Pamoka – Kelionė per rusų liaudies pasakas. „Pasaka greitai paveikia, bet viskas neatliekama greitai

Pamoka – Kelionė per rusų liaudies pasakas. „Pasaka greitai paveikia, bet viskas neatliekama greitai

Tikslas:

Darnios kalbos ugdymas ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Užduotys:

  1. Ugdykite nuoseklią kalbą, mąstymą, atmintį, vaizduotę.
  2. Įfiksuokite pažįstamas pasakas vaikų atmintyje, atpažinkite jas pagal fragmentus, iliustracijas, daiktus ir pan.
  3. Toliau formuoti gebėjimą kurti darbo pasiūlymus.
  4. Judėjimo koordinavimo įgūdžių formavimas.
  5. Didinkite susidomėjimą ir meilę pasakoms.

Įranga:

Iliustracijos pasakoms - « Vilkas ir septynios jaunos ožkos“ , "Ryaba višta" , .

  1. Organizavimo laikas:

Psichikos sveikatos žaidimas.

Vaikai. Kokia nuostabi diena šiandien. Padovanokime vieni kitiems šypsenas ir sveikinimus.

Vaikai:

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai.

Susitikime pasisveikinti: – Labas rytas!

Labas rytas! Saulė ir paukščiai!

Labas rytas! Besišypsantys veidai.

Ir visi tampa malonūs, pasitikintys...

Tegul geras rytas tęsiasi iki vakaro.

  1. Artikuliacinė gimnastika "Šypsena" , "Oro bučinys"

3.- Vaikinai, jūs mylite pasakos?

tu jau daug zinai pasakos. Ir šiandien mes vėl prisiminsime savo artimuosius pasakos ir pažiūrėkite, kuris iš jūsų žino daugiau.

Taigi, prasideda kelionė į pasakų šalį!

„Pasaulyje yra daug pasakos liūdnos ir juokingos,

Bet mes negalime gyventi pasaulyje be jų.

AT pasakos gali atsitikti, mūsų pasaka priekyje.

pasaka pasibelsim į duris, istorija, jūs laukiate mūsų apsilankymo"

Skamba muzika ir ji mus kviečia pasakų šalis.

Jie suko, suko ratus, atsidūrė pasakų šalyje.

  1. D / Žaidimas su logopediniu kubu

(Vaikai stovi ratu. Skambant muzikai vienas kitam perduoda kubą, muzika sustabdo vaiką, vaikas atsako, iš kurios pasakos herojus. Vaikai paeiliui atsako, kurioje pasakoje šis herojus pasirodo.) Pavyzdžiui: ožka – pasaka "vilkas ir septynios jaunos ožkos" .

Ožka -…; Turėti -…; Vilkas -…; Žąsys -…; Lapė -…; Višta -…; Kiškis -…

Šauniai padirbėta! -

  1. Pokalbis

Sakyk, prašau, apie ką yra pasakos?

Pasakos pasakoja apie neregėtą, stebuklingą.

Kas yra pasakos?

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, pasakos vadinamos liaudies? (nes juos sukūrė žmonės).

Istorijas perduodavo vienas žmogus kitam. Todėl pasakos priklauso žodiniam liaudies menui.

Kokia yra pasakų prigimtis?

Istorijos geros. Kiekviena istorija visada laimi... (Gerai) o blogis visada... (nubaustas).

  1. Žaidimas: „Atpažink istoriją iš nuotraukos“

Tu šaunuolis, gali išmokti pasaką iš mįslės. Ir pabandykite išmokti pasaką iš iliustracijos (lentoje pakabintos pasakų iliustracijos „Vilkas ir septynios jaunos ožkos“, "Ryaba višta", "Lapė - sesuo ir pilkas vilkas") .

1) - Vaikinai, pažiūrėkite ir pasakykite, iš kokios pasakos ši iliustracija? - rodo iliustraciją iš pasakos „Vilkas ir septynios jaunos ožkos“ (Tai yra pasaka „Vilkas ir septynios jaunos ožkos“.)

Kas jį sudarė? (Ši rusų liaudies pasaka.)

Ko ši pasaka mus moko? (Į tai, kad nepažįstamiems žmonėms neįmanoma atidaryti durų, turite paklusti savo mamai, nebūti piktam kaip vilkas, o būti malonus.)

2) Ir ši iliustracija, iš kurios pasakos?

"Lapė - sesuo ir pilkas vilkas"

Pasakyk man, ar lapė pasielgė teisingai?

Ne, ji melavo visiems

3) - Pažiūrėk ir pasakyk, iš kokios pasakos ši iliustracija? - rodo iliustraciją iš pasakos "Ryaba višta" (Tai yra pasaka "Ryaba višta".)

O kuri višta šioje pasakoje yra gera ar bloga? (Višta gera. Padovanojo seneliams auksinį kiaušinį, o kai pelė išmušė, pasigailėjo ir padėjo kitą kiaušinį.)

  1. Fizminutka: "Tamsiame miške yra trobelė"

Tamsiame miške yra trobelė.(Vaikai vaikšto)

Stovi atgal. (Vaikai sukasi)

Toje trobelėje yra sena moteris. (grasinti pirštu)

Močiutė Yaga gyvena. (grasinama kitos rankos pirštu)

Nėrimo nosis, (rodykite pirštu)

Didelės akys (parodyti)

Kaip žarijos dega. (papurt galvą)

Oho, koks piktas! (bėk į vietą)

Plaukai stojasi. (rankas aukštyn)

8.. Žaidimo mokymosi situacija „Pasiūlymų rengimas“.

Vaikinai, dabar aš jums parodysiu pasakos herojų, o jūs turite jį pavadinti ir sudaryti bet kokį sakinį su šiuo žodžiu. Pavyzdžiui: kiškis (kiškis mėgsta morkas). Kiek žodžių yra šiame sakinyje? (Šį sakinį sudaro 3 žodžiai.).

9.- Atėjo laikas mums grįžti į savo grupę. Prisiminkime savo magiją. Apsisukome, apvažiavome – grįžome į savo grupę.

  1. Atspindys

Ko moko pasakos?

Kas yra pasakos?

Auklėtojas.

Už sumanias rankas

Už sumanumą ir išradingumą

Tiems, kurie dirbo

Tiems, kurie bandė

Noriu pasakyti ačiū!

