Muzikinė pamoka vidurinėje grupėje „Stebuklingoji skrynia. Kaip įdomu vesti muzikos pamoką vidurinėje darželio grupėje

Muzikinė pamoka vidurinėje grupėje „Stebuklingoji skrynia. Kaip įdomu vesti muzikos pamoką vidurinėje darželio grupėje

Tikslas: Tobulėti kūrybiškas mąstymas v skirtingi tipai muzikinė veikla... Ugdykite vaikų emocionalumą, vaizduotę ir kūrybiškumą.

Medžiagos ir įranga: muzikos instrumentai ( mediniai šaukštai, kastiniai, trikampiai, varpeliai).

Vaikai įeina muzikos sale pagal E. Šulgino „Maršą“, muzikos pabaigoje sustoja ratu.

Mus.ruk .:(sveikina vaikus dainele) Sveiki, vaikinai!

Vaikai:(dainuoja) Sveiki!

Mus.ruk .: Na, dar kartą, visi kartu, pasisveikinkite, ką ne visi girdėjau.

Vaikai:(vėl dainuoja) Sveiki!

Mus.ruk .: Vaikinai, šiandien aš jums pasakysiu įdomi istorija, klausyk jos: Kiekvieną rytą mano sesuo Nataša ateina į darželį. Jos grupėje daug vaikų ir jie visi skirtingi. Užduosiu tau mįslę, o tu atidžiai klausykis ir pasakyk man, kaip pavadintum šią merginą?:

Kopusha mergina, valandą kramtė kriaušę,

Du - išplauti, trys - išdžiovinti,

Ryte nuėjau pusryčiauti,

Atėjo tik vakaras.

Kas tai yra vaikinai?

Vaikai: Kopusha.

Mus.ruk .:Žinoma, tai Kopusha! Ir dabar jūs parodysite šią merginą be žodžių pagal muziką.

(Vaikai su auklėtoja atlieka būdingus judesius, akompanuojant S. Razorenovo „Lopšinei“).

Mus.ruk .: Puiku vaikinai, jie viską išraiškingai parodė Kopušui. O dabar kita mįslė:

Braggart Ilja, kur tavo drąsa?

Tu vakar lipai po prieangiu nuo uodo,

Pamačiau tinklą ir iš baimės įkritau į purvą!

Kas tie vaikinai, koks jo vardas?

Vaikai: Pasigyręs!

Mus.ruk .: Puiku ir atspėjote šią mįslę! Parodykime šį Bouncer. Dabar pradės groti muzika ir jis svarbus, išdidžiai išeina ir giriasi.

(Vaikai būdingus judesius perduoda pagal UNP muziką „Ant akmenukų“).

Mus.ruk .: Puiku, visi pasirodė esąs pasigyrimas Ilja! Pasakyk man, koks šio berniuko vardas?

Kolya, mažas niekšas, pasiimk paskui tave,

Tavo rankos tingios, diržas ir kelnės ant grindų,

Po stalu yra marškiniai, Nikolajus apleistas!

Vaikinai, koks jo vardas?

Vaikai: Aplaidus!

Mus.ruk .: Tai tiesa, bet parodykime šį nešvarumą.

(Vaikai atlieka būdingus judesius pagal D. Kabalevskio „Klounų“ muziką).

Mus.ruk .: Puiku vaikinai, jie atspėjo visas mįsles. Nors vaikinai visi skirtingi, Nataša draugavo su visais ir turėjo daug daugiau draugų! O dabar aš tau padarysiu spėjimą muzikinė mįslė, tu klausykis ir pasakyk man, kaip vadinosi šis Natašos draugas?

(Vaikai klauso O. Ananjevo „Verksmo“).

Vaikai: Tai Crybaby.

Mus.ruk .: Kaip žinojote, kad tai Crybaby?

Vaikai: Muzika lėta, styginė.

Mus.ruk .: Taip, nes Crybaby nuolat verkia, yra kaprizingas, klausykite ir įsivaizduokite, kaip jo skruostais rieda ašaros! (Muzikos instruktorius groja 2 taktus O. Ananjevo „Šauksmo“).

Ir dabar jis atsidūsta! (3-4 barai).

Ir štai jis verkia! (9-10 priemonės).

Kaip ryškiai kompozitorius išreiškė šio kaprizingo berniuko įvaizdį. Dabar tu man parodyk!

(Vaikai pagal O. Ananjevo „Crybaby“ muziką perteikia vaizdą judėdami).

Mus.ruk .:Šauniai padirbėta! Jie visi pasirodė verkiantys. Bet klausykite antrosios mįslės, kaip pavadintumėte šį Natašos draugą?

