Literatūrinio skaitymo pamoka „Rusų liaudies pasaka apie kasdienybę su mįslėmis“ Septynerių metų dukra. Rusų liaudies pasaka „Dukra septynmetė“ Pristatymas septynmetės dukros skaitymo pamokai

Literatūrinio skaitymo pamoka „Rusų liaudies pasaka apie kasdienybę su mįslėmis“ Septynerių metų dukra.  Rusų liaudies pasaka „Dukra septynmetė“ Pristatymas septynmetės dukros skaitymo pamokai
Literatūrinio skaitymo pamoka „Rusų liaudies pasaka apie kasdienybę su mįslėmis“ Septynerių metų dukra. Rusų liaudies pasaka „Dukra septynmetė“ Pristatymas septynmetės dukros skaitymo pamokai

Pamoka: literatūros skaitymas.
Tema: Rusų liaudies pasaka „Dukrai – septyneri“.
Tikslas: supažindinti mokinius su rusų liaudies pasaka „Septynerių metų dukra“.
Pamokos tikslai:
- Edukacinis: supažindinti mokinius su rusų liaudies pasaka „Dukra-septyneri metai“; toliau formuoti mokinių sklandų, sąmoningą, taisyklingą ir išraiškingą skaitymą; ugdyti aktyvų požiūrį į aptariamą problemą, atsispindintį literatūros kūrinyje esančios rubrikos pavadinime „Išmintingas žmogus apie kvailį išsiskiria tuo, kad mąsto iki galo“; mokyti vaikus įžvelgti paslėptą liaudies pasakos potekstę, jos išmintį;
2. Kūrimas:
- Tobulinti skaitymo įgūdžius; ugdyti kompetentingą, nuoseklią mokinių kalbą; suaktyvinti „mąslų skaitymą“; priimti ir atlikti ugdymo užduotį; ugdyti literatūrinio teksto analizės įgūdžius, vaizduotės mąstymą;
3. Švietimas:
-Skatinti darbštumo ugdymą; ugdyti pagarbą kitų nuomonei, gebėjimą išklausyti vienas kitą.
Mokymo metodai:
1. Žodinis (pokalbis, paaiškinimas, darbas su knyga, aprašymas);
2. Vizualinis (iliustracijos, stebėjimas, demonstravimo metodas);
3.Praktinis (pratimai).
Treniruočių formos:
- Frontalinis darbas;
- Individualų darbą;
- Darbas poromis.
Įranga:
Pas mokytoją: vadovėlis, pristatymas, atvirutės.
Mokinys: vadovėlis, signalinės kortelės

Pamokos žingsneliai
Užduotys mokiniams, kurias įgyvendinus bus pasiektas planuotas rezultatas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
Susiformavo UUD

1. Motyvacija mokymosi veiklai
Tikslas: mokinių parengimas įtraukti į ugdymo veiklą asmeniškai reikšmingu lygiu.
3 min.

Klausykite mokytojo ir atsakykite jam rimuotai.

Kiekviename ant stalo yra 2 jaustukai (šypsena ir liūdesys)
Literatūra yra nuostabi pamoka
Daug naudingų dalykų kiekvienoje eilutėje.
Ar tai pasaka, ar istorija
Tu juos moki – jie tave moko.
- Ant jūsų stalų yra jaustukų, parodykite savo nuotaiką.
– Kokį tikslą sau keliate literatūrinio skaitymo pamokoje?
-Ką tu nori pamatyti mūsų pamoką? (Įdomu, žaisminga, pasakiška, juokinga, nuostabi)
-Tegul ši pamoka suteikia mums bendravimo džiaugsmo.
Tikslas: (išmokti kalbėti su knyga;

Tobulinti skaitymo techniką;
- Išmokite išreikšti savo požiūrį į tai, ką skaitote;
-Suvokti autoriaus poziciją;
-Apibūdinkite kūrinių herojus ir juos apibūdinkite;
-Išmoks teisingai ir kompetentingai atsakyti į klausimus;
- Išmokite dirbti su vadovėliu ir žodynais.)

Asmeninis: mokinių moralinės nuostatos.
Asmeninė: mokymosi motyvacija ir kryptinga pažintinė veikla

2.Artikuliacinė gimnastika.
Tikslas: artikuliacinio aparato paruošimas prieš skaitant.
3 min.

3. Studentų temos formulavimas.
Tikslas: vaikai savarankiškai išsikelia tikslą ir suformuluoja pamokos temą.

4.Naujų žinių atradimas.
Tikslas: komunikacinės sąveikos, skirtos naujų žinių atradimui, organizavimas.
20 minučių.

A) žodyno darbas
Vaikai daro pratimus.

Vaikai prie lentos iš raidžių renka žodį „Pasaka“.

