Grožinės literatūros skaitymo pamoka. Grožinės literatūros pamokos metmenys (vyresnė grupė) šia tema: grožinės literatūros skaitymo pamokos žemėlapis

Grožinės literatūros skaitymo pamoka. Grožinės literatūros pamokos metmenys (vyresnė grupė) šia tema: grožinės literatūros skaitymo pamokos žemėlapis

Teritorijų integravimas:"Skaitymas grožinė literatūra"," Ryšiai "," Pažinimas "," Sveikata ".

Tikslas: ugdyti teisingumo jausmą.

Užduotys:

  • Švietimas: toliau dirbti, kad susidomėtų knyga; iliustracijų pagalba padėti įsisavinti pasakos veikėjų veiksmų seką; mokyti teisingai įvardyti kūrinio autorių ir pavadinimą; patikslinti žinias tema „Vaisiai“.
  • Kuriama: ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis pasakų; naudojant įvairias technikas ugdyti gebėjimą teisingai suvokti kūrinio turinį, įsijausti į jo herojus, vertinti herojų veiksmus; plėtoti idėjas apie literatūros žanrus; praturtinti temos žodyną.
  • Švietimas: ugdyti emocinį-vaizdinį teksto suvokimą; formuoti „draugystės“, „gerumo“, „teisingumo“ sąvokas, ugdyti norą vykdyti teisingumą.

Įranga: lėlė Karkuša, obuolys, V. Sutejevo pasaka „Obuolys“ su iliustracijomis,

Preliminarus darbas: kalbėtis su vaikais apie vaisius; U. Rašido eilėraščio „Mūsų sodas“ skaitymas; mįslių apie vaisius spėjimas; obuolių dažymas; pratimas „Mūsų sodas“, didaktinis žaidimas„Ketvirtasis priedas“; pirštų gimnastika „Kompotas“, mankšta „Ežiukas ir būgnas“, „Spausk sultis“, kalbos ir motorinis žaidimas „Vaikščiojome sode...“;

Leksinis darbas:

  • Laukinė obelis - miške auganti obelis.
  • Susisukęs į kamuoliuką atsigulti pasilenkęs.
  • Miegas - ne visai pabudęs.
  • gulėjo - mušti, spardyti.
  • Loys - garsiai ir staigiai šaukti apie gyvūnus.
  • Padalinkite į lygias dalis - visi vienodi.
  • Jis mokė išminties - pasiūlė, kaip tai padaryti teisingai.
  • Šviesus - teisingas, tikras (atspindi tikrovę).
  • Teisingai nuspręsta - teisingai nuspręsta.

Pamokos eiga

1. Stebinantis momentas.

Atvažiuoja Karkuša ir atneša vaikams dovanų obuolį.

Karkuša klausia vaikų: "Koks obuolys?"

Vaikų atsakymai: „Didelis, prinokęs, rausvas, aromatingas, saldus, skanus, sveikas, geltonas“. Karkušai nepatinka vaikų atsakymai. Ji pati sau atsako: „Vienintelė“.

Pedagogas: „Kaip mes galime būti? Yra daug vaikinų, bet vienas obuolys.

Karkuša: "Dabar perskaitysite V. Sutejevo pasaką" Obuolys "ir sužinosite, kaip turėtumėte būti."

2. V. Sutejevo pasakos „Obuolys“ skaitymas.

Pirmasis pasakos skaitymas.

Pokalbis klausimais:

  1. Ar tau patinka pasaka?
  2. Koks buvo pasakos pavadinimas ir kas ją parašė?
    V. Sutejevas yra ne tik rašytojas, jis buvo ir dailininkas, piešė paveikslus savo pasakoms, kurios vadinamos iliustracijomis. Štai keletas paveikslėlių, kuriuos V. Sutejevas nupiešė pasakai „Jabloko“.
  3. Ar prisimeni pasakos herojus? (Kiškis, varna, ežiukas, lokys).
  4. Kodėl Kiškis, Varna ir Ežiukas susikivirčijo? (Dėl obuolio).
  5. Kas privertė mūsų draugus susitaikyti? (Meška, Michailas Ivanovičius).

3. Fizinės minutės.

"Mes vaikščiojome per sodą ...".

Ėjome per sodą, vaikščiojome, vaikščiojome. Vaikai vaikšto.
Sode jie rado obelį. Pavaizduoti medį.
Ar jame yra bananų? (Ne, ne bananai.)
Ar ant jo kabo slyvos? (Ne, ne slyvos.)
Ar ant jo kabo kriaušės? (Ne, ne kriaušės.)
Ant jo kabo obuoliai, Kumščiai sulenkti, rankos išskėstos.
Jie prašo išplėšti vaikinus. Nuleiskite rankas žemyn.
Vėjas pučia, vėjas pučia, pučia, išpučia, Pasukite į kairę ir į dešinę rankas aukštyn.
Nuskina prinokusius obuolius nuo medžio. Nuleiskite rankas žemyn.
Obuoliai krenta nuo šakų ant takų. Pritūpkite, trankitės kumščiais į kelius.
Padėsime obuolius: įdėti Kelkis.
Juos krepšelyje.
Paimk obuolius nuo žemės, Vienos rankos kumštelį uždėkite ant kitos delno.
Ir sudėkite į krepšelį.

