Kokia auksinės pievos pryšino tema. Išsami teksto analizė

Kokia auksinės pievos pryšino tema.  Išsami teksto analizė
Kokia auksinės pievos pryšino tema. Išsami teksto analizė

Literatūrinis skaitymas.

M. Prišvinas. "Aukso pieva"

Tikslai:

mokymas

tobulinti skaitymo techniką, dirbti su išraiškingumu,

besivystantis

ugdyti kūrybinį mąstymą, emocinę sferą, vaizduotę, savanorišką dėmesį,

praturtinti ir plėtoti mokinių kalbą,

išplėsti akiratį;

edukacinis

ugdyti meilę, pagarbą gamtai, gerumą, gebėjimą pajusti žodžio grožį, patirti malonumą iš meno kūrinių.

Įranga:

iliustracijos studijuojamam darbui, multimedijos pristatymas

M. Prišvino knygų su jo portretu paroda.

Gera diena! Pradedame savo pamoką. Pamokos šūkis, siūlau žodžius: „Išmok daryti atradimus!“. Kaip tu juos supranti?

    Namų darbų patikra.

Kokį nuostabų paukštį sutikome paskutinėje pamokoje? (Svirplys)

Kuo šis paukštis ypatingas?

Dabar patikrinsime savo namų darbus, kas įminė geresnę mįslę? (Vaikai skaito savo mįsles)

    Žinių aktualizavimas, temos atsiradimas, pamokos problemos.

O šiandien pamokoje susitiksite su nauju autoriumi ir jo kūryba. Kaip, sužinosite netrukus.

Bet pirmiausia pasiklausykime Nastjos ir jos tėčio pokalbio.

Čia, vaikinai, minutei pertrauksime Nastją. Pažiūrėkime, ar mūsų vadovėlyje yra toks kūrinys. Kas jo autorius

Kokia bus mūsų pamokos tema? (M. Prišvinas „Aukso pieva“)

Kokios asociacijos jums kelia žodį pieva? Išanalizuokime istorijos pavadinimą. Pagal Ožegovo žodyną: pieva- plotas, padengtas žoline augmenija. Iš pasakojimo pavadinimo galime spėti, kad tai bus apie gamtą, būtent apie pievą, tačiau kol kas nežinome, kodėl žalia pieva pavadinime įvardyta kaip auksinė. Kaip jūs suprantate posakį „Auksinė pieva“? (Geltona) Kodėl autorius naudojo šį pievos apibrėžimą? (siekdami sustiprinti temos kokybę, parodykite savo požiūrį, kad skaitytojas galėtų geriau įsivaizduoti temą)

3. Darbas su pasakojimo „Aukso pieva“ tekstu

Pasiruošimas skaitymui

Apsvarstykite šio darbo iliustraciją.

Kaip manote, kodėl istorija vadinasi „Auksinė pieva“?

Paskaitykime istoriją.

4. Darbas su tekstu skaitant.

    Pirminis teksto skaitymas.

Ar mūsų prielaidos dėl teksto turinio pasitvirtino?

Ar pavyko įsivaizduoti viską, apie ką kalbėjo autorė?

Kokios yra 3 kiekvieno teksto dalys? (Įvadas, turinys ir išvada)

Pabandykime surasti kiekvieną M. Prišvino pasakojimo „Aukso pieva“ dalį.

    Dar kartą skaitant istoriją.

Teksto padalijimas į dalis.

      dalis

Kur baigiasi 1 dalis?

Kas buvo vyresnysis brolis? Kodėl? ("... Jis priekyje, aš - kulne")

Koks jausmas „būti ant kulno“? (Už jo, pėdsakas pėdsakais. Pažvelk į savo kulnus.)

Ką reiškia kiaulpienės sunoksta?

Kas yra "linksma"? (Žaidimas, pramogos). Ką reiškia nuolatinis linksmumas?

Kokį amatą galėtų turėti berniukai ir ką šis žodis reiškia?

Mokytojas paaiškina šio žodžio reikšmę.

Žvejyba – ką nors gauti; medžioklė, gaudyti gyvūnus, paukščius, žuvis.

V. Bianchi pasakojime greitaprotinga anūkė paukščiui sugalvojo naują pavadinimą „negirdimas“. Ar pastebėjote vaikų verbalinį išradingumą M. Prišvino istorijoje? (Fuknu, fuknet)

Iš kokio žodžio kilo šis žodis?

Ar esate susipažinęs su šiuo kiaulpienių žaidimu?

Tačiau kaip pasakotojas vadina kiaulpienes? Kodėl? Ką jis reiškia?

(Neįdomios gėlės - paprastos, paprastos, be jokios paslapties, be didelio grožio)

Kaip galima pavadinti 1 dalį?

„Gėlės linksmybėms“

      dalis

Kur baigiasi 2 dalis?

Skaitymas 2 dalis. Klausimai po skaitymo. Atrankinis skaitymas.

Ar radote patvirtinimą, kodėl pieva vadinama „auksine“? Skaityti. Ką žmonės pasakė pamatę pievą?

Rasti tekste.

Kaip galima pasakyti kitaip?

Neįprasta! Nuostabu! Nuostabu! Puiku! Tobulai! Nuostabus! Kas paskatino berniuką pradėti žiūrėti?

Taigi koks buvo berniuko charakteris? (dėmesingas)

Ką berniukas padarė, kad rastų atsakymą? (pradėjo stebėti)

Kodėl kiaulpienė vaikams tapo įdomia gėle?

- (Nes kiaulpienė eina miegoti su vaikais ir keliasi su jais)

Kaip berniukas traktuoja kiaulpienę kaip gyvą ar negyvą daiktą?

