Atvira dailės pamoka „Meškiukas“ viduriniame pogrupyje. Vidurinės grupės „meškos“ piešimo mazgų santrauka Piešimas meškos tema vidurinėje grupėje

Atvira dailės pamoka „Meškiukas“ viduriniame pogrupyje.  Piešimo mazgų santrauka
Atvira dailės pamoka „Meškiukas“ viduriniame pogrupyje. Vidurinės grupės „meškos“ piešimo mazgų santrauka Piešimas meškos tema vidurinėje grupėje

Vidurinės grupės vaizduojamojo meno pamokos santrauka „Kaip meška pasitiko pavasarį. Meškos piešimas»

Tikslas: įtvirtinti vaikų gebėjimą piešti baksant kietu pusiau sausu teptuku, piešti išilgai kontūro ir kontūro viduje.

Švietimas:

Įtvirtinti gebėjimą piešti guašu naudojant poke metodą.

Užtepkite piešinį ant viso paviršiaus.

Piešinyje perteikti meškos išvaizdos ypatybes.

Kuriama:

Ugdykite vaizduotę ir supančio pasaulio suvokimą,

pažintiniai gebėjimai;

Skatinkite smalsumo ugdymą.

Švietimas:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į laukinę gamtą;

Įtvirtinti žinias apie meškos išvaizdą ir gyvenimą pavasarį.

Ugdykite tikslumą darbe.

Įranga ir medžiaga: popieriaus lapas su meškos kontūrais, rudas guašas, juodas, geltonas, žalias, baltas guašas, kieti šepetėliai Nr.6 ir Nr.3, vatos pagaliukai, teptukų laikikliai, servetėlės ​​kiekvienam vaikui. Lentoje poke metodu nupieštas meškos pavyzdys.

Preliminarus darbas: Rusų liaudies pasakų „Maša ir lokys“, „Trys lokiai“, E. Charušino „Meška“ ir kitų pasakojimų apie gyvūnus skaitymas. E. Charušino iliustracijų nagrinėjimas. Pavasarį žiūrėti į nuotraukų iliustracijas su gyvūnais, kalbėti apie gyvūnų gyvenimą pavasarį, kalbėti apie pavasarinius gamtos pokyčius, stebėti pasivaikščiojimo metu.

Stalo žaidimas "Kas turi kokius namus?" Taikymas, gyvūnų modeliavimas.

Kurso eiga.

Įžanginė dalis.

Koks sezonas kieme? (Pavasaris)

Vaikinai, pagalvokime, kas ankstyvą pavasarį vyksta gamtoje (vaikų atsakymai).

(projektoriuje mokytojas parodo visus išvardintus pavasario ženklus, lydinčius pasakojimą).

Pabunda visa gyva, suskamba upelis, o ant atitirpusių lopinėlių pasirodo pirmieji žiedai - putinai, iš šiltųjų kraštų atskrenda paukščiai. Atėjo pavasaris. (Upės ledas nulūžo, pūtė šiltas vėjas, dangus giedras, pavasaris, sniegas ištirpo, žemė pasirodė).

Ar gyvūnai džiaugiasi pavasariu? (Taip) Kas atsitiks tiems gyvūnams, kurie buvo žiemos miego metu? (Jie atsibunda.) Teisingai, vaikinai.

Dabar papasakosiu, kaip lokys sutiko pavasarį.

Projektoriuje pasirodo dauboje miegančio lokio vaizdas.

Be rūpesčių ir be nerimo lokys miegojo savo guolyje.

Visą žiemą miegojo iki pavasario ir tikriausiai svajojo

Staiga šleivapėdystė pabudo, girdi, nukrenta – tai bėda!

Tamsoje jis rausėsi letenėlėmis ir pašoko – aplinkui buvo vandens.

Meška išskubėjo į lauką: užlieja - nemiegoti!

Išlipo ir mato: balos, sniegas tirpsta, pavasaris atėjo.

Kai sušils ir pasirodys pirmieji lapai, meška pabus. Bet jam bus liūdna vienam, draugų dar neturi. Kaip mes galime padėti lokiui? (Nupieškite jam draugus – lokius.)

Pagrindinė dalis

Mokytojas kviečia vaikus pagalvoti apie meškos atvaizdą. Klausia, kokio kailio turi meškiukas. (pūkuotas, gauruotas).

Ar norėtumėte nupiešti meškiuką tokiu pat gražiu kailiu? (vaikų atsakymai)

Kaip mes galime tai nupiešti? („Poke metodas“).

Taip, vaikai, meškiuką nupiešime neįprastai, kietu teptuku ir guašu.

(vaikai susėda).

Pedagogas:

Priminkite ir parodykite vaikams, kaip teisingai laikyti šepetį: kaip pieštuką, trimis pirštais, bet virš metalinės šepetėlio dalies.

Kaip manote, nuo ko pradėti piešti meškiuką? (vaikų atsakymai)

Šauniai padirbėta! Pirma, mes naudojame „poke“ metodą, norėdami atsekti lokio jauniklį išilgai kontūro. Nubrėžkite, kad kūnas visada pradeda griūti. Kokia meškos kūno dalis yra viršuje. (Galva)

Teisingai! Kokios formos yra lokio galva? (Apvalus)

Gerai. Kokia kūno dalis turėtų būti pavaizduota toliau? (Meškos jauniklio liemuo / kūnas)

Puiku, kokios formos atrodo meškiuko liemuo? (Ovalus)

Kokių dalių dar reikia, kad nupieštume savo meškiuką? (priekinės ir užpakalinės kojos, jos ovalios, ausys puslankiu).

