Sportowy festiwal stu pomysłów dla stu przyjaciół. Program rozrywkowy „sto pomysłów dla stu przyjaciół”

Sportowy festiwal stu pomysłów dla stu przyjaciół. Program rozrywkowy „sto pomysłów dla stu przyjaciół”

Irina Yamolova
Festiwal sportowy „Sto pomysłów dla stu przyjaciół”

Scenariusz festiwal sportowy

„Sto pomysły dla stu przyjaciół»

nauczyciel teatralny

Yamolova I. V. -

nauczyciel wychowania fizycznego

Cel:

Wprowadzenie dzieci i rodziców do zdrowego stylu życia.

Zadania:

Miejski wakacje sportoweprzeznaczony do promowania:

Wprowadzenie dzieci i ich rodziców do wychowania fizycznego oraz Sporty;

Promocja zdrowia, rozwój cech fizycznych dzieci;

wychowanie moralne - cechy wolicjonalne: celowość, odwaga, wytrzymałość, organizacja, niezależność, wytrwałość w osiąganiu pozytywnych rezultatów;

Kształtowanie zdolności i zdolności motorycznych w podstawowych ruchach;

Rozwój uwagi u przedszkolaków, szybkość reakcji;

Podnoszenie uczuć patriotycznych u przedszkolaków;

Wzmacnianie relacji rodzinnych;

Aby wzmocnić poczucie koleżeństwa, szacunek dla rywali w konkursie.

Zawodnicy

Połączone zespoły starszego wieku przedszkolnego przedszkolnej placówki oświatowej miasta, składające się z 8 osób (4 chłopców, 4 tatusiowie).

Wymagania dotyczące członkostwa

Wysoki poziom sprawności fizycznej.

Jednolity zespół.

Przygotowywać się do festiwal sportowy

Wprowadzanie dzieci w historię święto;

Rozmowy o rodzajach wojsk;

Tworzenie scenariuszy, podział obowiązków między nauczycielami;

Produkcja atrybutów, plakatów, selekcja Wyposażenie sportowe;

Przygotowanie wniosków o udział zespołów placówek wychowania przedszkolnego w konkursach;

Dobór akompaniamentu muzycznego i przygotowanie numerów muzycznych przez uczniów przedszkolnych placówek oświatowych;

Trening zespołowy;

Dekoracja sali;

Zaproszenie gości.

Przebieg wakacji.

Prowadzący: Witam, drodzy goście! Wakacje sportowe„Sto pomysły dla stu przyjaciół» zebrał nas wszystkich dzisiaj. Każdy, kto ceni swoje zdrowie, każdy, kto chce żyć dłużej. witaj przyjaźnie rodziny sportowe, spotykamy tych, którzy pójdą na start. Osiągnąć nagrody sportowe! Życzymy drużynom sukcesów i zwycięstw!

Dźwięki marszu uczestnicy wchodzą do sali:

1. Witamy rodzinę ... są pewni, że jeśli w rodzinie panuje spokój i harmonia, to jest styl sportowy.

2. Spotykamy się z rodziną.... Zręczna i odważna, i zręczna we wszystkim.

Spójrz na nas, jesteśmy tylko klasową rodziną!

3. Nasz przyjazny zespół Sporty uwielbia się uczyć - to motto rodziny... spotykamy ich z głośnym aplauzem!

4. Rodzina…. mamy gdzieś

zawsze przyjaźnią się z wychowaniem fizycznym.

We wszystkich zawodach biorą udział rodziny,

zawsze zdrowa, młoda i silna w duszy.

5. rodzina….są pewni

że głównym asystentem w biznesie jest sport!

sukces to sport a śmiech jest sport!

A najlepszym kurortem jest? sport, sport, sport!

Twoje gromkie brawa!

6. Poznaj rodzinę….!

Uważają, że najlepiej zacząć nowe życie nie w poniedziałek, ale rano.

gimnastyka!

7. Maksimum Sporty, maksymalny śmiech

W ten sposób szybciej odniesiemy sukces!

Rodzina jest pewna...

8. Witamy rodzinę!

Ich rodzinne motto: "Zdrowie i sport prowadzi do sukcesu» !

9. Wychowanie fizyczne, sport zdrowie – mają to, co najlepsze przyjaciele!

I on to na pewno wie. sportowa rodzina….!

Twoje brawa!

Prowadzący: Do nagród osiągnięcia sportowe każdy będzie musiał ciężko pracować! W częstym treningu - pojawi się umiejętność.

Na naszym goście są obecni na uroczystości: ___

Głos na powitanie uczestników zapewnia ___

Knopa wbiega A: Nie wiem, co się stało.

Śnię czy nie śpię?

Wszędzie śmiech, zabawa,

Wszyscy są w świetnym nastroju!

Być może ludzie świętują,

Wspaniały Święto Nowego Roku?

Prowadzący: Ty, mój przyjacielu, nie zgadłeś!

Święto sportu zgromadziło nas wszystkich.

Każdy wie, każdy rozumie

Co za przyjemność być zdrowym.

Wystarczy wiedzieć

Jak stać się zdrowym!

Przyjazny dla zdrowia sport:

Stadion, baseny, kort,

Hala, lodowisko - wszędzie jesteśmy mile widziani...

Knopa: No to wszystko bajki, o czym ty mówisz,

Jak w to uwierzyć?

Co sport jest modny?

Czy nie byłoby lepiej mieć ciepło w domu?

W telewizyjnych kreskówkach, filmach do obejrzenia?

Prowadzący: Mylisz się, Knopa!

Sport - to życie!

A dzisiaj postaramy się Was o tym przekonać!

W naszym trudnym wieku

W naszym burzliwym wieku

Nikt bez sport nie będzie żył wiecznie!

Mistrz czai się w każdym człowieku

Człowiek musi w to wierzyć!

Knopa: Chcę zostać mistrzem!

A jak zostać mistrzem? (drapie się z tyłu głowy)

Prowadzący: I zostać mistrzem,

Musisz być hartowany rano i wieczorem,

Musimy ćwiczyć!

Zobaczmy, Knopo, jak przyjazne są nasze rodziny w sztafecie "Podać piłkę".

Rodzina pokaże... .

Drużyna ustawia się w kolumnie, pierwszy gracz ma piłkę. Podaj piłkę między nogami do siebie, ta ostatnia biegnie do kosza, zmienia piłkę i staje przed kolumną, podaje piłkę itp. do stojaka.

Umów sprzęt!

Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Knopa: Tak zręcznie i polubownie obchodzili się z piłką!

Prowadzący: Knopa, powiedz mi proszę, czy możesz skakać przez skakankę?

Knopa: Tak! Może pokazać. (bierze linę, zaplątuje się w nią, upada)

Ups, coś nie działa!

Prowadzący: Zobacz jak nasza sportowcy mogą.

Prawidłowe wykonanie przekaźnika "Skakanka" przyjazna rodzina pokaże ....

Tata zakłada linę, dziecko trzyma się za uchwyty, biegnie do stojaka, dookoła iz powrotem w linii prostej, mama przeskakuje po linie do stojaka iz powrotem.

Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Knopa: Świetnie sobie radzą!

Prowadzący: Jeśli ty, Knopo,

Sto zabawnych ćwiczeń z liną i piłką!

Zrobisz je bez lenistwa,

Ty też będziesz silny!

Knopa: Dobry! będę trenować. Ale z obręczą mogę zrobić wiele rzeczy. (Skręcenie obręczy na talii, ramieniu, nodze, szyi - opada)

Prowadzący: Och, i rozśmieszałeś nas, Knopa! Zobacz, jak zręczni i elastyczni są nasi członkowie!

Prawidłowe wykonanie przekaźnika „gimnastycy” sprytna rodzina pokaże ....

Mama i tata trzymają obręcze. Dziecko wspina się po obręczach. Tata biega wokół mamy, wyprzedza, mama biega wokół taty, staje przed nim, dziecko wczołguje się w obręcze bez zatrzymywania się. Podbiegnij do stojaka.

Drużyny! Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Muzyczna pauza

Knopa: Obręcze, kule, liny - dobrze latem, na słońcu. A zimą - co robić? Połóż się na kanapie i oglądaj bajki!

Prowadzący: Mylisz się, Knopa! A zimą możesz bawić się razem i z korzyścią dla zdrowia! Nigdy nie trać serca, uderzaj w cel śnieżkami,

I zbiegnij na sankach ze wzgórza,

I wsiadaj na narty

Oto sekret zdrowia.

Bądź zdrów!

Knopa: Wychowanie fizyczne - witam!

Prowadzący: Zgadnij zagadkę.

Gra na podwórku rano

Dzieci bawiły się

krzyki: "Krążek do hokeja!",

"Po!", "Pokonać!" -

Więc jest gra... (Hokej)

Knopa: Nie wiem, nie gram w takie gry.

Prowadzący: (adres do fanów) Chłopaki, pomóż Knopie nazwać grę!

Dzieci: Hokej!

Prowadzący: Knopa przyjdą do rodziny, pokażą Ci jak grać w hokeja.

Dziecko zaczyna prowadzić krążek kijem "wąż", między szpilkami, trafia do bramki, bierze krążek, wraca w linii prostej, podając kij i krążek kolejnemu uczestnikowi.

Umów sprzęt!

Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Pojawia się Knopa z nartami w rękach, z karabinem na ramieniu, przemawiając do drużyn.

Knopa: Szybko biegamy na nartach,

I zręcznie strzelamy do celu,

Jak nazywa się ten gatunek Sporty?

Wszystko: Biatlon!

Prowadzący: Zobaczmy, jak nasi uczestnicy celnie trafiają w cel i biegają szybko na nartach!

Rodzina pokaże poprawność sztafety ...

Każdy uczestnik nosi "narty", szybuje do obręczy, rzuty 5 "Śnieżki" do kosza., wróć na linię startu. Dziecko biegnie do obręczy najbliższej koszowi.

Umów sprzęt!

Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Prowadzący: Z sztafetą wykonali świetną robotę.

Szybkie bieganie to nawyk dla każdego.

A teraz skacz przyjaciele!

Dowiedzmy się, kim jest nasza skacząca rodzina?

Knopa: (skakanie na hop) JESTEM! JESTEM! JESTEM! (spadanie w dół)

Prowadzący: Następny przekaźnik "Zworki" poprawność przekaźnika pokaże skacząca rodzina.... Przyjrzyj się uważnie, Knopo! Pamiętaj, a odniesiesz sukces!

Dziecko skacze na hop-piłce do słupka, wokół słupka iz powrotem.

Czy zespoły rozumieją zadanie? Na twoich znakach! Uwaga! Marsz!

Muzyczna pauza

Knopa wychodzi z wielkim cukierkiem.

Knopa: Coś, czego jestem głodny, poczęstuję się słodyczami.

Prowadzący: Aby zostać mistrzem, Knopa, potrzebujesz nie tylko uprawiać sport ale też dobrze jedz!

Nic dziwnego, że mówi przysłowie „Warzywa i owoce – spiżarnia zdrowia!”

Puk. A ja tego nie słyszałem.

Prowadzący. Chodź, Knopa, zobaczmy, jak rodziny wiedzą, jak wybrać odpowiednią żywność dla zdrowego stylu życia.

Puk. Będę obserwował, będę obserwował, nauczę się.

Prowadzący: Prawidłowe wykonanie przekaźnika „Witaminy” wesoła rodzina pokaże .... Każdy uczestnik z koszykiem w rękach biegnie w linii prostej, zabiera jeden przedmiot z obręczy, wraca, podając koszyk kolejnemu uczestnikowi. Każdy biega 2 razy.

Umów sprzęt!

Czy zespoły są gotowe?

Zacznij, uważaj! Marsz!

Prowadzący: Knopa, spójrz czego drużyny nie wrzuciły do ​​koszy.

Guzik idzie zaglądać w obręcze, co tam zostało,

Sportowe KTD mają na celu wzmocnienie zdrowia dzieci, kształcenie ich w wytrzymałości i dyscyplinie. Aktywność ruchowa dzieci jest jednym z głównych zajęć w obozie.

„Sto rzeczy dla przyjaciół”

Podział: Uczestnicy otrzymują po jednej karcie z wypisanymi na niej liczbami. Uczestnikom przewidziany jest czas na uformowanie drużyn tak, aby suma liczb kart okazała się równa – dla jednej drużyny 21, dla drugiej – 16.

Konkurs 1. „Łucznictwo”.

Celem jest wiadro. Cebula - cebula.

Wiadro znajduje się pięć metrów za linią mety. Żarówki leżą na mecie, ich liczba jest równa liczbie uczestników. Pierwszy uczestnik na sygnał zaczyna przemieszczać się od startu do mety, bierze żarówkę i wrzuca ją do wiadra i tak dalej, aż do ostatniego uczestnika.

Konkurs 2. „Łyżwiarstwo figurowe”.

Drużyny są podzielone na pary. Pary łączą się za ręce (od prawej do prawej, od lewej do lewej). Obaj podnoszą lewą stopę na sygnał i zaczynają skakać od początku do końca iz powrotem.

Konkurs 3. „Ciągnięcie ołówkiem”.

Dwóch uczestników chwyta za przeciwległe końce ołówka i próbuje wyciągnąć go z rąk przeciwnika. Ręce uczestników są umazane czymś tłustym. Możesz urządzić konkurs wśród wszystkich obecnych o tytuł „najlepiej uzbrojonego”.

Konkurs 4. „Orientacja nocna”.

Bierze udział jedna osoba na zespół. Idą na początek, przed każdym stoi krzesło, mają zawiązane oczy. Muszą dotrzeć do przeszkody, ominąć ją i wrócić. Drużyny mogą podpowiadać graczom.

Konkurs 5. „Pływanie synchroniczne”.

Z każdego zespołu zapraszane są dwie osoby. Pary stoją naprzeciwko siebie w odległości jednego kroku. Każda para otrzymuje jeden balon wypełniony wodą. Pierwszy gracz rzuca piłkę do swojej pary, jeśli drugi gracz złapie piłkę, cofa się o jeden krok i tak dalej. Wygrywa para, która bez rozerwania balonu rozproszyła się od siebie na maksymalną odległość.

