Piešimo mazgų santrauka nevienodo amžiaus grupėje (2 jaunesnioji ir vidurinė grupė) tema: „lapų kritimas. Integruotos pamokos santrauka įvairaus amžiaus dhow grupėje

Piešimo mazgų santrauka nevienodo amžiaus grupėje (2 jaunesnioji ir vidurinė grupė) tema: „lapų kritimas. Integruotos pamokos santrauka įvairaus amžiaus dhow grupėje

Piešimo pamokos parengiamajai grupei santrauka
Tema: „Pavasario motyvai“
Tikslas: vaikų emocinės patirties panaudojimas dailės užsiėmimuose. Technikai netradicinės technikos piešinyje.
Uždaviniai: Formuoti vaikams šiltą, pagarbų požiūrį į negyvą gamtos vaizdą, gebėjimą jausti jos grožį ir tobulumą. Piešinyje perteikti džiugią nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu. Išmokyti nusausinti dažus.
Medžiaga: albumo lakštai, vatos tamponai, akvarelės, teptukai Nr.3, Nr.1.
Parengiamasis darbas: vaikų reiškinių stebėjimas pavasario gamta pasivaikščiojimų metu. Skaityti eilėraščius apie pavasarį, žiūrėti į iliustracijas, paveikslus, atvirukus.
Pamokos eiga
1. – Vaikai, ar pastebėjote, kas pasikeitė mūsų biure?
– Ryte šviečia ryški saulė... Tai šilta ir meili. O kokia tavo nuotaika? (linksmas, linksmas)
- Ir kodėl? (atėjo pavasaris) Vaikai prieina prie lango ir stebi, kokios spalvos dangus, koks pasidarė horizontas, sniegas tolumoje tamsėja.
– Nes yra atšildytų pleistrų.
– Kas yra atšildyti pleistrai?
– Vietomis tirpsta sniegas, atsiranda juodų dėmių.
– Prisiminkime, kaip ryte ėjote į darželį, ką matėte ar girdėjote kažką ypatingo.
– Šviečia saulė, šildo, saulėtoje pusėje atsiranda balos.
- Ant medžių atsiranda pumpurai.
- Paukščiai čiulba (koks) .- Ar pastebėjote, kuo pavirto oras? Tai ypatinga, pavasariška, gaivi.
– Po žiemos šalčių gamta atgyja.
I. Tokmakovos eilėraščio „Pavasaris“ skaitymas.
Greitais žingsniais link mūsų eina pavasaris,
Ir dreifai tirpsta po kojomis.
Matosi juodos atšilusios dėmės pakraščiuose.
Teisingai, labai šiltos kojos pavasarį.
2. Pakvieskite vaikus nupiešti pavasario paveikslą.
– Kaip galima įdomiai pavaizduoti pavasarį?
Rodyti pažangą:
Sudrėkinkite lakštą vatos tamponu, tada pridėkite prie viršutinės dalies mėlyni dažai(spalva turi susilieti su dėmėmis). Apatinė dalis dažyti raudonais dažais (saulė teka). Iš karto ant drėgno fono nupieškite krūmo šakas. Paveikslėlyje pasirodo neryškus vaizdas.
– Ankstyvas rytas, rūkas, oras tarsi siūbuoja, sušilęs saulės spindulių.
Nupieškite pumpurus ( Balti dažai) pridėti smiliumi(tepimas) 3. Vaikai darbus atlieka ant savo lapų. Įsitikinkite, kad vaikai piešia sklandų spalvų perėjimą.
4. Analizė: vaikai žiūri į savo piešinius, pasakoja apie patirtus įspūdžius. Pasirinkite labiausiai sėkmingas darbas nei jiems patiko.


Prisegtos bylos

Tikslas:

Išmokykite vaikus statyti apskritą raštą iš centro, simetriškai išdėstydami elementus ant radialinių ašių;

Išmokti panaudoti įvairias tiesias, suapvalintas linijas, formas, augalinius elementus rašte;

Ugdykite gebėjimą naudoti teptuką (dažykite galu, visu teptuku, laisvai judėkite skirtingomis kryptimis);

Skatinkite vaikus sukurti kolektyvinę pieštų snaigių kompoziciją.

Medžiagos:

demo - flanelegrafas, vokas su snaigių paveikslėliu, švarus snaigės maketas.

dalomoji medžiaga - švarus snaigės maketas kiekvienam vaikui, guašas baltas, plonas šepetėlis, servetėlė, sippy, šepetėlio laikiklis.

Pamokos eiga

1. Vaikų organizavimas.

Vaikai, svečiai atvyko į mūsų pamoką ir nori pamatyti, kaip galima piešti gražius raštus. Ramiai atsisėskite prie stalų, padėkite rankas ant stalo.

2. Pagrindinė dalis.

Vaikinai, ryte, kai išėjau į darbą, prie mūsų vartų darželis Mane pasitiko sniego senis. Jis turėjo ant peties maišą laiškų ir vieną iš jų padavė man. Aš jo nesulaikiau, jis skubėjo. Pažvelgiau į voką ir atspėjau, nuo ko jis. Manau, kad ir jūs atidžiai pažiūrėsite į voką ir pasakysite, iš ko. ( Vaikai apžiūri voką ir išsako savo nuomonę)

Išduosiu jums paslaptį šį Kalėdų Senelio laišką, pažiūrėkime kartu, ką jis mums atsiuntė. ( Mokytojas atplėšia voką ir išima snaigės maketą. Tai rodo vaikams.)

Taip, tai snaigė. Manau, kad Kalėdų Senelis išgirdo, kaip mes uoliai ruošiamės Naujiesiems metams ir išmoko eilėraštį apie snaigę. Prisiminkime tai. ( Vaikai skaito eilėraštį.)

S. Jeseninas. "Snaigė"

Lengva puri balta snaigė

Kaip tyra, kaip drąsu!

Mieli audringi lengvai šluoja

Ne į žydrą aukštumą, į žemę prašo.

Bet čia ilgas kelias baigiasi

Krištolinė žvaigždė paliečia žemę.

Drąsiai guli puri snaigė

Kaip švaru, kaip balta

Palaukite, vaikinai, voke yra dar kažkas. Keista, kas tai gali būti ( mokytojas išima tuščią švarią snaigę). Tai tikriausiai yra Kalėdų Senelio užuomina. Ši snaigė turi šešis kampus, suskaičiuokime juos. ( Vaikai skaičiuoja kampus. Jei pasakojimas teisingas, vaikai giriami, jei klysta – taisyti.)

Dabar nupiešime neįprastus šaltus nėrinius.

Kokios spalvos snaigė? ( vaikų atsakymai).

Dažysime plonais plonais teptukais, naudodami baltą guašo dažai dirba tamsiame fone.

Prisiminkime, kur pradedame piešti, kad snaigė būtų graži ( vaikų atsakymai).

Visos snaigės yra skirtingos, tačiau jos yra pagrįstos bendra forma (mokytojas parodo snaigės piešinį - pagrindas yra šeši spinduliai, besiskiriantys nuo vieno taško).

Parodau jums piešimo techniką, vaikinai, būkite atsargūs: aš dedu tašką viduryje ir nupiešiu šešis spindulius, vieną spindulį į viršų, vieną spindulį žemyn, du spindulius į kairę ir du spindulius į dešinę - tai yra pagrindas. snaigės. Dabar sujungiu spindulius: piešiu apskritimus - vieną aplink tašką, antrą toliau ( mokytoja parodo piešimo būdus.)

Dabar jį reikia paversti stebuklingais nėriniais – tai gali būti taškeliai, garbanos, lapai, dėmės, uogos, šakos ir kas tik nori. Žiūrėk – snaigė plonytė, lengva, grakšti. Prisiminkime, kaip nubrėžiame plonas linijas? ( Vaikų atsakymai. Jei vaikams sunku, mokytojas primena piešimo būdus.)

Tai visai nesunku, o Kalėdų Senelis atsiuntė jums patarimų snaigių pavidalu ( Mokytojas su vaikais apžiūri voko turinį) Matote, kokie rūpestingi Kalėdų senelio vaikai, jis ne tik atsiuntė snaiges, bet ir pasiūlė, kaip teisingai nupiešti. Mes jo nenuvilsime, gražiai piešime ir siųsime jam savo snaiges. ( Mokytojas išima pavyzdžius.)

Vaikai kimba į darbą!

Atlikęs darbą mokytojas pakviečia vaikus pailsėti.

Pirštų gimnastika

„Šiandien piešėme (glostome rankas, pirštus)

Mūsų pirštai pavargę.

Leiskite jiems šiek tiek pailsėti (paspauskite ranką)

Jie vėl pradės piešti.