Kai kontūras bus paruoštas, užpildykite viduje esančią erdvę „poke metodu“.

Mokytoja palydi instruktažą pasirodymu, kviečia vaikus.

Ko trūksta mūsų meškiukui? (vaikų atsakymai)

Bet pirmiausia žaisime pirštais.

Atlikite pratimą – apšilkite šepetėliu, o ranka turi būti ant alkūnės. (Vaikai atlieka judesius pagal tekstą ant mažo popieriaus lapo).

Laikykite šepetį taip – ​​(ranka už alkūnės. Laikykite šepetį

trys

pirštais virš jo metalinės dalies.

Tai sunku? Ne, šiukšlės! - Judesiai ranka per tekstą.

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada - Šepetys laikomas vertikaliai.

Šepetys bėga aplinkui. Atlikite bakstelėjimą be dažų

Susuktas kaip viršus. ant lapo.)

Po kišimo ateina pokštas!

Nupieškime tokius pūkuotus jauniklius!

Bet pirmiausia žaisime pirštų žaidimą „sėdėjo du lokiai“.

Savarankiškas vaikų darbas.

Piešiniui išdžiūvus, vatos tamponu, juodai apdailinsime meškiuko akis, nosį, burną ir nagus. O kad mūsų meškiukai nenuobodžiautų, savo piešinius papildysime pavasario ženklais. Pasirinktinai nupieškite pavasario saulę, debesis ir pirmąją žolę. Norėdami tai padaryti, naudokite plonus šepečius.

Kūno kultūros minutė — Jaunikliai gyveno tankmėje.

Dažniau gyveno lokių jaunikliai

Jie pasuko galvas

Šitaip, šitaip jie suko galvas.

Meškiukai ieško medaus

Jie kartu purtė medį,

Šitaip, šitaip jie kartu papurtė medį.

Meškiukai geria vandenį

Draugas po draugo ėjo

Šitaip, šitaip visi sekė vienas kitą.

Meškiukai šoko

Pakeltos letenos aukštyn

Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn.

Baigiamoji dalis.

Mokytojas prie magnetinės lentos pritvirtina nupieštus meškučius.

Puiku, kokių nuostabių jauniklių turime. Dabar mūsų lokys pabus iš žiemos miego ir susiras daug naujų draugų.

Vaikai, papasakokite apie savo jauniklius? Kuris pasirodė juokingiausias, kuris pūkiausias, kuris kailiausias? Kaip šiandien piešėme? („Poke metodas“

Baizhumanova Daria Nesipovna

Mini centro „Balapan“ grupės „Vaivorykštė“ auklėtoja

Akmolos regiono nevyriausybinė organizacija Stepnogorskas

Valstybinė įstaiga „Karabulako kaimo vidurinė mokykla“

Tikslas:

Išmokyti vaikus baksnoti kietu pusiau sausu šepetėliu išilgai kontūro ir kontūro viduje.

Užduotys:

Išmokykite vaikus piešti gyvūnus kišimo metodu. Stiprinkite gebėjimą piešti teptuku įvairiais būdais.

Švietimas: formuoti gebėjimą piešti guašu, naudojant kišenėlę; užtepkite raštą visame paviršiuje; piešinyje perteikti meškos išvaizdos ypatybes.

Kuriama: ugdyti smalsumą, vaizduotę, pažintinius gebėjimus ir supančio pasaulio suvokimą, gebėjimą savarankiškai pasirinkti vaizdo spalvų gamą.

Švietimas: Ugdykite rūpestingą požiūrį į laukinę gamtą, tikslumą darbo metu.

Preliminarus darbas:Žiūrint į gyvūnų nuotraukas. Pasakos „Maša ir lokys“ skaitymas.

Medžiaga: kraštovaizdžio lapas su nupieštu lokio kontūru; šepečiai (kieti, guašas, stiklinė vandens, stovas šepečiams, servetėlės). Du pavyzdžiai: viename - meškos kontūras, kitame - meška, nupiešta poke metodu.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos eiga:

džiaugsmo ratas

1. Ryte atsikeliame su vaikais ratu ir sakome:

Sveiki, dešinė ranka - ištieskite į priekį,

Sveiki, kairė ranka - ištieskite į priekį,

Labas draugas - mes su kaimynu paimame vieną ranką,

Labas, drauge, paimame kita ranka,

Labas, labas draugiškas ratas (paspausti ranką).

Mes stovime susikibę už rankų, kartu esame didelis kaspinas,

Galime būti maži (pritūpę),

Galime būti dideli (atsikelti), bet niekas nebus vienas.

Užduodu vaikams mįslę:

„Vasarą jis vaikšto per mišką, o žiemą ilsisi guolyje“. (Turėti)

globėjas- Teisingai! Kaip atrodo lokys? Jis pūkuotas, turi keturias letenas, mažą uodegą, o pats – didelis. Dabar skaitysiu pasaką „Maša ir lokys“

Pasakyk man, kaip Mishka ir Maša tai padarė, gerai ar blogai?

