Ikimokyklinukų ekskursijos į geologijos muziejų metmenys. Abstraktus makaronas „ekskursija į kraštotyros muziejų“

Ikimokyklinukų ekskursijos į geologijos muziejų metmenys.  Abstraktus makaronas
Ikimokyklinukų ekskursijos į geologijos muziejų metmenys. Abstraktus makaronas „ekskursija į kraštotyros muziejų“

GCD „Ekskursija į Valandų muziejų“ edukacinėje srityje „Pažinimo raida“ vyresniųjų grupėje santrauka

Tikslas: supažindinti su laikrodžių mechanizmų įvairove ir jų pritaikymo žmogaus gyvenime būdais.

Švietimas:

1. Supažindinti vaikus su laikrodžių istorija, įvairių tipų laikrodžiai (kišeniniai, riešiniai, signalizacija, sieniniai, smėlio, elektroniniai);

2. Supažindinti vaikus su ciferblatu ir dviem rodyklėmis – minutė ir valanda;

3. Pataisykite dienos dalių pavadinimus pagal veiklos rūšį ir saulės padėtį danguje.

Kuriama:

1. Ugdyti loginį mąstymą;

2. Ugdykite pažintinį susidomėjimą laikrodžio praeitimi ir ateitimi.

Švietimas:

1. Ugdyti gebėjimą ir gebėjimą taupyti savo ir kitų laiką.

Parengiamieji darbai: pažintis su laikrodžiu, enciklopedijų skaitymas, didaktinis žaidimas "Kiek dabar valandos?" dirbti su kortomis, mokytis poezijos.

Įranga: grupės tėvų sukurtas mini laikrodžių muziejus, kuriame yra įvairių formų ir dydžių laikrodžiai (sieniniai, riešiniai, žadintuvai, alyvos, elektroniniai, grindų), paveikslėlių, vaizduojančių laikrodžius, paveikslėlių, vaizduojančių veiklą ir saulės padėtį. danguje.

Pamokos eiga

Pedagogas: -Sveiki, mieli lankytojai!

Ar norite išmokti daug įdomių dalykų?

Pedagogas: Šiandien pakvietėme jus į mūsų mini muziejų,

Greitai įsitaisykite patogiai.

Ir apie ką bus mūsų pokalbis,

Sužinosite, jei atspėsite mįslę.

Dieną naktį jie eina.
Jie niekada nepavargsta.
Jie monotoniškai šnabžda pagal ritmą:
Tikėti, tikėti, tikėti ir tikėti.
Strėlės kaip ūsai.
Skambino...
(žiūrėti)

Pedagogas: TAIP, šiandien kalbėsime apie laikrodžius. Mūsų mini muziejuje kartu su mano tėvais surinkome įvairių tipų laikrodžius. Kokį laikrodį matai?

Vaikai: sieninė, riešo, elektroninė.

Pedagogas: Jūs visiškai teisus. Jame netgi yra žadintuvas. Ir kam jis skirtas?

Vaikai: pabusti, parodyti laiką, kad nevėluotų ir pan.

Auklėtoja: Gegutės laikrodis, saulės laikrodis. Žinoma, be valandų žmonės vėluotų į darbą, lėktuvuose, traukiniuose, pasiklystų veikloje... Paklausykit N. Chuprovo eilėraščio „Laikrodis“
Visą naktį beldžiasi laikrodis.
Jie netyli nė minutės!
Klausiu: „Žiūrėk, palauk,
Tu man netrukdai
Leisk man dar pamiegoti
Taigi aš nenoriu keltis!
Ir laikrodis atsakė: „Tik-tack,
Pabusk, keistuoli!
Naktis kažkur toli
Saulė aukštai danguje
Jūsų laukia graži diena
Atverk akis, mano drauge!

Pedagogas: O dabar kviečiu pažiūrėti, kokių tipų laikrodžiai renkami mūsų mini muziejuje. Čia pristatomi įvairūs laikrodžiai. Viršutinėje lentynoje yra žadintuvai. Ar žinote, kas yra žadintuvas? Tikriausiai kiekvienas iš jūsų namuose turi žadintuvus. Man labai padeda žadintuvas, kuris stovi prie lovos ir kiekvieną rytą pažadina į darbą. Vaikinai, pakelkite rankas, kas turi signalizaciją namuose? Labai džiaugiuosi, kad kiekvienuose namuose yra žadintuvas. Tai labai naudingas dalykas. Vaikinai, ką manote, kokius žadintuvus vertėtų įsigyti – didelius ar mažus? (Vaikų atsakymai). Manau, kad tie, kurie žmogui patinka.

Auklėtoja, rodo į sieną: Koks čia turi būti laikrodis? KLAUSYKITE.

G. Tereškova „Laikrodis“

Ant sienos kambaryje žiūrėti,
Jie kabo ne dėl grožio.
Ir į ritmo ritmą: tikk - tok, tikk - tok.
Kiekvienam duodamas sutartinis ženklas.
Diena - naktis kaita už lango.
Aušra nuostabi. Ir tada
Žmogus turi visus metus
Atėjo laikas dienos rūpesčiams.(Siena). Kokius kitus laikrodžių tipus žinote? (Saulės, smėlio, grindų ir kt.

Pedagogas: Vaikinai, kokį laikrodį renkatės sau? (gražus, didelis, praktiškas, smėlėtas) Ir žinoma, kad šeimininkams patiktų varpelis, o rodyklės rodytų teisingą laiką. Žiūrėk, visi laikrodžiai turi dvi rodykles. Vaikinai, ar žinote, kaip vadinama didžioji laikrodžio rodyklė? (Vaikų atsakymai) Taip, rodo minutes ir vadinasi minutėmis. Kas žino, kaip vadinama maža rodyklė? (vaikų atsakymai) Teisingai. Tai yra valandos rodyklė. Iš jo sužinome, kiek valandų. Vaikinai, kokia, jūsų nuomone, yra greičiausiai judanti rodyklė, maža ar didelė? (Vaikų atsakymai.) Gerai padaryta, jie viską atsakė teisingai.

Bet dabar noriu šiek tiek papasakoti apie laikrodžio istoriją. Kaip manote, kas buvo laikai, kai nebuvo laikrodžių? (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Sutinku su tavimi, senovėje buvo toks laikas. Tais laikais žmonės laiką nustatydavo pagal saulę. Saulė pakilo ir žmonės pabudo, saulė nusileido ir žmonės nuėjo miegoti. Vaikinai, ką manote, kai žmonės miegojo ilgiau – žiemą ar vasarą?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai. Vasarą žmonės mažiau miegodavo, nes vasarą naktis trumpa, o laukuose ir soduose daug darbo. Taigi jie stengėsi mažiau miegoti ir daugiau dirbti. Nenuostabu, kad jie sakė, kad vasaros diena - metai maitina. O žiemą žmonės miegodavo ilgiau, kodėl?

