OOD meniniam ir estetiniam tobulėjimui vidurinėje grupėje tema „Lokio piešimas. OO meninės ir estetinės raidos pamokos santrauka

OOD meniniam ir estetiniam tobulėjimui vidurinėje grupėje tema „Lokio piešimas. OO meninės ir estetinės raidos pamokos santrauka

Vizualinės veiklos pamokos santrauka vidurinė grupė

„Lokio piešimas“ (netradicinis būdas: „Piešimas kaiščiu“)

Tikslas: Tobulinti vizualinius įgūdžius ir gebėjimus, formuoti meninę Kūrybiniai įgūdžiai.

Užduotys:

  • Toliau tobulinkite gebėjimą perteikti simbolius piešinyje literatūros kūrinių(Jevgenijaus Ivanovičiaus Charušino iliustracijos).
  • Išmokite perteikti objektų padėtį erdvėje ant popieriaus lapo, taip pat figūrų judėjimą.
  • Toliau supažindinkite vaikus netradicinėmis priemonėmis tapyba kempine ir guašu (sausas metodas).
  • Toliau ugdykite gebėjimą tiksliai dirbti, taupiai naudodami medžiagas.

Parengiamieji darbai:Skaitantys rusai liaudies pasakos„Maša ir lokys“, „Trys lokiai“, E. Charušinas „Lokys“ ir kitos istorijos apie gyvūnus. E. Charushino iliustracijų svarstymas. Kuriant iš geometrinės figūros gyvūnai, kūno dalių apdaila lapės, kiškio. Tiriant nuotraukų iliustracijas su gyvūnais pavasarį, kalbant apie gyvūnų gyvenimą pavasarį, lentos spausdintas žaidimas „Kas turi kokį būstą?“, Didaktinis žaidimas „Kas ką valgo?“ Gyvūnų pritaikymas, modeliavimas.

Medžiagos: Riaumojančio lokio, žaislo garso įrašas meškiukas. Grožinė literatūra mįslė apie lokį, didaktinis žaidimas „Miško kirtavietėje“, gyvūnų žaislų rinkinys, Jevgenijaus Ivanovičiaus Charušino meškos iliustracija, guašas, šepečiai, putų kempinė, servetėlės, 1/2 albumo lapas žaliame fone.

Pamokos eiga

Įvadinė dalis

Mokytoja kviečia vaikus susirinkti miško kirtavietėje.

Koks metų laikas?(Pavasaris)

Mokytojas įjungia „Gurkšnojančio lokio“ garso įrašą.

Vaikinai, klausyk, kas riaumoja? (Jei vaikams sunku atsakyti, jis sugalvoja mįslę apie lokį):

Jis gyvena kurčiame miške,

Jis yra didelis ir šlaunikas

Mėgsta uogas ir medų

O žiemą jis čiulpia leteną. (Turėti)

Pedagogas organizuoja didaktinis žaidimas"Turėti". Vaikai ratu perduoda meškiuką vienas kitam ir apibūdina lokio kailį, naudodami lytėjimo pojūčius (storas, gauruotas, gauruotas, rudas, rudas, ilgas, šiltas, storas ir kt.).

Pagrindinė dalis

Mokytoja kviečia vaikus pažvelgti į Jevgenijaus Charušino iliustracijas. Klausia:

Ar ši iliustracija jums pažįstama? Klauso vaikų atsakymų. (Šioje meškos iliustracijoje, kurią nutapė dailininkas Jevgenijus Ivanovičius Charušinas).

Atkreipia dėmesį į meškos jauniklio kailį, kaip jį vaizdavo menininkas.

Ar norėtumėte piešti meškiuką tuo pačiu gražiu kailiu?(vaikų atsakymai)

Kaip manote, ką mums reikia piešti? Klauso vaikų atsakymų (albumo lapas, paprastas pieštukas, guašas, plonas teptukas).

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į piešimo medžiagą:

Kaip piešti meškiuko kailį? (kietas šepetys, kempinė, vilnonis siūlas ir kt.)

Kas ant jūsų stalo? (klijuoti ant kurio galo putų guma).

Pajuskite putų gumą, kaip ji jaučiasi? (kietas, akytas su dideliais burbulais, sausas)

Mokytoja siūlo piešti lokį neįprastu būdu, netradicinėmis dažymo priemonėmis, naudojant kempinę ir guašą (sausas metodas „kišimo metodas“).

