Literatūrinė viktorina vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams. „Mano mėgstamiausios knygos

Literatūrinė viktorina vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams. „Mano mėgstamiausios knygos

Literatūrinė viktorina pagal K. I Čukovskio pasakas 6-7 metų ikimokyklinukams

Tikslas:
1. Plėsti vaikų žinias apie kūrybiškumą apie skaitytus KI Chukovsky darbus;
2. Formuoti socialinius ir bendravimo įgūdžius per gebėjimą dirbti komandoje;
3. Lavinti atmintį, dėmesį dėl gebėjimo atpažinti perskaitytus kūrinius pagal iliustracijas ir jų ištraukas;
4. Ugdyti pagarbą ir meilę pasakoms;
5. Ugdyti tikėjimą gėriu, draugyste ir meile, triumfu prieš blogį;
Medžiagos ir įranga:
K. I Čukovskio portretas;
K. I Čukovskio kūrybos iliustracijos;
Vaikų piešiniai pagal K. Ir Čukovskio darbus;
Ramunė, ant kurios žiedlapių parašytos kūrinio ištraukos;
2 krepšeliai su daiktais (telefonas, balionas, muilas, lėkštė, termometras, sietas, pirštinės, moneta, rankšluostis, kaliošas, šokolado plytelė, knygos);
Du kubeliai su trimis iškirptais paveikslėliais iš Čukovskio pasakų, o ketvirtas iš rusų liaudies pasakų;

Pamokos eiga.

Laiko organizavimas.
Viktorinoje dalyvauja 2 komandos. Kiekviena komanda gauna žetoną už teisingą atsakymą. Komanda, surinkusi daugiausiai žetonų, bus apdovanota medaliu „pasakų ekspertas“. Saldus prizas visiems viktorinos dalyviams.

Žiuri pristatymas. Linkėjimai iš komandų.

(Priešininkai paskelbia komandos pavadinimą).

Netoli Maskvos, Peredelkino kaime, mažame name daugelį metų gyveno aukštas žilaplaukis, kurį pažinojo visi šalies vaikai. Būtent jis išrado daug pasakų herojų: Mukhu-Tsokotukhu, Barmaley, Moidodyr. Šio nuostabaus žmogaus vardas buvo Korney Chukovsky.

Korney Chukovsky yra literatūrinis rašytojo pseudonimas. Jo tikrasis vardas yra Nikolajus Vasiljevičius Korneichukovas.

Aukštos, ilgos rankos su didelėmis rankomis, dideli veido bruožai, didelė smalsi nosis, ūsų šepetys, neklaužada plaukų sruoga, kabanti virš kaktos, besijuokiančios šviesios akys ir stebėtinai lengva eisena. Tokia yra Korney Ivanovich Chukovsky išvaizda.

Mokslininkas, rašytojas, vertėjas, literatūros kritikas, K. Čukovskis parašė daug eilėraščių ir pasakų vaikams. Šiandien susitiksime su Kornio Čukovskio pasakų herojais.

1 turas „Įrodyk žodį“
Vedėjas skaito ištrauką iš pasakos. Komandų užduotis yra išsiaiškinti, iš kurios pasakos yra linijos, ir jas tęsti.

Ištraukos iš pasakų:
1. „Oi, tai nėra lengvas darbas. "(Nuo pelkės vilkti begemotą)" Telefonas "
2. „Jis išgydys visus, išgydys visus. "(Malonus gydytojas Aibolit)" Aibolit "
3. „Meškos važiavo dviračiu. "(Ir už jų katė atgal)" Tarakonas "
4. „O dabar kelnės, kelnės. "(Taigi jie šoko į mano rankas)" Moidodyr "
5 „Tai buvo tiesiog gėris. "(Nemiaukė ir nemurmėjo, gulėjo po kopūstais, blaškėsi kaip kiškis ir įkalbinėjo nepagrįstus gyvūnus)" Sumišimas "
6. „Sietas lekia per laukus. "(Ir lovis pievose)" Fedorino sielvartas "

Antrasis turas „Kas yra kas“
Kuriems personažams priklauso šie pasakiški vardai?
1. Aibolitas - (gydytojas)
2. Barmaley - (plėšikas)
3. Fedora - (močiutė)
4. Karakula - (ryklys)
5. Moidodyr - (praustuvas)
6. Totoshka, Kokoschka - (krokodilai)
7. Tsokotukha - (skristi)
8. Raudonplaukis, ūsuotas milžinas - (tarakonas)

Korney Ivanovičius Chukovskis išsiskyrė dideliu darbštumu: „Visada“, - rašė jis, „kur aš bebūtų: tramvajuje, eilėje prie duonos, odontologo laukiamajame, kad laikas nebūtų švaistomas, sukūriau ir eilėraščių, pasakų. pasakos, mįslės vaikams. Tai išgelbėjo mane nuo proto dykinėjimo!

3 apvalios "ramunėlės"
Kiekvienas dalyvis savo ruožtu eina prie ramunėlių, paima žiedlapį ir perduoda jį mokytojui. Vedėjas skaito tekstą, o vaikas pats atspėja pasakos pavadinimą.
1. Kokiu darbu indai perauklėjo savo šeimininkę? („Fedorino sielvartas“)
2. Kuris herojus buvo baisus piktadarys, o vėliau perauklėtas? („Barmaley“)
3. Kokioje pasakoje šlovinamas žvirblis? („Tarakonas“)
4. Pavadinkite pasaką, kurios pagrindinę mintį galima išreikšti žodžiais: „Švara yra sveikatos garantas! “(„ Moidodyr “,„ Fedorino sielvartas “)
5. Pavadinkite pasaką, kurioje įvyksta baisus nusikaltimas - pasikėsinimas nužudyti? („Skrisk Tsokotukha“,
6. Ko eilėraštyje klausė gyvūnai - pasaka „Telefonas“: (Dramblys - šokoladas, Gazelės - karuselės, Beždžionės - knygos, Krokodilas - kaliošas)
7. Ant ko Aibolitas ir jo draugai keliavo į Afriką? (Vilkai, banginiai, ereliai)
8. Kokiose pasakose krokodilas yra herojus? („Sumišimas“, „Tarakonas“, „Moidodyr“, „Telefonas“, „Barmaley“, „Pavogta saulė“, „Krokodilas“)

Chukovskis vaikų poetu ir pasakotoju tapo atsitiktinai. Ir išėjo taip. Jo mažasis sūnus susirgo. Korney Ivanovičius jį vairavo naktiniu traukiniu. Berniukas buvo kaprizingas, aimanavo, verkė. Kad kaip nors jį linksmintų, tėvas jam pradėjo pasakoti pasaką: „Kažkada buvo krokodilas, jis vaikščiojo gatvėmis“. Vaikinas staiga nutilo ir išklausė. Kitą rytą, pabudęs, jis paprašė tėvo dar kartą papasakoti jam vakarykštę istoriją. Paaiškėjo, kad jis viską prisiminė, žodis į žodį.

