Ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raidos pamokos santrauka: „Pavasario pasaka. Pamokos apie kalbos ugdymą „Kelionė į pasaką“ vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams santrauka

Ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raidos pamokos santrauka: „Pavasario pasaka. Pamokos apie kalbos ugdymą „Kelionė į pasaką“ vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams santrauka

Tikslas: lavinti vaizduotę ir asociacijas naudojant įvairiaspalvius apskritimus; išmokite taisyklingai reikšti savo mintis ir kurti sakinius; ugdyti vaikų kūrybiškumą sugalvoti pasakos siužetą. Ugdyti dėmesingumą, malonų požiūrį į silpnuosius.

Preliminarus darbas: pasakų „Teremok“, „Zajuškinos trobelė“ skaitymas; svarstymas apie iliustracijas pasakoms; transformacijos žaidimai („Tapk zuikučiu“ ir kt.).

Medžiaga: karstas, įvairių spalvų apskritimai, žali trikampiai, flanegrafas, spalvoti pieštukai.

Pamokos eiga.

1. Pramogos situacijos sukūrimas: dėžutės su pasaka dingimas.

2. Paieška. (Dėžutė randama ant aukštos spintelės). Kaip jį gauti? (laiptai, kėdė, paklauskite ko nors ...).

3. Dėžutę prašoma atidaryti stebuklingų žodžių pagalba (stebuklingus žodžius sugalvoja patys vaikai).

4. Iš dėžutės išimamos geometrinės figūros (įvairių spalvų apskritimai ir žali trikampiai). Ką galima pastatyti iš trikampių? (Kalėdų eglutės). Pasirodo, miškas. Kas gali gyventi miške? (vaikų atsakymai).

5. Vaikinai, sukurkime pasaką naudodami spalvotus apskritimus.

Miške gyveno mažas (rodo baltą apskritimą) - sniego gniūžtė, bandelė, zuikis. Metų laiko nustatymas, jei zuikis tapo pasakos herojumi.

Vieną dieną jis išėjo pasivaikščioti. Kiškutis linksmai šokinėjo, grožėjosi mišku. Staiga iš už medžio jo pasitikti išlindo didelis ir baisus... (rodo pilką apskritimą) - gal pelė ar... Koks ten vilkas? (pilka, didelė, pikta)

Tai buvo vilkas. Kiškutis puolė nuo jo bėgti, o tada iš už kito medžio (oranžinio apskritimo) išbėgo voveraitė, šuo, katė, voveraitė... Ko bijo zuikis miške? (lapės)

Zuikis išsigando, neturėjo kur bėgti, iš vienos pusės vilkas, iš kitos - lapė. Ką turėtų daryti zuikis? (šauktis pagalbos, pasislėpti, pabėgti, aukštai šokti).

Kiškutis pradėjo verkti, o lapė ir vilkas ginčijosi, kam atiteks zuikis. Jie sukėlė tiek triukšmo, kad pabudo (rudas ratas) – elnias, lokys. Meškiukas (elnias) buvo didelis, stiprus ir malonus. Jam zuikio gaila. Ir ką jis padarė? (išvariau vilką ir lapę, paprašiau, kad zuikio neįžeistų, nuvežiau zuikį į kitą mišką, pakviečiau į svečius).

Pasirodo, miške yra gyvūnų, kurie stoja už mažylius (galite naudoti geltonus apskritimus - saulę, zuikio draugą; mėlyną apskritimą - debesėlį, varpelį ir pan.)

Ar sukūrėme gerą pasaką? kas tau labiausiai patinka?

Ar gerai ar blogai, kad zuikis būtų mažas?

6. Žaidimas „Gerai – blogai“ (gerai: lengva pasislėpti, gali pasiimti, greitai bėga; blogai: visų bijo, miške jo nematyti)

Kas nutiktų, jei zuikis pasakoje taptų didelis? (visi jo bijotų, jis niekieno nebijotų, pats nuvarytų vilką ir lapę)

Ką patartumėte zuikiui, kad jis išaugtų? (valgykite daug morkų, vitaminų, sportuokite, stovėkite lyjant, valgykite daug žolelių, būkite užburti burtų lazdele)

7. Žaidimas „Nupiešk stebuklingą mišką“, kuriame zuikis neįžeis.

Fizinė minutė.

„Vienas, du, trys, pavaizduoti“

Kaip vaikšto voveraitė, kaip šokinėja zuikis, kaip bėga vilkas, kaip vaikšto meška.

Programinės įrangos turinys:

Atskleisti grupės vaikų kalbos išsivystymo lygį; pataisyti:

Gebėjimas vartoti apibendrinančius žodžius kalboje: transportas, indai, baldai ir kt .;

Vartoti kreipimosi žodžius, sveikinimus;

Iš klausos nustatyti muzikos instrumentų garsus;

Būdvardžius formuokite iš daiktavardžių, pavyzdžiui, obuolys - obuolys;

Pagal paveikslą sudaryti apysaką, atsakant į mokytojo klausimus;

Raiškiai pasakyk poeziją;

Kalbos procese suaktyvinti daiktavardžių su priesagomis - point, - echk, - ichk, - enk, būdvardžių, veiksmažodžių vartojimą.