Kokiais žodžiais ir posakiais tai pastebima? Raskite tekste ir skaitykite.

(„Jis sugniaužė savo žiedlapius, tarsi mūsų pirštai delno šone būtų geltoni ir sugniaužę juos į kumštį, geltoną uždarytume. Žiedlapiai – tai pirštai, užsidarę ne pumpure, o kumštyje. Kiaulpienės atidaro savo delnai kaip rankos“)

Pabandykime įsivaizduoti, kad jūsų delnai yra kiaulpienių žiedlapiai.

Vaikai atveria delnus gėlės pavidalu

Vaikai suriša delnus pumpuro pavidalu.

Pavadinimas

„Auksinės pievos paslaptis“

      dalis

- Dar kartą perskaitykime paskutinį sakinį

kuriame yra išvada, pagrindinės viso teksto minties patvirtinimas.

Kaip manote, iš ko jis susideda? (Kiaulpienės visai ne neįdomios gėlės, turi savo mįslę, savo paslaptį, tereikia ją pamatyti, pasižiūrėti atidžiau.)

Ką pasakotojas dabar vadina kiaulpienėmis?

Kodėl jie tapo įdomiausiu vaikams?

(Nes kiaulpienė eina miegoti su vaikais ir keliasi su jais)

3 antraštinė dalis

„Viena įdomiausių spalvų“

5. Darbas su tekstu perskaičius.

Ar mūsų prielaidos pamokos pradžioje pasiteisino?

Ar pavadinimas tinka šiam tekstui? Kaip pavadintumėte šią istoriją?

Kokį atradimą padarėte sau?

(Kiaulpienės visai ne neįdomios gėlės, turi savo mįslę, savo paslaptį, tereikia ją pamatyti, pasižiūrėti atidžiau)

Kokį „atradimą“ rašytojas padarė sau?

(Pasaulis nuostabus ir turtingas stebuklų. Tačiau norint tai suprasti, reikia ne tik apsidairyti, bet ir mokėti tai pamatyti).

Pristatymas

Ar manote, kad kiaulpienė yra paslaptinga gėlė?

Kiaulpienė yra paslaptinga gėlė. Nes žydėjimo metu ir sėklų nokimo metu ji skiriasi, ir sunku atspėti, kad tai ta pati gėlė.

Kaip manote, kiek kiaulpienių rūšių yra gamtoje? Pasirodo, jų yra 203.

O kiek pavadinimų ši rūšis turi? 27 populiarūs vardai.

O kiek pūkelių yra viename krepšelyje? Įsivaizduokite iki 200 sėklų su parašiutu. O vienas augalas per sezoną duoda iki 3000 sėklų. Ne visos sėklos sudygsta, kitaip Žemėje nebeliktų vietos kitiems augalams, visur augtų tik kiaulpienės.

Kam rūpi žinoti, ką dar kitaip žmonės vadina kiaulpiene? Tada paimkite vieną „parašiutą“ ir perskaitykite jį visai klasei. ( Kiaulpienės, oduy-plikgalvis, močiutė, piengalvis, plikgalvis, kulbaba, medvilnės žolė, tuščiavidurė gerklė, pūslelės, duvanas, gvazdikėliai, šikšnosparniai, verpalai).

Kokias dar kiaulpienių paslaptis žinai?

Kiaulpienės yra vaistinis augalas. Kiaulpienė liaudyje vadinama gyvybės ELIXYRU.

Kodėl kiaulpienė vadinama gyvybės eliksyru?

O štai, Baškostane, kiaulpienės labai populiarios. Kiaulpienių lapai ir šaknys naudojami kosuliui gydyti ir apetitui gerinti. O iš kiaulpienių žiedų verdama skani uogienė, iš kiaulpienių lapų – salotos, iš paskrudintų šaknų ruošiamas kavos pakaitalas, marinuojami žiedpumpuriai ir dedami į vinegretą. Ir kiaulpienes naudoja ne tik žmonės. Bitės, kamanės ir drugeliai mėgsta skraidyti prie kiaulpienių. Jie valgo kiaulpienių saldų nektarą. O bitės iš jo gamina kiaulpienių medų – tirštą ir kvapnų – štai kokią didžiulę naudą kiaulpienės duoda!

Neplėškime kiaulpienių ir išsaugokime grožį. O bitės mums padėkos, kad išsaugojome joms gėlių. Ir grožėsimės šios gėlės ir visos gamtos grožiu, kaip tai sugebėjo rašytojas Michailas Prišvinas.

Vaikinai, ką manote, M. Prišvinas ragina savo skaitytojus grožėtis tik gamta? (Ragina ją apsaugoti)

Kodėl istorija vadinasi „Auksinė pieva“?

(Auksinė pieva – geltona nuo kiaulpienių).

Ką čia reiškia žodis „auksinis“?

(Geltona, aukso spalva)

Kas dar yra auksas?

Ką reiškia žodis „auksas“ šiuose posakiuose?

Auksinis Žiedas

Auksinis ruduo

Auksinis laikas

aukso darbininkas

sumanūs pirštai

auksiniai rugiai

Auksinė širdis

Matai, kiek reikšmių gali turėti vienas ir tas pats žodis.