Kartu paimame alkūnes (alkūnės už nugaros)

Pradėkime piešti iš naujo.

3. Analizė.

Na, o dabar pažiūrėk į savo snaiges, kokios jos gražios pas mus. Švelniai atsistokite ir padėkite snaiges ant mano stalo. Pažiūrėkite atidžiau: kieno snaigės turi ploniausias linijas ir gražus modelis. (Kolektyvinis darbų aptarimas.)

Surinksime savo darbelius, įdėsime į voką, išsiųsime Kalėdų Seneliui. Tegul pažiūri – kokie mes šeimininkai ir tie patys mažieji burtininkai.

Dabar, vaikinai, pasakykite man, ką mes šiandien veikėme klasėje? (Atsakymai vaikai.) Sužinojome, kaip sukurti apskritą raštą iš centro, simetriškai išdėstant elementus ant spindulių. Pakartojome ir įtvirtinome darbo su teptuku technikas (pieškite galu, visu teptuku, laisvai judėkite įvairiomis kryptimis). Manau, tau patiko būti pasakiškas menininkas ir Kalėdų Senelis mylės jūsų snaiges.

MBDOU s. Yaprykovo Tuimazinsky rajonas, Baškirijos Respublika

Piešimo pamokų santrauka Amžiaus grupė

Pedagogas:

Gabitova Zulfiya Tagirovna

Edukacinė veikla

Meninis ir estetinis vystymasis (piešimas)

Tema:"Ūsai - dryžuoti" (senoji grupė)

Tikslas: Išmokykite vaikus piešinyje perteikti kačiuko įvaizdį. Stiprinti gebėjimą vaizduoti gyvūnus naudojant teptuko ir dažų įgūdžius. Ugdykite tikslumą dirbdami su dažais. Tobulėti vaizdinis suvokimas ir vaizduotė. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto įvaizdžio. Išmok įžvelgti vaizdų įvairovę, vaizdo išraiškingumą.

Medžiaga

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Salima ir Bulatas susirinko mieste. Jie turi kačiuką. Jie pasiilgs kačiuko. Nupieškime kačiuko portretą, Bulatas ir Salima pasiims juos su savimi.

Pedagogas: Pažiūrėk, koks gražus kačiukas. Vaikinai, kokiais žodžiais apibūdintumėte kačiuką?

Vaikai: Maži, pūkuoti, dryžuoti, linksmi, išdykę.

Vaikai: Raudona, ruda, juoda, balta, dryžuota, dėmėta

labirintas

Fizminutka

„Raudonplaukė slypi katė stovėti prie stalo,

Paguldyk mano pilvą - ištempti,

Atsistojo ir išlenkė nugarą į tiltą - sulenkti,

Išpūtė gražią uodegą - pasilenkti,

Ėjau švelniai su letenomis - pavaizduoti katę,

Tyliai pradėjo dainą - sėsti prie stalo

Piešimo etapai

Pedagogas (rodo):

Kačiuko piešimas

Dabar kibk į darbą.

Pamokos santrauka

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Tema: Naminiai gyvūnai (reg.p. 52 p.) "Kitty" (vidurinė grupė)

Tikslas: formuoti gebėjimą kurti siužetinės kompozicijos, piešdami stebėkite objektų proporcijas. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo. Išmok įžvelgti vaizdų įvairovę, vaizdo išraiškingumą.

Medžiaga: Akvarelė, albumo lapai kiekvienam vaikui, skudurai, teptukai, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Vaikinai, šiandien pas mus atėjo svečias. Ar norite sužinoti, kas tai yra?

Pedagogas: Tada atspėk mano mįslę:

"Aštrios ausys,

ant pagalvės kojų,

ūsai, kaip šeriai,

išlenkta nugara“.

Vaikai: kačiukas.

Mokytoja išima žaislinį kačiuką.

Pedagogas: Teisingai. Pažiūrėkite, kuris kačiukas atėjo pas mus. Vaikinai, kokiais žodžiais apibūdintumėte kačiuką?

Vaikai: Maži, pūkuoti, dryžuoti, pūkuoti, linksmi, išdykę.

Pedagogas: Vaikinai, kokios spalvos yra kačiukai?

Vaikai: raudona, ruda.

Fizminutka

„Raudonplaukė slypi katė stovėti prie stalo,

Paguldyk mano pilvą - ištempti,

Atsistojo ir išlenkė nugarą į tiltą - sulenkti,

Išpūtė gražią uodegą - pasilenkti,

Ėjau švelniai su letenomis - pavaizduoti katę,

Tyliai pradėjo dainą - sėsti prie stalo

Piešimo etapai

Žiūrėk, aš tau parodysiu, kaip dar galima nupiešti katę.

Pedagogas (rodo):

Užtepu dažus ant teptuko, išspaudžiu dažų perteklių ant stiklainio krašto ir nupiešiu didelį apskritimą – korpusą, perdažiu. Tada nupiešiu nedidelį apskritimą su kitais dažais - tai bus snukis, tada plačiu potėpiu piešiu pūkuotą uodegą, o pritvirtindama prie didelio apskritimo padarysiu letenėles. Ką aš pamiršau nupiešti?

Taisyklingai ausis, jas nupiešiu ir prisegdamas. Nupiešiu akis ir nosį vatos tamponu- durk.

Bet burną ir antenas nupiešiu plono šepetėlio galiuku. Šepetėlį išskalauju vandenyje, nusausinsiu ant servetėlės ​​ir su plaukeliais įdėsiu į stiklinę.

Pažiūrėk, kokia katė tu pasidarei!

Kačiuko piešimas

Dabar kibk į darbą.

Įtraukite muzikinį garso takelį. Savarankiškas darbas vaikai. Priminkite, kaip tinkamai sėsti prie stalo, prireikus suteikite pagalbą.

Pamokos santrauka

Kokios nuostabios katės jums pasirodė!

Mes visi turime skirtingas kates, ir liūdnas, ir juokingas! Kokie jūs geri bičiuliai!

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Tema: Tema: Kamuoliai katėms (jaunesnė grupė)

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą dirbti pieštuku: išmokti laikyti pieštuką trimis pirštais virš paaštrinto galo, piešti daiktus apvali forma; išmokti atpažinti objekto spalvą; ugdyti dėmesį

Medžiaga: pieštukai, lakštai

Pamokos eiga:

Įžanginis auklėtojos žodis

Vaikai pas mus atėjo kačiukas. Kačiukai mėgsta žaisti su kamuoliukais. Jie ridena juos ant grindų, bėga paskui riedantį kamuolį. Padovanokime jiems spalvingus kamuoliukus. Pavyzdžiui, tai yra. (Rodomi spalvoti rutuliai.)Žiūrėk, čia aš turiu raudonus, geltonus, žalius, mėlynus kamuoliukus. Pavadinkite kamuoliuko spalvą, kurią parodysiu. (Vaikų atsakymai.)

Didaktinis žaidimas "Koks kamuolys pamestas?"

Mokytojas padeda ant stalo tris kamuoliukus skirtinga spalva, paprašo vaikų juos prisiminti, tada uždengia kamuoliukus nosine ir diskretiškai išima vieną iš kamuoliukų.

Užduotis: įvardykite pamesto kamuoliuko spalvą.

Auklėtojas. Kokios formos yra kamuoliukai? Žiūrėk, kamuolys apvalus. Pirštu nubrėžkite rutulio kontūrą. Dabar pirštu nupieškite rutulį ore. Taip nupieštume rutulį.

Piešimo rutuliai.

Mokytojas išdalina vaikams lapus su kačiukų paveikslėliais, ant kurių jie nupieši rutulį. Parodo kamuoliuko piešimo būdus, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kaip taisyklingai laikyti pieštuką.

Vaikai pradeda piešti. Mokytojas kviečia vaikus išsirinkti jiems labiausiai patinkantį pieštuką, kontroliuoja darbo metodus, padeda vaikams, kuriems sunku atlikti užduotį.

Pamokos santrauka

Kokius nuostabius kamuoliukus kačiukams padarėte!

Kokie jūs geri bičiuliai!

Ar tau patiko piešti?

Vaikų darbelių paroda

Užduotys:

1. stiprinti vyresnių vaikų piešimo įgūdžius netradicinė technika- draskymas, jaunesniems - trafareto tempimo įgūdžiams įtvirtinti

2. vystytis kūrybinė vaizduotė, fantazija.