Atsakyk klausimą

Literatūrinio skaitymo pamokos pradžioje atliekame artikuliacinę gimnastiką. Kaip manote, kam jis skirtas?
– Siūlau atlikti keletą pratimų.
1. Dramblys varlė.
(Lūpų pozicijų kaitaliojimas: šypsenoje – vamzdeliu. Pratimas atliekamas ritmiškai, pagal grafą).
Ištiesiu lūpas tiesiai prie ausų, kaip varlė.
O dabar esu dramblys, turiu snukį.
2. Išsivalome dantis.
Atverk burną, nusišypsok, Parodyk dantis, Viršutinį ir apatinį išvalome, Juk jie pas mus nėra pertekliniai.

Vaikinai, šiandien mes pradedame studijuoti naują skyrių. Prašome perskaityti antraštę skaidrėje. -
- Nuspręskite, apie ką knygoje bus šio skyriaus darbai.
– Kokių žanrų kūrinius žinote?
– Norint sužinoti, su kuriuo iš žanrų šiandien susipažinsime, reikia surinkti žodį iš raidžių.

Ką reiškia pasaka?
– Kokios čia pasakos?
– Kokias pasakų rūšis žinai?

Ko mus moko pasaka?

Atidarykite mokymo programą 50 puslapyje
– Atlikime užduotis su tavimi. Pirmoji užduotis bus perskaityta
Skaitykite kartu:
MINTIS – MINTIS

Perskaitykite teisingai:
Minkštesnis

Atidžiai skaitykite:
JOJO - JOJO
- Kurioje žodžių dalyje yra pasikeitimas (priešdėlyje pagal, po)
- Perskaitykite pasakos pavadinimą.
– Kokia čia pasaka?
- Pagal pasakos pavadinimą nustatykite, kas bus aptariamas?

Tekste susidursite su nepažįstamais žodžiais, susipažinkime su jų reikšme:
Eržilas yra eržilas;
Kauraya - šviesus kaštonas, rausvos spalvos.
Kišeninis šernas - margomis dėmėmis padengtas kiaulės patinas;
Krosna – senos audimo staklės.
Artikuliacinė gimnastika – tai pratimai, skirti lavinti artikuliacijos organus (lūpas, liežuvį, apatinį žandikaulį), reikalingus taisyklingam garso tarimui.
Vaikai daro pratimus.

Išminčius nuo kvailio skiriasi tuo, kad mąsto iki galo.

Apie išmintį ir kvailumą.

Pasaka, pasaka, pasakos, eilėraščiai.

Gerumas, drąsa, dosnumas, sumanumas ir kt.

Priešdėlyje ant, po.
Septynerių metų dukra
Rusų tradicinė
– Apie merginas.

Norminis UUD: - suformuluoti pamokos temą;
Kognityvinis UUD:
- naršyti savo žinių sistemoje

Kognityvinis UUD:
- analizuoti, lyginti, daryti išvadas;
- palyginti, apibendrinti.
- pasirinkti efektyviausią problemos sprendimo būdą;
Komunikacinis UUD:
sukurti monologinį teiginį; dirbti porose.
Reguliavimo UUD:
išlaikyti mokymosi užduotį ir vykdyti kontrolę.

B) Pirminis skaitymas.

5.Mankštos minutė

6. To, kas išmokta, įtvirtinimas.

Tikslas: įtvirtinti įgytas naujas žinias.

9. Pamokos apibendrinimas.

10 refleksija

Vaikai dirba poromis, charakterizuodami pasakos herojus.
– Šiandien pamokoje mus aplankė keturi išmintingi klausimai. Klausykite, kurie iš jų: kas stipresnis ir greitesnis už viską pasaulyje? Kas yra riebesnis už bet ką kitą? Kas švelnesnio pasaulyje? Kas gražiausia?
– Kokį tikslą išsikelsime pagal šiuos klausimus?
Atsakymus į šiuos klausimus rasite pasakoje, kurią skaitysime šiandien.
Mes vaikštome ant kojų pirštų, o paskui ant kulnų. Čia patikrinome laikyseną. Ir jie sujungė pečių ašmenis.

Kokiam žanrui priskirti šią pasaką ir kodėl?

Kas yra pasakos herojai?

Kodėl pasaka pavadinta: Dukrai septyneri metai.
– Kodėl turtuolis nusprendė, kad jo vežimas naktį atsivedė kumeliuką? kumeliukas buvo po vežimu
Kodėl prasidėjo ginčas? Turtingieji norėjo pergudrauti vargšus, o vargšai norėjo įrodyti savo argumentus.

Kodėl broliai kreipėsi į viršininką? Turtingieji norėjo sumokėti, kad laimėtų ginčą
– Sakyk, kokį vaidmenį pasakoje atlieka karalius?
-Kiek mįslių karalius uždavė vargšui? (4)
- Kiek užduočių mergaitei sugalvojo karalius? (3)
– Kodėl karalius uždavė mįslių?
– Kaip vargšas brolis laimi priešininkus? (Padėjo dukra)
– Kas šioje pasakoje neįprasto? Pasakoje yra mįslių
- Kam? ar tau reikia mįslių pasakoje?