Literatūra

  1. Slyusar K.N. Žaidimų korekciniai ir logopediniai užsiėmimai su vaikais nuo 5 metų su OHP. - M.: Humanitarinis leid. centras Vlados, 2014. - 271 p. - (Logopedo biblioteka)
  2. Konovalenko V.V., Konovalenko S.V. Frontalinės logopedinės pamokos parengiamojoje grupėje vaikams, kurių fonetinis ir foneminis neišsivystymas. II laikotarpis: žinynas logopedams.- M .: "Leidykla Gnome and D", 2007.- 96 p.
  3. Sokhina F.A. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida. Vadovas pedagogams. sodas. - M., „Švietimas“, 1976 m
  4. Gerbova V.V. Kalbos ugdymas darželyje: Parengiamoji mokyklai grupė. - M. : Mozaika - Sintezė, 2015. - 144 p.
  5. Efrosinina L.A. Klausomės, svarstome, pasakojame: žinynas 5-6 metų vaikams. - M.: Ventana-Graf, 2013. - 128 p.

Tema: Kelionė per rusų liaudies pasakas

Tselb: Vaikų žinių apie rusų liaudies pasakas įtvirtinimas.

Švietimas:

Išmok atpažinti pasaką pagal iliustracijas, mįsles, epizodai;

h modeliavimo pagalba stiprinti gebėjimą kurti pasakos struktūrą;

h Stiprinti vaikų pasakojimo įgūdžius.

R išplėsti žodyną;

pataisyti rusų liaudies pasakų pavadinimus.

Kuriama:

Lavinti vaikų kalbą ir pažintinę veiklą, gebėjimą lyginti, apibendrinti, daryti išvadas ir išvadas;

Ugdykite mąstymą, vaizduotę, regimąją atmintį, stebėjimą.

Švietimas:

Didinti susidomėjimą rusų liaudies pasakomis.

Formuoti įprotį bendradarbiauti, geranoriškumą.

Šiuolaikinių technologijų naudojimas:

Metodas L.B. Fesyukova „Švietimas su pasaka“.

„TRIZ darželyje“ S.M. Džinas.

Avetisovo ir V. Bazarny sveikatą tausojančių technologijų priėmimai (užsiėmimų kaita, gimnastikos elementai akims, fizinės minutės, mimikos gimnastika)

Įranga:

Skrynia, siūlų rutulys, iliustracijos pasakoms, aplankas - knygos viršelio imitacija, 7 įvairiaspalviai lapai, vokai modeliavimui, vokeliai su mįslėmis, raidėmis.

Preliminarus darbas:

Skaityti rusų liaudies pasakas.

Nagrinėjant iliustracijas.

Pristatymo „Katino mokslininko mįslės“ peržiūra

Žaidimai – rusų liaudies pasakų dramatizacijos.

Metodai ir metodai:

Žodinis:

netikėtumo akimirka;

atsakymai į klausimus;

apeliuoti į vaikų patirtį;

mįslių spėjimas;

pedagoginis vertinimas, skatinimas;

Vaizdas:

demonstravimas, iliustracijų peržiūra

Praktiška:

Pasakų modeliavimas;

problemų sprendimas;

paieškos veikla;

pasakos dramatizavimas;

didaktiniai žaidimai;

fizinė minutė;

imituoti mankštą;

kvėpavimo pratimai.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina ir sustoja ratu.

ATdozatorius: Vaikinai, atnešiau jums naują pasakų knygą. Pažiūrėk, kokia ji graži! (atverčiu, pasirodo, visi puslapiai dingo). Vaikinai, kaip manote, kur dingo knygos puslapiai? (vaikaipriežastis,išreikštijūsų prielaidos). Žiūrėk, vietoj vieno iš puslapių – laiškas. Nuo ko tai galėtų būti? Paskaitykime. „Sveiki vaikai! Nerandate savo knygos puslapių? Tai aš, Baba Yaga, paprašiau Galingojo Vėjo išblaškyti juos po Pasakų šalį! Ieškok, gal rasi! Bet nesitikėk iš manęs jokios pagalbos!

globėjas: Baba Yaga negali gyventi niekam nepakenkdama. Jūs ir aš turime sunkią užduotį: turime rasti visus savo knygos puslapius, kad galėtume ją perskaityti. Kur yra ši pasakų šalis – mes nežinome. Ir kaip ten patekti? Kas parodys mums kelią? (vaikų pareiškimai. )

auklėtojasb: Daugelyje rusų liaudies pasakų yra vienas stebuklingas daiktas, rodantis kelią herojams. Ar prisimeni, kas tai per daiktas? Tai stebuklingas kamuolys. Turiu tokį kamuoliuką, jį padovanojo pažįstama būrėja. Jis laikomas šiame nuostabiame maišelyje. (Aš atidaraumaišelis, randu ten išvyniotą kamuolį) O, vaikinai, Baba Yaga ir čia sugebėjo mums pakenkti, išvyniojo visą kamuolį. Ką daryti, kaip grąžinti stebuklingą kamuolio galią? Žinau vieną būdą – atsukti kamuoliuką, vardijant rusų liaudies pasakas. Kuo daugiau pavadinsime, tuo daugiau stebuklingų galių turės kamuolys (Irgra « Vardinkite pasakas» : vaikai perduoda kamuolį vienas kitam, vynioja siūlą ir pavadina pasaką).

auklėtojasb: Pažiūrėkite, koks kamuolys pasirodė! Kodėl jis toks didelis? (vaikų atsakymai). Teisingai, nes tu žinai daug pasakų! Šis kamuolys parodys mums kelią į pasakų šalį. (Vaikai su mokytojaištartimagiški žodžiai: „Mes esame kamuolys, padėkSuatsinešk krūvą pasakų!“, kamuolys nuriedėjo į krūtinę) .

auklėtojasb:Štai vienas puslapis! Pažiūrėk, kokia ji graži! Kokia spalva? Kas jame pavaizduotas? (vaikų išvaizda ir vardasherojusevpasakaį) Užmerkime akis ir 3 kartus pasakykime: „1-2-3 atsidurk pasakoje, Pasakų šalis, parodyk save!“. Štai mes esame pasakų šalyje!

auklėtojasb: Globe, mano drauge, padėk mums surasti likusius knygos puslapius! (Kamuolis veda vaikus prie stalo, ant kurio yra Baba Yagos laiškas „Puikiai, vaikai! Jie vis tiek rado kelią ir vieną puslapį. Tik per daug nesidžiauk, o geriau pažiūrėk į voką. Matai, į ką paverčiau tavo mėgstamiausius personažus? Jei pavyks nuvilti, išsiaiškinti veikėjus, iš kokios pasakos jie yra, gausite dar vieną puslapį! ( Mpasakų modeliavimas: „Trys lokiai“, « Maša ir lokys“, „Vilkas ir septyni vaikai“, „Teremok“.Vaikai pavadina pasaką herojai). Ir štai dar vienas puslapis! Kokia spalva? Kas pavaizduotas? Pavaizduoti veikėjai, kuriuos nuvylėme.

auklėtojasb: Paieškokime patys, gal likę puslapiai pasislėpę kažkur šalia? (Akių gimnastika atliekama: „Pažvelkime į tolįvalgyti netoliese,žiūrėk aukštyn, žiūrėk žemynpiešti rutulį akimis). Niekur nesimato nei vieno puslapio. Tangle, vesk mus, parodyk kelią! (Jie eina, eina prie kėdžių, atsisėda).

auklėtojasb:Štai dar vienas laiškas, ant voko parašyta „Pagalba!“. Aš tiesiog nesuprantu, kam reikia mūsų pagalbos? (Atplėšiu voką, išimu atvirutes. Žaidimas "Pagalba!". Pasiūlymasgalima ne tik įvardyti tuoskuriems reikia pagalbos, bet ir stenkitės jiems padėti).