3. Ugdyti vaikų atjautos jausmą, savitarpio pagalbą, pagarbą vienas kitam, norą daryti gera žmonėms.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

MKDOU d / s Nr. 18 s. Demarino

ATIDARYTI VAIZDĄ

GCD už netradicinę piešimo techniką įvairaus amžiaus grupėje „Ateina pavasaris – pavasario kelias“

Parengė: auklėtoja

Ašikhmina Marina Aleksandrovna

2016 m

Tikslas: Vaikų meninio skonio formavimas, kūrybinio potencialo ugdymas.

Užduotys:

1. Įtvirtinti vyresnių vaikų piešimo netradicine technika – braižymo – įgūdžius, jaunesniems – įtvirtinti trafareto trynimo įgūdžius

2. Ugdykite kūrybinę vaizduotę, fantaziją.

3. Ugdyti vaikų atjautos jausmą, savitarpio pagalbą, pagarbą vienas kitam, norą daryti gera žmonėms.

Medžiaga: baltas popierius, pagrindo kamšalas, rašiklis su panaudota šerdimi, baltas, žalias guašas, putino trafaretas, pieštukas su kempine gale

Preliminarus darbas:grožio stebėjimas gamtoje pavasario peizažas, pokalbiai apie sezoninius gyvosios ir negyvosios gamtos pokyčius, poezijos apie gamtą išmokimas mintinai, paveikslų peržiūra tema „Pavasaris“, „Raktažolės“, „Kovas“, muzikinio akompanimento parinkimas.

Veikla:produktyvus, pažintinis, komunikabilus, motorinis

Vaikų amžius: amžiaus grupė (3-7 m.)

Prioritetinė sritis:Meninis ir estetinis vystymasis

Integruojant: pažinimo raida, kalbos raida

Pamokos eiga:

Kalbos žaidimas „Sveiki! “

Sveika, auksine saule! Padėkite delnus vienas ant kito, pirštus į šonus - „saulė“

Sveiki, dangus mėlynas! Pakelkite delnus aukštyn, rankos tiesios - "dangus"

Sveiki, nemokamas vėjelis! Judink iškeltomis rankomis

Sveikas mažasis Dubokas! Nuleiskite rankas

Labas rytas! Atlikite švelnų rankos gestą į dešinę

Laba diena! Atlikite švelnų rankos gestą į kairę

Pasisveikinkite su mumis Laikykite rankas prie krūtinės

Nebūk tingus! Jie išskėtė rankas į šonus.

Pedagogas: Kaip malonu, kaip džiugu sveikinti visus:

O dabar jie žiūrėjo vienas į kitą ir šypsojosi.

Atsisėdame ant kėdžių.

Beldimas į duris. Pavasaris ateina.
- Sveiki vaikinai, ar atpažinote mane?

Nr

Aš tau pasakysiu, pažiūrėkime istoriją apie mane.

PERŽIŪRĖTI PAVASARIO KLIPA

Na, vaikinai, ar jau atspėjote, kas atėjo pas mus?

Taip, pavasaris

Tiesa, mūsų pokalbis šiandien bus apie pavasarį. Žmonės nuo seno mėgo pavasarį. Žmonės ją vadino „pavasario raudonumu“. Poetai rašė eilėraščius apie pavasarį. Visa gamta bunda pavasarį, po žiemos šalčių. Kokius žodžius galite pasakyti apie tai? Koks pavasaris? (švelnus, šiltas, pasakiškas, nepaprastas, ankstyvas,magija) Kiek iš jūsų gali prisiminti ir perskaityti eilėraščius apie pavasarį?

Visos sniego audros nutilo,

Ir šalnos netrūkinėja.

Lašai varvėjo nuo stogų

Ir varvekliai kabo iš eilės.

Linksmiau ir šilčiau

Kovo dienos tapo.

Mūsų sode alėjose

Jau matosi atšilę lopai.

Zylė skambiai spengė

Prie mūsų lango...

Tikras pavasaris! Sasha Novikovas

O kuo kvepia pavasaris? Įvardinkite vaikinus pavasario ženklus (vaikai vadina pakaitomis)

- Labiausiai pastebimas pavasario pradžios ženklas negyvojoje gamtoje – tirpstantis sniegas.

Ir ką Sasha K nori mums pasakyti

Patarlė: Vanduo tekėjo iš kalnų, atnešė šaltinį.

Ledas pradeda tirpti. Upėse prasideda ledo dreifas.

Ledas ateina. Ledas ateina

Žmonės išlipo į krantą,

Stebi upės žaidimą
Miša skaldo ledus į gabalus

Pumpurai brinksta ant medžių

Čia yra mažas lapelis
Apsuptas riebalų inkstas .
Visų pirma, jis yra žvalgybos srityje,
Jis sėdi ant apatinės šakos:
- Viskas gerai, broliai!
Galite žydėti! Varya N

- Paukščiai grįžta iš šiltųjų kraštų, kuria lizdus.

Patarlė: Rokas ant kalno – šaltinis kieme

Mačiau starkį, žinai, prie verandos pavasaris. Andrejus

Pasirodo pirmieji pavasario žiedai.

Snieguolė atbėgo
Į kovo mišką
Snieguolė žvilgtelėjo
Į švarią srovelę.
Ir matydamas save,
Sušuko: „Štai tie!
net nepastebėjau
Tas pavasaris atėjo." Alena


- Klausyk mįslės:

Atidarau inkstus
Žaliuose lapuose.
Aprengiu medžius

Aš laistysiu pasėlius.
Pilnas judesio

Mano vardas yra …

(Pavasaris.)

Pirmas išlipęs iš žemės
Ant atlydžio
Jis nebijo šalčio,
Nors ir mažas.

Dabar patikrinkime, ar radome teisingą atsakymą. Ir tam turime surinkti paveikslėlį.

ŽAIDIMAS ŽAIDAMAS INTERAKTYVIOJI LENTELĖJE

Pavasaris, bet kodėl tu toks liūdnas ir liūdnas?

Man prireikė tiek laiko, kol pasiekiau tave, per miškus, per laukus, per sniego pusnis. Pikta žiema niekaip nenori išeiti ir palikti mano domeną

- Ir padėkime pavasariui nuvažiuoti šalta žiema mūsų piešinių pagalba tik jie bus ne paprasti, o stebuklingi... Bet pirma, minkykime rankas ir kojas su jumis.

VEIKIAMAS FIZMINUTAS

Dabar eikime su tavimi į magijos dirbtuves,

Prie šio stalo sės jaunesni vaikinai, dirbs su trafaretais. O vyresni vaikinai dirbs prie molbertų, piešinį braižysite tušinuku su naudota šerdimi. Šis metodas vadinamas įbrėžimu. Turėsite šiek tiek pasistengti, kad subraižytumėte piešinį. Nupiešime gėles – raktažolės. Tai snieguolės. (vaikinai, kas žino, kodėl jie taip vadinami). Mums reikia gražiai ir tvarkingai dažyti

kad piešinys būtų gražus ir patiktų Zimai

Muzika iš Čaikovskio albumo „Pavasaris“

Paskutinė dalis:

Jaunesni vaikinai baigia piešti, mes pasiimame jų darbus ir nunešame į stendą, kur pavaizduota pieva. Klijuojame savo snieguoles ir aptariame jų darbus. Kam patiko koks darbas.

Man patinka šis putinas, nes jis gražus ir sniego baltumo. Tada jaunesni vaikinai išeina nusiplauti rankų

Šiuo metu vyresni vaikinai baigia savo darbus ir mes einame su jais žaisti.

Vaikinai pažaiskime su tavimi (vyresni vaikai)

Vykdomas žaidimas „Pavadink meiliai“ (naudojant vidurinį rutulį – ežiuką).

Tikslas: gramatinės struktūros tobulinimas (daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba)

Gėlė – gėlė

Saulė yra saulė

Lapas – lapas

Puddle – bala

Varveklis – varveklis

Medis – sodinukas

Lašas - lašas

Debesis – debesis

Brook - srovelė

Žolė – žolė

Atšildyti pleistrai – atšildyti pleistrai

Paukštis - paukštis

Dabar nuneškime savo darbus į proskyną, manau, kad Zimai patiks mūsų darbas.

Vaikinai, grožėkimės savo darbais. Kas gali pasakyti, kaip piešė vyresni vaikinai? (tarkuoja) O jaunesni? (trafaretai). Sasha, pasakyk man, kieno darbas tau patiko labiau? kodėl šitas?

(nuotraukoje man patinka kaip gležna gėlėžvilgčioti iš po balto sniego)

Koks darbas tau patiko, Veronika? Kodėl?

- (Saulė apšvietė trapų gėlės grožį, sušildė Žemę ir atvėrė kelią pavasariui)

Pavasaris ateina

Ačiū, vaikinai, kad padėjote man išvaryti piktąjį Zimušką iš mano nuosavybės. Turiu ir tau dovanų, stebuklingos snieguolės. Jums reikia papuošti jų namus Viso gero.