Vaikai: Gaila, jis neleido Mašos eiti namo.

Pedagogas: Taip, Miša neleido Mašos eiti namo, o ką Maša padarė?

Vaikai: Ji jį apgavo.

Pedagogas: Taip, ji jį pergudravo ir taip atsidūrė namuose pas senelius.

Pedagogas: Ir dabar turime atidžiai apsvarstyti lokį. Kokios formos yra lokio kūnas?

Vaikai: Korpusas – ovalus

Pedagogas: O galva?

Vaikai: Apvalus.

Pedagogas: O kas žino, kaip nupiešti pūkuotą lokį? Kokį metodą naudosime?

Vaikai: kišti

Pedagogas: Teisingai. Kišti. Leiskite man parodyti, kaip piešti.

(Rodyti) Iš pradžių kiškite pagal lokio kontūrą - galvą, liemenį, uodegą, letenas, o tada į vidų.

Pedagogas: Toks ir pasirodė pūkuotas lokys. Ką dar pamiršau nupiešti meškiukui?

Vaikai: Akys ir nosis.

Pedagogas: Teisingai, akys ir nosis. Aš jas ne piešiu, o klijuoju. Pažiūrėkite, koks nuostabus pasirodė lokys!

Prisimeni, kaip nupiešti lokį? Turime stengtis neperžengti kontūro linijos.

(savarankiškas vaikų darbas, individuali pagalba)

Dabar atsisėskite prie stalų ir pradėkite piešti.

Fizik. minutė „Prie meškos miške“

Kai vaikai atlieka darbą, aš atlieku analizę, pažymėdamas sėkmingiausius darbus ir pažymėdamas vaikų padarytas klaidas.

GCD santrauka piešimui "Meška" vyresniojoje grupėje

Tema: "Turėti"

Tikslas : išmokti piešti lokį išilgai kontūro su kišenėmis; ugdyti susidomėjimą piešimu ir ugdyti pažintinę veiklą. Išmokite rasti panašumų su tikrovišku vaizdu ir mėgaukitės rezultatu.

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:

Sukonkretinkite esamas idėjas apie lokius ir jų savybes.
Sudarykite sąlygas gyvūno kailio struktūrai perkelti klijų šepetėliu, naudojant „poke“ techniką.

Kūrimo užduotys:

Lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, kalbą, smulkiąją rankų motoriką,vaizduotė.

Edukacinės užduotys:

Auklėkdomėjimasis aplinka,vertinti požiūrį į savo darbą ir jo rezultatus. Formuoti vaikų gebėjimą įminti mįsles, prisirišti prie raidosmeninissuvokimas ir estetinis skonis.

Metodai ir technikos : žodinis, vaizdinis, praktinis metodas; žaidimo technikos: detali įsivaizduojama situacija, vaidinimas (lėlių personažas – lokys).

parengiamieji darbai : Iliustracijų nagrinėjimas, pokalbiai, grožinės literatūros apie miško gyvūnus skaitymas vasarą.

Įranga : demonstracinė medžiaga (iliustracijos, kuriose vaizduojamas rudasis lokys vasarą), dalomoji medžiaga (blankai su meškos kontūru), puodeliai, guašas, aliejai, eilėraščiai apie mešką ir voverę, muzikos centras,E. Tilicheeva muzikos įrašas "Meškiukai", piešimo pavyzdys, minkšti ploni ir stori teptukai, klijų teptukai, padėkliukai, servetėlės, vanduo, minkštas žaislinis meškiukas, baltojo lokio nuotrauka.

Darbo su vaikais formos : kolektyvinis, individualus.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas. Skamba E. Tiličejevos muzika „Meškiukai“.

Pedagogas: Vaikinai, kąKaip manai, kas pas mus ateis?

Jis rudas ir nerangus,
Gaudo žuvis galinga letena.
Jis taip pat myli medų!
Kas paskambins mylimajam?

Jis rudas ir gauruotas.
Atspėk vaikinai
Kas, pasistatęs šiltą namą,
Visą žiemą miegojai tame name?

Miško savininkas
Pabudęs pavasarį
O žiemą, staugiant pūgai,
Miega sniego trobelėje.(Turėti)

Mokytoja atneša minkštą meškiuką.

Pedagogas:

Iš miško išėjo meška
Pradėjo trypti ir riaumoti.
- Kodėl tu nusiminęs, meškiuk?
- Turėjau naktinę kumelę,
Mačiau merginą Aliną -
Aš suvalgiau visas giraitėje esančias avietes!

Mishka, Mishka, sofos bulvė!
Jis miegojo ilgai ir giliai
Išmiegojo visą žiemą
Ir nepataikė į medį
Ir aš nevažiavau rogutėmis
Ir nemetė sniego gniūžtėmis
Viskas būtų maža meška knarkti.
O, tu meškiukas!

Pedagogas: Meškiukas nusiminęs, jam liūdna. Kodėl tu liūdnas, mieloji?
Meškiukas: Man liūdna, nes mano draugas Umka iš Šiaurės ašigalio atsiuntė man nuotrauką ir prašo, kad atsiųsčiau ir jam savo nuotrauką.

Rodo baltojo lokio nuotrauką.

Meškiukas: Bet meškos neturi fotoaparato, dažų irgi, ką daryti?


Pedagogas: Vaikinai, ar galime padėti lokiui?