Pedagogas:

Kaip manote, kur pradėti piešti meškiuką? ( Vaikų atsakymai)

Šauniai padirbėta! Pirmiausia nupiešime meškiuką paprastas pieštukas, pieškite figūros kontūrą lygiomis linijomis. Jie visada pradeda traukti kūną žemyn. Kokia lokio kūno dalis yra viršuje. ( Galva)

Teisingai! Kokia yra lokio galvos forma? ( Apvalus)

Mokytojas vieno vaiko prašymu kviečia nupiešti meškos galvą ant molberto.

Gerai. Kurią kūno dalį turėtumėte pavaizduoti toliau? (Liemuo / meškos kūnas)

Nuostabu, kaip atrodo meškiuko liemuo? ( Ovalus)

Mokytojas pakviečia vieną iš vaikų pavaizduoti meškėno kūną ant molberto.

Kokių dalių dar reikia pridėti prie savo meškiuko? (priekinės ir užpakalinės kojos, jos yra ovalios, ausys puslankiu).

Mokytoja kviečia vaikus baigti piešti ant molberto trūkstamas lokio kūno dalis.

O kad mūsų meškiukas būtų purus, gauruotas, dažysime kempine. Jei įmerksite sausą kempinę į mums reikalingos spalvos dažus ( ruda ), tada lengvai prispauskite spalvotą pusę prie pieštuku nubrėžtos linijos ir nedelsdami nuplėškite ją nuo paviršiaus, tada gausite atspaudą, kuris suteiks linijai apimties ir purumo. Nepamirškite nulupti dažų pertekliaus ant popieriaus lapo. Kitas atspaudas turėtų būti dedamas šalia, nepaliekant laisva vieta ankstesnius ir vėlesnius spaudinius. Kai kontūras bus paruoštas, užpildykite viduje esančią erdvę spaudiniais.

Mokytojas lydi instrukciją su šou, kviečia vaikus.

Ko trūksta mūsų meškiukui? ( Vaikų atsakymai)

Teisingai. Kai piešinys išdžiūsta, plonu teptuku nudažykite meškos akis. nosis, burna ir nagai.

Kviečiu atsipalaiduoti miško plynėje atlikti mankštos

Jaunikliai gyveno dažniau

Jie pasuko galvas,

Taip, taip, jie susuko galvą.

Jaunikliai ieškojo medaus,

Jie kartu purtė medį,

Taigi, jie kartu purtė medį.

Mažyliai gėrė vandenį,

Jie ėjo draugas po draugo,

Taip, taip, visi vaikščiojo vienas po kito.

Mažyliai šoko

Jie pakėlė letenas,

Taip, taip, jie pakėlė letenas aukštyn.

Gerai padaryta, kokie nuostabūs jaunikliai mums pasirodė. Ar norėtumėte padovanoti tėvams šiek tiek pūkuoto lokio? ( Taip).

Pieškime šiuos lokius!

Savarankiškas vaikų darbas.

Baigiamoji dalis

Mokytojas turi magnetinę plokštę skirtingi medžiai, improvizuotas miškas.

Kaip manote, kur meškos gyvena? ( vaikų atsakymai)

Meškos mėgsta vaikščioti miške. Mūsų mažyliams taip pat patinka miškas.

Vaikai įdeda savo jauniklius į improvizuotą miško plyną, jie bendrauja tarpusavyje, kalba apie savo mažą lokį.

Kaip meškiukas gavo gražų, purų kailį?

Kokias išraiškos priemones naudojome?(putų guma, guašas, spalva).

Bibliografija.

  1. Nuo gimimo iki mokyklos. Pagrindinis bendrojo lavinimo programa ikimokyklinis ugdymas / Red. N. Ye. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasilyeva. - 3 -asis leidimas, red. ir pridėkite. - M: Mosaika -Synthesis, 2014 - 368 p.
  2. Komarova T.S. Vizualinė veikla v darželis(4-5 metai). Vidutinė grupė / TS Komarova.- M: Mozaikos sintezė, 2015 - 112p.

Baizhumanova Daria Nesipovna

Mini centro „Balapan“ grupės „Vaivorykštė“ auklėtoja

Akmolos regionas PA Stepnogorskas

GU " vidurinė mokykla Karabulako kaimas "

Tikslas:

Išmokykite vaikus kišti kietu, pusiau sausu šepečiu išilgai kontūro ir kontūro viduje.

Užduotys:

Išmokykite vaikus piešti gyvūnus kišimo metodu. Sustiprinti galimybę dažyti teptuku įvairiais būdais.