Vaikai: Nes naktis ilgesnė, o diena trumpa. Žiemą žmonės daugiau ilsėdavosi, o vasarą valgydavo tai, ką paruošdavo, o gyvuliai taip pat būdavo šeriami vasariniais preparatais.

Ūsuota saulė
Paslėptas už stiklo.
Judina ūsus, jo vardas...

Vaikai: valandas.

Pedagogas: Vaikinai, kokia mūsų laikrodžio forma: (atsako) ką žmonės veikė anksčiau, kol nebuvo laikrodžio mechanizmų. Laikas gali būti nustatomas pagal saulę. Kai šviečia saulė, šešėlis palieka medžius. Pažvelkite į šį paveikslėlį. Krenta šešėlis, ir senais laikais žmogus pagal jį nustatydavo laiką. Vaikinai, ar žinote, kada šešėlis ilgesnis, ryte, po pietų ar vakare?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kai saulė teka arba leidžiasi virš horizonto, šešėlis būna ilgesnis, o dieną – trumpesnis. Kai žmogus pastebėjo šešėlio savybes, tada jis išrado saulės laikrodį. Žiūrėk, mūsų muziejuje yra paveikslas su tokiu laikrodžiu. Tačiau šis laikrodis ne visada padėjo žmogui, nes toks laikrodis veikia tik saulėtu oru. Ir vyras sugalvojo smėlio laikrodį. Štai jie stovi lentynoje. Jie būna įvairių dydžių. Tai yra trys minutės, o šie - dešimt minučių. Bet ir šis laikrodis nebuvo labai patogus, nes jį visą laiką tekdavo vartyti.

Leiskite žaisti su jumis, kol smėlis liejasi, pasivaikščiosime po mūsų muziejų, o tada atsisėsim į savo vietas. Eikime prie gegutės laikrodžio.

Fizinis lavinimas

Tikėti, tikėti,

Kas žino, kaip tai padaryti namuose?

Tai švytuoklė laikrodyje

Muša kiekvieną taktą (lenkiasi į dešinę, į kairę).

O gegutė sėdi laikrodyje,

Ji turi savo trobelę (atsisėdo giliai pritūpęs).

Laikas įkandins paukštį

Vėl slepiasi už durų (pritūpimai).

Rodyklės juda ratu

Nelieskite vienas kito (kamieno pasukimas į dešinę).

Mes pasisuksime su jumis

Prieš laikrodžio rodyklę (kamieno pasukimas į dešinę)

Ir laikrodis eina, eina (vaikšto vietoje),

Kartais jie staiga atsilieka (lėtėja ėjimo tempas).

Ir kartais jie skuba,

Tarsi jie norėtų pabėgti (bėgti vietoje).

Jei neištrauksi,

Tada jie visiškai atsikelia (vaikai sustoja).

Pedagogas: Jūs ir aš vaikščiojome 2 minutes, o dabar pailsėsime ir toliau kalbėsime apie laikrodį. Žmonės nusprendė į laikrodį pilti alyvą, o ne smėlį ir gavo alyvinį laikrodį, toks laikrodis tiksliai nerodė laiko. Ir tai, vaikinai, yra gerai ar blogai, kai laikrodis nerodo tikslaus laiko. (Patarimas vaikams)

Pedagogas: Kas gali nutikti, kai nežinome tikslaus laiko?

(Vaikų atsakymai)

I. Šimko
Aš mokau savo laikrodį vaikščioti:
-Ryte geriau neskubėk.
Juk žmonės taip nori miego,
O tu: "Laikas keltis, kelkis!"
Nuslinksiu į paplūdimį -
Pasukite antenos rodykles
Prašau sulėtink
Išdžiovinti priekinę spyną ir kelnaites.
Bet kai sode -
Greitai bėgate!
Ir tada tu žiūrėsi į tave,
Ir atrodo, kad miegi.
Ir jei staiga jie bus nubausti
Dėl bet ko aš -
Tegul taip mirksi rodyklės
Kaip ugnies kibirkštys.
Taip, kad palieku kampą
Kuo greičiau
Ir aš galėjau tai padaryti su vaikinais
Laikas žaisti ledo ritulį.

Pedagogas: O dabar aš jums parodysiu labai neįprastą laikrodį - tai gėlių laikrodis. Tai yra labiausiai paplitusios natūralios gėlės. Vienų pumpurai atsiveria ryte, o dieną užsidaro, kitų žiedus atveria tik naktį, o dieną visada būna užmerkti. Jie taip pat gali būti naudojami laikui nustatyti.

Pedagogas: Vaikinai, mūsų nuostabiame pastatytame mini muziejuje yra žvakių laikrodis. Žiūrėk, čia suplanuotos dalybos. Žvakė perdega, mažėja, pagal padalijas buvo galima nustatyti, koks laikas.. Laikui bėgant žmogus sugalvojo specialų mechanizmą, atsirado įvairių laikrodžių. Dabar parodysiu jums svarbiausią laikrodį mūsų šalyje. Toks laikrodis stovi Maskvoje ant Spasskaya bokšto, visi su nerimu laukiame, kada susijungs rodyklės ir visi klausysis varpelių.

Pedagogas: Mūsų muziejuje yra įvairių laikrodžių. Pakelkite rankas tie, kurie neturi namuose laikrodžio. Nematau nei vienos rankos, nes kiekvienas žmogus vertina savo laiką ir stengiasi viską padaryti savo laiku. Parduotuvių, darželių ir mokyklų atidarymo metu. Lėktuvai skrenda ir laivai plaukia pagal grafiką.

Pedagogas: Pažiūrėkime, ar žinote visus laikrodžius, kurie yra mūsų muziejuje.

Kaip vadinasi laikrodis, kuris kabo ant sienos? (siena)

Kaip vadinasi laikrodis ant stalo? (stalviršis)

Kaip vadinasi laikrodis, kuris nešiojamas ant riešo? (riešas)

O kaip vadinasi laikrodis, kuris mus pažadina ryte? (žadintuvas) Visada pabudę žadintuvu turėsite laiko padaryti viską, ką suplanavote.

Pedagogas: Draugai, bet šioje lentynoje yra elektroninis laikrodis. Taip pat noriu atkreipti jūsų dėmesį į sieną, kurioje turime laikrodį su gegutė. Jie tikrai gražūs, bet ir tikslūs. Jie mums padeda viską atlikti laiku ir pagal grafiką. Per tą laiką tave pamaitina, pasodina į klases, išveda pasivaikščioti.

Pasiklausykite E. Cotillard eilėraščio, kuris vadinasi „Laikrodis-laikrodis“.

Pasaulyje nėra laikrodžių!

Ir kiekvienas turi savo paslaptį.

Ant grindų stovi laikrodis

Bosas kalba: Bom, Bom, Bom.

Visiems namams.

Tai gatvės laikrodis ant stulpo

Pažįstamas tau?