Vaikinai, noriu jūsų paklausti. Šiandien padarėme gerą darbą.Ką? (padėjo pavasariui išvyti žiemą)

GCD santrauka vyresniosios grupės mokiniams edukacinė sritis « Meninė kūryba»(Netradicinių piešimo technikų naudojimas) naudojant IKT.

Užduotys. Formuoti idėjas apie pavasarį vykstančius gamtos pokyčius, įtvirtinti žinias apie pavasario ženklus. Ugdykite piešimo įgūdžius naudojant netradicines technikas. Išmokyti vaikus naujos netradicinės piešimo technikos – piešimo putų guma. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, vaizduotė, fantazija. Išskleisti žodynas vaikai tema „Pavasaris“.

Švietimo sričių integravimas.„Meninė kūryba“, „Muzika“, „Pažinimas“, „Socializacija“, „Bendravimas“.

Medžiagos, įrankiai, įranga.Multimedijos pristatymas „Atėjo pavasaris“, garso įrašas „Paukščių balsai“. Mokytojos iš anksto paruošti popieriaus lapai dažyti baltai aliejinės pastelės snieguolės. Akvareliniai dažai, putplasčio kempinės, xerox popierinės gėlės, vandens dubuo.

Preliminarus darbas.Skaitomi kūriniai apie pavasarį, mokomasi poezijos, patarlių, priežodžių šia tema. Paveikslų iš serijos „Metų laikai“ ekspertizė.

Pedagogas: Sveiki vaikinai! Pasakyk man, kokie yra pavasario ženklai? Kaip mes žinome, kada atėjo pavasaris? (vaikų atsakymai). Teisingai! Atskrenda paukščiai, tirpsta sniegas, labiau šildo saulė, pasirodo pirmieji žiedai. Kokias raktažolės žinai? (pakalnutės, snieguolės, krokai). Taip! Jūs viską pavadinote teisingai! Šiandien mes kalbėsime apie snieguoles! Juk tai tos pačios gėlės, kurios yra vienas iš pavasario simbolių! Dabar kartu su jumis žiūrėsime pristatymą ir sužinosime išsamią informaciją apie tai. pavasario gėlė... (Žiūrėti pristatymą, pridėtą sąvaržėlėje)

Vaikų veiklos rūšys: žaidybinė, komunikacinė, muzikinė ir meninė, pažintinė, produktyvi.

Preliminarus darbas:

1. Eilių apie pavasarį skaitymas: “ Pavasarinis miškas„V. Stepanovas“, „Žavėkis, ateina pavasaris“ „I. Nikitinas“, „Pavasaris“ E. Karganovas, „Snieguolės“ T. Belozerovas; istorijos „Pavasaris raudonas“ I. Sokolovas – Mikitovas, „Keturi metų laikai“ K. Ušinskis.

2. Eilėraščių mokymasis „Snieguolė“ I. Emelyanovas, „Snieguolės“ T. Belozerovas.

3. Animacinio filmo pagal S. Marshak pasaką „Dvylika mėnesių“ peržiūra, skaidrės apie pavasarį.

4. Pokalbiai, iliustracijų apie pavasarį peržiūra, gamtos stebėjimas.

5. Klausymas muzikos kūrinių PI Čaikovskis „Metų laikai“.

6. Piešimas temomis: „Raktažolės“, „Pavasaris raudonas“.

7. Medžiagos paruošimas darbui.

Mokytojas užduoda vaikams mįslę:

Sniegas tirpsta

Pieva atgijo.

Artėja diena

Kada tai įvyksta?

Vaikai:

Pavasarį!

Pedagogas:

Tiesa, kaip ir galėjote atspėti, mūsų pokalbis šiandien bus apie pavasarį. Žmonės nuo seno mėgo pavasarį. Žmonės ją vadino „pavasario raudonumu“. Poetai rašė eilėraščius apie pavasarį. Kiek iš jūsų gali prisiminti ir perskaityti eilėraščius apie pavasarį?

Visos sniego audros nutilo,

Ir šalnos netrūkinėja.

Lašai varvėjo nuo stogų

Ir varvekliai kabo iš eilės.

Linksmiau ir šilčiau

Kovo dienos tapo.

Mūsų sode alėjose

Jau matosi atšilę lopai.

Zylė skambiai spengė

Prie mūsų lango...

Netrukus į mūsų duris pasibels

Tikras pavasaris!

Vos. :

Dabar prisiminkime ir įvardinkime pavasario ženklus.

(Saulė aukštai, šviesiau šviečia, diena ilgėja, lašai skamba, sniegas juoduoja, tirpsta.)

Vos. : Šauniai padirbėta. Jūs žinote daug pavasario ženklų.

Jei visas sniegas ištirps – ką pamatysime po sniegu?

Vaikai: Žemė.

Vos. : Kokia žemė bus išlaisvinta iš po sniego?

Vaikai: juodi, šlapi.

O bėda! O bėda!

Sniegas tirpsta, vanduo visur

Neavėk batų,

Ant sniego…. (atšildyti pleistrai)

Laimingo pavasario mažasis brolis Saška

Ir šuo džiaugiasi Zhulka

Dega, nuo mūsų stogo

Ryte varva…. (varveklis)

Miške sniegas, daug sniego pusnių

Bet pasigirsta zylės trilas

Nuo stogo iki kelio

Garsai varva…. (lašai)

PAVASARIO EIRAŠČIAI

Žaismingi varvekliai sėdėjo ant karnizo.

Žaismingi varvekliai žiūri žemyn.

Atsisėdome. Dalykai, kuriuos reikia padaryti?

Pradėjo mėtyti lašus.

Visa diena skamba:

Drop-drop, ding-dong! (varvekliai)

O kuo kvepia pavasaris? Pavasario ženklai (vaikai vardija paeiliui)

1) Pagrindinis pavasario ženklas negyvojoje gamtoje yra tas, kad saulė pakyla daug aukščiau virš horizonto nei žiemą.

2) Kasdien vis labiau šviečia ir šildo. Dienos ilgėja.

3) Labiausiai pastebimas pavasario pradžios ženklas negyvojoje gamtoje yra sniego tirpimas.

4) Ledas pradeda tirpti. Upėse prasideda ledo dreifas.

5) Kai upės ir ežerai išsilieja vandeniu iš ištirpusio sniego, vanduo užpildo pievas, miškus, laukus palei upę. Tai vadinama potvyniu.

6) Dirva atšyla nuo pavasario karščių. Sukaupia daug drėgmės. Ši drėgmė augalams labai reikalinga.

7) Pavasarį lyja, o ne sniegas. Netoli pirmosios perkūnijos.

Turime ant lentos užrašytų patarlių ir priežodžių apie pavasarį, bet jos visos sumaišytos, reikia teisingai sudėti.

Pavasaris raudonas, o vasara apgailėtina.

Pavasaris raudonas su gėlėmis, ruduo - žiedais.

Pavasarį kibiras vandens – tai šaukštas purvo; rudenį šaukštas vandens yra purvo kibiras.

Pavasarį dieną drėgna, o valanda išdžiūsta.

Sausas kovo mėnuo ir šlapias gegužės duona yra gera.

Balandis su vandeniu, o gegužė su žole.

Lauko žaidimas „Saulė ir paukščiai“.

Mokytojas kelia saulę, vaikai - paukščiai linksminasi, laksto, čiulba. Saulė slepiasi, vaikai - paukščiai tupi ir nurimsta.

Pedagogas: Pavasarį atšyla, šildo saulė, pažaliuoja žolė.

Pasirodo pirmieji pavasario žiedai. Kokie jų vardai? (Snieguolės).

Fizinis lavinimas.

Leisk mums žaisti su tavimi, messiu į tave kamuolį ir įvardinsiu metų laikus, tu man atsakyk, kad pasakyk man mėnesius nuo šio metų laiko ar jo ženklų.

Žiemos šluoja – (mažylis) Artėja sausis.

Pavasario lašai - (Kūdikis) atnešė balandį

Vasara, karštis, laikas rugpjūtiui.

Artėja rudeninis lietus – rugsėjis pažadėjo mus aplankyti.

Prasideda pirmoji žiema – visi ją vadina sausiu.

Metodai ir metodai:

pokalbis, meninis žodis, mįslės, vaikų pavertimas menininkais.

Analizė. - Pastatykime savo putinus į proskyną, sustokime aplink jas ratu ir pasigrožėkime jomis kartu su paukščiu. (groja muzika)

Tiesa, pavasarį. Papasakokime, kas dar vyksta pavasarį. Pradėkite savo atsakymą žodžiu "pavasaris" ...