„Ežiukas ir būgnas“.

Ežiukas vaikšto su būgnu, Žygiuoja ratais, groja būgnu
Boom Boom Boom!
Ežiukas žaidžia visą dieną
Boom Boom Boom!
Su būgnu už pečių Jie vaikšto ratu, rankos už nugaros.
Boom Boom Boom!
Ežiukas atsitiktinai užklydo į sodą,
Boom Boom Boom!
Jis labai mėgo obuolius, Dabar viena ranka, tada kita ranka atneša obuolį.
Boom Boom Boom!
Jis pamiršo būgną sode, Gūžteli rankomis.
Boom Boom Boom!
Obuoliai buvo skinami naktį Rankos ant diržo, šokinėja vietoje.
Boom Boom Boom!
Ir nuaidėjo smūgiai Šokinėja.
Boom Boom Boom!
Kiškiai išsigando, Jie daro „ausis“, tupi, dreba.
Boom Boom Boom!
Jie neužmerkė akių iki aušros, Uždenkite akis rankomis.
Boom Boom Boom!

Pratimas „Išspausk sultis“.

Vaikai sugniaužia, sugniaužia kumščius, sakydami:
Vaisius spaudžiame, spaudžiame, spaudžiame, spaudžiame.
Skanios sultys supilti į puodelį. Jie „pila“ iš vieno kumštelio į kitą.
Oi! Kokios kvapnios sultys! Įkvėpkite per nosį, iškvėpdami tarkite.

4. Antras pasakos skaitymas.

Mokytojas antrą kartą skaito pasaką. Veda išsamų pokalbį klausimais.

  1. Kas matė obuolį? (Kiškis).
  2. Kas išrinko obuolį? (Varna).
  3. Kas pagavo obuolį? (Ežiukas).
  4. Kodėl herojai ginčijosi ir net kovojo? (Visi tikėjo, kad obuolys jo, niekas nenorėjo pasiduoti).
  5. Kieno buvo paprašyta padėti? (Turėti). Koks buvo jo vardas? (Michailas Ivanovičius).
  6. Kodėl manote, kad lokys? (Didžiausias, protingiausias).
  7. Ką teisėjavo Michailas Ivanovičius? (Kiekvienas teisus ir kiekvienas turėtų gauti obuolį).
  8. Kaip būti, aš viena? (Padalinkite į lygias dalis).
  9. Kodėl lokys taip pat gavo obuolį? (Jis visus sutaikino ir mokė išminties).

Pokalbio rezultatas: nereikia bartis su draugais ir bartis, reikia kviestis pagalbą, jis pasufleruos, teisingai įvertins, nieko neįžeis.

5. Pamokos rezultatas.

Pedagogas: Vaikinai, ar suprantate, ką turėtume daryti su Karkušos dovana, su obuoliu?

Vaikai: Obuolį reikia padalyti į lygias dalis.

Mokytojas padalija obuolį visiems vaikams ir juos vaišina. Giria vaikus už atidžiai klausomą pasaką, teisingus atsakymus.

Tatjana Silantieva
Grožinės literatūros skaitymo pamoka

Grožinės literatūros skaitymo pamoka

„Kelionė į pasaką (vyresnioji grupė)

Tikslas: sukurti teigiamą emocinę atmosferą ir Geros nuotaikos prieinama kaina grožinė literatūra.

Užduotys:

Švietimo:

Supažindinti vaikus su rusų liaudies pasaka „Mažoji lapės sesuo ir pilkas Vilkas» garso apdorojime.

Suformuokite vaikų poreikį klausytis ir pasakoti istorijas.

Besivystantis:

Pagerinti vaikų kalbą ir motorinę veiklą.

Ugdyti vaikų gebėjimą kurti išsamius, išraiškingus atsakymus į klausimus apie skaitomos pasakos turinį, atpažinti pažįstamų pasakų herojus.

Tobulinti intonacinį kalbos išraiškingumą, turtinti žodyną, tobulėti garso kultūra pasisakymai, domėjimasis smulkiojo folkloro žanrais.

Švietimo:

Sukelkite susidomėjimą mėgstamais pasakos herojais.

Ugdyti emocinį atsaką į gerai žinomas ir mylimas pasakas.

Žodyno darbas:

Rokeris, kubilas, ledo skylė.

Įranga:

Užrašų knygelė

Pristatymai „Pasaka "Mažoji lapė sesuo ir pilkasis vilkas",

Dėžė "siuntinė"

Iškirpti paveikslėlius rusų liaudies pasakoms vokuose

Preliminarus darbas:

Pasakos skaitymas.

Pasakos pastatymas.

Stalo žaidimai.

Pasakų personažų piešimas.

PAMOKOS PROCESAS:

Laiko organizavimas

Vaikai sėdi ant kėdžių priešais nešiojamojo kompiuterio ekraną (ekranas).