(Vaikai klauso O. Ananjevo „Veselčako“).

Vaikai: Linksmas bičiulis!

Mus.ruk .: Kaip tu atspėjai?

Vaikai: Muzika linksma, lengva ir greita!

Mus.ruk .: Kadangi Veselchakas mėgsta linksmintis, juokauti, linksmintis, klausytis ir įsivaizduoti, kaip jis lengvai šokinėja ant kojų pirštų. (Vaikai klauso O. Ananjevo „Veselchak“ 1-2 taktus).

Bet jis nubėgo ir sustojo! (3-4 barai).

Pagalvojau, kaip galėčiau triukus, ir vėl pradėjau šokinėti! (7-8 priemonės).

O dabar parodysime Veselchakui, kaip jis linksminasi, linksminasi ir išdaigos!

(Vaikai pagal O. Ananjevo muziką „Veselchak“ vaizdą perteikia judėdami).

Mus.ruk .: Puiku, visi gerai parodė Veselchaką. Pasakyk man, kokie buvo šių Natašos draugų vardai?

Vaikai:„Verkimas ir Veselchakas“.

Mus.ruk .: Puiku, jūs atspėjote visas mįsles! Klausykimės mūsų istorijos toliau:

Po skanių ir apetitą keliančių pusryčių vaikinai nuėjo į muzikos pamoką, kurioje mokėsi dainuoti dainas. Eime ir atsisėskime ant kėdžių.

(Vaikai pagal E. Šulgino „Maršą“ žygiuoja ir sėdi ant kėdžių).

O, žiūrėk, ką radau! Taip, tai yra vamzdis, o štai dar vienas, ir dar vienas. Štai kiek dūdų, duosiu tau dūdų, jos padės mums dainuoti. Paimkime vamzdžius į rankas ir pradėkime jais groti! (Vaikai rodo įsivaizduojamas dūdas ir dainuoja M3 intervalą).

Tai puikūs bičiuliai, visi puikiai grojo dūdelėmis, už tai aš juos tau duodu! O grįžusi namo gali mamoms pagroti dainą dūdelėmis.

O, vaikinai, Nataša taip pat išmokė mane padainuoti vieną linksmą dainą, paklausyti ir papasakoti apie ką ji? (Muzikos instruktorius atlieka Y. Slonovo dainą „Aš turiu močiutę“).

Vaikai: Apie močiutę!

Mus.ruk .: Tai va, dainuojama apie močiutę, o kompozitoriaus Jurijaus Slonovo pavadinta „Aš turiu močiutę“. Tikriausiai visos mylite savo Močiutes, nors jos kartais bara, paskui gailisi, pasakoja pasaką, dainuoja dainą. Taigi pirmyn, mes dainuosime jiems. (Atliko Y. Slonovo 1 eilėraštį „Aš turiu močiutę“.acapella).

Puiku, bet kad mūsų daina skambėtų ryškiau ir išraiškingiau, nusišypsosime vieni kitiems ir dovanosime dainą brangioms Močiutėms. (Daina atliekama su pritarimu).

Vaikinai, aš padainuosiu jums dar vieną dainą, paklausykite, apie ką ji?

(Muzikos instruktorius atlieka E. Tiličejevos „Dainavome dainą“).

Vaikai: Tai apie mamą!

Mus.ruk .: Kelkimės, išsitieskime ir su gera nuotaika atlikime šią smagią dainelę mylimoms mamoms. (Atliko E. Tiličejevos „Dainavome dainą“).

Kaip gerai dainuoji, dabar matau, kad myli ne tik močiutes, bet ir mamą!

Žinai, Nataša mane to išmokė įdomus žaidimas, kurį parašė Lietuvos žmonės, ir jis vadinasi „Ratas“. Taip pat išmokysiu groti, bet pirmiausia turime atspėti muzikos instrumentus pagal jų skambesį. .

(A muzika padarė. Žaidimas "Atspėk, ką aš žaidžiu").

Šiandien aš būsiu dirigentas, o jūs – muzikantai! Tik būkite labai atsargūs, kokius instrumentus liepsiu įvesti, jie pradės groti.

(Žaisti vaikams muzikos instrumentai„Ratas“ literatūrinis n.a. mel.).

Puikūs muzikantai, ar jums patiko žaidimas?

Vaikai: Taip!

Mus.ruk .: Kitoje pamokoje vėl žaisime su jumis ir klausysimės pasakojimo tęsinio, kas dar nutiko Natašos darželyje!

Iki pasimatymo, vaikinai! (muzikos instruktorius atsisveikina su daina).

