Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra darželyje. Darbo su knyga darželyje metodika: seminaras mokytojams Bendra skaitymo pamokos struktūra

Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra darželyje. Darbo su knyga darželyje metodika: seminaras mokytojams Bendra skaitymo pamokos struktūra

Klasė„Kelionė po rusų liaudies pasakas » Buvo atliktas su vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų pogrupiu.

TikslasŠia pamoka siekiama įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas ir tarpusavyje susiję kitos veiklos tikslais. Užsiėmimas yra vienas iš kilpos profesijosįtvirtinti vaikų žinias, įgūdžius ir gebėjimus atpasakoti pasakas. Ciklas skirtas metams, vyksta viena pamoka per mėnesį. Tokio tipo veikla leidžia toliau ugdyti nuoseklią ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbą.

Tiesiogiai ugdomosios veiklos turinio parinkimas vykdoma laikantis federalinės valstijos reikalavimų. Pamoka sudaryta atsižvelgiant į ugdymo integravimo principą sritys: bendravimas, pažinimas, socializacija, grožinės literatūros skaitymas. Pamokos darbo turinys skirtas praturtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas.

Turinio pateikimo nuoseklumasįkurtas išsilavinimas faziniu būdu kurti pamoką, etapų tarpusavio ryšys ir aiškumas n perėjimas iš vieno etapo į kitą. Pamokos siužetas sukurtas kaip žaidimo situacija „Kelionė per rusų liaudies pasakas“.

Planuojant pamoką atsižvelgiama į principąprieinamumas mokomasis turinys mokiniai:žaidimai, žaidimų pratimai, didaktinės užduotys parenkamos atsižvelgiant į amžiaus ypatybes vaikų grupės ir jų individualias galimybes .

Turinio pateikimo mokslinis pobūdis ugdymas buvo realizuotas klasėje S.I. Džinas ir L. B. metodai. Fesyukova "Išsilavinimas pasakoje"

Parengiamajame darbe buvo naudojami žaidimai - vaidinimai pagal rusų liaudies pasakas, peržiūros pristatymai, didaktiniai žaidimai pagal rusų liaudies pasakas, pažintiniai žaidimai, prisidėję prie paieškos veiklos, kalbėjimo, kūrybinės vaizduotės ugdymo.

Organizaciniame etape tarp mokinių buvo sukurtas teigiamas požiūris į jų įtraukimą į edukacinę veiklą. Mimikos eskizo „Mūsų jausmai“ atlikimas emociškai nuspalvino pamoką. Mokiniai buvo kviečiami leistis į kelionę po rusų liaudies pasakas, vaikai su susidomėjimu priėmė žaidimo istoriją, įsijungė į bendrą veiklą.

Pagrindinė pagrindinės scenos užduotis užsiėmimai - plėsti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas, apie pagrindinius šių pasakų veikėjus, išmokyti perpasakoti pasakas.

Pamokos struktūrą sudaro žaidimai, pratimai, užduotys, skirtos vaikų kalbėjimui ir pažintinei veiklai, kūrybiniams gebėjimams lavinti, žodynui plėsti ir aktyvinti, rišli kalba.

Didaktinis žaidimas "Pagalba!" prisidėjo prie gebėjimo atsakyti į klausimus pilnais sakiniais formavimosi, plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną.

Didaktinis žaidimas „Išsiųsk pasakų herojus“ skirtas protinės veiklos, logikos, nuoseklios kalbos ugdymui.

Didaktinių žaidimų „Pavadink pasaką“, „Atspėk mįslę“ vedimas prisidėjo prie vaikų žinių apie rusų liaudies pasakas, apie pagrindinius pasakų veikėjus įtvirtinimo.

Fizinėmis minutėmis „Pasaka“ buvo siekiama lavinti gebėjimą derinti kalbą su judesiu ir lavinti intonacinį kalbos išraiškingumą.

Vaikai aktyviai, su susidomėjimu rinko Pasakų knygos puslapius: vardijo rusų liaudies pasakas ir pagrindinius jų veikėjus, modeliavo pasakas, minė mįsles iš pasakų ir rinko pasakas iš paveikslėlių.

Paskutiniame etape vaikų buvo prašoma prisiminti, kokius žaidimus žaidė keliaudami po pasakas, kokias užduotis atliko, kas labiausiai domino ir įsiminė. Kiekvieno vaiko dalyvavimas buvo įvertintas pagyrimais, teigiamais įvertinimais. Pamokos pabaigoje vaikai dovanų gavo pasakų knygelę, spalvinimo puslapius su rusų liaudies pasakų herojais.