Auklėtojas:

Vaikinai, pas mus atvyko svečiai. Pasisveikinkime su svečiais.

Ar tau patinka pasakos?

Vaikai. Taip. Mes mylime.

Auklėtojas:

Pasaka – tai nuostabus, magiškas pasaulis, kuriame vyksta patys nepaprastiausi stebuklai ir virsmai.

Kas kuria rusų liaudies pasakas? (Rusijos žmonės.)

Kokias rusų liaudies pasakas žinai? (Išvardyti.)

Ar norite atsidurti pasakoje?

Tarkim stebuklingi žodžiai. (Chore)

Kvailiai, krabai, bumai!

Ir jie sukosi aplinkui.

Mokytojas įjungia muziką.

Ryte mūsų grupei buvo atneštas siuntinys

Pažiūrėkime, kas jame yra. (Atviras.)

Jame yra knyga! (Ištrauk, parodyk vaikams.)

Kas atspėjo pasakos pavadinimą? ( "Mažoji lapė sesuo ir pilkasis vilkas".)

Pasakos pavadinimą jie taria choru.

Ar norite klausytis pasakos? (Taip.)

Sėskim ant kėdžių.

Auklėtojas: "Atidžiai klausykite, atidžiai prisiminkite":

„Į mūsų duris beldžiasi pasaka.

Sakykim į pasaką – įeik.

Tai posakis, vaikinai

Pasaka bus priekyje“.

Klausytis garsinių pasakų "Voveraitė - mažoji sesuo ir pilkasis vilkas" (pristatymas).

Ar tau patinka pasaka?

Pailsėkim.

Fizminutka

Ir mes patikrinsime laikyseną

Ir sujungkime pečių ašmenis (vaikai sujungia rankas iš nugaros)

Mes vaikštome ant kojinių (vaikščiojimas ant kojų pirštų)

Ir tada ant kulnų. (vaikščioti ant kulnų)

Eikime švelniai kaip lapės (pavaizduoti lapės eiseną)

Ir kaip šleivapėdis lokys, (pavaizduoti lokio pasivaikščiojimą)

Ir kaip zuikis bailys, (lenkimas, delnai prie galvos)

Ir kaip pilkas vilkas-vilkas. (atskleisti sulenktos rankos ir parodyti "Nagai")

Štai ežiukas susisukęs į kamuoliuką, (atsisėsk giliai pritūpęs – tarsi susirangytum)

Nes jis sušalęs.

Palietė ežio spindulys (palieskite vaikus ranka)

Ežiukas saldžiai išsitiesė. (tempimas)

Atsisėskite ant kėdžių.

Pokalbis su vaikais apie pasakos turinį.

1. Koks yra pasakos pavadinimas?

2. Kas yra pagrindiniai pasakos veikėjai? (Lapė, vilkas)

3. Kodėl lapė apgavo senelį (Nes ji tinginė, gudri, alkana, bet nenori eiti į medžioklę gaudyti pelių. Šalta, žiema.)

4. Kaip lapė apgavo senelį? (Vaikų atsakymai.)

5. Ką dar apgavo lapė? (Vilkas.)

6. Kaip lapė apgavo vilką? (Ji pasakė, kad galite nuleisti uodegą į skylę ir sakyti.) Pažvelkime į ledo skylę (skaidr.)... Ledo skylė yra skylė, duobė lede ant upės.

-Tarkim chore: ledo skylė. (Tark žodį vienu balsu "Ledo skylė")

7. Ką pasakė vilkas, kai žvejojo? (Gaukite, pažvejokite, tiek mažus, tiek didelius).

-Tarkime vieningai, kaip vilkas: .

Dabar berniukai papasakokite, kaip Vilkas: „Pagauk, žvejok, ir mažus, ir didelius“.

8. Ką pasakė lapė, vaikščiodama aplink vilką? (-Aiškiai nušviesk žvaigždes danguje. Sušalk, užšaldyk vilko uodegą.)

Dabar merginos man pasako, kaip Lapė: „Giedru, nušviesk žvaigždes danguje. Sušalk, užšaldyk vilko uodegą“.

9. Kas atsitiko, kai vilkas bandė ištraukti uodegą iš upės? (Uodega sustingo.)

10. Ką galvojo vilkas? (Kiek žuvų sugavau.)

11. Kas ryte atėjo prie upės? (Moterys.)

12. Kuo jie sumušė vilką? (Kai kurie su kibiru, kiti su jungu.)

Pažvelkime į rokerį (skaidr.)... Rokeris yra medinė arka su kabliukais, ant kurių pakabinami kibirai.

-Tarkim chore: svirtis. (Tark žodį vienu balsu "Rokeris".)

13. Ką tuo metu veikė lapė? (Įlipo į namą)

14. Kur lapė gavo galvą? (Į vonią.)

Pažvelkime į vonią (skaidr.)... Kubilas yra medinis kibiras.

-Tarkim chore: vonia. (Tark žodį vienu balsu "kubilas".)

Lapė susitrenkė galvą į tešlos kubilą ir išsitepė.

15. - Vėl susitiko lapė ir vilkas.