Pavasarį...skaisčiai šviečia saulė.

Sniegas ištirpsta pavasarį.

Pavasarį atsiranda atitirpusių dėmių.

Pavasarį pasirodo balos.

Pavasarį pabrinksta inkstai

Paukščiai atkeliauja pavasarį.

Pavasarį pasirodo žolė.

Pavasarį pasirodo pirmieji žiedai: snieguolės.

Mokytojas kviečia vaikus apsvarstyti nuotraukų, paveikslų, iliustracijų, kuriose vaizduojamos putinos, pasirinkimą.

K: Kokios tai gėlės? Apibūdinkite juos.

D: Subtilus, gražus, pirmas, trapus, nepaprastas, ankstyvas, pavasarinis

Vaikinai, mes turime padėti pavasariui nugalėti žiemą, bet taip pat nereikia įžeisti žiemos.

reikia eiti į mišką ir ten rasti sprendimą. Miške dar šalta, o kad nesušaltume, reikia apsirengti. Ką vilkėsime? (tvarsčio imitacija)

Jei tik galėtume nupiešti snieguotas eglutes, gal žiema patiks mūsų darbai ir užleis vietą pavasariui? Pabandykime? O ant ko galima piešti miške?

Ar jums patiko piešti? Manau, kad ir žiemai patiks, ir ji užleis vietą pavasariui. Ar jums patinka žiema? kaip ji tau patinka? (važinėtis rogutėmis, čiuožti ant ledo, slidinėti, gaminti sniego senį, žaisti sniego gniūžtes...)

O pažadinkime pavasarį ir savo piešiniais padėsime išvyti šaltą žiemą, tik jie bus ne paprasti, o stebuklingi... Eikime su tavimi į magijos dirbtuves, atsisėskime prie stebuklingų stalų, ant kurių guli kažkas neįprasto ...

Žaidimas „Pavadink meiliai“

Saulė yra saulė

žolė -

Atšildyti pleistrai -

Brooksas -

vėjas -

Paukščiai -

Gėlės -


Pavasaris: Sveiki, vaikai, man prireikė tiek laiko iki jūsų, per miškus, per laukus, per sniego pusnis. Blogoji žiema užbūrė mane ir mano sritį. Pamiršau visų pavasarį žydinčių gėlių pavadinimus.

Pedagogas: Dabar aišku, kodėl gatvėje netirpsta sniegas, o gėlės nežydi.

Pavasaris: ar galite man padėti prisiminti, kaip vadinamos gėlės?

Vaikai: Mes tikrai padėsime.

Pavasario ženklai

Kad ir kokia ilga žiema atrodytų, pavasaris vis tiek ateis. Pagal kokius ženklus galima nustatyti, kad žiemos karalystė baigiasi, o pavasaris tampa visateise gamtos šeimininke?

Slėniuose, palei šlaitus, karštuoju metu pasirodė pirmieji atšilę lopai. Būtent atšilusių lopų atsiradimas reiškia pavasario pradžią gamtoje. Saulės spinduliai žaidžia ant nusistovėjusio, puraus sniego. Sniego dar daug, bet jis jau pilkas ir purus. Saulėtose vietose sniego masė intensyviai tirpsta.

Srautai šniokščia. Dangaus mėlynumas pirmąjį pavasario mėnesį stebina, o pirmieji kamuoliniai debesys traukia akį. Pavasario saulė džiugina, šildo veidą ir rankas. Dienos ilgesnės, o naktys trumpesnės.

Miškas bunda. Iš išorės medžiai atrodo kaip žiema, bet taip nėra. Šaknys jau pamažu pradeda sugerti drėgmę, gyvybę teikiančios sultys kyla aukštyn, pumpurai pradeda pildytis, o medis kaip visuma atrodo ne plikas, o šiek tiek gauruotas.

Kokie dar ženklai būdingi pavasariui? Skambantys lašai, varveklių pasirodymas, šiltas parkas, kylantis iš džiūstančios žemės, melodingos paukščių giesmės. Vegetos pirmieji švenčia pavasarį. Būtent šis paukštis ant uodegos „atneša“ pavasarį. O po jos – baltasnukiai stačiakampiai, starkiai. Avižiniai dribsniai, zylės, žvirbliai, geniai – kiekvieną pavasarį jie dirba savo darbą. Dainuoja, muša būgno ritinį (tai, be abejo, genys), stato lizdą, persirengia, kaip, pavyzdžiui, avižinę, gelsva apranga.

Laimingas gyvenimo laikotarpis – vaikystė, laimingas – pavasaris. Ji turi daug ženklų, tik reikia atidžiau pažvelgti.

Pedagogas: Gerai padaryta, jie atspėjo visas mįsles. Vaikai, kas žino patarles apie pavasarį?

Vaikai vadina patarles:

Rokas ant kalno - šaltinis kieme.

Žiema gąsdina pavasarį, bet tirpsta.

Pavasaris raudonas su gėlėmis, o ruduo – su pyragėliais

Pavasarį sunkiai dirbk – žiemą būsi soti.

Vasaris stiprus su pūga, o kovas – lašas.

Tręšti daugiau žemės, derlius bus didesnis.

Ledas ateina, ledas ateina!
Ilga styga
Trečia diena be pertraukos
Šalia plaukioja ledo lytys.

Ledo lytys juda minioje
Iš baimės ir nerimo
Kaip banda skersti
Jie važiuoja keliu.

Konkursas dėl mokytojas (rezultatas iš karto) umnata.ru Diplomas per 2 minutes! Blitz olimpiados auklėtojai ... Rezultatas iš karto (FSES)!Adresas ir telefonas Slėpti skelbimą

Lininės suknelės nuo 1710 rub! argnord.ru Stilius ir kokybė! 100% lino suknelės ... Kataloge yra 280 modelių! RF pristatymas! Slėpti skelbimą

Konkursas dėl auklėtojai žiniasklaidoje 2016 smaragdinis miestas.vaikai tarptautinis konkursas "Smaragdo miestas". (Greitai iš viso per 2 dienas). Pirmyn! Slėpti skelbimą

Formos pradžia

Skaitykite mus:

Formos pabaiga

Pavasaris

Į kaimo namus vėl atėjo pavasaris.
Saulė džiaugiasi. Diena išaugo.
Ir verkia tik kai kurie varvekliai
Negaili žiemos ir šalnų.

G. Novitskaja

Ding-ding-ding

„Dzin-dzin-dzin“, – dainuoja lašai.
„La-la-la“, – dainuoja starkis.
Dzin-la-la! Tiesą sakant:
Atėjo žiemos pabaiga!

V. Stepanovas

Snieguolė

Šalia pušies putinas
Žiūri į dangų – lengvas, švelnus
Kokios snaigės yra žiedlapiai!
Netiesk prie jo rankos -
Staiga žiedlapiai ištirps! ..

Ivanas Emelyanovas

Žvirblis

Žvirblis susiraukė
Plunksnos -
Gyvas, sveikas
Ir nepažeistas.
Gaudo kovo mėnesį
Saulė
Su kiekviena plunksna
Jo paties.

V. Orlovas

Išsklaidyta žiema

Vis dar stovi aplinkui
Medžiai pliki
Ir lašai nuo stogo
Juokinga varva.

Žiema kažkur
Bėgti paniškai
Ir labai blogai
Priveržė čiaupus.

Proskynoje, prie tako
Žolės ašmenys prasiveržia.
Nuo kalvos teka upelis.
O po medžiu sniegas.

Zakhoder B.

Pavasarį paburksta inkstai

Pavasarį patinsta inkstai,
Ir lapai išsirito.
Pažvelkite į klevo šakas:
Kiek žalių nosių!

T. Dmitrijevas

Jei sniegas visur ištirps

Jei sniegas visur ištirps
Diena ilgėja
Jei viskas pasidaro žalia
Ir laukuose teka upelis,
Jei vėjas sušils
Jei paukščiai nemiega,
Jei saulė šviečia ryškiau
Taigi pas mus atėjo pavasaris.

E. Karganova

Pavasaris

Pažadintas iš miego
Šepetys minkšta spyruoklė
Ant šakų piešia pumpurus
Laukuose - uostų grandinės,
Virš atgijusios lapijos -
Pirmas smūgis griaustinis
Ir skaidraus sodo pavėsyje -
Alyvų krūmas prie tvoros.

