Kalbos ugdymo pamokos metmenys (vidurinė grupė) tema: Tiesioginės švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Garso kalbos kultūra“ Garsas „sh. Garsi kalbos kultūra (garsas z)

Kalbos ugdymo pamokos metmenys (vidurinė grupė) tema: Tiesioginės švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Garso kalbos kultūra“ Garsas „sh.  Garsi kalbos kultūra (garsas z)
Kalbos ugdymo pamokos metmenys (vidurinė grupė) tema: Tiesioginės švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Garso kalbos kultūra“ Garsas „sh. Garsi kalbos kultūra (garsas z)

Santrauka apie kalbos raidą vyresniojoje grupėje. Garsinė kalbos kultūra: garsų diferenciacija S-S.

Tikslas. Supažindinkite su S-Sh garsais.

Ugdomosios užduotys: įtvirtinti taisyklingą S-SH garsų tarimą; atskirti juos pagal ausį; aiškiai ir aiškiai ištarti šių garsų prisotintus žodžius; mokyti vaikus parinkti žodžius garsais S ir W; plėsti žodžių, reiškiančių daiktų pavadinimus, atsargas, gerinti vaikų klausos suvokimą pratimų pagalba atskirti garsus S ir S, nustatyti garso vietą žodyje.

Lavinamieji uždaviniai: lavinti foneminį suvokimą, kvėpavimą.

Ugdomosios užduotys: puoselėti draugiškus santykius, mokėti išklausyti draugą, atsakyti į klausimus.

Demonstracinė medžiaga: paveikslėliai (šuo, arklys, pakalnutė). Kortelė su trimis langais, skaitikliu. Plakatas su skirtingų paveikslėlių atvaizdais, kurių pavadinime yra garsai „S“ ir „W“. Lustai yra mėlyni ir raudoni.

Dalomoji medžiaga: kortelės su trimis langeliais, žetonas. Kortelės su paveikslėlių atvaizdais, kurių pavadinime yra garsai „S“ ir „W“. Raudonos ir mėlynos spalvos pieštukai.

1. Organizacinis momentas.

Labas rytas! Pradėkite dieną, visų pirma varom tinginystę!

Šypsosimės vieni kitiems, šypsosimės svečiams!

Nežiovaukite darbe, kad atsakytumėte į visus klausimus!

2. Pagrindinė dalis.

Vaikinai, dabar turėsime įdomią pamoką: išmoksime atskirti garsus, o kokius nepasakosiu, bet papasakosiu apie juos istoriją. Klausyk manęs atidžiai.

„Atėjo ruduo. Sasha ir Nastya važiavo dviračiu į mišką grybauti. Miške vaikai pamatė gyvatę. Ji grėsmingai sušnypštė: š-š-š-š-š. Sasha išsigando, nuėjo ir pagalvojo sau: „Oho, kokia pikta gyvatė! Vaikai nusprendė neliesti gyvatės ir nuėjo prie upelio. Tada Nastja turėjo problemų su dviračiu - ratas nukrito. Jis paėmė siurblį ir pradėjo siūbuoti: С-С-С-С. Tai buvo linksmas pompa švilpimas. Sasha padėjo seseriai išpumpuoti padangą ir kartu jie važiavo grybauti.

Taigi, vaikinai, kokį garsą išgirdote, kai gyvatė grėsmingai sušnypštė Sasha ir Nastya? (Sh-Sh-Sh).

Kokį garsą išgirdote, kai siurblys sušvilpė? (C-C-C).

Šiandien išmoksime atskirti garsus S-SH.

Vaikinai, pažaiskime, jei girdite garsą "S", tada reikia parodyti taip, lyg siūbuotumėt pompą, o jei girdite garsą "W", atlikite zigzago judesį ranka, toliau nuo savęs, kaip jei šliaužia gyvatė. (Aš tariu garsus Si Sh: pakaitomis, tada kelis kartus iš eilės tas pats garsas).

O dabar vaikinams sunkesnė užduotis, pavadinsiu žodžius garsais Si W, o išgirdę duotą garsą sekite judesius: pelėda, asilas, šiurkštus, atlasinis, silkė, šnicelis.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Darželis Nr. 13“, Kanašas

OOD abstrakčiai

KALBOS PLĖTRAI

"Garso kalbos kultūra: garsas" Ш ""

vidurinės grupės vaikams 4-5 m

Pedagogas:

Jakovleva Zoja Valerievna

Kanašas – 2016 m

Tema: " Garso kalbos kultūra: garsas "Ш" "

Programinės įrangos turinys:Išmokite taisyklingai ištarti garsą „Ш“ skiemenimis ir žodžiais, derinti daiktavardžius su skaičiais, rasti žodžius su garsu [ш]. Stiprinti vaikų idėjas apie kalbos garsus. Pagerinkite kalbos gramatinę struktūrą. Lavinti rišlią kalbą, kalbos derinimą su judesiu, klausos dėmesį, foneminį suvokimą. Ugdykite gebėjimą klausytis kitų.

