Pamoka apie skaitymą "lapės sesuo ir pilka vilkas". Santraukos klases skaityti pasakos "Fox-sesuo ir Wolf Organizuotos švietimo veikla

Pamokų skaitymas temoje
Pamoka apie skaitymą "lapės sesuo ir pilka vilkas". Santraukos klases skaityti pasakos "Fox-sesuo ir Wolf Organizuotos švietimo veikla

GKS (k) ou pm "Saranskaya specialioji (pataisos) vidurinės mokyklos įlaipinimo mokyklaI. ir. \\ TIi. malonus

Santrauka užklasinės skaitymo pamokaRusijos liaudies pasakos "Fox-sesuo ir vilkas"

Paruoštas Kiuuskinas S. V.

2014

Anotacija atvira pamoka užklasinės skaitymo "Rusijos liaudies pasakos" Fox-sesuo ir vilkas "

Tikslas: Studentų žinių apie Rusijos liaudies pasakos turinį "Fox-seserys ir vilkas" sisteminimas ir apibendrinimas "

Užduotys: teisingo, sąmoningo skaitymo įgūdžių formavimas;

garso neprofesinės kalbos, klausos suvokimo, žodinės nuoseklios kalbos kūrimo korekcija;

žodyno praturtinimas;

moralizacijos švietimas analizuojant pasakos turinį

Įranga: Kompiuteris, projektorius, filmo filmas "Fox-sesuo ir vilkas", schemets su kalbos medžiaga, nuotraukų serija už pasakos turinį

Klasių metu

I. . Organizuoti laiką

"Bell Rang" mums.

Visi tyliai atėjo į klasę.

Lengva eiti gražiai,

Mokoma mokoma.

Tyliai atsisėdo, nugaros yra tiesios,

Žiūrėkite, mūsų klasė yra bent jau kur!

Pradėsime pamoką, draugus.

Ii. . Kalbėjimo įkrovimas

Perskaitykite simbolius

Val.

Vol.

Jūs turite

Julija, kartojantys skiemenys (skiemenys, išreikštos už ekrano)

Skaitykite eilutes, aiškiai kalbantį

Vilkas visą vakarą sudužo ir pastatė,

Jis bijojo aštrių.

Kas yra skaičius šiandien? (už ekrano)

Kokia pamoka dabar? (už ekrano)

Kas yra metų laikas dabar? (už ekrano)

Koks metai ateis po rudens? (už ekrano)

Koks oras vyksta žiemą? (už ekrano)

III. . Pranešimų temos pamoka

Mūsų pamokų užklasinės skaitymo tema yra rusų liaudies pasakos "Fox-sesuo ir vilkas".

Ar skaitote pasakos pasakos "Fox-sesuo ir vilkas"?

Ar jums patiko pasakos? (už ekrano)

Kas yra pagrindiniai pasakos pasakos? (už ekrano)

IV. . Peržiūrėti filtrą "Fox-sesuo ir vilkas"

Vaikinai, prisiminkime pasakos pasakos "Fox-sesers ir vilko" turinį ir pamatysime filtrą

(naudojant IKT)

V. . Wordwork.

Vaikinai, kai perskaitėte pasaką, sutikote sunkius žodžius, kurių vertė jus pažvelgsime dabar.

Druba - skylė, supjaustyta į ledą ant upės.

Rocker - elementas, skirtas vežti du kibirus ant peties.

Apsimesti - sutiko kvailai (mirę) kvailiui.

Malegonk. y - lėtai, atsargiai

VI. . Darbas su nuotraukomis

- Apsvarstyti lentos brėžinius. Jie yra nuosekliai, pagal pasakos turinį?

Kas matė seną vyrą kelyje?

Rasti teksto ištrauką.

Kaip galite rasti šią ištrauką, pasirinkite iš siūlomų lentelių (senelis pamatė lapę)

Tai yra pirmasis plano taškas. Pridėkite ženklą.

Pažvelkite į antrąjį piešinį. Ką daro lapės?

- Rasti teksto ištrauką.

