psichinių operacijų kūrimas: analizė, sintezė, apibendrinimas; mokinių žodyno tikslinimas ir papildymas vartojant terminiją;
tema: plėsti mokinių žinias apie giminingus žodžius; išmokti naudotis įvairių tipų žodynais;
sudaryti sąlygas sėkmingam studijuojamos medžiagos konsolidavimui.
Planuojamas rezultatas
Pažinimo įgūdžiai:
- paaiškinti giminingų žodžių skiriamuosius požymius ir pagrįsti savo nuomonę.
Reguliavimo įgūdžiai:
_ suprasti ir išlaikyti mokymosi užduotį, planuoti savo veiksmus.
- atlikti užduotį pagal taisyklę.
Atlikite galutinę kontrolę.
Bendravimo įgūdžiai:
- suformuluokite aiškius teiginius naudodami terminus.
Leiskite įvairiems požiūriams.
Kontroliuokite partnerio veiksmus.
Prekės įgūdžiai:
Žinoti ir mokėti taikyti bendrąją giminingų žodžių šaknų rašymo taisyklę.
Ištaisyti dviejų susijusių žodžių ženklų idėją.
Išmokite rasti susijusių žodžių.
Gebėti spręsti problemines situacijas.
Pagrindinės sąvokos
Sąvokos: susiję žodžiai;
šaknis.
Bendravimas tarp dalykinių dalykų
Rusų kalba, literatūros skaitymas.
Ištekliai:
- pagrindinis
Vadovėlis S.V.Ivanovas, A.O.Evdokimova „Rusų kalba“ 2 klasė, 1 dalis.
Pristatymas, video.
Kosmoso organizavimas
Darbas priekyje, individualiai, poromis, grupėmis.
Darytojasbesimokantis
Mokytojo veikla
Kiekvieno etapo ugdomosios ir ugdomosios užduotys
Susiformavo UUD
aš etapas . Laiko organizavimas
Tikslas: 1) motyvuoti mokinius mokymosi veiklai kuriant emocinę aplinką;
2) nustatyti pamokos turinį.
Patikrinkite darbo vietos pasirengimą, pasveikinkite mokytoją. Pasiruošimas darbui.
Paruošia vaikus darbui, sukuria draugišką darbo atmosferą klasėje.
Aš scenoje. Organizacinis
momentas.
Tai nauja diena. Šiandien mes vėl visi kartu. Esame ramūs, malonūs ir svetingi. Mes visi sveiki. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Iškvėpkite vakarykštį apmaudą. Pamiršk apie ją. Kvėpuokite rudens ryto gaiva ir grožiu, saulės spindulių šiluma. Paimk šalia sėdinčiojo ranką, pajusk jo rankų šilumą. Linkiu tau geros dienos.
Asmeninis: apsisprendimas;
Komunikacinis:
ugdymo planavimas
bendradarbiavimas su mokytojais ir
bendraamžių.
II etapas. Žinių atnaujinimas.
Tikslas: atnaujinti mokinių žinias;
formuoti vaikų idėjas apie tai, ko naujo jie išmoksta pamokoje;
pratimas inžodyno įgūdžius.
vystytis tarimasbudrumas;
- praturtinti žodyną, lavinti kalbą.
dirbti su informacija,
dalyvauti diskutuojant probleminiais klausimais, formuoti savo nuomonę ir ją argumentuoti.
Organizuoti priekinį darbą ieškant rašybos,
sudaryti sąlygas giminingų žodžių ženklų kartojimui; įtraukti studentus
aptarti probleminesklausimai;
organizuoti darbą su žodynu.
II etapas. Žinių atnaujinimas.
Įgyvendinimas edukacinėje veikloje.
1. Kaligrafija.
Meška miške rado medaus,
Mažai medaus, daug bičių.
Perskaitykite raštą
pasakyk savo kaimynui.
Kas pasiruošęs greitai kalbėti?...
Koks garsas kartojasi liežuvio suktuve? (mm*)
Kokia raidė laiške? ("um"-Mm)
Prisiminkite šio laiško rašybą.
skaidrė 1. Kaligrafija.
Pažiūrėkite į skaidrę ir tęskite raidžių grandinę.
Mm Mmm... (Mmmm Mmmm...)
2. Leksikos darbas .
Kur grybautojai padėjo grybus? (Krepšelis)2 skaidrė.
Kaip tariamas šis žodis ir kaip jis rašomas?
Kur galiu patikrinti žodžio rašybą?
Atidarykite rašybos žodyną ir suraskite šį žodį.
Užrašykite jį kitoje eilutėje.
Sudarykite ir užrašykite sakinį nauju žodžiu.
3 . Pamokos temos formulavimas ir tikslų išsikėlimas.
Perskaitykite žodžius po paveikslėliais.3 skaidrė.
Ar šie žodžiai turi tą pačią reikšmę? (bendra žodžių reikšmė yra vieta, kur jie gyvena)
Kuo šie namai skiriasi vienas nuo kito? (savo dydžiu)
Taigi, namas yra ... mažas namas, o namas yra ... didelis namas (kiekvienas iš šių žodžių turi savo semantinę reikšmę
Žodžiainamas, namas irnamas Ar šios trys to paties žodžio formos?