Čia jų tikrai reikia:

Šauliai milžinai

Matoma iš toli.

Ir vaikštynės trobelėje!

Juose gyvena gegutės.

Atsidarys langas

Gegutė "gegutė", "gegutė"

Kaip kalė miške.

O žadintuvą nustatysite vakare

Ir ramiai eisi miegoti.

Jis nepamirš pažadinti žadintuvo.

Pedagogas: Dabar, vaikinai, atspėk mįsles. Apibendrinkime, ką įdomaus sužinojome, ką naujo jie jums suteikė?

1.Nemiegame nė dienos,

Naktimis nemiegame

Ir dieną ir naktį

Beldžiasi, beldžiasi (laikrodis)

2.Dvi seserys viena po kitos

Bėgti aplinkui

Trumpas – tik vieną kartą

Vienu aukščiau – kas valandą (rodyklės)

3. Ant rankos ir ant sienos,

Ir viršuje esančiame bokšte

Jie vaikšto, vaikšto vienodu tempu,

Nuo saulėtekio iki saulėtekio. (Žiūrėti)

Turiu kūdikių.

Paskambinkite jiems minutėmis.

Jei juos sujungsite

Sužinosite apie mane. (valanda)

Pedagogas: Mūsų ekskursija baigėsi. Dėkojame visiems apsilankiusiems mūsų mini laikrodžių muziejuje. Kas tau buvo įdomu? Ka tu atsimeni?

Visi aplankė muziejų,

Mes daug išmokome

Ir apie strėles, apie minutes

Istorijos nepamiršime.

Greitai pasimatysime įdomioje vietoje.

E.Krylatovo daina „DAINA APIE VARPUS“

„Laikrodis muša į senąjį bokštą,

Vakar dienos tęsinys

Ir skamba varpai...

Alla Sarsania
Pamokos santrauka parengiamojoje grupėje „Ekskursija į muziejų“

Abstraktus GCD pažinimo vystymuisi

v parengiamoji grupė« Ekskursija į muziejų» .

Parengė mokytoja

Sarsania A.E.

Tikslas:

Pristatykite koncepciją « Muziejus» ir jo paskirtis.

Užduotys:

Supažindinti su patalpų interjero dizainu ir paskirtimi muziejus... Toliau formuokite domėjimąsi savo žmonių, gimtojo miesto žmonių istorija ir kultūra. Parodykite pagrindinius žemėlapio naudojimo įgūdžius.

Patikslinkite žinias muziejaus terminai, ugdyti monologinę kalbą, gebėjimą įrodyti ir daryti išvadas, supažindinti vaikus su elgesio taisyklėmis muziejus.

Puoselėti pagarbų požiūrį į Rusijos kultūros paveldą, ugdyti patriotinius ir pilietiškumo jausmus.

Švietimo integracija srityse:

Kognityvinis vystymasis, kalbėjimas, socialinis ir komunikacinis, meninis ir estetinis.

Medžiaga ir įranga:

Pavadinimo kortelės muziejai(etnografinė, kraštotyrinė ..., žemėlapis, vaikų nuotraukos muziejai, pristatymas „Mes einame į Muziejus» , medžiagos ir eksponatai mini muziejaus grupė"Varpai", video filmas apie meno galeriją, tautinių kostiumų vaizdai.

Darbas prie žodyno:

Muziejus, paroda, ekskursija, vadovas, įžymybių lankytojai, žemėlapis.

Preliminarus darbas:

Bendradarbiavimo veikla:

Ekskursijos į muziejų Petrodvorets rajonas ir Strelna;

Ekskursija su gidu po darželio muziejų: v grupė"Žiogai";

Nuotraukų peržiūra po apsilankymo muziejai;

Vaizdo įrašų žiūrėjimas;

Vizualinė veikla „Aš buvau muziejus";

Grožinės literatūros ir vaikų enciklopedijų skaitymas;

Mokėti mintinai eilėraščius apie gimtąjį miestą;

Pažintis su Rusijos tautų tautiniais kostiumais ir gyvenimu.

Bendravimas su šeima:

Ekskursijos miesto muziejuje su visa šeima

Pokalbis „Kodėl mes ketiname Muziejus?" (klausimus: Ką Muziejus? Kas ten? Kas ten dirba? (profesijos) Koks jų darbas? Ką jie daro? Kas ten eina? Kam ten eiti? ir kt.);

Antikvarinių daiktų apžiūrėjimas namuose ir pasakojimas, kaip jie atsirado namuose;

Tėvų įtraukimas į įdarbinimą muziejaus eksponatai.

Pamokos eiga:

Vaikinai, mes gyvename Sankt Peterburge – tai mūsų maža tėvynė, o jūs mylite savo tėvynę?

O ką reiškia mylėti tėvynę?

(Vaikų atsakymai: mylėkite savo šeimą, savo namus, branginkite ir saugokite viską, kas mus supa, žinokite savo tautos ir savo krašto istoriją).

Ar norėtumėte pažvelgti į praeitį ir pamatyti, kaip mūsų protėviai gyveno mūsų žemėje prieš daug daug metų? Deja, mokslininkai dar neišrado laiko mašinos,

Gal žinote kaip grįžti į praeitį?

Na...

Šiandien mūsų ypatinga diena

Kviečiu jus draugus

Ar tu pasiruošęs eiti su manimi?

Kviečiu tave į nuostabų pasaulį!

Siūlau pažiūrėti pristatymą „Mes einame į Muziejus» .

1 skaidrė:

atspėk mįslę:

JAV gidė pasakė:

Ateik į šią salę.

Apžiūrėjome mumiją, pamatėme eksponatus.

Net mamutas guli čia, užmerkęs akis, tarsi jis miegotų ...

Ar ir tu nori pamatyti?

Nesidrovėkite, greitai eikite į nuostabųjį (Muziejus) .

2 skaidrė:

Muziejus – kolekcionuoja, tyrinėja, saugo ir demonstruoja objektus (istorija ir kultūra).

3 skaidrė:

V muziejai galite daug sužinoti, pamatyti daug naujo ir įdomaus (rusiškai Muziejus) .

4 skaidrė: Pats pirmasis pasaulyje Ptolemėjo įkurtas muziejus.

O štai Rusijoje – pirmasis muziejų sukūrė caras Petras-1(Įdomybių kabinetas arba retenybių kabinetas).

5-6 skaidrės:

Ir tai yra didžiausia pasaulyje Aleksandro biblioteka.

Jame buvo statulos, paveikslai ir kiti meno kūriniai. Jie buvo skirti dievams.

7 skaidrė:

XVIII amžiuje pirmoji vieša muziejai su žiūrovais.

8 skaidrė:

Šiuo metu jų yra labai daug muziejai:

Vietos istorija Muziejus pasakoja apie savo krašto istoriją ir kultūrą.

Meniškas muziejai- saugo paveikslų, skulptūrų, juvelyrikos meno kolekcijas.