- kaip jūs galite pavadinti šią ištrauką (lapė išmeta žuvį)

- tai yra antrasis planas. Pridėkite ženklą.

- Kas matote šioje nuotraukoje?

- Perskaitykite vilko dialogą ir lapus ant vaidmenų.

- padengti ištrauką (lapė klausia vilko žuvų)

- Pritvirtinkite ženklą.

- Kas atsitiko su vilko uodega?

- Uždenkite jį. (Vilko uodega atrodo)

- Pritvirtinkite ženklą.

- Kas matote toliau pateikiamame piešinyje?

- Perskaitykite ištrauką.

- parašykite skaitymo ištrauką. (Baba pradėjo nugalėti vilką.)

- Pritvirtinkite ženklą.

- kas atsitiko su lapė tuo metu?

- Rasti ir perskaitykite ištrauką.

- Pasirinkite kitą plano elementą. (Fox pablogėjo bandyme)

- Ką matote toliau pateikiamame piešinyje?

- Perskaitykite ištrauką.

- pridėti paskutinį plano tašką. (Vilkas pasisekė lapė)

- Mes turime planą. Zhenya, perskaitykite planą (už ekrano)

VII. . Fizkultminutka.

Pratimai dėl regėjimo nuovargio pašalinimo

1. Judėjimas su akimis į dešinę ir į kairę.

2. Judėjimas su akių obuoliais aukštyn ir žemyn.

3. Pasukite akis pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę.

4. Žvelgiant į nosies galą.

5. Frotiracija.

6. Uždarykite akis, atsipalaiduokite (30-40 minučių)

Viii. . Paslėpti pasakos su plano sluoksniu ir brėžiniais.

IX. . Pasakos turinys

- vaikinai, ar tai pasakos linksmas ar liūdnas? (už ekrano)

- Ką manote, kad lapė gerai padarė pasakoje?

- Ar įmanoma būti taip įtempta ir raminama kaip vilkas?

- Pasirinkite ženklus su žodžiais, kurie apibūdina lapę.

- Pasirinkite ženklus su žodžiais, kurie apibūdina vilką.

X. . Dirbti tetrajes.

Užrašykite nešiojamąjį kompiuterį dviejuose stulpeliuose žodžių, apibūdinančių vilkus ir lapes.

Xi. . Pamokos rezultatai

- Ką mes šiandien padarėme pamokoje?

- Šiandien visi gerai dirbo. Šauniai padirbėta

Naudota knygų

1. Commons K.V. Rusų kalbos mokymosi mokymosi mokymosi mokykloje vaikų sutrikimų vaikams. - m.: 000 "leidykla" Onyx 21-ame amžiuje ", 2005 m.

2. Krasikovova O. A. Mokymai skaityti moksleivius su klausos sutrikimu: tyrimai. Studijų vadovas Didesnis. Ped. tyrimai. įstaigos. - m.: Leidybos centras "akademija", 2005 m

Anotacija pamoka literatūros skaityme 1 laipsnio

Skyrius: Pasakos.

Tema: Rusijos liaudies pasakos. "Fox - sesuo ir vilkas."

Pamokos tipas: Pamoka, skirta susipažinti su nauja medžiaga.

Pamokos tikslas:sistemingos žinios apie studentų temą "Rusijos liaudies pasakos"; Mokymasis įvertinti simbolių pobūdį, jų veiksmus, nuotaiką.

Planuojamas rezultatas:studentų žinių apie pasakų žinias; Gebėjimas įvertinti savo veiksmų herojus.

Asmeninis:

- nepriklausomybės kūrimas;

Bendradarbiavimo įgūdžių ugdymas.

Tema:

Burnos kalbos plėtra; vaizdinis ir loginis mąstymas, artikuliacijos aparatai;

gebėjimas analizuoti ir apibendrinti

Metatuotas:

Asmeninė mediena:

Švietimo motyvacijos formavimas, tinkamas savęs vertinimas, suvokimas apie mokymo ir asmens atsakomybę už būsimą rezultatą; Pasirengimas atvirai išreikšti savo poziciją pamokose.

Reguliavimo mediena:

Gebėjimo atlikti pavyzdžių veiksmą formavimas; Proceso ir rezultatų vertinimas.