Lavinti kalbinį kvėpavimą, dėmesį, kalbą, mąstymą, regimąją ir klausomąją atmintį, orientaciją erdvėje, gebėjimą deklamuoti trumpus eilėraščius.

Ugdykite norą padėti kitiems, būti mandagiems.

Palaikykite teigiamą atmosferą vaikų komandoje.

Įranga: figūrėlės: senelis, moteris, namas, žaislai: bandelė, varna, bitė; didaktinio žaidimo „Kokios sultys?“ iliustracijos. muzikos garso įrašymas. instrumentai, magnetinė lenta, magnetiniai elementai pasakai: medis, saulė, debesys, gėlės, lapai, paukščiai.

Parengiamieji darbai: eilėraščių išmokimas mintinai; istorijų pasakojimas; iliustracijų svarstymas temomis „Drabužiai“, „Gyvūnai“, „Gėlės“, „Vabzdžiai“, „Transportas“, „Baldai“, „Paukščiai“, „Medžiai“, „Žaislai“; Muzikos instrumentų garso klausymasis; piešti ir peržiūrėti paveikslėlį.

Meno žodis: eilėraščiai apie saulę, debesis, varną, pasaka apie pavasarį.

Pamokos su ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikais eiga:

... Laiko organizavimas.

Mokytoja įneša lėlę Vesną ir padeklamuoja eilėraštį.

Pavasaris vaikščiojo mėlyna skarele.

Ji dovanos krūtinėje nešė Spring-raudoną.

Ėriukams – žolė

Gusyam - vanduo,

Ančiukams - ančiukas,

O vaikams – pasaka.

Vaikinai, šiandien pas mus atėjo pavasaris, o kartu su juo ir svečiai. Sakykim labas rytas visiems!

II. Motyvacija.

Vaikai, pavasaris jums sukūrė pasaką ir nupiešė ją paveikslėlyje, bet stiprus vėjas išsklaidė pasakos elementus. Nuotraukoje liko tik medis. Pavasaris labai nusiminęs, nes dabar ji negalės tau pasakoti pasakos. Vaikai, padėkime Pavasariui sukurti naują pasaką ?!

III. Pagrindinė dalis.

Tačiau tam turime šiek tiek pakeliauti ir atlikti kai kurias užduotis. Tam mums padės pavasaris ir pasakų herojai.

Eisime keliauti

Ieškokite pavasario pasakos.

O, vaikai! Matai – kažkokia trobelė. Įdomu, kas jame gyvena? (senelis, moteris).

Senelis ir moteris turėjo bėdų, pamiršo savo daiktų pavadinimą. Ar galime padėti jiems prisiminti?

Didaktinis žaidimas „Paskambink vienu žodžiu“

Senelis ir močiutė yra labai dėkingi jums už pagalbą ir dovanoja jums ryškią saulę. Pasiimsime su savimi, pravers mūsų pasakai. Vaikai, ar žinote eilėraščius apie saulę? Pasakyk mums!

Saulė danguje

Pakyla pirmiausia.

Eina miegoti vėlai

Kaip nepavargsta?

Aš negalėjau to padaryti -

Šiuo keliu

Per vieną dieną

Praleisk dangų!

Auklėtojas. Vaikai, aš kažką mačiau.

Atspėk mįslę:

Ji didelė, pūkuota

Plaukia danguje

Lietus pliaupia. Kas tai? (Debesis)

Kolya, papasakok man apie lietų.

Šalia saulės danguje

Plaukia mėlynas debesis.

Ir man ir tau

Mėlynas lietus pliaupia.

Mūsų debesis labai mėgsta pasakas. Ji turi iliustracijas pasakoms. Bet jie susimaišė. Padėkime jai susitvarkyti pasakose.

Didaktinis žaidimas „Išmok pasaką“

Už jūsų pagalbą debesis suteikia jums savo debesuotas seseris. Pasiimkime juos su savimi.

Ieškokite pavasario pasakos.

Ar girdi kažkokį keistą garsą? Kas tai? (bitė)

Žiūrėk, tai bitė. Bet kažkodėl ji liūdna. Paklausk jos: „Bitė, kas atsitiko? Kodėl tu liūdnas?"

Bitė sako radusi kažkokį daiktą ir nežino, kas tai yra. Ar žinote, kas tai yra, vaikai?

Taip, tai yra vamzdis, tai yra muzikos instrumentas. Mūsų Danilas žino gerą eilėraštį apie pypkę.

Švilpuko švilpukas

Pati gaminau.

Imituoja vamzdį

Bitė nežino, kaip skamba pypkė. Ar žinote, vaikinai? Dabar mes tai patikrinsime.

Didaktinis žaidimas „Kaip tai skamba? (muzika į.) “

Puiku vaikinai! Jūs viską atspėjote teisingai. O dabar bitė kviečia šokti pagal melodiją.

Fizinis lavinimas.

Mokytoja ir vaikai atlieka šokio judesius pagal muziką.

Už nuostabų šokį bitė nori padovanoti tokių gražių gėlių.

Ir mes atsisveikindami pasakysime bitei eilėraštį.

Nuo gėlės iki gėlės

Bitė skrenda.

Ruošia medų,

Visada linksmas.

Auklėtojas.