Vaikams buvo pasiūlyti namų darbai: patiems nutapyti personažus ir papasakoti tėvams pasaką apie šiuos herojus arba sukurti savo pasaką.

Aparatas vertinimui mokinių veikla // tapo teigiamas individualiai – diferencijuotas kiekvieno vaiko dalyvavimo vertinimas, apibendrinant visą pamoką.

Tikroji pamokos eiga / / sutampa su numatytu laiku. Per visą pamoką / / vaikai buvo aktyvūs ir mėgavosi pasiūlytais žaidimais bei mankštomis.

Pamokos tikslas pasiektas, vaikai įtvirtino rusų liaudies pasakų pavadinimus, pagrindinius jų veikėjus, mokėsi atpažinti pasaką iš iliustracijų, mįslių, maketų. Žaidimo technikos panaudojimas padėjo pravesti pamoką patogioje, emociškai spalvotoje aplinkoje.

antroje jaunesnėje grupėje

„Apsilankymas pasakoje“

OO: Bendravimas

Tikslas: lavinti vaikų kūrybinę vaizduotę, tobulinti vaizdinių perteikimo išraiškos priemones, praturtinti ir aktyvinti žodyną per teatralizuotą veiklą.

Užduotys:

    įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas;

    formuoti gebėjimą atpažinti ir įvardyti juos pagal atskirus objektus ir iliustracijas;

    ugdyti vaikų meilę ir susidomėjimą rusų liaudies literatūros menu;

    lavinti išraiškingą kalbą, atmintį, dėmesį, kelti susidomėjimą teatru.

Metodiniai metodai:

    Žaidimas(siurprizų akimirkų panaudojimas) .

    Vizualinis(lėlių naudojimas) .

    Žodinis(priminimas, indikacija, apklausos, individualūs vaikų atsakymai) .

    Skatinimas, pamokos analizė.

Medžiaga pamokai: atributika prie stebuklingos skrynios, prie pasakos "Teremok", skaičiavimo pagaliukai, kamuoliukas.

Pamokos eiga:

Staigmenos akimirka: Skambant muzikai įsijungia Raudonkepuraitė(vaikas) :

Sveiki bičiuliai!

Aš atėjau pas tave iš pasakos,

atnešiau tau skrynią,

Krūtinė nėra paprasta,

Tai stebuklinga, o ne tuščia!

Jame gyvena daug pasakų,

Turime juos užregistruoti.

Pedagogas: Ar žinai pasakas?

Vaikai: Taip, mes žinome!

Pedagogas: 1-2-3-4-5 mums laikas žaisti pasaką, kas pavėlavo pradžioje, vėluoja į pasaką.

Mokytojas atidaro skrynią ir sako:

Oi, kokia čia netvarka!

Man skubiai reikia pagalbos.

Jūs, vaikinai, padėkite,

Sukurk man visas pasakas.

Mokytojas iš stebuklingos dėžutės paeiliui išima atributiką pasakoms ir veda pokalbį klausimais.

Imbierinis žmogelis:

Kas iškepė meduolį?

Kur riedėjo bandelė?

Su kuo meduolis sutiko pakeliui?

Kas valgė koloboką?

Kokia yra pasakos pabaiga?

Probleminis klausimas:

    Kodėl bandelė nuriedėjo nuo lango?

    Kas būtų nutikę, jei lapė nebūtų valgiusi koloboko?

Ryaba vištiena:

Kaip prasideda pasaka?

Kokį kiaušinį padėjo višta?

Kas sumušė kiaušinį?

Kaip ji ją sulaužė?

O ką višta pasakė seneliui ir moteriai?

Probleminis klausimas:

    O jei kiaušinis nebūtų sugedęs?

    O kodėl senelis ir moteris norėjo sudaužyti kiaušinį?

Maša ir lokys:

Kaip Maša pateko į lokį?

Ką pasakė lokys, kai nešė dėžutę?

O Maša, ką ji atsakė?

Kaip baigėsi pasaka?

Probleminis klausimas:

    Kodėl Maša nusprendė pabėgti nuo lokio?

Ropė:

Kas pasodino ropę?

Kas padėjo ištraukti ropę?