M. M. Prišvino darbai moko stebėti ir mylėti gamtą. Rašytojas pastebi menkiausius aplinkui vykstančius pokyčius, moka apie juos pasakoti taip, kad viską aiškiai įsivaizduotume. Iš šios istorijos aišku, kad net ir paprasčiausioje, nepastebimoje, iš pirmo žvilgsnio nepastebimoje gėlėje slypi nuostabus grožis. O apsakyme „Aukso pieva“ – tik viena mintis: gebėjimas įžvelgti grožį paprastame, pačiame brangiausiame ir arčiausiame širdyje, tame, kas visada su mumis, ir tai, deja, ne visada pastebime. .
– Siūlau sakinius papildyti žodžiais, kurie atitinka prasmę.
„Aš nuskinau gėlę, o jis...
Pagavau kandį, ir ji... yra mano delne.
Ir tada supratau, kad galima tik liesti...
Žodžiai nuorodoms: širdis, mirė, gamta, nudžiūvo)
– Kokią išvadą galite padaryti?

V. Veiklos atspindys.

Kas buvo ypač įspūdinga, privertė susimąstyti?

Ar pavyko padaryti kokį nors atradimą?

10. Namų darbai. Pasiruošimas išraiškingam skaitymui

Olga Kulikova
Pamokos apie bendravimą santrauka lopšelio-darželio „Aukso pieva“ vyresnėje grupėje M. Prišvinas.

Pamokos apie bendravimą vyresnėje darželio grupėje santrauka.

tema « Auksinė pieva» M. Prišvinas.

Švietimo integracija srityse: "Kalbos raida", „Socialinis komunikacinis vystymasis» , "Kognityvinė raida", , "Fizinis vystymasis".

Užduotys:

1) "Kalbos raida": formuoti vaikams nuoseklaus detalaus teiginio planavimo įgūdžius;

suaktyvinti žodyną

praturtinti žodyną (Fuk, žvejyba, į kulną) ;

ugdyti gebėjimą kurti bendrinius sakinius;

įtvirtinti gebėjimą gramatiškai taisyti savo teiginius;

ugdyti nuoseklią dialoginę ir monologinę kalbą.

2) „Socialinis komunikacinis vystymasis» : skatinti socialinių įgūdžių ugdymą ir įgūdžių: gebėjimas dirbti grupė, klausytis kitų, gerbti bendraamžių nuomonę, ginti savo nuomonę;

ugdyti gebėjimą vertinti ir analizuoti kalbą vienas kito veikla argumentuotų atsakymų teikimas;

ugdyti valingą dėmesį, atmintį, verbalinį ir loginį mąstymą;

skiepyti vaikams domėjimąsi supančia gamta

3)"Meninis ir estetinis vystymasis": iliustracijų peržiūra, muzikos klausymas.

4)"Fizinis vystymasis" mankšta, pirštų gimnastika

Metodai ir technikos::

- vizualiai: iliustracijų peržiūra skaidrėse, vaizdo įrašuose

Žodinis, skaitymas, pokalbis,

Medžiagos ir įranga Rašytojo portretas M. Prišvina... Knyga M. Prišvina su istorija« Auksinė pieva» , vaizdo įrašas „Kaip žydi kiaulpienė“, skaidrės su iliustracijomis, popierinės gėlės, knygų paroda, animacinis filmas "Kiaulpienės stori skruostai"

Vaikinai, mūsų lentynoje yra nuostabi skrynia.

Pažiūrėsim ką čia:

O! gėlės – kiaulpienės

(pumpuras, atviras geltonas ir prinokęs baltas)

Kiaulpienė – viena pirmųjų pavasarį pasirodančių kaip geltona saulė. Tačiau kiaulpienės ne visada geltonos, kaip saulė. Laikas bėga, o geltonus žiedlapius keičia balti pūkai. Balti pūkai yra sėklos.

Auklėtojas:

Ar norite pamatyti, kaip žydi kiaulpienė?

(Vaizdo įrašas mr4 „Kaip žydi kiaulpienė“)

Vaikinai, ką reikia padaryti, kad gėlės nenuvytų

Krūtinėje yra dar kažkas

Jame yra knyga

M. Prišvina« Auksinė pieva» .

Šiandien mes sutiksime nuostabų žmogų. M. Prišvinas

Jis buvo įsimylėjęs savo Tėvynę, jos grožį, miškus ir laukus, upes ir ežerus, paukščius ir gyvūnus. Viskas, apie ką jis rašė, yra persmelkta didele meile gamtai.

Pažvelkite į jo portretą (Rodyti)... Tai rašytojas Michailas Prišvinas.

Paskaitykime istoriją « Auksinė pieva» .

Ar pavyks atrasti ką nors naujo?

Skaidrės į darbą

Klausimai:

Ką galite pasakyti apie šį kūrinį?

Ar tai pasaka, istorija ar eilėraštis?

Kodėl manote, kad tai istorija?

Apie ką ši istorija?

Kodėl istorija vadinasi « Auksinė pieva» ?

Kokios kiaulpienės linksmybės buvo broliams?

(Fuknu, fuknet reiškia pūsti)... – Pabandykime pažaisti su garsu f-f-u-u

Kokį atradimą padarė vaikinai?

Kokia buvo pieva anksti ryte? Vidurdienį? Vakare?

Auklėtojas

Ar norite pamatyti, kaip atsiveria gėlės

Tada mes ateiname į savo rezervuarą.

Įdėkite popierines gėles į dubenį su vandeniu

(žiedlapiai sulankstyti)Žiedlapiai pasklido vandenyje

Parodykime gėlę pirštais

Pirštų žaidimas:

Mūsų geltonos gėlės

Paskleiskite žiedlapius.

Vėjas truputį kvėpuoja

Žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų geltonos gėlės

Uždarykite žiedlapius.

Jie purto galvas

Ramiai užmigti

Kodėl kiaulpienė vaikams tapo įdomia gėle?