„Te śmieszne zwierzęta”

Podział: uczestnicy otrzymują karty, na których losowane są zwierzęta. Wszyscy roślinożercy jednoczą się w jednym kierunku, wszyscy mięsożercy w drugim.

Konkurs 1. „Pingwiny”.

Pingwiny chodzą bardzo ciekawie, a także potrafią nosić jaja swoich młodych między nogami, aby nie zamarzły. Zawodnicy trzymają piłkę między kolanami i przenoszą ją na miejsce iz powrotem (nie możesz skakać, musisz iść). Aby „młode” nie zamarzło, konieczne jest przekazanie go następnemu graczowi od stopy do stopy, bez pomocy rąk.

Konkurs 2. „Żółw”.

Najbardziej uderzającym wyróżnikiem tego zwierzęcia jest dom na grzbiecie i pełna wdzięku powolność. Uczestnicy sztafety muszą „zamienić się” w żółwie. Ich skorupą będzie miednica, założona na plecy, a żeby nie spadła, trzeba czołgać się na czworakach i bardzo powoli!

Konkurs 3. „Pająk”.

W sztafecie biorą udział jednocześnie 4 osoby z zespołu. Przedstawiają pająka: są zapięci rękoma, odwracając się do siebie plecami, a następnie biegną do znaku iz powrotem, przekazując pałeczkę kolejnym czterem. (Ścieżka "pająka" może nie być prosta, ale kręta - wzdłuż linii narysowanej na ziemi - "pajęczyna".)

Konkurs 4. „Stonoga”.

Stonoga, jak wiesz, ma wiele nóg i dlatego szybko biega. Pierwszy członek zespołu biegnie do znaku iz powrotem, a następnie zabiera ze sobą drugiego członka (drugi trzyma się pasa pierwszego) i odbywa tę podróż z nim. Następnie do pary dodaje się trzeci, czwarty itd.

Konkurs 5. „Gąsienica”.

W przeciwieństwie do stonogi gąsienica porusza się powoli, „falami”. Wszyscy członkowie zespołu biegną jednocześnie, trzymając się za ręce. (Na ścieżce ruchu „gąsienicy” zainstalowanych jest 4 - 5 przeszkód, pod którymi musi się czołgać lub wspinać po nich.)

Konkurs 6. „Boa”.

W tej sztafecie bierze udział od razu cała drużyna, z wyjątkiem trzech osób. Stoją na linii przekaźnikowej w jednakowej niewielkiej odległości od siebie i nic nie robią, tylko stoją. A gracze reszty zespołu w tym czasie zamieniają się w „boa dusiciela”. Uczestnicy muszą ustawić się w kolumnie, a wszyscy gracze kładą ręce na ramionach tych, którzy są przed nimi. Kapitan będzie „głową boa dusiciela”, zamykając kolumnę - „ogonem”. „Boa” jest gotowy do ruchu i porusza się, jak wiesz, wijąc się. Nasz „boa dusiciel” też będzie musiał się wiercić, czyli omijać graczy na linii przekaźnikowej. Zwycięzca jest określany przez „ogon dusiciela boa”, czyli przez ostatniego uczestnika.

„Wyżej, szybciej, silniej”

Podział: karty o różnych atrybutach sportowych.

Konkurs 1.

Każda drużyna wymyśla imię i pieśń. Wszystkie drużyny otrzymują ten sam wynik (punkty początkowe).

Konkurs 2.

Do ubrania jednego z członków zespołu należy włożyć jak najwięcej napompowanych balonów.

Konkurs 3.

Każda drużyna staje w jednej linii, każda osoba kładzie ręce na ramionach tego przed nim. Powstają dwa „węże”, które na komendę zaczynają poruszać się do przodu, omijając przeszkody (kręgle).

Konkurs 4.

Drużyny otrzymują lekkie grudki bawełny. Na rozkaz podrzucają je i dmuchają na nie. Celem jest utrzymanie bawełny w powietrzu tak długo, jak to możliwe.

Konkurs 5.

Imagine, galeria rzeźb pod nazwą „Ofiary Sportu” otworzyła już setkę. Stwórz kompozycję rzeźbiarską dla tej galerii o nazwie:

v do sztangisty, który nie miał czasu skoczyć z drążka;

v bramkarza, który złapał krążek zębami;

v spadochroniarz, który zapomniał otworzyć spadochron.

Konkurs 6.

Karty z numerami są rozrzucone zakryte na podłodze w sposób chaotyczny, na przykład od 1 do 18 (w zależności od łącznej liczby uczestników w obu drużynach). Facylitator przydziela wszystkim uczestnikom numery seryjne. Zadanie: jak najszybciej każdy z członków zespołu odnajduje swój numer seryjny, ale jeśli znajdzie na podłodze zły numer, nie wolno przejść! Musisz odłożyć kartę zakrytą na podłogę.

"Zawsze razem"

Podział: atomy i cząsteczki. Wszyscy gracze losowo poruszają się po placu zabaw, w tym momencie wszyscy są "atomami". Atomy mogą zamienić się w cząsteczki. W cząsteczce mogą znajdować się dwa, trzy lub pięć atomów (w zależności od tego, ile poleceń jest potrzebnych). Gracze na komendę lidera będą musieli stworzyć „cząsteczkę”, tj. wielu graczy będzie musiało walczyć ze sobą. Jeśli gospodarz mówi „cząsteczka trzech atomów”, oznacza to, że trzech graczy - „atomy” łączy się w jedną „cząsteczkę”. Najnowsza liczba połączeń atomów w molekuły powinna odpowiadać liczbie członków zespołu.

Konkurs 1.

Pierwsi członkowie zespołu muszą biegać wokół krzesła, jednocześnie uderzając piłkę o podłogę i podawać piłkę kolejnemu uczestnikowi. Powtarza czynności pierwszego. I tak dalej, aż wszyscy członkowie zespołu uciekną.

Konkurs 2.

Na polecenie gospodarza wszyscy uczestnicy zdejmują buty i układają je w linii prostej ze skarpetami do pięt. Wygrywa drużyna z najdłuższym wężem.

Konkurs 3.

Drużyna ustawia się w kolumnie obok krzesła, na którym znajduje się talerz z wodą i łyżka. W pewnej odległości od tego krzesła jest inne krzesło z pustą szklanką. W wyznaczonym czasie konieczne jest przelanie łyżką jak największej ilości wody do szklanki.

Konkurs 4.

Każda drużyna zajmuje jeden róg sali lub pola gry. Na sygnał każda drużyna stara się jak najszybciej przemieścić się do przeciwległego po przekątnej rogu pola gry, uprzednio ogłaszając dokładnie, w jaki sposób się poruszają. Grupa, której członkowie znajdują się w przeciwległym rogu, wygrywa jako pierwsza. Możesz się poruszać w ten sposób:

v po prostu przebiegnij;

v idź wstecz;

v wskoczyć na jedną nogę.

