Santrauka mazgas ant parengiamosios grupės vaikų piešimo: rudenį. Santrauka mazgas ant piešimo "vėlyvas rudenį

Santrauka mazgas ant parengiamosios grupės vaikų piešimo: rudenį. Santrauka mazgas ant piešimo "vėlyvas rudenį

Elena Zagldeava.
Santrauka mazgas ant piešimo parengiamoji grupė "Rudens kraštovaizdis"

Santrauka Nokia meno ir estetinio vystymosi (tapyba) į parengiamoji grupė« Rudens kraštovaizdis»

Dalykas: « Rudens kraštovaizdis»

Tikslas. \\ T: Formavimas estetinių idėjų vaikams apie sudėties sudėtį rudens kraštovaizdis

Užduotys: Mokykite vaikus perduoti medžio struktūrą paveiksle - kamienas (šepetys, skirtingų ilgių šakos. Pritvirtinkite įgūdžius piešimas. \\ T Vertikalios pašto lapija (reguliavimo metodas). Supažindinti vaikus su būdais, kaip sumaišyti spalvas vaizde rudens kraštovaizdis;

Plėtoti mažas variklis, kūrybingi įgūdžiai, psichinė veikla, atmintis, prijungta kalba, vaizduotė;

Geležinkelis teigiamas požiūris į gamtą.

Medžiagos pamokai. - baltas popieriaus lapas A2 (mėgintuvui, - A4 lakštai vaikams, - Vaikai, - plonas šepetys, dažymo šepetys, - drėgnos servetėlės, vanduo, - paletės, - gouache (geltona, raudona, žalia mėlyna, balta, ruda, servetėlės Dėl drėkinimo šepečių

Metodiniai metodai:

Parodyti ir paaiškinti mokytoją - muzikinis lydėjimas, Klausimai vaikams - Technikos priminimas piešimas. \\ T- vaikų darbo stebėjimas, patarimai, - klausytis P. Tchaikovskio muzikos, - atsižvelgiant į vaikų kūrinius - vaikų ir pedagogo darbų analizę.

Veiklos eiga

Rytas apskritimas.

(Vaikai žaidžia palūkanų vietovėse, girdimas trumpas varpas, vaikai surinkti žaislus.

Ryte einame į kiemą

Lapai lietus lietus,

Po kojomis

Ir skristi, skristi, skristi ...

Koks metų laikas yra šis pobūdžio reiškinys? Kas tai vadinama? (lapų kritimas)

Kodėl šie reiškiniai atsiranda gamtoje? Vaikinai, turėtumėte pasirinkti informaciją apie tai. Kas mums pasakys, kokia informacija paruošta.

1 vaikas: Kodėl palieka spalvą su pradžia ruduo?

2 kūdikis: Kodėl gelsvieji lapai išskiria?

Apie pokyčius, kurie įvyko gamtoje su pradžia ruduo

pasakykite mums eilėraštyje Angelina.:

skaito eilėraštį.

Dailininkas Ruduo raižo kraštovaizdį,

Savo rankose yra paprastas pieštukas,

Daro juos sklandžiai lietaus ir vėjo,

Ir šiluma nuo degančio ugnies stebuklo.

Rugsėjis su savo pora dažais nuotrauką,

Į krepšį pateikia savo grybus ir riešutus,

Lapai valgo laukus ir pievas,

Ir visų diskų ant šių krantų paukščiai.

Dailininkas Rudens baigiant eskizą,

Aš įsivaizdavau, kad ji buvo Aivazovsky,

Ir jo pieštukas pasikeitė šepečiu,

Taigi, kad sultingi dažai, tokie kaip jūra.

Vaikinai, kurie traukia menininką šioje eilėraštyje Kritimas(peizažas)

peizažas(vaikų prielaidos) (Landscape yra nuotraukoskai pavaizduota gamta.)