Pedagogas: Bet man atrodo – draugystė. Kai esame kartu, galime daryti bet kokius reikalus, kviečiu papasakoti, kokie draugiški vaikinai esate.

Vaikai, susikibę už rankų, sudaro ratą:

Esame draugiški vaikinai

Mes visiškai nesiginčijame

Esame draugiški vaikinai

Pasakyk tai visiems!

Raudonkepuraitė kviečia vaikus pailsėti.

Fizminutka"Trys lokiai" .

Trys lokiai ėjo namo

Tėtis buvo didelis, didelis

Mama su juo mažesnė,

Na, sūnus dar tik kūdikis!

Jis buvo labai mažas,

Ėjau su barškučiais,

Dzin, la-la, dzin, la-la!

Mokytojas išima iš skrynios namo maketą, kyla klausimas: kaip pasakose namas kitaip vadinamas?(namelis, teremokas) .

Siūlau modeliuoti, pastatyti trobelę iš mūsų stebuklingų skaičiavimo pagaliukų(vaikai dirba prie stalų) .

Dabar pažaiskime ir prisiminkime pasakų herojus.

Žaidimas su kamuoliu „Pasakyk, kuris herojus?

    bandelė - raudona

    senelis senas

    močiutė – žilaplaukė

    kiškis – ausis

    vilkas – dantytas

    lokys – šleivapėdystė

    lapė yra gudri

    ropė – didelė

    varlė - žalia

    pelė – pilka

    Maša maloni

    pyragėliai - skanūs

    kiaušinis - auksinis

    trobelė – medinė

Mokytojas išima iš krūtinės vilko kaukę: Dabar aplankysime kitą pasaką. Verčiau parodysime pasaką, o jūs būsite tikri menininkai.

Vaidmenų pasiskirstymas pagal rimą:

Ežiukas, ežiuko ekscentrikai,

Dygliuotos striukės siuvimas

Turime pasirinkti herojų.

Pasakos pastatymas"Teremok" .

Pamokos rezultatas.

Raudonkepuraitė: Man labai patiko tave aplankyti. Jūs žinote daug pasakų. Ir svarbiausia, tu padėjai sutvarkyti reikalus mano bagažinėje.

Skambant muzikai vaikai atsisveikina su Raudonkepuraite ir pasakomis.

Užduotys: lavinti stebėjimo programų rengimo pamokos aspektinei analizei įgūdžius; skatinti refleksinių įgūdžių ugdymą, gebėjimą analizuoti, koreguoti savo veiklą.

1-oji pamoka. Darbo su knyga ikimokyklinio ugdymo įstaigoje metodika (teorinis seminaras).

1. Supažindinimo su darbais klasėje metodai (metodinis pranešimas).

2. Kūrinių suvokimo formavimo technikos (praktinės efektyvios technikos panaudojimo rekomendacijos).

3. Eilėraščių įsiminimo technika (atmintinė).

4. Darbo su knyga ne pamokos formos (pranešimas iš darbo patirties).

5. Metodinės literatūros, skirtos supažindinti ikimokyklinukus su grožine literatūra ir tautosaka, apžvalga „Šios knygos jums padės jūsų darbe“.

6. Grožinės literatūros paroda-komentaras „Vaikų skaitymo ratas“.

7. Namų darbas: grožinės literatūros ir tautosakos klasės analizės kartografavimas.

2 pamoka.Šiuolaikinio užsiėmimo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje analizė ir savistaba. Supažindinimo su grožine literatūra kaip analizės objektu užsiėmimai (verslo žaidimas).

1. Įvadinė dalis „Analizė, savistaba, refleksija – tai...“ (blitz-klausimynas). Užsiėmimų prasmė, analizės ir savistabos formos (seminaro temos motyvacija vedėjo pavaduotojo).

2. Pagrindinė dalis: darbas mažose grupėse:

  • Pamokos analizės žemėlapio, skirto supažindinti ikimokyklinukus su grožine literatūra, kūrimas;
  • žiūrėti pamoką su vaikais;
  • pamoką vedusio mokytojo savistaba;
  • klausimai mokytojui ir atsakymai į kolegų klausimus su reikiamu paaiškinimu;
  • pamokos analizė;
  • grupių išvadų pristatymas;
  • ekspertų grupės darbo įvertinimas;
  • optimalaus klasių analizės varianto parinkimas supažindinti ikimokyklinukus su grožine literatūra ir tautosaka.