Należy ostrzec uczestników o przestrzeganiu zasad wzajemnej uprzejmości.

Konkurs 5.

Piłka jest przywiązana długą liną do kołka wbitego w ziemię. Gracz stoi przy piłce, ma zawiązane oczy. Zadanie: przejść 6 kroków do przodu i kopnąć piłkę. Rzadko robi się to dokładnie.

„Spacerowcy”

Podział: dzieci losują karty, na których losowane są dwa rodzaje butów - trampki i trampki, dzięki czemu uzyskuje się dwie drużyny.

Konkurs 1.

Pary chłopaków rywalizują w biegu na 20 - 30 m. Pary trzymając się za ręce, biegają, dotykając się plecami. Po dojechaniu do mety wracają na start. Okazuje się, że gracz biegnie normalnie w jednym kierunku, a cofa w drugim.

Konkurs 2.

Chłopaki stoją jeden za drugim w odstępach do 5 kroków. Musisz pochylić głowę i zgiąć się, opierając się na nodze zgiętej w kolanie. Ten ostatni podbiega i na przemian przeskakuje nad każdą osobą stojącą z przodu, opierając ręce na plecach. Zawodnicy stopniowo prostują się, zwiększając wysokość skoku. Każdy skoczek idzie do przodu. Ten, któremu nie uda się skoczyć, wypada z gry.

Konkurs 3.

A w tej sztafecie drużyna jest podzielona na pary. W każdej parze jeden będzie „koniem”, drugi „jeźdźcem”. „Jeździec” siada na „koniu”, jak - wszystko jedno, o ile nogi nie ciągną się po ziemi. Początek! A „koń” pędzi do przodu, starając się nie upuścić jeźdźca. Odwracanie się, cofanie, przekazywanie pałki… Wygrywa drużyna, której „konie” są bardziej „szybkie” i których „jeźdźcy” są bardziej „wytrwali”.

Konkurs 4.

Ten przekaźnik również wymaga parowania. Jedna z tej pary będzie musiała stać się „taczką” - reliktowym transportem towarowym z jednym kołem i dwoma uchwytami. Tylko tutaj zamiast koła będą ręce, zamiast uchwytów - nogi. Tak więc gracz „samochodu” leży na ziemi, skupiając się na rękach, w tym czasie kierowca „samochodu” bierze swojego partnera za nogi tak, aby nadwozie „samochodu” było równoległe do ziemi. „Taczka” jest gotowa do jazdy. Sygnał i poruszająca się na rękach „taczka” „dociera” do obracającej się flagi i wraca z powrotem, gdzie nowa „taczka” jest już gotowa do ruchu. Najsilniejsza i najszybsza wygrana.

Konkurs 5.

Bliźnięta syjamskie. Gracze „rosną razem”, podobnie jak bliźniacy syjamscy, będą mieli swoje plecy. Aby to zrobić, stań plecami do siebie i mocno chwyć się rękami. W tej pozycji możesz biec tylko bokiem. Dlatego pierwsza para stoi bokiem na linii startu, biegnie bokiem i wraca w ten sam sposób przekazując pałeczkę kolejnym „zrośniętym bliźniakom”. Plecy zawodników podczas biegu muszą być mocno do siebie dociśnięte. Wygra najlepiej skoordynowana i najszybsza drużyna.

"Naprzód, ludzie!"

Podział: wyznaczani są kapitanowie drużyn, którzy z kolei wybierają członków swojej drużyny spośród wszystkich uczestników.

Konkurs 1. „Bieganie z obręczą”.

Wszyscy członkowie zespołu na zmianę biegną do punktu zwrotnego iz powrotem, przekręcając obręcz na pasku. Najbardziej elastyczna i najszybsza wygrana. Następujące zadania mogą być komplikacją sztafety: przekręć obręcz wokół szyi; przekręć obręcz na dłoni; skakać przez obręcz jak skakanka.

Konkurs 2. „Trzy skoki”.

Aby ukończyć tę sztafetową, konieczne jest założenie liny i obręczy w odległości 8-10 m od linii startu. Po sygnale pierwszy uczestnik po dojściu do liny podnosi ją, w miejscu wykonuje trzy skoki, odkłada i biegnie z powrotem, aby przekazać pałeczkę następnemu. Drugi uczestnik, po dotarciu do leżących przedmiotów, chwyta obręcz i wykonuje przez nią trzy skoki (jak po linie). Trzeci uczestnik ponownie bierze linę itd., jest naprzemiennie. Przybycie ostatniego członka drużyny na linię startu oznacza koniec sztafety. Zwycięstwo idzie do najszybszego.

Konkurs 3. „Koło ratunkowe”.

Linią ratunkową, która pomoże Ci przekroczyć „rzekę” w tym sztafecie, będzie obręcz. Linią startu będzie jeden „brzeg”, linia przeciwna – druga. Kapitan drużyny zakłada obręcz i trzymając ją na wysokości pasa biegnie do wyznaczonego znaku. Wracając, chwyta kolejnego członka drużyny obręczą i biegnie z nim, „transportując” go w „kole ratunkowej” na drugi „brzeg”. Czyli z kolei kapitan „transportuje” całą drużynę na przeciwną stronę. Drużyna, która szybko przepłynęła na drugi „brzeg”, wygrywa.

Konkurs 4. „Oko igły”.

Dwie lub trzy obręcze leżą na ziemi wzdłuż linii przekaźnikowej. Zaczynając, pierwszy uczestnik musi podbiec do pierwszej obręczy, podnieść ją i przewlec przez siebie (tak jak nitka przechodzi przez ucho igły). Następnie po dojściu do następnej obręczy wykonaj z nią to samo ćwiczenie. I tak ze wszystkimi obręczami na drodze bezpośredniej i powrotnej. Drużyna wygrywa, której wszyscy uczestnicy szybciej przejdą „nić”, czyli wszystkie operacje wykonają z obręczami.

Konkurs 5. „Bieg z liną”.

Pierwszy członek zespołu biegnie na sygnał do obracającej się flagi iz powrotem, przeskakując przez linę. Następnie przekazuje linę do następnego i tak dalej, aż do zwycięstwa lub porażki.

Spokojne, relaksujące dźwięki muzyki.

Prowadzący. Spieszę ci powiedzieć - cześć!
Życzyć dobrego zdrowia.
Spieszę ci powiedzieć - dobroć!
Życzę ci nowego szczęścia.
Spieszę ci powiedzieć - Radość!
Powodzenia, powodzenia i powodzenia!
Życzyć wszystkim na sali
Najpiękniejszy nastrój.
Niech piosenki, tańce, gry, żarty
Przyjdą do nas za chwilę.
Tak więc, przyjaciele, zaczynam -
Dobry wieczór panowie!

(Muzyka zmienia nastrój na wesoły i rytmiczny).

Prowadzący. Z radością witam wszystkich, którzy dzisiaj przybyli do tej sali! Bardzo się też cieszę, że mogę powitać tych, którzy naprawdę chcieli przyjechać, ale nie przyszli. Z kolei wszystkim obecnym, a nawet nieobecnym pragnę życzyć szczęścia, życzliwości i miłości!