Ar pasakoje yra patarlių? „Išvengsi vienos nelaimės – bus primesta kita!
– Kokias dar patarles šia tema žinote?
– Kokia pagrindinė šios pasakos mintis?
Priešais jus ant stalų yra kortelės.
Jūsų užduotis: apibūdinti herojus.

Pamokos pradžioje uždaviau tau klausimus, prašau į juos atsakyti.

Kas yra stipresnis ir greitesnis už bet ką kitą?
Kas yra riebesnis už bet ką kitą?
Kas yra švelnesnis už viską?
Kas gražiausia?

Kokią išvadą padarysite patys?

Sužinokite atsakymus į šiuos klausimus.

Skaitant visą istoriją.

(Pasakoje nėra stebuklų, nėra kalbančių gyvūnų, joje vaidina tikri personažai – vadinasi, tai kasdienė pasaka.)

Vargšas, turtingas, krikštatėvis, dukra, karalius.
7 metų ji buvo pagrindinė veikėja.
Kumeliukas buvo po vežimu

Turtingieji norėjo pergudrauti vargšus, o vargšai norėjo įrodyti savo argumentus.

Turtingieji norėjo sumokėti, kad laimėtų ginčą
Lemiamas. Jis yra šalies vadovas.

4
Trys
- Patikrinkite, kokie jie protingi.
– padėjo dukra
- pasakoje yra mįslių.

Mįslių spėjimas padeda suprasti veikėjus.

Pinigai ne visada padės. Pagrindinė stiprybė yra jūsų protas. Turime stovėti už tiesą iki galo.

Mergina protinga, maloni, sąžininga, išmintinga.
Kuma: kvailas, piktas, gudrus.
Turtingas – gudrus, godus

Tu negali būti godus. Jūsų protas visada padės.

Kognityvinis:
mokėti suformuluoti išvadas.
Komunikacinis UUD:
vesti dialogą, išsakyti savo nuomonę, išklausyti partnerio nuomonę dialogo rėmuose.

Asmeninis: gebėjimas parodyti savo požiūrį į herojus, išreikšti savo emocijas.

Kognityvinis UUD:
- sisteminti, apibendrinti tai, kas buvo išmokta, daryti išvadas.
Komunikacinis UUD:
sukurti monologą
Reguliavimo UUD:
- adekvačiai suvokti vertinimą;
- koreliuoti pamokos tikslus su darbo rezultatu ir jo pasiekimo būdais;
- susieti savo veiklos tikslus ir rezultatus;
vykdyti savikontrolę;
- kartu su mokytoju ir klasės draugais įvertinti užsiėmimus pamokoje;
- išryškinti ir įsisąmoninti tai, kas jau išmokta ir ko dar reikia išmokti; įvertinti savo ir visos klasės veiklos rezultatus;

"Rusų liaudies pasaka apie kasdienį gyvenimą su mįslėmis" Dukrai septyneri metai " Pamokos tikslas: gilintis į kasdienių pasakų meninio pasaulio ypatumus, išmokti įžvelgti užslėptą jo prasmę.

Pamokos tikslai:

Edukacinis: Sužadinti domėjimąsi kasdienėmis pasakomis, žodine tautodaile.

Išmokykite vaikus įžvelgti paslėptą liaudies pasakos potekstę, jos išmintį.

Tobulinimas: Lavinti literatūrinio teksto analizės įgūdžius, vaizduotės mąstymą.

Lavinti mokinių kalbėjimo, raiškiojo skaitymo įgūdžius.

Įjunkite kūrybinę vaizduotęstudentai.

Išmokykite vaikus vesti dialogą su autoriumi

Švietimas:Pasididžiuoti savo liaudies kultūra, rūpintis savo gyvąja gimtąja kalba.

Per užsiėmimus

1. Apsisprendimas veiklai (org. Moment)

Literatūra yra nuostabi pamoka

Daug naudingų dalykų kiekvienoje eilutėje.

Ar tai pasaka, ar istorija

Tu juos moki – jie tave moko.

Kokį tikslą sau keliate literatūrinio skaitymo pamokoje?

( Išmokite kalbėtis su knyga

- Tobulinti skaitymo techniką

- Išmokite išreikšti savo požiūrį į tai, ką skaitote.

-Apibūdinkite kūrinių herojus ir suteikite jiems charakteristikas

- Išmok teisingai ir kompetentingai atsakyti į klausimus

- Išmokite dirbti su vadovėliu ir žodynais.)

Kaip norite pamatyti mūsų pamoką? (Įdomu, žaisminga, pasakiška, juokinga, nuostabi)

Tegul ši pamoka mums teikia bendravimo džiaugsmo ir

pripildys mūsų sielas nuostabių jausmų.

2. Žinių atnaujinimas.

Pasaulyje yra daug liūdnų ir juokingų pasakų

Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų

Tegul pasakų herojai

Duok mums šilumos

Tegul gerumas amžinai

Blogis laimi

Kaip manote, kas bus aptariama pamokoje? (- Apie pasaką)

Ką vadiname pasaka?(Pasaka yra meno kūrinys, kuriame yra fantastikos, stebuklingo, fantastinio elementų. Pasaka būtinai kažko išmoko.)