Švietimo: suformuoti gebėjimą piešti guašu naudojant kišenę; užtepkite raštą ant viso paviršiaus; bruožus perteikti brėžinyje išvaizda turėti.

Kuriama: lavinti smalsumą, vaizduotę, pažinimo gebėjimas ir supančio pasaulio suvokimas, galimybė savarankiškai pasirinkti vaizdo spalvų schemą.

Švietimo: Ugdyti rūpestingą požiūrį į laukinę gamtą, tikslumą darbo metu.

Parengiamieji darbai: Nagrinėjant gyvūnų iliustracijas. Skaitant pasaką „Maša ir lokys“.

Medžiaga: albumo lapas su nupieštu lokio kontūru; šepečiai (kieti, guašo, stikliniai vandens, šepetėlių laikiklis, servetėlės). Du pavyzdžiai: viename - meškos kontūras, kitame - meškerės metodu nupieštas lokys.

Edukacinės veiklos eiga tiesiogiai:

Džiaugsmo ratas

1. Ryte keliamės su vaikais ratu ir sakome:

Sveiki dešinė ranka- einame į priekį,

Sveiki kairiarankis- einame į priekį,

Labas draugas - mes paimame vieną ranką su kaimynu,

Sveiki, drauge - imame kita ranka,

Sveiki, sveiki, draugiškas ratas (paspauskite rankas).

Mes stovime susikibę už rankų, kartu esame didelė juostelė,

Mes galime būti maži (tupime),

Mes galime būti dideli (keliamės), bet niekas nebus vienas.

Aš klausiu vaikų mįslės:

„Vasarą jis vaikšto po mišką, žiemą ilsisi denyje“. (Turėti)

Pedagogas- Teisingai! Kaip atrodo lokys? Jis pūkuotas, turi keturias kojas, mažą uodegą ir pats yra didelis. Skaitysiu pasaką „Maša ir lokys“

Pasakyk man, ką Mishka padarė su Masha, gerai ar blogai?

Vaikai: Blogai, jis neišleido Mašos namo.

Pedagogas: Taip, Miša neleido Mašai grįžti namo, o ką Maša padarė?

Vaikai: Ji jį pergudravo.

Pedagogas: Taip, ji jį pergudravo ir taip grįžo namo pas senelį ir močiutę.

Pedagogas: Dabar turime atidžiai pažvelgti į lokį. Kokia yra lokio kūno forma?

Vaikai: Kūnas ovalus

Pedagogas: O galva?

Vaikai: Apvalus.

Pedagogas: Kas žino, kaip piešti pūkuotą lokį? Kokiu būdu naudosime triuką?

Vaikai: Jab

Pedagogas: Teisingai. Su durtuvu. Leiskite parodyti, kaip piešti.

(Rodyti) Su kaiščiu pirmiausia palei lokio kontūrą - galvą, kūną, uodegą, letenas, o paskui į vidų.

Pedagogas:Štai koks pūkuotas lokys. Ką dar pamiršau nupiešti lokiui?

Vaikai: Akys ir nosis.

Pedagogas: Teisingai, akys ir nosis. Ir aš jų ne piešiu, o klijuosiu. Pažiūrėkite, koks nuostabus lokys!

Prisimeni, kaip piešti lokį? Turime stengtis neperžengti kontūro linijos.

(Savarankiškas vaikų darbas, individuali pagalba)

Dabar atsisėskite prie stalų ir pradėkite piešti.

Fiz. minutė „Prie lokio miške“

Kai vaikai baigia darbą, aš atlieku analizę, pažymėdamas sėkmingiausią darbą ir atkreipdamas dėmesį į vaikų padarytas klaidas.

Edukacinė veikla„Piešti baltąjį lokį“

Antradienis, 2015-12-08

Edukacinis užsiėmimas „Baltojo lokio piešimas“

Pedagogas MADOU Borovskis

darželis „Žuravuška“

Sazonova E.P.

Tikslas: Suformuoti vaikų gebėjimą pavaizduoti baltąjį lokį, tiksliai perteikti išvaizdos bruožus.

Užduotys:

Norėdami įtvirtinti gebėjimą teisingai naudoti teptuką piešiant.

Ugdykite dėmesį ir atmintį.

Ugdyti atkaklumą ir susidomėjimą menu.