Vaikai: Ate! (vaikai atsisveikina su daina).

Pagal „kovą“ E. Šulgin vaikai eina į grupę.

MUZIKOS PAMOKA VIDURIOJE GRUPĖJE tema „MUS LANKOJO MATRIJOŠKI“


UŽDUOTYS:
ŠVIETIMO.
Toliau ugdykite domėjimąsi muzika ir norą jos klausytis.
Praturtinti muzikinė patirtis vaikai. Sukelti emocinį reagavimą suvokiant muzikos kūrinius. Ugdykite įgūdžius
išraiškingas dainavimas, dainavimas išraiškingai, dainos charakterio perteikimas. Formuokite ritmingo judesio įgūdžius pagal dainos tekstą.

VYSTYMASIS.
Įtvirtinti muzikos žanrų žinias (daina, šokis, maršas). Ugdyti vaikų susidomėjimą muzika, norą jos klausytis. Ugdykite tembrinę klausą, intonacijos grynumą, išgirskite muzikinę įžangą ir po jos pradėkite dainuoti dainą. Ugdykite gebėjimą inscenizuoti dainą, ugdykite lėlininko įgūdžius.

ŠVIETIMO.
Puoselėti muzikos klausymosi kultūros įgūdžius (netrukdyti kitiems klausytis kūrinio iki galo). Ugdykite mandagumą bendraudami vienas su kitu.

REPERTUARAS: „O, tu beržele“ rusų liaudies melodija,
mūzos. didaktinis žaidimas „Atpažink balsu“,
apie tembrinio suvokimo raidą.
Dainos „Lietus“ muzika M. Partskhaladze.
šokis su lizdinėmis lėlėmis muzika ir žodžiais N. Karavaeva

MEDŽIAGA IR Atributika: Trys skirtingų spalvų butai,
Viena didelė lizdinė lėlė, mažos medinės lizdinės lėlės pagal vaikų skaičių,
kumštinės pirštinės - matrioškos lėlės pagal vaikų skaičių. Diskas su dainos „Lietus“ įrašu

ANKSTESNIS DARBAS,
Vaikai yra susipažinę su žanrais (daina, šokis, maršas)
mokomasi žaidimų ritminei ir tembrinei klausai lavinti, vaikai geba atlikti judesius daiktais; pradėjo supažindinti vaikus su dainelės pastatymu, mimikos, gestų įvaldymu ir pradiniu lėlininkystės etapu.