3. Paskutinė dalis:

  • refleksija „Tęsti sakinį“;
  • darbo rezultatus apibendrindamas vedėjo pavaduotojas.

4. Namų darbai: užrašų sudarymas pamokose, norint susipažinti su grožine literatūra ir folkloru.

3 pamoka. Ikimokyklinukų supažindinimas su grožine literatūra (apvalus stalas).

1. Dialogas atliktam darbui analizuoti:

  • atskleisti supažindinimo su grožine literatūra ir tautosaka ikimokyklinio ugdymo įstaigoje darbo tikslą;
  • Kokie literatūros kūrinių suvokimo bruožai būdingi jaunesnio, vidutinio ir vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams;
  • koks yra ikimokyklinio ugdymo pedagogo pasiruošimas skaityti, pasakoti meno kūrinius;
  • atskleisti kriterijų turinį renkantis knygas skaitymui ir pasakojimui ikimokyklinukams;
  • Pateikite vaikų supažindinimo su grožine literatūra metodų ir technikų aprašymą;
  • įrodyti „poetinio“ vaikų ugdymo poreikį;
  • išryškinti pagrindinius skirtumus tarp jaunesnio ir vyresnio ikimokyklinio amžiaus eilėraščių įsiminimo metodų.

2. Santraukų, skirtų supažindinti ikimokyklinukus su grožine literatūra ir tautosaka, pristatymas.

3. Bandomųjų užduočių sprendimas.

Nustatykite, kokiame amžiuje (jaunesnysis, vidutinis, vyresnis) naudojami šie eilėraščių įsiminimo, išraiškingo skaitymo būdai:

žaidimas;

b) skaitymas pagal vaidmenį;

c) raiškiojo skaitymo pavyzdys;

d) paaiškinimas ir nuoroda;

e) vaikų skaitymo vertinimas;

f) veikėjų apibūdinimas;

g) daugkartinis skaitymas (5-6 kartus);

h) nustatymas įsiminti.

PRIMINIMAI UŽ DARBĄ SU KNYGA PEDAGOGOMS

Pamokos struktūra supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su grožine literatūra

1. Įvadinė dalis - vaikų paruošimas kūrinio suvokimui (rodyti viršelį, paveikslėlius, priminti panašų siužetą, trumpas įžanginis pokalbis, naudojant smulkius tautosakos žanrus, prisiminti žinomus duoto autoriaus kūrinius, rodyti dalykinę vizualizaciją, dramatizavimo elementus, kurti žaidimo situacijos, probleminio klausimo uždavimas, nesuprantamų žodžių aiškinimas).

2. Pagrindinė dalis – meno kūrinio skaitymas, kalbėjimas su vaikais apie turinį, įvairių technikų, padedančių vaikams lengviau jį suprasti (iliustracijų peržiūra, perskaitymas ir kt.), raiškiojo kalbos perdavimo pratimai.

Pokalbis po skaitymo naudojant klausimus, skirtus:

- suprasti pagrindinę darbo prasmę;

- kūrinio turinio atgaminimas.

Klausimai:

- susijęs su herojaus įvaizdžiu;

- leidžia išsiaiškinti emocinį vaikų požiūrį į herojų, suprasti jo nuotaiką ir emocinę būseną;

- atkreipti dėmesį į veiksmo motyvą, išvaizdą, herojaus portretą, į herojų, jų elgesio, charakterio palyginimą su vaikams pažįstamais tikrovės reiškiniais;

- leisti ikimokyklinukus supažindinti su susidariusia situacija darbe, padaryti juos renginių dalyviais;

- skatinami prisiminti, kas parašė kūrinį;

- atkreipti dėmesį į kalbos priemones ir žanro ypatybes.

3. Baigiamoji dalis – tai grįžimas tiesiai prie teksto (darbo, jei jis mažas, ar vaikams labiausiai patikusių epizodų skaitymas iš naujo).

Užsiėmimų tipai, skirti susipažinti su grožine literatūra:

1) vaikų supažindinimas su vienu literatūros kūriniu;

2) to paties literatūros žanro kūrinių ta pačia tema pasakojimo derinimas;

3) skirtingų žanrų kūrinių sujungimas viena tema: pasakojimas, eilėraštis, pasakėčia, eilėraštis ir kt.;

4) pamoka su vaikiška knygele (vyresniojo ikimokyklinio amžiaus): kiekvienas vaikas privalo ją turėti.