Kaip lapė vėl apgavo vilką? (Jei vaikai negali atsakyti, užduodami klausimai.)

Ką pasakė lapė jodama ant vilko? (Sumuštam nepasisekė, sumuštam nepasisekė.)

16. Kas yra vilkas šioje pasakoje? (Kvailas, patiklus, paprastas)

17. Ką galite pasakyti apie lapę? (Jei ne, tada paklausti: "Kokia lapė?") (Lapė yra gudri, apgaulė, apgavikė)

18. Kodėl šis apgavikas ir apgavikas vis dar taip vadinamas? meiliai: lapės sesuo? (Ji graži, žavi, nepikta, raudonplaukė)

19. Prisiminkime, ką kalbėjo vilkas ir lapė prie skylės (skaidr.).

Andrejau, tu būsi vilkas, o Liza bus lapė.

Plojome artistams.

O dabar Lioša bus vilkas, o Veronika – lapė.

Dėvėkite skrybėles berniukui ir mergaitei

Plojome artistams.

Auklėtojas:

Vaikinai, ar gerai žinote rusų liaudies pasakas? Patikrinkite tai dabar!

Pavadink pasaką.

(Žaidimas „Pavadink pasaką“ pristatymas, kuriame rodomi epizodai iš draugų p. n. pasakos)

Puiku, tu gerai žinai rusų liaudies pasakas!

Groti muzika:

Magiškame pakete yra daugiau!

Gaukite dovaną vaikams.

Susijusios publikacijos:

Smėlio žmogus. Grožinės literatūros skaitymo pamoka antroje jaunesniojoje grupėje"MIEGAS". Antroje grožinės literatūros skaitymo pamoka jaunesnė grupė„1“ Tikslas: supažindinti vaikus su pasaka „Smėlio žmogus“. Padėkite suprasti.

Kasmetinis grožinės literatūros skaitymo teminis planavimas antroje jaunesniojoje grupėje MENINĖ LITERATŪRA Tikslai švietėjiška veikla- Praturtinkite literatūros kūrinių klausymo patirtį per įvairias mažas formas.

Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą santrauka „Pūsis batais“ Eressector tobynda yymdastyrylan ou is-reketinі tehnologii kartasy Bіlіm.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui. Ya. Akim eilėraštis „Mama“ CONSPECT NOD KALBOS PLĖTRAI „Grožinės literatūros skaitymas“. Eilėraštis I akim "MAMA" Uždaviniai: - sukelti džiugią emociją.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui vidurinėje grupėje „Kelionės per pasakas“ Tikslas: Susisteminti vaikų žinias apie pasakas per žaidimą – kelionę. Programos turinys Edukacinės užduotys: -Tęskite pažintį.

Santrauka grožinės literatūros skaitymui Grožinės literatūros skaitymo konspektas parengiamojoje mokyklai grupėje tema: K. Ušinskis „Aklas arklys“. Tikslas: Apibendrinant.

Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą vidurinėje grupėje „Pasakų kelionė“ santrauka. Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis kombinuotas tipas Nr. 26 Laivas „Paskaitų konspektas apie.

GCD grožinės literatūros skaitymui „Kaip skruzdėlė skubėjo namo“ GCD santrauka, skirta supažindinti vaikus su grožine literatūra vidurinė grupė bendroji raidos orientacija Veda: auklėtoja Zakutjajeva.

Ilgalaikis grožinės literatūros skaitymo planavimas pirmajai jaunesniajai grupei Mėnuo Darbo pavadinimas Spalio 1 d. Vaikiško eilėraščio „Vanduo, vanduo“ skaitymas 2. Vaikiško eilėraščio „Chiki-chiki-chikalochka...“ grojimas 3. Vaikiško eilėraščio mokymasis.

Perspektyvus grožinės literatūros skaitymo pamokos planas vidurinėje grupėje Rugsėjo 1 d. E. Trutnevos eilėraščio „Rudens dovanos“ išmokimas mintinai 2 Pasakos „Vaikai ir vilkas“ atpasakojimas Spalio 3 d. Pažintis su smulkiąja tautosaka.

Vaizdų biblioteka:

GCD santrauka
vyresniems vaikams
„Y. Moritzo eilėraščio skaitymas“ Namas su pypke“


Tikslas:
supažindinti vaikus su poezija per pažintį su J. Moritzo eilėraščiu „Namas su vamzdžiu“, per integraciją edukacinės sritys « Kalbos raida"," Socialinis ir komunikacinis vystymasis "," Meninis ir estetinis vystymasis», « Kognityvinė raida“, „Fizinis vystymasis“.