PAMOKOS PROCESAS.
Muzikinis vadovas ateina į vaikų grupę ir praneša, kad pas vaikus atėjo lizdinės lėlės, pakviečia vaikus žaisti su jais. Vaikai įeina į muzikos kambarį skambant muzikai ir sustoja prie paruoštų kėdžių.
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į artimiausią namą -
Briedis. hand-l - "Šiame name gyvena didelė matrioška, ​​bet ji jums išeis, jei teisingai atliksite užduotį, kokia tai muzika, kurią dabar girdėsite. O ką daryti su šia muzika?
Skamba rusų liaudies melodija „O tu beržele“ (muzikos žanro apibrėžimas ir jo charakteris).
Muzikinė ranka: „Kokia šios muzikos prigimtis?
Vaikai atsako - juokinga, garsiai, greitai,
Muzikinė ranka: "Ką mes galime padaryti su šia muzika?"
Vaikai – šokti.
Muzikinė ranka: „Taip, šokti, vadinasi, tai šokis – juokingas, išdykęs, ritmingas.
Mokytojas priešais namą pastato didelę lizdinę lėlę.
Briedis. hand-l: "Vaikinai, pažaiskime žaidimą" Atpažinkite iš balso "Parodykime matrioškai, kaip mes galime žaisti. Kas yra drąsiausias mūsų šalyje? Išeik. "
Žaidimas „Atpažink balsu“ skirtas tembriniam suvokimui lavinti.
Muzikinė ranka žaidimo metu giria tuos vaikus, kurie teisingai dainuoja vaiko vardą.
Briedis. hand-l: Mes parodėme matrioškai, kaip mes mokame groti, bet ar galime dainuoti dainas?
Vaikai - taip!
Briedis. hand-l: Man labai patinka, kaip tu dainuoji dainą "Lietus", ar dainuosime ją matrioškai?
Vaikai dainuoja dainelę „Lietus“ mūzos. M. Partskhaladze.
Didelė lizdinė lėlė pagiria vaikus ir išsiunčia į kitą namą, kur gyvena ir lizdinės lėlės. Vaikai eina į kitą namą.
Muzikinė ranka: „Šiame grazus namas mažos medinės lizdinės lėlės gyvena, ar norite su jomis žaisti?
Vaikai, taip!
Siūlome vaikams pasiimti lėlę matriošką ir suskirstyti vaikus į dvi grupes.
Muzikinė ranka-l: „Dabar pamatysime, kieno lizdinės lėlės geriau šoka tarp mergaičių ar tarp berniukų?
Briedis. berniukams ritmą nustato ranka, o mergaitėms – mokytojas.
Muzikiškai - didaktinis žaidimas„Žaisk kaip aš“ – ritminiam suvokimui ir muzikinei atminčiai lavinti.
Briedis. vadovas įvertina vaikų žaidimą ir pasiūlo prie jų namų pastatyti lizdines lėles.
Muzikinė ranka-l: „Kviečiu jus, vaikinai, į kitus namus, kur taip pat gyvena lizdinės lėlės ir jos jūsų laukia.
Vaikai ateina į paskutinius namus.
Briedis. hand-l: "Žiūrėkite, vaikinai, kokios lizdinės lėlės čia jūsų laukia."
(išima iš namų kumštines pirštines - lizdus lėlės.
- "Šios lizdinės lėlės nori šokti su jumis"
Pedagogas - „Vaikai, jūs jau esate susipažinę su šiomis lizdinėmis lėlėmis, mes jas net nupiešėme,
Muzikinė ranka-l: „Ir šiandien pamokoje su jais šoksime, žiūrėsime, kaip laikysim matriošką (rodo), žiūrėsim, kaip šoks ant delno (rodo), kaip mojuoja matrioška su nosine (rodo) “. Vaikams išdaliname lizdines lėles, padedame jas užsidėti ant rankų ir siūlome sukti didelį ratą. Vaikai atlieka N. Karavajevos muziką „Šok su Matrioška“.
Briedis. ranka-l pažymi tuos vaikus, kurie jau gerai laiko ant rankos matriošką, ir pažymi tuos vaikus, kuriems dar reikia treniruotis,
Briedis. vadovas - „Vaikai, ar jums patiko lizdinės lėlės? Šiandien jūs pasiimsite juos į savo grupę, į savo muzikos kampelis, labai noriu, kad susidraugautum su lėlytėmis lizde (vaikai atsisveikina ir išeina iš salės).

JUOKINGAS ŠARMANKAS.

UŽDUOTYS
ŠVIETIMO.
Papasakokite vaikams apie vargonų šlifuoklį ir vargonų šlifuoklį. Supažindinkite su žaislinių vargonų garsu. Suformuoti gebėjimą vesti pokalbį apie muziką .. Suformuoti sampratą, kad pjesė turi savo muzikos istorija kuris prasideda nuo pirmųjų taktų ir baigiasi paskutiniu akordu.

VYSTYMASIS.
Ugdyti vaikų gebėjimą išlaikyti dėmesį viso kūrinio skambesio metu. Įvaldykite teisingo garso kūrimo būdus.
Išmokyti melodiją groti metalofonais triada. Stiprinti vaikų bendro žaidimo įgūdžius, lavinti modalinę ir tembrinę klausą, ritmo pojūtį, įvairių muzikos instrumentų tembrą.

ŠVIETIMO.
Ugdyti muzikos klausymosi kultūros įgūdžius. Auklėk
mandagumas bendraujant tarpusavyje renkantis muzikos instrumentus.

REPERTUARAS.
Valeologinė daina - giesmė " Labas rytas»
„Vargonų šlifuoklis“ P. Čaikovskis,
D. Šostakovičiaus „Šarmanka“,
Dailininkų muštinių iliustracijos
MEDŽIAGA IR ATtributai:
Kompozitoriaus P. Čaikovskio portretas, muzikos instrumentai
metalofonai - 5-6 vnt., lazdos -10-12 vnt, 5-6 varpeliai.

ANKSTESNIS DARBAS.
klasėje ir grupėje mokėsi mažose grupėse ir individualiai atlikti pažįstamas melodijas ir atskiras spektaklio „Šarmanka“ dalis, laikytis bendro tempo, vienu metu pradėti ir baigti žaidimą.

MUZIKOS PAMOKOS REZULTATAS
Tradicinis užsiėmimas
Vidutinis ikimokyklinio amžiaus

Programinės įrangos turinys:
Muzikiniai ritminiai pratimai
Ugdykite vaikus į gebėjimą atskirti muzikos prigimtį ir perteikti ją judant. Toliau mokykite vaikus pradėti ir baigti judėjimą muzika.