"Padėkite! Pilkasis vilkas nori mus suėsti! („Vilkas ir septynios jaunos ožkos“)

„Padėk, aš sumušiau kiaušinį – ne paprastą, o auksinį! („Ryaba višta“)

"Padėkite! Aš sulaužiau gyvūnų namus! („Teremok“)

– Gelbėk, aš pavirčiau ožiu! („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“)

– Gelbėkit, trys lokiai mane vejasi! („Trys lokiai“)

– Gelbėk, man nukrito uodega! („Lapės sesuo ir pilkasis vilkas“)

"Padėkite! Pasiklydau miške!" („Maša ir lokys“)

"Padėkite! Aš pavirčiau debesiu! („Snieguolė“)

auklėtojasb: Kokie jūs geri bičiuliai! Ir štai dar vienas puslapį rasta. Kokia spalva? Ar žinai, kas ten parašyta? AČIŪ! Šie herojai ačiū jums!

Prieš tęsiant kelionę, siūlau šiek tiek pažaisti, o mūsų raizginys pailsės!

Kūno kultūros minutė „Pasakos(veda vaikai, vadovaujami mokytojo)

1 vaikas: Pelė greitai bėgo (bėk į vietą)Pelė vizgino uodegą(judesio modeliavimas)Oi, numečiau kiaušinįpasilenkti, „pakelti sėklidę“)Žiūrėk, sugedo(parodyti "sėklidę" ant ištiestų rankų)2 vaikas: Čia mes jį pasodinome (pasilenkti)Ir užpylė ant jos vandens(judesio modeliavimas)Ropė gerai augo ir stiprus (ištieskite rankas į šonus)Dabar patraukime(judesio modeliavimas)Ir iš ropių išvirti košę(maisto imitacija)O nuo ropės būsime sveiki ir stiprūs(parodyti "jėgą")3 vaikas: Esame šlovinga ožkų šeima Mėgstame šokinėti ir šuoliuoti (šokinėja į vietą)Mėgstame bėgioti ir žaisti Mes mėgstame užpakalius ragus (jie tampa poromis ir rodo „ragus“ abiejų rankų rodomaisiais pirštais)

auklėtojasb: Mūsų kamuolys pailsėjo ir pasiruošęs riedėti toliau! (Prieiname prie stalo, kur jis yravokas su iliustracijomis pasakoms). Ir Baba Yaga spėjo čia apsilankyti! Žiūrėk, aš sumaišiau visas nuotraukas! Kaip išsiaiškinti, kur yra pasaka - aš nežinau! Ar galime jums padėti? (Žaidimas žaidžiamas„Surinkite istoriją iš paveikslėlių“.Vaikaitrumpaiperteikti pasakų turinį. Žaliojo puslapio paieška)

auklėtojasb:Štai žalias puslapis, o kamuolys veda mus toliau.

(Vaikai kartu su mokytoja ateina prie stalo su mįslės)

auklėtojasb: Mėgsti įminti mįsles? Jei atspėsime visas mįsles, Baba Yaga grąžins mums dar vieną puslapį!

Raudona mergina liūdna

Ji nemėgsta pavasario.

Jai sunku saulėje

Vargšas lieja ašaras.

(Snieguolė)

Alyonushka turi seserų

Jie atėmė mažąjį paukščio brolį.

Jie skrenda aukštai

toli jie atrodo

(Gulbės žąsys)

Pasodino senelį į lauką

Visa vasara augo.

Ją traukė visa šeima

Jis buvo labai didelis.

(ropės)

Ant grietinės buvo sumaišyta

Kepta rusiškoje orkaitėje.

Miške sutiko gyvūnus

Ir greitai juos paliko.

(Kolobokas)

Kartą gyveno septyni vaikai

Baltos mažos ožkos.

Į namus įsiskverbė apgaule pilka.

Ožka jį rado

Ji sugebėjo jį pergudrauti.

Ir ji išgelbėjo visus savo vaikus.

(ožkos)

auklėtojas b: Puiku, vaikai! Štai dar vienas puslapis. kokios ji spalvos?

(mėlyna)

Kamuolys kviečia mus į priekį! Dar liko keli puslapiai ir galime sudaryti savo knygą. Atsistokite į ratą, kviečiu žaisti. Žaidimas vadinasi „Characters Talk“. Siūlau jums veikėjų kepures, o jūs mums parodysite ištrauką iš pasakos.

(didelės raidės: vilkas ir lapė („Leemažoji sesuo ir pilkasis vilkas“);kiškis ir gaidys („Zajuškinos trobelė“); pelė ir varlė („Teremok“); vilkas ir ožka („Vilkas ir septyni vaikai“)

auklėtojasb:Štai mėlynas puslapis! Mes beveik baigėme savo knygą. Liko dar vienas puslapis. Mūsų kamuolys nežino, kur jis yra. Šį kartą jis mums padės Galinga Puslapius išsklaidęs vėjas. Žinau vieną būdą jam paskambinti. Tapkime vėjo draugais ir lėtai pūkime, paskambinkime jam. ( Kvėpavimo pratimai"Vėjas") .

auklėtojasb: Mums žaidžiant, pats „Galingas vėjas“ mums atnešė paskutinį puslapį. kokios ji spalvos? Violetinė. Visi mūsų knygos puslapiai yra įvairiaspalviai. Pavadinkime juos visus. Raudona, oranžinė, ...., violetinė. Ką jums primena šios spalvos? Vaivorykštės spalvos. Puiku, dabar paverskime savo knygą tikra pasakų knyga. Mūsų stebuklinga skrynia mums padės. Įdėkime knygą į skrynią ir ištarkime stebuklingus žodžius „Snoop, snap, snure!“. Kad įvyktų stebuklas, mums reikia šių dalykų pasakyti magiškus žodžius3 kartus skirtingais būdais:

nustebti, plačiai atmerktomis akimis, išskėstomis rankomis;

veidas reiškia nepasitenkinimą, tardami stebuklingus žodžius, trypkite kojas;

linksmas, besišypsantis, plojantis.