Vaikai: Taip, galime nupiešti, pateikti paraišką!

Pedagogas: Pirmiausia nudžiuginkime savo svečią, apleisime lokį ratu ir pasakysime, kas tai yra (minkštas, gauruotas, rudas, juodaakis, šleivapėdis)!

Vaikai perduoda meškiuką vieni kitiems ir įvardija jį pagal vieną iš jo savybių.


globėjas : Ak, meškiukas turi jums klausimų! Ar galite į juos atsakyti?

Vaikai: Taip!

Didaktinis žaidimas „Klausimas-atsakymas“
Koks meškos motinos vardas? (turėti)
Kaip vadinasi meškos tėvas? (turėti)

Kaip vadinami meškos broliai ir seserys? (meškos)
Kur meškos miega žiemą? (tvarte),
Kada jie žiemoja (rudenį)?

Pedagogas: Liaudiškai kalbant sakoma, kad meška žiemoja, biologai sako – žiemos miegu.

Prieš klojant į guolį, taigos savininkas turi sukaupti maistinių medžiagų – riebalų. Meška yra visaėdis, tačiau didžiąją jo raciono dalį sudaro augalinės kilmės maistas: uogos, žoliniai augalai, gilės, riešutai. Kankorėžiai yra vienas mėgstamiausių lokių skanėstų. Jauni gyvūnai gali lipti po jų medžius ir nulaužti šakas. Tačiau dažniausiai jie renka nuo žemės nukritusius spurgus. Kad patektų į riešutus, lokys surenka spurgus į krūvą ir susmulkina juos letenėlėmis, iš kur, gulėdamas ant žemės, liežuviu atrenka riešutus kartu su kevalais. Neretai lokių dėmesį patraukia burundukų pagamintos riešutų atsargos.

Maistui palankiais metais suaugę lokiai sukaupia iki 8-12 cm poodinių riebalų sluoksnį, o riebalų atsargų svoris siekia 40% viso gyvūno svorio. Būtent šiais per vasarą ir rudenį sukauptais riebalais meškos organizmas maitinasi žiemą.

Meškos, kurios nespėjo sukaupti pakankamai riebalų atsargų, negali užmigti žiemos miego. Jie vadinami - Shatuny. Dažnai jie yra pasmerkti mirti nuo bado, šalčio ar nuo medžiotojo. Žiemą miške būna meškų, kurių miegą sutrikdė žmogus ar kitos aplinkybės. Toks lokys priverstas ieškoti naujo, ramesnio prieglobsčio miegui.

Prieš eidamas į duobę, lokys stropiai painioja pėdsakus: vingiuoja, eina vėjovartomis ir net eina atgal savo pėdomis. Guoliams kurčios ir patikimos vietos dažniausiai parenkamos neįžengiamų pelkių pakraščiuose, miško ežerų ir upių pakrantėse, vėjavartuose ir kirtavietėse, įdubose po susisukusiomis šaknimis ar medžių kamienais. Pagrindinė sąlyga – namuose būtų sausa, tylu ir izoliuota nuo netikėtų svečių. Savo pastogę žvėris apšiltina šakomis, o kraiką iškloja samanų sluoksniai. Kartais patalynės sluoksnis siekia pusę metro. Pasitaiko, kad kelios lokių kartos naudojasi tuo pačiu guoliu.

Žiemos pradžioje lokių patelės dažniausiai susilaukia palikuoniųdu meškiukai. Kūdikiai gimsta akli, be plaukų ir dantų. Jie sveria tik pusę kilogramo ir siekia 25 cm ilgio. Jaunikliai minta dar miegančios motinos pienu ir greitai auga, o pavasarį išeina gauruoti ir vikrūs.

Šiltoje ir saugioje duobėje lokiai miega ilgą ir šaltą žiemą. Dažnai lokys miega ant šono, susirangęs į kamuoliuką, kartais ant nugaros, rečiau sėdi galvą tarp letenų. Jei gyvūnas yra sutrikęs miego metu, jis lengvai pabunda.

Yra juokinga nuomonė, kad žiemos miego metu lokys čiulpia leteną. Bet iš tikrųjų sausį, vasarį būnakietos odos pasikeitimas ant letenų pagalvėlių, o sena oda plyšta, pleiskanoja ir labai niežti, ir siekiant kažkaip sumažinti šiuos nemalonius pojūčiusgyvūnas laižo letenas.



Pedagogas: Mišenka, tiek vaikinai žino apie lokius. Daug skaitėme ir žiūrėjome pasakas, žiūrėjome albumus apie meškos gyvenimą. Vaikinai dabar pasakos, kokias pasakas jie žino, kuriose lokiai susitinka.

Vaikai: „Trys lokiai“, „Meduolis“, „Maša ir lokys“, „Du godūs lokiai“, „Žmogus ir lokys“, „Teremok“, „Mikė Pūkuotukas ir jo draugai“.
Pedagogas: Šiandien nupiešime meškiuką, o paskui surengsime savo meškų portretų parodą, kad svečias galėtų išsirinkti į jį panašiausią piešinį.

Fizminutka "Trys lokiai"

Pasakoje gyveno trys lokiai

Jie nuėjo į perkrovimą.

Prie jų pribėgo maža mergaitė

Bėk vietoje.

Įėjau į namą ir pamačiau:

Rankos pakeltos virš galvos, pirštų galai liečia vienas kitą.