Pratimai ramiame pasivaikščiojime („Ramius žingsnelis“, muzika T. Lomova).
Mokykite vaikus ritmingai judėti, atskirti kontrastingas muzikos dalis, bėgti išsibarsčius, neatsitrenkdami, mankštintis lengvais, spyruokliniais šuoliais ir lengvu bėgimu, ugdyti gebėjimą orientuotis erdvėje („Linksmi kamuoliai“, muzika M. Sakulinos).
Suvok ramios, tekančios prigimties muziką. Išmokite išgirsti poslinkį muzikiniai kūriniai ir savarankiškai keisti judesius. Atlikite judesius minkštomis rankomis, be įtampos. Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai, siūlantys vaidinti įsivaizduojamais daiktais („Skalauti nosines“, rusų liaudies melodija „Ai, pieva utushka“),
Klausausi muzikos
Ugdykite emocinį reakciją į muziką skirtingo pobūdžio... Išmokite atpažinti muzikos kūrinį. Suaktyvinti vaikų protinę veiklą. Toliau mokykite vaikus atidžiai klausytis muzikos iki galo, nesiblaškant („Lopšinė“, S. Maikaparos muzika, „Maršas“, Y. Slonovo muzika; rusų liaudies melodija „Plyasovaya“).
Dainų kūryba
Ugdykite vaikus į gebėjimą savarankiškai rasti intonacijas pagal kelis garsus („Zuiki, zuik, kur buvai?“).
Giedojimas
Ugdyti melodinės intonacijos tikslumą su spazminiu melodijos judesiu. Sekite teisingas kvėpavimas tarp trumpų muzikinių frazių.
Išmokite aiškiai ištarti priebalses žodžių gale: „gerai padaryta“, „varpas“, ištempdami balses žodžių gale: „Šoksiu“, „juokėsiu“.
Dainuoti su muzikinis akompanimentas ir be jo su mokytojo balso pritarimu („Petruška“, muzika V. Karaseva).
Dainavimas
Išmokykite vaikus perteikti lengvą, lyrišką dainos charakterį, Tęskite darbą, kad šios dainos atlikimas būtų išraiškingas. Atlikite lengvu skambesiu, gyvai, perteikite dinamiškus dainavimo pokyčius. Grynai dainuoja melodiją aukštyn arba žemyn ketvirtąja. Taisyklingai ištarkite balsių garsus žodžiuose: „mūsų“, „vakar“, „atšildytas lopas“ (paaiškinkite šio žodžio reikšmę), „gėlė“, „saulė“.
Aiškiai ištarkite priebalses žodžių gale: „sniego lašas“, „gėlė“, „varva“, „kvepia“ („Pavasario giesmė“, muzika G. Frido, žodžiai N. Frenkelio).
Dirbkite su intonacijos grynumu, ugdykite emocinį reagavimą į linksmą, šokančią dainą. Pratimas gryna trečiosios ir mažosios sekundės intonacija. Išmokykite vaikus dainuoti lengvu garsu, tiksliai perduodant progresyvų melodijos judesį aukštyn ir žemyn, išlaikyti intonaciją viename garse.
Taisyklingai ištarkite balses žodžiuose: „saulė“, „spinduliuojanti“, „mamytė“, „pirma“.
Atkreipkite dėmesį į skirtumą tarp 1 ir 2 muzikinių frazių.
Išmok dainuoti išraiškingai, emocingai, lengvu garsu. Puoselėti gerus, meilius jausmus mamai („Dainavome dainą“, muzika R. Rustamovo, žodžiai L. Mironovos).
Muzikiniai ritmiški judesiai
Išmokykite vaikus savarankiškai keisti judesius keičiantis muzikos dinamikai. Atskirkite lopšinę, šokius, ramią, žygiuojančią muziką. Ugdykite ramaus ir energingo ėjimo įgūdžius.
Pasiekite išraiškingą muzikinių ir žaidimų vaizdų perdavimą. Toliau ugdyti ritmo pojūtį, gebėjimą perteikti vaikams paprastą ritminį modelį mušamieji instrumentai... Skatinti vaikus kūrybiškai perteikti žaismingus vaizdus ir judesius šokyje („Pasivaikščiojimas su lėlėmis“, muzika T. Lomovos).
Groti vaikiškais muzikos instrumentais
Stiprinti vaikų gebėjimą groti metalofonu ansamblyje su paprasčiausiomis melodijomis, paremtomis vienu ir dviem garsais. Ugdyti atsakomybės jausmą, ugdyti domėjimąsi šia veikla („Akordeonas“, muzika E. Tiličejevos; „Šokėja“, muzika A. Filippenko).

Pamokos eiga

Vaikai į salę įeina be muzikos po vieną. Sakyk labas.