Pažiūrėkite, vaikai, kas mums perdavė? (Imbierinis žmogelis)

Meduolis labai mėgsta gerti sultis. Ar jūs, vaikai, mėgstate sultis? Ar juose daug dalykų? (Vitaminai)

Papasakokime, kas yra sultys!

Didaktinis žaidimas "Kas yra sultys?"

Puiku vaikinai! Kolobok turi mums dovaną – lankstinukus. Paimkime juos į savo pasaką.

Ir vėl keliaukime,

Ieškok pavasarinės pasakos!

Vaikai, matote medį su lizdu. Ar žinote, koks paukštis ten gyvena? (Varna).

Tema, pasakykite eilėraštį apie varną.

O varna juoda, juoda

Nors ir garsiai, bet ir judriai

Skrenda į juodus vamzdžius,

Nušluoja juodus suodžius.

Varna labai apsidžiaugė, kad pas ją atėjai. Ji nori su tavimi pažaisti įdomų žaidimą.

Didaktinis žaidimas „Pasakyk maloniai“

Vaikai, jūs puikūs, labai gerai atsakėte. Mūsų varna turi daug paukščių draugų. Prisiminkime, kokius paukščius pažįstate.

Vaikai vadina paukščius.

Varna nori, kad šie paukščiai taptų mūsų draugais. Paimkime juos į savo pasaką!

Vaikai, man atrodo, kad mes jau surinkome visus pasakos elementus. Pažiūrėkime, ką turime.

Didaktinis žaidimas „Vienas – daug“

Dabar atsisėskite patogiai, kursime pasaką.

Surinktus elementus mokytojas dėlioja ant magnetinės lentos ir pasakoja pasaką. Vaikai baigia sakinius, atsako į klausimus apie turinį.

Vieną rytą danguje pabudo maža... (saulė).

Apsidairė ir pasidarė liūdna – medis stovi be lapų, gėlės nežydi. Staiga pasirodė debesys. Vienas debesis uždengė saulę ir nuslinko virš žemės... (lietus).

Kokie ten buvo lietaus lašai? (Mažas, mėlynas).

Kaip varva lietus? (Lašelis-lašelis).

Lietus baigėsi ir pražydo proskynoje ... (gėlės).

Kokios spalvos gėlės? (Gėlės raudonos).

Gėlės žydėjo ant medžio ir augo ... (lapai).

Kokios spalvos lapai? (Žalias).

Atsirado daug paukščių. Krūktelėjo varna. Kur varna? (Po medžiu).

Čiupkite žvirbliai. Kur sėdi žvirblis? (Ant medžio)

Balandis kuždėjo. Kur vaikšto balandis? (Šalia gėlės)

Šarka čiulbėjo. Ką veikia šarka? (Skrenda danguje)

Taigi, tai pasirodė tikra pavasario pasaka.

Daša, papasakok eilėraštį apie pavasarį.

Eilėraštis apie pavasarį

Pavasaris, pavasaris.

Srautai teka

Pavasaris, pavasaris.

Rooks skraido

Pavasaris, pavasaris.

Gėlės žydi

Atėjo pavasaris.

Kaip mes džiaugiamės!

I V. Santrauka.

Vaikai, ar jums patiko mūsų pasaka? Pavasariui taip pat labai patiko mūsų kelionė ir už jūsų pagalbą ji nori jus pavaišinti skaniomis sultimis.

Pamoka apie pasakas darželyje vidurinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje


emocinio požiūrio į pasakas formavimas.
Užduotys:
* mokyti atpažinti pasakas pagal užduotis, patikslinti ir turtinti vaikų žinias apie pasakas.
* lavinti kalbą, vaizduotę, fantaziją, mąstymą, gebėjimą veikti kartu.
* ugdyti domėjimąsi pasakomis.
Metodai:žaismingas, žodinis ir logiškas, nepriklausomas.
Medžiaga: vokai su užduotimis, vokas su burtininko laišku, kamuoliukas, burtų lazdelė, atvirutės, vaizduojančios pasakos herojus, atvirutės su mįslėmis, raudona strėlė, raktų kortelės, auksinis kiaušinis ir šluota, garso įrašas daina „Darželis“, arbatos gėrimas.
Įranga: grotuvas
Veiklos tipas: veikla-žaidimas.
Darbo formos: individualus, kolektyvinis.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, atsitiko bėda. Gavau burtininko laišką, klausykite čia: „Sveiki, mano brangūs vaikinai! Rašau tau slapta ir skubiai. Mane pagrobė garsūs piktadariai – Koschey the Immortal ir Baba Yaga. Jie laiko mane nelaisvėje ir nenori manęs paleisti. Pakeliui numečiau burtų lazdelę ir dabar tiesiog negaliu išlipti. Man reikia tavo pagalbos. Norėdami mane išgelbėti, turite nuvykti į pasakų šalį ir atlikti užduotis, kurias jums palikau. Siunčiu savo ištikimą draugą tau padėti. Stebuklingas kamuolys parodys jums kelią. Nebegaliu rašyti. Padėk man, prašau. Jūsų draugas yra burtininkas.