Kas dar juos vienija?
Ar kas nors žino, kaip vadinasi ši žodžio dalis?
Kas yra susiję žodžiai? (šaknis)
Suformuluokite pamokos temą (Šaknis kaip bendrinė giminingų žodžių dalis).skaidrė 4
Kokius tikslus išsikelsime sau?
- pratimas , kurioje? ..... (gebėdami rasti giminingus žodžius, paryškinkite šaknį);
- ką vystyti? ... (rašybos budrumas);
- kuo praturtinti? .. (žodynas, lavinti kalbą ..).
Komunikacinis:
ugdymo planavimas
bendradarbiavimas su mokytojais ir
bendraamžių. Kognityvinis:
loginė – objektų analizė, siekiant išryškinti požymius.
III
Vykdyti tarpusavio kontrolę ir teikti reikiamą savitarpio pagalbą bendradarbiaujant Įvertinti užduočių teisingumą.
Dalyvaukite probleminėse diskusijose
suformuluoti savo nuomonę ir ją pagrįsti.
Organizuoti priekinį darbą;
teikti
kontrolė
įgyvendinimui
užduotys.
III . Žinių aktualizavimas ir apibendrinimas.
Vadovėlio darbas
Atvira pamoka Nr. 27
1 pratimas. Raskite ir pavadinkite bendrąją dalį žodžių grupėmis.
Įrodykite, kad žodžiai yra susiję.
Reguliavimo : kontrolė, vertinimas, taisymas.
Komunikabilus : partnerio elgesio valdymas – kontrolė, partnerio veiksmų vertinimas.
pažinimo : bendrojo išsilavinimo - gebėjimas struktūrizuoti žinias, efektyviausių problemų sprendimo būdų pasirinkimas, gebėjimas sąmoningai ir savavališkai kurti kalbos teiginį, veiksmų metodų ir sąlygų apmąstymas.
Fizkultminutka. 1 priedėlis.
Organizuokite darbą poromis ir grupėmis
teikti
kontrolė
įgyvendinimui
užduotys.
– 2 pratimas Mes skaitome užduotį.
Ką tu darysi? (Raskite žodžius su ta pačia šaknimi. Užrašykite juos ir pažymėkite šaknį.)
Taigi, kas yra esmė?
-(bendra vertė)
Palyginkime savo išvadą su vadovėlio taisykle 81 p.
Kaip radai šaknį?
(pasirinkite susijusius žodžius).
Ar teisingai pasielgėme?
3 pratimas. Dirbame grupėmis.
Parašykite žodžių poras tokia tvarka:
1 grupė – giminingi žodžiai;
2 grupė – to paties žodžio formos.
aš V etapas.
Tikslas –
Įtvirtinti žinias apie giminingus žodžius ir žodžio šaknį;
Lavinti rašybos budrumą, kūrybinę vaizduotę;
Ugdyti gebėjimą rasti giminingus žodžius;
Sudaryti sąlygas sėkmingam studijuojamos medžiagos konsolidavimui.
Dalyvaukite praktiniame darbe ieškant susijusių žodžių.
Vykdyti abipusę kontrolę ir teikti reikiamą abipusę pagalbą bendradarbiaujant.
Įvertinkite užduočių teisingumą.
Dalyvauti diskutuojant probleminiais klausimais, suformuluoti savo nuomonę ir ją argumentuoti.
Organizuoti praktinį savarankišką darbą ieškant ir išskiriant šaknį gimininguose žodžiuose.
Organizuoti darbą
teikti
kontrolė
įgyvendinimui
užduotys.
Įgalinti mokinius
aptarti probleminesklausimus.
aš V etapas.
Apimtos medžiagos konsolidavimas
1.) Klausytis pasakos"Pasaka apie vandenį" (1 vaizdo klipas)
Kokios yra istorijos šaknys? (medžio šaknis ir žodžio šaknis)
2.)-Kas yra šaknis?
-(bendroji susijusių žodžių dalis)
3.) -Už gerą darbą pamokoje – turi žaidimą
„Russell Tenants“ (2 vaizdo klipas)
Reguliavimo:
Savarankiškas studijuotų žinių taikymas
V . Namų darbai
Namų darbų įrašymas į dienoraštį.
Namuose sukurkite ir užsirašykite vienašaknių žodžių grupes su šiomis šaknimis:
var, maistas, šaltis.5 skaidrė.
Reguliavimo:
Darbas su dienoraščiu
Vaš . Pamokos santrauka. Veiklos atspindys.
Tikslas:
1) apibendrinti pamokoje atliktus darbus; 2) forma
asmeninė atsakomybė už savo darbo rezultatus.
Suformuluokite galutinį savo darbo rezultatą pamokoje.
v. Apibendrinant pamoką.
Kokie buvo jūsų tikslai pamokos pradžioje?
(pasirinkite susijusius žodžius, paryškinkite šaknį)
Ar pavyko juos išspręsti?
Kur galime panaudoti šias žinias?