    Darbas su informacine literatūra.

    Namų darbų tikrinimas.

    Darbas su tekstu prieš skaitant.

    Darbas su iliustracijomis.

    Darbas su pasakos tekstu skaitant.

    Pasakos bruožų atskleidimas pokalbio forma šiais klausimais:

    Plano (schemos) sudarymas ant popieriaus lapų.

    Darbas sąsiuvinyje (nuo 17) Kartu su kaimynu atlikite užduotis sąsiuvinyje. (Darbo pabaigoje abipusis patikrinimas grupėje)

    Grupinis kūrybinis tiriamasis darbas mažose grupėse.Tikslas: parengti kūdikio knygelę

Naudokite žodyną-nuorodą. Paskaitykite, koks kūrinys vadinamas pasaka.

Nuo ko pradėti dirbti su žodynu? (Iš abėcėlinės žodžių rodyklės c. 139.

- Pasaka yra literatūros kūrinys, kuriame visada vyksta gėrio ir blogio kova, sąžiningumas, gėris visada laimi.)

Kokia yra pagrindinė pasakų tema? (- Kova su gėriu su blogiu)

Kokios čia pasakos?(aut., liaudies), (magija, buitis, apie gyvūnus)

Ką tu žinai apie pasakas?

gyvūnų pasakos?

kasdienines pasakas?

Pabandykite suformuluoti mūsų pamokos temą.

Teisingai, pamokos tema „Rusų liaudies pasaka su mįslėmis“ Septynerių metų dukra“

Kokį išmintingą patarimą žmogui gali duoti pasaka?(Pasaka padeda atsakyti į svarbiausius klausimus, moko žmogų būti geru, tikėti savimi)

Kokią pasaką skaitėte namuose? Pasaka „Apie tinginius ir spinduliuojančius“

Kas yra šios pasakos herojai?Senis, senutė, dvi dukros Tinginys ir Švytintis, Žalias senis

Dabar patikrinsime savo namų darbus. Norėdami tai padaryti, suskirstysime į 2 grupes. 1 grupė dirba kompiuteriu ir atlieka testą pagal anksčiau skaitytas pasakas, o 2 grupė skaito pasaką pagal vaidmenis. Tada mes keičiamės.

3. Namų darbų patikrinimo apibendrinimas.

Jie susidorojo su išbandymu...

Kuris klausimas jums pasirodė painus?

Galima pastebėti emocinį skaitymą...

3. Bendras žinių atradimas.

Šiandien pamokoje skaitysime ne eilinę pasaką, o pasaką su mįslėmis ir kviečiu per pamoką atsakyti į klausimą:

Kodėl pasakose reikalingos mįslės? (užrašykite klausimą ant lentos) Pamokos tikslas

Norėdami tai padaryti, turite įsigilinti į kasdienių pasakų meninio pasaulio ypatumus ir išmokti įžvelgti paslėptą jo prasmę – toks bus mūsų pamokos tikslas.

O tokio kūrinio pavyzdys būtų pasaka „Dukra – septyneri metai“.

2. Darbas su tekstu prieš skaitant.

Atidarykite mokymo programą 38 puslapyje

Kas pavaizduota paveikslėlyje?

Kaip manote, apie ką bus istorija?

Ką veikia herojus?

Kokia jo veido išraiška?

Ar iš iliustracijos galima nustatyti kūrinio žanrą?

· Darbas su pavadinimu.

Perskaitykite pavadinimą. Ar galite nustatyti, kas bus mūsų pasakos herojai?

Atkreipkite dėmesį į pagrindinius žodžius lentoje:

Du broliai: vargšas ir turtingas

Krepšelis

Kumeliukas

Ginčas

caras

Kuma

Išmintinga septynerių metų dukra

Ką jums sako šie pagrindiniai žodžiai?

Išgirskite, kaip profesionalus aktorius skaito šį kūrinį.Patikrinkime savo prielaidas.Atkreipkite dėmesį, kaip aktorius savo balsu kuria pagrindinių pasakos veikėjų įvaizdžius,perteikti veikėjo charakterį.

Ar tau patiko pasaka?

1) Kur vyksta pasaka: realiame pasaulyje ar fantastiškame?

2) Kokiam tipui priskiriame šią pasaką ir kodėl? (Pasakoje nėra stebuklų, nėra kalbančių gyvūnų, joje vaidina tikri personažai – vadinasi, tai kasdienė pasaka.)

3) Kas yra pasakos herojai?

4) Kokius neįprastus veiksmus atlieka herojai?Mano dukra jojo ant kiškio

5) Kas yra šios pasakos fantastikos pagrindas?Kasdienės pasakos fikcija yra ta, kad veikėjai atsiduria neįtikėtinose situacijose ir atlieka neįprastus, juokingus poelgius, jų neigiamos savybės yra labai perdėtos.