Zaimprowizowana „Aukcja uśmiechu”.

Prowadzący. Odpowiedz mi bezbłędnie - przyjaźń zaczyna się od ...
Członkowie partii:„Uśmiechy!”
Prowadzący. A w większości przypadków znajomość zaczyna się od uśmiechu.
Uśmiech - nic nie kosztuje, ale jest bardzo ceniony. Trwa to chwilę, ale w pamięci czasami zostaje na zawsze.
Szekspir wierzył, że uśmiech może osiągnąć więcej niż miecz. Chcesz zdobyć przyjaciół? - Uśmiechać się!
Rozejrzyj się, jakie uśmiechy nas nie otaczają! A tak przy okazji, jakie są uśmiechy?... Wygrywa ten, kto jako ostatni wybierze epitet dla słowa „uśmiech”.
(Konkurs odbywa się zgodnie z zasadami licytacji gier: uczestnicy wymieniają swoje opcje - czarujący, przyjacielski, przyjacielski, uwodzicielski, czarujący itp. Autorzy ostatnich i oryginalnych odpowiedzi są nagradzani).
Uwagi: Szacuje się, że w twórczości Lwa Tołstoja wymienia się dziewięćdziesiąt siedem odcieni uśmiechu. Kto wie, a Twoi gracze mogą sprawić, że aukcja będzie trwać wiecznie. Pamiętaj: nie zwlekaj, zatrzymaj się na czas, opanuj sytuację.

Zaimprowizowane „Blitz - Znajomość”.
Prowadzący.(podchodzi do jednego z widzów) Dobry wieczór! Nazywam się ______. Jak masz na imię?
Widz.(Na przykład.) Natalia!
Prowadzący.(do sali.) Czy w sali jest jeszcze Natalia? Wstań, proszę… Dziękuję!

Prowadzący. Dobry wieczór! Urodziłem się pod gwiazdozbiorem Raka, pod jakim znakiem zodiaku się urodziłeś?
Widz.(Na przykład.) Jestem Baranem!
Prowadzący.(Do sali.) Czy są na sali ci, którzy urodzili się pod gwiazdozbiorem Barana?... Pokaż się, proszę.... Dziękuję!
(Facylitator podchodzi do następnego uczestnika).
Prowadzący. Według kalendarza wschodniego należę do roku Kozła. I Ty?
Widz.(Na przykład.) Urodziłem się w roku Tygrysa!
Prowadzący.(do holu.) Czy są tu jeszcze jakieś tygrysy? Przepraszam, ci, którzy urodzili się w Roku Tygrysa?… Dziękuję!
(Lider podchodzi do innego uczestnika).
Prowadzący. Zajmuję się kulturą. Jaki jest Twój zawód?
Widz.(Na przykład.) Jestem nauczycielem!
Prowadzący. (do sali.) Czy są wśród was nauczyciele? Pokaż się... Dziękuję!
(podchodzi do innego uczestnika).
Prowadzący. Jak kiedyś napisał Puszkin: „Wszystkie wieki są uległe miłości!”, więc wciąż marzę o wielkiej i jasnej miłości. O czym marzysz?…
Widz.(Na przykład) Wiesz, ja też marzę o miłości!
Prowadzący. Przyjaciele, kto jeszcze o tym marzy, czyli miłość?... Dziękuję!
(Gospodarz wraca na środek sali).
Prowadzący. Kochani, mam do Was pytanie: czy macie dobrą pamięć?... Świetnie!
Więc powiedz mi, ilu na sali jest tych, którzy nazywają się Natalia?... (Odpowiedź od publiczności.)
Ilu z tych, którzy urodzili się w gwiazdozbiorze Barana?... (Odpowiedź od publiczności).
Ilu z obecnych należy do Roku Tygrysa?... (Odpowiedź publiczności).
Ilu nauczycieli jest z nami?... (Odpowiedź publiczności.)
Ilu z tych, którzy marzą o wielkiej i jasnej miłości?... (Odpowiedź publiczności.)
Jakie było pierwsze pytanie, które zadałem wam wszystkim?... (Odpowiedź publiczności.)
Jednak pierwsze pytanie brzmiało: czy masz dobrą pamięć?

Zaimprowizowane „Złap Hello”.
Prowadzący. Przypomnijcie sobie jak to było z poetą: „Przyszedłem do Ciebie z pozdrowieniami…! Przyszedłem też do Ciebie z pozdrowieniami…
To prawda, że ​​moje „cześć” musi zostać złapane. A złapanie go nie jest łatwe, ale bardzo proste. Czy słyszysz muzykę?...
(Wesoła rytmiczna muzyka zaczyna głośno brzmieć).
Prowadzący. Klaskaj w rytm muzyki...
(Wszyscy obecni zaczynają klaskać w rytm muzyki).
Prowadzący. Teraz podejdę do każdego z was, a wy nie przestając klaskać w dłonie, spróbujcie złapać moje „cześć”.
(Uczestnicy programu (imprezy), siedzący lub stojący, klaszczą w rytm muzyki. Prowadzący kolejno podchodzi do każdego uczestnika i prowokuje go do złapania „cześć”: w momencie, gdy dłonie uczestnika zostaną rozdzielone podczas oklasków , gospodarz wyciąga dłoń, jakby ściskał mu dłoń, ale natychmiast ją usuwa, gdy dłonie gracza się zetkną. Stwarza to efekt, jakby gracze złapali „hello” lidera.
Gracz, któremu uda się złapać lidera za rękę, czyli złapać jego „cześć”, zostaje zaproszony na środek placu zabaw (halę). W ten sposób gospodarz „rekrutuje” trzech uczestników.)

Zaimprowizowane „Wybierz mnie”.
Prowadzący. A teraz, drodzy uczestnicy, zagrajmy w „wybory”. (odwraca się do trzech uczestników.) Musisz wybrać parę dla siebie. Kto?... Tak, kogo uważasz za stosownego. Albo kogo najbardziej lubisz w tym pokoju. Przyjrzyj się sali... Określ cel... Czy wybrałeś?... A teraz zamkniemy oczy.
(Facylitator nakłada na uczestników „ślepe” maski, aby nic nie widzieli).
Prowadzący.(zwraca się do publiczności.) Drodzy przyjaciele, proszę was o powstanie i zmianę miejsca rozmieszczenia.
(Widzowie zmieniają miejsca).
Prowadzący.(zwraca się do graczy.) A teraz idziesz do mas i wybierasz parę dla siebie. Nie możesz się porozumieć, nie możesz też wyczuć wybranych. A kto zakocha się w twojej przynęcie, zobaczysz trochę później. Więc dokonajcie wyboru, panowie!
Piosenka brzmi "Wybierz mnie", gracze dokonują wyboru.
Prowadzący. Zdejmowanie masek… Czy jesteś zaskoczony czy mile zaskoczony?… Ale wybór jest wyborem. Kontynuujemy.
Jak mówią, przybył nasz pułk. (do graczy.) Zostawiamy was samych ze sobą. Nie, nie musisz wychodzić, po prostu trochę porozmawiaj, dowiedz się o sobie jak najwięcej. Wrócimy za dwie lub trzy minuty...