Eilėraščių įsiminimo pamokos struktūra

1. Trumpas įžanginis pokalbis. Ikimokyklinukų paruošimas eilėraščio suvokimui; apeliuoti į emocinę vaizdinę vaikų atmintį, rodant eilėraščio temai artimus daiktus, žaislus, paveikslėlius.

2. Išraiškingas mokytojo eilėraščio skaitymas ir jo kartojimas. Vyresnėje grupėje, prieš skaitant iš naujo, vaikai įspėjami, kad eilėraštį reikės išmokti mintinai.

3. Aiškinamasis pokalbis apie patį eilėraštį, jo skaitymo formą.

4. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos eilėraščio skaitymas.

5. Vaikų eilėraščio skaitymas. Eilėraštis išmokamas atmintinai visa. Vaikai tai kartoja individualiai, o ne choru (dažniausiai tai patikima tiems, kurie greitai įsimena). Pamoka baigiasi ryškiausiu pasirodymu.

Literatūra:

1.Golitsyna, N.S. Pedagoginių idėjų kiaulė. Darbas su personalu / N.S. Golicynas. - M .: Scriptorium 2003, 2006.

2.Sokhinas, F.A. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida: vadovas vaikų mokytojui. sodas; red. F. Sokhina. - 2-asis leidimas, kun. - M .: Švietimas, 1979 m.

3.Timofejeva, N.V. Pamoka darželyje: šiuolaikiniai kriterijai, analizės schemos, klasės užrašai / autorius-komp.: N.V. Timofejeva, Yu.V. Zotovas. - 2 leidimas. - Volgogradas: Mokytojas, 2012 m.

T. Domantsevičius

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie literatūrinius knygų žanrus; sukelti norą skaityti knygas; išmokti atsargiai elgtis su knygomis

Užduotys:

1. Besivystantis

Ugdykite intonacinę kalbą, vaizdą ir kūrybinį suvokimą

Ugdykite gebėjimą dalyvauti grupės pokalbyje

Ugdykite gebėjimą kurti dialogą

2. Švietimo

Išmokykite vaikus emocijų ir intonacijų pagalba perteikti herojų įvaizdį

Stiprinti vaikų žinias apie literatūrinius knygų žanrus

3. Švietimo

Prisidėkite prie emocinės nuotaikos kūrimo

ugdyti gebėjimą užjausti, užjausti, džiaugtis, bendrauti

Sukurti sąlygas savirealizacijai

Aktualizuoti knygų reikalingumo ir atidaus tvarkymo problemą

Skatinkite vaikus skaityti grožinę literatūrą

Žodyno darbas: enciklopedija, žanras, biblioteka

Preliminarus darbas:

  • Pokalbis apie knygų žanrus;
  • Susipažinimas su patarlėmis, pasakojimais, mįslėmis, eilėraščiais, pasakomis, eilėraščiais;
  • Pokalbis apie pagarbą knygoms;

Tikslų ir uždavinių analizė.

Pamoka vyko parengiamojoje grupėje. Pamoka susidėjo iš trijų tarpusavyje susijusių etapų, kurių metu vaikai etapais atliko įvairius veiksmus. Ši struktūra yra gana pagrįsta, nes kiekvienas pamokos etapas yra skirtas tam tikrų problemų sprendimui ir siūlo metodų bei metodų pasirinkimą. Tikslai ir uždaviniai atitinka federalinio valstijos DO švietimo standarto tikslus. Tikslui pasiekti sukurta edukacinė aplinka, tikslai ir uždaviniai atitinka amžiaus galimybes. Atsekamas tikslų ir uždavinių ryšys su edukacinės veiklos tema. Užduotys buvo suformuluotos konkrečiai ir atitiko grupės išsivystymo lygį.

Organizuojamos edukacinės veiklos organizavimo analizė.

Pamokos metu buvo naudojamas į asmenybę orientuotas veiklos modelis. Vaikai parodė savo žinias apie programos medžiagą. Vyravo problemų paieškos klausimai. Vaikams aktyvuoti buvo naudojami šie metodai:

1. Žodinis

2. Vizualinis – demonstracinis

4. Žaidimas

ir technikos: žaidimas, instrukcijos, šou, meninis žodis, padrąsinimas, pokalbis.