Auklėtojas. Atidžiai klausykite pradžios muzikos kūrinys ir prisimeni, kokius judesius jie atlieka pagal šią muziką? (Atlieka muzikinio kūrinio „Ramus žingsnis“ pradžią, muzika T. Lomovos). (Vaikų atsakymai.)
Tai tiesa, bet kaip tu turėtum vaikščioti? Greitas žingsnis ar ramus?
(Vaikų atsakymai.)
Stenkitės vaikščiodami neatsitrenkti vienas į kitą. Ištieskite pečius.
(Spektaklį vaidina T. Lomova. Vaikai atlieka užduotį. Užduoties analizė)
O dabar toliau mokysimės šokinėti kaip kamuoliukais. Tačiau pirmiausia parodykite, kaip pirštai šokins ant delno. (Parodo nedidelį dviejų pirštų judesį kitos rankos delne. Vaikai kartoja muziką kartu su mokytoju.)
Kamuoliukai ne tik šokinėja, bet ir rieda. Parodykite delne, kaip rutuliukai rieda.

Vaikai kartu su mokytoja II muzikos daliai atlieka atitinkamus judesius. Spektaklis „Linksmi baliai“ vaidinamas ištisai. Vaikai savarankiškai atlieka judesius pagal mokytojo nurodymus. Analizė.

Vaidinamas spektaklis „Ai, pieva Utuška“. Vaikai kviečiami mokytis muzikos, o tada rinktis nosines...
Man patinka visos nosinės. Pradedame žaisti. (Skamba muzika, vaikai atlieka pratimą. Analizė.)
Jie paslėpė nosines... Eik pailsėti ant kėdžių.

Vaikai sėdi ant kėdžių, ima dalomąją medžiagą, kuri iš anksto išdėstoma ant kėdžių.
Klausykitės muzikos, apibrėžkite jos charakterį ir iškelkite kortelę, kuri parodys, koks kūrinys grojamas: maršas, šokis ar lopšinė? (Skamba muzika, vaikai pakelia atitinkamas kortas. Analizė.)

Dabar dainuosiu "Zuiki, zuik, kur buvai?"
zuikis, bet atsakymo melodija turėtų būti kitokia.
(Individualiam atsakymui skambina 4-5 vaikai.)
Visi zuikiai atsakė skirtingai, O dabar aš Marijai Ivanovnai užduosiu klausimą: "Zuik, zuik, kur tu buvai?"
Auklėtojas. Aš šokau su Petruška! (Rodomas žaislas „Petražolės“.)
Auklėtojas. Dainuokime dainą apie Petrušką. (Dainuoja su vaikais.)
Įdomu, kaip skamba Petruškos varpas?
Mokytojas rodo ant muzikinių kopėčių, groja instrumentu. Iš pradžių vaikai dainuoja kiekvieną garsą atskirai.
Dar kartą dainuokite dainą apie „Petrušką“. (Vaikai dainuoja.) Petruška labai patenkintas. (Mokytojas atima žaislą.)
Vaikinai, klausykite dainos įžangos, atpažinkite ir pavadinkite ją.
Skamba daina apie pavasarį. Vaikai dainuoja dainelę, kurią lydi viena melodija.
Vaikai, kas gali pasakyti, kas yra atšildytas pleistras? (Atsakymas. Siūlo pakartoti žodį, kuriame vaikai suklydo, ir padainuoti šią muzikinę frazę.)
Dar kartą dainuokime šią dainą stovėdami. Daina linksma ir lengva. Dainuokime su tokia pavasariška nuotaika. (Atlieka analizę po dainavimo.)

Klausykite ir sužinokite, kokią dainą grojau. (Atliko „Mes dainavome dainą“.)
Tai va, „Dainavome dainą“, – svarsto. R. Rustamovas, žodžiai A. Mironova. Dainuokim tai. Jūs jau gerai žinote šios dainos melodiją.

Vaikai kelis kartus dainuoja akompanuojant fortepijonui. Tada kartojama pati sunkiausia eilutė. Atskirai tariami žodžiai: "saulė", "spinduliuojantis" ir tt Tada daina atliekama su pagrindiniais dainininkais. 1 eilėraštį dainuoja mergaitės, 2-ą - berniukai, 3 eilutę dainuoja visi kartu.