Didelis stalas prie lango

Dešinė ranka sugniaužta į kumštį, kairysis delnas remiasi į kumštį.

Trys kėdės - oho.

Kairysis delnas vertikalus, dešinysis kumštis prispaustas prie delno horizontaliai.

Trys puodeliai ir trys šaukštai

Jie pritūpia, viena ranka ant diržo, tada atsistoja, pakelia rankas aukštyn ir

palieskite vienas kitą suapvalintais pirštais.

Trys lovos: žiūrėk.

Maša valgė ir gėrė,

Pavaizduokite, kaip jie laiko šaukštą ir neša jį prie burnos.

Atsigulė ant lovos

Rankos priešais krūtinę, sulenktos per alkūnes ir guli viena ant kitos.

Ir saldžiai užmigo.

Delnai sulenkti, galva pakreipta ir guli ant delnų.

Kas nutiko toliau?

Rankos šiek tiek ištiestos į šoną.

Čia grįžo lokiai

Jie plaukia iš vienos pusės į kitą.

Pamatę Mašą, jie supyko.

Rankas ant juosmens, padaryk piktą veidą.

Maša labai išsigando

Parodyk išsigandusį veidą.

Ir ji nuskubėjo namo.

Rankos pakeltos virš galvos, pirštų galai liečia vienas kitą.

Pedagogas: Prieš pradėdami piešti lokį, pažvelkime į jį atidžiau.

Rodomas lokio paveikslas.

Pedagogas: Pirmiausia pažiūrėkime į kūną.

Kokios formos kūnas? (ovalus).

Ką dar turi lokys? (galva).

Kokia yra galvos forma? (apvalus).

Nepamirškite, kad žiūrint iš šono, jo snukis yra pailgas.

Kur yra galva? (galva yra priešais (viršuje) kūną ir yra sujungta su juo galingu trumpu kaklu).

Kaip atrodo meškos letenėlės, kokios jos formos (ovalios, bet pailgos)?

Kur yra lokio letenos (kūno apačioje)?

Kiek letenų turi lokys (2 priekines ir 2 užpakalines kojas)?

Ką lokys turi ant galvos (ausų)?

kokios jos formos? (puslankiu)

Ar meškos ausys didelės ar mažos? (mažas)

Kas dar yra ant meškos galvos (akys, nosis)?

Atidžiai pažiūrėkite į lokio letenas, ką jos turi (nagas)?

Vaikinai, kokios spalvos yra lokiai? (ruda, ruda)

Kokios spalvos akys, nosis ir nagai? (juodas)


Pirštų gimnastika "Kas miega žiemą?"

Lokys duobėje kietai miega,

(suspauskite dešinės rankos pirštus į kumštį, pradedant nuo didžiojo))

Jis knarkia visą žiemą iki pavasario.

Burundukai žiemą miega

Dygliuotasis ežiukas ir barsukas.

Tik kiškis nemiega -

(rodykite mažąjį pirštą, sukite jį)

Bėga nuo lapės.

Jis mirga tarp krūmų,

(kairės rankos pirštai vaizduoja trankantį vejančios lapės snukį

kiškis)
Užsikabino ir buvo toks!


Pedagogas: O dabar atsisėskime į savo vietas ir nupieškime pūkuotą rudą meškiuką juodomis akimis, nosimi ir nagais.

Žiūrėk, dabar paimsiu klijų teptuką ir apsivilksiu meškiukui rudą kailinį. Teptuko galiuką pamerkiu į rudus dažus ir tokiais "pokšteliais" piešiu per visą meškiuką. Dabar meškučiui apsivilksi kailinį.

Vaikai piešia.

Pedagogas: O dabar, vaikinai, aš paimsiu vatos tamponą, pamirkysiu jį juodais dažais ir nupiešsiu akis ant meškos galvos. Meška stovi šonu, todėl antros akies nematome, o ant snukio galo nupiešiu juodą nosį. Dabar paimkite vatos tamponą, pamerkite jį į juodus dažus ir atsargiai, pirmiausia patraukite akį į lokį, tada į nosį.

Vaikai piešia.

Pedagogas: Dabar aš nupiešiu nagus ant meškos letenų. Norėdami tai padaryti, paimsiu ploną šepetėlį, pamirkysiu jį juodais dažais ir atsargiai nubrėžiu nagus ant letenų. Kad meškos atsidurtų miške, galite papildyti savo piešinį – pavyzdžiui, nupiešti medžius, žolę, upę, kalnus toli (pieškite patys).

Vaikai piešia.

Pedagogas: Parodykime savo piešinius meškiukui!

Darbeliai dėliojami ir svarstomi kartu su vaikais.

Pedagogas: Kokie jie visi gražūs ir purūs pasirodė! Mūsų meškiukas prašo vieno piešinio, kurį galėtų nusiųsti savo draugui Umkai į Šiaurės ašigalį. Kurį modelį rinksimės?

Vaikai pasirenka piešinį ir padovanoja meškiukui.

Pedagogas: Meškiukas labai džiaugiasi dovana. Jam laikas išeiti! Atsisveikinkime su juo!

Vaikai: Viso gero!

Pedagogas: Rvelnias, ką mes šiandien veikėme? Su kuo piešiame? Kam bandėme, kam norėjome padėti? Ką darysime su likusiais piešiniais?