Viktoras Luninas

Saulė šnabžda

Saulė šnabžda lapui:
- Neklaidžiok, vaike!
Ir paima jį iš inkstų
Už žalią čibčiką

Vladimiras Orlovas

Pavasario mėnesiai

Pavasaris turi laimingą pradžią -
Kovas yra ant durų.
Lašai linksmai skamba -
Balandis pas mus jau skuba.
May greitai juos pasiveja,
Jis sutinka visas gėles.
Lengvas, kupinas džiaugsmo
Visi trys pavasario mėnesiai.

Elena Erato

Kovas

Tas šaltukas
Tada balos yra mėlynos
Ta pūga
Tai saulėtos dienos.
Ant kalvų
Sniego dėmės
Slėpti nuo saulės
Šešėlyje.
Virš žemės -
Žąsų grandinėlė
Ant žemės -
Pabudo srovelė
Ir žiemos pasirodymai
Bud
Išdykęs, žalias
Liežuvis.

V. Orlovas

Pavasario dainininkai

Pavasaris turi laimingą pradžią -
Kovas jau prie durų,
Dangus yra mėlyna upė
Jame esantys laivai – debesys
Varnėnai taip dainuoja,
Jie yra pavasario dainininkai
Ir viskas aplink žydi -
Pavasaris vaikšto žeme.

Elena Erato

Mama

Pasodinsiu daigą į vazoną,
Padėsiu ant lango.
Paskubėk, dygti,
Atidaryk gėlę -
Man jo tikrai labai reikia.

Už lango pūs vėjai
Su snieguota žiema
Bet bus aukščiau
Kiekvieną dieną:
Užaugink mano gėlę!

Kai kalendoriuje
Ateis laikas pavasariui
Kovo aštuntoji
Aš padovanosiu mamai savo gėlę!

Vera Šugraeva

Dovana mamai

Aš myliu savo mamą.
Aš jai įteiksiu dovaną.
Aš pati padariau dovaną
Pagaminta iš popieriaus su dažais.
Padovanosiu mamai
Meiliai apsikabinęs.

Olga Chusovitina

Kovas

Visą žiemą
baltas sniegas
baltas,
Ir kovo mėnesį jis paėmė
Ir pasidarė juoda.
Juodo nuo susierzinimo
Kokie žmonės
Saulė laukiama!

Michailas Sadovskis

Balandį

Pirma saulėta diena

Pučia pavasarinis vėjelis.

Žvirbliai linksminasi

Šiomis šiltomis valandomis

Ir varvekliai braukė ašaras

Ir nukabino nosį.

V. Orlovas

Balandžio miške

Na miške balandžio mėnesį:
Kvepia lapuočių puviniu
Gieda įvairūs paukščiai
Jie sukrauna lizdus ant medžių;
Plautinės žolės laukymėse
Stengiasi išeiti į saulę,
Tarp morkų žolelių
Pakelkite dangtelius;
Pumpurų šakos išsipučia,
Lapai lūžta
Pradėti ant
Norėdami pataisyti savo rūmus.

G. Ladonščikovas

Martynas

Kregždė nuskrido
Už tolimus kraštus...
Grįžk, Kregžde!
Tai balandis.
Grįžk, Kregžde!
Ne tik vienas:
Tegul tai būna su tavimi, kregžde,
Pavasaris ateis!

Borisas Zakhoderis

Pievoje

Tolumoje labiau matosi miškai
Mėlynas dangus
Labiau pastebimas ir juodesnis
Ariamoje žemėje yra juosta,
Ir vaikai garsesni
Balsai virš pievos.
Pavasaris yra nuošalyje
Kur ji pati?
Chu, pasigirsta aiškus balsas,
Ar ne šis pavasaris?
Ne, tai garsiai, subtiliai
Upelyje šniokščia banga...

A. Blokas

Pasigrožėkite artėjančiu pavasariu

Pasigrožėkite artėjančiu pavasariu
Karavanai skraido karavanu.
Diena skendi ryškiame aukse,
Ir upeliai ošia daubomis ...
Netrukus pas jus susirinks svečiai,
Kiek lizdų jie supras, žiūrėk!
Kas skamba, liejasi dainos
Diena-diena nuo aušros iki aušros!

I. S. Nikitinas

Pergalės diena

Kas yra Pergalės diena?
Štai rytinis paradas:
Ateina tankai ir raketos
Žygiuoja kareivių eilė.

Kas yra Pergalės diena?
Tai šventinis fejerverkas:
Fejerverkai skrenda į dangų
Sutrupėjo šen bei ten.

Kas yra Pergalės diena?
Tai dainos prie stalo
Tai kalbos ir pokalbiai
Tai senelio albumas.

Tai vaisiai ir saldainiai
Tai pavasario kvapai...
Kas yra Pergalės diena?
Tai reiškia, kad karo nėra.

A. A. Ušačevas

Pavasario spalva

Pavasaris kieme!
Po šaltos žiemos
Atsibunda iš miego
Visa gamta. Netgi balos
Neuždengs ledo per naktį
Atitolina saulę nuo žiemos!
Inkstai išsipučia nuo sulčių,
Ir žali lapai
Netrukus vėjo upeliuose
Žais! Iki tada
Saulės spalvos prie upės
Pasirodė šviesos!
Viskas! Šalnos baigėsi!
Mimozos žydi!


Parengiamosios grupės vizualinės veiklos pramogų suvestinė

Tema: „Keliaukite į Risovandijos šalį”.

Programinės įrangos turinys:

  • įtvirtinti vaikų techninius įgūdžius, įgytus per metus klasėje, kelti teigiamas emocijas, gerinti vaikų nuotaiką;
  • įtvirtinti vaikų gebėjimą dirbti ekstremaliomis sąlygomis, brėžti viena linija;
  • ugdyti gebėjimą užjausti, nerimauti dėl draugų, norą padėti vienas kitą, džiaukitės bendru rezultatu.

Insultas:skamba muzika, vaikai praeina ir sėdi ant kėdžių.

Sveiki bičiuliai! Ar žinote, kodėl mes čia atėjome? Ne? Ar nori, kad pasakyčiau? Šiandien pas mus atėjo labai įdomus herojus... Dabar aš jums tai parodysiu. Štai jis ( rodydamas žaislą Pieštukas). Kaip manote, kas tai yra? Teisingai, Pieštukai. Šis pieštukas atkeliavo pas mus iš Risovandijos šalies. Bet koks jis? laimingas? Nr. Jis liūdnas, nes paliko savo šalį ir dabar negali rasti kelio atgal. Jis pasiklydo! Kaip manote, ką turėtume daryti dabar? Teisingai! Turime jam padėti. Tačiau kelias į Risovandijos šalį labai sunkus. Jums ir man reikės įveikti daug kliūčių, kol pateksime į šią šalį. O į šią šalį dviem skirtingais keliais vyks dvi gelbėtojų komandos. 7-osios grupės komanda, kuri vadinasi „Dažai“, eis vienu keliu, o 5-osios grupės komanda, kuri vadinasi „Šepečiai“ – kitu. Ir tada pamatysime, kieno komanda galės greičiau padėti Pencil ir taip tapti mūsų žaidimo nugalėtoja. Kiekviena komanda turi asistentus – sirgalius. Jie turėtų nudžiuginti dalyvius, o kai kuriose varžybose galės padėti komandai pelnyti taškus.

Na, tiek! Yra komandos! Visi vaikinai yra vikrūs, drąsūs, stiprūs, nebijantys jokių kliūčių. Galite leistis į kelionę į nežinomą šalį „Risovandia“.

Staiga pasirodo naujas herojus- Dėmė "K."

K. - Kur tu eini? Į Risovandijos šalį? Kam?

Ved. - Padėkite Pieštukui surasti jo namus.

K. – Pieštuką? Jūs neturite drąsos! Jūs net neįveiksite pirmosios kliūties!

Ved. - O tu, apskritai, kas esi! Įėjau, neprisistačiau, jūs mūsų nepažįstate, bet ar jau sakote, kad negalime įveikti kliūčių?

K. - Taip, aš, jei nori žinoti, Blotai! Aš taip pat gyvenu Risovandia šalyje!

Ved. - O, tu Blote! Tada įeikite, atsisėskite ir pamatysite, kad mūsų vaikai gali įveikti visas kliūtis ir padėti Pieštukui. Tikrai vaikinai?

Dėmė praeina, atima kėdutę nuo vaiko, atsisėda.

Ved. - Dėmė! Tai ką tu darai!

K. - Kaip ką! Aš taip pat turiu atsisėsti!

Ved. - Na, žiūrėk, mes, o tau kėdę pastatysime.