(Vaikai koncertuoja kartu su mokytoja)

auklėtojasb: Pažvelkime į mūsų dėžutę! Pažiūrėkite, kokią knygą mums pavyko surinkti! Kiekvieną vakarą skaitysime su jumis! Jūs visi esate geri bičiuliai! Jūs esate geriausi rusų liaudies pasakų mėgėjai, geriausi žinovai! (mokytojas įvertina kiekvieno vaiko veiklą).

auklėtojasb: Tikėti pasaka yra laimė. O tiems, kurie tiki, pasaka tikrai atvers visas duris. Ir ką nors įdomaus duos

(Vaikai gauna dovanųnuo krūtinėsspalvinimo puslapiai). Baba Yaga atsiuntė jums dovaną už drąsą, už kruopštumą, už meilę rusų liaudies pasakoms. Siūlau patiems jas nuspalvinti namuose, tada mamai ir tėčiui papasakoti pasaką apie šį herojų. Siūlau nusiųsti mūsų kamuoliuką į pasaką, jis gali būti naudingas kitiems herojams ir patiems eiti į mūsų grupę

savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga

Vaikų darželis "Rosinka" Pionersky p

NNOD santrauka

pagal švietimo sritį

Kalbos raida

(kalbos raida)

vidurinėje grupėje

Pedagogas: Ermatova L.P.

Pamokos vidurinės grupės vaikams santrauka tema: „Rusų liaudies pasakos“

Produkto aprašymas : ši santrauka gali būti naudinga pedagogams ir tėvams. Ši medžiaga skirta ugdyti nuoseklią kalbą ir emocinį reakciją į rusų liaudies pasakų turinį.

Švietimo sričių integravimas „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Kalbos raida“.

Tikslas : Vaikų supažindinimas su rusų folkloro ištakomis per pasaką.

Užduotys:

1. Toliau mokyti vaikus suprasti vaizdinį pasakų turinį ir idėją;

2. Stiprinti gebėjimą spėlioti ir mįsles pagal aprašymą;

3. Ugdykite emocinį reagavimą į pasakų turinį perkeliant veikėjų balsą ir charakterį.

Medžiaga: trys paveikslėliai su pasakų „Kolobokas“, „Lapė su kočėlu“, „Zajuškinos trobelė“ epizodais; "stebuklinga" krūtinė; interaktyvi lenta; muzikinis akompanimentas.

Pamokos eiga

Vaikai įeina į grupę, stovi puslankiu.

globėjas : Vaikinai, susikibkime rankomis ir nusišypsokime vienas kitam. Šauniai padirbėta!

Vaikinai, pažiūrėkite į šią lentyną. Ką tu matai ant jo?

(Vaikų atsakymai).

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime? (vaikų atsakymai).

Tai va, šiandien leisimės į kelionę po rusų liaudies pasakas. Dabar atsisėskite ant kėdžių. Berniukai, nepamirškite užleisti vietos mergaitėms.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pedagogas:

Ar tau patogu? (Taip). Tada atidžiai klausykite:

Tarsi ne jūroje-vandenyne,

Ne Buyano saloje

Yra bokštas-teremokas

Ant durų yra užraktas.

Mes atrakinsime spyną -

Kviečiame į pasaką!

Klausyk tyliai ir žiūrėk...

Pasaka, ateik į svečius.

(žodžius lydi rami rusų liaudies melodija)

Dabar aš jums parodysiu paveikslėlį, ir jūs atspėkite, iš kokios pasakos jis yra.

(ši nuotrauka yra iš rusų liaudies pasakos „Kolobok“)

Šauniai padirbėta! O svečiams papasakokime, koks ar koks epizodas iš pasakos nupieštas. Kas nutiko anksčiau ir kas bus po to?

Yra kelių vaikų pasakojimai(taip pat dirbame su epizodais iš pasakų „Lapė su kočėlu“, „Zajuškinos trobelė“)

Pasakojimo metu prašau vaikų, emociškai besikeičiančios intonacijos, balso pavaizduoti gyvūnus. Pavyzdžiui:

Dainuok zuikio dainą zuikui!

Kaip lapė paprašė vištos kočėlo?

Nupiešti verkiantį zuikį?

Vaikinai, pasakykite man, prašau, koks personažas yra šiose pasakose? (lapė).O kokia lapė iš prigimties? (Gurus, protingas ir pan.)Vaikinai, nuraminkime lapę, kad ji taptų maloni, iš pradžių siūbuojame ant sūpynių, o tada jojame ant žirgo (atliekama artikuliacinė gimnastika). Puiku vaikinai!

Kokias rusų liaudies pasakas dar žinai?

Vaikų atsakymai: („Maša ir lokys“, „Ropė“, „Teremok“, „Višta Ryba“, „Vilkas ir septyni vaikai“, „Gulbės žąsys“, „Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“, „Trys lokiai“).

Aha, gerai padaryta!

Na, vaikinai, ar mes visi sėdime?

Ar žaisti mes nenorime?

Išeik, linksminkis.

Žaiskime greitai!

Ir mūsų žaidimas yra

„Kolobok!

Žaidimo aprašymas:

Gingerbread Man, Gingerbread Man(vaikščioti ratu pusiau sulenktomis kojomis)

Imbierinio žmogelio rausva pusė

Riedėjo taku(bėgioti ant kojų pirštų)

Ir neatsigręžė

Sutikau mešką, vilką, zuikį(vaizduoja gyvūnus)

Grojo balalaiką(vaizduojamas grojantis balalaiką)

Lapė dainavo jam ant nosies(atlikti šokio judesius)

Jo nebėra miške.(išskėskite rankas ir gūžtelėkite pečiais)

Vaikai užima savo vietas.

Beldimas į duris patenka į pasakotoją tetą.

Teta yra pasakotoja : Sveiki, mano gera! Sveiki mano gražuoliai! Išgirdau, kad darželyje vaikai gerai žino pasakas ir nusprendžiau patikrinti, ar taip yra? Atnešiau tau stebuklingą skrynią, o šioje skrynioje – mano pasakų mįslių atsakymai.

Ar visi mato, ar visi girdi,

Paruoškite ausis

Užduosiu tau mįsles.

Mįslės:

1. Gyvena audinėje,

Graužiamos plutos,

mažos pėdutės,

Bijo kačių.(pelė)

2. Vasara pelkėje

Ją rasite.

žalia varlė,

Kas tai?(varlė).

3. Mažas, baltas,

šokinėti-šokti per mišką,

ant sniego baksnojau.(kiškis)

4. Kam šalta žiemą

Vaikšto piktas, alkanas.(vilkas)

5. Raudona apgaulė,

Gudrus, taip, protingas,

Pateko į tvartą

Kurtas suskaičiavo.(lapė)

6. Miega žiemą

Vasarą avilys maišosi.(turėti)

Pedagogas: Kiekvienas gyvūnas yra geras savaip. Vaikinai, kokioje pasakoje gyvena šie gyvūnai?