4 turas „Krepšelis su pamestais daiktais“
Krepšelyje yra įvairių dalykų; kažkas juos pametė. Padėkite rasti jų savininką, prisiminkite pasaką ir eilutes, kuriose kalbama šia tema.
1. Telefonas (suskambo mano telefonas);
2. Balionas (Lokiai važiavo dviračiu, o paskui uodus balionu);
3. Muilas (Taigi muilas pašoko);
4. Lėkštė (Ir lėkštės už jų);
5. Termometras (Ir uždeda ant jų termometrą);
6. Sietas (Sietas ritosi per laukus);
7. Pirštinės (Ir tada zuikiai paskambino: „Ar galėčiau atsiųsti pirštines?“);
8. Moneta (musė perėjo per lauką, musė rado monetą);
9. Šokoladas (Ir kiekvienam duokite šokolado plytelę eilės tvarka);
10. Lufė (Ir lufė kaip šauklys, kaip žvėris nurytas);
11. Knygos (atsiųskite knygas);

K. Ir Čukovskis sakė: "Man dažnai būdavo džiaugsmo ir linksmybių potvyniai. Eini gatve ir beprasmiškai džiaugiesi viskuo, ką matai: tramvajais, žvirbliais. Pasirengęs pabučiuoti visus, kuriuos sutinki. Vieną dieną K. Ir Čukovskis ypač prisiminė 1923 m. Rugpjūčio 29 d. Jausdamasis kaip žmogus, galintis padaryti stebuklus, aš nepabūgau, bet tarsi sparneliais išskridau į mūsų butą. Pagriebęs dulkėtą popieriaus laužą, vos radęs pieštuką, pradėjau rašyti juokingas eilėraštis apie Mukha vestuves, ir aš jaučiausi kaip šiose jaunikio vestuvėse. Šioje pasakoje yra dvi šventės - vardadienis ir vestuvės. Abi šventė iš visos širdies. "

5 raundų „mįslės“
Musė nuėjo į turgų ir nusipirko samovarą;
(„Skrisk Tsokotukha“)
Mama eis per sodą, mama nuplėš batus, batus, naujus batus nuo medžio;
(„Stebuklas - medis“)
Saulė vaikščiojo dangumi ir bėgo už debesies. Žvilgtelėjau į langelį lange, tamsoje pasidarė tamsu;
(„Pavogta saulė“)
Ir patiekalai eina ir tęsiasi, per laukus, per pelkes;
(„Fedorino sielvartas“)
Maži vaikai! Neik į Afriką, o pasivaikščiok po pasaulį pasauliui!
(„Barmaley“)

Kur? Iš kupranugario. Ko tau reikia? Šokoladas!
(„Telefonas“)
Ir jie atnešė jam zuikį, tokį sergantį, luošą, o gydytojas jam pasiuvo kojas, ir zuikis vėl šokinėja.
(„Aybolit“)
Bet kai jie pamatė štangą, gyvūnai dingo. Jie išsibarstė po miškus, per laukus, išsigandę tarakono ūsų.
(„Tarakonas“)
Staiga, iš mamos miegamojo, iš kriauklės išbėga palenktas ir nevykęs vyras, papurtęs galvą.
(„Moidodyr“)
O voveraitės nusinešė degtukus į mėlyną jūrą, nuėjo, mėlyna jūra nušvito.
(„Sumišimas“)

Žaidimas „Linksmumo akimirka su Aibolitu“
Dalyviai po vadovo kartoja judesius, atitinkančius eilėraščio eilutes:
Jums nereikia su mumis elgtis (vaikščiokite ratu vienas po kito)
Geras gydytojas Aibolit.
Bėkime ir vaikščiokime
Įgysime jėgų.
Mūsų pilvukų neskauda, ​​(glosto pilvukus)
Kaip vargšai begemotai.
Mes trauksime rankas prie saulės (rankos pakeltos)
Ir tada mes sėdėsime ant žolės. (pritūpęs)
Mes skrendame kaip ereliai, skrendame („mojuoja“ rankomis)
Mes žiūrime į visas puses,
Kur yra Afrika? („Žiūri“ iš po rankos)
Gal jums reikia pagalbos ten?
Kartu su Chita važiuosime,
Kaip linksmas, skambantis kamuolys.
Draugiškas vargšams stručiams
Vaikinai vaikščios ant žolės.
Kojos bus pakeltos
Vaikščiokite ant storos žolės. (vaikščioti, kelti kelius aukštai)
Padėjome visiems,
Patys tapome stiprūs. (Parodyk, koks stiprus)

6 turas „Iššifruoti pasakų herojų vardus“
Įdėkite balses į užšifruotus žodžius, gausite pasakų personažų vardus.

BRMLY TSKTH

MAIDDR FDR

YBLT TRKNSCH

KRKDL KRKL

Kartą Kornei Ivanovičius tris valandas su vaikais lipdė skirtingas molio figūras. Vaikai braukė rankas ant jo kelnių. Iki namų buvo ilgas kelias. Molio kelnės buvo sunkios ir turėjo būti sulaikytos. Praeiviai nustebę pažvelgė į jį. Tačiau Korney Ivanovičius buvo linksmas, turėjo įkvėpimo, poezija buvo kuriama laisvai. Taip gimė „Fedorino sielvartas“.

7 turai „Namų darbai“
Kiekvienas dalyvis savo oponentui mintinai skaito ištrauką iš pasakos ir prisimena, kokiais žodžiais baigiasi eilutė, ir įvardija pasaką.

Žmonės linksminasi
Fly tuokiasi
Dėl drąsaus, drąsaus
Jaunas. (uodas)
„Skrisk Tsokotukha“

Ne ne! Lakštingala
Kiaulėms nedainuoja
Skambink geriau (varna).

"Telefonas"
Ir man nereikia
marmeladas, be šokolado
Bet tik mažieji
Na, labai mažas. (vaikai).

"Barmaley"
Gydo mažus vaikus
Gydo paukščius ir gyvūnus
Žvelgdamas pro jo akinius
Geras gydytojas. (Aibolitas)
"Aybolit"

Tik staiga dėl krūmo
Dėl mėlyno miško,
Iš tolimų laukų
Atvyksta. (Žvirblis)
"Tarakonas"

Ir patiekalai pirmyn ir pirmyn
Jis vaikšto po laukus, per pelkes.
Ir virdulys pasakė lygintuvui
Aš turiu daugiau eiti. (Aš negaliu).
„Fedorino sielvartas“

Saulė vaikščiojo dangumi
Ir bėgo už debesies.
Žvilgtelėjau į zuikį pro langą,
Autostopininkui pasidarė tamsu.
"Pavogta saulė"

Vilkai ant kumelės
Liūtai ant automobilio ir. ir kt.
"Tarakonas"

8 rato žaidimas „Ketvirtasis linijinis“
Kiekviena kubo komanda suranda ketvirtą papildomą paveikslėlį ir įvardija pasaką.
Pirmaujantis
Nuo mažens K. Ir Čukovskio eilėraščiai teikia džiaugsmą mums visiems. Ne tik jūs, bet ir jūsų tėvai, jūsų seneliai ir močiutės neįsivaizduoja savo vaikystės be „Aibolito“, „Fedorino sielvarto“, „Telefono“. Korney Ivanovičiaus eilėraščiai ugdo brangų gebėjimą užjausti, užuojautą. Be šio sugebėjimo žmogus nėra žmogus. Chukovskio eilėraščiai puikiai skamba, lavina mūsų kalbą, praturtina mus naujais žodžiais, formuoja humoro jausmą, daro mus stipresniais ir protingesniais.