Vaikai: Surengsime parodą rūbinėje ant kūrybos lentos, o vakare pasakosime pas mus atėjusiems tėveliams.

GCD savianalizė brėžinyje:

Tema: "Turėti"

Tikslas : Išmokite piešti lokį išilgai kontūro su kišenėmis; ugdyti susidomėjimą piešimu ir ugdyti pažintinę veiklą. Išmokite rasti panašumų su tikrovišku vaizdu ir mėgaukitės rezultatu.

Kas pavyko gerai : pamoka sukėlė didelį vaikų susidomėjimą, jie rodė didelį susidomėjimą šia tema, aktyviai reiškė savo nuomonę, minė mįsles, uždavė klausimus ir į jas atsakinėjo. Pirmą kartą šią techniką panaudojome piešdami – piešdami koteliu, kuris sukėlė vaikų susidomėjimą. Darbas ryškus ir spalvingas.

Vaikai savo darbelius atliko stropiai, tiksliai, kūrybiškai priėjo prie kompozicijos, dalinosi idėjomis su kitais vaikais, su malonumu žiūrėjo į bendraamžių darbus, aptarinėjo darbelį, dalijosi nuomone.

Sunkumai, su kuriais susidurta: Plėtojant šią techniką, vaikams kilo tam tikrų sunkumų. Pavyzdžiui, Glebas nenorėjo visiškai nudažyti viso lokio, lokio užpakalinės kojos liko baltos.




Netradicinis piešimas su glamžytu popieriumi darželyje vidurinėje grupėje tema „Meškiukas“ etapais

Razgulyaeva Julija Aleksandrovna, MBDOU "Vaikų darželis Nr. 25", Kostroma, auklėtoja.
Produkto aprašymas: Siūlau jums tiesioginių edukacinių užsiėmimų vidurinės grupės vaikams (4-5 m.) santrauką tema „Meškiukas“. Ši medžiaga bus naudinga darželio auklėtojams ir tėvams.
Tikslas: supažindinti vaikus su netradicine piešimo glamžytu popieriumi technika.
Užduotys:
Švietimas:
1. Sužadinti vaikų susidomėjimą netradiciniu piešimu.
2. Išmokite nupiešti vaizdą didelį ir išdėstyti jį pagal lapo dydį.
3. Įtvirtinti gebėjimą pavaizduoti kūno dalis, stebėti jų santykinį dydį, vietą ir spalvą.
Kuriama:
1. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą.
Švietimas:
1. Ugdykite nepriklausomybę.
2. Ugdykite tikslumą.
Metodai ir metodai: vaizdinė, praktinė vaikų veikla, klausimai vaikams – žodiniai.
Medžiagos ir įranga:žaislinis meškiukas; dailininko E. Charušino paveikslai, kuriuose vaizduojamas lokys; kraštovaizdžio popieriaus lapas, popieriaus lapai, guašas, šepetys, indelis vandens, pieštukas, drėgnos servetėlės.
Preliminarus darbas: Lauko žaidimas „Pas mešką miške“, nagrinėjantis meškos išvaizdą, spalvinant meškiuką; pokalbis apie netradicinę piešimo techniką – suglamžytą popierių.

Pamokos eiga

Pasigirsta beldimas į duris.
Vaikinai, šiandien turime svečią. Pažiūrėk, kas tai? (Turėti)
Kas tas lokys? (gyvūnas)
Taip, vaikinai, lokys yra stiprus gyvūnas. Pažiūrėkite, koks stiprus jo kūnas. (tiria žaislą – meškiuką.)
Kokia yra lokio galvos forma? (apvalus)
Kas yra ant galvos? (ausys)
Ką dar turi lokys? (liemuo – ovali, pailga nosis, apvalios akys.)
Meška turi dar keturias letenas – dvi priekines ir dvi užpakalines – ir uodegą. Pažiūrėkite, kaip menininkas Jevgenijus Charušinas savo nuotraukose pavaizdavo lokius. Jis tik tapė, bet ir rašė istorijas apie gyvūnus.
E. Charušino paveikslų ekspertizė.


Pažiūrėkite, kokie nuostabūs lokiai nupiešti šiame paveikslėlyje. ką jie veikia (vaikų atsakymai.)
Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų svečią, jam dėl kažko liūdna. Išsiaiškinkime, kas jam atsitiko.
Vaikai- Meškiukas, kas atsitiko?
Meškiukas sako– Taip, man vienam nuobodu, noriu daug draugų.
Vaikinai, padėkime lokiui, nupieškime jo draugus – jauniklius.
Vaikai- Taip, padarykime tai.
Tačiau prieš pradėdami piešti, ištieskime rankas.
Pirštų gimnastika „Apsilankant pas lokį“.
Meškiukai pakvietė mus aplankyti (delnai ant skruostų, purtyti galvą)
Ir mes ėjome taku (pirštai eina per stalą)
Viršutinis viršus, viršutinis viršus (delnais trenkia į stalą)
Šok-šok, šokini-šok (kumščiai daužo į stalą)
Matome aukštą medį (nukreipkite vienas į kitą kumščiais)
Matome gilų ežerą (į bangas panašūs šepečių judesiai)
Iš viršaus į viršų, iš viršaus į viršų, šuoliu-šuoliu, šuoliu-šuoliuku
Paukščiai dainuoja dainas (delnai sukryžiuoti)
Visur pešasi grūdai.
Jie peša čia ir peša ten (pirštas ant delno)
Atvykome aplankyti lokių (rodomas stogas)
Namelyje radome duris
Nutrenkta: vienas-du-trys (bakstelėkite kumščiu į delną)
Paskubėkite atidaryti mums (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus).
Kaip pradėti piešti mešką? (iš galvos)
Teisingai, pirmiausia pieštuku nupieškite galvą.