Vaikai. Teremok.

Pedagogas: Gerai padaryta! O kokiose dar rusų liaudies pasakose galima rasti lapę? (kiškis, vilkas, lokys) (vaikų atsakymai)

O prisiminkime, kaip lapė vadinama pasakose? (Lapės sesuo, Lisonka, Lisa Patrikeevna)

Teta pasakotoja: Vaikinai, mano stebuklinga krūtinė sušnibždėjo man į ausį, kad jis nori žaisti su jumis. Pažiūrėkime, kas jame yra? (atidaro krūtinę)

Krūtinėje yra žymekliai iš interaktyvios lentos.

Žaidimas žaidžiamas ant interaktyvios lentos. D / žaidimas "Rusų liaudies pasakų herojai"

Žaidimo taisyklės: Tarp žemiau pateiktų paveikslėlių reikia surasti 4 herojus ar daiktus iš pasakos, kurių pavadinimas užrašytas ant didelio paveikslo.

Suradę visus 4 elementus, spustelėkite rodyklę, kad pereitumėte prie kitos pasakos.

globėjas : Puiku, vaikinai, gerai žaidėte ir atspėjote visus pasakų herojus.

Teta pasakotoja :

Mano krūtinė nėra paprasta

Ir visai ne tuščia.

Jūs žiūrite giliau

Viduje yra staigmena.

(išima naują knygą „Rusų liaudies pasakos“ ir spalvinimo knygeles.)

Pedagogas: Vaikinai, padėkokime tetai pasakotojui. Ačiū, jūsų teta yra pasakotoja už įdomius žaidimus ir už jūsų stebuklingą skrynią.

Teta pasakotoja: Ačiū, vaikinai, už tai. Tikrai įsitikinau, kad visi vaikinai gerai žino pasakas. Viso gero.

Pedagogas: O dabar dar kartą prisiminkime, kokias pasakas mes sutikome šiandien? Kuri pasaka tau patiko labiausiai?(vaikų atsakymai) Tuo mūsų kelionė per pasakas baigiasi. Ačiū!

Literatūra:

1. Dvasingumo ugdymas supažindinant ikimokyklinukus su tradicine šventine rusų tautos kultūra / red.-red.: Antonova G.A., Eltsova O.M., Nikolaeva N.N. - Sankt Peterburgas: LLC "PUBLICIJA" VAIKYSTĖ-SPAUDA", 2012. - 336 p.

2. Gromova O.E. „4-5 metų vaikų kalbos raidos užsiėmimų santraukos“;

3. Veraks N.E. programa „Nuo gimimo iki mokyklos“

Interneto šaltiniai:

    www. maam.ru

    www.nsportal.ru

Programinės įrangos turinys.

Mokymosi užduotys:

Kūrimo užduotys:

Edukacinės užduotys:

Metodai:

Priėmimai:

Žodyno darbas:

Individualus darbas: Medžiaga:

Įranga:

Pamokos eiga

Garsiai skamba muzika.

Auklėtojas. Sveiki vaikai.

Vaikai. Taip. Mes mylime. Labai patinka.

Auklėtojas.

Vaikai.

Jaukioje pasakų šalyje
Nėra pykčio, liūdesio.

Pasakų ir personažų herojai.

kurie paima popierių ir rašiklį,

Staiga atgaivinkite magišką akimirką

Suskaičiuokime pirštus
Vadinkime pasakas
Kumštinė, Teremok,
Kolobok - rausva pusė.
Yra Snieguolė - grožis,
Trys lokiai, Vilkas - Lapė.
Nepamirškime Sivkos-Burkos,
Mūsų pranašiškas kaurka.
Mes žinome pasaką apie ugnies paukštį,
Nepamirštame ir ropės
Mes pažįstame Vilką ir ožius.
Visi džiaugiasi šiomis istorijomis.

Auklėtojas.

Vaikai:

Auklėtojas.

1 Netoli miško, pakraštyje,
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovos, trys pagalvės.
Atspėk be supratimo
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai

2 Sumaišyti su grietine,
Šalta ant lango
Apvali pusė, rausva pusė.
Susuktas…
Kolobokas

3 Močiutė pažįsta visą pasaulį,
Jai tik trys šimtai metų.
Ten, nežinomais takais,
Jos namas yra ant vištienos kojų.
Baba Yaga

4 Uolus arklys,
Ilgagalvis.
Važiuoja per lauką
Važiuoja lauke.
Mažas ūglių arklys
Bet nutolęs.
Mažasis Kuprotas Arklys

5 Mergina sėdi krepšyje
Ant meškos nugaros
Jis, pats to nežinodamas,
Neša ją namo.
Taigi, ar įminei mįslę?
Tada atsakykite greitai!
Šios istorijos pavadinimas...
Maša ir lokys

6 Laukiu mamos su pienu,
Ir jie įleido vilką į namus ...
Kas tai buvo
Maži vaikai?
Vilkas ir septynios jaunos ožkos

7 Netoli miško pakraštyje
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovos, trys pagalvės.
Atspėk be supratimo
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai





Princesė varlė

9 O, tu esi Petya paprastumas,
Šiek tiek praėjo:
Neklausė katės
Pažiūrėjo pro langą.
katė, lapė ir gaidys

10 Gražioji mergelė liūdna,
Ji nemėgsta pavasario.
Jai sunku saulėje -
Ašaros liejosi, vargše.
Snieguolė


Nors ji gyveno rūsyje:
Ištraukite ropę iš sodo
Padėjo mano seneliams.
pelė

12 Brolis buvo pavogtas,
Jie uždėjo tave ant nugaros
Sparnai plasnoti,
Baba Yaga buvo patenkinta.
Gwuxi gulbės

13 Kas nuėjo į skylę,
Nustebino visus
Jis traukė vandenį
Pagavau lydeką
Buvo vadinamas kvailiu
Ar važiavote ant viryklės?
Praėjo mažiau nei mėnuo ir savaitė -
Kas vedė princesę?
Emelya

14 Kažkaip pelė maža
Numetė kiaušinį ant grindų.
Močiutė verkia, senelis verkia.
Kokia pasaka, duok man atsakymą!
Višta Ryaba

15 Šiuose namuose be rūpesčių
Gyvūnai gyveno tik dabar,
Meška atėjo pas juos vėliau,
Išdaužė gyvūnų namus.
Teremok


Mikliai apgavau zuikį,
Nuvarytas nuo trobelės.
Zuikis verkė dieną ir naktį.
Bet bėdoje padėjo
Vienas drąsus gaidys.
Zayushkina trobelė

Pedagogas.:

1 komplektas:

2 rinkinys:

3 rinkinys:

4 rinkinys:
Namas, varlė, vilkas – Teremok
5 rinkinys:

6 rinkinys:

7 rinkinys:

8 rinkinys:

1.
- Ką pasakė lapė?