Visi vaikai galėjo laisvai bendrauti vieni su kitais. Aš laikiausi suaugusiojo pozicijos – „šalia“ arba „šalyje“.

Pamokos pradžioje ji naudojo metodus, leidžiančius vaikams sukelti vidinį įtraukimo į užsiėmimą poreikį, vaikų buvo prašoma padėti berniukui surasti jo knygelę, todėl vaikai buvo įtraukti į užsiėmimą. Ši technika atitinka vaikų amžių ir individualias savybes. Vaikams buvo sukurtos sąlygos sąmoningai priimti „vaikišką“ tikslą. (Fėja pakvietė vaikus į savo stebuklingą žemę „Biblioteka“). „Vaikų“ tikslas atitiko individualias ypatybes, asmeninių motyvų specifiką, emocinę sferą, grupės vaikų pažintinį susidomėjimą. Ruošiantis pamokai buvo parinkta ir pagaminta demonstracinė bei dalomoji medžiaga, atsižvelgiant į amžiaus ypatybes, vaikų susidomėjimą. Vaikų išdėstymas erdvėje apgalvotas. Dirbdama su vaikais naudojau pokalbį, mįsles už greitą protą, žaidimus – visa tai prisidėjo prie pamokos efektyvumo, protinės veiklos ir vaikų kalbos raidos. Visus pamokos elementus logiškai vienija bendra tema.

Edukacinės veiklos analizė.

Stengiausi sužadinti vaikų susidomėjimą veiklos rūšimi, paįvairinti medžiagą, užduotis. Informacijos buvo pakankamai. Naudojo savęs vertinimo metodų derinį. Vykdant edukacinę veiklą buvo derinamos įvairios darbo formos:

Grupė;

Individualus.

Pamokos metu buvo atsekamos tokios ugdymo sričių integracijos „pažintinis vystymasis“, „socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „kalbos raida“, „fizinis vystymasis“, kurios buvo įgyvendintos atsižvelgiant į vaikų amžiaus galimybes ir ypatumus.

Ugdymo situacijai medžiaga parinkta vaikams prieinamu lygiu, atitiko jų psichologines ir amžiaus ypatybes bei buvo racionali sprendžiant užsibrėžtus tikslus ir uždavinius. Vaikai buvo aktyvūs, dėmesingi ir patogūs. Pamokos metu vyravo dialoginis bendravimo stilius. Užduočių sudėtingumo lygis atitiko vaikų galimybes, buvo atsižvelgta į individualias vaikų savybes renkantis kūrybinės veiklos turinį, paramos ir skatinimo formas. Visoje edukacinėje situacijoje buvo išlaikytas siužetinės linijos nuoseklumas, loginio ryšio tarp etapų buvimas, tikslų išsaugojimas, motyvacija ir prasmingas požiūris į veiklą kiekviename etape. Visa tai patvirtina ir veiklos rezultatai.

Manau, kad pasirinkta pamokos organizavimo forma buvo gana efektyvi ir dinamiška. Bendravimo stilius daugiausia buvo demokratiškas. Stengiausi būti vaikų partneriu, padėjėju, laikytis pedagoginės etikos ir takto normų. Ji stengėsi savo teiginius statyti kompetentingai ir vaikams suprantamai, skatino vaikus rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą, skatino individualius vaikų pasiekimus.

Tokia pamokos struktūra yra gana pagrįsta. Kadangi kiekvienas pamokos etapas yra skirtas tam tikrų pedagoginių problemų sprendimui ir siūlo pasirinkti tinkamus metodus ir būdus. Vaikai, spręsdami pavestą užduotį, galėjo savarankiškai pasirinkti medžiagą ir veikimo būdą.

Tikiu, kad pamokoje iškeltos užduotys įvykdytos. Okupacija pasiekė savo tikslą.


Pamokos savikontrolė

Introspekcija
literatūrinio skaitymo užsiėmimai vyresniųjų grupėje „Aleksandro Sergejevičiaus Puškino pasakos“, kuriuos vedė SM „Progimnazija Nr. 2 GP Terekas“ mokytojas
Du mėnesius vykdėme projektinę veiklą tema „A. Puškino pasakos“: studijavome AS Puškino biografiją, susipažinome su jo pasakomis, gaminome amatus, buvo organizuojami bendri tėvų ir vaikų kūrybiniai darbai, iliustruojant Puškino kūrybą. pasakos.
Projekto veiklos rezultatas buvo ši ugdymo programos „Vaivorykštė“ pamoka, kurios tikslas buvo trivienas: mokymas, ugdymas, ugdymas.