Kas atkreipia peizažai. \\ T? (Menininkai- kraštovaizdžio žaidėjai)

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek nuotraukų, kaip nustatyti, kuris yra pavaizduotas peizažas, jūs padėsite? (Vaikai pasirenka nuotraukas su vaizdu kraštovaizdis)

Pasakykite man, vaikinai, kokiu metų laiku pavaizduota nuotraukose? (kritimas) . Kaip tu atspėjai? (Menininkas naudoja geltoną, raudoną, rudą, oranžinę, žalias spalvas). Kokie dažai yra daugiau? (geltona, oranžinė, ruda). Pažvelkime į nuotraukas. Ką galite pasakyti apie tai, kaip menininkas dedamas ant jo ar kitų elementų kraštovaizdis? \\ T Pasakyk man, kodėl medžiai yra dideli čia, ir čia yra mažos? (Nes šie medžiai yra artimi mums, ir tai yra toli) Ir tai, ką jie vis dar skiriasi (aišku piešimo filialai, lapai ir davė vieną vietą, medžiai atkreiptas. \\ T Netoli lakšto lapo apačioje, tačiau atstumo medžiai yra išdėstyti virš ir mažiau).

Tai, ką ji yra kritimas? (vaikų prielaidos)

Vaikinai, ir jums patinka kritimas? \\ T Nei? (vaikų atsakymai)

Pavyzdžiui, man patinka vaikščioti ant kritusių lapų kaip aukso kilimas. Ar ne, ruduo yra labai gražus? \\ T Kaip jei. \\ T geras vedlys nudažė viską aplink ryškias spalvas.

Vaikinai netrukus baigsis rudenį ir ateiti, kas sezonas? Ir kaip išgelbėti grožį rudens prigimtis ? \\ T Ką mes galime padaryti, kad mūsų darbas primins ruduo? \\ T Jūs nenorite būti šiek tiek vedlio ir nupieškite rudens kraštovaizdį. Sutinku? Kur mes galime rasti būtiną piešimo medžiagos. \\ T. (mieste). Tada mes einame į kūrybinę dirbtuvę.

Vaikinai, vyksta už nuostabių.

Vaikinai, pažiūrėkite, ar viskas yra būtina rudens kraštovaizdis. Ateiti ir pasirinkite norimas spalvas Guasi. \\ T rudens kraštovaizdis.

Darbo būdų paaiškinimas.

Kad nebūtų dublikatų brėžinių, šou yra pagamintas ant tapetų lapo, elementai rodomi mokytojas ne bendra kompozicija, bet kaip atskiri elementai)

Norėdami pradėti, turime nustatyti horizonto liniją. Kodėl jums reikia, ką atskirti šią liniją? (Delimit, kur jis bus dangus ir kur žemė) (Tai yra įsivaizduojama linija, kur atrodo, kad žemė yra prijungta prie dangaus (atkreipia) . Norėdami tai padaryti, mes nuvažiuosime ir praleidžiame liniją. Dabar mes traukiame dangų su jumis. Norėdami tai padaryti, mes imame dažų šepečius, lojering balti dažai Ir nuvalykite jį ant popieriaus lapo, pridėkite dar du spalvas pagal savo norą, priklausomai nuo to, ką norite pavaizduoti danguje. Pavyzdžiui, geltona ir mėlyna, arba galite pridėti rausvą ar violetinę, ir greitai tepkite drėgną šluostę be dažų džiovinimo, dangus yra paruoštas. Kita toniruem maža dalis Lapas, vaizduojanti žolę, imasi geltonų dažų, tada žalia, galite pridėti rudą ir patrinti drėgnu skudurėliu.

Siekiant nupieškite nuotolinį planąMums reikės platų šepečių ir dviejų, trijų spalvų. Vienu metu įjungiame šepetėlį, šiek tiek geltoną, šiek tiek žalią ir šiek tiek mėlyną ir reguliavimo metodą palei horizonto liniją, mes judame su pykinimu, tada žemyn. Norint, kad muitinė būtų kaip tikra mes esame šiek tiek, drėgnas audinys su įtempimu apatinėje miško juostelėje. Atstumas yra paruoštas. Siekiant piešimas Medžio kamienas mes paimame vidurinįjį puokštę, gausite dvi spalvas, kurios vaizduojame medžio žievę ir Šviesos judesiai, atsipalaidavę, plaukai turi sau, šepetys nuskaito ir todėl šakos nėra lygiagrečios žemei. Kokias spalvas galima naudoti piešimo kamieno beržas? \\ T Medis lieka papildyti karūną, tiesiog įgykite dvi spalvas vienu metu, pavyzdžiui, geltonos ir žalios spalvos, ir mes galime pridėti šiek tiek oranžinės. Siekiant piešimas Krūmas taip pat įgyja keletą atspalvių, pavyzdžiui, baltos, geltonos, oranžinės arba geltonos, oranžinės ir žalios spalvos, o aplink beržą įdėti spaudinius. Mes lieka nupieškite filialą, Mes įdarbiname dvi spalvas, pavyzdžiui, rudos ir juodos ir šviesos vertikalūs smūgiai rodo šakeles. Mes papildome mažus smūgius, žyminčius žolę. Jūs galite pridėti medžių ant vidurinio plano. Čia jie bus šiek tiek mažesni už medžius priekinio plano.