Edukacinės užduotys
- Supažindinti su Y. Moritzo eilėraščiu „Namas su vamzdžiu“ išmokyti kūrinyje užmegzti įvairias sąsajas, įsiskverbti į autoriaus intenciją: naudojant teksto vizualizavimo techniką pasitelkiant: iliustracijas, nuotraukas; pakartotinis teksto skaitymas (auklėtojos); pokalbiai žinutėmis.
- Sužadinti susidomėjimą eilėraščiu ir norą jo klausytis; mokyti vaikus už žodžių įžvelgti kūrinio vaizdus ir nuotaiką
- Padėti suprasti turinį kaip visumą ir atskirus sunkius ištraukas bei žodžius – „churk“, „karšta“, „nusileido“, „tvirtinimas“, „nepriprato“, „tekėjo“;
- Padėkite vaikams pajusti eilėraščio grožį ir išraiškingumą, atkreipdami dėmesį į išraiškingos priemonės: metaforos, epitetai, toliau kompozicinė konstrukcija veikia:
1 dalis - prisiminimai apie gyvenimą kaimo name;
2 dalis – mago dūmai;
3 dalis – paveikslas apie dūmus.

Vystymo užduotys:
- Ugdykite dėmesį, atmintį, suvokimą.
- Ugdyti domėjimąsi poezija kaip a literatūros žanras.
- Ugdyti dialoginę kalbą, ugdant gebėjimą atsakyti į klausimus apie darbo turinį. – Formuoti literatūrinį skonį.

Edukacinės užduotys:
Ugdyti meilę poezijai geri santykiai, pažadinti vaikų emocinį reagavimą.

Korekcinės logopedinės užduotys:
praturtinti žodynas- "gumuliukai", "įkaitę", "nyksta", "tvirtinimas", "nepriprato", "tekėjo";

Kuriama dalykinė erdvinė aplinka:
Demonstracinė medžiaga: pašto dėžutė - siuntinys, braunio Kuzi iliustracija, spalvotos iliustracijos, vaizduojančios įvairius namus, dūmai iš kaminų.

Preliminarus darbas:
skaitymas meno kūriniai apie namus, pokalbiai apie įvairius pastatus

Taip pat įdomi veikla apie grožinę literatūrą:

Motyvacijos kūrimas:
Pasigirsta beldimas, atnešamas siuntinys nuo braunio Kuzi. (Siuntinyje yra braunio nuotrauka, namai su dūmais, kurie atrodo kaip įvairūs daiktai, trobelė, eilėraštis, iliustracija eilėraščiui, ruošiniai su namų nuotrauka su vamzdžiu dūmams dažyti)
- Pažiūrėk, ką jie mums davė, kaip manai, kas tai yra?
- Tai pakuotė iš braunies Kuzi
- Norite sužinoti, kas yra pakuotėje?
- Žiūrėk, Kuzya atsiuntė mums savo nuotrauką ir laišką, perskaitei tau?

Laiškas:
„Mieli vaikai, aš gyvenu Lapti kaime mažame namelyje, po didele krosnele. Labai mėgstu rudenį ir žiemą, kai žmonės užsikuria krosnį, sėdžiu ant palangės ir žiūriu, kaip iš kaminų veržiasi dūmai. Ir iš karto prisimenu Yunna Moritz eilėraštį „Namas su vamzdžiu“. Labai norėčiau, kad pamatytumėte šį grožį ir svajotumėte kartu su manimi. Nekantriai laukiu mūsų susitikimo, tavo mažoji kepurė Kuzya.

- Žiūrėk, Kuzya atsiuntė mums savo namo nuotrauką. (Rodoma trobelė viduje) Namas vieno aukšto, jame vienas didelis kambarys, didelė krosnis, po kuria jis gyvena. O kai žmonės išeina iš namų, jis sėdi prie lango ir klauso, ką mato.

Eilėraščio skaitymas:
NAMAS SU VAMZDŽIU
Prisimenu, kaip vaikas, virš mūsų trobelės
Į dangų plūstelėjo mėlyni dūmai,
Už durelių krosnyje degė gumulai
Ir jie kaitino plytas ugnimi,

Kad mūsų namai būtų šilti
Sosų košė katile merdėjo!
Ir dūzgdamas įskrido į kaminą
Dūmai, šildo dangų žiemą.

Man labai patiko mago dūmas,
Jis linksmino mane savo išvaizda,
Jis virto drakonu, arkliu,
Jis privertė mane nerimauti!

Jis galėjo pastatyti virš mūsų vamzdžio
Bet kuri karalystė ir bet kuris miestas,
Bet kuris monstras gali nugalėti
Kad žmonės neįprastų kenkti!

Gaila, kad šitas dūmas mėlynas
Ėjau į pasaką kartu su pypke!
Norėdami jį aplankyti dabar,
Jums reikia nupiešti paveikslėlį:

Namas su kaminu, namas su kaminu
Į dangų sklinda mėlyni dūmai!

– Apie ką šis eilėraštis?
– Vaikinai, ar išgirdote eilėraštyje naujų nepažįstamų žodžių?
Gumbai degė - trumpas medinis kelmas
Už durelių orkaitėje
IR užkaitęs per ugnį - labai karšta
plytos,
Pasilikti
Mūsų namai šilti
Sorų košė
Nuliūdęs katile! - Išvirta košė laukė, pasiekė paruošimą.
Ir dūzgiantis
Nuskrido į kaminas - kanalas dūmams iš krosnelės, pakuros išėjimo į kaminą
Dūmai, atšilimas
Žiemą skliautas. - atviras dangus kupolo, skliauto pavidalu
Kiekvienas monstras
Galėjau laimėti
Taigi, kad Aš neįpratau – nenorėjau
Norėdami pakenkti žmonėms!
Namas su vamzdžiu
Namas su vamzdžiu
Į dangų teka – ištekėti nedideliu upeliu
Miglos mėlyna!