Manau, mums reikia eiti į pagalbą. Ar esate pasirengęs padėti jį išgelbėti?
Vaikai: Taip.
Pedagogas: Prisiminkime, kas vedlį laiko nelaisvėje?
Vaikai: Koschey the Immortal ir Baba Yaga.
Pedagogas: Kur jie jį laiko?
Vaikai: Pasakų šalyje.
Auklėtojas: Taip, taip, jis laikomas nelaisvėje pasakų šalyje. O norėdami jį išgelbėti, turime įveikti pasakiškas kliūtis. Bet jūs esate stiprūs, drąsūs vaikinai.
Vaikai: Taip.
Auklėtojas: Vedlys mums atsiuntė stebuklingą kamuolį, kuris buvo pamestas pakeliui į darželį. O kad kamuolys rastų kelią į darželį, reikia padėti jam įveikti kliūtį. Siūlau įsijungti dainelę apie darželį ir kartu padainuoti, tada balius tikrai ras savo kelią. Pabandykime?
Vaikai: Taip


Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk, mūsų darželis rado kamuolį. Dabar jis parodys kelią į pasakų šalį. Ir už tai jūs ir aš turime garsiai pasakyti: „Ridenkite kamuolį, parodykite kelią vedliui“. (Kamuolis rieda prie pasakų šalies durų)


Pedagogas: Vaikinai, durys neatsidaro. Čia kažkoks užrašas: „Galite mane atidaryti, jei rasite tinkamą raktą“. Ką mums reikia rasti?
Vaikai: Raktai nuo spynos. (Vaikai kartu su mokytoja ieško raktų ir randa. Radę bando atidaryti duris).


Vaikai: Ura! Mes atidarėme. Mes padarėme tai. (Įeikite pro duris)


Auklėtojas: Paprašykime kamuoliuko, kad parodytų kelią.
Vaikai: ridenkite kamuolį, parodykite kelią vedliui.
Kelyje yra vokas su užduotimi.
Pedagogas: Tai pirmoji kliūtis. (Atidaro voką ir nuskaito užduotį, jei teisingai atliksite užduotį, pamatysite raudoną rodyklę, kuri nurodys kelią į kitą užduotį)
1 pratimas: Surinkite Teremoko pasakos herojus ir pavadinkite juos.


Vaikai: Varlė - varlė, zuikis - pabėgęs, gremėzdiškas lokys, pelė - urvas, viršutinė pilka statinė, voveraitės mažoji sesutė.

(Pasirodo raudona rodyklė - rodyklė)
Pedagogas: O, taip, mano protingos merginos. Rodyklė rodo tiesiai, todėl einame tiesiai.
Vaikai susiranda kitą voką. Jie taip pat atveria užduotį viduje.
2 užduotis: Atspėk „Pasakų mįsles“ ir pamatysi rodyklę:
Netoli miško, pakraštyje, Trys iš jų gyvena trobelėje. Yra trys kėdės ir trys puodeliai, trys lovytės, trys pagalvės. Atspėk be užuominos, kas yra šios pasakos herojai?


Vaikai: trys lokiai
Jie laukė mamos su pienu, bet įleido vilką į namus. Kas buvo šie maži vaikai?
Vaikai: septyni vaikai
Pedagogas: Ir kiškis, ir vilkas -
Visi bėga pas jį gydytis.

Vaikai: daktaras Aibolit
Auklėtojas: Taigi rodyklė pasirodė. Puiku, vaikinai, ne veltui jums patinka pasakos. Einame palei rodyklę.
Vaikai randa voką. Mokytojas skaito užduotį.
3 užduotis:„Klausykite ir atspėkite, iš kurios pasakos yra šios frazės:


Auklėtojas: Ak, daina gera, bet blogai girdžiu. Atsisėsk man ant kojų pirštų ir dainuok dar kartą, garsiau.
Vaikai: Pasaka "Imbierinis žmogus" voveraitės žodžiai.
Auklėtojas: Įlipo į namą. Lipk-lipk, lipk-lipk - negalėjau įlipti ir sako:
- Geriau gyvensiu ant tavo stogo.
Užlipau ant stogo ir tiesiog atsisėdau – velniop! - namas sugriuvo.
Vaikai: Pasaka „Teremok“, meškos žodžiai.
Pedagogas:- Atsisėsiu ant medžio kelmo,
Suvalgyk pyragą!
Vaikai: Pasaka „Maša ir lokys“, meškos žodžiai.
Pedagogas: Jis pažvelgė į sulūžusią kėdę ir sucypė:
- Kas atsisėdo ant mano kėdės ir ją sulaužė?
Vaikai: Pasaka „Trys lokiai“, Mishutkos žodžiai.
Pedagogas:Žiūrėk, rodyklė pasirodė, taigi jūs padarėte gerą darbą. Protingos merginos. Su kamuoliu einame toliau.
Tada jie seka rodyklę ir mato, kad nuotraukos yra išmėtytos, o šalia guli vokas su užduotimi. Mokytojas skaito.
4 užduotis: Sudėkite ropės pasakos veikėjus teisinga seka ir tada gausite burtininko burtų lazdelę.
Pedagogas: Vaikinai, jei negausime burtininko lazdelės, negalėsime jo išgelbėti. Pabandykime teisingai atlikti užduotį.