Prieš tęsdami iki reikia paruošti pirštusKurie laikys pirštų gimnastiką.

Nepriklausomas vaikų darbas.

Vaikai tinka stalams, kur yra įvairių vaizdinių medžiagų ir pradėti darbą.

(Muzikos proceso priežiūra piešimas P.. I. TCHAIKOVSKY. « Rudens daina» Nuo ciklo "Seasons".)

Galutinė dalis. Darbo analizė.

Dabar, vaikinai, pažvelkime į savo darbą.

Žiūrėkite, kas turi ryškiausią ruduo pasirodė? \\ T Tamsiausias, niūrus dangus? Labiausiai debesuota peizažas? \\ T PSO atkreipė daug medžių? \\ T PSO atkreiptas. \\ T Gražiausias medis?

Paaiškėjo, kad perteikė vaizdą rudens kraštovaizdis?

Ką daryti su mūsų darbais? (Nustatyti parodą)

Kaip paskambinate parodai? (vaikų pasiūlymai)

Ačiū vaikinai už darbą, buvau labai įdomu

Julija Myasnikova.
Santrauka mazgas ant piešimo " Vėlai rudenį»

Dalykas: « Vėlai rudenį»

Programinės įrangos turinys:

Išmokti kurti išraiškingas « vėlai» ruduo;

Plėtoti kūrybiškumą (naudojant gautus vaizdus apie vizualinius ir techninius įgūdžius nepriklausomam modelio pasirinkimui);

Mokyti tikslumą atliekant darbą, gebėjimas klausytis ir išgirsti globėjo, klausytis kitų vaikų atsakymų;

Plėtoti kūrybiškas mąstymas, kūrybinė vaizduotė.

Medžiaga: Vaizdų iliustracijos "auksas" i rudenį.« vėlai» ruduo, Dažai, popieriaus lapas, servetėlės, šepečiai.

Pedagogas: Vaikinai, klausytis mįslės ir atspėti, kas tai yra kalba.

Dienos tapo trumpesnės, ilgas naktinis plienas.

Kas pasakys, kas žino - kada tai atsitinka?

Taigi vaikinai, kaip jūs, tikriausiai, supratau, šiandien kalbėsime ruduo.

Kas yra metų laikas dabar?

Vaikai: Kritimas

Po to, koks metų laikas kritimas?

Vaikai: Po vasaros

Kiek trunka kritimas?

Vaikai: Trys mėnesiai.

Skambinkite man tris rudens mėnesiai.

Vaikai: Rugsėjo mėn. Lapkričio mėn.

Kas vyksta rudenį?

Vaikai: Dienos tapo trumpesnės

Naktai yra ilgesni, saulė šviečia šiek tiek, lapai įklijojo ir sparkled, eiti šaltu su sniegu, laisvas šalnų ir ledo ant puddles, gyvūnai ruošiasi užmigdymo, paukščiai skrido į šiltus kraštus.

Ir kas vyksta kritimas?

Vaikai: Anksti, auksinė, vėlai.

kritimas Pavaizduota paveikslėlyje?

Vaikai: Anksti. Saulė šviečia, daugiaspalviai lapai tik pradeda spindėti.

Vaikai: Šviesus, šiltas.

Kas dabar kritimas?

Vaikai: Vėlai rudenį

Ir ką kritimas yra pavaizduota šiame paveikslėlyje?

Vaikai: Vėlai. Orai Debesuota, Grusha

Kokie dažai naudojo menininką?

Vaikai: Tamsiai pilka

Fizminutka.:

Lapai ruduo tyliai sukasi,

Lapai į mūsų kojas tyliai patenka

Ir po kojomis

Tarsi jie nori vėl verkti.