K. - Gerai tada aš eisiu, atsisėsk. Tačiau į Risovandiya „Nikodos“ šalį vis tiek nepateks!

Ved. – Ir mes nekursime planų! Geriau pakvieskime komandas įveikti pirmąją kliūtį, kalnų ir nelygumų juostą. „Dažų“ komanda įveiks kalnus, o „Šepečių“ komanda – nelygumus. Atidžiai išklausykite užduotį. Būtina sujungti visus kalnus ir visus kauburius viena linija. Kiekvienas bėgimo dalyvis gali sujungti tik du kalnus ar kauburėlius, grįžti į vietą ir perduoti estafetę kitam dalyviui. Skaitymo rinkinys Pirmyn!

Varžybų pabaigoje laimėjusiai komandai skiriame vieną tašką.

1 konkursas: Kartu su Klyaksa kviečiame po vieną žaidėją iš kiekvienos komandos. Kviečiame baigti piešti figūras.

2 varžybos: Kviečiame vaikus pakaitomis piešti įvairius judesius atliekančius žmogeliukus. Varžybų sąlyga – judesiai neturi kartotis. Daugiausia judesių padariusi komanda gauna tašką. Sirgaliai gali padėti komandoms.

3 varžybos: Skambiname komandos kapitonams ir siūlome nupiešti Bloto portretą.

4 varžybos: Blotas komandai „Dažai“ siūlo nupieštą debesį, o komanda „Šepečiai“ – saulę. Būtina baigti dažyti lietaus lašais ar saulės spinduliais. Sirgaliai gali padėti komandoms.

Ved. – Štai mes Risovandijos šalyje! Atėjo laikas skaičiuoti taškus ir nustatyti nugalėtoją.

Susumavus rezultatus, Blotas įsitraukia į pokalbį.

K. - Gerai padaryta! Tai vaikai! Nemaniau, kad tu gali viską!

Ved. - Taip, palauk! Juk laimėtojams dovanų dar nepadovanojome! Jie gauna mūsų pieštuką! Dabar jis gyvens su jais grupėje. Pasirūpink!

K. – Taip, taip! Bet ir aš atėjau ne tuščiomis, atsinešiau kiekvienam po pieštuką.

Išima iš popieriaus iškirptus pieštukus, prie kurių prie kiekvieno prikabintas saldus prizas – saldainiai.

Ved. - Padėkokime mūsų Klyaksai už dovanas ir pakvieskime ją į savo grupę išgerti arbatos su saldumynais.

Parengiamosios grupės piešimo dažais siužetinės pamokos santrauka

Tema: „Nuostabi knyga“(Dažai).

Programinės įrangos turinys:

  • mokyti vaikus atspindėti epizodo iš pasakos siužetą, perduodant jį charakteristikos: herojai, jų išvaizda, emocijos siužeto atitikimas pasakos tekstui;
  • išmokti komponuoti, naudoti įvairius įvaizdžio planus;
  • išmokite pasirinkti spalvų schemą, jei reikia, sumaišykite dažus, kad gautumėte norimą atspalvį;
  • ugdyti kūrybinę veiklą, gebėjimą per piešimą parodyti savo požiūrį į herojų.

Insultas:- Vaikinai, žiūrėk, šiandien atnešiau tau tokią knygą. Ji tokia ryški, yra tokių spalvingų iliustracijų! Štai ir ji! Pažiūrėkite į jos turimą viršelį. O ant jo parašyta „Pasaka apie carą Saltaną“. Ar skaitėte tokią pasaką? Ar žinai, kas tai parašė? Teisingai! A.S. Puškinas. Verčiau pažiūrėkime į iliustracijas, kurias dailininkas nutapė šiai pasakai.

Atsiverčiu knygą be iliustracijų.

O vaikinai! Ir iliustracijos kažkur dingo! Vakar pažiūrėjau, visi buvo vietoje, bet dabar liko tik tekstas! Tikriausiai koks piktadarys juos užbūrė, kad knyga būtų negraži, o jie ją išmetė. Ką mes darome? Gal, žinai? Teisingai! Patys nupieškime iliustracijas, o paskui įklijuokime jas į knygą. Mums tai dar geriau. Na, ar pabandysime?

Paskirstau siužetus tarp vaikų.

O kad piešiniai išeitų pasakiški, mums patiems reikia aplankyti pasaką. Atsisėskite patogiai, padėkite rankas ant kelių, užmerkite akis.

Įjungiu muziką.

Ar girdėjote apie magiją pasakiška muzika ir tuoj pat atsidūrė nežinomoje žemėje, kur yra caro Saltano pilis. Ir dabar kiekvienas iš jūsų matė siužetą, kurį jis nupieš. Prisiminkite savo herojų bruožus, pažiūrėkite, kas juos supa. Išsamiai išnagrinėkite viską, kad sugrįžtumėte ir nupieštumėte tai, ką matėte.

Dabar muzika nutyla ir laikas mums grįžti. Dabar atsimerksite ir vėl atsidursite darželyje.

Dabar galite pasiimti teptukus ir pradėti dirbti kaip tikri iliustratoriai. Tiesiog pirmiausia sėdėkite taisyklingai, padėkite kojas tiesiai po stalu, kad būtų patogu piešti.

Savarankiškas vaikų darbas.

Dalinis piešimo technikos demonstravimas;

Pritarimas, pagyrimas, žodinis paskatinimas;

Jei reikia, naudoju vaiko piešimo ranka techniką ant juodraščio;

Automatizuoju kiekvieno vaiko techninius įgūdžius: gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką, dažyti su krūvos galu ir visu paviršiumi, perteikti perspektyvą piešinyje.

Perspėju vaikus apie darbo pabaigą po penkių minučių.

Analizuoju vaikų darbus:

Dabar Karina bus mūsų vyriausioji redaktorė leidykloje ir pasirinks geriausią, jos nuomone, siužetą tekstui „Trys merginos po langu...“ Kodėl pasirinkote šį siužetą? kaip jis tau patiko? Ar čia viskas teisingai nupiešta? Vaikinai, įtraukkime šią istoriją į savo knygą?

Savo ruožtu vaikams siūlau būti vyriausiaisiais redaktoriais ir pasirinkti kitą knygos iliustraciją.

Kai visi puslapiai užpildyti nuotraukomis, apibendrinu pamoką:

Štai ką nuostabi knyga iliustravome. Ji dabar vėl labai ryški, spalvinga, o dabar nebijo jokio piktadario, tiesa? Na, o tie vaikinai, kurių piešiniai knygoje nebuvo pasirinkti, tegul nenusimina. Šiuos piešinius sutvarkysime, padarysime rėmelius ir nuvešime į parodą.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka

Tema: „Lukomorya turi žalią ąžuolą” (Siūlų dažymas, piešimas klijų teptuku, putplasčio guma).

Programinės įrangos turinys:

  • išmokyti vaikus nupiešti pasakos siužetą pagal mokytojo modelį netradicine technika: atlikti ąžuolo kamieną naudojant kimšimo techniką klijų teptukas ant trafareto, medžio vainiko, naudojant siūlų rašymo techniką, katę, naudojant šabloną ir klijų teptuką;
  • išmokti reguliuoti paprasto pieštuko spaudimą sekiant katės šabloną, piešti su krūvos galu ir visu paviršiumi;
  • lavinti atmintį;
  • ugdyti norą panaudoti darbe skirtingos technikos piešimas.

Ankstesnis darbas: eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ ištraukos skaitymas, kompleksinė teminė pamoka.

Insultas: Vaikinai, dabar aš jums perskaitysiu ištrauką, o jūs atidžiai klausykite ir pasakykite, iš kurio kūrinio aš jį paėmiau. Sandoris?

Tyliai ramiai muzikai skaitau ištrauką iš eilėraščio „Lukomorėje žalias ąžuolas...“.

Ar šis darbas jums pažįstamas? kaip tai vadinasi? Teisingai! Ar prisimeni, kaip mes jį skaitėme, net lankėme pamoką tokioje šalyje? Ar norite, kad šiandien patys pagamintume Lukomorye? Tada pažiūrėk, kaip aš tai padarysiu. Paimsiu tuščią lapą ir ant jo uždėsiu ąžuolo kamieno trafaretą. Tada paimsiu putų gumą, užtepsiu rudais dažais ir pradėsiu tepti iš viršaus į apačią, sandariai užpildydamas visą statinės paviršių dažais. Kai kamienas bus paruoštas, galite pereiti prie medžio vainiko. Norėdami tai padaryti, turite paimti klijų šepetėlį ir klijais paskleisti visą karūną. Tada paimkite žalius siūlus ir suklijuokite. Taigi tai pasirodė tikra žalias ąžuolas... Belieka padaryti pačią katę. Ant stalo yra įvairių kačių šablonų: katė guli, sėdi, išsitiesia. Turite pasirinkti tą, kuris jums labiau patinka, ir jį apibraukti paprastu pieštuku. Tada paimame švarų klijų teptuką, paimame oranžinius dažus ir, laikydamas teptuką vertikaliai, su pačiu krūvos galu pradedu jį drėkinti nuo galvos, palaipsniui pereinant prie uodegos. Stengiuosi neperžengti kontūro. Tada dažau katei akis, nosį, burną. Taip gavau Lukomorye. Ir dabar kiekvienas iš jūsų sukurs savo Lukomorye. Galite kibti į darbą.

išleidžiu individualus darbas:

Pagalba kuriant modelį;

Renkantis elementus, spalvos;

Individualiai su Alena, Sasha, Ksyusha dirbu su techninių įgūdžių formavimu: gebėjimu laikyti teptuką vertikaliai, dažyti su krūvos galu ir visu paviršiumi.