– Pasirodo, Kuzya mums atsiuntė ir nuotraukas su rūkančių pypkių vaizdais. Pažiūrėkite, kokie įdomūs yra dūmai. Pažiūrėkite, kaip atrodo šie dūmai?

Fizinė minutė:
– Atsistokite, dabar žaisime žaidimą „Vėjas jaudinasi“, o vėjui susijaudinus dūmai įgauna įvairias formas. Tu šiandien būsi dūmas.
„- Vėjas sujaudintas vieną kartą, vėjas sujaudintas du, vėjas sujaudintas tris. Stebuklingas dūmas, sušalti vietoje.
- Pažiūrėkite, kokius stebuklingus dūmus turime, šis atrodo kaip ..., (2 kartus)

Dar kartą skaitant eilėraštį:
- Dar kartą perskaitykime Yunna Moritz eilėraštį „Namas su vamzdžiu“ (skaitymas)
- Ką Kuzya mato pro langą? (vaikų atsakymai)
- O kas atsitiko namuose, kai buvo kūrenama krosnis? (Vaikų atsakymai)
– Kaip Junna Moritz eilėraštyje vadinami dūmai? (magas)
- Kodėl jis taip buvo vadinamas? (Vaikų atsakymai)
- Su kokia nuotaika tai prisimena Kuzya?
– Ar pastebėjote, kad eilėraštyje yra kažkoks prašymas? (piešti)
– Žiūrėk, mūsų siuntinyje dar yra namų su kaminu, tegul kiekvienas sugalvoja savo neįprastą dūmą ir nupieši.

Dūmų piešimas:
Vaikai eina prie stalų ir piešia dūmus, tada darbas pakabinamas ant lentos.
- Aš pašalinsiu pusbrolio dūmus, o mes pakabinsime jūsų ir žiūrėsime į juos, aš dar kartą perskaitysiu Yunna Moritz eilėraštį „Namas su kaminu“, o jūs klausykite.

Trečią kartą skaitau eilėraštį:
– Kaip vadinasi eilėraštis, kurio klausėtės? (vaikų atsakymai)
– Sakykite, kas parašė eilėraštį „Namas su pypke“? (vaikų atsakymai)
– Kaip manote, ar mūsų piešiniai tinka eilėraščiui? (vaikų atsakymai) Žinoma, nes kiekvienas gavote labai neįprastą ir stebuklingą dūmą.
– Siųskime savo piešinius Kuzai, tegul ir jis pažiūri ir pasvajoja.

Išimame siuntinyje esančias nuotraukas, uždarome ir suklijuojame grąžinimo adresą.
– Vakare parodysite savo piešinius tėvams, papasakosite, kokio stebuklingo eilėraščio klausėmės, o tada piešinius supakuosime į siuntinį ir išsiųsime į Kuzą.

Pavadinimas: GCD santrauka apie grožinę literatūrą vyresniųjų grupės vaikams "Skaityti Y. Moritzo eilėraštį" Namas su vamzdeliu "
Nominacija: Vaikų darželis, Pamokų užrašai, GCD, grožinė literatūra, Vyresniųjų grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MKDOU Novosibirskas "Kombinuoto tipo vaikų darželis Nr. 36" Paieška "
Vieta: Novosibirskas

Svetlana Merenkova
Santrauka grožinės literatūros skaitymui

Santrauka grožinės literatūros skaitymui parengiamojoje mokyklai grupėje tema: K. Ušinskis "Aklas arklys".

Tikslas: Vaikų vedimas į supratimą moralinis jausmas darbai.

Užduotys:

Ugdykite vaikų gebėjimą klausytis kūrinio, nuosekliai perduoti literatūrinis tekstas , gebėjimas išreikšti savo požiūrį į pasakos įvykius. Skatinti vaiko iniciatyvos ir savarankiškumo ugdymąsi žodiniame bendravime su suaugusiaisiais ir bendraamžiais; stiprinti gebėjimą lavintis savybiniai būdvardžiai; vystytis klausos dėmesys; praturtinti ir atgaivinti vaikų žodyną.

Stiprinti vaikų gebėjimus užsiimti rankdarbiais "Kerta" laikymas norima forma tema; vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius ir rankų koordinacija.

Suformuokite teigiamą poveikį vaikams kokybės: gerumas, sąžiningumas, atsakingumas; elgesio normų ir taisyklių supratimas; ugdyti meilę „Mūsų mažesniems broliams“, sukelti norą jiems padėti; praplėsti vaikų akiratį.

Žodyno darbas.

Rohatyn, kamanos, trys priemonės, sirgti, sirgti, kunigaikštis, klausytojas, vienbalsiai.

Preliminarus darbas.