Įranga: Minkštas baltųjų lokių žaislas, baltąjį ir rudąjį lokį vaizduojantis paveikslėlis, muzika iš „Umka“ animacinio filmo, modelis, vaizduojantis Arktį .

Pamokos eiga

Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoju.

Saulė pabudo danguje

Mes vaikinai šypsojomės.

Tyliai užmerkiame akis

Pakeliame rankas į dangų.

Paimkime saulės spindulį

Ir atnešk tai į širdį.

Pedagogas: Vaikinai, dabar turime žiemą, lauke šalta ir šalta, o jūsų širdyse apsigyveno šiluma ir gerumas. Dalinkimės šia šiluma, perduokime ją per delnus vienas kitam. Kokia maloni šiluma, gerumas, gera nuotaikaėjo delnais. Ir tegul gera nuotaika išlieka visos pamokos metu. Padovanokime svečiams gerą nuotaiką (pūtė ant delnų).

O ir kas čia toks, maža, balta. Taip, tai Umka.

Ten, kur šalta, sniegas ir ledas

Šis laukinis žvėris gyvena

Jis didelis, purus, baltas

Ir taip pat sumanus žvejys

Žinoma, tai baltasis lokys. Vaikinai! Ir kaip jis pas mus atsidūrė? Ką tu manai. Gal jis pasiklydo ir nežino, kaip grįžti namo?

Kaip manote, kur gyvena baltasis lokys? (vaikų atsakymas)

Teisingai, baltieji lokiai gyvena toli, toli šiaurėje, Arkties vandenyne, tarp ledo. Jie labai gerai plaukia, gali plaukti toli į vandenyną. Baltasis lokys išeis iš vandens ant ledo. Nuplaukite - ir vėl išdžiovinkite. Kodėl manai, kad jie balti? (užmaskuotas kaip sniegas)

Ką valgo baltieji lokiai? (žuvis)

O koks skirtumas tarp baltųjų lokių ir rudieji lokiai? (Odos spalva, buveinė, maistas)

Vaikinai, pažaiskime su meškiuku, kad jį nudžiugintume.

Fizinis lavinimas:

Šiaurėje gyvena baltas lokys (vaikai eina ratu)

Bet tik kaip rudas, jis nesiurbia medaus. (liemens posūkiai)

Mūsų umka bando pagauti žuvį, (vaikai apsimeta, kad žvejoja)

Skaniai pavalgyti ir gyventi, o ne liūdėti (vaikai glosto pilvą)

Mūsų mažasis lokys šiek tiek pasilinksmino. Gal galime pasiūlyti jam apsilankyti? O kad jam netrūktų namų, nupiešime jo draugus.

Eik į savo darbus. Lentelėje turiu nuotraukų, pažvelkime atidžiau. Kiekviena nuotrauka turi skirtingus lokius, atkreipkite dėmesį į lokio savybes. Turi pailgą snukį. Pagalvokite, kur bus jūsų meška ant ledo, ar vaikščiokite po sniego gniūžtes.

Vaikinai! Būtina uždėti lokio jauniklį ant savo lapo, kad jam būtų patogu ir patogu. Pabandykite įdėti lapą viduryje.

Mokytojas parodo ir pasakoja apie poliarinio lokio piešimo technologiją.

  1. Albumo lapo viduryje nupieškite korpusą didelio ovalo pavidalu.
  2. Šiek tiek aukščiau mes nupiešiame galvą mažo ovalo pavidalu.
  3. Mes sujungiame galvą ir kūną, ir mes gauname meškos kaklą.
  4. Mes piešiame letenas ir mažą uodegą.
  5. Piešiame akis, nosį, ausis ir nagus.

Darbo analizė.

Pedagogas: Vaikinai! Pažiūrėkite, kokius gražius baltus lokius padarėte.

Kuris piešinys tau labiausiai patiko?

Darbo vietos valymas.

Pamoka meninė kūryba (netradicinis piešinys) vidurinėje grupėje tema: „Baltasis lokys“

Apibūdinimas: OD santrauka „Meninis estetinis vystymasis»Vidutinio amžiaus vaikams, naudojantiems netradicinę techniką. Medžiaga bus naudinga pedagogams ir pedagogams papildomas išsilavinimas darbas su vidutinio amžiaus vaikais.

Parengiamieji darbai:žiūrėti paveikslus apie Šiaurės gyventojus ir gyvūnus, skaityti meno kūriniai apie šiaurę; žiūrint šiaurės pašvaistę.