Muziejai– Draustiniai saugo gamtą, mums įsimintinų vietų architektūrą.

Taip pat yra rūmai – parkas muziejai, istorinė, teatrinė, muzikinė.

9 skaidrė:

Ir muziejai skirta tam tikriems temos:

-"Visatos vanduo"- vandens muziejus, « Kačių muziejus» , « Lėlių muziejus» , « Lego muziejus» , « Ginklų muziejus» ir daugelis kitų.

10 skaidrė:

Yra net muziejai Snow Maiden ir Baba Yaga.

Vaikinai, ko, jūsų nuomone, reikia muziejus žmonėms?

(vaikų posakiai).

Išvestis:

- Muziejus naudingas!

- Muziejus įdomus!

Dinaminė pauzė "zoologijos sode":

Vaikai imituoja įpročius žvėrys:

Vakar diena buvo labai karšta

Vaikščiojome zoologijos sode.

Pamatėme gyvūnus ir paukščius

Ir elniai, ir lapės.

Sužinojome, kad lokys

Dėdė Fedya vadinama.

Pašėrėme antis tvenkinyje,

Nusipirkome krūvą kamuoliukų.

Jie gėrė sultis, slėpdamiesi pavėsyje.

Jūs prisiminsite šią dieną.

Paieškos situacija „Kuo muziejai ar paskelbtumėte šias prekes?

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į padengtą stalą servetėlė:

Vaikinai, po šia servetėle yra dalykų, kurie gali daug ką pasakyti. Kaip manote, kas ten yra?

Didaktinis žaidimas „Taip-ne“:

Mokytojas kviečia vaikus atspėti, kas yra ant servetėlės.

Visus šiuos dalykus galima apibendrinti vienu žodžiu - muziejus eksponatų ir jie turėtų būti (v muziejus) .

Kuriame muziejuje, kurį patalpinsite?

Probleminė situacija:

Mokytoja kviečia vaikus spėlioti, kuo Muziejus galite atpažinti eksponatus.

Didaktinis žaidimas „Vieta teisingai“:

Mokytojas kviečia vaikus ant skirtingų lentelių išdėlioti eksponatus ir įvardinti, kuriuos muziejai jie gali priklausyti.

Darbas su žemėlapiu:

Mokytojas pasiūlo nustatyti jų vietą muziejai... Klausia, kas dar muziejų vaikai žino(vaikų atsakymai).

Darbas su nuotraukų paroda:

Mokytojas kviečia pažiūrėti nuotraukas muziejai kur vaikai buvo anksčiau. Prašo prisiminti šių vardus muziejai, pavadinti įsimintiniausią eksponatą.

Situacinis pokalbis:

Ką atsiminti apsilankant muziejus?

(Vaikai veda situacinį pokalbį ir susikuria elgesio taisykles).

Elgesio taisyklės muziejus:

V muziejus neturėtumėte kalbėti garsiai, kad netrukdytumėte kitiems lankytojams ir gidas, kuris ves ekskursiją.

Įdėmiai klausykite vadovauti ir jo netrukdyti.

Negalima liesti rankomis muziejaus eksponatai.

Negalite triukšmauti, lakstykite muziejus kalbėti telefonu.

Jei norite fotografuoti, paprašykite leidimo.

Mūsų darželis taip pat turi savo mini muziejai ir kai kuriuos jau aplankėme.

(Vaikai prisimena vardą muziejaus grupė"Žiogai", aptarti, ką matė, kas patiko ir kas įsiminė labiausiai).

Žaidimo situacija „Esame mūsų grupės muziejus":

Vaikinai, ir mūsų grupė turi ir mini muziejų? kaip tai vadinasi? ( "Linksmas skambutis".)

Prisiminkime, kodėl mūsų taip vadinasi muziejus, apie eksponatus muziejus. (Vaikų pasakojimai apie jų eksponatus).

Atspindys:

Vaikinai, šiandien mūsų muziejus pasirodė dar vienas eksponatas. Ši paroda skirta mūsų miniai muziejui padovanojo grupės vaikinai"Žiogai"... Paklausykime, kaip tai skamba (melodingas, švelnus)... O dabar siūlau prisiminti jūsų varpų melodijas, aranžuokime orkestrą. (Vaikai patys pasirenka varpelius ir groja kartu su skambančia melodija).

Kai norime prisiliesti prie istorijos,

Arba medžioklė pasinerti į nuostabų pasaulį

Einame į muziejų, vaikštome per sales,

Ir mes patys turime daug įdomių dalykų

mes randame.

SANTRAUKA
EKSKURSIJOS Į KLOTAISTIKOS MUZIEJĄ

su parengiamosios grupės vaikais

Tikslai:

Suteikti žinių, kad kraštotyros muziejus yra autentiškų paminklų saugotojas;

materialinė ir dvasinė mūsų miesto kultūra;

Supažindinti vaikus su mūsų protėvių gyvenimu;

Ugdykite pasididžiavimo savo žeme jausmą, meilę jai, norą išlaikyti

ir padauginti jos istoriją.

Preliminarus darbas:

Vaikų supažindinimas su Novokhopersko miesto atsiradimo istorija;

Susipažinimas su namų apyvokos daiktais (verpimo ratelis, stiklainis, griebtuvas, lovelis ir kt.)

Ekskursijos eiga

Vaikinai, šiandien mes eisime į ekskursiją į mūsų kraštotyros muziejų. Muziejuje yra eksponatų – tikrų daiktų, kurie egzistavo tais tolimais laikais. Dabar prisiminkime elgesio muziejuje taisykles. (Muziejuje reikia tylėti, nes ten ateina kiti turistai ir mes neturime jiems trukdyti. Muziejuje be muziejininkų leidimo negalima nieko liesti rankomis).

Mokytojas papildo ir patikslina vaikų atsakymus.

Novokhopiorsko miestas datuojamas XVII amžiaus viduriu, kai Prichopiorske susikūrė kazokų miestai: Pristanskis, Beliajevskis, Grigorjevskis. Valstiečių karo metu, vadovaujant Stepanui Razinui, Razino atamano Nikiforo Čertko sukilėlių būrys susitelkė Pristanskio mieste. Nuo 1695 m. rudens iki 1696 m. pavasario Voronežo krašto teritorijoje caro Petro 1 dekretu buvo įkurtos kelios pirmosios Rusijoje Azovo karinės flotilės laivų statyklos, tai buvo Rusijos kūrimosi pradžia. karinis jūrų laivynas. Viena iš laivų statyklų buvo prie Khoper upės Pristanskio mieste.

1710 m. Petro 1 įsakymu Pristanskio miestelio vietoje buvo įkurta karinė tvirtovė. Nuo to laiko prasideda Novokhopiorsko miesto chronologija.