Mums gaila Korney senelio.
Palyginti su mumis, jis atsiliko,
Nuo vaikystės „Barmaleja“
Ir aš neskaičiau krokodilo,
Nesižavėjau „telefonu“
Ir „Tarakone“ nesigilino.
Kaip jis užaugo tokiu mokslininku,
Nežinote svarbiausių knygų?
Apibendrinimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Literatūrinė viktorina pagal rusų liaudies pasakas darželio parengiamosios grupės vaikams

Literatūrinė viktorina „Apsilankymas pasakoje“.


Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas.

Užduotys:
įtvirtinti ir praplėsti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas;
skiepyti meilę žodiniam liaudies menui;
lavinti atmintį, mąstymą, stebėjimą, kalbą;
ugdyti tokias savybes kaip savitarpio pagalba, partnerystė; draugiškumas, sąžiningumas žaidime, sąžiningumas;
skatinti tarpasmeninių santykių tarp grupės vaikų užmezgimą;
sukelti teigiamą emocinį atsaką, norą dalyvauti besivystančio pobūdžio komandiniuose žaidimuose;

Medžiaga ir įranga:
mįslės apie pasakas ir pasakų herojus:
supjaustyti paveikslėlius pagal pasakas;
dalomosios kortelės pagal pasakas
traškučiai;
knygos su pasakomis dekoravimui

Parengiamieji darbai:
rusų liaudies pasakų skaitymas;
iliustracijų peržiūra;
knygų parodos su rusų liaudies pasakomis puošimas.

Viktorinos eiga:

Pirmaujantis: Mes visi nuo vaikystės mėgstame pasakas. Pasakos moko mus apie gyvenimą, kalba apie gėrį ir blogį. Pasaka padeda pažinti pasaulį. Vaikai pasakas supranta lengviau nei nekukli suaugusiųjų kalba. O ką jūs žinote ir mėgstate pasakas, mes patikrinsime šiandien. Tam mūsų dalyviai bus suskirstyti į 4 komandas. Kiekvienai komandai bus užduodami klausimai ir užduotys, o už kiekvieną teisingą atsakymą bus duodami žetonai. Laimi komanda, kuri geriausiai susidoroja su iššūkiais ir gauna daugiausiai žetonų.
Taigi pradėkime mūsų viktoriną.
Pirmiausia mūsų komandoms reikės atspėti mįsles apie pasakas, pasakų personažus ar pasakų objektus.
1 Netoli miško, pakraštyje,
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovelės, trys pagalvės.
Atspėk be jokio supratimo,
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai

2 Sumaišyti su grietine,
Ant lango šalta
Apvali pusė, raudona pusė.
Valcuotas ...
Meduolis su meduoliais

3 Močiutė pažįsta visą pasaulį,
Jai tik trys šimtai metų.
Ten, nežinomais keliais,
Jos namai yra ant vištos kojų.
Baba Yaga

4 uolus arklys,
Longmane.
Važinėja lauke
Važiuoja kukurūzų lauku.
Mažas arkliukas
Bet drąsus.
Mažas kuprotas arklys

5 Mergina sėdi krepšelyje
Už meškos
Jis, to nežinodamas,
Veža ją namo.
Na, ar atspėjote mįslę?
Tada greitai atsakyk!
Šios pasakos pavadinimas….
Maša ir lokys

6 Jie laukė mamos su pienu,
Ir jie įleido vilką į namus ...
Kas buvo šie
Maži vaikai?
Vilkas ir septynios jaunos ožkos

7 Netoli miško pakraštyje
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovelės, trys pagalvės.
Atspėk be jokio supratimo,
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai

8 Skrido strėlė ir pataikė į pelkę,
Ir šioje pelkėje kažkas ją iškėlė.
Kas, atsisveikinęs su žalia oda,
Tapai akimirksniu graži, graži?
Princesė varlė

9 O tu Petya paprastumas,
Šiek tiek suklydo:
Aš nepaklusau katei,
Pažiūrėjo pro langą.
Katė, lapė ir gaidys

10 Raudona mergelė liūdna,
Ji nemėgsta pavasario.
Sunku jai saulėje -
Vargšas lieja ašaras.
Snieguolė

11 Ji yra svarbiausia paslaptyje,
Nors ji gyveno rūsyje:
Ištraukite ropę iš sodo
Padėjau seneliui ir močiutei.
Pelė

12 Brolis buvo pavogtas,
Jie sėdėjo ant nugaros,
Mojuoja sparnais
Baba Yaga buvo patenkinta.
G wuxi gulbės

13 Kas nuėjo į skylę,
Nustebino visus
Aš piešiau vandenį -
Pagavau lydeką
Vadinamas kvailiu
Ar važiavai ant viryklės?
Mažiau nei mėnesį ar savaitę -
Kas vedė princesę?
Emelya

14 Kažkaip pelė maža
Ji numetė sėklidę ant grindų.
Moteris verkia, senelis verkia.
Kokia pasaka, duok man atsakymą!
Ryaba vištiena

15 Šiame name be rūpesčių
Gyvūnai gyveno tik dabar,
Lokys pas juos atėjo vėliau,
Sulaužė gyvūnų namą.
Teremok

16 Pasakoje mažoji lapė yra apgavikas
Aš vikriai apgavau zuikį,
Važiuodamas iš trobos.
Zuikis verkė dieną naktį.
Bet bėdoje jis jam padėjo
Vienas drąsus gaidys.
Zajuškinos trobelė

Pirmaujantis: Tęsiame savo viktoriną. Dabar mūsų komandoms reikės prisiminti pasakas ir teisingai atsakyti į klausimus.

1. „Netrukus pasaka pasakys, bet negreitai ...“ Kas toliau?
Veika padaryta
2. Iš ko Kolobokas nepaliko?
Iš lapės
3. Išgėręs vandenį iš kanopos, brolis Ivanuška tapo ...
Maža ožka
4. Kuris iš šių pasakų gyvūnų turi pavardę Toptygin, patronimas Potapych,
ir slapyvardis - Klubpėdis?
Turėti.....
5. Kiek vaikų vilkas suvalgė pasakoje „Vilkas ir septyni vaikai“?
Šeši
6. Kodėl „Snow Maiden“ ištirpo?
NS raugėsi virš ugnies
7. „Aš ten buvau, mieloji, gėriau alų, tekėjau ūsu žemyn - ...“ Kas toliau?
Bet man į burną nepateko
8. Kokiu metų laiku įvyko pasakos „Iki lydekos komandos“ įvykiai?
Žiemą
9. Kur nukrito jauniausio sūnaus strėlė iš pasakos „Varlių princesė“?
Į pelkę
10. Pasakoje „Žąsys-gulbės“ mergina, ieškodama savo brolio, pirmą kartą susitiko pakeliui ...
Viryklė
11. Kas padėjo Kroshechka-Khavroshechka visame kame?
Karvidė
12. „Sumuštam nepralaužtam pasisekė ...“. Iš kokios pasakos yra šie žodžiai?
„Mažoji lapės sesuo ir pilkasis vilkas“
13. Kas išvarė lapę pasakoje „Zajuškino trobelė“?
Gaidys
14. Iš kokio įrankio vyras virė košę?
Iš kirvio
15. Kas sulaužė bokštą?
Turėti
16. Kuriems miškams lapė nešė gaidį?
Dėl tamsos

Pirmaujantis:Šauniai padirbėta. Dar kartą įsitikinome, kad visi mūsų dalyviai gerai žino pasakas, tačiau mums laikas padaryti pertrauką. (Vyksta fizinė minutė „Pasakų herojai“)
Pranešėjas: Ir dabar mes patikrinsime, ar jie gali atspėti pasaką iš objektų.
Komandos nariai turi pasirinkti bet kokį voką. Voke yra objektų atvaizdai. Dalyviai turi įvardinti pasaką pagal siūlomą objektų rinkinį.