2.
- Kas toliau?(„Upe, paslėpk mus!“ -

3.
- Ką sako lapė?

4.
- Ką jis sako?

5.
- Kas toliau?

Pirmaujantis:

Bibliografija:

V.Volina.

E. S. Gostimskaja.

Šaltinis:

Pamoka – Kelionė per rusų liaudies pasakas. "Pasaka greitai paveikia, bet viskas nėra greitai padaryta"

Programinės įrangos turinys.

Mokymosi užduotys:

1. Patikslinkite ir praturtinkite vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas.

2. Išmokite atpažinti pasaką pagal užduotį.

3. Išmokti perteikti pasakos struktūrą, pasitelkiant modeliavimą.

Kūrimo užduotys:

2. Ugdykite gebėjimą veikti kartu.

3. Lavinti kalbą, vaizduotę, fantaziją, mąstymą.

Edukacinės užduotys: Ugdykite susidomėjimą skaitymu, meilę žodiniam liaudies menui.

Metodai: Žaidimas, verbalinis-loginis, iš dalies paieškos, probleminis, TRIZ-technologija, IKT, nepriklausomas.

Priėmimai: Viktorinos peržiūra, meninis žodis (patarlės, mįslės, eilėraščiai), paaiškinimai, skatinimas, pirštų gimnastika, akių gimnastika, fizinės minutės, mnemoninio takelio kūrimas, savarankiška vaikų veikla.

Žodyno darbas: Stebuklingas, juokingas, pamokantis, šmaikštus, protingas, įdomus, malonus, paslaptingas, neįprastas, džiaugsmingas, išmintingas.

Individualus darbas: Padėkite vaikams, kuriems sunku sulankstyti paveikslėlius pagal pasakos siužetą.Medžiaga: Žaislai mįslėms, žaidimas „Sulenk pasaką“ (karpyti paveikslėliai), žaidimas „Ropė“ ir „Teremok“ (schemos kortelės), diskelis su rusų liaudies pasakomis, pasakotojos kostiumas mokytojai.

Įranga: rusiškų pasakų knygų, stalų, kėdžių paroda.

Pamokos eiga

Garsiai skamba muzika.

Auklėtojas. Sveiki vaikai.Aš šypsausi tau, o tu šypsaisi vienas kitam ir galvoji, kaip gera, kad mes visi kartu.

Jums patinka rusų liaudies pasakos.Vaikai. Taip. Mes mylime. Labai patinka.

Auklėtojas. O kaip galima pasakyti apie pasaką, kokia ji?

Vaikai. Stebuklingas, nuostabus, juokingas, pamokantis, šmaikštus, protingas, įdomus, malonus, paslaptingas, neįprastas, džiaugsmingas, išmintingas ir kt.

Auklėtojas. Šiandien siūlau leistis į kelionę per pasakas.

Jaukioje pasakų šalyje
Nėra pykčio, liūdesio.
Jame galite sutikti, kaip bebūtų keista,

Pasakų ir personažų herojai.

kurie paima popierių ir rašiklį,
Taip kad senų knygų puslapiuose
Staiga atgaivinkite magišką akimirką

Pirštų gimnastika „Mėgstamiausios pasakos“

(Vaikai pakaitomis lenkia pirštus. Paskutinę eilutę suplokite rankomis.)

Suskaičiuokime pirštus
Vadinkime pasakas
Kumštinė, Teremok,
Kolobok - rausva pusė.
Yra Snieguolė - grožis,
Trys lokiai, Vilkas - Lapė.
Nepamirškime Sivkos-Burkos,
Mūsų pranašiškas kaurka.
Mes žinome pasaką apie ugnies paukštį,
Nepamirštame ir ropės
Mes pažįstame Vilką ir ožius.
Visi džiaugiasi šiomis istorijomis.

Auklėtojas. Kodėl jie vadinami liaudies?

Vaikai: Nes juos kūrė rusų tauta.

Auklėtojas. Teisingai. Siūlau paskaityti istoriją. (Viktorina)

1 Netoli miško, pakraštyje,
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovos, trys pagalvės.
Atspėk be supratimo
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai

2 Sumaišyti su grietine,
Šalta ant lango
Apvali pusė, rausva pusė.
Susuktas…
Kolobokas

3 Močiutė pažįsta visą pasaulį,
Jai tik trys šimtai metų.
Ten, nežinomais takais,
Jos namas yra ant vištienos kojų.
Baba Yaga

4 Uolus arklys,
Ilgagalvis.
Važiuoja per lauką
Važiuoja lauke.
Mažas ūglių arklys
Bet nutolęs.
Mažasis Kuprotas Arklys

5 Mergina sėdi krepšyje
Ant meškos nugaros
Jis, pats to nežinodamas,
Neša ją namo.
Taigi, ar įminei mįslę?
Tada atsakykite greitai!
Šios istorijos pavadinimas...
Maša ir lokys

6 Laukiu mamos su pienu,
Ir jie įleido vilką į namus ...
Kas tai buvo
Maži vaikai?
Vilkas ir septynios jaunos ožkos

7 Netoli miško pakraštyje
Trys iš jų gyvena trobelėje.
Yra trys kėdės ir trys puodeliai,
Trys lovos, trys pagalvės.
Atspėk be supratimo
Kas yra šios pasakos herojai?
Trys lokiai

8 Atskrido strėlė ir pataikė į pelkę,
Ir šioje pelkėje kažkas ją iškėlė.
Kas, atsisveikinęs su žalia oda,
Ar akimirksniu pasidarėte graži, graži?
Princesė varlė

9 O, tu esi Petya paprastumas,
Šiek tiek praėjo:
Neklausė katės
Pažiūrėjo pro langą.
katė, lapė ir gaidys

10 Gražioji mergelė liūdna,
Ji nemėgsta pavasario.
Jai sunku saulėje -
Ašaros liejosi, vargše.
Snieguolė

11 Ji yra pati svarbiausia mįslėje,
Nors ji gyveno rūsyje:
Ištraukite ropę iš sodo
Padėjo mano seneliams.
pelė

12 Brolis buvo pavogtas,
Jie uždėjo tave ant nugaros
Sparnai plasnoti,
Baba Yaga buvo patenkinta.
Gwuxi gulbės

13 Kas nuėjo į skylę,
Nustebino visus
Jis traukė vandenį
Pagavau lydeką
Buvo vadinamas kvailiu
Ar važiavote ant viryklės?
Praėjo mažiau nei mėnuo ir savaitė -
Kas vedė princesę?
Emelya

14 Kažkaip pelė maža
Numetė kiaušinį ant grindų.
Močiutė verkia, senelis verkia.
Kokia pasaka, duok man atsakymą!
Višta Ryaba