Kelkimės ir apsimetame, kad esame gėlės:

Gėlė užmigo ir staiga pabudo

Aš nebenorėjau miegoti,

Judėjo, ištempė,

Pakilo ir nuskrido

Į mūsų biblioteką grupėĮdėsiu knygą su M. istorija. Prišvina« Auksinė pieva» ir galite pažiūrėti istorijos iliustracijas arba parsinešti namo skaityti kartu su tėvais.

Ir pabaigai

Žiūri animacinį filmuką "Kiaulpienės stori skruostai"

Susijusios publikacijos:

M. Prišvino pasakojimo „Aukso pieva“ skaitymas darželio parengiamojoje grupėje Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra parengiamojoje grupėje vaikams, sergantiems OHP, santrauka tema: „M. Prišvino istorijos skaitymas.

Integruotos pamokos pagal M. Prišvino pasakojimą „Aukso pieva“ santrauka vyresniųjų grupėje Programos turinys: Supažindinti vaikus su rašytoju M. Prišvinu ir jo istorija „Aukso pieva“. Plėsti ir tobulinti vaikų žinias apie kiaulpienes.

Išsamios vizualinės veiklos pamokos lopšelio-darželio pirmoje jaunesniojoje grupėje „Dažyti šaukšteliai“ santrauka Toljačio miesto rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos kombinuoto tipo darželis Nr. 116 „Solnechny“.

GCD santrauka apie socialinę ir komunikacinę veiklą vyresniųjų grupėje „Gegužės 9-oji – Pergalės diena“ Vaikų veiklos rūšys: pažintinė, komunikacinė, muzikinė, motorinė, produktyvi, grožinės literatūros skaitymas, grojimas.

Anotacija apie teatralizuotą veiklą lopšelio-darželio vyresnėje grupėje „Kelionės per pasakas“ Tikslai: Ugdyti vaikų nuolatinį susidomėjimą teatro veikla. Ugdyti vaikų kūrybinę vaizduotę, vaizduotę, iniciatyvą.

Teisinio ugdymo pamokos lopšelio-darželio vyresnėje grupėje „Apie teises žaidžiant“ konspektas Programos turinys Įdomiai ir linksmai suteikite vaikams bendrą supratimą apie jų teises. Ugdykite gebėjimą analizuoti.


Autorius: Maksimova Lyubov Fedorovna
Mokykla: MBOU "Krasnoanuysk pagrindinė vidurinė mokykla"
Kūrinio sukūrimo metai ir vieta: 2012 m., Solonešnoje kaimas MBOU „Krasnoanuysk pagrindinė vidurinė mokykla“
Išsami teksto analizė. M. Prišvinas. "Aukso pieva"
Tikslas: sudaryti sąlygas mokyti moksleivius taisyklių, teksto konstravimo klasikos pavyzdžiu technologijos, visapusiškai analizuojant tekstą.
Per užsiėmimus
Mokytojo įžanginės pastabos apie autorių:
Michailas Michailovičius Prišvinas (1873 - 1954) - rašytojas (prozininkas, publicistas).
Michailas gimė Chruščiovo-Levšino kaime, Oriolio provincijoje, pirklio šeimoje. Jo tėvas gavo turtingą palikimą, kurį išleido.
Pirmasis išsilavinimas Michailo Prišvino biografijoje buvo įgytas kaimo mokykloje. Tada jis pradėjo mokytis Jeletso gimnazijoje. Bet po 6 metų studijų buvo pašalintas už įžūlumą ir konfliktą su mokytoja, nors Michailas savo žiniomis taip pat neišsiskyrė. Tik po 10 metų Prišvino biografijoje mokslas buvo tęsiamas Rygos politechnikos institute. Studijų metais Marksizmo idėjos Michailui tapo artimos, už tai jis sumokėjo areštu ir įkalinimu metams.
1900–1902 m. M. Prišvino biografijoje studijavo Leipcigo universitete. Ten gavo agronomo specialybę. Grįžęs į tėvynę, vedė ir pradėjo auginti tris vaikus. Ir 1906 metais pradėjo rašyti.
Pradėjo klajoti po miškus, daug keliauti, rinkti tautosaką. 1906 m. Michailo Prišvino biografijoje pirmą kartą buvo paskelbta jo istorija „Sashok“. Tada buvo išleistos jo knygos su esė: „Nebaimių paukščių šalyje“ (1907), „Už stebuklingo Koloboko“ (1908), „Prie nematomo miesto sienų“ (1908). 1912–1914 metais buvo išleisti pirmieji rinktiniai rašytojo kūriniai. Kitos Prišvino knygos buvo: „Gamtos kalendorius“ (1935), „Kaščės grandinė“, „Brangūs gyvūnai“, istorija „Ženšenis“ ir daugelis kitų. Jo dienoraščiai taip pat labai vertinami.