Pasibelsti į duris. Atnešė laišką iš ežystės.

Sveiki, vaikinai! Aš esu liūdna, praleidžiu mišką. Dėl kliringo, kur aš gyvenau, daug medžių augo ir kai grybai. Ji buvo graži. Bet dabar jis atėjo kritimasAš paslėpiau į audinę, ir aš taip noriu pamatyti vėlyvas rudenį. Vaikinai, prašome atkreipti manęs vėlyvas rudenį

Vaikinai, piešškime mūsų ežys vėlyvas rudenį. Kokias spalvas mes naudojame?

Vaikai: Pilka, šalta.

Paimkite šepečio rankas ir pirmiausia atkreipkite medžius. Tada mes atkreipiame debesį, pirmiausia su balta spalva, tada praplaukite gerą šepetį mes taikome šiek tiek juoda. Pasirinktinai, galite nupieškite lietų. Bet lapai ir žolė nebėra geltona, bet ruda.

Nepriklausomas vaikų darbas.

Mazgo rezultatas.

Paprašykite vaikų, jie galėtų perteikti niūrių griuvėsius rudens diena . Paprašykite vieno gabalo žmogaus skambinti spalvų, kurias jie naudojo.

Padarykite darbo parodą.

Leidiniai šia tema:

"Vėlyvas rudenį". Abstrakčias klases supažindinant su gamtos pasauliu vidurinei grupei Švietimas: ugdyti vaikams draugišką požiūrį į aplinkinį pobūdį. Geležinkelių darbo įgūdžius komandoje, sąveika.

"Vėlyvas rudenį". Integruotos kalbos raidos santrauka vyresnysis grupėje Vėlyvas rudens tikslas: sisteminti ir papildyti žodynas Pagal leksinę temą "Ruduo" užduotys: švietimo: - apibendrinti žinias.

Santrauka mazgas piešimui "rudenį" parengiamojoje grupėje Montotypia Technika Tikslas: pagerinti meno ir estetika suvokimas. Užduotys: supažindinti vaikus naujasis technikas Piešimas - "Monotipas; skatinti.

Santrauka mazgas su vyresniųjų grupių vaikais su ONR "vėlyvojo rudens" Ikimokyklinio amžiaus pogrupių klasių abstraktus bendras nepakankamas išsivystymasis Žodžiai 3 Kalbos raida vyresnysis grupė Leksinė tema: Vėlai.

Santrauka organizuojama Švietimo veikla Su mokiniais vyresnysis grupė. Švietimo plotas "Kognityvinė raida."

Organizuotos švietimo veiklos apie kalbos plėtrą. "Istorijos" vėlyvo rudens "rengimas" Organizuotos švietimo veiklos santrauka kalbos raida Šioje temoje: "Istorijos" rengimas "vėlyvas rudenį" vidurinėje grupėje.

Santrauka vaikščioti parengiamojoje grupėje (vėlyvas rudenį) TEMA: Rūpinkitės paukščiais. Tikslai: - Toliau konsoliduoti žinias apie paukščių pasaulį; - paaiškinti nei pašarui ir kur paukščiai gyvena kaip asmuo.

Santrauka mazgas piešiant parengiamąjį grupę "Ruduo parke".

Užduotys:
Mokykite vaikus netradicinis būdas - TYCH metodas;
išspręsti medžių piešimo įgūdžius;
konsoliduoti ir išplėsti rudens požymių idėją, apie metų dienas;
plėtoti ritmo ir spalvų jausmus;
Geležinkelio interesai atspindėti savo įspūdžių ir idėjų apie gamtą brėžinius.

Medžiagos, įrankiai, įranga:
Dažų guašas;
albumo lapai;
Kuomet;
Fonogramos "Metų sezonai. Ruduo »P. I. TCHAIKOVSKY.

Preliminarus darbas:
medžių stebėjimas;
Pokalbiai apie metų dienas apie rudens pokyčius gamtoje.

Kelionės kursas:

Pedagogas skaito vaikų eilėraštį I. Vinokurova "Ruduo"

Patenka į mūsų parką,
Suteikia rudenį visoms dovanoms:
Raudonieji karoliukai - Rowan
Pink prijuostė - OSIN,
Geltona skėčiai - poplarai,
Vaisių ruduo suteikia mums.