Kai vaikai baigia darbą, paveikslėlį nuplaunu vandeniu.

Atlieku vaikiškų darbų analizę: – Pažiūrėk, koks Lukomorye pasirodė Sašai: ąžuolas taip plinta, o katė kaip tikra – pūkuota, pūkuota. Kaip manote, ar katei gera gyventi tokiame Lukomorye?

Imu dar vieną ar du darbus, taip pat atlieku išsamią analizę.

Šiandien pamokoje piešėme Lukomorye, tam naudojome įvairias piešimo technikas: ir putų guma, ir klijų teptuku, ir net siūlais. Ir darbas pavyko puikiai. Dabar visos mūsų katės turi savo namus – Lukomorye.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka.

Tema: "Kepykla”(Tešlos modeliavimas).

Programinės įrangos turinys:

  • plėsti vaikų žinias apie duonos auginimo procesą;
  • išmokite lipdyti įvairius kepinius: vyniotinius, pyragus, sūrio pyragus ir kt.;
  • išmokyti savo darbe naudoti cilindro formos transformavimo būdus: sukimą, lankstymą į žiedą ir kt.;
  • išmokti transformuoti į diską panašią formą: susukti, sulankstyti ir pan.;
  • įtvirtinti galimybę papuošti savo darbą smulkiomis detalėmis, naudoti krūvą;
  • skatinti bet kokias kūrybiškumo apraiškas, ugdyti pagarbą kepėjo darbui.

Ankstesnis darbas: pokalbis su vaikais tema „Iš kur duona?

Insultas: Muzika skamba...

Vaikinai, ateiviai atėjo pas mus šį rytą. Jie sužinojo, kad Žemėje turime precedento neturintį produktą. Kas, jūsų nuomone, yra šis produktas? Nežinau? Tada dabar užduosiu mįslę, ir tu iš karto suprasi, kas yra ant kortos.

Auklėta, pakelta
Jie mane mušė, mušė
Suglamžytas, suglamžytas,
Jie kepdavo orkaitėje
Patiekiamas prie stalo.

Teisingai. Tai duona. Iš kur gauname duonos? Tikriausiai auga ant medžių, o žmonės renka ir parduoda? Ne? Iš tiesų, tai yra sunkus žmonių darbas. Prisiminkime kartu, ką reikia daryti, kad užaugintume duoną. Taigi, ką pirmiausia turėtumėte padaryti? Pasodinti grūdus. Kas bus toliau? Ką žmonės daro, kai ausys yra pakeltos ir subrendusios? Teisingai, jie pjauna. Taigi, kas toliau? Ausys kulia. Tada grūdai sumalami į miltus girnų akmenimis. Ir jau kepėjas gamina tešlą iš miltų, ir kepa įvairius kepinius: bandeles, sūrio pyragus, pynes ir daug daugiau. Taigi šiandien būsime tikri kepėjai ir gaminsime įvairius tešlos gaminius. Ant jūsų stalų yra tešlos gabalas. Padalinkite jį į dvi lygias dalis ir padarykite bet kokius du kepinius. Norint gauti riestainį reikia išvynioti cilindrą ir sujungti abu galus, susukus cilindrą gaunasi pynė, susukus – bandelė. O jei susuksite į cilindro formą, gausite ritinį. Dabar kiekvienas gerai pagalvosite, ką lipdys, o po to galėsite pradėti dirbti.

Savarankiškas vaikų darbas. Primenu, kaip tinkamai sėdėti prie stalo.

Atlieku individualų darbą:

Primenu lipdymo technikas;

Jei reikia, naudokite pakartotinį parodymą, žodinį padrąsinimą, pagyrimą;

Pagalba dekoravimo darbuose smulkios detalės.

Įspėju apie darbo pabaigą prieš penkias minutes.

Vaikų darbų analizė. Į analizę įtraukiu pačius vaikus: siūlau surasti originaliausią kūrinį. Klausiu, su kuo patiko darbas? Ar kūrinį puošia smulkios detalės? Kas įdomaus ir neįprasto darbe?

Apibendrinant pamoką: - Šiandien pamokoje prisiminėme, kaip žmonės augina duoną, bandėme patys lipdyti tešlą. Man patiko Sasha, Masha, Katya darbai: jie parodė kūrybiškumą ir nepriklausomybę. O Vadimas ir Sveta kitą kartą stengsis iš visų jėgų ir gaus skirtingus originalius gaminius.

Pamokos apie vaizdinę veiklą vyresniųjų grupėje konspektas.

Tema: „Mano tėčio portretas”(Modeliavimas bareljefo technika).

Programinės įrangos turinys:

  • supažindinti vaikus su nauju lipdymo būdu, naudojant bareljefinę techniką;
  • mokyti atlikti popiežiaus portretą, perduodant jį individualios savybės: akių, plaukų, ūsų, barzdos ir kt. spalva;
  • išmokti tepti plastiliną plonu sluoksniu, naudoti įvairias lipdymo technikas: ridenti, ridenti, lyginti ir pan., naudoti krūvelę lipdant akis, antakius;
  • mokyti modeliuojant laikytis sekos: nuo bendrojo iki specifinio;
  • skatinti vaikus vaizdiniu perteikti savo požiūrį, jausmus artimiesiems, ugdyti norą apie juos kalbėti.

Ankstesnis darbas: pažintis su įvairiais tapybos žanrais.

Insultas: Ant mano molberto yra atlikti keli darbai skirtingi žanrai... Raskite tarp jų portreto žanras... Šauniai padirbėta! Kaip tu atspėjai? Teisingai. Tokiuose darbuose veidas užima didžiąją lapo dalį, akys, nosis, antakiai nupiešti labai tiksliai ir atitinka tam tikrą žmogų. Be veido, matomi ir pečiai, tačiau portrete nėra nei rankų, nei kojų, nei liemens. Pažiūrėkime, kas pavaizduotas mūsų portrete? O kas žino, kokios šventės bus mūsų vyrams? Padovanokime dovaną savo tėčiams, seneliams, broliams ir šiandien klasėje nupieškime jų portretą. Bet pieškime neįprastu būdu, ir bareljefo technikoje su plastilinu. Pažiūrėk, aš tau parodysiu, kaip tai padaryti.

Atlieku dalinį piešimo plastilinu metodų demonstravimą: akys, nosis, antakiai, lūpos.

Dabar atsisėskite patogiai, užmerkite akis ir prisiminkite, kokias akis, nosį, tiesius ar banguotus plaukus turi tėtis, ar jo veide yra šypsena.

Dar kartą pakartokime, ką darome pirmiausia, ką tada, kaip baigiame savo darbą. Tie, kurie jau prisiminė, gali tęsti įgyvendinimą.

Savarankiškas vaikų darbas. Primenu, kaip tinkamai sėdėti prie stalo.

Atlieku individualų darbą:

Pagalba padengiant plastilinu ant kartono;

Paaiškinti veido proporcijas;

Maišant plastiliną, norint gauti norimą atspalvį;

Jei reikia, naudokite pakartotinį parodymą, žodinį padrąsinimą, pagyrimą;

Atskirai su Alena, Sasha, Ksyusha stiprinu gebėjimą teisingai naudoti krūvą.

Įspėju apie darbo pabaigą prieš penkias minutes.

Vaikų darbų analizė. Kviečiu vieną vaiką papasakoti apie savo tėtį, apie tai, kas jis toks, ar jam pavyko pavaizduoti taip, kaip norėjo. Darbe pažymiu teigiamą dalyką, pamenu ir trūkumus.

Apibendrinant pamoką: - Šiandien kiekvienas padarėme dovaną savo tėčiui - jis nutapė savo portretą. Šiuos portretus įrėminsime ir padovanosime tėčiams šventės proga.