Teksto analizė. M. Prišvinas. "Aukso pieva"
Tema Gerai žinomos kiaulpienės ženklai
Idėja Gamtoje viskas neatsitiktinai, viskas pagrįsta, tereikia būti tam dėmesingam, kantriai stebėti ir lėtai apmąstyti tai, ką pavyko pamatyti.
Kalbos tipo aprašymas
Stilius Tai meninis kalbos stilius. Pranešama apie asmeninius vaikystės įspūdžius apie gėles, vaikystės emocijas iš ilgo susitikimo su „šiomis neįdomiomis gėlėmis“.
Kokie ženklai aprašyti? Ženklų nurodymo tvarka paremta pažinties su kiaulpiene chronologija: štai pirmieji įspūdžiai apie gėlę (tinka linksmybėms), štai vėlesni, sukeliantys vaikų nuostabą ir pripažinimą.
Kaip sudarytas aprašymas? Visas aprašymas paremtas paviršutiniškos pažinties su gėle priešprieša ir vėliau gautomis žiniomis apie protingą kiaulpienių gyvenimo organizavimą. Prieštaravimo jausmas skaitytoje kyla dar pirmos pastraipos pradžioje, kai buvo pastebėta, kad kiaulpienės – tiesiog smagumas. Ir netrukus tai įgauna formą, žinoma, kai atsiranda priešiška sąjunga: „Bet kadangi man pavyko...“
Kaip keičiasi požiūris į gėlę? Kaip susietos teksto pradžia ir pabaiga? Keičiasi požiūris į gėlę, o ankstesnis neįdomios gėlės apibrėžimas užleidžia vietą visai kitai nuomonei „Kiaulpienė mums tapo viena įdomiausių gėlių“. Taip užsidarė pasakojimo pradžia ir pabaiga, – taip tekstas tapo išbaigtas.
Kaip jūs suprantate posakį eiti žvejoti; ar jis priekyje, aš - kulne? Kodėl sakoma, kad žydi ("... nuo daugelio žydinčių kiaulpienių")? Gal šis žodis perteklinis? Ar turėjau pasakyti, kad radau kiaulpienę? Juk pievoje buvo daug kiaulpienių. Kodėl autorius kalba atkišęs delnus? Ar kiaulpienė turi delnus? Savo stebėjimą autorius vadina atradimu. Ar jis teisus? Namų užduoties pasirinkimas:
Parašykite M. Prišvino teksto „Aukso pieva“ analizę
Sukurkite savo miniatiūrą.
Literatūra
Nikitina E.I. Žurnalas „Rusų kalba mokykloje“ Nr.4 – 2001 m.

Veselova Galina Svjatoslavovna
Padėtis: Pradinės mokyklos mokytoja
Švietimo įstaiga: GBOU SOSH Nr. 521
Vietovė: Sankt Peterburgas
Medžiagos pavadinimas: metodinės pamokos rengimas
Tema: M. Prišvinas „Aukso pieva“
Paskelbimo data: 28.05.2018
Skyrius: Pradinis išsilavinimas

Veselova Galina Svjatoslavovna,

pradinių klasių mokytoja GBOU SOSH Nr. 521,

Sankt Peterburgo Krasnogvardeisky rajonas

Pamokos tema „M. Prišvinas“ Auksinė pieva“.

Pamokos tipas: Kūrinio skaitymo ir supratimo pamoka.

UMK: „Perspektyva“.

Pamokos tikslai: sudaryti sąlygas formuotis taisyklingo, sąmoningo skaitymo įgūdžiui, aktyvinant ir įtraukiant mokinius

literatūrinio teksto analizės procesas, mokantis nustatyti istorijos pobūdį, autoriaus nuomonę.

Tema UUD:

Suformuokite tinkamą skaitymo veiklos tipą; formuoti gebėjimą skaidyti tekstą į dalis, antraštines dalis; makiažas

planas; išmokti rasti ir kalboje naudoti autoriaus kūrinyje naudojamas kalbinės meninės raiškos priemones;

išryškinti pagrindinę darbo idėją.

Metasubject UUD:

-Asmeninis(apsisprendimas, prasmės formavimas, moralinė ir etinė orientacija): ugdo dėmesingą požiūrį į gimtąjį

prigimtis ir kalba, elgesio kultūra grupinio darbo procese, pagarba vienas kitam; sukurti teigiamą ugdymą

motyvacija,

supratimas

atsakomybė

išpildymas

figūra

išreikšti

savo požiūrį į herojų kūrinio teksto analizės procese;

pažinimo(darbas su informacija, darbas su edukaciniais modeliais, loginių operacijų atlikimas): ugdyti gebėjimą statyti

kalbos teiginiai, reikalingos informacijos paieška iš įvairių šaltinių (tekstas, iliustracijos, pristatymas); įgūdžių

formuluoti ir spręsti problemas;

- reguliavimo(savo veiklos valdymas, kontrolė ir koregavimas, iniciatyvumas ir savarankiškumas):

kurti įgūdžius

suformuluoti pamokos tikslus, gebėjimą dirbti pagal planą, išlaikant ugdomąją užduotį, formuoti gebėjimą atlikti savęs ir tarpusavio patikrinimą

atlikta užduotis;

- komunikabilus:

kalbos aktyvumas, bendradarbiavimo įgūdžiai

lavinti vaikų žodinę kalbą, praturtinant ją meniniu žodžiu,

ugdyti kūrybinį mąstymą, vaizduotę; ugdyti gebėjimą bendradarbiauti su klasės draugais ir mokytojais sprendžiant ugdymo problemas,

suformuluoti ir ginti savo poziciją.

Įranga: aiškinamieji žodynai, dalomoji medžiaga, pristatymas, M. Prišvino kūrybos garso įrašas, video „Vieno gyvenimas

kiaulpienė".

Pamokos žingsneliai

Mokytojo veikla

Mokinių veikla

Organizacinis

momentas

Sveiki bičiuliai. Patikrinkite pasirengimą pamokai,

įsijungti į aktyvų darbą.

Prisiminkite taisyklę.

Pasirengimo pamokai įsivertinimas, patikrinimas

informacijos šaltinių prieinamumas, pasirinkimas

efektyvus būdas organizuoti

studijų erdvė, verslo dvasia

už laukiantį darbą.

Tas, kuris nieko nedaro, neklysta.

Žinių atnaujinimas.

Temos žinutė.