5. Žinių pritaikymas.

Lėtas mąstantis kartojimasnepriklausomasskaitymas

Pabandykite tekste įžvelgti autorių teisių problemas

Tai klausimai, į kuriuos atsakymai yra tekste, bet numanoma, paslėpta forma:

Kodėl turtuolis nusprendė, kad jo vežimas naktį atsivedė kumeliuką?kumeliukas buvo po vežimu

Atspėk kodėl?

Kodėl prasidėjo ginčas?Turtingieji norėjo pergudrauti vargšus, o vargšai norėjo įrodyti savo argumentus.

Kodėl broliai kreipėsi į viršininką?Turtingieji norėjo sumokėti, kad laimėtų ginčą

Ar galima paaiškinti, kad...?Turtingas, gudrus ir godus

Kodėl karalius uždavė mįslių?Patikrinkite, koks protingas

Ar teisingai krikštatėvis atspėjo keturias karaliaus mįsles? Nr

Kodėl? Ji buvo kvaila, pikta, gudri

Kaip vargšas brolis nugali savo priešininkus? Dukra padėjo

Ar jis turi magiškų pagalbininkų? Nr

Kokia buvo mergina? Protingas, malonus, sąžiningas

Kuo ši pasaka neįprasta?Pasakoje yra mįslių

Skaityk mįsles...

Kam? ar tau reikia mįslių pasakoje?(Mįslės įminimas padeda suprasti herojus. Vadovėlis p. 35)

Kas iš to seka?Būtinas pasikliauti savo jėgomis ir protu.

Kokia žmogaus yda pasakoje išjuokiama?Godumas , kvailumas

Pastebėjimai apie pasakos kalbą.

Kokius pasakiškos kalbos bruožus įžvelgėte?

1) Tekste raskite stabilių žodžių junginių, būdingų bendrinei kalbai.Šilko siūlas, karčios ašaros, karališkoji didybė.

2) Raskite vietose geri žodžiai.Kumelė, tėvas, geldelės, šakelė, vežimėlis, krikštatėvis, šalia, skambutis, suverenas, šernas, posūkiai, krosna, putpelės, rūmai, spąstai.

3) Ar pasakoje yra patarlių?„Išvengsi vienos nelaimės – bus primesta kita!

6.Mankštos minutė – Prieš tave – knygų – pasakų paroda. Kai kuriuos perskaitėte, o kitus galite perskaityti. Tegul kiekvienas sugalvoja ir išsirenka savo mėgstamą pasaką, vėliau galėsite apsikeisti knygomis su draugais.

Kaip manote, kokias dalis galima išskirti šioje pasakoje?

Dar kartą perskaitykite istoriją.

Užrašykime pasaką naudodamiesi „pakaitiniais“, kurie padės sudaryti teksto planą:

B - brolis

Ts – karalius

K - krikštatėvis

D - dukra

Ką sako pirmoji dalis? Kaip pavadintumėte šią dalį?

Kokių užuominų sugalvojo krikštatėvis? Kaip manote, koks bus šios dalies pavadinimas?

Kaip dukra atspėjo septynmetį ir kokias užduotis jai sugalvojo karalius? Pavadinkite šią dalį.

Kaip baigiasi pasaka? Koks bus šios dalies pavadinimas?

Tyrimo užduotys

1. grupė – apibrėžkite kūrinio žanrą, temą ir pavadinimą(Pasakos pavadinimo viršelis, rusų liaudies pasaka)

2.grupė – sudaryti ir užrašyti pasakos planą(Pasakos planas)

3. grupė - Iliustracijos pasakai(vaikų kūryba)

4.grupė -Raskite tekste bendrus žodžiusužsirašykite ir paaiškinkite juos(sunkūs žodžiai)

5. grupė - raskite ir įrašykite mįsles pasakoje(Mįslės pasakoje)

6.atspindys: skirtingų spalvų obuoliai su vaikų vardais

7. Refleksijos stadija.

Daugelyje pasakų yra obelis su dideliais obuoliais. Taigi mūsų pamokoje užaugo tokia obelis. (knygos puslapis)

Bet ji kažkaip liūdna, ant jos nėra obuolių. Atgaivinkime tai.

Kiekviename yra 3 obuoliai (raudoni, geltoni, žali)

Jei manote, kad pamoka jums buvo įdomi, parodėte save, gerai padirbėjote, supratote pasakos ypatumus – pritvirtinkite raudoną obuolį.

Jei ne viskas iki šiol pavyko. Yra problemų, kažkas neveikia - geltona.

Jei tau buvo sunku, sunkumų yra – žalia, reikia šiek tiek subręsti. Parašykite savo vardą, priklijuokite jį ant knygos.

8. Pamokos rezultatų apibendrinimas.

Su kokia pasaka susipažinai?Susipažinome su kasdienine rusų liaudies pasaka „Dukra-septyneri metai“

Kas tokio neįprasto šioje pasakoje?Šioje pasakoje yra mįslių

Kodėl pasakose reikalingos mįslės?Mįslių spėjimas padeda suprasti veikėjus.