- Kiek dabar valandų ateina Kalbėjimas eilėraštyje? (Kritimas)

- Ir kas yra metų laikas dabar? (Kritimas)

- Dabar anksti arba vėlyvą rudenį?
(Vaikų atsakymai)

Taip, atėjo ruduo. Ji mėgsta mus su švelniais lapais, lapų kritimu. Dabar anksti rudenį.
Vaikinai žiūri į paveikslus. Apsvarstykite paveikslus: Isaac Levitan " Auksinis rudenį"Ilja Ostrochov" Auksinis ruduo ", Vasilijus Polenovas" Golden Ruden "

Kas yra pavaizduota ant jų? Kokios spalvos dažytos rudens medžiai?

- raudona - osinky, geltona - beržas ir lindenas, oranžinė - gaidys, ąžuoliai - žalia, pušys ir eglė išliko, kaip ir vasarai - žalia.

- kokia spalva matėte lapus? (Geltona, raudona, ruda, raudona, auksinė, geltona -sel, pastebėta, oranžinė.)

Vaikinai, šiandien mes piešsime rudens parką.

Medžiai gali būti skirtingai: puslankiai, palei kelią, ant kalvos, 1-2 medžiai į priekį ir kitus. Medžių kamienai skiriasi storio, aukščio ir spalvos.

Pradėkime.

Ir mes atkreipsime į P. Tchaikovskio sezonų muziką. Rudenį ". Klausykitės, nes kompozitorius "atkreipia" rudenį su garsais savo darbe.
Vaikai atkreipia ant balto kraštovaizdžio lakštų ir medžių šakų, žemėje ir šalia žaliųjų medžių geltonos gėlės - tuščiosios eigos, dangus yra šviesiai mėlyna.

Vaikinai atideda savo brėžinius, leiskite jiems pykti, ir dabar mes padarysime mokestį, tada atkreipsime karūną - lapus ir lapus.

Fizkulto minutė:
- ir įjunkite rudens lapus.
Rudens lapai yra tyliai aptaisyti, (vaikai yra žiedai, rankos į šonus)
Lapai po mūsų kojomis tyliai patenka. (SAT)
Ir po kojomis, šiukšles, šliaužimui, (judėjimas su rankomis į dešinę ir į kairę)
Tarsi jie nori vėl verkti. (vėl nugara ant kojinių)

Po. \\ T fizinė minutė Vaikų Kronki atkreipia karūną ir
Lapų rudenį (palieka iš medžių ir nukristi ant žemės). Vaikinai, kurie baigė, atidėti savo darbą.
Nors džiovinti darbą, vaikai yra užduodami klausimai: kodėl lapai rudenį
nukristi?

Mokytojas paaiškina vaikų atsakymus: "Lapų atstatymas, medžiai ruošiasi žiemai
šalta. Lapai padengia žemę su kietais kilimu ir apsaugo medžius nuo
Morozovas. Žemė po kritusiais lapais yra giliai užšaldyti, pagal svorį
Sniegas nėra daug suspaustas, palaiko orą, kuris yra labai svarbus įvairiems dirvožemio gyventojams - vabzdžiai, kurie praranda žemę ir daro jį derlinga. Pavasarį, kai sniegas lydosi, žemė ilgą laiką išlaiko drėgmę. Nukritę lapai žemėje nėra šiukšliadėžė. Jiems reikia ant jo augančių dirvožemio ir augalų. "

Ir dabar pakabinsime savo nuotraukas į parodą.

Santrauka mazgas piešiant parengiamąjį grupę "Ruduo parke".

Tikslas: mokymasis atspindėti rudens brėžinius, naudojant netradicinius brėžinius.

1. Korekcija ir mokymas:

- nustatyti rudens mėnesių pavadinimus;

- pratimas rudens vardu priims;

- išmokti pavaizduoti gamtos reiškinius ant popieriaus;

- mokytis atkreipti medžius;

- nustatyti šepečio brėžinių metodus (šepečio pabaigoje);

- toliau išmokti vaizduoti gamtos reiškinius su netradiciniu būdu (priimti postą).