Tikslas: supažindinti vaikus su nauju vaizdų perkėlimo būdu - piešimu su manų kruopomis; išmokti užpildyti visą vaizdą.

Užduotys: išplėsti vaikų idėjas apie šiaurės gyvūnus, apie baltąjį lokį (ką jie valgo, kur gyvena, būdingi požymiai), supažindinti vaikus su nauju reiškiniu - šiaurės pašvaiste, toliau supažindinti juos su netradicinėmis piešimo technikomis, išmokyti vaikus piešti su manų kruopomis, toliau formuoti įgūdžius dirbti netradicinė technika, vystytis smulkiosios motorikos įgūdžiai rankos, vaizduotė, kūrybiškas mąstymas, kūrybiškumą, ugdyti pažintinę veiklą ir estetinį jautrumą, skatinti susidomėjimą netradiciniais būdais piešimas, gebėjimas užbaigti pradėtą ​​darbą, savarankiškumas atliekant darbą
Medžiagos: manų kruopos, klijai, teptukas, teptukų laikiklis, servetėlė, lakštas su paruoštu raštu.

Progresas:

1. Mįslė apie baltąjį lokį.

Vaikinai, atspėkite mįslę:

„Sėdi ant ledo luito,

Žvejoju pusryčiams.

Aš turiu sniego baltumo reputaciją

Ir aš gyvenu šiaurėje "

Teisingai, tai baltasis lokys.

Pažvelkime į šią nuotrauką.
2. Paveikslo „Baltųjų lokių šeima“ ekspertizė

Ką matai šiame paveikslėlyje?

Ką veikia jaunikliai? Kas jie tokie?

Ką veikia lokys? Kokia ji?

Vaikinai, ką žinote apie baltąjį lokį? (vaikų atsakymai)

Ką dar matote paveikslėlyje? (Šiaurės pašvaistė)

Kas yra Šiaurės pašvaistė? Šiaurės pašvaistė vyksta aiškiai šaltos naktys... Dangus, apšviestas mėnulio ir žvaigždžių šviesos, virsta skirtingų spalvų... Ir jis tampa labai lengvas, kaip dieną.

Pažvelkite į paveikslėlį vaikinai ir pasakykite man, prašau, ar tai gražus reiškinys? (Taip)

Kokios spalvos yra šiaurės pašvaistėje? (Raudona, šviesiai žalia, violetinė)

Ar manote, kad turime šiaurės pašvaistę? (Ne)

Teisingai, mes neturime šiaurės pašvaistės.

3. Pedagogo istorija.

„Baltasis lokys gyvena Šiaurės ašigalyje, Arktyje. Visada yra žiema, visada yra sniegas. Jis yra didžiausias plėšrūnas mūsų planetoje. Lokys gerai plaukia ir neria. Greitai juda ant ledo. Baltieji lokiai medžioja ruonius ir rožių jauniklius. Baltieji lokiai taip pat valgo žuvį, paukščius ir jų kiaušinius, samanas, uogas “.

4. Dinaminė pauzė.

„Baltųjų lokių žvejyba

Jis vaikšto lėtai, vingiuoja.

Senas žvejys kvepia

Kad turtuoliai laukia laimikio “

5. Problemos pareiškimas vaikams.

Šiandien siūlau piešti baltąjį lokį, bet piešime ne dažais, o klijais ir manų kruopomis.

Ant jūsų stalų yra ruošinių ir viskas, ko reikia darbui.

Pirmiausia reikia klijuoti mešką, tada užtepti visus klijus manų kruopomis ir nupurtyti perteklių.

6. Aš - praktinis darbas vaikai.

7. Apibendrinimas. Parodos dekoravimas.

Vaikinai, jūs turite labai gražių lokių, padėkime juos ant ledo ir mes turėsime tikrą Šiaurės ašigalį, kuriame gyvena ir vaikšto poliariniai lokiai.

Vaikinai, jūs žinote, kad Šiaurės ašigalyje yra šiaurinė šviesa. Šiaurės pašvaistė yra toks nuostabus reiškinys, kai dangus šviečia iš karto visomis spalvomis. Raudonos, tada žalios šviesos bangos, besikeičiančios, sklinda palei ją nuo vieno krašto iki kito.

Pažiūrėkime, kaip tai atsitiks. (vaizdo demonstracija)

Dabar grįžkime prie savo darbo, pažiūrėkite, kaip nuostabiai mes tai padarėme!