Auklėtojas.
Pavasaris, pavasaris gatvėje
Pavasario dienos.
Kaip paukščiai potvyniai
Tramvajaus skambučiai.
Einam ir einam. Merginos, pasiimkite lėles, vežimėlius, berniukai – muzikos instrumentus.
Vaikai pakyla nuo kėdžių ir sutvarko atributiką. Vaidinamas „Šokis su lėlėmis“.
Auklėtojas. Merginos buvo rūpestingos mamos, berniukai – geri muzikantai... Visi turėjo gera nuotaika... Pamoką baigkime grodami instrumentais, bet dabar visi bus muzikantai. Ir lėlės mūsų klausys. (Atlieka „Mažasis šokėjas“. Analizė.)
Vaikai draugiškai, darniai žaidė, visi stengėsi. Lėlėms labai patiko. O dabar, atsisveikink, iki kitos pamokos.

Šis įrašas buvo paskelbtas šeštadienį, 2012 m. lapkričio 10 d., 20:41 skiltyje,. Pranešimus galite gauti užsiprenumeravę informacijos santrauką. Tu gali

Muzikinė pamoka su vaidmenų žaidimais vidurinės grupės vaikams

Prie šoninės sienos stovi iš kėdžių pastatytas „autobusas“. Vaikai įeina į salę.

Auklėtojas. Ar jums patinka eiti į teatrą, cirką, tiesiog pasivaikščioti?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas... Šiandien vykstame į ekskursiją autobusu. Bet mūsų autobusas sustojo toli darželis, pirmiausia turime jį pasiekti pėstute, o paskui bėgdami.

Na, mūsų kojos nuėjo keliu.

„Kovas“, Gerčikas.

Auklėtojas... O dabar mūsų kojos bėgo taku.

„Bėgimas“, muzika Tiličejevos.

Auklėtojas. O dabar taku kojos šuoliavo dar greičiau.

Šuoliai „Skip palei kelią“, muzika Filippenko.

Auklėtojas... Vėl kojos vaikšto keliu.

„Maršas“, muzika Gerčiko.

Vaikai vaikšto aplink autobusą.

Auklėtojas.

Vaikinai, koks geras autobusas

Suplokime rankomis.

„Lėkštės“ judesys – skamba melodija „Ar sode, ar sode“.

Auklėtojas... Dabar nespausdami lipkite į autobusą.

Muzikinis vadovas... Ar tu... (vardas, auklėtojos tėvas) nori būti vairuotoju? Tada, vairuotojas, užveskite variklį. Eime į teatrą.

Jie ateina. Skamba Mocarto muzika „Skamba varpai“.

Auklėtojas... Atvyko. O čia yra teatras. Kas buvo teatre? Ką veikia teatras? Kas koncertuoja? Ir štai trečias skambutis, jie greitai atsisėdo. Teatro salė pilnai sausakimša ir ant scenos juokinga muzika garsai.

Grojimas muzikos instrumentais.

„Andrejus Žvirblis“, Akordeonas“, „Būgnas“.

Auklėtojas.

Orkestrui laikas pailsėti teatre.

Vėl lipkite į autobusą, vaikai!

Muzikinis vadovas. Vairuotojau, užvesk variklį. Ar žinote, kur mes dabar einame? Į cirką. Ir štai klounas mus pasitinka!

Klouno šokis.

Auklėtojas. Puikiai pailsėjome! Na, o dabar važiuojame į gamtą, iš miesto. Ar sutinki? Vairuotojau, užvesk variklį.

Priėjome žalią pievą,

Koks nuostabus pavasaris!

Filippenko daina Pavasaris ateina“. Atlieka vaikai.

Skamba vamzdis.

Auklėtojas. O taip, piemuo gano karvę.

Vaikai apvaliame šokyje atlieka rusų kalbą su solistu liaudies daina„Ant žalios pievos“.

Karvės žaislas... Mano, mu, pieno kam?

Auklėtojas... Ar jūs visi mėgstate pieną? Ir užduokime karvei mįslę?

Pakhmutovos daina „Kas ganosi pievoje“.

Karvė.

Pavasarinėje pievoje

Greitai išeik, bičiuli.

Moo-moo, aš noriu šokti!

Shainsky šokis „Zhu-zhu-zhu“.

Karvė... Mū-mū-mū, aš noriu žaisti!

Žaidimas.

Auklėtojas... O dabar laikas eiti į darželį. Mūsų kelionė baigėsi.

Filippenko daina „Darželis“.

Muzikinė pamoka vidurinė grupė"Kokia spalva yra muzika?"

Programos užduotys:

1. Formuoti muzikos klausymosi kultūros įgūdžius, gebėjimą reikšti savo įspūdžius.

2. Išmokyti vaikus raiškiojo dainavimo, taisyklingai perteikti melodiją, klausytis kitų vaikų dainavimo.

3. Ugdyti vaikų ritmingo judėjimo įgūdžius, atsižvelgiant į muzikos prigimtį. Patobulinti šokio judesiai: tiesus šuolis, spyruoklė, sūkurys, panardinimas. Pradėti ir sustabdyti judėjimą savarankiškai.