15 Šiuose namuose be rūpesčių
Gyvūnai gyveno tik dabar,
Meška atėjo pas juos vėliau,
Išdaužė gyvūnų namus.
Teremok

16 Pasakoje lapė yra apgavikas
Mikliai apgavau zuikį,
Nuvarytas nuo trobelės.
Zuikis verkė dieną ir naktį.
Bet bėdoje padėjo
Vienas drąsus gaidys.
Zayushkina trobelė

Pedagogas.: Šauniai padirbėta. Dar kartą įsitikinome, kad visi mūsų dalyviai puikiai žino pasakas, bet mums laikas atsipalaiduoti. (Vyksta fizinė minutė „Pasakų herojai“)
Pirmaujantis: O dabar patikrinsime, ar jie gali atspėti pasaką pagal daiktus.
Pareiškėjai turi pasirinkti bet kurį voką. Voke yra daiktų atvaizdai. Dalyviai turi pavadinti pasaką pagal siūlomą daiktų komplektą.

1 komplektas:
Dubuo, lova ir namelis miške - 3 meškos
2 rinkinys:
Ledas, gaidys, trobelė - Zayushkina trobelė
3 rinkinys:
Namelis ant vištų kojų, viryklė, upė - Žąsys-gulbės
4 rinkinys:
Namas, varlė, vilkas – Teremok
5 rinkinys:
Žuvis, ledo duobė, tešla - Voveraitė - sesuo ir pilkasis vilkas
6 rinkinys:
Pudra, pirklys, ragana - sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška
7 rinkinys:
Laukas, arklys, princesė - Sivka - apsiaustas
8 rinkinys:
Krosnis, malkos, kibirai - Lydekos paliepimu

Atidžiai išklausykite pasakos ištrauką ir tęskite.

1. ... Bėga lapė, o ją pasitinka vilkas.
- Taigi, - šaukia, - tu išmokei mane žvejoti duobėje? Jie mane sumušė, subadė, nuplėšė uodegą!

- Ką pasakė lapė?(„O, viršus, viršus. Jie tiesiog nuplėšė tau uodegą, bet sudaužė visą galvą. Matai, man išėjo smegenys. Per jėgą tempiuosi!“)

2. ... Maša bėga, nešioja brolį, nejaučia po savimi kojų, Atsigręžė - pamatė žąsis - gulbes. Ką daryti?
Ji nubėgo prie pieno upės – želė krantų.

- Kas toliau?(„Upe, paslėpk mus!“ - – klausia Mašenka. Upė ją ir jos brolį pakišo po stačiu krantu, paslėpė nuo žąsų.)

3. ... Priėjome prie trobelės - gaidys ir dainavome:
- Ku-ka-re-ku! Nešu dalgį ant pečių, noriu lapę nupjauti. Išeik, lape, išeik!
- Ką sako lapė?
(O lapė išsigando ir sako: „Aš rengiuosi ...“)

4. ... Ir lapė vėl čia pat. Sėdi po langu ir dainuoja dainą. O Petya - gaidys nežiūri į Lapę ir sako:
- Ką jis sako?
(- Ak, gaidys Petya, ką aš tau noriu pasakyti. Bėgau keliu ir pamačiau: važiavo valstiečiai, nešė soras, vienas maišas buvo plonas, visos soros išbarstytos, o nieko nebuvo. pasiimti.)

5. ... Katinas pamatė jautį – vilna ant jo buvo pasišiaušusi, pradėjo plėšyti mėsą dantimis ir nagais, o pats burzgia: „Miau, miau“.
Ir lokys su baime girdi: „Maža, maža!“.

- Kas toliau?(„Žvėrys nėra didis, bet rijingas“, – galvoja lokys. „Mes negalime valgyti keturių, bet jam vienam neužtenka!“)

Pirmaujantis: Puiku vaikinai! Aš matau tau patinkančias pasakas, o kai išmoksi skaityti, skaitysi ir pats.

Bibliografija:

Rusų pasakos apie gyvūnus. M. "Tarybų Rusija". 1992 m.

V.Volina.Patarlės, posakiai, galvosūkiai. Sankt Peterburgas. „Didaktika plius“ 1997 m.

E. S. Gostimskaja.Užklasinis skaitymas: 2 klasė: Didaktinė medžiaga. M. "5 už žinias". 2005 m.

Pamokos apie kalbos ugdymą parengiamojoje grupėje santrauka

„Rusų liaudies pasakos“.

Tikslas: Vaikų žinių apie rusų liaudies pasakas įtvirtinimas.

Užduotys:

Švietimas: Išmokti atpažinti pasaką pagal iliustracijas, epizodus, mįsles; įtvirtinti vaikų pasakų atpasakojimo įgūdžius, plėsti žodyną, įtvirtinti liaudies pasakų pavadinimus.

Kuriama: ugdyti vaikų kalbą ir pažintinę veiklą, gebėjimą lyginti, apibendrinti, daryti išvadas ir išvadas; lavinti mąstymą, vaizduotę, regimąją atmintį, stebėjimą.

Švietimas: ugdyti domėjimąsi liaudies pasakomis, ugdyti bendradarbiavimo ir geranoriškumo įgūdžius.

Pamokos eiga: ( vaikai sėdi ratu )

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai
Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"
"Labas rytas!" saulė ir paukščiai.
"Labas rytas!" besišypsančių veidų.
Ir visi tampa malonūs, pasitikintys!
Tegul geras rytas tęsiasi iki vakaro!

Pedagogas: vaikinai, ar jums patinka pasakos? Kodėl tu juos myli? Ko mus moko pasakos? (Pasakose yra daug išminties, jos moko būti stipriais, maloniais, dosniais, padėti tiems, kurie ištiko bėdą. Jos moko kovoti už teisingą tikslą ir laimėti negailint jėgų.)
Pedagogas: vaikinai, kokias pasakas mes vadiname liaudies pasakomis?(Tos pasakos, kurias sugalvojo žmonės.)

Pedagogas: liaudies pasakos neturi autoriaus, tai labai seniai pasirodžiusios pasakos, kurios buvo ne skaitomos, o pasakojamos vaikams, dažnai jas papildant kažkuo nauja. Ir viena ir ta pati pasaka gali tapti arba ilga, arba trumpa. Pasakos buvo perduodamos iš kartos į kartą, todėl pasakos priklausožodinis liaudies menas.

Dabar mes skaitome pasakas, kurios jau yra apdorojamos. Procesoriai senąją pasaką daro suprantamesnę šiuolaikiniams vaikams. Pasakose yra daug stebuklų. Ką pavyzdžiui?(gyvūnai, paukščiai, žuvys, elkitės kaip žmonės, galiu kalbėti.)