Preliminarus darbas:artikuliacinė gimnastika kalbiniam kvėpavimui, didaktiniai žaidimai "Pagauk garsą", "Surask garsą" Ш "," Mažas - didelis ", mokomasi pirštų gimnastikos ir kūno kultūros minučių.

Medžiaga: pristatymas „Keliaujant su pele“, kortelės su užduotimis, garso įrašai: vėjo garsas, logopedinė mankšta „Grojimas fortepijonu“.

Metodiniai metodai:organizacinis momentas, žaidimo siužetas, pokalbis, dinamiška pauzė, apeliavimas į asmeninę patirtį, ryškios vizualizacijos, IKT naudojimas; statinės padėties keitimas, garso dizainas, netikėtumo momentas, atspindys.

STROKE OOD:

Vaikai stovi prie kėdžių.

Su mokytoju jie imituoja judesius.

Mokytoja su vaikais:

Ryte vaikai atsikėlė (pakelia rankas)

Jie atėjo į savo darželį (vaikšto vietoje)

Pas mus svečiuose ryte, (išvesta į šoną).

Džiaugiamės jus matydami, kaip visada. (rankos ištiestos į priekį)

Pedagogas: - Sveiki, draugai!

Vaikai: - Sveiki!

MOKYTOJAS: – Šįryt į mūsų grupę įskrido kamuolys(rodo) ... Man atrodo, kad šis balionas atsirado ne be priežasties. Vaikinai, prisiminkime, kokią dainą dainuoja kamuolys?

VAIKAI: Sh-Sh-Sh

TRENERIS: – Taip, mes šiandien toliau mokysimės gražiai ištarti garsą "Ш".

Vaikinai, prisiminkime:

Kaip gyvatė šnypščia?

Kaip vėjas kelia triukšmą?

Taip, taip, vaikinai. Tariant garsą „Ш“ – mūsų liežuvis yra taurė, sukandę dantys, suapvalintos lūpos. Garsas „Ш“ yra priebalsis, nes yra kliūtis burnoje, kurčia, nes gerklė tyli, o garsas „Ш“ visada tvirtas.

MOKYTOJAS: - Vaikinai, jūs nepastebėjote, bet ant kamuolio kabo vokas. Gal tai kažkieno laiškas? Atidarykime. Ir šiame voke, žiūrėk,... kažkoks paveikslas. Kas tai?(mokytojas rodo į namą)

VAIKAI: - Namas.

1 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Šiame name gyvena maža pelytė, vardu „Shalunishka“. Pelytė kviečia tave aplankyti, bet jis perspėja, kad paruošė tau skirtingus testus, su kuriais mes privalome susidoroti. O testų pabaigoje mūsų laukia neįprasta staigmena. Na, ar priimsime pelės kvietimą?

VAIKAI: - Taip.

MOKYTOJAS: - O norint aplankyti pelę, reikia pasakyti stebuklingus žodžius.

Vienas du trys keturi Penki-

Truputį pasuksime

Ir mes atsidursime prie pelės.

2 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: – Peliukas kviečia mus į didelę pelkę. Pažiūrėkite, kiek čia nendrių. Pūtė vėjelis ir ošio nendrės. O nendrės triukšmingos – štai taip:

Ša-šu-ša

Šo-ši-šo

Vaikinai, kaip nendrės kelia triukšmą?

(Vaikai kartoja skiemenis, aiškiai tardami garsą [Ш],

iš pradžių visi kartu, paskui atskirai)

Vaikinai, atspėkite mįslę ir sužinokite, kas gyvena pelkėje.

Mažas gyvūnas šokinėja

Ne burna, o spąstai.

Pateks į spąstus

Ir uodas, ir musė.

Kas čia?

VAIKAI: VARLYS.

MOKYTOJAS: - Teisingai, varle. Suskaičiuok, kiek jų sėdi pelkėje?

Skaidrės numeris 3, 4, 5, 6, 7)

(paeiliui skaičiuokite varles - viena varlė, dvi varlės, trys varlės, keturios varlės, penkios varlės)

8 skaidrė

MOKYTOJAS: - Pelė kviečia mus žaisti vieną žaidimą. Ji pasislėpė savo namuose ir tyliai ošia: w - w - w. Pakartokite, kaip pelė ošia?

VAIKAI: Sh-Sh-Sh

MOKYTOJAS: - Kodėl ji taip ošia? Ji žiūri į savo nuotraukas. Pažiūrėsim ir su pele ošiam. Aš pradėsiu žodį, o tu ir pelė garsiau sušnibždėsite jį užbaigdami.

Pieštukas ... Mala ... Kamy ... Landa ...

(Mokytojas rodo nuotraukas,

Ir vaikai baigia paskutinį garsą)

9 skaidrė

MOKYTOJAS: - Vaikinai, Pelytė nori jums papasakoti keistų istorijų, klausykite jų ir pagalvokite, ar taip gali būti. Ir padėkite ištaisyti šiuos pasiūlymus.