Šiandien susipažinsime su rusų kūryba

rašytojas, kuris buvo vaikas kodėl, ir suaugusieji

ne visada turėdavo kantrybės atsakyti į jo klausimus.

Todėl tapęs rašytoju, savo kūriniuose to nedaro

tik bandė atsakyti vaikams „kodėl“, bet ir mokė

kad jie padarytų nepriklausomus atradimus. (Portretas

Prishvina)

Rašytojo vardo ir pavardės raidės supainiotos.

Dekoduoti: (Užuomina – Raktas: FIFIF)

PMRIICHSAVIILN

Michailas Prišvinas

Kokius Prišvino kūrinius žinai?

Apie ką rašė Michailas Prišvinas?

Atidarykite mokymo programos skyrių Turinys ir suraskite

M. Prišvino kūrinio pavadinimas, kurio mes nesame

Perskaitykite kūrinio pavadinimą. („Aukso pieva“).

Suformuluokite pamokos temą.

Michailas Prišvinas „Aukso pieva“.

Užsirašykite pamokos temą sąsiuvinyje.

Michailas Prišvinas

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Mokiniai svarsto atsakymus

daryti prielaidas:

Michailas Prišvinas „Aukso pieva“.

Užsirašykite pamokos temą į sąsiuvinį.

S. Pasakojimo teksto analizė

M Prishvina „Auksinė pieva“.

Skaitymo laukimas.

Kaip supranti posakį

Auksinė pieva? - Kas jis toks?

Kaip manote, apie ką bus ši istorija?

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Stiprinkite dalyko kokybę, parodykite savo

požiūris, kad skaitytojas galėtų geriau

pateikti temą.

Kodėl, kodėl pieva auksinė?

Pirminis teksto skaitymas.

Planuoja dirbti su

tekstą.

Atidarykite 148 puslapį, sekite vadovėlį taip, kaip jis skaitomas

Atskleidžiantis pirminį suvokimą.

Koks kūrinio žanras?

Ar prielaidos apie teksto temą pasitvirtino?

Kaip įsivaizduoji kiaulpienę?

Pasiūlykite darbo su istorijos tekstu planą:

3) Paimkite klausimus apie teksto turinį.

4) Suformuluokite pagrindinę istorijos mintį.

Sekite skaitymą.

Tai istorija.

Taip, istorija apie pievą.

Taip, iš daugybės žydinčių kiaulpienių.

Kiaulpienė yra graži gėlė

geltona, panaši į mažą

saulė, sidabras, balta,

permatomas rutulys.

Apsvarstykite teksto planą

2) Suskaidykite į dalis, supjaustykite jas galva.

3) Atsakykite į klausimus apie turinį

4) Suformuluokite pagrindinę mintį

istorija.

Skaitymas iš naujo

istorija.

Pradedame dirbti pagal planą.

Dinaminė vizualinė pauzė.

atlikti užduotį pagal planą.

Teksto padalijimas į dalis.

Išsami analizė.

Grupinis darbas.

Dirbkite grupėse pagal savo planą,

1)–3 punktai). (Atmintinė ant stalo). Aptarkite, kiek

Šiame tekste galima atskirti dalis? Kur

ar kiekviena dalis baigiasi? Sugalvokite klausimų.

Paimkite antraštes.

1 dalis

Komentavimas, žodyno darbas skaitant.

Kur baigiasi 1 dalis?

Kas yra pasakotojas? (berniukas) Išvardink herojus

darbai. Tie. istorija pasakojama iš herojaus perspektyvos.

Kas buvo vyresnysis brolis? Kodėl? ("... Jis yra priekyje, aš

Į kulną“)

Koks jausmas „būti ant kulno“? (Už jo, pėdsakas pėdsakais. Žiūrėk

lipk ant kulnų.)

Kokį amatą galėtų turėti berniukai ir ką tai reiškia

Šis žodis?

Ką reiškia kiaulpienės sunoksta? Vaizdo įrašas „Gyvenimas

viena kiaulpienė „23 sek.

Kas yra "linksma"? (Žaidimas, pramogos). Ką

buvo jų pramoga? Kaip tu supranti "fuknu jį

kiaulpienė į veidą“. Ar esate susipažinę su šiuo žaidimu

kiaulpienes? (kvėpavimo pratimai)

Ką pasakotojas vadina kiaulpienėmis? Kodėl? Ką jis

Pakartokite darbo grupėje taisykles,

atlikti užduotį pagal planą.

Atsakykite į klausimus apie turinį 1

Vaikai atranda šio žodžio reikšmę

aiškinamasis žodynas.

Žvejyba – ką nors gauti;

medžioti, gaudyti gyvūnus, paukščius,

Gėlės vietoje atsiranda sėklos.

reiškia?

Kaip galima pavadinti 1 dalį?

Pavyzdžiui, „Nuolatinis linksmumas“, „Neįdomios gėlės“

„Gėlės linksmybėms“

Citatos antraštė „... šios neįdomios gėlės

nuplėštas tik dėl malonumo“.

Antraštė

Herojaus požiūris į

Gėlės už

linksma

Neįdomios gėlės

2 dalis

Klausimai po skaitymo. Atrankinis skaitymas.

Kur baigiasi 2 dalis?

Kodėl pieva yra „auksinė“? Įrodyk. Skaityti.

Kaip jautėsi kaimo žmonės žiūrėdami

pievoje žydinčios kiaulpienės? Skaityti.

Kokius jausmus patyrė berniukas?

Kas sukėlė nuostabą? (pievos pokyčiai). Patvirtinti

teksto žodžiai.

Kada pieva pakeitė spalvą?