Atspindys. skaidrė 6.
Dabar tęskite sakinius...
- Sužinojau, kad...
-Aš supratau, kad……
- Kuo daugiau žinome, tuo daugiau...
Kas patenkintas savo darbu klasėje -
eiti prie lentos (plojimai),
kas gerai dirbo, atsistokite,
likusieji būkite atsargesni ir viskas susitvarkys.
Komunikabilus : gebėjimas pakankamai išsamiai ir tiksliai reikšti savo mintis.
Kognityvinis: atspindys.
Asmeninis: prasmės formavimas.
Prašymo forma
už dalyvavimą krypties mokytojų profesinių įgūdžių konkurse „Mano geriausia pamoka“. – pradinė mokykla už 2016/2017 mokslo metus
1. Autoriaus pavardė, vardas, patronimas (visa)
Aksenova Galina Valentinovna
2. Metai, mėnuo, gimtadienis
1976 m. balandžio 30 d
3. Darbo vietaSM "Novoukolovsko vidurinė mokykla"
Visas adresas: pašto kodas309875 kaimasNovoukolovas gatvėMokykla ,1
telefono faksas8-(47-262)-5-41-72 El nukolovo @ pašto dėžutę . lt
4. Padėtismokytojas
5. Pedagoginio darbo patirtis23 metai
6. Dėstomas dalykaspradinės klasės
7. Pamokos klasė___
2 B
__
Vaikų skaičius klasėje14
8. Autoriaus namų adresas (visas): rodyklė309584
prieš Larisovką , Žalioji gatvė, 99
9. Pilnas vardas ugdymo įstaigos vadovasKoniščeva Svetlana Aleksandrovna
DALYVAVIMĄ FINALE GARANTUOJAME.
Ugdymo įstaigos vadovo parašas
________________________________
M.P. Baigimo data08.04.2017.
Pamokos aiškinamasis raštas
Aksenova Galina Valentinovna
Klasė2 B
ProfesijaPradinės mokyklos mokytoja
Daiktasrusų kalba
Pamokos temaŠaknis kaip įprasta susijusių žodžių dalis.
Pamokos tipasMokymosi problemos nustatymo pamoka
Klasės charakteristika :
2 B klasėje mokosi 14 mokinių, iš jų 3 nebaigti, likusieji auga pilnose šeimose, 8 daugiavaikės šeimos. Iš esmės psichologinė situacija klasėje yra patenkinama. Komandos sanglaudos lygis yra maždaug 80%.
Mokymosi motyvacijos lygis vidutinis. Du mokiniai gali būti priskirti prie pedagogiškai apleistų, 10 mokinių turi mokymosi gebėjimų ir noro mokytis.
Į atviros pamokos ruošimą ir vedimą buvo galima įtraukti visus mokinius aktyviai dalyvauti. Darbas grupėse padėjo visus mokinius įtraukti į aktyvų darbą pamokoje. Pamokos metu mikroklimatas klasėje buvo draugiškas ir patogus.
Metodinis pamokos tikslas :
parodyti kolegoms mokymosi užduoties nustatymo pamokos vedimo metodiką.
Pamoka reiškia emocinio grįžtamojo ryšio buvimą, bendravimą su mokiniais, bendrą užduočių sprendimų paiešką.
Renkantis medžiagą pamokai, lemiamas veiksnys buvo mokymo programos reikalavimas mokinių pasirengimo lygiui (buvo atsižvelgta į klasės mokinių pasirengimo lygį).
Pamokos struktūra remiasi šių etapų deriniu: organizacinis, tikslų nustatymas, veiklos žinios ir įvairūs veiklos metodai, apibendrinimas ir išvadų formulavimas.
Pamokos tikslai ir uždaviniai:mokinių idėjų apie du giminingų žodžių ženklus įtvirtinimas.
UUD forma :
– Asmeninis UUD: Ugdyti gebėjimą reflektuoti, formuoti moralines ir etines gaires.
- Reguliavimo UUD: Formuoti gebėjimą kontroliuoti ir susitvardyti.
- Komunikacinis UUD: Bendrauti, išsakyti savo požiūrį, išklausyti kitus, laikytis bendravimo taisyklių; pagrįsti teiginius.
-
Kognityvinis UUD:
Orientavimasis darbo tekste; naršyti knygose; analizuoti kūrinį, siekiant nustatyti priežastinius ryšius, nustatyti autoriaus požiūrį į personažą, nustatyti asmeninį santykį su personažu, siekiant charakterizuoti veikėją.
Įranga: kompiuteris, ekranas, projektorius, prezentacija, video medžiaga, vadovėliai, žodynai.
Fizminutka1 priedėlis.
Kelkis, mums reikia pailsėti
Papurtykite pirštus.
Kelkis, rankas aukštyn
judinkite pirštus
Taigi jie judina ausis
Pilki zuikiai.
Tyliai sėlina ant kojų pirštų
Kaip lapės klaidžioja po miškus.
Vilkas apsidairo
Ir mes pasuksime galvas.
Dabar sėdime tyliai, tyliai
Būkime tylūs, kaip pelė duobėje.