Kognityvinė mediena:

Apibendrinant remiantis esminių ženklų paskirstymu; Semantinio skaitymo įgyvendinimas; ieškoti ir parinkti reikiamą informaciją iš teksto; Siūlomų schemų užpildymas su parama skaitymui tekstui; Dirbti su dviem informacijos šaltiniais

Komunikacinė mediena:

Gebėjimo išgirsti ir klausytis mokytojo, klasioko; atlikti žodinį dialogą; skaitymas dėl vaidmenų; bendradarbiauti su kitais žmonėmis sprendžiant švietimo užduotis; Tinkamai įvertinti save, kitų studentų darbą.

Užduočių pamoka:

    Švietimo įgūdžių formavimas (įgūdžiai dirbti su tekstu su stalu, rasti pagrindinį, reikšmingą); Mokytis įvertinti savo veiksmų ir kalbos funkcijų simbolius

    komunikacinių įgūdžių ugdymas (gebėjimas bendrauti tarpusavyje);

    pagarba jų žmonių kultūros kilmei; Moralė analizuojant meno kūrinio turinį;

Pagrindinės pamokos sąvokos:pasakos, charakteris.

Įranga. \\ T: E.E. Tutorial "literatūros skaitymas", projektorius, kompiuteris,

Etapų pamoka, laikas

Mokytojo veikla

Studentų veiksmai

I. . Savęs apsisprendimas veiklai ir. \\ T Mokymosi užduotį.

(Organizavimo laikas)

Tikslas: studentų įtraukimas į veiklą asmeniniu prasmingu lygiu; Svarbiausios pamokos temos ir tikslai klausimų forma.

Metodai: Temos dialogas.

Garsai vėl.

Mes pradedame pamoką.

Smalsu klasėje

Visi visi nori žinoti pasaulyje.

Labas rytas!

Pradėtas diena.

Pirmas dalykas yra vairuoti tingus.

Pamokoje, nepraleiskite,

Šiandien, pamokoje, mes ne tik pradėsime susipažinti su nauju produktu, bet ir prisiminti pasakų klasifikaciją, taip pat dirbti su praturtėjimu žodyno išteklių. Visoje pamokoje bus ne tik klausytojai, bet ir dėmesingi, mąstymo skaitytojai ir mokslininkai.

Ką reiškia būti dėmesingi skaitytojai?

Ii. . Žinių aktualizavimas.

Tikslas: konsoliduoti žinias apie studentų apie pasakų klasifikaciją.

Metodas: dialogas.

Produktyvi užduotis: Papildymo schema. \\ T

Motyvacinis priėmimas: galvosūkiai.

Prieš jus, iliustracijas savo draugams. Kokį literatūros žanrą jie susiję?

Koks skirtumas tarp pasakos nuo kitų literatūros žanrų?

Pažvelkite į tai, kokios dvi didelės grupės gali būti suskirstytos į pasakos?

Pavadinkite liaudies pasakas.

Užbaigti siūlomą schemą.

Pasakos klausia:

Ir dabar jūs, draugai, išmokti mus!

1. Kelias yra toli

Krepšelis nėra lengvas.

Aš sėdėjau ant penos,

Valgykite šuniuką ...

2. Miškas, ant krašto,
Trys gyvena nameliuose.
Yra trys kėdės ir trys apskritimai,
Trys lovelės, trys pagalvės.
Atspėk be patarimų,
Kas yra šios pasakos herojai?

3. Nėra upės ir tvenkinio.

Kur gauti girtas?

Skanus vanduo

Į skylę nuo vandenų! ...

4. Kūdikis Taip Kolotilas

Ant plokštės nosies -

Nieko nebuvo nurijo

Ir liko su nosimi.

Pagalvokite, kokia pasaka bus "nereikalinga" ir kodėl?

Visos pasakos.

Visada visi neįprasti, stebuklingi, yra žvėrys, paukščiai, o dalykai gali kalbėti, dėvėti drabužius. Vis dar yra skirtingų magiškų dalykų: kilimų ir orlaivių, magiško veidrodis, savęs šoninė ir kiti. Pasakų pasakose yra neįprastos būtybės: Baba Yaga, nykštukai, koschey nemirtinga ir kt.