Piešimo pamoka vyresnėje grupėje
Tema: „Klubo pėdos lokys“
Tikslas: išmokyti piešti mešką palei kontūrą su kaiščiu; ugdyti susidomėjimą piešimu ir ugdyti pažintinę veiklą. Išmokite rasti panašumų su žaislu ir mėgaukitės rezultatu.
Metodai ir metodai:žodinis, vizualus, praktinis metodas; žaidimo būdai: įsivaizduojama situacija, vaidmenų žaidimas ( lėlės personažas- turėti).
Įranga: meškiukas, piešinio pavyzdys; albumo lapai su meškos kontūrais, apvalūs šerių šepečiai Nr. 3 ir minkšti šepetėliai Nr. 3 pagal vaikų skaičių; guašo rudos ir juodos spalvos (akims, nosiai, burnai); paveikslai, vaizduojantys žiemos mišką su miegančiu lokiu denyje; didelis meškiukas.
Parengiamieji darbai: Vesti pokalbį apie tai, kaip žiemoja gyvūnai, kad meškos, barsukai, gofrai miega skylėse, urvuose.
Pamokos eiga:
(Grupėje yra žiemą vaizduojančių iliustracijų.)
- Žiūrėk, atrodėme, kad esame magijoje žiemos miškas(vaikai žiūri nuotraukas). Medžiai užmigo, apsnigti. O kas čia miega po sniegu? Taip, tai meškos pėdos! Jis gyvena miške. Atėjus žiemai, jis pasirūpina sau deniu, kuriame miegos visą žiemą iki pavasario. Meškiukas Toptyginas atėjo mūsų aplankyti (išima didelį meškiuką). Vaikinai, koks lokys? (Didelis, purus, rudas. Jo nosis ir akys juodos).
- Pasveikinkime jį.
(Visi vaikai sveikina lokį ir jį apžiūri).
Pedagogas (kreipiasi į lokį): Mielas lokys, kodėl tu pabudęs? Juk dabar žiema, ir jūs turite miegoti savo duobėje.
Meškiukas: Jau ruošiausi eiti miegoti savo denyje, bet prisiminiau, kad neturiu draugų. Ir man pasidarė labai liūdna, ir miegas dingo.
Pedagogas: Neliūdėk, Mishka, manau, kad galime tau padėti, rasime tau draugų, o tu gali ramiai miegoti savo duobėje iki pavasario. Pažiūrėkite, kaip mūsų vaikai gali piešti. Rankose turiu draugą mūsų lokiui (parodo gatavą pavyzdį). Misha (turėdamas omenyje žaislą), turėsite daug tų pačių gražių ir malonių draugų, o mūsų vaikinai jums tai padės.
- Vaikai, ar galime padėti Mishkai susirasti draugų? Ateikite prie savo stalų. Pamatyti? Ant stalų yra nupieštos meškos. Tačiau brėžiniai nėra baigti. Ko trūksta piešiniuose? (meškos nedažytos, akių, nosies). Leiskime savo meškoms pūkuoti?
- Šiandien šepetys veiks ypatingai: šokinės aukštyn ir žemyn. Paimkite teptuką ir pabandykite - be dažų - parodyti, kaip teptukas dažysis šiandien. (mokytojas parodo kiekvienam vaikui teptuko judesį, o vaikai savarankiškai kartoja judesį ant popieriaus lapo).
- Kaip manote, kodėl šiandien teptukas taip dažysis?
- Kokią spalvą dažysime? Kodėl?
- Pradėkime dirbti prie kontūro, ir judėsime centro link.
(Savarankiškas vaikų darbas)
- Kokias pūkuotas ir gražias meškas turite! Ką pamiršote piešti? (Akys, nosis, burna)
- Ar manote, kad tuo pačiu teptuku galite piešti akis, nosį ir burną? Kodėl?
- Paimkime ploną šepetėlį ir nudažykime lokiui akis, nosį ir burną.
Pedagogas: (kreipdamasis į Mishką) Mishka, pažiūrėk, kiek dabar turi draugų! Vaikai labai stengėsi jums padėti. Dabar galite eiti miegoti į savo duobę.
Mishka: Ačiū, bet pirmiausia noriu paklausti vaikų mįslės:
Kas miega žiemą
Ar vasara sužadina avilius? (Turėti)
Mishka: Teisingai, vasarą aš mėgstu valgyti medų, o dabar man laikas eiti į savo deną miegoti. Iki pasimatymo! Iki greito pasimatymo pavasarį!
(Vaikai atsisveikina su žaislu).