Kaip pieva atrodė vakare?

Kodėl pieva keičia savo išvaizdą? Koks paaiškinimas

Ar pasakotojas sužinojo, kas vyksta? Kodėl pieva keičiasi

Spalva? Skaityti.

Neįdomios gėlės yra paprastos

eilinis, be jokios paslapties, be daug ko

Pasiūlykite 1 dalies pavadinimo variantus,

užpildyk lentelę.

Atsakykite į mokytojo klausimus

atsakymus patvirtinantis žodžiais iš teksto.

Susižavėjimas, susižavėjimas, malonumas.

Nuostaba, smalsumas.

Kaip istorijos herojus vadina gėlių žiedlapius?

Kokios meninės raiškos priemonės

Fizinis lavinimas.

Pradeda augti kiaulpienės. Pradėkite lėtai

Kelkis.

Augti, augti - Atsistok.

Pradėjo pūsti vėjas,

Kiaulpienės siūbuoja. Rankos aukštyn, šiek tiek pajudinkite.

Atėjo vakaras,

Kiaulpienės užsidaro. Pritūpkite, rankos ant galvos.

Išlindo saulė

Pabudo kiaulpienės, vėl lėtai kyla, rankos

Jie purto galvas. Pasukite vietoje.

Džiaukis saule. Jie šypsosi.

Kodėl pieva keičia spalvą?

Ar berniukas apie tai žinojo anksčiau? Pasak jo, kad jis

Kaip galima pavadinti 2 dalį. Ant lentos. "Mažas

atidarymas"

2 pavadinimo dalys (diskusija grupėse, pasirinkimas

geresnis pavadinimas)

Pavyzdžiui, "Mažas atradimas"

Kiaulpienės paslaptis

„Auksinės pievos paslaptis“

Antraštė

Herojaus požiūris į gėlę

Gėlės už

Neįdomios gėlės

Delnai, pirštai ant delno.

Palyginimas.

Įsikūnijimas - "Jis suspaudė savo žiedlapius,

kaip būtų, jei turėtume pirštus

delno šonai buvo geltoni ir suspausti

kumščiu, uždarytume geltoną “,

Kiaulpienės atveria delnus.

Atidarymas.

Siūlo 2 dalies pavadinimo parinktis,

užpildyk lentelę.

linksma

Mažas

atidarymas

Staigmena, susidomėjimas,

smalsumas, dėmesys

Kiek dalių yra tekste? Ko trūksta struktūroje

tekstas? (Paskutinė dalis, kurioje yra

pagrindinė teksto mintis).

Dirbkite grupėse, sugalvokite finalą

dalis šio teksto herojaus vardu.

Baigiamoji dalis 3

Vaikų sugalvotos paskutinės dalies skaitymas.

kad M. Prišvino apsakyme „Aukso pieva“ yra

paskutinė dalis. Klausyk.

išvada,

yra

viso teksto pagrindinės minties patvirtinimas.

Kaip manote, iš ko jis susideda?

Kaip galima pavadinti šią dalį?

Pavyzdžiui, "Viena įdomiausių spalvų"

„Mano vaikystės gėlė“

Užpildykite lentelę.

Antraštė

Herojaus požiūris į gėlę

Gėlės už

linksma

Neįdomios gėlės

Kiaulpienės visai neįdomios gėlės,

jie turi savo paslaptį, savo paslaptį, tik reikia

pamatyk ją, pažiūrėk atidžiau.

Siūlomos 3 dalies pavadinimo parinktys,

užpildyk lentelę.

Mažas

atidarymas

Staigmena, susidomėjimas,

smalsumas, dėmesys

Mano gėlė

vaikystė

Įdomiausia gėlė

švelniai, liesdamas

Mokomasis sprendimas

praktiška

užduotys

Inscenizacija

probleminis klausimas

prie teksto.

Ką padarė „atradimas“.

rašytojas sau? Ar galiu

Kokia yra istorijos „Aukso pieva“ poezija?

Kokias savybes turi turėti žmogus, kad

pamatyti „bjaurių gėlių“ žavesį, padaryti atradimą?

Kaip tu tai įsivaizduoji?

Mokiniai svarsto atsakymus

daryti prielaidas.

Kaip jūs suprantate šiuos Paustovskio žodžius?

Ar norėtumėte sužinoti Michailo Prišvino biografiją?

Mokiniai (3 žmonės) pasakoja

M. Prišvino biografija.

„Jei gamta galėtų jausti

dėkingumas žmogui už tai, kad jis yra

įsiskverbė į jos gyvenimą ir ją dainavo, tada anksčiau

visas šis dėkingumas atitektų partijai

Michailas Prišvinas “, - sakė Konstantinas

Paustovskis.

Michailas Michailovičius Prišvinas gimė 4 d

1873 metų vasario mėnesį šeimos valdoje

Chruščiovas-Liovšinas vienu metu netoli Jeletso

nusipirko jo klestintis senelis Jeletsas

pirklys Dmitrijus Ivanovičius Prišvinas. V

šeimoje buvo septyni vaikai. Ateities tėvas

mirė rašytojas Michailas Dmitrijevičius Prišvinas

anksti, o mama užsiėmė vaikų auginimu.

Nuo vaikystės Michailas Michailovičius Prišvinas buvo

labai smalsus ir dažnai klausiamas

suaugusieji

"Kvailas"

žmonių, kurie turėjo kantrybės į juos atsakyti.

sakė:

mažas,

tu suprasi!"

norėjo

tada reikėjo augti. Ir jis užaugo.