Pelė pagauna katę.

Automobilį vairuoja senelis.

Skrybėlę nešioja Nataša.

10 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Vaikinai, mes šiek tiek pavargę, pailsėkime su jumis ir atlikime apšilimą prieš kitą užduotį Pelė!

Mus supa daugybė skirtingų garsų

Net jei dabar kambaryje tylu.

Mes, vaikinai, dabar esame draugiški

Skleisime garsus.

(Atlikite judesius pagal eilėraščio tekstą)

Pamirkskime akimis:

Vienas du trys keturi Penki.

Leisk mums trypti kojomis:

Vienas du trys keturi Penki.

Vienas du trys keturi Penki.

Plojome garsiai, garsiai:

Vienas du trys keturi Penki.

Ir tada mes tylėsime.

11 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Vaikinai, Pelytė gyvena viena. Ir jis tikrai nori susirasti draugų. Bet vaikinai, Mouse nori draugauti su tais, kurių varduose yra garsas "Ш". Padėkime jam. Pelės draugais išsirinkime tuos gyvūnus, kurių pavadinime yra garsas [Ш]. Kas nori draugauti su Pelyte?

(visi išvardyti paeiliui: katė, drugelis, varlė, lokys, šuo)

(Vaikai vadina žodžius, aiškiai tariančius garsą [W]: katė, lokys, varlė)

12 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: – O dabar Pelytė jums paruošė mįsles.

(Vaikai spėlioja mįsles, aiškiai ištardami garsą [Ш] žodžiais)

  1. Dėvi ryškią šukutę

Mūsų linksmieji...

VAIKAI: Gaidys.

  1. Kartu piešia vaikus

Jų rankose...

VAIKAI: Ausys.

  1. Štai ateina kūdikis

Pilka...

VAIKAI: Pelytė.

  1. Padangos tyliai ūžė -

Tai ateina pas mus….

VAIKAI: Automobilis

13 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Pelė nori žaisti su tavimi. Žaidimas vadinasi Catch the Sound. Išgirdus garsą [w] reikia ploti rankomis.

s, w, sch, w, w, s, h, c, s, w, w, w, w

14 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: – Pelytė atsisėdo prie fortepijono ir dainavo dainas – ošia. Klausykite jų ir dainuokite kartu su pele.

ŠI-ŠI-ŠI-ŠI

KAIP GERAI saldainiai

SHO-SHO-SHO-SHO

GERAI PLAUKITE RANKAS

SHU-SHU-SHU-SHU

KVIEČIU PRIE STALO

ŠA-ŠA-ŠA-ŠA

NESKUBĖSIME VALGYTI

(Vaikas „žaidžia“ pirštais ant „fortepijono“ ir taria skiemens grandines, pirštu į orą trenkdamas į garso kompoziciją)

15 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Vaikinai, kas man pasakys, koks dabar metų laikas? Teisingai, žiema. O kita Pelės užduotis – nueiti į parduotuvę ir nupirkti jam žieminių drabužių. Atidžiai pažiūrėkite į parduotuvės lentynas ir įvardykite, ko jums reikia norint nusipirkti Pelę?

(išvardykite, ką jie mato: šortus, maudymosi kostiumėlį, suknelę, kailinį, šaliką, skrybėlę)

VAIKAI: KAILINIS, ŠARAS, KEPURUŠĖ.

16 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Vaikinai, o ir vėjelis atskrido aplankyti Pelės. ar girdi?(vėjo triukšmas) Pagalvokite, jei pavirstumėte vėjeliu, kur skristumėte?

VAIKŲ ATSAKYMAI:...

MOKYTOJAS: – Vaikinai, mūsų stebuklingas vėjelis „skraido“, o mes jį akimis palydėsime. Parodykite pelei, kaip laviname akis.

Į viršų pakilo vėjelis- Š-š-š

Suko, suko,

Ir nugrimzdo ant žemės- Š-š-š

Jis skrido į dešinę- Š-š-š

Jis skrido į kairę- Š-š-š

Nuskridau prie lango- Š-š-š

Toli jis skrido- Š-š-š

(žiūri į tolį)

Mojuokite jį blakstienomis- Š-š-š

Ir paimk mane į kelią- Š-š-š

17 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: - Vaikinai, Pelytei patinka viskas, kas didelis, o visi jos objektai dideli.

Pelė turi ne mažą skrybėlę, o... didelę.

Pelytė turi ne mažą suknelę, o... didelę.

Pelė turi ne mažus batus, o... didelius.

Pelė turi ne mažą kamuoliuką, o... didelį.

18 skaidrės numeris

MOKYTOJAS: – Taigi Pelės užduotys baigėsi. O už tai, kad susitvarkėme su visomis Pelės užduotimis, jis jums paruošė staigmeną - kamuoliukus.