Tada nupiešiame liemenį.


Kas dar padės nupiešti gauruotą meškos kailį? (suglamžytas popierius)
Paimame kelis popieriaus lapus ir susmulkiname į gumulėlius.


Pamerkite gumulėlius į guašą ir prispauskite prie nubrėžtų linijų.


Ko dar trūksta mūsų nupieštam jaunikliui? (akis ir nosis).
Teisingai. Teptuku nupieškime akis ir nosį.


(Vaikai dirba. Jei reikia, mokytojas suteikia individualią pagalbą.)
Kūno kultūra "Meška"
Stumk, meški, (tupdyk kojas)
Plok, meška. (ploti rankomis)
Pritūpk su manimi, broli (pritūpk)
Letenos aukštyn, pirmyn ir žemyn (rankų judesiai)
Nusišypsok ir atsisėsk.

Darbas paruoštas!
Na, vaikinai, pažiūrėkite, kokiais nuostabiais draugais esate Mishka.
Meška kalba. Ačiū vaikinai už mano naujus draugus.
Šauniai padirbėta!

Olga Pichugina
Vidurinės grupės vaizduojamojo meno pamokos santrauka „Kaip meška pasitiko pavasarį. Meškos piešimas»

Tema: "".

Piešimas kištuku kietu pusiau sausu šepečiu.

Tikslas:

Toliau tobulinkite gebėjimą perteikti meškos atvaizdą piešinyje.

Toliau mokyti vaikus piešti netradiciniais piešimo būdais, naudojant kietą teptuką ir guašą (sausas metodas).

Išplėskite vaikų idėjas apie sezoninius gamtos pokyčius.

Užduotys: įtvirtinti vaikų gebėjimą piešti baksant kietu pusiau sausu teptuku, piešti išilgai kontūro ir kontūro viduje.

Švietimas:

Įtvirtinti gebėjimą piešti guašu naudojant poke metodą.

Užtepkite piešinį ant viso paviršiaus.

Piešinyje perteikti meškos išvaizdos ypatybes.

Kuriama:

Ugdykite vaizduotę ir supančio pasaulio suvokimą,

pažintiniai gebėjimai;

Skatinkite smalsumo ugdymą.

Švietimas:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į laukinę gamtą;

Įtvirtinti žinias apie meškos išvaizdą ir gyvenimą pavasarį.

Ugdykite tikslumą darbe.

Įranga ir medžiaga: popieriaus lapas su meškos kontūrais, rudas guašas, juodas, geltonas, žalias, baltas guašas, kieti šepetėliai Nr.6 ir Nr.3, vatos pagaliukai, teptukų laikikliai, servetėlės ​​kiekvienam vaikui. Lentoje poke metodu nupieštas meškos pavyzdys.

Preliminarus darbas: Rusų liaudies pasakų „Maša ir lokys“, „Trys lokiai“, E. Charušino „Meška“ ir kitų pasakojimų apie gyvūnus skaitymas. E. Charušino iliustracijų nagrinėjimas. Pavasarį žiūrėti į nuotraukų iliustracijas su gyvūnais, kalbėti apie gyvūnų gyvenimą pavasarį, kalbėti apie pavasarinius gamtos pokyčius, stebėti pasivaikščiojimo metu.

Stalo žaidimas "Kas turi kokius namus?" Taikymas, gyvūnų modeliavimas.

Kurso eiga.

Įžanginė dalis.

Koks sezonas kieme? (Pavasaris)

Vaikinai, pagalvokime, kas ankstyvą pavasarį vyksta gamtoje (vaikų atsakymai).

(projektoriuje mokytojas parodo visus išvardintus pavasario ženklus, lydinčius pasakojimą).

Pabunda visa gyva, suskamba upelis, o ant atitirpusių lopinėlių pasirodo pirmieji žiedai - putinai, iš šiltųjų kraštų atskrenda paukščiai. Atėjo pavasaris. (Upės ledas nulūžo, pūtė šiltas vėjas, dangus giedras, pavasaris, sniegas ištirpo, žemė pasirodė).

Ar gyvūnai džiaugiasi pavasariu? (Taip) Kas atsitiks tiems gyvūnams, kurie buvo žiemos miego metu? (Jie atsibunda.) Teisingai, vaikinai.

Dabar papasakosiu, kaip lokys sutiko pavasarį.

Projektoriuje pasirodo dauboje miegančio lokio vaizdas.

Be rūpesčių ir be nerimo lokys miegojo savo guolyje.

Visą žiemą miegojo iki pavasario ir tikriausiai svajojo

Staiga šleivapėdystė pabudo, girdi, nukrenta – tai bėda!

Tamsoje jis rausėsi letenėlėmis ir pašoko – aplinkui buvo vandens.

Meška išskubėjo į lauką: užlieja - nemiegoti!