Nuo 1779 m. Novokhopiorsko miestas tapo rajono centru. Emblema pavaizdavo upę žaliame lauke su užrašu „New Khoper“. Laikotarpiu nuo XVIII amžiaus pabaigos iki XIX amžiaus vidurio miestas gyveno ramų išmatuotą gyvenimą, būdingą šio laikotarpio Rusijai. Per Krymo karus Novokhopiorske buvo suformuotas Chopiorsko kazokų pulkas, pasižymėjęs mūšiuose su turkų kariuomene Balkanuose. Paskutiniai XIX amžiaus dešimtmečiai – intensyvių Novokhopiorsko miesto statybų ir renovacijos metai. Navigacija Khoper upe vystosi,krovinių apyvarta vežant kviečius, spiritą, medieną, plečiasi grūdų prekyba, atsidaro grūdų supirkimo biurai. 1866 m. Epifanijos mugė iš Michailovskajos stanicos buvo perkelta į Novokhopiorską. Buvo statomos stačiatikių bažnyčios, pramonės įmonės, švietimo ir gydymo įstaigos. Prisikėlimo katedra, iškilusi 1861 m., buvo pastatyta pirklio V.M.Stepanovo lėšomis, vadovaujantis architekto K. Tono bažnyčių projektu. veikia iki šių dienų.

1895 m. buvo nutiestas Valuyki - Povorino geležinkelis, einantis per Novokhopiorską. XX amžius atnešė didžiulius pokyčius Rusijos gyvenime. 1905 m., 1917 m. revoliucijos, pirmasis ir antrasis pasauliniai karai praėjo kruvinais Novokhopiorsko krašto istorijos keliais, tačiau būtent šie metai tapo reikšmingi. Skirtingais laikais 1900–1920 m. Novokhopiorsko teritorijoje lankėsi žinomi žmonės: menininkas S. Petrovas-Vodkinas, kompozitorius S. Rachmaninove rašytojai Arkadijus Gaidaras, Andrejus Platonovas čia rinko medžiagą romanui „Čevenguras“.

atidaromas memorialinis kompleksas, skirtas Pergalės 30-mečiui, Didvyrių alėja, skirta Pergalės 55-mečiui. Nuo XX amžiaus vidurio regionas ir miestas vystėsi ir plėtėsi.

Regiono teritorijoje veikia nemažai maisto ir perdirbimo įmonių. Viena didžiausių Rusijoje Elan-Kolenovskio cukraus gamykla, augalinio aliejaus gamykla, pieno perdirbimo gamykla, dvi distiliavimo gamyklos, konservų fabrikas ir mechaninio remonto gamykla. Įmonių produkcija surado savo vartotojus, yra labai vertinama vidaus ir užsienio rinkose. Šiuo metu rajono teritorijoje gyvena daugiau nei 50 tūkst. Prikhoperye gamta garsėja nesugadinta gamta. Khoper, Savala, Elan, Tatarka regiono upės Rusijoje pripažintos ekologiškai švariomis. Khopersky valstybinis rezervatas garsėja savo unikalia flora ir fauna toli už Rusijos sienų. Regiono svečiams suteikiama puiki galimybė: pasigrožėti nuostabiais kraštovaizdžiais, pamatyti Prichoperės grožį, susipažinti su krašto įžymybėmis.

Vaikai apžiūrą pradeda apsilankę istoriniame skyriuje

Vaikinai, mes atėjome su jumis į valstiečių trobelę. Pagrindinis dalykas valstiečių trobelėje yra krosnis. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai ). Tai va, viryklė šilta, čia maisto gaminimo vieta, vieta, kur miegojai. Jie pastatė prie krosnieskopūstų vyniotinis - namų apyvokos daiktams laikyti. Jie naudojo ketaus indus, bet naudojo ir molinius indus. Vaikinai, pažiūrėkite, kur padėjo geležinį puodą, jis labai toli. Ir įsivaizduokite, kad yra gaisras, ką galima padaryti? Kaip šeimininkė nesusidegino? Ir tam jie turėjo specialų įrenginį -sukibimas.

Visi namuose turi vandentiekį, atsuko čiaupą ir vanduo pradėjo tekėti savaime. Avalstietės, vandenį reikėjo atnešti iš šulinio. Už taimoterys vandenį nešė kibirais, kabėdamosrokeris .

O tai – verpimo ratelis, ant jo buvo suverta vilna, pūkai ir iš gautų siūlų numegztos kojinės, šalikai, kumštines pirštines. Bet tai staklės, ant kurių valstietės audė drobes, naminius kilimėlius. Ilgais žiemos vakarais merginos ir moterys užsiimdavo rankdarbiais. Verpti, austi, siuvinėti – pažiūrėkite, koks gražus siuvinėjimas guli ant lovatiesėslopšys. Lopšys pakabinamas ant lubų ant metalinio kablio. Jame siūbavo kūdikis. Moterys siuvo ir puošė drabužius, o vyrai – batus. Matai, kas yra ant krūtinės? Teisingai,bastiniai batai ... Bastiniai batai yra tradicinė valstiečių avalynė. Batai buvo austi iš karnizo – tai liepų žievė. Ir taip pat austi iš karnizo:piniginės (dideli pirkinių krepšiai) , dėžės, kepurės.

Pažiūrėkite, kas yra ant stalo kambario centre? Taip, tai samovaras.Samovaras - tai yra Rusijos žmonių gyvenimo ir likimo dalis. Šis daiktas ant stalo buvo būtinas rusiškos arbatos gėrimo ceremonijai. Jis tapo gerumo ir namų jaukumo simboliu. Vaikai gavo žinių, perėmė tradicijas, mokėsi kalbėti ir klausytis iš samovaro.

Didžiojo Tėvynės karo metu valstybę gynė daugiau nei 8 tūkstančiai Novokhopiorsko gyventojų. 13 Novokhopiorsko piliečių tapo Sovietų Sąjungos didvyriais. 1943 m. Novokhopiorske buvo suformuota atskira Čekoslovakijos brigada, kuriai vadovavo Liudvikas Svoboda. Pokariu Novokhopiorsko krašto teritorijoje buvo atidaryti paminklai ir atminimo lentos pagrindiniams istoriniams įvykiams, 1924 m. Novokhopiorskas, pirmasis paminklas V.I. Leninas, išlietas Novokhopiorsko remonto ir mechanikos gamykloje, mieste kuriamas sovietų-čekoslovakų ir kraštotyros muziejus, akcijos „Nemirtingasis pulkas“ dėka iškilo atminimo siena su karių, gynusių mūsų Tėvynę, nuotraukomis. muziejus!

Šioje parodoje galima pamatyti karo metų daiktus. Čia jau galite pamatyti jums žinomus objektus: lauko akinius, ginklus, planšetę, kario paltą ir daug daugiau.

Ekskursijos pabaigoje mokytojas klausia:

Koks muziejaus pavadinimas?

Ką matei muziejuje?