1 komplektas:
Dubuo, lova ir namas miške - 3 lokiai
2 rinkinys:
Ledas, gaidys, namelis - Zajuškinos trobelė
3 rinkinys:
Namelis ant vištos kojų, viryklė, upė - žąsys -gulbės
4 rinkinys:
Namas, varlė, vilkas - Teremok
5 rinkinys:
Žuvis, ledo skylė, tešla - Voverė - sesuo ir pilkasis vilkas
6 rinkinys:
Pudelis, prekybininkas, ragana - sesuo Alyonushka ir brolis Ivanushka
7 rinkinys:
Laukas, arklys, princesė - Sivka - burka
8 rinkinys:
Krosnis, malkos, kibirai - Pagal lydekos diktatą

Pirmaujantis:Šauniai padirbėta. Dabar patikrinkime, ar mūsų komandos atkreipia dėmesį. Reikės rasti klaidą.

Princesė skrenda
Katės paliepimu
Ivanas Tsarevičius ir žaliasis vilkas
Sesuo Alyonushka ir brolis Nikitushka
Gaidys - auksinis piemuo
Berniukas su medetkomis
Kirvio sriuba
Sivka-murka

Pirmaujantis: Gerai. Visi tai padarė. Ir mūsų viktorina tęsiasi.
Mes visi mėgstame rinkti galvosūkius. Dabar pamatysime, kas tai daro geriau. Mūsų komandoms reikės surinkti paveikslėlius iš pasakų. Be to, šią pasaką reikės pavadinti. Komandos nariai pasirenka vokus su išpjautomis nuotraukomis (vištiena Ryaba, gulbės žąsys, Maša ir lokys, Zajuškinos trobelė, lydekos nurodymu, Teremok, katė, gaidys ir lapė, Kolobokas).

Pirmaujantis: Dabar mūsų viktorina baigėsi. Dabar mes apskaičiuosime uždirbtų žetonų skaičių ir išsiaiškinsime, kurio komanda laimėjo. (Suskaičiavus ir paskelbus nugalėtojus, komandos bus apdovanotos prizais).

Pirmaujantis:Čia, vaikinai, mes esame su jumis ir prisimename pasakas. Tačiau nenustosime jų skaityti, nes jų dėka įgyjame išminties ir gyvenimiškos patirties.

Pasaulyje yra daug liūdnų ir juokingų pasakų,
Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų.
Tegul pasakų herojai suteikia mums šilumos
Tegul gėris amžinai triumfuoja prieš blogį!

D.B. Kabalevskis.

Planas:

  1. Įvadinės pastabos apie ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio ir estetinio ugdymo aktualumą.
  2. Viktorina „Meno žinovai“ dalyvaujant grupės vaikams ir tėvams.

Tikslas:

  • išsiaiškinti tėvų idėjas apie vaikų meninio ir estetinio ugdymo prasmę
  • palankios, geranoriškos aplinkos, skatinančios vaisingą, kūrybingą tėvų, vaikų ir mokytojo sąveiką, sukūrimą.

Užduotys:

1. Švietimo:

  • išsiaiškinti tėvų ir vaikų idėjas apie vaizduojamojo meno rūšis ir žanrus (natiurmortas, portretas, peizažas)
  • įtvirtinti žinias apie spalvas ir atspalvius
  • įtvirtinti žinias apie menininkų vardus ir jų darbus.

2. Kuriama:

  • ugdyti vaizduojamojo meno objektų estetinį suvokimą
  • lavinti fantaziją, vaizduotę
  • sustiprinti galimybę pasirinkti medžiagą atviruko gamybai ("Valentinai" ) .

3. Švietimo:

  • praturtinti vaikų emocinę ir jutiminę sferą
  • ugdyti geranorišką požiūrį vienas į kitą, gebėjimą kartu atlikti užduotis.

Įranga ir medžiagos:

magnetofonas, 2 dideli stalai, molbertas, spalvoti lustai žiuri, menininkų paveikslų reprodukcijų paroda, menas ir edukaciniai žaidimai („Spalvų pavyzdžiai“ , „Atimk papildomą“ , „Surinkite kraštovaizdį“ , "Kaip tai atrodo" ) , medžiagos dekoravimui "Valentinai" , didelė spausdinta citata D.B. Kabalevskis „Gražus žadina gerą“ .

Parengiamieji darbai:

dailininkų paveikslų reprodukcijų tyrimas; natiurmortų, peizažų, portretų piešimas; eksperimentuoti su dažais; didaktiniai žaidimai „Surinkite kraštovaizdį“ , "Kaip tai atrodo" , „Rask porą“ , "Dažai" ; dainų mokymasis "Pavasario lašai" .

1. Įvadinės pastabos

Estetinis ugdymas - tai gebėjimo suvokti, pajusti, suprasti gyvenimo ir meno grožį ugdymas, noro dalyvauti keičiant aplinkinį pasaulį ugdymas pagal grožio dėsnius, inicijavimas į meninę veiklą ir vystymasis. kūrybinių sugebėjimų.

Menas estetiniame ugdyme vaidina ypatingą vaidmenį. Jaudinantis ir džiuginantis, jis vaikams atskleidžia socialinę gyvenimo reiškinių prasmę, verčia juos atidžiau pažvelgti į juos supantį pasaulį, skatina įsijausti ir pasmerkti blogį.

Estetinis ugdymas meno priemonėmis žymimas terminu „Meninis ugdymas“ ... Atlikti pedagoginiai ir psichologiniai tyrimai rodo, kad ugdydami ikimokyklinio amžiaus vaikai gali suvokti, suprasti jiems prieinamus meno kūrinius, įsiskverbti į jų prasmę ir turinį.

Meno ugdymas darželyje vyksta dviem būdais:

  • puoselėjant gebėjimą estetiškai suvokti tikrovės reiškinius tiek tiesiogiai pačiame gyvenime, tiek per meno kūrinius
  • veikla, susijusi su menu: dainavimas, šokiai, muzikos klausymas, eilėraščių skaitymas, pasakų pasakojimas, žaidimų dramatizavimas, piešimas, modeliavimas, taikymas.

Kūrybinės veiklos gebėjimų ugdymas neįmanomas neišplėtus vaikų idėjų apimties, jų nepapildinus meniniais įspūdžiais. Vaikų jausmai palaipsniui tampa įvairesni ir stabilesni. Todėl galima nustatyti užduotį - ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų estetinius jausmus ir gebėjimą suvokti meną.