2. Pataisymas ir kūrimas:

- plėtoti judesių koordinavimą, lydintį kalbą;

- sukurti puikų variklio įgūdį pirštų žaidimas;

- Pratimai koordinuoti daiktavardį vienas numeris su būdvardžiu;

- plėtoti vaizduotę;

3. Korekcija-švietimo:

- pareikšti estetinį pobūdžio suvokimą per rudens įvaizdį priims;

- šviesti gebėjimą klausytis tiek mokytojo ir jų bendraamžių;

- Šviesti meilę gamtai.

Įranga: Nerekos pagal vaikų skaičių, Guache į vaikų (juoda, balta, ruda, mėlyna), iškirpti nuo spalvų kartono lapų kiekvienam vaikui du, putų gumos stanga kiekvienam vaikui.

Kelionės kursas:

1. - Ruduo aplankyti mus yra išmušimas ir paskambinti mums žaisti.

2. Žaidimas su lapais "Ruduo"

Rudenį, kritimo lapai

Mūsų sodo lapų rudenį

(Vaikai apskričiasi, pakyla rankomis, pritvirtintas)

Geltonos spalvos, raudoni lapai

Vėjoje mes einame, skristi.

(vėl apskrita)

Paukščiai į pietus

Žąsys, Graci, kranai

(paleiskite ratą, su rankomis)

Štai paskutinis

Sparnai bangos.

3. Pristatymas "Rudens pasivaikščiojimas".

Aš skaidrės: rugsėjo mėn. Šiek tiek gelsvai lapai, saulė šviečia mažai ir šildo, jie yra lyja, žolė yra vilkinta, paukščiai skrenda į šiltus kraštus, žmonės surinkti derlių iš daržovių ir vaisių, žmonės suknelė šilta. Rudens rudens pradžia. (Vaikai pasveikina rudens požymius, mėnesio pavadinimą, jie sako, kokio skaičiavimo).

II SLIDE: Spalio mėn. Spalio mėn. Saulė šviečia ir šildo mažiau, lietūs eina dar dažniau, net šaltesniu nei rugsėjo mėn. Lapai ant medžių išliko mažai. Spalio mėn. Visa žolė yra griovys, paukščiai skrido į šiltus kraštus, daržovių ir vaisių derlius jau surenkamas. Spalio mėn. Žmonės suknelė šilčiau nei rugsėjo mėn. Spalio - rudenį. (Vaikai pasveikina rudens požymius, mėnesio pavadinimą, jie sako, kokio skaičiavimo).

III SLIDE: Lapkričio mėn. Lapkričio mėn. Saulė šviečia ir šilta dar mažiau, yra užšalimo, pirmasis sniegas eina. Rudens lapkričio pabaiga. (Vaikai pasveikina rudens požymius, mėnesio pavadinimą, jie sako, kokio skaičiavimo).

4. Pavyzdys.

- Kokie yra rudens požymiai? (Mažas sniegas, niūrus dangus, nėra jokių lapų ant medžių).

Vaikinai, šie požymiai gali būti priskirti kokiam rudens laikotarpiui: iki pradžios, viduryje iki rudens pabaigos?

Kokio rudens? (vėlai)

5. Piešimo metodai.

Pažvelkite į medžius, kokiu būdu mes piešsime medžius? (Patarimo šepečiai)

Koks guašas mums reikia maišyti, kad pavaizduotų dangų? (baltame guaše Pridėti juodą lašą)

Kaip "Magic" pavaizduotas sniegas ir kaip jūs galvojate, kokiu būdu mes piešsime sniegą? (susiejimo būdas)

6. Žaidžia seklios judrumo "pirmasis sniegas".

Vienas du trys keturi

Mano sniegas aklai!

Apvalios, stipri, labai sklandžiai

(Vaikai imasi nosinėmis dviem kampais ir pirštais, surinkite nosinchiečius abiejose delnais)

Ir visiškai ne saldus!

(Pagalvokite rodomasis pirštas bet kokios rankos)

Kartos! (mesti nosines)

Dviejų laimikų! (sugauti nosį abiem rankomis)

Trys lašai! (lašas ant grindų)

Ir pertrauka! (kelia grėsmę bet kokios rankos pirštui).