Improwizowane „Bądź zdrowy!”.

Prowadzący.(Zwraca się do publiczności.) Drodzy przyjaciele, w dawnych czasach istniała wiara: jeśli ktoś kicha podczas świątecznej zabawy, to uważany jest za osobę szczęśliwą. Więc proponuję wszystkim kichać razem...

(Gospodarz dzieli wszystkich obecnych na trzy grupy: pierwsza wykrzykuje słowo „Pudełko”, druga – „Chrząstka”, trzecia – „Zapałki”; na sygnał gospodarza wszystkie trzy grupy wykrzykują swoje własne słowo w tym samym czasie i okazuje się polubownie: „Apchkhi!”).
Prowadzący. Bądź zdrów! Lub, jak mówią ludzie: „Bądź zdrowy przez całe sto lat!”. Widzę, że zgromadzili się tu szczęśliwi i pogodni ludzie.
I jest jeszcze jeden znak wśród ludzi: co jeśli kichasz na pusty żołądek:

w poniedziałek - dla gości,
we wtorek - do nowości,
w środę - na pyszny poczęstunek,
w czwartek - na upragnione gratulacje,
piątek - randka na miłość,
w sobotę - nowemu przyjacielowi,
w niedzielę - do brawurowej zabawy.
Tak więc, dobrzy ludzie, kichnijcie na zdrowie i żyjcie dostatnio!

Zaimprowizowane „Czytanie w myślach”.
Prowadzący.(Do graczy.) Mieliście więc mnóstwo czasu, aby dowiedzieć się o sobie nawzajem. Zadam ci teraz pytania, na które bez naradzania się będziesz musiał odpowiedzieć.
To, o czym mówimy, to tekst. A my myślimy o podtekście. Nie pamiętam, gdzie przeczytałem to śmiałe stwierdzenie, ale przetestujemy je na naszych szanowanych graczach.
Najpierw zadaję pytanie, a potem na nie odpowiadasz. Następnie zakładam na twoją głowę "magiczne anteny", które będą odtwarzać twoje myśli. A my dowiemy się, jak Twoje słowa pasują do Twoich myśli.
(„Magiczne anteny” to piankowe uszy króliczka na plastikowej obwódce).
(Powodzenie tej improwizacji zależy od jej dobrego przygotowania wstępnego i spójności pracy prezentera i DJ-a.
Z góry konieczne jest „wycięcie” fraz z różnych piosenek, przemyślenie pytań do „wyciętych” fraz, a DJ musi dołączyć niezbędne utwory do zadanego pytania. Poniżej przykład takiej komunikacji i „czytania w myślach”).
Komunikacja z pierwszą parą.
Prowadzący.(zwraca się do uczestnika pierwszej pary.) Jak ma na imię twoja wybrana (wybrana)?... Jakie jest twoje pierwsze wrażenie o niej (jego)?... A teraz posłuchajmy twoich przemyśleń...
(Prezenter zakłada „anteny” dla uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Och, co za kobieta, co za kobieta, chciałbym to ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „I jest zimny jak góra lodowa w oceanie…”, jeśli uczestniczka płci żeńskiej).
Prowadzący.(odwraca się do innego członka pierwszej pary.) A jakie są twoje wrażenia o nim (jej)?... A teraz twoje przemyślenia w tej sprawie...
(Prezenter zakłada „anteny” dla innego uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Dziewczyny są różne ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „Zadzwoń do mnie ze sobą ...”, jeśli uczestnikiem jest kobieta).
Komunikacja z drugą parą.
Prowadzący.(Zwraca się do uczestnika drugiej pary.) Cieszysz się, że wybór padł na Ciebie?... Czy chciałbyś kontynuować naszą znajomość?... A co tak naprawdę myślałeś, teraz usłyszymy...
(Prezenter zakłada „anteny” dla uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Obejrzałem się, aby zobaczyć, czy ona obejrzała się za siebie ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „Powiedz mi, powiedz mi, czego potrzebujesz, czego potrzebujesz ...”, jeśli członek płci żeńskiej).
Prowadzący.(zwraca się do innego członka drugiej pary.) Jak oceniasz obecną sytuację, w stosunku do siebie, swojego wybranego (wybranego)?... Ale posłuchajmy twoich myśli...
(Prezenter zakłada „anteny” dla uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Boję się twojej miłości, czasem zimnej, czasem gorącej ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „ Ale nie chcę, nie chcę kalkulacją…”, jeśli uczestniczka jest kobietą ).
Komunikacja z trzecią parą.
Prowadzący.(zwraca się do uczestnika trzeciej pary.) Co najbardziej podobało Ci się w swoim wybranym (wybranym)?... Ale o czym będą nam śpiewać Twoje myśli...
(Prezenter zakłada „anteny” dla uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Te oczy są naprzeciw kalejdoskopu świateł ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „Twoja wiśnia dziewięć .. ”, jeśli uczestnikiem jest kobieta).
Prowadzący.(zwraca się do innego członka trzeciej pary.) A co cię najbardziej urzekło w osobie naprzeciwko?... I szczerze mówiąc...
(Prezenter zakłada „anteny” dla uczestnika, w fonogramie brzmi fraza z piosenki: „Szczerze chcemy ci powiedzieć, że nie patrzymy już na dziewczyny ...”, jeśli uczestnik jest mężczyzną. Lub „A ja kocham wojsko, piękne, mocne…”, jeśli uczestniczka płci żeńskiej).
Prowadzący. Dziękuję za szczerość i przepraszam za ujawnienie twoich myśli. Weź na pamiątkę nasze pamiątki, które już stały się Twoje. Uwierz mi z głębi serca...
(Pamiątki rozdawane są improwizowanym uczestnikom).

Zaimprowizowane „Zmieniacze piosenek”.

Prowadzący. Na koniec naszego spotkania przypomnijmy sobie piosenki. A raczej nie będziemy pamiętać, ale zgadniemy. Zadzwonię do ciebie wersem z piosenki „zmieniając” słowa na przeciwne znaczenie. Czy potrafisz zgadnąć, która to piosenka. Na przykład: „Klipy zostały rzucone i wszystko ułożyło się w rzędzie”. W oryginale słowa brzmią tak: „Koraliki były zawieszone, stały w okrągłym tańcu”. Teraz twoja kolej.

„Nad podłogą jego chaty…” („Pod dachem mojego domu…”).
""Malarz, który maluje śnieg..." ("Artysta, który maluje deszcz...")
"Nie modne zielone pończochy..." ("Stylowy pomarańczowy krawat...".)
„„ Chrząszcz przylgnął do drzewa ... ”. („Konik polny siedział na trawie ... ”.)
„„Ostatnia noc porażek nie pachnie kulami…” („Ten Dzień Zwycięstwa pachniał prochem…”).
„„ Tango czarnej wrony…” („Samba białej ćmy…”).
"" Do widzenia, chłopcze - major ... "(" Cześć, dziewczyno - z drugiej ręki ... ".)