Formuojamas estetinis suvokimas:

  • stebėjimo gamtoje metu
  • supančios tikrovės, kasdienybės estetikoje
  • mene (meno žodis, muzika, vaizduojamasis menas).

2. Viktorina „Meno žinovai“

Dalyvauja dvi komandos: "Magiška paletė" , "Juokingi pieštukai" .

1 turas "Apšilimas"

Šeimininkas: Jūs man pasakysite: „Nėra
Pasaulyje yra daugiau magijos “.
Bet po teptuku atgyja
Dangus, saulė ir žolė.

Magiškas šlavimas - ir paletė
Jis išsiliejo kaip spalvų jūra
Girdžiu vėjo dūzgimą
Paukštis pakilo į dangų.

Purškimai, dažai, lašas mėlynos spalvos -
O upė jau teka.
Paveikslui suteikia naują pasaulį
Mes - menininko ranka.

Pranešėjas: Dailininkas, tapydamas savo paveikslus, naudoja daugybę spalvų ir atspalvių.

Užduotis numeris 1 skirtas "Magiška paletė" :

"Kokios yra pagrindinės spalvos, iš kurių gaunama visa kita?" .

(Raudona, geltona, mėlyna.)

Užduotis numeris 1 skirtas "Linksmi pieštukai" :

„Pavadink visas vaivorykštės spalvas“ .

(Raudona, oranžinė, geltona, žalia, žalsvai mėlyna, mėlyna, violetinė.)

2 užduotis abiem komandoms: „Spalvok eilėraštį“ .

(Ant kiekvienos komandos stalo yra juostelė, ant kurios reikia išdėstyti spalvotus kvadratus eilėraščio spalvų pavadinimo tvarka.)

Kiekvienoje spalvoje yra džiaugsmo
Piešia nuostabų pieštuką ...
Kiek spalvų yra planetoje,
Pažvelkite į mūsų piešinį!

Mėlynas dangus, geltona saulė
Aukštų rudų kalnų šlaitai
Medžių žaluma, raudonos aguonos
Ir mėlynos ežerų platybės.

Žiuri patikrina užduočių teisingumą, rezultatus fiksuoja ant molberto žetonais.

2 turas „Pagrindiniai vaizduojamojo meno žanrai“

Šeimininkas: Abi komandos puikiai apšildė, pereikime prie pagrindinių varžybų.

Užduotis numeris 1 "Atspėk mįslę"

"Magiška paletė" :

Jei matote paveikslėlyje
Puodelis kavos ant stalo
Arba vaisių gėrimas dideliame dekanteryje,
Arba rožė kristale

Arba bronzinė vaza
Arba kriaušė, ar pyragas,
Tada panašus vaizdas vadinamas ...
(natiurmortas)

"Juokingi pieštukai" :

Jei matote paveikslėlyje
Upė nupiešta
Arba eglės ir baltos šalnos,
Arba sodas ir debesys

Arba snieguota lyguma
Arba laukas ir trobelė,
Tada panašus vaizdas vadinamas ...
(kraštovaizdis)

Šeimininkas giria komandas ir siūlo atspėti daugiau mįslių.

"Magiška paletė" :

Jei matote tai iš paveikslėlio
Kažkas žiūri į tave
Arba princas su senu apsiaustu,
Arba bokštas su chalatu,

Pilotė ar balerina
Arba Kolka, tavo kaimynas,
Paveikslas būtinai vadinamas ...
(portretas)

"Juokingi pieštukai" :

Susiglauskite siaurame name
Daugiaspalviai vaikai.
Tik paleisk jį į gamtą -
Ten, kur buvo tuštuma

Ten, matai - grožis!
(spalvoti pieštukai)

Šeimininkas: Gerai padaryta, komandos! Parodė išradingumą, atspėjo mįsles. Dabar pažiūrėkime, kaip komandos skiria tapybos žanrus.

2 užduotis. „Rask nereikalingą“

(Vokuose yra mažos peizažų, portretų, natiurmortų reprodukcijos. Vienai komandai portretas nereikalingas, kitai - natiurmortas.)

Šeimininkas giria komandas

skelbia kapitonų konkursą „Surinkite kraštovaizdį“ .

(Kapitonai iš iškirptų paveikslų surenka peizažą. Laimi kapitonas, kuris greitai surenka paveikslėlį.)

4 užduotis. "Kaip tai atrodo?" (Komandos pakaitomis įvardija parinktis.)

Vaivorykštė (svirtis, spaustukas, tiltas ir kt.);

dramblys (namas, dulkių siurblys, laivas ir kt.);

Oranžinė (rutulys, saulė, obuolys ir kt.);

sniegas (debesis, vata, ledai ir kt.).

Šeimininkas: Gerai padaryta, komandos! Kiekvienas menininkas turėtų turėti išvystytą vaizduotę, fantaziją! O dabar noriu paprašyti jūsų įvardinti pažįstamų menininkų pavardes.

5 užduotis - Kokie yra menininkų vardai?

("Magiška paletė" - šalies menininkai, "Juokingi pieštukai" - užsienietis)

Vedėjas paskelbia muzikinę pauzę. Vaikai dainuoja dainą apie pavasarį "Pavasario lašai" .

Žiuri apibendrina II turo rezultatus.

3 raundas "Kūrybingas"

Vedėjas kviečia vaikus papuošti kartu su tėvais "Valentinas" .

Žiuri apibendrina viktorinos rezultatus, visi dalyviai apdovanojami viktorinos dalyvių atminimo pažymėjimais.

Vaikas skaito eilėraštį:

Ir šeštą, ir dešimtą, ir penktą
Visi vaikai mėgsta piešti.
Ir visi drąsiai pieš
Viskas, kas jam įdomu:

Gėlės, piešiniai, miškas ir pasakos
Jie viską nupieš, bus dažų,
Taip, popieriaus lapas ant stalo
Ir taika šeimoje ir žemėje!

Natalija Repina
Literatūrinė viktorina ikimokyklinukams „Kelionė per S. Ya. Marshako kūrinius“

Literatūrinė viktorina apie S. Ya Marshako kūrinius

Užduotys.

Apibendrinti vaikų žinias apie rašytoją S. Ya. Marshaką, jo kūrinius. Ugdykite gebėjimą atspėti mįsles; ugdyti vaikų meninius sugebėjimus. Skatinti susidomėjimą literatūra, norą susipažinti su Marshako kūryba.

Įranga: viktorinos pristatymas, ponios kostiumas, užduotys ant kortelių maišelyje, išpjautos nuotraukos, šuns portretas, šunų žaislas, kibiras, vokas, lovelė, paveikslėlis, keptuvė, pieštukai, kostiumai dramatizavimui, prizai.

Parengiamieji darbai.

S. Ya. Marshako kūrinių skaitymas vaikams, atmintinai mokantis ištraukų ir eilėraščių „Katės namai“, „Ūsai - dryžuoti“, „Pasaka apie kvailą pelę“ ir jų dramatizavimas.

Renginio eiga

„Ponia“ bėga į salę su krepšiu (verkia):

Ponia- Pasikeitė! Mano mėgstamiausia - šuo pasikeitė! Aš patikrinau mažą šunelį, ir jie man grąžino didžiulį šunį! AAAAA! Kaip aš dabar be jos? Kas man padės?