Ko išmokote per pamoką?- Išmoko naujų žodžių, išmoko sudaryti planą,

- Išmoko bendrauti tarpusavyje

Kokia buvo užduotis mūsų pamokoje?Suvokti kasdienių pasakų ypatumus ir išmokti įžvelgti užslėptą jos prasmę.

Koks buitinės pasakos ypatumas?Buityje Pasakose herojai yra tikri žmonės – vargšai, vargšai, turtingi pirkliai. Pasaka, jos siužetas, pagrindinių veikėjų veiksmai įtikina mus, skaitytojus, tikėtis savo jėgų ir proto.

Kokia pagrindinė šios pasakos mintis?Tai pamokanti pasaka.Tiesa, jei neslėpsi, išaiškės. Pasakos pradžia atitinka nesąžiningą reikalų būklę, o pabaiga šią neteisybę sunaikina. Tai yra tvirto žmonių pasitikėjimo tiesos triumfu išraiška.

9.Namų darbų informacinis etapas.

Pasirinkite ir užsirašykite bet kurią užduotį, kurią galite pasirinkti:

1. ParinktisPasakos perpasakojimas pagal planą.

2. ParinktisPapildomas pasakų su mįslėmis skaitymas. (Pristatykite knygas iš mokyklos bibliotekos)

3. ParinktisIšraiškingas pasakos „Septynerių metų dukra“ skaitymas

Ι. Žinių atnaujinimas

* Pažymėkite mokinius, kurie teisingai atsakė į mokytojo klausimus.

ΙΙ. Dalijimasis žiniomis

Darbas vadovėlyje

* Pažymėkite mokinius, kurie gerai skaitė ir atsakė į klausimus.

ΙΙΙ. Naujų žinių pritaikymas.

Darbas sąsiuvinyje

* Sąsiuvinyje pažymėkite teisingai užduotis atlikusius mokinius.

* Pažymėkite mokinius, kurie teisingai nupiešė istorijos metmenis.

Rusų liaudies pasaka „Septynerių metų dukra“

Žanras: liaudies pasaka apie kasdienybę

Pagrindiniai pasakos „Dukra-septynmetė“ veikėjai ir jų charakteristikos

  1. Turtingas brolis, godus ir kvailas
  2. Vargšas brolis, jis irgi nelabai protingas.
  3. Karalius, linksmas, išmintingas, gudrus
  4. Septynerių metų dukra. Protinga ir graži, ji viską žino ir gali.
Pasakos „Septynerių metų dukra“ atpasakojimo planas
  1. Kumeliukas ir vežimėlis
  2. Broliai ginčijosi
  3. Karaliaus mįslės
  4. Kumos atsakymai
  5. Septynerių metų plano atsakymai
  6. Šilko siūlas ir šakelė
  7. Kiaušiniai ir soros
  8. Tinklas, kiškis ir putpelės
  9. Teisingas sprendimas
Trumpiausias pasakos „Septynerių metų dukra“ turinys skaitytojo dienoraščiui 6 sakiniais
  1. Vargšo kumelė po turtuolio vežimu atsivedė kumeliuką
  2. Turtuolis reikalauja duoti jam kumeliuką, ginčas pasiekia karalių
  3. Karalius užduoda keturias mįsles
  4. Turtuoliui neteisingai pasako krikštatėvis, vargšui atsakymus pateikia jo septynerių metų dukra
  5. Karalius užduoda tris mįsles savo septynmetei dukrai
  6. Karalius apdovanoja kumeliuką vargšui broliui.
Pagrindinė pasakos „Septynerių metų dukra“ idėja
Žmonių protas ir sumanumas brangesni už bet kokį turtą

Ko moko septynerių metų dukters pasaka
Ji moko nenuvesti reikalo iki absurdo, moko teisingai atsakyti į kvailus klausimus, moko būti protingam ir išradingam. Moko nebūti gobšiems, moko, kad skurdas nėra yda. Moko viską pasiekti protu.

Pasakos „Septynerių metų dukra“ apžvalga
Man patiko ši istorija apie protingą merginą, kuri lengvai atsakė į visus sunkiausius ir gudriausius klausimus. Vaikas pamatė turtingo brolio pretenzijų absurdiškumą ir juokėsi iš jų, o iš teisėjų-žonglierių, kaip įmanydamas. Man labai patiko vikri mergina ir jos turtinga vaizduotė.

Patarlės pasakai „Dukra septynmetė“
Koks klausimas, toks ir atsakymas.
Godumas atima paskutinį protą.
Teismas yra kreivas, jei teisėjas meluoja.
O už besisukančio rato reikia išminties.
Iš smėlio rykštės neišpinsi.