(Jeśli jest karaoke, należy trzymaćKonkurs śpiewu karaoke Blitz ).

Prowadzący. Dziękuję za komunikację w grach. Tak, nasze życie jest grą i ważne jest nie to, jak długo będzie trwało, ale jak będzie rozgrywane. Życzę dobrej gry!

Rodzinne wakacje sportowe dla dzieci od 5 roku życia i ich rodziców

„Sto rzeczy za stu przyjaciół”

Podróżny: Drodzy przyjaciele! Nasze dzisiejsze święto sportowe poświęcone jest chwalebnemu Dniu Obrońcy Ojczyzny. Dlatego szczególnie przyjemnie jest widzieć w przedpokoju dziadków i ojców. Oto są przed nami - energiczni, sprawni, zebrani. Serdecznie gratulujemy naszym odważnym, współczującym ludziom i życzymy, aby nadal zachowywali tę samą gotowość bojową do uczestniczenia w naszych wspólnych sprawach, które tylko z ich udziału korzystają.
Fani i goście, pozdrawiamy wszystkich, którzy dziś wystartują. Życzymy naszym zespołom sukcesów i zwycięstw!

Dzieci podzielone są na zespoły. Żart, liczenie i Riddle wychodzą.

Żart: Królowa rozrywki, mistrzyni gier...
Tajemnica: Ze swoim radosnym orszakiem chce być z nami na uczcie.
Rytm: Czas ją poznać
Niech wszyscy krzyczą „Hurra!”

Niepokojące dźwięki muzyki. Wyczerpuje się

Centrum:
Zaczekaj, nie rób hałasu
Nie dzwoń do królowej!
Żebyśmy do niej zadzwonili
Musisz znać zaklęcie.
Żart:
Więc pospieszmy się
Przechodzisz wszystkie kroki.
Próbować! I wtedy
Gra przyjdzie do nas tutaj!
Prowadzący: Drużyny zostaną zaproszone po kolei. Pod koniec sztafety każda drużyna otrzyma zaklęcie. Kiedy sztafety przejdą wszystkie zespoły, konieczne będzie rzucenie zaklęcia ze słów.

Zapraszamy drużyny z numerami 1 i 2. Budowanie w zespole w parach: osoba dorosła – dziecko.

Zadania

1. Dorosły i dziecko trzymają się za ręce. Dziecko musi biegać po ławce (dorosły trzyma za rękę). Następnie biegną razem do krzesła, obchodzą je i wracają (dziecko znów biegnie po ławce, trzymając za rękę dorosłego). Pałeczkę przekazuje się następnej parze z uściskiem dłoni.

2. Bieganie z piłkami.
W każdej parze tata rzuca piłkę w biegu, klaszcze w dłonie, łapie piłkę
itp., a dziecko uderza piłkę o podłogę (podbiegając do krzesła iz powrotem). Następnie piłki są przekazywane do następnej pary.

3. Dziecko stoi przed dorosłym, trzymając się za ręce. Obaj wskakują na krzesło na prawej nodze, a plecy - na lewą. Pałeczkę przekazuje się następnej parze z uściskiem dłoni.

Drużyny 1 i 2 dostają swoje słowa.

Prowadzący: Zapraszane są drużyny z numerami 3 i 4.

Zadania

1. Dziecko musi czołgać się po ławce (w jakikolwiek sposób). Tata ze swojej pary przeskakuje przez ławkę najlepiej jak potrafi. Następnie obaj biegają wokół stołu i wracają w ten sam sposób. Ławka jest przekazywana następnej parze.

2. Tata musi wspiąć się przez dwie duże obręcze. Dziecko musi kolejno zakładać 4 obręcze.

3. Wesoły bieg sztafetowy „Ogród”.
Dzieci stoją na starcie, dorośli czekają na nie po przeciwnej stronie. Pomiędzy nimi ułożone są „guzki”. Nagle zaczyna mocno padać. Dziecko powinno założyć płaszcz przeciwdeszczowy, wziąć parasol i biec po wybojach do „ogrodu”. Tam jego tata podnosi go i biegnie z nim po „wybojach”. Płaszcz przeciwdeszczowy i parasol są następnie przekazywane następnemu dziecku.

Drużyny 3 i 4 dostają swoje słowa.

Prowadzący: Zapraszane są drużyny z numerami 5 i 6.

Zadania

1. Dziecko musi czołgać się przez tunel. Przy wyjściu spotyka go tata, kładzie go na ramionach i biegnie z nim z powrotem do punktu wyjścia. Przekaźnik jest przekazywany przez uścisk dłoni.

2. Dorosły kozłuje piłkę między słupkami lub krzesłami. W tym czasie dziecko skacze z obręczy na obręcz (4 sztuki) na dwóch lub na jednej nodze. W drodze powrotnej wykonuje się te same ruchy.

3. „Śmieszny pociąg”.
Cała drużyna, trzymając się za ręce, musi biegać między szpilkami tam iz powrotem.

Drużyny 5 i 6 otrzymują swoje słowa.

Prowadzący: Czy grałeś? Nie zmęczony? Czy wszystkie drużyny otrzymały zaklęcia? Pokazac im!
„TAK JAK MY” - „NIGDZIE NIGDZIE” - „DECYDUJ” - „ZNAJOMI W” - „BEZ KŁOPOTÓW” - „WYJŚCIE”.
A teraz niech wyjdzie jeden reprezentant zespołu. Muszą ułożyć z tych słów jedną wspólną frazę.
Wybraliśmy wszystkie słowa
Zaklęcie jest znane.
Wymówmy je w refrenie
Zadzwonimy do królowej.

Rzuca całe zaklęcie. Dźwięki fanfar. Królowa wychodzi.

Królowa: Cześć chłopaki! Witam dorosłych!

Orszak przyniósł mi wieści,
Jaką masz wskazówkę
Widzę, że się tu nie nudzisz.
Podobała Ci się gra?
Zaklęcie zostało znalezione
Więc czas się spotkać.
I tak teraz
Przynoszę dla ciebie gry.

Proponuję Wam bajeczne sztafety, w których wcielicie się w postacie z bajek.

Sztafeta „Baba Jaga”

Wszyscy uczestnicy pod numerami 1 i 2 są zaproszeni.

W jakich bajkach się pojawia? Bardzo dobrze. A teraz spróbujemy przedstawić Babę Jagę.
Do tego potrzebujemy wiadra i mopa. Na nogę kładziesz wiadro, podnosisz mopa i odpychając się z nim, wskakujesz na jedną nogę na krzesło; tam zmieniasz nogę i odskakujesz.

Wyścig E „Wąż Gorynych”

Wszyscy uczestnicy pod numerami 3 i 4 są zaproszeni.

Teraz musisz pokazać Węża Gorynych. Twoim zadaniem jest wstać w trzyosobowych grupach, złączyć ręce i razem wskoczyć na krzesło iz powrotem.

Przekaźnik „Rzepa”

Zapraszamy wszystkich uczestników z numerami 5 i 6.