7. Nepriklausomas brėžinys.

8. Darbo paroda.

Prototipo kūrimas skyriuje klasių santraukų ir paskelbtų 2014 m. Gruodžio 21 d
Jūsų vieta yra:

Skambinkite vaikams Palūkanų vėlyvą rudenį, Moss auga ant medžių, akmenų, miškuose, plėtoti gebėjimą emociškai išsiblaškęs liūdesio nuotaiką, liūdesį, perduotą eilutes. Skambinkite norą išreikšti šią sąlygą naudodami spalvą kraštovaizdžio figūra.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga

miestai Naberezhnye Chelny " Vaikų darželis Kombinuotas tipo numeris 23 "Firefly"

Santraukos piešimo klasės parengiamojoje grupėje

"Vėlyvas rudenį".

Surengė pedagogą:

Rubtsova L. N.

Naberezhnye Chelny, 2016 m.

Tikslas:

Skambinkite vaikams Palūkanų vėlyvą rudenį, Moss auga ant medžių, akmenų, miškuose, plėtoti gebėjimą emociškai išsiblaškęs liūdesio nuotaiką, liūdesį, perduotą eilutes. Skambinkite norą išreikšti šią sąlygą naudodami spalvą kraštovaizdžio figūra.

Užduotys:

1. Švietimo:

Pratimai rudens vardu priims praturtins vaikų žodyną;

Norėdami suformuoti idėjas apie neutralias spalvas (juoda, balta, tamsiai pilka, šviesiai pilka, ruda), naudojant šias spalvas kuriant vėlyvą rudens paveikslus;

Plėtoti gebėjimą savarankiškai perkelti paveikslėlyje vėlyvojo rudens kraštovaizdį, jo spalva (ryškių spalvų nebuvimas);

Pratimai gebėjimui atkreipti medžius skirtingi struktūroje ir krūmuose be lapų, atkreipkite didėjančią samaną ant medžių, akmenų ir žemės;

Pritvirtinkite šepečio pabaigos lyną;

2. Plėtoti:

Toliau plėtoti gebėjimą jaustis, suprasti ir atkurti eilėraščio formavimą;

Plėtoti judesių koordinavimą, pridedamą kalbą;

Sukurti puikų rankų judėjimą ant pirštų žaidimo;

Plėtoti vaizduotę;

3. Švietimo:

Atneškite meilę poezijai, gimtojoje gamtoje;

Pareikšti estetinį prigimties suvokimą;

Geležinkelis vaikams susidomėjimas brėžiniais, noras apsvarstyti, kalbėti apie juos.

Medžiaga:

Pedagogo pavyzdys. Darbo lapai popieriaus, akvarelės, paletės, šepečiai.

Preliminarus darbas:

Skaitydami Rusijos poetų eilėraščius rudenį A. N. Plesechev, A. S. Puškino ir kt.

Naršyti eilėraščius rudenį "Ruduo" M. Khodakov ir "nuryti" A. Feta. Eilėraščiai apie samaną.

Pokalbis apie vėlyvą rudenį, jos ženklai.

Žiūrėkite paveikslų atkūrimą Įžymūs menininkai Pranešime "vėlyvas rudens per menininkų akis". Pristatymai apie samanų.

Apsvarstykite iliustraciją, nuotraukas, reprodukcijas.

Pastabos (kaip dangus; medžiai; auga samanos: ant medžių, pamatų, žemė; lietus; sniegas) pasivaikščiojimu.

Kelionės kursas:

Vaikinai, kas yra metų laikas?

Kokios rūšies rudens mėnesiai tu žinai? Koks mėnuo yra? Lapkričio - tai praeitą mėnesį Ruduo.

Klausykitės eilėraščio A. PLECHECEV, kas rudenį sako poetas?

Ruduo atėjo

Džiovintos gėlės

Ir atrodo liūdna

Nuoga krūmai.

Sriestuotas ir geltonas

Žolė pievose

Tik žalia

Aš šlovės laukuose.

"Cloud Sky Touche."

Saulė nespinčia

Vėjas lauke yra tai, kaip

Lietaus drožles.

Vanduo nuostabus

Greitas srautas

Paukščiai skrido

Į šiltus kraštus.

Ar norėjote iš šio paveikslėlio, kurį traukia poetas?

Kokie vėlyvo rudens požymiai sako Plescheev eilėraštyje?