Perskaitykite santrauką, trumpą pasakos „Dukra-septyneri metai“ atpasakojimą
Kažkaip keliavo du broliai, turtingas ir vargšas. O naktį kumelė atsivedė vargšą brolį, paimk kumeliuką ir pasislėpk po turtingojo vežimu.
Turtingas ir sako, sako, mano vežimas atsivedė, tada mano kumeliukas. Vargšas ginčijasi, vežimas negali pagimdyti, tai mano kolkas. Broliai ginčijosi, ginčijosi, rikiavosi teismuose, jų ginčas pasiekė ir patį karalių. o karalius uždavė broliams keturias mįsles: kas pasaulyje stipresnis ir greitesnis, minkštesnis, riebesnis ir mielesnis.
Turtingieji nuėjo pas sumanųjį krikštatėvį. Ji išmokė jį: Stipriausia iš visų yra mano kumelė, kuri pasivys kiškį, riebesnis yra šernas, švelnesnis pūkinė striukė, o mieliausia iš visų anūkės Ivanuškos.
Vargšas grįžta namo su ašaromis, o jo septynmetė dukra moko: Stipriausias ir greičiausias iš visų yra vėjas, riebiausia iš visų žemė, švelniausia iš visų žmogaus ranka ir mieliausia iš visų. yra miegas.
Broliai grįžo pas karalių, praneša atsakymus. Karalius nustebo atsakymais, sužinojo, kad vargšė septynmetė dukra padeda, ir davė jai užduotį iš šilko siūlų pasiūti raštuotą rankšluostį.
O dukra duoda tėvui šakelę iš šluotos ir sako prašyti šeimininko karaliaus, kad iš šakelės surastų krosną (staklą), kad būtų ant ko prisiūti rankšluosčius.
Caras dar labiau nustebo, duoda kiaušinius ir reikalauja iki ryto išperinti pusantro šimto vištų.
Mergina iškepė kiaušinius, slėpė juos pietums ir vakarienei, o tėvą siunčia pas karalių, prašo vienadienių sorų vištoms, kurios pasėjamos, supresuojamos ir iškuliamos per vieną dieną.
Karalius tai išgirdo ir sugalvojo paskutinę užduotį. Tegul, sako, tavo dukra rytoj į rūmus ateina nei nuoga ir neapsirengusi, nei pėstute, nei ant žirgo, nei su dovana, nei be dovanos.
Vargšas buvo visiškai nuliūdęs, kur vaikas gali nuspręsti! O dukra prašo jį iš kiškių medžiotojų, ir paimti putpeles.
Kitą rytą septynmetis užsideda tinklą, atsisėda ant kiškio, paima putpelę ir eina į rūmus. Jis ištiesia karaliui putpelę – štai tavo dovana. Karalius tik paėmė, o putpelės nuskrido.
Karalius patvirtino sprendimą, klausia, kuo maitinasi dukra ir tėvas. Gudri mergina atsako, kad tėtis gaudo žuvį sausoje pakrantėje, spąstų nestato, bet ji neša žuvį į apačią ir kepa ausį.
Karalius klausia, kaip žuvis gali gyventi sausame krante, o jo dukra atsako, kad kaip vežimas gali pagimdyti kumeliuką.
Karalius nusijuokė, atidavė kumeliuką vargšui broliui, o mergaitei užaugus ją vedė.

Piešiniai ir iliustracijos pasakai „Septynerių metų dukra“

Literatūrinis žaidimas 3 klasės mokiniams „Rusų liaudies pasakų keliais“

Ryabichenko Nadežda Vladimirovna, Volgogrado srities Kikvidzenskio rajono Maskvos valstybinės švietimo įstaigos „Mikhailovskaya OSH“ pradinių klasių mokytoja
Trumpas aprašymas:Šis žaidimas skirtas vesti literatūrinio skaitymo pamokas ar popamokinę veiklą su 3 klasės mokiniais.
Tikslas:žinių apie tyrinėtas rusų liaudies pasakas įtvirtinimas ir apibendrinimas.
Užduotys:
- įtvirtinti vaikų žinias pagal perskaitytas pasakas;
- ugdyti pažintinę ir kūrybinę veiklą, išradingumą, smalsumą, pasaulėžiūrą, loginį mąstymą, atmintį;
- ugdyti susidomėjimą skaitymu.
Darbas su pristatymu:
Pirmoje pristatymo skaidrėje yra šlifavimo žodis. Vaikai randa žodį, spustelėjus žodyje esančias raides, keičiasi figūrų spalva. Paspaudę paskutinę raidę, pereinate prie skaidrės su pasaka. Atlikus visas pasakai skirtas užduotis, reikia pereiti prie skaidrės su fileword paspaudus valdymo mygtuką „fileword“. Perėjimas į kitą skaidrę su užduotimi atliekamas valdymo mygtuku „kita skaidrė“.
Dirbdami su pristatymo skaidrėmis atkreipkite dėmesį į Skaidrių užrašai kuriuose yra užuominų.