Skaitydamas K... Ušinskis, rengdamas istoriją su vaikais apie

KD Ušinskis, patarlių rinktinė apie gerumą, draugystę, sąžiningumą, K. Ušinskio knygų paroda.

Įranga.

K. D. Ušinskio knygų portretas ir paroda, arklio kontūrų paruošimas, spalvotas popierius, klijai, siūlai, širdelės iš spalvoto popieriaus su patarle „Ieškok draugo, bet rasi, pasirūpink“, koliažas Arklių ferma.

Vizualinis, žodinis, praktinis.

Laida, mįslės, žodinis bendravimas, padrąsinimas, klausimas, žinutės apie autorių.

OD judėjimas.

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas pasirodė mūsų grupėje. Kas tai?

(Tai yra stebuklinga dėžutė)

Kaip manote, kas jame yra? (Vaikų atsakymai)

Klausyk mįslės.

Jie turi baltus paklodes,

Daug juodų raidžių.

Jie yra svarbūs žmonėms

Vaikinai turėtų juos žinoti.

Jei žinai raides

Ir išgirsti tą pačią valandą

žavi istorija.

Sužinosite kiek metų

Saulė suteikia mums savo šviesą.

Kodėl pavasarį būna gėlių

O žiemą laukai tušti.

Atpažinsite savo gimtąjį kraštą.

Ramus, stiprus ir didelis.

Tai mums geras draugas

Perskaitykite – sužinosite patys!

Taigi kas tai? (Knygos)

(Iš dėžės išimu knygą.)

2. K. Ušinskio knygų intarpas.

Taigi savo įdėklą, kurį patys sudarėme, eikime prie jo daug skirtingos knygos, veikia. Ką bendro turi visos šios knygos?

Vaikinai, ar sužinojote, kas tai?

(K. D. Ušinskio portreto tyrimas)

3. Pasakojimas apie KD Ušinskį

Šiandien mūsų berniukai paruošė istoriją apie Ušinskį. Įdėmiai jų klausykime.

Prieš daugelį metų Tulos mieste. kuri netoli nuo Maskvos, gimė Konstantinas Dmitrijevičius Ušinskis... Jo tėvas buvo karininkas, mama – namų šeimininkė, užsiėmė vaikų auginimu. Nuo vaikystės Kostja buvo labai smalsus ir darbštus berniukas. Mokėsi gerai ir puikiai.

Po mokyklos įstojo į Maskvos universitetą ir tapo mokytoju. Konstantinas Dmitrievičius dirbo mokytoju Jaroslavlyje, Sankt Peterburge ir net užsienyje. Jis turėjo svajonė: išmokyti mažus vaikus skaityti ir rašyti taip, kad jiems būtų lengva ir įdomu. Konstantinas Dmitrijevičius pradėjo kurti įdomios istorijos vaikams, pasakos, mįslės.

Vaikinai, kokius KD Ušinskio darbus žinote? Apie ką šie kūriniai?

Šauniai padirbėta. Kokia didelė ir įdomi paroda, kiek įdomios knygos... O mūsų parodą noriu papildyti dar viena knyga. Apie ką bus kalbama, spėti:

Kieno ten uodega ir kieno karčiai ten,

Kaip skraidyti vėjyje?

Žaismingai po kanopomis

Kibirkštys šviečia ryškiai...

Jis pašoko ir iškart dingo!

Kaip jis nukrito per žemę!

Kas čia! Štai mįslė...

Tai šaunu (arklys).

Vaikai, o koks gyvūnas yra arklys? (Naminis).

Didaktinis žaidimas "Kieno tai?"

(Savybės būdvardžių daryba)

Ir tai yra galva (kieno)- arklio galva

snukis (kieno)- arklio snukis

ausis (kieno)- arklio ausys

akys (kieno)- arklio akys

liemuo (kieno)- arklio liemuo

uodega (kieno)- asiūklis

kojos (kieno)- arklio kojos

Šauniai padirbėta.

4. Skaitydamas pasaką K... Ušinskis "Aklas arklys".

O dabar kviečiu pasiklausyti K. D. Ušinskio pasakos "Aklas arklys".

(Pasakos skaitymas) .

5. Leksikos darbas.

Vaikinai, ar šiame darbe susidūrėte su nepažįstamais žodžiais?

Kurie?

Susirgti – tai sirgti.

Kunigaikštis yra miesto valdovas.

Vieningai – visiškas nuomonių ir veiksmų sutarimas.

Rogatina yra didelė lazda, kurios gale yra šakutė.

Kamanos yra pakinktų dalis – diržai su antgaliais ir vadelėmis, uždedami ant pakinkto gyvūno galvos.

Trys matai – matas – senas rusiškas birių kietųjų medžiagų talpos vienetas.

Stiebas – apatinis, kabantis medinio namo, trobelės stogo kraštas, dažniausiai šiaudinis.

Dabar supranti visus žodžius?

(Vaikų atsakymai).

6. kūno kultūra.

Arklys manęs laukia kelyje.

Muša policiją prie vartų

Žaidžia su karčiais vėjyje

Sodrus, pasakiškai gražus.