(dovanoti vaikams)

MOKYTOJAS:

Pamokų apie federalinės valstijos švietimo standartus vidurinėje grupėje santrauka

Tema: „Garsinė kalbos kultūra: garsas f“

Tikslas: Pratinkite vaikus taisyklingai ir aiškiai tarti garsą w (atskirai, onomatopoetiniais žodžiais); gebėjimu atpažinti žodžius su garsu f.

Užduotys:

Ugdomasis: įtvirtinti taisyklingą garso w tarimą; lavinti švilpimo, šnypštimo garsų tarimą, gebėjimą atpažinti žodžius su garsu.

Tobulinimas: lavinti artikuliacinį aparatą; foneminė klausa: pagal ausį nustatykite garso buvimą žodyje; lavinti vaikus perpasakoti.

Ugdymas: puoselėti partnerystę žaidžiant.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikai, šiandien papasakosiu jums vieną istoriją, nutikusią su Liežuviu: Liežuvis sėdėjo namuose. Išgirsta: kažkas dainuoja dainą: „W-w-w-w“. „Aš nežinau, kaip taip dainuoti“, - sakė Liežuvis. - Aš žinau lapų, žąsies, žalčio giesmę. Tačiau ši nauja daina yra visiškai kitokia. Tai skamba: „W-w-w-w“.

Pedagogas: Vaikinai, kas žino, kas dainuoja tokią dainą?

Vaikai: W-w-w-w - tai yra vabalo giesmė

Pedagogas: Teisingai. W-w-w-w-tai vabalo giesmė. (rodomos iliustracijos su vabalo ir gėlių atvaizdu). – Ji dainuojama taip pat, kaip ir žąsies giesmė (š-š-š), bet tik garsiai, balsu. Net gerklė gieda vabalo giesmę. Pridėkite ranką prie gerklės ir dainuokite: „W-w-w-w“. Ką tu girdi? (Kaklas dainuoja šią dainą.) Dabar priglausk ranką prie gerklės ir dainuok žąsies giesmę. Ar tavo gerklė dainuoja? (Taip!) Išmokime dainuoti vabalo giesmę?

Pedagogas: Atidarykite burną. Uždėkite liežuvį ant apatinės lūpos. Dabar švelniai pakelkite jį į viršų ir paslėpkite už viršutinių dantų, kad galiukas neišliptų. Užsičiaupk. Pailsėti. Padarykime tai dar kartą. Kai tik paslėpsi liežuvį toli, už viršutinių dantų, iš karto pradėkite dainuoti: „W-w-w-w“.

Vaikai dainuoja mažojo vabalo giesmę ir didelio riebaus vabalo giesmę.

Pedagogas: Vaikai, pažaiskime su jumis žaidimą „Vabalai“. Atsistokite ratu ir laikykite rankas.

Už būrelio išeina 6-7 vaikai. Jie atstovauja vabalams. (Pageidautina, kad tarp jų būtų vaikų, kurie neaiškiai taria garso g).

„Apskritimas yra didelis kambarys su daugybe langų“, – paaiškina mokytoja. – Žmonės išėjo ir paliko atidarytus langus. (Vaikai nusileidžia, atkabina rankas.) Į kambarį įskrido vabalai ir zvimbė: „W-w-w-w“. Jie pradėjo skraidyti po visą kambarį. Pūtė vėjas ir trinktelėjo langai. Vabalai nuskrido prie langų, nematė stiklo ir nukrito. Turiu klaidų! Jie guli ant nugaros, plekšnės. Jie gailiai dūzgia. Padėkime vabalams – apverskime juos ant pilvo ir, atidarę langus, paleiskite. Leisk jiems skristi“.

Pedagogas: Ar jums patiko žaidimas? Pažaiskime dar kartą. (Kartojama keletą kartų).

Pedagogas: Koks įdomus žaidimas. Jūs žaidėte puikiai. O dabar aš tau skaitysiu eilėraštį "Kodėl puokštė dainuoja?" Klausyk atidžiai, aš užduosiu tau klausimus.

Vabalas dryžuotais marškiniais

Atskridau žaisti su vaikinais

Atsisėdo ant alyvinės gėlės -

Aš pradėjau dainuoti skambią dainą,

gurkšnojau saldžias sultis,

Užmigau varpeliu

Taip, aš patekau į puokštę Marinkai

Ir dūzgia, dūzgia krepšyje!

O Marinka nesupras:

Kodėl puokštė dainuoja? N. Golovina

Pedagogas: Kas man atsakys, kodėl puokštė dainavo?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Puikūs vaikinai. Ar nori, kad paskaityčiau pasakojimą apie tai, kaip vabalas užmigo varpe ir, patekęs pas merginą, išsigando?

Pedagogas: Gerai. Tada aš tau pasakysiu, o tu man, kai paprašysiu padėti.

Vabalas skraidė savo reikalais ir zvimbė „Aš noriu gerti“. (Apie ką ir kaip zujo vabalas? (Choriniai ir individualūs atsakymai.))

Pievoje pamatė purpurinę gėlę, apsidžiaugė: „Čia rasiu kuo patenkinti“. Įlipo į varpą ir apsidairė: „Puiku! Tu gali gyventi!" (Kas buvo zvimbianti klaida?) Pabandžiau gėlės apačią su antenomis ir pasakiau: „Sultys! Skanaus!"

Jis gėrė ir jautėsi linksmas. "Gera gyventi!" - ėmė giedoti vabalas. (Apie ką jis dainuoja?)

Jis dainavo, dainavo ir nepastebėjo, kaip užmigo. Mergina ėjo per pievą, rinko gėles. Pasiėmiau įvairių spalvų, įdėjau į indelį vandens.

Ir staiga pasigirdo zvimbimas: „Sudegink! Kur aš esu? Čia gyvena žmonės“. (Apie ką tą kartą zvimbė vabalas?)

(Vaikų atsakymai)

Fizminutka

Pedagogas: Tuo tarpu mes atsikelsime ir prisiminsime, kas nutiko klaidai. Į grupę link mūsų atskrido vabalas.

Buzz ir dainavo "zh-zh" down buzz

Aš skridau į dešinę,

Visi žiūrėjo į dešinę. liemens posūkis

Taigi aš skridau į kairę,

Visi žiūrėjo į kairę.

Vabalas nori sėdėti ant nosies, parodyti

Neleisime jam atsisėsti, pamojuokite delnu

Mūsų vabalas nusileido, atsisėdo, atsikėlė

Šmėžavo ir sukosi

Vabalas – štai graži ranka sukasi

Sėdėkite ant jo šiek tiek.

Vabalas išskrido į viršų rankas aukštyn

Ir atsisėdo ant lubų

Atsikėlėme ant pirštų galų, ant pirštų galų

Bet mes negavome vabalo,

Paplokime kartu

Plak ploji ploji rankomis

Išskristi jis galėjo.

Žaidimo atkūrimas.

Ant stalo pasirodo šuo. „Aš esu draugas. Koks mano vardas? Galite mane meiliai vadinti: Mielas drauge. Man labai patinka, kai mane meiliai vadina. Pabandyk mane taip pavadinti.

Aš atėjau pas tave ne vienas. Atsinešiau ežiuką. Kur jis? YOO, parodyk save! Vaikai, padėk man įtikinti ežiuką pasirodyti “.

- Ežiuk, parodyk save. (Vaikai pirmiausia kalba pašnibždomis, tada normaliu balsu, tada garsiai).

Pasirodo ežiukas, žiūri į vaikus niurzga: „Parodyk, parodyk! Ar to jie klausia?" (Slepia).

Įžeistas. (Mano draugas nustebęs).

Kas jam nepatiko? (Vaikai siūlo: reikia mandagiai paklausti ežiuko 2-3 vaikus po vieną, tada visus kartu).

Pasirodo ežiukas, sako: „Dabar aš parodysiu save. Ir aš tau pristatysiu vabalą. Zhu-u-uk, parodyk save, prašau! (Skamba zvimbimo garsas.)

Apie ką tu šnibždi? Tikriausiai negali išeiti? (klausia mokytojas).

Negaliu išeiti. Palauk, aš nuleisiu tau virvę. Štai tau, klaidėlė! Ar negirdi? Vaikai, sakykime kartu: „Laikyk virvę, klaidą!

Labai sunkus". (Tampa vabalą, prašo Družkos padėti traukti).

Pasirodo vabalas: „Ačiū, ežiuke. Aciu, drauge. Ir aš kūriau eilėraščius. Nori klausytis?

"Vabalas suzvimbė vabalui:" I zhu-zhu,

Su ežiuku draugauju jau seniai. (Kviečia vaikus kartoti eilėraščius pirmiausia mergaitėms, paskui berniukams).

Tada draugas įsižeidžia. Bet vabalas atsako, kad apie jį taip pat rašė poeziją.

Vabalas, vabalas, dūzgė: „Gyvenu. Su savo draugu draugauju ilgą laiką“.

Ačiū, bug. (Draugas).

Smukiuosi su vabalu, Ir dabar nepykstu.

Pedagogas: Puiku, vaikinai, šiandien gerai padirbėjote ir aš jus pradžiuginsiu naujomis mįslėmis.

Pedagogas: Ar esate pasirengęs atidžiai klausytis?

Jis gulėjo, gulėjo ir įbėgo į upę. (Sniegas)

Pedagogas: Dėlionėje yra žodžių su garsu f? Pavadinkite juos.

Tu eini priešais tave,

Atsigręžk ir bėk namo. (Kelias)

Pedagogas: Puikūs vaikinai. Įsiminkite šias mįsles ir paklauskite savo tėvų namuose.

Kokį garsą mes su tavimi šiandien sutikome? Teisingai, skambant J.

Klaidai labai patiko, kaip tu aiškiai, teisingai, gražiai dainuoji jo dainą. Pakartokime dar kartą: „W-w-w“

Tatjana Belova
Vidurinės grupės kalbos raidos GCD santrauka „Garso kalbos kultūra. Garsas [W] "

Savivaldybės formavimo administracijos Švietimo ir jaunimo politikos skyrius Starošilovskio savivaldybės rajonas

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Chruščiovo darželis "uoga"

« Garsi kalbos kultūra: garsas š»

Auklėtoja-Belova

Tatjana Nikolajevna

Chruščiovo kaimas 2016 m

GCD santrauka kalbai lavinti vidurinėje grupėje.

tema: « Garsi kalbos kultūra: garsas š»

Tikslas: Pristatykite garsas š, išmokyti jį tarti, rasti žodžių, kuriuose yra garsas š.

Užduotys:

mokymas: lavinkite vaikų tarimą garsas š, skiemenimis ir žodžiais; atskirkite žodžius su tuo garsas.

besivystantis: Lavinti foneminę klausą: išmokti atskirti pagal ausį ir pavadinti žodžius, prasidedančius duotu garsas ir turintis tai garsas, lavinti kalbos dėmesį... Pagerinti intonacinį išraiškingumą.

edukacinis: auklėti garsinė kalbos kultūra; turtinti ir aktyvinti vaiko žodyną; auklėti bendravimo kultūra.

Medžiaga, įranga: žieminių drabužių nuotraukos, žaislinis šuniukas, žąsų kaukės.

GCD struktūra:

1. Įvadinė dalis

Susidomėjimo, emocinio požiūrio į GCD sukūrimas, netikėtumo momentas.

1. Pratimai, skirti kalbos iškvėpimo vystymas

2. Pagrindinė dalis

Metodinės technikos

1. Artikuliacinė gimnastika

2. Logopedinė giesmė

3. Mįslių spėjimas

4. Susipažinimas garsas Ш

5. Didaktinis žaidimas „Apibrėžkite žodį su duotu garsas»

6. Darbas su paveikslėliais

7. Grynų frazių tarimas

3. Paskutinė dalis. Apibendrinant GCD

I. Įvadinė dalis

Auklėtojas. Vaikinai, koks dabar metų laikas? (Žiema) Kokius žiemos ženklus žinai) (Vaikų atsakymai)

Mįslės kūrimas apie snaigę.

Žiemą jie krenta iš dangaus ir sukasi virš žemės,

Lengvi pūkai, balti... (snaigės)

1. Kvėpavimo gimnastika „Nupūsk snaigę“

Staiga papūtė stiprus vėjas

Ir nupūtė mūsų snaigę.

I. p. - apie. su. visiškai iškvėpkite per nosį, įtraukdami skrandį ir krūtinę.

1 - pilnai įkvėpkite, išsikišdami pilvą ir krūtinės šonkaulius;

2 - sulaikykite kvėpavimą 3-4 sekundes;

3 - padarykite lūpas vamzdeliu, išleiskite orą.

2. Stebinantis momentas – šuniuko pasirodymas. (Šuniukas Šarmikas prašo vaikų išmokyti jį šnypšti kaip paukštį, kurio vardą pamiršo, bet prisimena mįslę apie juos ir prašo įvardinti drabužius, kurių pavadinimas prasideda garsas Ш)

Mįslės kūrimas apie žąsis:

Jis šnypščia ir tempia kaklą, ne, tikriausiai, paukščiai drąsesni.

Bet aš jo nebijau. Kas tie vaikai? (žąsis).

II Pagrindinė dalis

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien mes išmoksime tarti garsasШ ir išmokyti Šarmiką šnypšti kaip žąsys. Bet pirmiausia atlikime artikuliacinę gimnastiką.

1. Artikuliacinė gimnastika

Šypsantis ir prilaikantis lūpas šypsenai. Tokiu atveju priekiniai dantys yra atidengti ir aiškiai matomi.

Vamzdis. Lūpas traukdami į priekį vamzdeliu. Šiuo judesiu juda tik lūpos!

Pakaitalas: šypsena yra vamzdis.

Liežuvio pakėlimas viršutiniams dantims, apatiniams.

2. Susipažinimas garsas Ш

Auklėtojas. Vaikinai, prisiminkime, kaip rudenį vėjyje šlamėjo mūsų lapai. (Sh-Sh-Sh)... Taip šnypščia žąsys. Vaikai užsideda žąsies kaukes, suskirstomi į 2 komandas ir choru bei individualiai žaidžia piktos žąsies šnypštimą, varžosi kuri iš jų komandų yra geresnė ir teisingesnė. "Šnypštimas".

3. Darbas su paveikslėliais

Auklėtojas. Žodžiai su Ш garsas yra daug, bet mes turime užduotį prisiminti drabužius garsas š(kailinis, kepurė, šalikas, kelnės, šortai)- darbas su paveikslėliais

4. D / žaidimas „Apibrėžkite žodį su duotu garsas»

(Išgirdęs žodį su garsas Ш, vaikai ploja rankomis)

5. Grynų frazių tarimas:

Ša-ša-ša...

Mūsų Maša yra gera.

Šu-šu-šu...

Kūdikiui davė košės.

Vaikai valgė košę.

Šo-šo-šo...

Gerai po košės.

III. Apibendrinant

Auklėtojas. Vaikinai, pasakykite man, kuris iš jų garsas ar mes šiandien išmokome ištarti? (NS)

Kur mes tai girdime garsus? (Šnypstanti žąsis, ošiantys lapai).

Manau, kad dabar galime padėti savo šuniukui Šarmikui.

Susijusios publikacijos:

Pamokos tikslas: lavinti aiškų judesį ir taisyklingą artikuliacinio aparato organų padėtį; treniruoti ilgą sklandų oralinį.

Interaktyvaus žaidimo kalbai lavinti su vidurinės grupės vaikais „Aš žinau garsą [W]“ santrauka. Interaktyvaus žaidimo kalbai lavinti su vidurinės grupės vaikais „Žinau garsą“ Ш „“ santrauka.

GCD santrauka kalbai vystyti antroje jaunesniojoje grupėje „Garso kalbos kultūra. Garsas [Ir] " GCD santrauka kalbai vystyti 2-oje jaunesniojoje grupėje. Tema: „Garsi kalbos kultūra. Garsas „aš“ „Tikslas: išmokti taisyklingai tarti garsą.

Vidurinės grupės GCD santrauka kalbai lavinti: "ЗКР-С-" Tikslas: paaiškinti vaikams garso "s" artikuliaciją; praktikuoti izoliuotą tarimą.

Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Garsas [R]“ santrauka Pamokos apie kalbėjimo ugdymą vidurinėje grupėje santrauka Vidurinės grupės auklėtoja Tyaglova E. A. Tikslas: Aiškiai mankštinti vaikus.

Antrosios jaunesniųjų grupės pamokos konspektas „Garsinė kalbos kultūra. Garsas [U]. Bokštelis" Parengė auklėtoja: Davidyan P. A. Pamokos santrauka antroje jaunesniojoje grupėje. GARSO KALBOS KULTŪRA. GARSAS [OU]. BOKŠTAS. Tikslas: mankšta.

Savivaldybės autonominės ikimokyklinės ugdymo įstaigos Vaiko raidos centras 10-asis darželis

Pedagogas: Razmeta Tatjana Evgenievna

Art. Kanevskaja 2015 m

Programos užduotys:

  1. išmokti rasti paveikslėlius su nurodytu garsu "NS" žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje
  2. pratimas dalyti žodžius į dalis
  3. lavinti giminingų būdvardžių formavimą, atrenkant giminingus žodžius, perduodant pasakojamąją, klausiamąją ir šaukiamąją intonaciją
  4. plėtoti foneminį garsą

5-. ugdyti loginį mąstymą.

Preliminarus darbas:

Vaizdo peržiūra su garsu "NS" mįslių kūrimas (meška, pelė, katė, automobilis) mokantis liežuvio sukimo.

Įranga: žaislai (lėlė, pelė, lokys, katė), objektų nuotraukos su garsu "NS" , žaidimas "Juokingas traukinys" , "piramidė" .

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas. „Gimnastika protui“ ... Atsakykite į klausimą žodžiu, kuris prasideda garsu "NS"

Skrybėlės (kepurė, skrybėlė) Skaičius didesnis nei penki (šešios) Rato dalis (padanga) Kaip gyvatė kalba (šnypščia) Spygliuočių vaisiai (kūgis)

Stalo žaidimas ant langelio lentos (šaškės, šachmatai) Ten moko vaikai (mokykla)

Kūno dalis tarp galvos ir kūno (kaklas) Siaura priešingybė (platus)

2. Garso artikuliacijos analizė "NS"

  • Padarykite garsą "NS" žiūrint artikuliaciją veidrodyje (Lūpos šiek tiek suapvalintos į priekį. Dantys suartėti, suformuojant platų tarpą su gomuriu. Liežuvio šoniniai kraštai prispausti prie viršutinių krūminių dantų. Oro srovė šilta, eina į liežuvio vidurį. balsas neįsijungia.)
  • Koks tai garsas? Garsas "NS" visada tvirtas, priebalsis

3. Garso tarimo pratimas "NS" A.

  • Pelės ošimas – nutrūkstamo garso š-š-š tarimas
  • Miškas kelia triukšmą – ilgai tariamas garsas š-š-š
  • Išvaryk žvirblius – kyš-kyš
  • Žąsys šnypščia ša-ša-ša, šu-ša-šo, šo-š-šo, ši-šū-ša
  • Pakelkite žibintuvėlį, jei girdite garsą žodyje "NS" (balionas, uodega, sprogimas, mėlynas, erdvus, šnypštimas, paleidimas, neklaužada)

4. Pasirodo lėlė Maša. Šiandien aplankėme Mašos lėlę. Atspėk

kas atėjo jos aplankyti?

Tyli po grindimis Katės bijo

(pelė)

Mokytojas demonstruoja žaislą – pelę. Pelytė išraiškingai dainavo. Vaikai atlieka keletą skiemenų su skirtingomis intonacijomis.

  • Patvirtino ush-osh-ash
  • Džiaugėsi siūlė-siūlė
  • Paklausė ša-šo-šu

Pedagogas: klausyk rimo, pasakyk man, kas dar atėjo aplankyti Mašos?

Maša košėje turi žiobrį. Ką turėtų daryti mūsų Maša? Sudėjau košę į dubenį ir pamaitinau katę

Pedagogas: demonstruoja žaislinę katę Vardinkite žodžius su garsu "NS" eilėraštyje.

5. Žaidimas "Piramidė"

Pedagogas: padėk, vaikinai, išmokyk Mašos svečius žaisti šį žaidimą

  • Sulenkite piramidę iš didelės į mažą (detaliau – ovalai)
  • Būkite atsargūs – piramidė yra magija, reikia pasirinkti tas detales, kur skamba garsas "NS" žodžio pradžioje papildomus atidėkite į šalį.

Pedagogas: klausyk, kas beldžiasi?

  • Pasakykite žodį, sužinokite, kas dar yra Mašos svečias?

Pūsia kaip asilas Klubpėdė... (turėti)

Auklėtoja: demonstruoja meškiuką

  • Meška atnešė kamuoliukus, pažaiskime su juo! Judesių imitacija. Mokytojas skaito eilėraštį. Vaikai imituoja judesius.

6. Su nauju žaidimu svečius supažindins lėlė Maša, katė, pelė ir meška „Pasirink rimą“

  • Vaikai turi vieną paveikslėlį eilėraščiui pasirinkti

Bump Cat pagalvės marškinėliai

Pelė Bulvė Varlė Ramunė

Bokšto akordeono patrankos būgninė

Mokytoja vadina žodžius, o vaikai – rimuotą žodį iš paveikslėlių.

Vienas - pelė ošia spintoje Du - varlė pagalvėje Trys - šakalas nuėjo į nendres Ir keturi - pelė kepure Penki - mes rašysime pelę mokykloje Šeši - triukšmauja, beždžionė yra neklaužada Septyni - mūsų katė ant stogo Aštuoni - kamanė įskrido į langą Devyni - kepurę siuva siuvėją Dešimt - ėjau palei pabėgius

Žaidimas "Linksmas traukinys"

Tikslas: lavinti foneminį suvokimą, vizualinį dėmesį, mažą

motoriniai įgūdžiai.

Instrukcijos: padėkite paskirstyti daiktus ir išsiųsti juos į kelionę smagiu traukiniu. Pavadinkite kiekvieną elementą, kad paryškintumėte garsą "NS" , suplokite rankomis kiekvieno žodžio skiemenų skaičių ir sužinosite, kuris objektas kuriuo traukinio vagonu važiuos (skiemenų skaičius yra toks pat, kaip ir langų skaičius vežime)... Padėkite prekę ant savo vagono.

Žaidimas "Kartok paskui mane"

Š - visada šnypščiantis garsas Ant akmenų šnypščia gyvatė, š-š-š-š

Juodoji jūra yra triukšminga, SH-SH-SH-SH Kaip oras yra geras Gyvatės hissed - SHA-SHA-SHA, aš neskuba bet kur gyvatė hissed - Shu-Shu-Shu, kvėpuokite grynu oru - shi- shi, Kaip miela mano sieloje Gyvatės nusišypsojo - shi-shi-shee.

7. Pamokos santrauka:

  • Pokalbis su vaikais apie pamoką
  • Kodėl Maša pakvietė pelę, katę, lokį?. Papasakokite apie garsą "NS"

8. Skatinimas

Maša tau atnešė kamuoliukų dovanų, jie taip pat turi garsą "NS"

Paraiška į pamoką:

Sasha mėgsta džiovinti, o Sonya – sūrio pyragus. Sasha nusipirko džiovintuvą? Sasha nusipirko džiovintuvą. Sasha pasiuvo Sašai skrybėlę. Sasha smogė skrybėle. Sasha ėjo greitkeliu.

Sha-sha-sha – prausia kūdikio mamą. Shu-shu-shu – rašau laišką. Pelenai-pelenai - Vova turi pieštuką.

Tylėk, pelės, katė ant stogo. Mūsų Mašai buvo duota manų kruopų. Nerasiu mūsų varlės ausų. Lesha ir Klasha valgo sorų košę. Jaška kepuraite joja ant vėžlio

Ant lango katė mikliai pagauna letenėle spurtą. Maša pavargo nuo košės, Maša nebaigė savo kušu. Maša, valgyk košę, netrukdyk mamai

Mįslės:

Minkštos letenėlės, ir įbrėžimai letenėlėse.

(katė)

Du pilvai, keturios ausys.

(pagalvė)

Mažas, bet niekam nesaldus

(pelė)

Mažas gyvūnas šokinėja

Ne burna, o spąstai.

Pateks į spąstus

Ir uodas, ir musė (varlė)

Tyli po grindimis......

Ar bijai katės?