Šie daiktai vadinami eksponatais. Muziejus saugo mūsų istoriją. Eksponatus renka ne tik muziejaus darbuotojai. Kuriant muziejų dalyvavo daug žmonių, mūsų miesto gyventojų: atsivežė daiktų, dokumentų, atspindinčių mūsų miesto istoriją, kolekcija nuolat pildoma naujais eksponatais.

Tuo mūsų ekskursija baigiama ir grįžtame į darželį.

EKSKURSIJA

SU VYRESNIAIS IKIMOKYKLININKAIS VAIKAIS

Į LOKALINIŲ STUDIJŲ MUZIEJĄ

Parengė mokytoja

kvalifikacinė kategorija

MKDOU "Vaikų darželis Nr. 3" Saulė "

Evtukhova O.A.

Medžiagos aprašymas: Mieli draugai, atkreipiu jūsų dėmesį į ikimokyklinio amžiaus vaikų ekskursiją į Safonovo kraštotyros ir kraštotyros muziejų. Ši medžiaga bus naudinga ikimokyklinio ugdymo mokytojams.


Vyresnius ikimokyklinio amžiaus vaikus labai patartina vesti į muziejus. Muziejus ikimokyklinukams – tai priemonė ugdyti vientisą asmenybę, supažindinti vaiką su kultūros vertybėmis ir tradicijomis. Tuo pačiu metu išsprendžiamos svarbiausios formavimo užduotys:
- kognityvinė motyvacija;
- reikia aplankyti muziejus;
- elgesio kultūra muziejuje;
- estetinis skonis.
Safonovo istorijos ir kraštotyros muziejaus darbuotojai sėkmingai bendradarbiauja su daugeliu mūsų miesto ikimokyklinių įstaigų. Ikimokyklinukų ekskursijos į kraštotyros ir kraštotyros muziejų, kaip vienas iš būdų organizuoti tiesioginę edukacinę veiklą su vaikais mūsų ikimokyklinėje įstaigoje, dabar dažnai praktikuojamos. Puikiai žinome, kad ekskursijos yra geriausias būdas supažindinti vaikus su gamtos objektais ir reiškiniais, su žmogaus gyvenimo organizavimo natūralioje aplinkoje ypatumais.
Muziejaus vaidmuo supažindinant vaikus su muziejaus lobių pasauliu yra neįkainojamas. Muziejuje, tarsi didžiulėje stebuklingoje dėžutėje, saugomas neįprastas lobis – laikas, gyvenantis žmogaus sukurtų muziejinių objektų pavidalu. Ekskursijos po muziejų prisideda prie pažintinio susidomėjimo, nuoseklios ikimokyklinukų kalbos ugdymo. Čia jie gauna patriotinį auklėjimą, kurio esmė – ugdyti vaiko sieloje meilės sėklas gimtajai gamtai, namams ir šeimai, savo krašto istorijai ir kultūrai, viskam, kas sukurta giminių ir artimųjų darbu bei draugai.
Visai neseniai mūsų logopedinės grupės auklėtiniams buvo surengta dar viena pažintinė ekskursija po Safonovo istorijos ir kraštotyros muziejaus sales. Ikimokyklinukams prieinama forma buvo pasakojama apie mažos tėvynės istoriją ir kultūrą. Vaikams tai buvo reikšmingas įvykis, jie su susidomėjimu priėmė naują informaciją ir persmelkti naujais įspūdžiais.

Kviečiu visus į pažintinę ekskursiją po Safonovo istorijos ir kraštotyros muziejaus sales!
„Šiandien – iškilminga ir griežta diena.
Durys atviros, muziejus priima svečius,
Tarp tų, kurie įeina į jį, sienos sveikina,
Tik verta peržengti jos slenkstį“.

Muziejuje pasitinka tokia užpernai kilusi stupa ir praėjusio amžiaus televizorius.


Mūsų močiučių drabužiai.


Namų apyvokos daiktai.



„Mačiau namų apyvokos daiktus
Iš atgijusios senovės.
Dabar jis man atviras
Mano šalies praeitis!


Valstiečių trobelė.



Puikūs maži batukai!
„Pažiūrėk į porą batų,
Jie, beje, verti dėmesio.
Mūsų amžiuje tarp įmantrių dalykų
Paprastesnių ir paprastesnių batų nėra.“ Burchakas Michailas


Močiutės „mišyklė“.


Geležies stebuklas.


Kaip neįprastai melodingai skamba muzika iš patefono.


Karinės šlovės salė.


Kulkosvaidis Didžiojo Tėvynės karo metu 1941-1945 m.


Didžiojo Tėvynės karo 1941-1945 metų automatas.


Pirmojo pasaulinio karo laikų šautuvas.


Kareivio paltas.
„Su pasididžiavimo ašaromis
Į pirmąjį kambario kampą
Motina pakabins seną
Pilkas paltas.“ Jurijus Michailenko


Literatūrinis A.T.Tvardovskio herojus yra legendinis Vasilijus Tyorkinas.
„Kovotojas ką tik įveikė tris eiles,
Iš karto matyti – akordeonininkas.
Pradžiai, tvarkai
Jis mėtė pirštus aukštyn žemyn.
Pamirštas kaimiškas
Staiga jis pradėjo, užsimerkęs,
Gimtojo Smolensko pusės
Liūdnas prisiminimas...“


V.V.Griboedovos portretas - poeto A.S.Griboedovo pusbrolis


Sovietų kariuomenės vado, Sovietų Sąjungos maršalo M. N. Tuchačevskio smuikas


Antikvarinis gramofonas.
„Kas buvo, tada praeina
Užmiršimas kaip sapnas
Gaila, kad retai kas pradeda
Senas, malonus patefonas...“ Ignatovas Aleksandras


Prie Jurijaus Gagarino portreto.
„Blėsta, užgęsta saulėlydžio švytėjimas.
Mirkčiodama pirmoji žvaigždė šnabžda:
„Gagarinas nepaliko, patikėkite manimi.
Jis yra su tavimi, čia, liko amžinai! Ju Goverdovskis



Miestą formuojančios gamyklos „Avangard“ reklama


Žymūs mūsų tautiečiai.




Toparijų paroda.

Tiesioginės edukacinės veiklos konspektas edukacinėje srityje „Kognityvinis ugdymas“. 5-6 metų vaikų supažindinimas su profesija „Muziejininkas“ įgyvendinant projektą „Kiek profesijų ir visos geros, kiekvienas gali rasti sielai“

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Samaros regiono 20-osios pagrindinės bendrojo lavinimo mokyklos valstybinė biudžetinė ugdymo įstaiga, pavadinta V.F. Novokuibyševsko miesto Grušina, Novokuibyševsko miesto rajonas, Samaros sritis, struktūrinis padalinys „Vasilek vaikų darželis“

„Ekskursija po muziejų“

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka vyresniojoje grupėje edukacinėje srityje „Pažinimo raida“

teritorinės metodinės savaitės apie ikimokyklinukų patriotinį ugdymą įgyvendinant FSES DO.