Iš tiesų, poema kalba apie nuobodu, niūrus, šaltą rudenį.Lapai iš medžių, apsaugoti, žolė yra nudžiūvusi, krūmai yra liūdna, nuogas, gėlės buvo išdžiovinti, paukščiai skrido į šiltus kraštus, dažnai lietus.

Rudenį kaip metų vakarą. Ir vakare mes ruošiamės miegoti. Taigi medžiai pašalino mūsų aprangą ir išplaukė lietų. Gamta užmiega. Vėlai atėjo, chmuray rudenį. Vėlyvas rudenį dažnai eina šalto drobulio lietaus, kartais sniego ar sniego su lietaus, medžių lašas paskutiniai lapai, žolė išdžiovinta, gėlės buvo atneštos. Paskutiniai paukščiai skrenda į pietus. Gyvūnai ruošiasi žiemai, žmonės įdėti į šiltus drabužius, samanų, kaip augo ant medžių, pamatų, žemė ir auga.

Fizkultminutka.

Laivas languose yra išmušimas į mus ir paskambinti mums žaisti.

Du kartus du kartus.(Vaikai atlieka šokinėjimus ant dviejų kojų)

Labai lėtai(Laikant rankas, vaikai eina į apskritimą)

Ir tada, tada, tada

Visi paleisti, paleisti, veikia.(Vaikščioti apskritimu su pagreičiu)

Mes atidarėme savo skėčius,(Virš jo galų daryti kupolą)

Nuo lietaus ji buvo padengta.(Pritvirtintas)

Šiandien siūlau jums piešti rudenį. Kokius dažus jums reikia - šilta, ryški ar šalta, pilka?

Pažvelkite į paveikslėlį su vėlyvu rudens vaizdu. Koks spalvotas dangus? - Ir kas yra medžiai?

Mėginio peržiūra.

Kokie buvo vaizduojami rudens ženklai? (Mažas sniegas, niūrus dangus, nėra lapų ant medžių, bet auga samanų ant kamieno ir šakų ant akmenų, žemės).

Priėmimai.

Dabar pasakysiu, kaip gauti šiuos netinkamus dažus. Turite paletę ant jūsų stalai, menininkai daro dažus ant tokių paletės. Ir jūs, kaip tikri menininkai tai padarys.

Kokie dažai turime sumaišyti, kad gautume rimti dažai? \\ T (baltame dažuose pridėti juodą lašelį).

Taip, norint gauti pilkos spalvos dažus, būtina pridėti juodų dažų į baltą. Jei piešiate debesis, imtis mėlyna dažai Ir pridėkite šiek tiek juodų ir baltų dažų į jį, maišykite juos ant paletės. Lapų ir žolelių spalva vėlyvojo rudens taip pat prarado ryškumą - tai ruda. Paimkite žalias dažus ir pridėkite šiek tiek geltonos ir rudos - tai pasirodo rudos spalvos.

Taigi, pirmiausia reikia padaryti norimus dažus ant paletės, tada atkreipkite jį ant lapo.

Atkreipėte dėmesį į tai, kaip "magija" vaizdavo samaną. Ką manote, kad mes piešti samanų? ("Vault" metodas).

Kokiu būdu mes piešsime medžius? (šepečių galas).

Pirštų gimnastika.

Taigi, kad tai būtų graži, kad atkreiptumėte pirštus rūkyti.

Vienas du trys keturi Penki(Suspausti ir išspausti pirštus)

Jis buvo lietus į mišką vaikščioti,(Kairiosios rankos pirštai "pasivaikščioti" ant delno)

Jis buvo lietus į mišką vaikščioti,(Pirštai dešinė ranka "Žingsnis" kairėje pusėje)

Ąžuolas, Bereza, klane, osin,(Bendai, pradedant nuo didelių)

Iva, Poplaras ir Rowanas,

Lipa yra, pušis ir eglė

Pagalvokite apie savo nuotrauką ir eikite į darbą.

Piešimo metu mokytojas atkreipia dėmesį į kompoziciją, spalvų perdavimą, tikslumą.

Pasibaigus brėžiniui, vaikinai pasirenka patiko figūras, reikia atlikti darbą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai pasakoja, ką jie atkreipė. Mokytojas atlieka vaikų veiklos analizę.