Greitai užšoku ant balno -

Aš neisiu, aš skrisiu!

Ten, už tolimos upės

numosiu tau ranka.

7. Pakartota skaitant pasaką K... Ušinskis "Aklas arklys".

Štai tiek daug naujų žodžių išmokome.

O dabar kviečiu dar kartą pasiklausyti K. Ušinskio pasakos "Aklas arklys".

Jauskis kaip namie.

8. Pokalbis apie turinį.

Apie ką ši pasaka?

Kas buvo Vėjas Ussedomo laimikiui?

Kas kartą atsitiko prekeiviui?

Kas išgelbėjo Usedomą?

Ką savininkas pažadėjo savo žirgui?

Ar laikėsi žodžio su Used?

Kaip atsitiko, kad „Pagauk vėją“ liko aklas?

Kaip jautėsi „Pagauk vėją“? (vienatvė)

Kaip suprasti žodį "vienatvė"?

(Tai yra tada, kai šalia nieko nėra, kai jautiesi blogai ir nėra kam padėti.)

Kaip baigėsi pasaka?

Taip gavome K. D. Ušinskio atpasakojimą "Aklas arklys".

Ko ši pasaka tave išmokė?

9. Patarlės apie draugystę, gerumą.

Vaikinai, kas skaitys, kas parašyta lentoje? (Ant lentos žodis yra DRAUGYSTĖ)

Kokias patarles apie gerumą, draugystę, sąžiningumą žinai?

"Draugystė yra vertingesnė už pinigus".

"Kas vakar melavo, rytoj nepatikės".

„Mirk pats, bet padėk savo draugui“.

„Draugas pažįstamas bėdoje“.

10. Savarankiška veikla vaikai.

Vaikinai, kiekvienas iš jūsų ant stalo turi arklius. Paverskime juos pasakiškai gražiais su vešliais karčiais. Dirbsime su spalvotu popieriumi ir siūlais. Tada, kai jūsų žirgai bus paruošti, mes juos patalpinsime į didelę žirgų aptvarą, kurį paruošėme iš anksto, kad visada būtų tinkamas maistas visiems arkliams.

Koliažo rinkinys Arklių ferma.

11. Refleksija.

Koks pasakos pavadinimas?

Ko ši pasaka mus moko?

Vaikinai, kol jūs dirbote, prisiminiau ir labai gerą patarlė: „Ieškok draugo, bet rasi, pasirūpink!

noriu duoti

Susijusios publikacijos:

Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą santrauka „Pūsis batais“ Eressector tobynda yymdastyrylan ou is-reketinі tehnologii kartasy Bіlіm.

Integruoto GCD, skirto grožinės literatūros skaitymui, santrauka „Kelionė po S. V. Mikhalkovo kūrinius“ Tikslas: Turtinti ir sisteminti vaikų žinias apie kūrybiškumą vaikų rašytojas S. V. Mikhalkovas. Korekcinės auklėjamosios užduotys. Vystymas.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui. Ya. Akim eilėraštis „Mama“ CONSPECT NOD KALBOS PLĖTRAI „Grožinės literatūros skaitymas“. Eilėraštis I akim "MAMA" Uždaviniai: - sukelti džiugią emociją.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui. Rusų liaudies pasaka „Chavroshechka“ (parengiamoji grupė) Tikslas: ugdyti emocinį požiūrį į literatūrinis kūrinys... Ugdykite meilę ir pagarbą tėvams ir kitiems šeimos nariams.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui vidurinėje grupėje „Kelionės per pasakas“ Tikslas: Susisteminti vaikų žinias apie pasakas per žaidimą – kelionę. Programos turinys Ugdomosios užduotys: -Tęsti supažindinimą.

Grožinės literatūros skaitymo edukacinės situacijos santrauka „Padėkime gaidžiui“ Grožinės literatūros skaitymo edukacinės situacijos santrauka „Padėkime gaidžiui“ Tikslas: sukuriant probleminę OS, skirtą vaikams identifikuoti.

Grožinės literatūros skaitymo pamokos santrauka jaunesnėje grupėje "Pasaka" Rukavichka " Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą jaunesnėje pasakos „Rukavichka“ grupėje santrauka. Tikslas: Susidomėjimo ir suvokimo poreikio formavimas.

Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą vidurinėje grupėje „Pasakų kelionė“ santrauka. Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Sujungtas darželis Nr. 26 Korablik“ Pamokos santrauką pateikė.

GCD santrauka grožinės literatūros skaitymui ir kalbos raidai. Pasakos „Rukavichka“ teatralizavimas Tiesiogiai ugdomosios veiklos, skaitant grožinę literatūrą ir lavinant kalbą, santrauka (su vaikais nuo 3 iki 4 metų)

Grožinės literatūros skaitymo pamokos „Stebuklingasis poezijos pasaulis“ santrauka NVO „Meninis – estetinis vystymasis“ GCD santrauka (Grožinės literatūros skaitymas) tema: „ Magiškas pasaulis poezija „Tikslas: Pažintis.

Vaizdų biblioteka: