Rozrywka muzyczna w starszej grupie przedszkola. Scenariusz

Rozrywka muzyczna w starszej grupie przedszkola. Scenariusz

Opis materiału: Oferuję ci scenariusz rozrywka muzyczna « Kwiatowa polana»Dla dzieci grupy starszych (5-6 lat). Materiał ten będzie przydatny dla wychowawców i przywódców muzycznych instytucji przedszkolnych.

Scenariusz rozrywki muzycznej dla dzieci grupy starszych "Flower Polyana"

Integracja regiony edukacyjne : "Poznanie", "komunikacyjne", "socjalizacja", "czytanie fikcja"" Muzyka ".

cel, powód: Podsumowując wiedzę na temat kolorów letnich.

Zadania:

Edukacyjne: tworząc pomysł kolorów letnich, konsolidacja wiedzy lata, nauczyć się ustalić stosunki przyczynowe;

Rozwijanie: Rozwijanie muzycznie - estetyczne postrzeganie, obserwację;

Edukacyjna: Educate. staranna postawa Do natury ciekawość.

Techniki metodologiczne: rozmowy z dziećmi, czytanie wierszy, sytuacje do gry.

Piosenka dźwięków Yuri Antonova "Nie flatywać kwiatów". Dzieci wchodzą w sali, siedzą.

Przebieg rozrywki.

Prowadzić

Jak lekka ziemia o świcie

I otwórz wszystko na bajki.

W Perły w srebrze,

W szmaragów, ona w diamentach.

Cisza była wyrównana.

Najpierw pierwszy promień świtu

Więc zakończył czas snu,

Wszystkie kwiaty czekają na słowo.

Czy lubisz facetów z kwiatów? Jakie kwiaty wiesz?

Lider muzyczny. Jakie kolory teraz jesteś?

Wykonał piosenkę "Letnie kwiaty" (muzyka przez E. Tilicheeva, słowa L.Nekrasova)

Dzieci dzielą impresje piosenki.

Prowadzić. Słuchaj, jak piękne kwiaty są piękne!

Dzieci czytają wiersze.

"Mniszek lekarski".

Dandelion z toru

W bujnym kapeluszu

Z długą nogą.

Znalazłem go w lesie,

Ale nie wziął tego:

Weź go tylko w bukiet,

Dezonet wiatr - bez czapek! (L. Agracheva)

Tylko słońce pójdzie -

Mac w ogrodzie zakwitnie.

Motyl - Kabbeditsa.

Kwiat spada.

Oglądaj - i kwiat

Więcej na dwóch płatkach! (E. Feyereabend)

"Dzwon".

Nekiwany, niepozorny

Potrząsa głową

Nie srebro, a nie miedź

Bluokol Blue.

Dzwonnica -

Ten mały kwiat,

Chimes, przepełnienie

Nie utoruje bryzy. (E. Ilyin)

Trzmiel ciężki, paski,

Cały dzień przeleciał w ogrodzie.

Nie przeleciał tak

Malował kwiaty w ogrodzie.

Mrukł: - "ciężka praca!

W końcu kolory w ogrodzie nie ma wyniku! " (E. Feyereabend)

Prowadzić. Cóż, kiedy kolory nie liczą się! Oznacza to, że jest ich wiele i nie są rozdarte. Podziwiają!

Przeliteruję o tym soję.

Że cała ziemia jest naszym wspólnym domem -

Nasz dobry dom, przestronny dom. -

Wszyscy mieszkamy od narodzin.

Nadal mówię

Co mamy nasz dom, powinien zapisać.

Udowodnijmy, że nie jest to nic

Mamy nadzieję dla nas. (R. Boże Narodzenie)

Prowadzący. Chodźmy do czyszczenia lasu, grać, odpoczywać. I pójdziemy tam nie pociągiem, a nie samochodem, ale na jazdę konną. Weź lejce - iw dobry sposób!

(dzieci "skok" na koniu w lesie)

Prowadzący. A w lesie jest dobre, ciepłe, ptaki śpiewają. A kolory są najwyraźniej niewidoczne !!!

Dzieci.

Cześć, biały rumianek,

Cześć, różowy bash!

Na kwiatach zobaczymy

W gruczołu do siedzenia.

Wada w naszym lesie

Różne kwiaty:

Mac, Rumianek, Vasilka

Niebieskie oko.

Wziąłem mój wagon

I wylano kwiaty.

Będzie woda do picia kwiatów,

Będzie dobrze!

Wzięli chłopcy koszykowy,

Poza grzybami biegły.

Przyniósł domowych chłopców

Pozostawia tylko tak uderzenia.

Prowadzić. Ilu chłopców przyniósł szyszki !!! Myślę, że bawimy się z nimi.

Gra z shishami.. 1. Przekaźnik z koszami. 2. Gra "Cleaning Las"

Prowadzący.

Nie chcę facetów,

Zgadnij moje zagadki?

Ale nie tylko odgadnięcie

I nadal rysować.

"Riddles - Rysunek" (dzieci słuchają zagadek i narysuj racjonalne)

1. klin - klin,

Rozwiążemy - cholernie. (Parasol)

2. Wszyscy lubimy,

Bez tego płaczemy

I ledwo się pojawiają.

Zabranie, ukrywanie.

Boli go jasno,

I jasna i pieczona! (Słońce)

3. Czerwona dziewica.

Siedzi w lochu,

Pluć na ulicy. (Marchewka)

4. Szkarlet, cukier,

Kaftan Green, Velvet. (Arbuz)

5. Stań w promieniach sióstr

złote oczy

Biała filia. (Rumianek)

6. Host Antoshka.

Na jednej nodze. (Grzyb)

7. Było bel piłki,

Wiatr zamienił się

Piłka odleciała. (Mniszek lekarski)

Prowadzący. Wszystko, co znasz grę "Morze się martwi". A ponieważ jesteśmy w lesie, na polanie, powiemy: "PEG trawa" i będziemy przedstawić kwiaty. Różne, najpiękniejsze!

Gra wyobraźni.

(Dzieci przenoszą się do muzyki, gdy muzyka kończy się, dzieci zamrażać i przedstawić każdy kwiat)

Prowadzący. Nadszedł czas, abyśmy wrócili do przedszkola. Trzymaj nalewane laty i pockey!

(Dźwięki "konia", muzyka M. Luzhverger, dzieci przenoszą się do muzyki)

Prowadzić. Co lubisz w naszej podróży?

(Dzieci dzielą się wrażenia)

Prowadzący.

Na sprzedaż w Goodbye chcę ci powiedzieć:

Nie odwraca kwiatów, nie flish,

Niech będzie elegancką ziemską.

Rozrywka muzyczna B. różne Grupa

(średni, starszy, przygotowawczy)

"Odwiedzimy wspaniałe bohaterowie".

Rodzaje działań w dzieciństwie: muzykalny i artystyczny, komunikacyjny, gra.

Zadania oprogramowania:

    naucz się rozróżniać muzyka taneczna Z kołysanki z pomocą muzycznej i dydaktycznej gry "Miszka tańce, niedźwiedź śpi";

    tworzenie umiejętności śpiewania melodii jest czysty, wyraźnie wymawia słowa;

    monit o narysowanie treści piosenki "Poszliśmy na łąkę";

    chronić korekcję naruszenia mowy, przesłuchanie phonderatyczne;

    opracować mowę dialogową;

    rozwijaj umiejętności gry;

    rozwijaj zdolność dzieci do zarządzania "lalkami Chopstick"

    reakcja emocjonalna w postrzeganiu prac muzycznych.

    aby zwiększyć pragnienie i umiejętność słuchania bajki, postępuj zgodnie z rozwojem działania.

Planowane wyniki edukacyjne (cele, jak to możliwe osiągnięcia rozwoju):

    dziecko pokazuje zainteresowanie przesłuchaniem, emocjonalnie odpowiada na dzieła muzyczne o naturze kontrastu;

    wyraźnie przekazuje ruch charakteru znaków gry;

    bierze aktywny udział w grach muzycznych;

    grubo współdziała z rówieśnikami wspólna aktywność;

    zainteresowany zapewnieniem rozwoju fabuły bajki;

    pokazuje pozytywne emocje i zainteresowanie uczestnictwem w reprezentacji marionetki.

Ekwipunek : Bayan, Komputer, Centrum Muzyczne, Zabawki (Niedźwiedź, Koza, Bunny, Gnomic), Karty do gry dydaktycznej "Bear tańce, Teddy Bear", Maska Bunny, Shirma na kukuryzny teatr, sceneria, zabawki na pałeczkach "Teremok" (Mysz, żaba, jeż, królik, wiewiórka, kogut, pies, lis, wilk, niedźwiedź).

Plan.

    "Hello" - rytmiczna gra ze śpiewem.

Spotkanie wspaniałych bohaterów :

    Medsheund. . Muzyka - gra dydaktyczna "Mishka tańczy, niedźwiedź śpi".

    Koza . Bagaż.

    Królik . "Poszliśmy na łąkę".

    Gnomiczny . Opowieść "Teremok".

    Wspaniałe postacie mówią po żegludze.

Kurs rozrywki:

Lider muzyczny: Cześć, chłopaki! Śpiewajmy z tobą nasza przytulna piosenka.

    "Hello" - rytmiczna gra ze śpiewem. Muzyka i słowa S. Korotayeva.

Faceci, ujawnię ci sekret, dziś ktoś przyjdzie do nas odwiedzić.

Rozwiąż zagadkę:

Bestia jest zabawna szyta z pluszu:
Są łapy, są uszy.
Bestia miodowa Daj trochę
I odbiega mu Berloga! (Miś).

Niedźwiedź pojawia się na scenie Theatre Puppet .

Lider muzyczny : Spójrz, chłopaki. Niedźwiedź przyszedł nas odwiedzić. Przypadkowo dowiedziałem się, że nasz Miś naprawdę uwielbia tańczyć, ale po tańcu był tak zmęczony, który natychmiast zasypiony. Mishka przygotowała dla ciebie zadanie. Teraz mam wszystkie próbki 2 zdjęć z wizerunkiem Miszutki. Na jednym obrazie tańczy, a na drugim - śpi. Kiedy słyszysz muzykę, spróbuj określić, co niedźwiedź robi, tańczyć lub śpi.

    Muzyka i gra dydaktyczna "Niedźwiedź tańczy, niedźwiedź śpi".

(Dzieci są zapraszane do słuchania 4 przykładów muzycznych: 2 kołysanki i 2 taniec)

Dobrze zrobiony chłopcy. Słusznie ustalono, że Mishka robi. Cóż, misia, zostań z nami. Usiądź tutaj, spójrz na facetów. A faceci nadal się do nas spieszyli. Zgadnij kto?

Daje nam mleko,
Ale to nie jest krowa,
Rogi będą pchać, jeśli to
Nie lubisz progu,
Stoi w strumieniu z wodą,
Pasą się, żuje ziół,
W godzinach wieczornych do domu,
Wszystko może być dostarczane w dobrobycie. (Koza)

Koza pojawia się na scenie teatru lalek.

A oto nasza koza! Spójrz - Ka, chłopaki! Koza nie jest po raz pierwszy, aby nas odwiedzić. Pamiętajmy, która nietypowa piosenka, której nauczyliśmy się ostatni raz, kiedy przyszedł do nas kozi.

Spróbujmy zaśpiewać tę piosenkę specjalnie dla naszego gościa, spróbujemy uruchomić każdą sylabę ekspresyjną

    Logo ćwiczenia kózka . (Opłaty na 2 dźwiękach - Sol-MI)

PS, PS, P., Shl, stał się nudny bez kozy,

ZE, ZE, ZE, ZE, zawęzę kozę trawę,

Pamięć, pamięć, pamięć, Zoom, Przyniosłem Goat Home,

Na, dla, na, mój żyje kozi.

Jak myślisz, co lubiłem kozę, jak wykonaliśmy o niej piosenkę?

Koza! Zostań z nami, zobacz, jak bawi się chłopaki.

I dla nas, chłopaki, spieszą innego gościa:

Uwielbia jeść marchewki,
Rzucanie uszu.
Nasz wdzięczny "skok",
Dzieci, kim jest? ....... (bunny)

Pojawi się zabawka królika.

Lider muzyczny : I tu przyszedł do nas! Królik chce zobaczyć, jak możesz prowadzić taniec. Weźmy ręce i grajmygra "Poszliśmy na łąkę".

    "Poszliśmy na łąkę". (Sl. T. Wołgina, Muzie. A. Filippeenko)

Wiesz, jak bawisz się i grasz. Myślę, że królik lubił!

Królik pyta, czy może zostać z tobą?

Siedzieć, bunny.

Kto jeszcze nas spieszy?

Pochodzi z bajki do nas

Pukał cicho do domu

W jasnej czerwonej czapce -

cóż, oczywiście to ... (Gnome)

Pojawi się zabawka gnomitowa.

Och, faceci, to wspaniały gnom. I wiesz, że kiedy pojawia się Gnome, zawsze mówi dzieciom bajki. Faceci i powiedzmy nam Gnomer na bajkę samodzielnie. A nie tylko mi powiedzieć, ale pokaż!

Gnombic, usiądź, i pokażemy Ci bajkę z facetami.

Cóż, artystów, demontuj zabawki. Pokażemy bajkę Gnome i naszych gości.

    Przedstawienie kukiełkowe. Pokaż opowieści "Teremok"

    Wniosek.

A teraz artyści, wyjdź z powodu ekranu, do zobaczenia!

Role wykonane ...

Co myślisz, Gnomer, Miszke, Bunny i Koza lubiły nasze widok marionetki? Dzięki chłopaki. A teraz nadszedł czas, żebyśmy pożegnać wspaniali bohaterowie. Ale przyjdą do nas jeszcze .. i więcej niż raz.

A teraz wstajemy parami i idziemy do grupy.

PRZYWIĄZANIE

Teremok.

(Bajka opiera się na technikom Catherine Zheleznova. Dysk " Muzyczne bajki»)

Postacie: Mysz, żaba, yozh, zając, wiewiórka, kogut, pies,

lis, wilk, niedźwiedź

№1 Wprowadzenie

Jest w dziedzinie Teremok, Teremok.

Nie jest niski, nie wysoki, nie wysoki

Jest w dziedzinie Teremok, Teremok ...

Mysz przyszła bieganie - Naruszoka

№2 Mysz

Mysz: Terem - Teremok, który mieszka w Terma?

Narrator: Nikt nie odpowiada.

I była mysz - na żywo w Teremce.

Wiosłowany żaba-kukułka

№3 żaba

Żaba: Terem - Teremok, który mieszka w Terma?

Mysz: Ja, Mysz Naruszoka. I kim jesteś?

Żaba: Jestem żabącą.

Mysz: Idź do życia

Narrator: A mysz stała się żabą w Teremce razem na żywo.

Hedgehog uciekł - ani głowa, ani nóg

№4 Yezhik.

Hedgehog: Terem Teremok, który mieszka w Terma?

Mysz: Ja, Mysz Naruszoka.

Żaba: Jestem żabącą. I kim jesteś?

Jeż: jestem jeżem, ani głową lub nogami.

Mysz i żaba: Idź do nas na żywo!

Narrator: Zaczął żyć w trójkącie.

Evan Bunny przyszedł

№5 Bunny.

Bunny: Terem-Teremok, który mieszka w Terma?

Mysz: Ja, Mysz Naruszoka.

Jeż: Jestem jeżem, bez głowy, ani nóg. I kim jesteś?

Bunny: Jestem ślepym królikiem.

Jeż, mysz i żaba: Idź do nas na żywo!

Narrator: Zaczęli żyć w teremce czterech z nich.

Łyżowany biały puszysty ogon.

№6 Squirrel ....

... Fisty.

Przelecieć przegrzebek koguta złota.

№7 Cockerel.

... Lster.

Pies Rangeyka uciekł.

№8 Dog.

... wszystko.

Przyszedłem z siostrą lisa.

№9 Lischik.

Chanterelle: Terem Teremok, który mieszka w Terma?

Mysz: Ja, Mysz Naruszoka.

Żaba: Jestem żabącą.

Bunny: Jestem ślepym królikiem.

Pies: Jestem psem - ścieki. I kim jesteś?

Chanterelle: Jestem siostrą Chanterelle!

Jeż, mysz, żaba, królik , wiewiórka, kogut, pies: Idź do nas na żywo!

Narrator: Zaczął żyć w Teremkosiem.

Przyszedł pobiegł do krążka zębów wilków

№10 Volk.

Wilk: Terem-Teremok, który mieszka w Terma?

Mysz: Ja, Mysz - Naruszoka.

Żaba: Jestem żabącą.

Jeż: Jestem jeżem, bez głowy, ani nóg.

Bunny: Jestem ślepym królikiem.

Biały: Jestem puszystym ogonem.

Cockerel: Jestem kogutem - złoty przegrzebek.

Jeż, mysz, żaba, Bunny i Chanterelle: Idź do nas na żywo!

Narrator: Zaczął żyć na tarasie w wilgotnym.

To przychodzi niedźwiedzia.

№11 Bear.

Niedźwiedź: Terem Teremok, który mieszka w Teremie?

Mysz: Ja, Mysz - Naruszoka.

Żaba: Jestem żabącą.

Jeż: Jestem jeżem, bez głowy, ani nóg.

Bunny: Jestem ślepym królikiem.

Biały: Jestem puszystym ogonem.

Cockerel: Jestem kogutem - złoty przegrzebek.

Pies: Jestem psem - ścieki.

Chanterelle: Jestem siostrą Chanterelle! I kim jesteś?

Niedźwiedź: Jestem niedźwiedziem, twoją pokrywą domową.

Wszystko: Zapraszamy do życia z nami, obejrzysz dom!

Kwantyzator: i zaczęli mieszkać w trakcie szczura.

Przyjazny w Terme, który mamy

Ukończymy się!

№12 DANCE.

Rozrywka muzyczna B. starsza grupa

"W wizycie w Misha"

Zadania:

1. Promowanie rozwoju umiejętności przydzielenia różnych części muzyki. Działa, poruszać się zgodnie z naturą każdej części.

2. Rytmicznie, aby przekazać melodię do rytmicznie, mówiąc wyraźnie słowa.

3. Promuj rozwój u dzieci z obrazami i ekspresywnością ruchów, nagromadzenie muzyki. wrażenia.

Ekwipunek:Fortepian, centrum muzyki., kostiumy bohater, słodycze, wstążki, łuki.

Kurs rozrywki:

Veda: Faceci, gość przychodzi do nas dzisiaj. Rozwiąż zagadkę. Kto to jest?

Śpi w berlog w zimie
Pod dużą sosną
A kiedy przychodzi wiosna
Budzi się ze snu. (Niedźwiedź)

Dobra robota! Prawidłowo zgadnij. Gdzie on jest? Zadzwońmy do niego.

(Nazwa dzieci Mishutka).

Do muzyki w sali biegnie z publiczną masą i krzyki:

Masza:Miyishaaa! Gdzie jesteś? (Notes dzieci) Oh, Hello! Kim jesteś, gdzie są Misha?

Veda: Jesteśmy także Misha i szukamy. Chcieliśmy go pożegnać z nim, zanim wyjedzie w hibernacji, tylko nie było nigdzie indziej.

Masza: I nawet mnie rozpoznałeś? Jestem Masza. Pospiesz się do twojego niedźwiedzia. Dlaczego jesteś tak smutny? Pogratulować niedźwiedzia

Ved.: Co gratuluje Mishy?

Masha.: I nie wiesz, ponieważ Misha ma dziś urodziny!

Veda: I nie wiedzieliśmy, nie przygotowaliśmy Mishy.

Masza: Och, ty i tu przygotowałem go traktować. Może pójdziemy do Mishy gratuluję? Wtedy pójdziemy z tobą w podróży pociągiem. Zgodzić się? Teraz zajmujemy miejsca dla siebie:

Quoperty.
I na przyczepach usiąść.
Zbliża się czas
Pociąg odjeżdża.

Dzieci przedstawia pociąg, idą dalej w tym samym czasie, powiedzmy: "Chuh-Chuh, Chuh-Chuh, Tu-Tu".

Chodzenie z przeszkodami

"Pociąg przechodzi przez tunel" - inspiracja pod wysokim łukiem.

"Pociąg przyspiesza i spowalnia" - chodzenie z przejściem do biegania.

Masha.: Zatrzymaj się!

Pociąg nie pójdzie na górę
Musimy siedzieć w samolocie.
Samolot leci, leci ...
Pogrubiony pilot siedzi w nim.

(Stojak dzieci, nogi osobno, ręce po bokach. Stoki po prawej i lewej, przedstawiają ruch samolotu pod dźwiękiem "U-Y").

Masza: Wreszcie przyjechaliśmy. Widzę już jego chaty. W międzyczasie nadal nie dotarliśmy do niego, przygotowałem dla nas wstążki, są tak piękne, zobacz (pokazy)

Będziemy bawić się wstążkami
I zdziwiony Mishutku.

"Gra z wstążkami"

Będziemy bawić się wstążkami, będziemy machać z wstążkami ( dzieci prowadzone przez machające wstążki).
Grał, grał - nasze wstążki są zmęczone ( chodzenie, ręce z wstążkami ukrytymi za tyłem).
Taśma taśmowa, pokaż, razem z nami są ciało ( wirować, podniesione ręce).
Poprzez strumienie weźmy ze sobą wstążkę ( chodzenie wysoko podnosząc kolana).
Więc breeze blew, zaczął się nasza wstążka ( dzieci bowują na wstążki, a następnie puree je przed nimi).

Taniec z taśmami.

Masha.: Cóż, zadzwońmy do Mishy.

Chór: Misha! Misha, Misha!

Niedźwiedź liście.

Mish.odp.: Och, goście przyszli do mnie. Cześć chłopaki!

Masha. : Tutaj, Miszutka, spójrz na to, co mamy dzieci! Silny, śmiały, deft, umiejętny. I przyszliśmy pogratulować, pamiętasz, że masz dziś urodziny?

Mish.o: (oczywiście kiwnie głową), pamiętam, ale jeszcze mnie nie gratuluję? (płacz)

Masza: Nie martwisz się, przygotowaliśmy cię i uczciwi, tutaj trzymasz. (daje miszeetę)

I przygotowaliśmy dla ciebie piosenkę, wstaj w kręgu.

Wykonał piosenkę "Causta"

Masha.: Co jeszcze pojawia się trochę bardziej interesujące

(Spacery po hali) Och, jestem zmęczony, po długiej drodze, musisz grać.

"Kto szybko zebrym się uderzeniami z zawiązanymi oczami"

Masha.: Misha, i Misha! Czy lubisz tańczyć?

Misha.: Pewnie!

Masha.: Cóż, a potem tańcz wszystko.

Taniec improwizacyjny

Miszutka.: Dobrze zrobione chłopcy! Naprawdę podobał mi się, jak gratulowałeś mnie! Dziękuję Ci! A dla tego będę z tobą dzielić słodycze. (daje słodycze) dobrze i mamy czas, aby wrócić do kreskówki, pożegnać.

Dzieci idą do muzyki od publiczności.

Abstrakcyjna rozrywka muzyczna w starszej grupie "kwiat-sevencent

cel, powód: Rozwój zdolności muzyczne, Tworzenie podstaw kultury muzycznej.

  • - Rozwijać pamięć muzyczna poprzez uznanie melodii;
  • - poprawić umiejętności śpiewu solowego;
  • - rozwijać uczucia rytmu, zdolność do przekazywania charakteru muzyki przez ruch, zawartość emocjonalna;
  • - Rozwijać muzyczna kreatywność we wspólnych działaniach nauczycieli z dziećmi;
  • - rozwijać zdolność wykonania instrumentów muzycznych;
  • - wychowywanie życzliwego związku między dziećmi;
  • - Wywołuje zrozumienie piękna prac muzycznych.

Materiał: instrumenty muzyczne, Atrybuty do tańca: liście, sevencetykizm, magnetofon, wideo, syntezator

Przebieg rozrywki: Wejście do wejścia piosenki "Magic Flower". Pracownik muzyczny Spotyka dzieci.

Witaj z gośćmi. Pierwszy wiersz piosenki "Tsvetik-semicetyka" brzmi - bezpłatne ruchy rytmiczne dla muzyki.

Ręka muzyczna: Faceci, jakiego rodzaju piosenki brzmiało? A jaki jest ten kwiat na cześć, którego powstała nawet piosenka? I dlaczego jest fantastyczny? Rozmawialiśmy dużo o kwiatach siedmiu rodzinnych, jego magii, namalował kwiaty. Kwiat jest fantastycznie i wiemy, że "bajka to kłamstwo tak w swojej podpowiedzi - dobra młoda lekcja. A czego nauczyła cię ta bajka? A jakie pragnienia robiłeś swoje kwiaty? Ile dziewczynki płatków spędzonych na próżno? Dlaczego?

Prawo, bezmyślnie spędziła magiczne płatki, pragnienia, które później odwołały inne magiczne płatki.

Rozproszone płatki. I zbieramy nasze kwiaty siedmiu-rodzinne, które będą działać naprawdę ważne i niezbędne pragnienia intymne. Chodźmy razem na dywan.

Pedagog: Och, spójrz na to, co jest na płatkach niektórych zdjęć ikon? Prawdopodobnie wskazówki, aby zebrać nasze kwiaty siedmiu rodziny.

(Pierwszy płatek przedstawiony Rus-Word: Riddles, na innym instrumentach muzycznych)

Pedagog: Jak myślisz, co jesteśmy oferowane do tworzenia płatków?

Musical Hand-le: Riddles verbal o instrumentach muzycznych i zagadki na dźwięk narzędzi (syntezator).

Dobra robota, płatki przymocowane do miejsca (dwustronny hodowla w środku) muzyczna gra Rozrywka dla dzieci

Błędna muzyka wychodzi z Baby Yaga. Zobacz, kto spieszy się na dźwięk instrumentów muzycznych.

Baba Yaga: Cześć cześć! Kim jesteś? I prawdziwe dzieci. I dlaczego słyszę kilka muzycznych dźwięków z daleka? I też w moim lesie, tak bardzo ... Różne dźwięki.: Że wiatr - Shur, Shur, Shur, to jest uuy, bestie, rozprzestrzenił się plotek owady - ZH-Z, wtedy Buzz przejdzie -gu-Gu-Gu, las będzie westchnienie Fu-Fu i w Rano Rosa -tyu-Ti, Ti-Ta ... Zastanawiam się! ...

Musical Hand-le: Poczekaj na Baba Yaga. Faceci, a to ci nie przypomina? - Tak, możemy to zrobić na instrumentach muzycznych, aby spełnić gracz właśnie o swoim lesie. Weźmy razem z nami dowolnym narzędziem. Co lubisz? A ty wybierasz instrumenty muzyczne. Gra.

Baba yag. Och, jak interesujący jesteś moim letnią lesią, przedstawioną. Wszystkie dźwięki. Och, tak, masz tutaj telewizor. Powodzenia, uchwyciłem mój ulubiony laptop. Chcesz zobaczyć, jak piękne moje jesienny las I jak piękna jego muzyka. Video Tchaikovsky. Jesienna piosenka. Październik lubił to. A może wiesz, jaka była muzyka?

Muzyczne ręce: Co można powiedzieć? Opisz to? Co jeszcze jest muzyka? Posłuchaj tego. (Gra na syntezacji, opisz go).

Baba Yaga. Dziękuję Ci. Prawa nostalgia w moim lesie spowodowała. Wracam do domu, sprawdzę moje rzeczy. Mam cicho, pięknie, muchy wielokolorowe liście. Pójdziesz do mojego dobra - bajki są koleżanki, grać w gry .... Komputer i spacer w lesie.

Muzyczne ręce Baba Yaga w lesie poszła na liść, aby podziwiać, ale na naszym płatek .... Spójrz ... także Leavefall. I pomyśl o tym, jak możemy pokazać, opowiedz nam o tym, opisz to.

(Wiersze, piosenka "piękna jesień", taniec "Leaf Falls")

Pedagog: Och, dwa dodatkowe płatki zajęło swoje miejsce (dzieci na dywan)

Jesienna złota odwiedza nas, jak piękna jest. A za jakie znaki definiujemy, że przyszedł jesienią? (Lista dzieci ..., deszcz)

Pracownik muzyczny: A na płatku mamy deszcz. Co dzieje się z deszczem?

Czy zawsze pada deszcz powoduje smutne uczucia? Czy deszcz może być wesoły, zabawny, zabawny? Czy wiesz coś o takim deszczu? (wiersze, gra deszczowa)

Educator: Płatek wziął jego miejsce.

Ręka muzyczna: Faceci, dziś jesteśmy tylko sprawami, które zadamy pytania i odpowiadamy im najbardziej różne sposoby. I na liściach mamy pytania, ....

Jakie są dzieci całej ziemi, które tak bardzo lubią zadawać pytania?

Pokażmy naszym gościom, co teraz mamy wiek uczciwości, ile dlatego mamy. A potem poproś o więcej pytań, na które mogą odpowiedzieć. (Tokarka taniec piosenki)

Ręka muzyczna: Więc zebraliśmy nasze magiczny kwiat. Powiedzmy mu, że moje najlepiej cenione pragnienia. Sprytny. A co możemy mu dać. (Taniec tsvetik-semizvestik)

Musical Hand-le: A teraz proponuję w naszym wesołym łaźni parowej, aby wziąć siedem stopni w grupie. I dla wszystkich twoich pragnień i pragnień naszych gości, które teraz się pochwalają.

Wakacje muzyczne dla starszych dzieci wiek przedszkola., Poświęcony muzyce R. Shuman

Rejestracja hali:Srebrne choinki, świeczki posiadacze ze świecami, małe stoły, tace z kwiatowymi kartami łóżek, portret R. Shuman.

(R. Shumana "Melody" brzmi cicho z "albumu dla młodzieży", świece są oświetlone, salon obejmuje dzieci, pozdrów gościom.)

Muzyka Lounge: Hello, Dzieci! Cieszę się, że znów cię widzę w naszym salonie muzycznym. Zobacz, jak tutaj piękne! (Muzyka milczy.) Wpadłeś w magiczne królestwo muzyki, co powie nam o zimie. Dzisiaj dzieła największych niemiecki kompozytor. Robert Shuman. Wiemy z tobą dobrze zimowa droga Zaczyna się od odległego północy. Stamtąd, zimowe wiatry latają do nas i śpiewają swoje piosenki, dzwoniąc do zima.

(Gospodyni salonu zaprasza dzieci do wygodnego siedzenia na krzesłach, aby ugotować starannie słuchać muzyki, gdy jest ono zajęty w salonie muzyki.)

(Północna piosenka brzmi R. Shuman.)

Dzieci:

Rozlana zima:

Na kurtce Fross

Od przezroczystego lodu

Gwiazdy płatki śniegu.

Wszystkie w diamentach, perły,

W wielokolorowych światłach.

Wylewanie wokół połysku

Szeptanie zaklęcia:

"Kłamać, miękki śnieg,

Na lesie i na łące.

Szlaki migawki

Upadłe gałęzie!

Na oknach Santa Claus,

Rozpraszające róże kryształowe.

Liczne wizje

Wyczyść pleksy.

Ty, Metelitsa, Cui,

Horics Creek,

Skoki White.

W dziedzinie głowy!

Sen, moja ziemia, stop,

Marzenia Magic Store:

Czekać na przejście,

Nowy Dawn! " (M. Foirov)

(Odgłosy kompozycja muzyczna R. Shuman "Zima".

Pod koniec pracy, salon Gospodyni stopniowo gaśnie świece. Kilka chwil w muzycznym salonie jest ciemny, a następnie światło stopniowo się rozjaśni.)

Cię, prawdopodobnie wszyscy słyszeli i rozumieli, poczuli, że poeta opowiadał o Winter Werses, kompozytor malował dźwięki muzyczne. zimowe zdjęcie. Spróbuj, stajesz się artystami różne kolory A ich odcienie przekazują nastrój, który wyraził w tej pracy kompozytor Robert Schuman.

(Również muzyka "Zima", dzieci wybierają karty dopasować kolor i połóż gamę kolorów na podłodze.)

Widzę, że w moich kompozycjach użyłeś ciepłych, delikatnych tonów ... co dostałeś zimę?

(Odpowiedzi dla dzieci).

Masz rację, zima jest inna. Masz zimowy cichy, smutny, smutny, przemyślany ... ale Robert Shuman ma kolejną pracę winter Topic. Zupełnie inny charakter. Słuchać. (Dźwięki muzyczne R. Shuman "Santa Claus".)

Jaką zimę powiedział nam muzykę w tej pracy? (Odpowiedzi dla dzieci).

Tak, jest zimna zima, kolczasta, złe, mroźne, z oczyszczoną, ulepszeniem północnego wiatru, zły ... Kompozytor o nazwie tej pracy muzycznej "Santa Claus".

Teraz pamiętaj, jakie wiersze o Święty Mikołaj znasz. (Dzieci mówią wiersze.)

Teraz przeczytam ci wiersz o Świętym Mikołaja.

Santa Claus spał w łóżku.

Wdłużłem sople Linki:

"Gdzie jesteście, zamieciami i zamieciami?

Co by mnie nie była? "

Frew Blizzards.

Myśl: U-U-Y!

Slashped: SSS-SSS-CSS!

ZZZ-ZZZ-ZZZ!

Las jęknął: mmm-mmmmm.

Oaks Odeped: mmmmmm-mmm.

Mistony brzozy: Mmmmmmmmm.

I Santa Claus Sortuje:

"Sposób, zamieci!

Obróć poniżej, sosna, jodła!

Wszystko to jest w moim lesie,

Spadam wszystko! "

(S. Marshak)

Nie boimy się mrozu! Pamiętaj, dzieci, jak fajna zima zagrać w śnieżki!

Snowballs latają i Flicken,

Snowball Face Plus,

Snowball Eyes ślepy dla nas,

Snowballs my wszyscy wesoły!

(E. Alekseeva)

(Muzyczna praca R. Shuman "Song" Song ".)

Który zakończył nasz wieczór w salonie muzycznym, poświęcony kreatywności. Robert Shuman! Do następujących spotkań!