Žaidimo eiga:

Mokytojo įžanginė kalba.
Vaikinai, šiandien mes leisimės į įdomią kelionę į pasakų šalį. O kokiose pasakose lankysitės šiandien, sužinosite išspręsdami failo žodį. Jame yra pasakų herojai. Raskite šiuos herojus ir atspėkite, iš kurių pasakų jie yra. (vaikinai failo žodyje suranda pasakų herojus, atspėja pasaką ir leidžiasi į kelionę).

Žaidimo metu išsiaiškinsime, kuris iš jūsų yra geriausias mūsų tyrinėtų rusų liaudies pasakų žinovas.
Lauko žodis.


Atsakymo žodžiai:Švytintis, septynmetis, miško senelis.


Pasakos:„Apie tinginį ir spinduliuojantį“, „Dukra-septynmetė“, „Brangiausia“.

Rusų liaudies pasaka „Brangiausia“


1. Mini viktorina:

Kokį darbą senolis dirbo su senute? (Senis pynė krepšius iš gluosnio šakelių, senutė – linus.)
– Kokiu tikslu senis ėjo į mišką? (Jis nuėjo į mišką nupjauti medžio ir pagaminti naują verpimo ratą senolei ir rankeną peiliui.)
– Ko Miško senelis prašė senolio? (Jis prašė senuko nepjauti medžių, nes visi medžiai gyvi ir nori gyventi.)
– Kodėl senis ir senutė ilgai negalvojo, ko paklausti Miško senelio? (Jie turėjo viską, ko reikėjo, o ko neturėjo, visada galėjo užsidirbti savo darbu.)
2. Atitiktis.
Teisingai sujunkite pirmos ir antros stulpelių žodžius ir prisiminkite, koks buvo Miško senelis.


Atsakymas:
Miško senelis buvo apsirengęs gauruotomis šakomis, plaukuose – eglės kankorėžiai, barzdoje – kankorėžiai, žemėn kabėjo pilki ūsai, akys degė žalia šviesa.
3. Raskite papildomą paveikslėlį.
Prisiminkite, ko senolis pasiūlė paklausti miško senelio, ir susiraskite papildomą paveikslėlį:


(pinigai, karvių ir avių banda, vištos, verpimo ratas ir peilis)

Rusų liaudies pasaka „Apie tinginius ir spinduliuojančius“


1. Pažink herojų.
– Šis herojus gyveno šulinio dugne. Veidas, akys, barzda ir jis buvo vienodos spalvos. (Žalias senis)
– Kaip vadinosi pasakos herojė, kuri nesėdėjo be darbo, visada dirbo ir bet kokį darbą atliko stropiai. (Spinduliuojantis)
- Kuris iš pasakos herojų ištarė tokius žodžius: „Norėčiau, kad galėtume ilgai gyventi su tokia meiluže ir džiaugtis! Rūpestinga, meili!" (ožkos)
– Kuris iš pasakos herojų ištarė tokius žodžius: „Greitai padovanok man dovaną! Aš skubu namo“. (tinginys)
2. Dovanos iš dėžutės.


Vykdydami šią užduotį, turite nustatyti, ką Žaliasis senis padovanojo vyresniajai seseriai, o ką jaunesnei, o koks daiktas yra nereikalingas.
Dovanos: anglis; sielos šildytuvas brokatas, apipjaustytas sabalais; piniginė su auksu; satininis sarafanas; krūtinė su sidabru; batai su sidabrinėmis sagtimis; pelenai; perlas.
Vyresnysis: sielos šildytuvas brokatas, apipjaustytas sabalais; satininis sarafanas; batai su sidabrinėmis sagtimis; perlas; piniginė su auksu.
Jaunesni: anglys, pelenai.
Papildoma prekė: krūtinė su sidabru.

Rusų liaudies pasaka „Septynerių metų dukra“


1. Kieno atsakymas?
Kokius atsakymus į mįslę pateikė pasakos herojė? Prijunkite teisingai.


Atsakymai:


2. Kas tada?
Atkurkite karaliaus užduočių, kurias atliko septynerių metų dukra, seką.
Pasirodyti karaliui nei pėsčiomis, nei ant žirgo, nei nuogas, nei apsirengęs, nei su dovana, nei be dovanos; pynimo rankšluostį iš siūlų; išvesk viščiukus iki rytojaus.
Atsakymas: pynimo rankšluostį iš siūlų; iki rytojaus išneškite viščiukus; ateik pas karalių nei pėsčiomis, nei ant žirgo, nei nuogas, nei apsirengęs, nei su dovana, nei be dovanos.
3. Kas yra dėmesingas?
Perskaitykite gyvūnų vardus ir nustatykite, kurie gyvūnai pasakoje nepaminėti:
Lapė, kiškis, kumelė, putpelės, lokys, kumeliukas, šernas, ančiukai, vištos.
Atsakymas: lapė, lokys, ančiukai.
Apibendrinant žaidimą.

Pristatymas tema: Literatūrinis žaidimas „Prie rusų liaudies pasakų kelių“