Vaikai: Pirma, senelis-anūkė-šuo Bug-kitty Masha - pelė.
Pedagogas: O kas tas po krūmu blizga?
Vaikai žiūri ir mato, kad lazda guli. Mokytojas pasiima lazdą su savimi.
Auklėtojas: O taip, gerai padaryta. Aš didžiuojuosi tavimi. Atlikome puikų darbą.
Jie eina toliau pagal rodyklę. Kelyje yra dar vienas vokas.
Pedagogas:„Tai paskutinė ir labai svarbi užduotis. Atidžiai klausyk manęs“.
Mokytojas toliau skaito: „Norėdamas išgelbėti burtininką iš Baba Yagos ir Koshchei Nemirtingojo rankų, pasakykite man, kuo skraido Baba Yaga?
Vaikai: Ant šluotos koto.
Pedagogas: Dėl ko Koschey yra nenugalimas? Kas gali nugalėti Koschei
Vaikai: adata.
Pedagogas: Vaikinai, nepamirškite, adata yra kiaušinyje, mums reikia rasti kiaušinį, o ne paprastą. Jis turi būti pasakiškas – gražus.
5 užduotis:„Tarp objektų surask Baba Yagos šluotą ir Nemirtingojo Koščejaus kiaušinį“.



Auklėtojas: Geri vaikinai, mes radome šluotą ir kiaušinį, dabar galime viską iškeisti į burtininką. Paprašykime kamuoliuko nurodyti kelią į vedlį. Kadangi tai buvo paskutinė užduotis, rodyklė jums neberodys kelio. Tada jūs pats turite rasti vedlį. Ką vaikinai daryti? Kaip manai, kas parodys mums kelią į burtininką?
Vaikai: stebuklingas kamuolys. Jei jo paklaustume.
Pedagogas: Teisingai, vaikinai. Koks tu greitas.
Vaikai: ridenkite kamuolį, parodykite kelią vedliui.
Pedagogas: Taigi čia yra paslėptas vedlys.
Vaikai: urve.


Pedagogas: Vaikinai, dabar mes nugalėsime Baba - Yaga ir Koshchei. Mes einame į kamuolį.
Taip, pagrobėjai buvo sugauti. O kur jie?
Vaikai: pabėgo.
Pedagogas: Taip, jie tikrai pabėgo, bet kur yra burtininkas? Štai pastaba: „Vedlys yra paslėptas oloje, bet jūs jo nerasite. Jei norite surasti vedlį, įmeskite šluotą ir kiaušinį giliai į urvą. Ir pasakykite žodžius: „Cribly, crabs, booms“. Tada šluota ir adata išnyks, o jų vietoje atsiras vedlys. Jei netiki, vadinasi, turi stebuklingą kamuolį, gali mus rasti. Pažadame, kad daugiau taip nedarysime. Supratome savo klaidas. prašau atleisk mums"


Pedagogas: Na, vaikinai, atleiskime jiems?
Vaikai: Taip.
Auklėtojas: Pabandykime daryti viską, kaip parašyta pastaboje, ir pažiūrėkime, kas bus. Juk Baba Yaga ir Koschei pažadėjo tobulėti. (Vaikinai daro viską, kaip parašyta raštelyje. „urve“ paslepia šluotą ir kiaušinį, ištaria burtą – pasirodo burtininkas.)
Burtininkas: Labai ačiū, vaikinai, kad mane išgelbėjote, ir ačiū, kad parodei vaikinams kelią.
Pedagogas: Džiaugiamės galėdami jums padėti, nes mes mėgstame pasakas. Vaikinai, grįžkime į darželį ir parodykime burtininkui savo vaikystės namus.
Vaikai: Taip, grįžkime atgal.
Vedlys: Dabar užbursiu, o mes būsime darželyje „Sim salabim ir grįšime į darželį“ (grįžta atgal į darželį).
Auklėtojas: Kaip gera bus grįžti namo. Išgerkime arbatos vakarėlį.


Burtininkas: Ar galiu tau šiek tiek padėti – juk aš burtininkas. Taigi galiu jums padėkoti už savo išgelbėjimą: „Yum-yum atsiranda ir suyra ant stalo“.
Maistas pasirodo ant stalo. Ir prasideda „šventė visam pasauliui“. Išgėrę arbatos vaikai atsisveikina su Burliu.
Burtininkas: Dar kartą ačiū, vaikinai, net nežinau, kaip ištrūkčiau iš šio urvo be jūsų. Jei reikia mano pagalbos, susisiekite. Aš su tavimi neatsisveikinu. Iki kito karto.
Vaikai: Sudie, burtininke, atsisveikinimo kamuolys. (Jie apkabina burtininką, o jis išeina su stebuklingu kamuoliuku).

Programinės įrangos turinys:

1. Mokymosi užduotys:

Darni kalba:

  • mokyti vaikus pagal jį sukurti pasaką „Pasakų kūrimo modelis-schema“ ;
  • nuosekliai ir nuosekliai pasakoti išgalvotą pasaką;
  • išmokyti sugalvoti pavadinimą pasakai.

Žodynas:

  • mokyti vaikus pasirinkti daiktavardžius būdvardžius (herojų aprašymas);
  • įtvirtinti gebėjimą kalboje vartoti pasakoms būdingus vaizdinius posakius.

Gramatika:

  • mokyti vaikus kurti sakinius;

Garsinė kalbos kultūra: išmokyti intonacija perteikti būdingus pasakos herojų bruožus.