Sycheva Galina Vasilievna, BĮ „Vasilek“ „Vasilek“ „GBOU OOSH Nr. 20“ pirmosios kvalifikacinės kategorijos auklėtoja

g. Novokuibyševskas 2017 m

„Ekskursija po muziejų“

Švietimo sričių integracija: "Socialinis ir komunikacinis vystymasis "," Kalbos raida "," Kognityvinis vystymasis "," Meninis ir estetinis vystymasis "," Fizinis vystymasis ".

Tikslas : Vaikų paruošimas suvokti muziejaus pasaulį

Užduotys:

1) Sudaryti sąlygas vaikams suvokti muziejaus pasaulį („Socialinis ir komunikacinis vystymasis“)

2) Supažindinti su profesijomis „Gidas“, „Restauratorius“ („Kognityvinis ugdymas“)

3) Skatinti vaikų meninio suvokimo apie muziejaus eksponatus formavimąsi („Meninė ir estetinė raida“).

4) Skatinti vaikų savarankiškumo pasireiškimą bendraujant su bendraamžiais ir suaugusiaisiais („Socialinis ir komunikacinis vystymasis“).

5) Prisidėti prie vaikų žodyno turtinimo ir kalbos įgūdžių aktyvinimo ("Kalbos vystymas")

5) Sudaryti sąlygas vaikams sumažinti statinį stresą atliekant fizinius pratimus („Fizinis vystymasis“).

Metodai ir metodai:

- žodinis: kalbėjimas apie muziejų, mįslių spėjimas, atsakymas į klausimus;

- vizualinis: elektroninis edukacinis išteklius „Mano miestas“, „Žaislas žmonėms“, „Eksponatai“, „Muziejaus darbuotojo profesija“.

- praktinis: „ekskursija po muziejų“, d / ir „Atspėk objektą, iš kurio pasaka“, d / ir „Kiekvienas eksponatas turi savo vietą“, d / ir „Surask skirtumus“, darbas „prie restauravimo paroda“.

Medžiagos ir įranga:mini muziejaus kūrimas grupėje „Rusiška trobelė“ (namų apyvokos daiktų eksponatai: siuvinėti daiktai, rankšluostis, verpimo ratelis, samovaras, lygintuvas, ketus, volelis, puodas, graibštas (staiga), rokeris, mediniai šaukštai, dubuo), drabužiai, avalynė: sarafanas , marškiniai, prijuostė, batai iš kotelio), liaudiški žaislai: Semjonovskaja matrioška, ​​Dymkovo žaislas (jauna panele), Filimonovskaya žaislinis švilpukas, Kargopol siužetas, Bogorodskaya žaislas .

Vaikų užsiėmimai

Bendros veiklos organizavimo formos ir būdai

Suvokimas (grožinė literatūra ir folkloras)

Pasakos pasakojimas flanegrafo teatro pagalba.

Žaidimų kambarys

Žaidimo situacija („Skraidantis kilimas“), žaidimai su taisyklėmis

Komunikabilus

Klausimai, mįslės

Variklis

Fizinis lavinimas

Muziejuje tu ne skara, Nekalbėk garsiai!

Atidžiai klausykite visko, prisiminkite!

Negalime liesti eksponato rankomis muziejus.

Tai neįkainojama skirtingų kartų žmonėms!

Daiktų iš muziejaus išnešti negalime

Nei paveikslas, nei puokštė Nei vertingi portretai

Ateis lankytojai, jie čia nieko neras!

Pasukite rodomąjį pirštą į dešinę į kairę

Pridėkite pirštą prie lūpų delnu, savo ruožtu uždenkite ausį ir pasukite į kairę ir į dešinę,

Savo ruožtu dešine ranka palieskite kairįjį delną ir atvirkščiai

Ištieskite rankas į priekį ir į šonus

Pasukite liemenį už rankos į dešinę. Liemens pasukimas už rankos į kairę

Pakelkite dešinę ranką aukštyn Pakelkite kairę ranką aukštyn

Jie vaikšto ir ištiesia rankas į priekį ir į šonus

Ugdomosios veiklos logika

Auklėtojo ir vadovaujančio vaiko veikla

Mokinių veikla

Tikėtini Rezultatai

Mokytoja atvedė vaikus į ekskursiją į muziejų / žaidimų kambarį /. Prieš įeinant / iškaba / ji jų klausia:

Iš kur mes atsiradome?

Kas yra muziejus?

Kodėl žmonės kuria muziejus?

Kas dirba muziejuje?

Mokytoja klausia vaikų, kaip elgtis muziejuje.

Juos pasitinka 1-asis VAIKAS VADOVAS ir eilėraščiu pasakoja taisykles

Vaikai pateikia hipotetinius atsakymus į mokytojo klausimus

Vaikai įtraukiami į grupę, kurioje įrengtas mini muziejus.

Vaikai rodo judesius.

Sudarytos sąlygos vaikams suvokti muziejaus pasaulį

Vaikai nusiteikę artėjančiai veiklai

Pirmasis vaiko vadovas siūlo leistis į virtualią ekskursiją po Novokuibyševsko miestą.

/ filmas "Mano miestas" /

Klausia vaikų, ar jie atspėjo, kodėl ekskursiją po muziejų pradėjome nuo filmo apie miestą?

Mūsų miestas auga, keičiasi, gražėja gyventojų, dirbančių įvairiose įmonėse, dėka, kad visi galėtų gerai gyventi.

Kokių profesijų žmonės dirba mūsų mieste?

Kaip vadinasi profesija, kai darbininkai senoviniais daiktais puošia ištisas patalpas ir pasakoja įdomias daiktų praeities istorijas.

1-as vaiko vadovas – Kiekvienas žmogus turi jam labai brangių daiktų. Žmonės juos laiko prisiminimu apie kažką malonaus. Žmonės visada norėjo pasilikti ką nors neįprasto, įdomaus ar gražaus, kad galėtų parodyti savo vaikams ir anūkams. Vieni rinko paveikslus, kitas knygas, antikvarinius daiktus.

Šias kolekcijas, įvairius antikvarinius daiktus savo namuose galėjo pamatyti tik nedaugelis žmonių. Ir tada žmonės pradėjo talpinti savo kolekcijas į specialias patalpas (didukuose namuose, kur kiekvienas galėjo ateiti ir apžiūrėti praeities daiktus, antikvarinius daiktus.

Vaikai pateikia spėjamus atsakymus:

Muziejus yra mieste;

Miestas turi savo istoriją;

2017 metų vasarį miestas švenčia 65-ąjį gimtadienį.

Vaikai vardija pažįstamas profesijas ir paaiškina jų svarbą: sargas, kad būtų švaru kiemuose, žaidimų aikštelėse ir pan.