Pierwszy uczestnik biegnie do krzesła iz powrotem. Drugi dołącza do niego, teraz biegną razem i tak dalej.

Wyścig E „Kot w butach”

Zapraszany jest jeden tata z każdej drużyny i trzy mamy od fanów każdej drużyny.

Mamy teraz 6 tatusiów i 6 czapek.
Twoim zadaniem jest trzykrotne ukłonienie się swoim damom, ale ukłonu nie wolno powtórzyć.
I zobaczymy, który z Was wcieli się w rolę najbardziej eleganckiego Kota – choć nie w butach, ale w kapeluszu.

Królowa: Więc moje wspaniałe gry sztafetowe dobiegły końca. Kiedy tu graliśmy, mój orszak podsumował rywalizację. Teraz zostaniesz uroczyście nagrodzony tytułem „najbardziej”. Drużyny, ustawiajcie się!

"Najszybszy"!
"Najbardziej zabawne"!
„Najbardziej zręczny”!
„Najbardziej niespokojny”!
„Najbardziej zaradny”!
"Najbardziej przyjacielski"!

Zespoły otrzymują nagrody.

Królowa:
Widzę, że dobrze się bawisz.
Słyszę, jak śpiewasz piosenki.
Cóż, czas na mnie.
Obietnica, kochanie
Zawsze bądź posłuszny
I tylko czasami żartuj!
Obiecujesz?
Fajnie jest żyć w harmonii
Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry.
Życzymy powodzenia
I hałaśliwy śmiech.
Jeśli jesteś przyjazny?
Znajdziesz stu przyjaciół.
A teraz czas na nas wszystkich
Żegnajcie przyjaciele!

Prowadzący:
Teraz czas się pożegnać
Nasze wystąpienie będzie krótkie:
Mówimy "żegnaj"
Do szczęśliwych nowych spotkań!

Cel: zapoznanie dzieci z uniwersalnymi wartościami ludzkimi - humanizmem, patriotyzmem, kolektywizmem i przyjaźnią; pomagać w zwiększeniu sprawności, wytrzymałości i wytrzymałości dzieci, stwarzać warunki do naturalnego zaspokajania potrzeb dzieci w ruchu, zabawie;
Aby wzbudzić pozytywne emocje, swobodną i łatwą komunikację między dorosłymi a dziećmi.
Ekwipunek: 2 ławeczki gimnastyczne, 2 duże krzesła, 4 piłki, 2 skakanki, tunele, małe obręcze, 8 małych krzesełek, kręgle, 2 wiadra, 2 miotły, nagrody.

Przebieg wakacji

Prowadzący: Drodzy przyjaciele!

Dzisiejszy festiwal sportowy poświęcony jest chwalebnemu dniu - Dniu Obrońcy Ojczyzny, dlatego szczególnie miło jest widzieć dziadków i tatusiów na sali. Oto są przed nami - energiczni, sprawni, zebrani i niezwyciężeni.

Serdecznie gratulujemy naszym odważnym, sympatycznym Panom, zawsze gotowym do pomocy.

A oto mamy! Są zawsze w formie. Nieustanny trening w triathlonie kobiet daje o sobie znać: kuchenka, zakupy, pranie. Dziś będą aktywnymi, opiekuńczymi kibicami.

I wreszcie nasze dzieci! Dziś są uczestnikami zabawnych sztafet i zademonstrują swoją zręczność, odwagę i zaradność.

My, kibice, serdecznie witamy i gratulujemy wszystkim, którzy dziś wystartują. Powodzenia dla naszych drużyn i zwycięstw!

Prowadzący: Przyjaciele! Dziś na naszych świętach czekają na Was niewątpliwie przeżycia, ale proszę Was, abyście nie bledli ze strachu, nie tracili serca i nie wyglądali radośniej. Gotowe? Zaczynajmy!

Drużyny chodzą po hali i zajmują swoje miejsca.

Prowadzący: Drużyny zostaną zaproszone po kolei. Pod koniec sztafety zespół otrzyma słowo określające motto. Kiedy sztafety przejdą wszystkie zespoły, będzie można zrobić motto ze słów.

Zapraszamy więc zespoły z numerami 1 i 2. Budowanie zespołu w parach: dorosły-dziecko.

Sztafety dla drużyn

  1. Z KULAMI. Tata podczas ruchu podrzuca piłkę do góry, raz klaszcze w dłonie, łapie itp., podchodząc do krzesła iz powrotem w ten sam sposób. Dziecko toczy piłkę po podłodze. Piłki są przekazywane do następnej pary.
  2. "ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE". Dziecko wyprzedza dorosłego. Trzymając się za ręce. Podnieśli lewe nogi i wskoczyli na prawe - na krzesło, zmienili nogi, z powrotem na lewą. Podali pałeczkę następnej parze, uścisk dłoni.
  3. Dorosły i dziecko w parze trzymają się za ręce. Dziecko biega po ławce. Dorosły trzyma go za rękę, po czym biegną do krzesła, wokół niego iz powrotem wzdłuż ławki. Podali pałeczkę następnej parze, uścisk dłoni.

Drużyny otrzymują słowa na talerzach.

Prowadzący: Zapraszane są drużyny z numerami 3 i 4.

Sztafety dla drużyn.

  1. Dziecko czołga się na ławce. Tata skacze po linie do krzesła. Musisz biegać wokół krzesła, z powrotem w ten sam sposób. Podaj linę następnemu uczestnikowi.
  2. WSPINAJ SIĘ PRZEZ TUNEL. Dziecko czołga się w tunelu. Tata spotyka go, kładzie na ramionach i wraca. Podają pałeczkę z uściskiem dłoni.
  3. „ZABAWNY POCIĄG”. Cały zespół biegnie między kołkami do przodu i do tyłu.

Drużyny otrzymują słowa na tabliczkach.

Prowadzący. Czy grałeś? Nie zmęczony? Wszystkie słowa motta otrzymane. Pokazac im! A teraz niech wyjdzie jeden reprezentant zespołu. Wymyślają motto ze słów na tabliczkach: my, nigdzie, nie, przyjaciele, w, tracimy serce, kłopoty, nie, wyjeżdżamy.

Wybraliśmy wszystkie słowa

I poznaliśmy nasze motto.

Powiedzmy to w refrenie.

Wszyscy wypowiadają motto: „Nigdzie nie tracimy serca, nie zostawiamy przyjaciół w tarapatach!”

Prowadzący: A teraz proponuję Wam bajeczne sztafety, w których wezmą udział tylko dzieci. Przed każdą sztafetą moi asystenci pokażą jej prawidłowe wykonanie. A potem twoja kolej.

Zapraszamy dzieci z numerami 1 i 2, 3 i 4.

1. przekaźnik. „BABA JAGA”. W jakich bajkach się pojawia? ( odpowiedzi). Bardzo dobrze. A teraz spróbujemy przedstawić Babę Jagę. Do tego potrzebujemy wiadra i mopa. Kładziesz wiadro na nogę, bierzesz w ręce mopa i odpychając się mopem, wskakujesz na jedną nogę na krzesło, potem zmieniasz nogę i plecy.