1882 m. M. M. Prišvinas buvo išsiųstas mokytis į

pradžios kaimo mokyklą, 1883 m

perkeltas į pirmą Eletskajos klasę

klasikinė gimnazija.

Mokymų metu pagrindinis įvykis buvo

nežinomas

pirmokas,

įtikino

bendražygiai, o vieną rugsėjo rytą

jie įsėdo į valtį ir išvyko į ... Aziją

ieškoti laimės. Jie buvo sugauti ir parvežti namo

sekantis

patiko

nuostabu

jausmas

džiaugsmas

gamta.

prisiminė

politechnikume, paskui 1900 m., gavo

leidimą išvykti į Vokietiją, įstojo į

agronominis

šaka

filosofinis

Leipcigo universiteto fakultetas.

Grįžęs į Rusiją, 1902-1905 m

dirbo agronomu, paskui iki

Spalio revoliucijos korespondentas

laikraščiai „Russkie Vedomosti“, „Rech“, „Rytas“.

Rusija“, „Diena“.

Pirmojo pasaulinio karo metais Michailas

Prišvinas išėjo į frontą kaip

tvarkdarys ir karo korespondentas.

Po 1917 m. revoliucijos grįžo į

kaimas. Čia jis, kaip mokytojas, yra daug

pasakoja vaikams apie savo keliones,

gamta, laukiniai ir naminiai gyvūnai. Būti

gal iš šių istorijų gimė vaikai

knygos tokios paprastos ir įdomios, kad

Kūrybinė užduotis.

Ar kas nors žinote, ką reiškia žodis kiaulpienė?

titulai

keli populiarūs kiaulpienių pavadinimai.

Oro gėlė, aliejinė gėlė, karvės gėlė,

kovo krūmas, pieno spalva, švytėjimas, sulbaba, spurge,

tuščiavidurė, žydiška kepurė, danties šaknis, medvilnės žolė, patrankos,

pufas, melžėja, melžėja, plikagalvė, popova

plikas, melžėjas, zheltomordiki, letuški, pieno valgytojas, duvanas, savanoriai,

pienas, kareiviai, pienės, sviestas.

dirbti

daryti

mažas

atradimų.

gėlės rūšis

pieniškas

parašiutininkai

Neįmanomas

apibrėžti

Štai kokia nepaprasta gėlė. Jis taip pat vadinamas

„Gyvybės eliksyras“.

Pakartokite darbo poromis taisykles.

Kiekviena pora gauna žodžių kortelių rinkinį -

kiaulpienių vardai.

Mokiniai pasirenka kiaulpienės pavadinimus

siejamas su jo išvaizda, su buvimu

pieno sultys stiebuose ir lapuose, su

neįprastų sėklų buvimas ir yra pritvirtintos

lentą atitinkamoje lentelės langelyje.

Atspindys. Įvertinimas

rezultatus

veikla

Kokia buvo pamokos tema?

Koks buvo darbo su istorijos tekstu planas?

Ar užbaigėme visas plano dalis?

Tęskite sakinius:

"Šiandien pamokoje aš ..."

"Pasirodo……"

" Aš norėjau…"

koreliuoti

rezultatus

savo švietėjišką veiklą ir įrašą

jų atitikties laipsnį.

Kintamasis

Pasiruoškite

perpasakojimas

istorija

Prišvina

Studentai atidžiai mokosi visų tipų

namų darbai.

„Auksinė pieva“.

Pasiruoškite

išraiškingas

piešti

iliustracija

istorija

Prišvina

„Auksinė pieva“.

Prisijunk prie grupės ir įvykdyk projektą „Paslaptys

paprastoji kiaulpienė"

namų darbus, pasirinkite ir

rašyti dienoraštyje.

Literatūra

Boykina M. V. Skaitymo pamokos. 3 klasė: vadovas bendrojo lavinimo mokytojams. institucijos / M. V. Boykina; Rusijos akad. Mokslai, Ros. akad.

švietimas, leidykla „Švietimas“. - M.: Švietimas, 2010 .-- 143 p. - (Akademinis mokyklinis vadovėlis). - (Perspektyva).

Kai sunoksta kiaulpienės, su broliu nuolat linksminomės su jomis. Kartais einame kur nors žvejoti – jis priekyje, aš – kulne.

"Seryozha!" – Paskambinsiu jam dalykiškai. Jis apsižiūrės, o aš jam į veidą įdursiu kiaulpienę. Dėl to jis ima manęs žiūrėti ir, kol tu žvilgčioji, dulkinasi. Taip ir rinkome šias neįdomias gėles tiesiog savo malonumui. Bet kartą man pavyko padaryti atradimą.

Mes gyvenome kaime, priešais mūsų langą turėjome pievą, auksinę su daugybe žydinčių kiaulpienių. Buvo labai gražu. Visi sakė: „Labai gražu! Pieva auksinė“. Kartą atsikėliau anksti žvejoti ir pastebėjau, kad pieva ne auksinė, o žalia. Kai apie pietus grįžau namo, pieva vėl buvo auksinė. ėmiau stebėti. Iki vakaro pieva vėl sužaliavo. Tada nuėjau, radau kiaulpienę, o paaiškėjo, kad jis suspaudė savo žiedlapius, tarsi mūsų pirštai būtų geltoni delno šone ir, susigniaužę į kumštį, užversime geltoną. Ryte, saulei patekėjus, mačiau, kaip kiaulpienės atskleidė delnus, ir nuo to pieva vėl tampa auksine.


Nuo to laiko kiaulpienės mums tapo viena įdomiausių gėlių, nes kartu su mumis, vaikais, eidavo miegoti ir keldavosi kiaulpienės.