Vaikai šią profesiją vadina „muziejaus darbuotoja“

Vaikai susipažįsta su profesija „Muziejaus darbuotojas“, klausosi gido pasakojimo, atsako į klausimus

Vaikai sukūrė idėjas apie miesto įžymybes

Vaikai susipažinę su profesija „Gidas“, geba atlikti veiksmus pagal vaidmenį

Vaikai turi idėją apie muziejaus veiklą

Vaikai rodo savarankiškumą bendraudami su bendraamžiais ir suaugusiais

Vaikus pasitinka 2-asis VAIKAS – EKSKURSIJOS VADOVAS ir informuoja, kad gyventojai turėtų žinoti savo gimtojo miesto istoriją ir jo žmones.

Todėl siūlome aplankyti „Rusijos trobelės“ ekspoziciją.

Mįslių pagalba jis supažindina su senoviniais namų apyvokos daiktais, esančiais „rusiškoje trobelėje“

  1. Kiekvieną kartą ryte užsidedu pypkę. Bet jūs negalite atspėti, Jis vadinamas .../ sarafanas /

Ar dabar dėvite sarafaną? – Ar jie atrodo kaip seni sarafanai? - Koks skirtumas?

Vaikai atspėja mįslę apie drabužius ir randa sprendimą tarp muziejaus eksponatų ir apie tai kalba

Vaikai susiformavo meninį muziejaus eksponatų suvokimą

Gidas užduoda mįslę:

  1. Palei linų šalį, palei Lakštų upę. Garlaivis plaukia, pirmyn ir atgal. O už jo toks lygus paviršius, nesimato nė raukšlės!/geležis/

Vadovas užduoda vaikams klausimus:

Ar turite lygintuvą namuose? – Kuo skiriasi ir panašūs šiuolaikiniai ir antikvariniai lygintuvai? – Kuo lygindavote daiktus prieš daug metų?/ volelis /

Gidas prašo parodyti, kaip lyginti voleliu.

Vaikai, norintys pabandyti parodyti, kaip lygindavo skalbinius voleliu

Gidas užduoda mįslę:

  1. Virš skylės, skylė apačioje. O viduryje – ugnis ir vanduo/samovaras/

Vadovas užduoda vaikams klausimus:

Kam tau prireikė samovaro? – Kas turi namie samovarą? – Kas ten dabar vietoj samovaro? /Elektrinis virdulys/

Vaikai spėlioja mįsles apie namų apyvokos daiktus, randa atsakymus tarp muziejaus eksponatų ir apie juos kalba

Vaikai praturtino žodyną ir pagerino kalbos įgūdžius

Gidas užduoda mįslę:

  1. Trys broliai nuėjo prie upės maudytis, Du maudosi, o trečias guli ant kranto. Išsimaudė, išėjo ir pakabino trečią/ rokeris ir kibirai /

Vadovas užduoda vaikams klausimus:

Ar jums dabar namuose reikia rokerio?

Vadovas kviečia vaikus prisiminti pasakas, kuriose yra rokeris, naudojant įkalčius-paveikslus.

Raskite užuominų paveikslėlius ir pavadinkite pasakas, kuriose yra rokeris

Vaikai praturtino žodyną ir pagerino kalbos įgūdžius

Gidė dėkoja vaikams už gerą atmintį, išradingumą ir prašo prisiminti pasakas: Žąsys-Gulbės, Morozko ir atsakyti:

Ką naudojote iš orkaitės išėmusi duoną ir pyragus? Jei vaikai neįvardija, gidas užduos mįslę:

Ne jautis, o buksuoja, nevalgo, o griebia, ką griebia - duoda, pats nueina į kampą./ elnias, rankena /

Vaikai spėlioja mįsles apie namų apyvokos daiktus, randa atsakymus tarp muziejaus eksponatų ir apie juos kalba.

Vaikai suformavo socialinius ir bendravimo įgūdžius

3-ioji VAIKŲ EKSKURTORĖ kviečia vaikus pažiūrėti filmą „Liaudies žaislai“ ir atkreipia dėmesį į tai, kad vaikai visada lieka vaikais. Tik jų žaislai skiriasi.

Jis prašo surasti ir papasakoti, ką žaidė jų močiutės ir prosenelės vaikai. – Kodėl žaislai vadinasi Dymkovo, Kargopol, Semionov, Bogorodsk.

Vaikai žiūri filmuką apie senus žaislus, randa juos tarp muziejaus eksponatų ir pasakoja, iš ko jie pagaminti, kaip su jais žaisti.

Vaikai susiformavo pirmines žinias apie liaudies amatus

Mokytoja užduoda gidams klausimą: mes su vaikais taip pat į muziejų atnešėme dovanų labai seną knygą. Tik jis toks senas, kad sunku jį perskaityti.

Gidė vaikams pasakoja, kad muziejuje yra ir kita profesija: restauratorius ar muziejaus gydytojas, kurisgrąžina knygai, paveikslui ar ikonai spalvas ir trūkstamus fragmentus, suklijuoja sulūžusį puodą, sutvarko seną stalą. Restauratoriaus užduotis – ne tik suklijuoti, susiūti, baigti rašyti, bet tai padaryti taip sumaniai ir patikimai, kad nesugadintų pirminės daikto išvaizdos.

Tačiau apie šią profesiją pakalbėsime kitame susitikime su jumis.

Vaikai atidžiai klausosi

Vaikai susipažino su profesija „restauratorius“

Kas parduoda bilietus, rezervuoja vietas organizuojamoms ekskursijoms?
-Kas atima drabužius, išduoda numerį ir batų užvalkalus?

Kas pasitinka turistus, kalba apie ekspozicijas, atsakinėja į klausimus, demonstruoja eksponatus?
– Kas ateina į parodą muziejuje, klauso gido, klausinėja apie ekspoziciją, fotografuoja eksponatus, dalijasi įspūdžiais, ką pamatė?

Kas vadinamas muziejaus gydytoju, atkuriančiu pirminę daikto išvaizdą?

Bilietų saugotojas Rūbinės prižiūrėtojas Kelionių vadovas „Sightseers“ restauratorius

Vaikai turi idėjų apie muziejaus veiklą ir „muziejininko“ profesiją

Naudotos knygos:

  1. N.V. Aleshina Ikimokyklinukų supažindinimas su aplinka ir socialine realybe / vyresnioji grupė /, Maskva, 2004 m.
  2. Krasnoščekova N.V. Vaidmenų žaidimai ikimokyklinio amžiaus vaikams / Red. 6-asis Rostovas prie Dono Feniksas, 2011 m
  3. Elektroninė biblioteka Pokalbių ciklas apie muziejų ikimokyklinukamshttps://znanio.ru/media/tsikl_besed_po_razvitiyu_u_doshkolnikov_predstavlenij_o_cheloveke_v_istorii_i_kulture_na_materiale_kraevedeniya_i_traditsij_maloj_rodiny-37928/45917

1 priedėlis

2 priedas