Išlipo ir mato: balos, sniegas tirpsta, pavasaris atėjo.

-Kai sušils ir pasirodys pirmieji lapai, meška pabus. Bet jam bus liūdna vienam, draugų dar neturi. Kaip mes galime padėti lokiui? (Nupieškite jam draugus – lokius.)

Pagrindinė dalis

Mokytojas kviečia vaikus pagalvoti apie meškos atvaizdą. Klausia, kokio kailio turi meškiukas. (pūkuotas, gauruotas).

Ar norėtumėte nupiešti meškiuką tokiu pat gražiu kailiu? (vaikų atsakymai)

Kaip mes galime tai nupiešti? („Poke metodas“).

Taip, vaikai, meškiuką nupiešime neįprastai, kietu teptuku ir guašu.

(vaikai susėda).

Pedagogas:

Priminkite ir parodykite vaikams, kaip teisingai laikyti šepetį: kaip pieštuką, trimis pirštais, bet virš metalinės šepetėlio dalies.

Kaip manote, nuo ko pradėti piešti meškiuką? (vaikų atsakymai)

Šauniai padirbėta! Pirma, mes naudojame „poke“ metodą, norėdami atsekti lokio jauniklį išilgai kontūro. Nubrėžkite, kad kūnas visada pradeda griūti. Kokia meškos kūno dalis yra viršuje. (Galva)

Teisingai! Kokios formos yra lokio galva? (Apvalus)

Gerai. Kokia kūno dalis turėtų būti pavaizduota toliau? (Meškos jauniklio liemuo / kūnas)

Puiku, kokios formos atrodo meškiuko liemuo? (Ovalus)

Kokių dalių dar reikia, kad nupieštume savo meškiuką? (priekinės ir užpakalinės kojos, jos ovalios, ausys puslankiu).

Kai kontūras bus paruoštas, užpildykite viduje esančią erdvę „poke metodu“.

Mokytoja palydi instruktažą pasirodymu, kviečia vaikus.

Ko trūksta mūsų meškiukui? (vaikų atsakymai)

Bet pirmiausia žaisime pirštais.

Atlikite pratimą – apšilkite šepetėliu, o ranka turi būti ant alkūnės. (Vaikai atlieka judesius pagal tekstą ant mažo popieriaus lapo).

Laikykite šepetį taip – ​​(ranka už alkūnės. Laikykite šepetį

pirštais virš jo metalinės dalies.

Tai sunku? Ne, šiukšlės! - Judesiai ranka per tekstą.

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada - Šepetys laikomas vertikaliai.

Šepetys bėga aplinkui. Atlikite bakstelėjimą be dažų

Susuktas kaip viršus. ant lapo.)

Po kišimo ateina pokštas!

Nupieškime tokius pūkuotus jauniklius!

Savarankiškas vaikų darbas.

Piešiniui išdžiūvus, vatos tamponu, juodai apdailinsime meškiuko akis, nosį, burną ir nagus. O kad mūsų meškiukai nenuobodžiautų, savo piešinius papildysime pavasario ženklais. Pasirinktinai nupieškite pavasario saulę, debesis ir pirmąją žolę. Norėdami tai padaryti, naudokite plonus šepečius.

Kūno kultūros minutė— Jaunikliai gyveno tankmėje.

Dažniau gyveno lokių jaunikliai

Jie pasuko galvas

Šitaip, šitaip jie suko galvas.

Meškiukai ieško medaus

Jie kartu purtė medį,

Šitaip, šitaip jie kartu papurtė medį.

Meškiukai geria vandenį

Draugas po draugo ėjo

Šitaip, šitaip visi sekė vienas kitą.

Meškiukai šoko

Pakeltos letenos aukštyn

Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn.

Baigiamoji dalis.

Mokytojas prie magnetinės lentos pritvirtina nupieštus meškučius.

Puiku, kokių nuostabių jauniklių turime. Dabar mūsų lokys pabus iš žiemos miego ir susiras daug naujų draugų.

Vaikai, papasakokite apie savo jauniklius? Kuris pasirodė juokingiausias, kuris pūkiausias, kuris kailiausias? Kaip šiandien piešėme? („Poke metodas“).

Susijusios publikacijos:

Atviros vaizdinės veiklos pamokos vyresniųjų grupėje santrauka (piešimas) „Dymkovo gyvatė“ Programos turinys: Toliau supažindinti vaikus su liaudies ir taikomaisiais menais. Įtvirtinti vaikų žinias apie Dymkovo žaislus, Dymkovo.

Vizualinės veiklos pamokos netradicine piešimo technika - su vatos pumpurais (puantilizmas) santrauka „Žydi iš po sniego,.

Pamokos apie vaizdinę veiklą (piešimas guašu) „Kalėdų eglutės žaislas“ santrauka 1 jaun. MBDOU DS Nr. 35 "Brook", Tuapse Dailės (piešimo guašu) pamokos santrauka "Kalėdinis žaislas" 1 jaunių grupėje.

Pamokos apie vizualinę veiklą netradicine technika – piešimas vatos tamponais (puantilizmas) „Bullfinch“ puantilizmas.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka Uždaviniai: 1. Įtvirtinti gebėjimą piešti pagal modelį; 2. Toliau mokyti vaikus piešti netradiciniu būdu: naudojant vatos tamponėlius;