(Pasižiūri aplinkui.)

Oi, atsiprašau, labas!

Prašau pasakyti, kur aš atsidūriau? (į darželį)

Ar jūsų darželio vaikinai yra protingi - protingi?

O ar tau patinka knygos?

O, kaip nuostabu! Taip gera, kad aš tave sutikau! Vaikinai, prašau padėti. Padėk man susigrąžinti šunį ...

Vaikinai, ar atpažinote šią damą?

Iš kokio eilėraščio jis?

Kas parašė šį eilėraštį?

O ką žinai apie S. Ya. Marshaką?

(2 skaidrė)

Pažiūrėkite, koks jis buvo vaikystėje.

Vaikinai, ar žinote, kad Marshako tėtis dirbo gamykloje, kurioje buvo gaminamas muilas? Mama atliko namų ruošos darbus.

(skaidrė 3)

Bet toks buvo Samuil Marshak, kai mokėsi gimnazijoje. Per tą laiką jis parašė pirmuosius eilėraščius.

(skaidrė4)

Poetas mėgo keliauti, aplankė daugybę šalių. O karo metu jis skaitė savo eilėraščius fronto kareiviams.

(skaidrė 5)

Poetas labai mėgo vaikus, todėl dažnai rengdavo susitikimus su vaikais, kur supažindindavo juos su naujais kūriniais ir prisimindavo tuos, kurie jiems jau buvo pažįstami.

(6 skaidrė)

Toks paminklas Maskvoje yra skirtas garsiam poetui S. Ya. Marshakui.

Pirmaujantis

Ponia, kaip mes galime jums padėti?

Ponia

Vaikinai, mano rankinėje yra užduočių ... Aš tiesiog negaliu susitvarkyti viena. Man reikia pagalbininkų.

Pirmaujantis

Ir mes turime vaikinų komandas, pavadintas „Ūsas - dryžuotas“, „Kačiukai“ ir „Myshata“.

Ponia

Vaikinai, aš labai tikiuosi jūsų. Norėdami rasti mano šunį, turite surinkti jos portretą. Atliekant kiekvieną atliktą užduotį, dalis portreto bus atrakinta.

Tačiau užduotys nėra lengvos. Jie yra iš poeto Samuilo Jakovlevičiaus Marshako pasakų ir eilėraščių.

Taigi, pirmoji užduotis iš maišo

1. Mįslės.

Klausiu mįslės, kurią parašė Marshakas, o komanda, kuri žino atsakymą, pakelia ranką. ( 7 skaidrė)

Kas yra priešais mus: du velenai už ausų, prieš vairą ir slaugytoja ant nosies. (Akiniai) (*)

Jie mušė jį ranka ir lazda.Niekam jo negaila, Ir už ką mušė vargšą, Ir už tai, kad jis išpūstas. (Kamuolys) (*)

Ji ėmėsi verslo, rėkė ir dainavo: „Ate“, valgė ąžuolą, ąžuolą „Sulaužė dantį, dantį“. (Pjūklas) (*)

Aš tik vaikštau, o jei atsikeliu, kristu. (Dviratis) (*)

Jo pavasaris ir vasara

Matėme juos apsirengusius.

O rudenį nuo vargšo

Visi marškiniai nuplėšti.

Bet žiemos pūgos

Jie aprengė jį kailiniais.

(Mediena) (*)

Vaikščiojame naktį

Po pietų vaikštome

Bet niekur

Mes nepaliksime.

Mes reguliariai mušamės

Kiekviena valanda.

Ir jūs draugai

Nemušk mūsų!

(Žiūrėti) (*)

Ponia

Šauniai padirbėta! Mes tai padarėme! Buvo atskleista viena portreto dalis.

Iškirpti paveikslėlius.

(8 skaidrė)

Ponia

Klausykite antrosios užduoties (ištraukite ją iš maišo)

Vaikinai turi sudėti į gabalus supjaustytą paveikslėlį ir atspėti, iš kurio gabalo jis yra.

Žaisk su publika.

"Pasakyk man žodį"

„Kas beldžiasi į mano duris,

Su storu maišu ant ___ (diržas,

Skaičius 5 ant vario plokštelės,

Mėlyna uniforma ___ (dangtelis,

Leningradskis ___ (paštininkas) "

Iš kurio linijos produkto? ("Paštas")

Ryte jis atsisėdo (lovoje,

Pradėjau vilkėti marškinius

Įkišau (rankas) į rankoves -

Pasirodė (kelnės). („Išbarstyta iš Basseyannaya gatvės“)

Pelė (antis) pradėjo dainuoti:

Ha-ha-ha, miegok (kūdikis)

Po lietaus sode

(Aš tau surasiu kirminą.) („Pasaka apie kvailą pelę“)

Čia tau po nugara

Minkštas (plunksnų lova).

Viršuje ant plunksnų lovos

Švarus lapas).

Čia po tavo ausimis

Balta (pagalvės).

Pūkinė antklodė

Ir nosine (aukščiau). („Ūsiniai - dryžuoti“)

Ponia

Gerai padaryta vaikinai. Dabar pažiūrėkime, kokias nuotraukas padarė mūsų komandos? Iš kokių darbų jie?

Raganosis (*)

Lapė (*)

Dramblys (*)

Atidarome dar vieną mano šuns portreto fragmentą.

3. Magiškas krepšys

Ponia

Vaikinai, mano krepšyje yra keletas dalykų, bet iš kur jie, iš kurių darbų aš kažko negaliu prisiminti. Komanda, kuri žino atsakymą, pakelia ranką.

Daiktai: kibiras, vokas, lovelė, tapyba, keptuvė, pieštukai.

Ponia

Atveriame dar vieną portreto dalį.

4. Kuriam iš herojų priklauso žodžiai

(9 skaidrė)

Ponia

Dabar atspėkite, kuriam iš herojų priklauso žodžiai:

O mes, keturi, vaikinai,

Galbūt mes pavergsime seną namą.

Aš esu virėjas, dailidė ir pelių medžiotojas! (Vasilijus katė, Koshkino namas) (*)

Aš būsiu tavo antroji mama

Aš žinau, kaip nugriebti kremą.

Pagausiu peles

Norėdami plauti indus liežuviu ...

Įleisk savo vargšus artimuosius. (Katė, katės namas) (*)

Taip, aš esu teta, aš tavęs nepersekioju!

Nors mums ankšta,

Nors mūsų nedaug,

Tačiau rasti mums vietų svečiams nėra sunku. (Kačiukas, katės namas) (*)

Miau, miau, miegok mano vaikeli!

Miau - miau, einam miegoti

Miau - miau, ant lovos. (Katė, pasaka apie protingą pelę) (*)

Kitty, pasakyk man: aš - jauniklis.

Ir jis sako: miau!

Sakyk: štai - šešėlis.

Ir jis sako: miau! (Mergaitė, ūsuota juostelė) (*)

Nesąžiningi! Vagys! Keistuoliai!