1. Ugdymo tikslai:

Ugdykite domėjimąsi grožine literatūra;
- plėsti vaikų žinias apie A. S. Puškino pasakas;
- ugdyti bendravimo įgūdžius.

2. Vystymo užduotys:

Išmokti įdėmiai klausytis teksto ritmo ir melodijos;
- išraiškingai padėti, naudojant veido išraiškas, gestus dalyvauti dramatizacijose;
- formuoti emocinį požiūrį į poeto kūrybą;
-išmokti analizuoti herojų veiksmus, užmegzti ryšius, daryti apibendrinimus ir išvadas;
-aktyvinti atmintį, dėmesį, mąstymą;
- ugdyti pažintinį susidomėjimą.

3. Edukacinės užduotys:

Ugdyti meilę, pagarbų požiūrį ir pasididžiavimą Puškinu;
- formuoti pagarbą knygai;
- įtvirtinti vaikų gebėjimą reikšti savo žinias ir įspūdžius produktyvioje veikloje;
-ugdyti pilietinius jausmus, ugdyti dorą, gerumą, atsakingumą ir patriotiškumą.
- Sukelti emocinį atsaką kiekvieno vaiko sieloje studijuojant medžiagą.

4. Įranga:

Ekranas, nešiojamas kompiuteris, nebaigtos statyti klastotės „Auksinė žuvelė“, A.S.Puškino portretas, žvakės, projektorius, gyva žuvelė.

5. Naudojamos technologijos:
 žaidimas;
 informacija ir komunikacija;
 dizainas;
 orientuotas į asmenybę;
 sveikatą tausojantis;
 integruotas mokymasis.

Visos pamokos dalys buvo tarpusavyje susijusios.
Sklandžiai perėjo iš vienos dalies į kitą.
Pirmajame etape, remdamiesi vaikų žiniomis, prisiminėme pagrindinius faktus ir įvykius iš A. S. Puškino gyvenimo ir, remdamiesi jais, pateikėme naujus.
Vaikams labai patiko pasakos „Apie carą Saltaną“ ištraukos dramatizavimas, kuriame vaidino grupės ugdytiniai. Čia vaikai demonstravo pasakos žinias, bendravimo įgūdžius, artistiškumą, mokėjimą elgtis prieš publiką.
Kitoje dalyje ji grožinę literatūrą integravo su raštingumo ugdymu. Čia mokiniai parodė savo raidžių žinias ir gebėjimą sklandžiai skaityti tekstą.
Į kitą pasaką permečiau mįslę apie Gaidį, kuri privertė vaikus susimąstyti.
Visos pamokos metu įvairiomis pedagoginėmis technologijomis stengiausi suaktyvinti protinę veiklą ir pažintinį susidomėjimą.
Ji kėlė probleminius klausimus, dėl kurių vaikai turėjo išsakyti savo nuomonę, ginčytis, daryti išvadas.
Ji mokė klausytis ir girdėti savo bendražygius ir mokytoją, kaip to reikalauja ugdymo programa „Vaivorykštė“.
Mano nuomone, gyvos kalbančios auksinės žuvelės pasirodymas sukėlė nuostabą. O jie su dideliu troškimu ir viltimi prašo žuvies išpildyti jų norus.
Meninė ir produktyvi vaikų veikla buvo integruota į grožinės literatūros pamoką.
Visos pamokos metu ji turtino savo žodyną, ugdė vaikų bendravimo įgūdžius, o tai teigiamai veikia jų kalbos raidą dvikalbėje aplinkoje.
Visa tai vyko gyvai ir įdomiai, ramioje atmosferoje.
Sveikatą tausojančios technologijos buvo užtikrintos per gerą sanitarinę patalpų būklę, vaikų veiklos rūšių pasikeitimą, fizinę minutę pamokų viduryje, palankią psichologinę atmosferą.
Man atrodo, kad vaikai projektinės veiklos metu įgijo daug naujų žinių ir emocinio malonumo.
Šios dviejų mėnesių projekto veiklos tikslas buvo suvienyti šeimos narius ir jaunosios kartos dorinį ugdymą.
Mano nuomone, visas užduotis ir tikslus įgyvendinau.