4. Ugdyti bendravimo įgūdžius.

Pamokos eiga:

Vaikai ramiai įeina į salę ir stovi puslankiu.

Muzikinis vadovas:

Vaikinai, man malonu jus matyti ir noriu pasveikinti ne tik jus, bet ir jūsų vaizduojamus gyvūnus. (Popevka „Sveiki, kačiukai“).

Paskutinę pamoką jodinėjome, o šiandien siūlau jums leistis į kelionę traukiniu. Užimkite savo vietas!

(vaikai sustoja ratu, sulenkę rankas per alkūnes ir skambant dainai „Traukinys“, muzika D. Kabalevskio, žodžiai M. Kartušinos, juda trypčiojančiu žingsniu.

Muzikinis vadovas:

Čia yra pirmoji stotelė. Jis vadinamas „Apšilimu“.

1. Pratimas: „Maršas, būgnas, lopšinė“. Vaikai užduotis atlieka be mokytojo pagalbos.

2. Pirštų žaidimas: "Išeik pirštais šokti."

Vienas du trys keturi Penki,

Pirštai išlindo šokti.

Didysis pradėjo šokti,

Rodydamas šokti,

Vidurinis pirštas nusilenkė,

Bevardis – tykantis.

Ir mažasis pirštas yra veržlus

Grandinė uždaryta, gerai padaryta!

Turime nutraukti grandinę!

Muzikinis vadovas:

Apšilimas pavyko, sėdame į priekabas ir judame toliau. Ši stotis vadinasi „Muzikinė“, šioje stotyje klausysimės muzikos ir apie ją kalbėsime. Atsisėskite patogiai.

1. Išklausius P. P. Čaikovskio pjesę „Baba Yaga“, vyksta pokalbis apie pjesės turinį, tempą, charakterį.

Muzikinis vadovas:

Ar žinojote, kad muzika gali būti spalvota? Kokia yra raudonos spalvos prigimtis? (Linksmas, linksmas). Ir rožinė? (Švelnus, meilus). Pasirinkite kvadratą, atitinkantį pjesės „Baba Yaga“ spalvą.

2. Jau sakėme, kad muzika gali skambėti aukštai ir žemai. Turite dvi kortas, viena su dideliu varpeliu, o kita su mažu. Dainuokime, kaip skamba didelis varpas. (Bohm. Bohm). Mažas? (Ding Ding)

Vaikai klausosi muzikos aukštais ir žemais registrais ir parodo atitinkamas korteles.

Muzikinis vadovas:

Kita stotis – „Daina“. Vaikai atspėja dainą „Apie mamą“ iš muzikinio akompanimento. 1 eilėraštis dainuojamas a capella, 2 eilėraštis su muzikiniu pritarimu. Pasirinkite kortelę pagal spalvą, atitinkančią dainos charakterį.

Kita stotelė: "Plyasovaya". Visi, kurie gyvena šioje stotyje, labai mėgsta šokti. Kviečiu šokti ir tave. Vaikai atspėja šokį: „Ir aš – linksmas berniukas“ iš paveikslėlio. Tada mokosi „Kalinkos“ šokio elementų.

Muzikinis vadovas:

Ir, galiausiai, juokingiausia stotis yra žaidimas. Spėk, kas čia su tavimi žais?

(užmeta mįslę):

Vietoj kailinio – tik adatos.

Jo nebijo ir vilkai.

Smailus kamuolys, kojos nesimato,

Paskambink jam, žinoma... (Ežiukas).

Žaidimas „Eime į mišką grybauti“:

Einame į mišką grybauti,

Šokinėjame per nelygumus.

O miške – dygliuotas ežiukas

Saugo grybus.

Nežudyk mūsų ežio,

Geriau susisiek su mumis!

Atėjo laikas grįžti. Pirmyn! Štai mes namie! Šiek tiek pavargę, pailsėkime.

Atsipalaidavimo pratimai:

Vaikai sėdi ant kilimo, lygina rankas ir kojas. Muzikos vadovas palydi pratimą žodžiais:

Mūsų kojos pavargusios

Jie šokinėjo, šokinėjo.

Mūsų rankos pavargusios

Jie plojo ir žaidė.

Akys užmiega

Vaikai ilsisi.

Akys atsiveria

Vaikai atsibunda.

Vaikai atsisveikina ir išeina iš salės skambant ramiai muzikai.