Šuo yra netinkamos veislės! (Ponia. Bagažas) (*)

(atidarykite portreto fragmentą)

5. Raskite papildomą paveikslėlį

1 komanda ( 10 skaidrė, (*)

2 komanda ( 11 skaidrė, (*)

3 komanda ( 12 skaidrė, (*)

(atidarykite fragmentą)

6. Dramatizavimas.

(13 skaidrė)

Ponia

Sklinda gandai, kad esate labai geri menininkai. Tiesa? Parodykite mums ištrauką iš kai kurių darbų, ir mes pabandysime tai atspėti.

(*) , "Ūsiniai - dryžuoti

, (*) "Kačių namas"

(*) „Pasaka apie kvailą pelę“

(portreto fragmentas)

(14 skaidrė)

Ponia

Vaikinai, jūs sėkmingai atlikote visas užduotis iš mano krepšio. Kas yra visų šiandien sutiktų darbų autorius? (*)

(šuo loja)

Ponia

O čia mano mėgstamiausia (atneša šuns žaislą). Ar tikrai gražu? Ir kaip garsiai loja! Ačiū vaikinai už pagalbą. Ir dėkodamas už jūsų pagalbą mano krepšyje, įdomius spalvinimo puslapius jums.

Literatūrinė viktorina

vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

„Gerumo kelyje“

Parengė: logopedas

E.K.Sumina

2015 m

Tikslas: skatinti vaikų įtraukimą į grožinės literatūros vertybes

Užduotys: vaikų kūrybinės veiklos plėtra veikiant vidaus ir užsienio grožinei literatūrai; sukelti teigiamą emocinį atsaką, norą dalyvauti besivystančio pobūdžio komandiniuose žaidimuose, puoselėti gerumą kitiems.

„Grindų lenta dėl kažko girgžda,

Ir stipinai vėl negali užmigti,

Sėdi ant lovos, pagalvės

Ausys jau pakilo,

Ir veidai iškart pasikeičia

Keičiasi garsai ir spalvos ...

Grindų lenta tyliai girgžda

Po kambarį vaikšto pasaka ... “

Pranešėjas: Šiandien, vaikinai, noriu pakviesti jus į nuostabią pasakų šalį. Vaizdo įrašas.

Padedami dviejų vyresniųjų grupių komandų keliausime po mėgstamų pasakų puslapius "Auksinis raktas" ir parengiamoji grupė "Smalsu", o jūs, vaikinai, gerbėjai, atsibuskite mums padėti.

Nuvykti ten nėra sunku, tereikia akimirką užsimerkti ir įsivaizduoti, kad skrendame kilimu-lėktuvu toli, toli, per jūras ir vandenynus, miškus ir stepes. Čia jis eina vis žemiau ir galiausiai, mes stovime nepažįstamoje gatvėje.

Mergina Zhenya: Sveiki bičiuliai! Malonu jus visus matyti. Ar prisimeni pasakų burtą?

Skristi, skristi. Žiedlapis.

Per Vakarus į Rytus

Per šiaurę, per pietus.

Grįžkite ratu.

Kai tik paliečiate žemę

Būti mano nuomone vedė.

Pranešėjas: Žinoma, tai yra burtas iš pasakos „Gėlė-septynios gėlės“. Ir tavo vardas ……. Zhenya.

Pirmaujantis. Zhenya prašo jūsų, vaikinai, pagalbos, kad žiedlapis skristų, o mes patekome į „Pasakų“ šalį, komandos nariams reikia atspėti gėlės pavadinimą.

Apšilimo varžybosŽaidėjai pakaitomis keičiasi iš kiekvienos komandos, vedėjas nuplėšia žiedlapius, skaito mįslę visoms komandoms ir visi komandos nariai atspėja gėlės pavadinimą. Kieno komanda atspėjo, gauna žetoną.

1 žiedlapis: Baltieji žirniai. Ant žalios kojos. (Slėnio lelijos)

2 žiedlapis: Rugių ausys lauke. Ten, rugiuose, rasite gėlę. Ryškiai mėlyna ir puri, tik gaila, kad nėra kvapni. (Rugiagėlė)

3 žiedlapis: Mėlynas varpas kabo, jis niekada neskamba. (Varpas)

4 žiedlapis: Seserys stovi lauke, geltona akis, baltos blakstienos. (Ramunėlės)

5 žiedlapis:Šakelė krūvoje yra apsirengusi, violetinės spalvos. Tai karšta vasaros diena. Žydėjo sode ... (Alyvinė)

6 žiedlapis: Auksinis sietas, pilnas juodų namų. (Saulėgrąžos)

7 žiedlapis: Čia šiurkštus stiebas, viduryje - anglis, žiedlapiai spindi kaip lakas, žydi lauke…. (Aguona)

Mergina Zhenya: Gerai padaryta vaikinai! Jūs padarėte puikų darbą. Ačiū už pagalbą.

Pirmaujantis. Žiedlapis nuskrido į „Mįslių apie pasakas“ šalį, keliaukime aplink ją.

Vedėjas: „Pasaka yra melas, tačiau joje yra užuomina. Geri kolegos - pamoka “. Mes visi mėgstame skaityti ir klausytis pasakų. Ir pasaulyje yra labai daug pasakų. Ar žinote pasakų ir pasakų herojų?

Tai mes sužinosime dabar.

Konkursas „Mįslės apie pasakas“

1 komanda (vyresnioji grupė)

Senelis pasodino sode

Stebuklas yra daržovė, kurią reikia valgyti

Taigi vasara jau praeina

Senelis eina pasižiūrėti darbų.

Jis pradėjo traukti - neišeina,

Čia jūs negalite išsiversti be savo šeimos.

Tik urvo pagalba

Galėtume ištraukti daržovę. (Ropė)

2 komanda „Luboznayki“ (parengiamoji grupė)

Dvi pelės žaidė viską

Jie dainavo dainas ir šoko.

Klysta, linksminasi,

Jie nepadėjo gaidžiui.

"Ne aš!", "Ne aš!",

Jie šaukė tarpusavyje.

Gaidys čia supyko,

Jis trypė koja, susiraukė!

Čia slepiasi pelės,

Akimirksniu virto gerais ... (Spikelet)

1 komanda (vyresnioji grupė)

Jis buvo su savo seneliu, su moterimi,

Prie lango nusibodo

Važiavau pro nelygumus

Į tankų mišką tolumoje.

Nuotykiai prasidėjo čia:

Pilkasis kiškis yra čia pat,

Taip, vilkas yra dantytas ir pavojingas

Jie laukia mūsų herojaus.

(Kolobokas)

Kas aš esu?
Bėgu, bėgu, bėgu
Aš negaliu vėluoti!
Aš važiuosiu vilku
Skrisiu ant erelio!
Aš nebijau jūros bangų
Aš nebijau kalno, status.
Aš skrendu, plaukiu, šokinėju, -
Noriu padėti visiems sergantiems! („Daktaras Aibolitas»)

1 komanda (vyresnioji grupė)

Šis namas nėra mažas,

Jis surinko tiek svečių.

Čia rasta kiekviena vieta,

Kiekvienas draugas čia rado.

Bet lokys suklupo

Jis sulaužė šį namą. (Teremok)

2 komanda (parengiamoji grupė)

Kas nepakluso savo seseriai,

Gėriau vandenį iš kanopos.

Kas tada kieno ieškojo?