2. Vystymo užduotys:

  • ugdyti vaikų gebėjimą dirbti su įprastais pasakų veikėjų pakaitalais.

3. Edukacinės užduotys:

  • ugdyti domėjimąsi pasakomis, jų raštu
  • ugdyti norą kartu kurti pasaką
  • ugdyti gebėjimą klausytis.

Medžiaga: garso įrašas "Miško garsai" ; medis ir raidė ant jo; posūkio rodiklis; gėlės su žiedlapiais (3 vnt.); pasakų knyga; ekranas; ant lapų atspausdinti darbai; pasakos rašymo modelis-schema; tušti A4 lapai su rėmeliais (padaryti pasakos schemą); sąlyginiai pasakos veikėjų pakaitalai; flomasteris rašikliai; klijai.

Metodai ir technikos: klausimai vaikams, modeliavimas, sufleruojantys atsakymai, padrąsinimas.

Parengiamieji darbai: pasakų skaitymas; pažintis su „Pasakos kūrimo modelis-schema“ ; atlikti pratimus, žaidimus.

Pamokos eiga:

1. – Vaikinai, šiandien mūsų laukia nepaprasta kelionė. Eisime į pasakų mišką. Norėdami tai padaryti, turite užmerkti akis ir pasakyti:

„Tili-tili-tili-mes,

Atidaryk pasakų mišką!

(tariame magiškus žodžius, atveriame akis, skambame "Miško garsai" - medžių triukšmas)

Vaikai, mes čia pasakų miške. Viskas apie tai neįprasta ir magiška. Girdi medžių ošimą?

Vaikinai, kas čia ant medžio? (Atkreipiu vaikų dėmesį į užrašą ant medžio).

Kažkas kažką parašė: „Skubiai skubiai padėk

Rask pasakų knygą!

Miško gyventojai.

Vaikinai, mums reikia mūsų pagalbos. Ar galime padėti šio miško gyventojams surasti knygą?

2. - Žiūrėk, kelio posūkio rodiklis: jei eisi į kairę, dingsi; jei eisi į dešinę, įkrisi į duobę; jei eisi tiesiai, rasi pasakų knygą.

Kur mes, vaikinai, turime eiti? (tiesiogiai)

Yra užrašas: „Stop! Dabar nustok vaikščioti!

Gėlių laukymė priešais jus!
Kiekvienoje gėlėje užburtas gyvūnas
Atspėk ir apibūdink.
Vienas žiedlapis – vienas aprašymas.

Kuris gyvūnas atsakysi -
Žiedlapis atsidarys.
Jei atversite visų gėlių žiedlapius,
Tada pravažiuosite proskyną

Ir jūs pateksite į pasakų knygą!

(vaikai užburtus gyvūnus atspėja pagal spalvą; gėlės turi 5 žiedlapius; vaikai paeiliui vardija šį gyvūną atitinkančius būdvardžius).

  • Šauniai padirbėta! Nuėjome su jumis į laukymę prie pasakų knygos. Bet kur ji yra? Štai keletas pastabų:

„Pažiūrėti pasakų knygą
Reikia atspėti mįsles
Nelengva atspėti
Bet ir parodyk!

(vaikai spėja mįsles ir vaizduoja gyvūnus)

Mįslės:

„Koks gyvūnas yra toks miškas,
Atsistojo kaip stulpas po pušimi
Ir stovi tarp žolės -
Ausys didesnės už galvą." (Kiškis)

„Kas šaltą žiemą,
Klaidžioti piktas, alkanas? (Vilkas)

Šauniai padirbėta! O štai pasakų knyga! Ar norite jį atidaryti? Tada ramiai atsisėdame ant kėdžių (vaikai sėdi ant kėdžių priešais lentą).

Atsidarome? (atidaryti knygą, kurioje nėra puslapių)

Vaikinai, knyga tuščia. Kažkas išplėšė visus lapus. Ką daryti? Kaip mes jį padovanosime pasakiškiems gyventojams?

Vaikai, jūs ir aš galime sukurti pasaką. Mūsų pasaka gyvens šioje pasakų knygoje. Pabandykime?

Mūsiškiai padės mums sukurti pasaką „Pasakos kūrimo modelis-schema“ ... Prisiminkime ir apsvarstykime pasakos kūrimo modelį-schemą (skaitykite, apsvarstykite modelio schemą).

Pažiūrėkite į knygos viršelį. Apie ką buvo pasakos?

Kuris iš šių veikėjų bus pagrindinis mūsų pasakos veikėjas?

Kuri iš šių pakaitinių figūrų yra panaši į jį?

Apibūdinkite, kaip atrodė mūsų herojus?

Koks buvo jo charakteris?

Ką jam patiko veikti?

Pradėkime pasaką. Kaip paprastai prasideda pasakos? (Į pirmą kadrą įklijuoju atitinkamos spalvos apskritimą)

Apie ką jie kalbėjo?

Pažvelkite į diagramą, kas nutiko toliau? Kur jie nuėjo? (ketvirtame kadre - herojų vaizdas ir vieta)

Kuo baigsis mūsų pasaka?

Puiku, mes su jumis sukūrėme pasaką! Kaip tai pavadinsime?