Pedagogas: šiandien atnešiau tau visą skrynią pasakų. Pažiūrėkime, kokios jame pasakos.(mokytoja parodo skrynią, o vaikai pastebi, kad ji užrakinta. O po krūtine yra Baba Yagos laiškas.)

„Sveiki vaikai, vaikai! Negalite atidaryti skrynios??? Cha cha cha .. tai aš paprašiau galingo vėjo užburti tavo krūtinę ir uždaryti ją mazgu. Norėdami atidaryti paketą, turite atlikti keletą užduočių. Su kiekviena atlikta užduotimi priartėsite prie pasakų šalies. Būtent ten rasite burtą, kuris padės atrišti mazgą ant krūtinės. Galvok, spėk. Štai keletas mano patarimų. Cha ha cha .. Štai pirmoji užuomina: daugelyje pasakų yra toks stebuklingas objektas, kuris parodo kelią pasakų herojams. Kaip manote, koks tai daiktas?(stebuklingas kamuolys). Tik turiu vieną, ją kažkada padovanojo draugė iš stebuklingos pasakų šalies. Bet jis yra išpainiotas. Cha ha ha .. O norint grąžinti jo magišką galią, reikia įvardyti liaudies pasakų pavadinimus ir padaryti vieną sruogą. Kuo daugiau pasakų įvardinsite, tuo greičiau suvyniosite siūlą į kamuoliuką ir grąžinsite jam magiją. . Tai bus jūsų pirmoji užduotis. Sėkmės… hee hee hee…“

Pedagogas: Na, Baba Yaga negali ramiai gyventi, kad kam nors nepakenktų! Jūs ir aš turime sunkią užduotį - patekti į pasakų šalį ir rasti burtą. Tu esi pasiruošęs?

Pedagogas: na, vaikinai, grąžinkime galią stebuklingam kamuoliui. (žaidimas « Pavadink pasaką “. Vaikai pakaitomis šaukia pasakas ir vynioja siūlą aplink rutulį.)

( višta, ryaba, meduolis, Maša ir lokys, Vasilisa gražuolė, bokštas, ropė, šerkšnas, gaidys ir pupelių sėkla, varlių princesė, gulbės žąsys, trys lokiai, kirvio košė, sniegas mergelė, sesuo lapė ir pilkasis vilkas, lydekos pavedimu .., Zajuškinos trobelė, sesuo Alyonushka ir brolis Ivanuška, jaučio deguto statinė, bokštas, lapė ir gervė.)

Pedagogas: vaikinai, kodėl mes gavome tokį didelį kamuolį? Kadangi žinote daug pasakų, esate puikūs bičiuliai. Sėkmingai atlikome pirmąją užduotį. Tarkime magiškus žodžius:„Padėk mums kamuolį, nuvesk mus į pasakų šalį!

(kamuolys nuriedėjo per žemėlapį į pasakų šalį ..)

Pedagogas: Kelyje turime antrą misiją. Baba Yaga rašo: „Neįprasta pasaka skirta tau, klausyk jos, surask klaidas ir pavadink pasaką“.

Istorija" Katya ir trys vilkai

Ten gyveno šeima. Jiems gimė dukra Katenka. Katya viena nuėjo į mišką ir pasiklydo. Klaidžiodama po mišką ji aptiko trobelę. O trobelėje gyveno trys vilkai, kurie eidavo medžioti. Katya įėjo į trobelę ir pradėjo ten šeimininkauti. Suvalgiau košę iš visų lėkščių, atsisėdau ant visų kėdžių, o tada atsiguliau į mažiausią lovą ir užmigau. Grįžę iš medžioklės vilkai pastebėjo, kad jų namuose kažkas vadovauja, ir na, prisiekia. Katya išgirdo, iššoko pro langą ir pabėgo. Taigi vilkai nežinojo, kas jų namuose vadovauja.

(Pasaka „Trys lokiai“, mergaitės vardas Maša, herojai ne vilkai, o meškos. Maša atsigulė ne į sulankstomą lovą, o į lovą.)

Pedagogas: štai kita užduotis: iš iliustracijų nustatykite, kuri pasaka yra užšifruota? Įvardinkite istorijos veikėjus ir tai, kas jiems nutiko.

    Vilkas ir 7 vaikai.

    Gulbės žąsys.

    Ryaba vištiena. ir kt.

Pedagogas: įminti mįsles.

Jis visą dieną gulėjo ant krosnies

O dirbti jam nepatiko.

Žuvies ištraukimas iš upės

Pamiršau visus savo sielvartus. (Emelija)

Ji užaugo sode

Labai stiprus, apvalus, saldus.

Ją sugriauti nėra lengva

Reikia iškviesti pelę pagalbos. (Ropė)

Giliame miške, mano trobelėje,

Senutė gyvena viena.

Ji šluota grindų nešluoja,

Šluota – senos moters lėktuvas. (Baba Yaga)

Jis nemirtingas ir liesas

Ir visada baisiai piktas.

Pasakose - jis yra pagrindinis piktadarys,

Karalystė yra, bet draugų nėra. (Koschey)

Palikau visus draugus,

Buvo pas meškas.

Miegojo, valgė košę...

Koks merginos vardas? ... (Maša)

Jis neturi nei rankų, nei kojų

Bet jis ėmė bėgti.

Garsiai dainavo dainas

Lizai pataikė tiesiai į burną. (Kolobokas)

Gilumoje jūroje, gyvena bedugnėje,

Bet jis plaukia padėti senoliui.

Bet koks prašymas bus įvykdytas žaidžiant -

Matosi, kad ji – burtininkė, nes auksinė. (žuvis)

Pedagogas: prieš paskutinę užduotį ir pagaliau patenkame į pasakų šalį.Pratimas: gyvūnai yra užburti priešais jus, norėdami juos nuvilti, turite prisiminti pasaką, kurioje šis gyvūnas yra rastas. (ožka, lokys, vilkas, žąsys, lapė, vištiena, kiškis.)

Pedagogas: Puiku vaikinai. Taigi mūsų stebuklingas kamuolys įsuko į pasakų šalį. O štai burtažodžiai. Turime ištarti tris magiškus žodžius skirtingais būdais:šniukštinėk, snausk, snausk! 1. Nustebęs atmerk akis ir plačiai pakabink jas rankomis.

2. nepatenkintu veidu, trypčioja kojomis.

3. linksmai šypsosi, ploja rankomis.

(Po šių žodžių mokytoja atriša skrynios ryšulį. Mokytoja atidaro skrynią ir kartu su vaikais apžiūrinėja knygeles su pasakomis ir jų iliustracijomis. O skrynios apačioje randa dovanėlę – spalvinimo puslapius su liaudies pasakų herojais. Vaikai laisvalaikiu jas spalvina patys.)