Skambinau iš ežero purvo.

Atsakykite neprašydami

Kas yra šios pasakos herojai? ( Sesuo Alyonushka ir brolis Ivanushka)

1 komanda (vyresnioji grupė)

Voveraitė - mažoji sesuo

Ji buvo labai gudri.

Zuikis - bailys

Išvažiavau iš trobos.

Gaidys sugebėjo tik

Atsistok už lapę,

Paėmė aštrią pynę

Ir sugebėjo lapę išvaryti ... (Zajuškinos trobelė)

2 komanda (parengiamoji grupė)

Močiutė labai mylėjo mergaitę.
Aš jai padovanojau raudoną skrybėlę.
Mergina pamiršo savo vardą
Na, pasakyk man jos vardą.

1 komanda (vyresnioji grupė)

Kažkas atėjo į jų namus

Jis padarė netvarką.

Aš valgiau iš dubenėlio

Kėdė sulūžo

Ir gulėjo lovelėje (Trys lokiai)

2 komanda (parengiamoji grupė)

Kas nepasidalino žuvimi -

Jis apsimetė negyvu žvėrimi.

Kas pagavo žuvį uodega,

Tada sulaužytas buvo kibiras.

Atspėk, apie ką aš kalbu (Lapė ir vilkas)

1 komanda (vyresnioji grupė)

Mergina sėdi krepšyje už Mishkos nugaros

Jis pats to nežinodamas veža ją namo.

Jis norėjo atsisėsti ant kelmo ir suvalgyti skanų pyragą,

Bet Masha sėdi dėžutėje ir tyliai - tyliai sako:

»Nesėdėkite ant medžio kelmo ir nevalgykite pyrago.

Atnešk senelei, atnešk seneliui “ (Maša ir lokys)

2 komanda (parengiamoji grupė)

Tėvas turėjo keistą berniuką

Neįprastas, medinis,

Jis visur kišo nosį,

Kas tai? ... (Pinokis)

Pinokis (bėga). - Skambinai?

Pranešėjas: Ir štai jūs kišate savo ilgą nosį. Kodėl tu toks liūdnas Pinokis?

Pinokis: Malvina paprašė manęs atlikti daugybę užduočių pagal pasakas, bet aš nesu daug pasakų skaičiusi.

Pirmaujantis. Vaikinai, ką daryti? Padėkime Pinokiui, bet jūs turite perskaityti nepažįstamas pasakas!

Konkursas „Bėdos iš krūtinės“.

Pranešėjas: Tai yra ir laiko, ir išradingumo konkursas, aš visiems duosiu paveikslėlį, jums reikia padaryti ratą, mokytojas perskaitys užduotį ir jūs atspėsite. Kai tik visos užduotys bus atliktos, komanda pakelia rankas ir atsako, pateikdama išsamų atsakymą, pasakos pavadinimą ir auditoriją bei žiuri į kortelėje esantį klausimą.

Pranešėjas: Mes pasiruošę, vaikinai skaičiuoja: „1,2,3 - pradžia“

Pinokis: Gerai padaryta, vaikinai! Jūs padarėte puikų darbą!

Pranešėjas: Buratino, lik su mumis ir šok su vaikinais.

Fizinis lavinimas.

Pranešėjas: Mūsų kelionė tęsiasi, ir mes artėjame prie šalies „Sumišimas“.

Sumišimo varžybos

Taigi, pradėkime, pasakos pavadinimas yra „Vilkas ir septyni vaikai“.

„Kažkada buvo ožka. Ir ji turėjo šeši vaikai. Ožka išvyko ganykla valgyti šilko žolę, gerti ledinį šaltą vandenį. Kai tik jis išeis, vaikai užrakins trobą ir patys niekur nevažiuos. Ožka grįžta traukia durų skambutį ir dainuos savo dainą.

Vaikai atrakins duris ir įsileis mamą. Ji juos pamaitins, duos vandens ir grįš į ganyklą, o vaikai sandariai užsidarys ir Eik į lovą.

Vieną dieną turėti Girdėjau, kaip dainuoja ožka. Kai ožka dingsta turėti Nubėgau prie trobos ir tankiu balsu šaukiau ožkos dainą. Vaikai jam atsako:

Turėti nėra ką veikti. Jis nuejo miškininkas ir liepė sulenkti gerklę, kad galėtų aukštu balsu dainuoti. Girininkas atsigavo gerklę. Turėti vėl nubėgo prie trobos ir pasislėpė už krūmo. Čia ateina ožka patraukė durų skambutį ir dainavo savo dainą.

Vaikai įsileido mamą ir pasakysime, kaip atėjo meška ir norėjo juos suvalgyti.

Ožka maitino ir girdė vaikus ir griežtai nubaudė:

Kas ateis į trobą, storu balsu paklaus, kad neperžengtų visko, ko prašau jūsų - durų atviras, visi įleisti.

Liko tik ožka turėti vėl nuėjo prie trobos, pasibeldė ir pradėjo skanduoti ožkos giesmę plonu balsu.

Vaikai atidarė duris, meška puolė į trobą ir suvalgė visus vaikus. Buvo palaidotas tik vienas vaikas po stalu.

Ateina ožka, kad ir kiek ji skambintų ar dejuotų, niekas jai neatsako. Ji pamatė - durys buvo atidarytos, ji įbėgo į trobą - ten nieko nebuvo. Pasižiūrėjo po stalu ir rado vieną vaiką.

Kaip ožka sužinojo apie savo nelaimę, kaip atsisėdo ant suoliuko - pradėjo liūdėti, karčiai verkti:

Meška tai išgirdo, įeina į trobelę ir sako ožiui:

Kodėl tu man nusidėjai, krikšto tėve? Aš nevalgiau tavo vaikų. Visiškai liūdėk, eikime į mišką, pašokime.

Jie nuėjo į mišką, ir miške buvo skylė, o skylėje degė ugnis. Ožka ir sako prie lokio:

Leiskite, turėti, pabandykim, kas peršoks per duobę?

Jie pradėjo šokinėti. Ožka pašoko, ir turėti pašoko ir įkrito į karštą duobę.

Jo pilvas plyšo nuo ugnies, vaikai iššoko iš ten, visi gyvi, taip - šokinėk pas mamą! Ir jie pradėjo gyventi - gyventi kaip anksčiau “.

Šeimininkas: suskaičiuokime žetonų skaičių. Vyresnės grupės komanda. Parengiamosios grupės komanda.

Pranešėjas: Vaikinai, sumaištis atsirado ne tik pasakos tekste, bet ir visi pagrindiniai veikėjai buvo sujaukti.

Konkursas „Atskleisk pasakų herojus“

Pranešėjas: Gerai padaryta, vaikinai, kelionės metu susidorojote su visomis užduotimis. Tačiau kad ir kokia būtų pasaka, joje gėris visada triumfuoja prieš blogį. Skaitykite pasakas ir užaugkite gerais, protingais, sąžiningais žmonėmis. Ir mūsų kelionė į pasakų pasaulį baigta. Mūsų žiuri apibendrins viktoriną.

Visi padainuosime gerą dainą „Gėrio kelias“ iš animacinio filmo „Mažasis Mukas“.

Pirmaujantis. Žiuri duos žodį.