Kad mūsų pasaka gyventų pasakų knygoje, turime ją papasakoti, mūsų schemos mums tai padės. Kas nori papasakoti istoriją? (vadinamas vaikas, kuris pagal schemas pasakoja sukurtą pasaką)

- Puiku vaikinai! Šio miško gyventojus nudžiugins pasakų knyga ir mūsų pasaka (lapai su pasakos schema turėtų būti dedami į pasakų knygą)... Mes su jumis pasakiškiems gyventojams galėsime padovanoti dar daug pasakų, kurias kursime vėliau. Dabar turime eiti. Nagi, vaikinai, padėkite knygą prie medžio. Grįžtame į darželį. Norėdami tai padaryti, turite užmerkti akis ir pasakyti:

„Pasakų miškas, uždarykite duris

Eikime į darželį!"

3. – Štai mes grupėje. Ar jums patiko mūsų kelionė?

Kas tau buvo įdomiausia?

Kas buvo sunkiausia?

Kas lengviausia?

Tiesioginės švietėjiškos veiklos santrauka

vidurinėje grupėje.Edukacinė sritis „Pažinimas“.

Pedagogas GBDOU numeris 78

Primorsky rajonas

Sankt Peterburgas

Paškevičius Lidija Viktorovna

Tema: „Apsilankymas pasakoje“

Tikslai:įtvirtinti gebėjimą perpasakoti meno kūrinį modeliavimo metodu, mokyti vaikus atsakyti visu sakiniu, aktyvinti žodyną, ugdyti vaikų nuoseklią kalbą, gebėjimą protauti, vaizduotę, mąstymą, logiką, ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, ugdyti meilę rusų liaudies pasakoms.

Įranga ir medžiagos: Kompiuteris, kaukės, lapės žaislas, stebuklingas krepšys.

1 Vaikai stovi ratu.

V.-Jūs visi susikišate rankomis ir šypsotės vienas kitam.

Vaikinai, šiandien mes leisimės su jumis į pasakišką kelionę.

„Jei pasaka pasibels į duris,

Įleisk ją greitai

Nes pasaka yra paukštis

Tu mane šiek tiek išgąsdinsi ir nerasi“.

2. Stebinantis momentas. Pasirodo stebuklingas krepšys, kuriame paslėptas lapės žaislas

Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra?

Taip, kažkas pamiršo stebuklingą maišelį, bet viduje kažkas yra. Pabandykime su jumis atspėti, kas ten yra, bet ne akimis, o rankomis. Dabar aš tau paliesiu, o tu turi įvardyti, kas yra maišelio viduje.

Vaikai jaučia maišelį ir bando atspėti, kas yra viduje.

Teisingai, vaikinai, tai lapė, ji atbėgo pas mus iš pasakos. Vaikinai, koks yra lapės vardas pasakose? (Lapė-sesuo, lapė, Lisa Patrikeevna)

Kaip atspėjote, kad lapė pasislėpė maiše? (ji turi pūkuotą ilgą uodegą, aštrų snukį)

3. Vaikinai, pabandykime apibūdinti savo svečią.

Ką galite pasakyti apie lapės kailį? (lapės kailis minkštas, purus, raudonas.)

Ką galite papasakoti apie lapės veidą? (Lapės snukis aštrus, gudrus, ausys aštrios, panašios į trikampius.)

Šauniai padirbėta. O kokia voveraitės uodega? (Lapės uodega ilga, minkšta, puri.)

Kaip manote, kodėl lapei reikia tokios pūkuotos uodegos? (Lapės uodega ilga ir pūkuota, kad uždengtų pėdsakus.)

Šauniai padirbėta. O kaip apie lapės personažą, koks jis pasakose? (Pasakose lapė yra gudri, apgavikė.)

Puiku vaikinai. Lapė pas mus atbėgo iš pasakos, bet kaip manai? Kokiose pasakose sutikome lapę? (Voveraitė su kočėlu, Kolobok, Teremok, Kumštinė.)

Iš tiesų šiose pasakose sutinkame lapę. Mūsų viešnia atbėgo iš pasakos, kur ji įžeidė kiškį ir išvarė jį iš namų. (Zajuškino trobelė.)

4. Žaidimas su mįslėmis.– Taip, vaikinai, ir lapė mums užminė mįsles. Įdėmiai jų išklausykime ir spėliokime.

Skaidrių programa.

„Mūsų gyvūnas gyvena su nerimu,

Jis atitraukia kojas nuo bėdų.

Greitai spėk

Koks gyvūno vardas? (Kiškis)"

„Kas didelis ir šleivapėdis,

Medų iš statinės ištraukė letena.

Aš valgiau saldumą ir riaumojimą.

Ir jo vardas? (turėti)"

"Ku-ka-re-ku jis garsiai šaukia,

Garsiai plaka sparnais.

Vištiena yra ištikimas piemuo

Koks jo vardas? (Gaidys)"

„Aš turiu puikią klausą

Aštrios akys ir subtilus kvapas,

Tuoj pat įsitraukiu į kovą su kate,

Nes aš esu (šuo)"

„Važiuoja per pelkę

Žalia varlė.

Žalios kojos

Mano vardas (varlė) "

Vaikinai, pažiūrėkite, kokius gyvūnus atspėjome, bet ar jie visi yra pasakos „Zajuškinos trobelė“ herojai? (Ne, varlė iš kitos pasakos)

5. Dinaminė pauzė.

Voveraitė nori žaisti su tavimi. Ar nori žaisti su lape?

Tada stovime ratu.

„Ei, vaikinai, ką jūs miegate?

Parodyk mums gyvūnus.

Voveraitė turi aštrią nosį

Ji turi pūkuotą uodegą.

Raudonosios lapės kailinis

Neapsakomas grožis.

Lapė vaikšto per mišką

Ji glosto raudoną kailinį.

Kiškis šuoliavo per mišką,

Kiškis ieškojo maisto.

Staiga ant viršaus kiškis

Ausys pakilo kaip strėlės.

Zuikis pašoko, pasisuko

Ir pasilenkė po medžiu.

Meška išlipo iš duobės,

Miša minko jam kojas,

Ant pirštų galų ėjo

Ir vėliau ant kulnų“.

Gerai, vaikinai, o dabar prisiminkime kartu pasaką "Zajuškinos trobelė". Aš jums padėsiu.

7. Pasakos pastatymas. Vaikams skiriami vaidmenys ir kaukės.

Dabar, vaikinai, paverskite jus gyvūnais.

„Kažkada buvo voveraitė ir zuikis. Jie nusprendė sukurti kiekvieną sau

trobelė. Lapė pastatė ledinį, o zuikis - bastą. Bet tada atėjo pavasaris raudonas ir lapės trobelė ištirpo.

Lapė: Oi, oi, čia, įstrižai!

Kaip būti? Kur yra mano namai?

Kiškis: Visa tavo trobelė su veranda

Ji pabėgo į upę.

Per daug nesijaudink

Tu persikelk pas mane.

Lapė: (kalbant nuošalyje):

Pasisekė, sakysiu, įstrižai

Aš jį išvarysiu iš namų.

Nenoriu su juo gyventi

Padalinkite duonos plutą: (kalbama apie kiškį):

Ei, klausyk, mieloji, Zaya!

Yra naujienų!

Kiškis: Nagi! Kuris?

Lapė: Už miško yra daržas,

Ten kopūstai – ištisus metus!

Kiškis: Ar jau subrendo?

Nagi, eik, aš bėgsiu

O aš ieškosiu kopūstų!

Kas tai? Durys uždarytos.

Lapė: (žiūri iš namų)

Dabar gyvenu trobelėje.

Kiškis nubėgo ieškoti kopūstų, o lapė pauostė ir paėmė jo namus.

Atbėgo zuikis, o svainis užrakintas.

Kiškis: Tai mano namai!

Lapė: Aš tavęs nepaleisiu, dalgiu!

(kiškis nueina, verkdamas atsisėda šalia)

Kiškis pasistatė sau labai tvirtą namą,

Taip, jame apsigyveno piktoji lapė.

Kas nebijo padėti nelaimėliui?

Gudri lapė

Kas tave išvarys?

Pasirodo šuo.

Šuo: Oho, oo, oo!

Aš turiu karštą nuotaiką!

Aš nebijau kivirčų ar muštynių!

Parodyk man, kur tavo priešas?

Štai pro langą kyšo ausys.

Šuo: Ei, lapė, ar girdi lojimą?

Oho, va, va, eik šalin!

Lapė: Kaip aš mosuoju uodega,

Aš sudeginsiu ugnimi, saugokis!

Šuo: (bailiai)

Oi, visai pamiršau, įstrižai!

Man reikia greitai grįžti namo!

Vedas: Vėl sėdžiu ant kelmo

Vargšas zuikis, liūdnas.

Ką daryti, jis nežino

Letena nubraukia ašaras.

Pasirodo lokys

Meška: Aš esu tinginys,

Miegojau ilgai ir giliai.

Aš nebijau kivirčų ar muštynių!

Parodyk man, kur tavo priešas!

Kiškis: Jis sėdi mano trobelėje,

Štai pro langą kyšo ausys.

Meškiukas: Ei! Kas ten trobelėje?

Čia jūs tai gausite!

Lapė: Kaip aš mosuoju uodega,

Aš sudeginsiu ugnimi, saugokis!

Meška: (bailiai)

Oi, visai pamiršau, įstrižai!

Man reikia greitai grįžti namo!

(meškos lapai)

Kas nebijo

Padėti Zainkai?

Gudri lapė

Kas tave išvarys?

Pasirodo gaidys

Gaidys: Ku-ka-re-ku, ku-ka-re-ku!

Padėsiu, padėsiu!

Neverk, neverk, įstrižai,

Greitai susitvarkysime su lape!

Lapė: Kaip aš mosuoju uodega,

Aš sudeginsiu ugnimi, saugokis!

Gaidys: kaip purtyti šukas

Ir visas namas sugrius!

Turiu pynę

Išeik, lapė!

(lapė išbėga iš namų ir bėga į mišką)

Kiškis: Na, ačiū, Cockerel!

Aš padėjau susidoroti su lape!

Mes gyvensime kartu name,

Gyvenk kartu ir neliūdėk!

8. Apibendrinant.

Šauniai padirbėta. Vaikinai, ar jums patiko pasaka? Ko ji mus moko?

Na, laikas mums atsisveikinti ir išsiskirti su pasaka. Vėl aplankys nauja pasaka.