- "Dr. Aibolit", "Tale of Car Saltan"

- "Repka", "Kolobok", "katė, lapė ir gaidys".

Pasakos apie gyvūnus, namų apylinkes ir stebuklingą.

"Masha ir lokys"

"Trys lokiai"

"Sesuo Alyonushka ir Brantz Ivanushka"

"Fox ir Zhuravl"

"Sesuo Alyonushka ir brolis Ivanushka", nes tai yra stebuklinga pasaka ir kiti apie gyvūnus.

III. . "Naujų žinių atidarymas"

Metodai: Dialogas, garo darbas.

Motyvacinis priėmimas: viktorina

-
Atspėk "Rebus" ir sužinosite pasakos herojaus herojaus vardą, apie kurį kalbėsime. Fox yra vienas garsiausių rusų liaudies pasakų herojų.

Leiskite atkreipti mažą viktoriną. Patarimas: visose pasakose, pagrindinis herojė - lapė.

1) Yra lapės sesuo.

Išjudino į langą ir klausia: Terem-Teremok! Kas gyvena terema?

2) Ir ji yra iš krosnies: kaip išeiti, kaip pabrėžti, batai bus eiti į Cakolem! Šunys buvo išsigandę ir bėgo!

3) Leiskite jai eiti. Lapė sluoksniuota ant stendo, uodega po stende, viryklės uodega.

4) Hare bėgo į lapę. Ir lokys ir vilkas pradėjo galvoti, kur paslėpti.

Lokys sako: Aš pakilsiu ant pušies.

O ką turėčiau daryti? - prašo vilko. Slėpti mane, Mikhailo Ivanovich, kažkur! Lokys pakilo vilkas su sausais lapais, ir jis pateko į pušį.

Šiandien mes susipažinsime su viena pasaka, kurios herojai bus lapės ir vilkas. Tai yra rusų liaudies pasakos "Fox-sesuo ir vilkas".

Atidarykite pamoką 66 puslapyje.

Bet pradžioje jie atlieka žodyną.

Žodis atšilimas:

tinkama programinė įranga

savarankiškas

Kaip suprantate žodžius: "Išjunkite pjaustytuvą"?

Raskite žodyno žodžių reikšmes: nutraukite, trukdykite laiko, skrydžio.

Susitikome su naujais žodžiais ir jų prasme, kad turime prisiminti tolesnį darbą.

Tai lapė.

"Teremok"

"Zyushkina Hut"

"Fox su rilu"

"Kotofey Ivanovich"

Norėdami susitraukti, lenkimo kojas keliuose, glaudžiai paspaudžia galvą.

IV. . Pirminė fiksuota.

Tikslas:

Metodai: Priekinis darbas.

4-oji klasė

2 skyrius 1 parinktis

Tema: "Rusijos liaudies pasakos" lapė ir vilkas ".

Tikslas: Skatinti supratimą apie pasakos turinį, plėtoti žodinę kalbą teatro veiklos procese.

Užduotys:

    pašalinkite žinias apie skaitymo pasakos turinį į veiksmo procesą su lėlėmis.

    koreguoti atmintį, dėmesį, mąstymą, kalbą atliekant specialius pratimus procesą.

    geležinkelio moralines asmens savybes.

Įranga: pristatymas, "shirma", lėlių teatras, pirštų lėlės, knyga, nuotraukos, kaukės, plokštės, muzika, dėžutė su paslaptimi, vaizdu su žuvimi.

Klasių metu.

1. Organizacinis momentas.

Sveiki, vaikinai. - Sveiki.

Susipažinkime.

Mano vardas yra [Nadezhda Gennadevna.]

(Prisijunkite su mokytojo vardu)

Pasakykite man, koks yra jūsų vardas? [Koks tavo vardas?]

(vaikų vadų pavadinimai)

Dabar turėsime [užklasinalinio skaitymo pamoką].

Pakartokite, [Vika]. - užklasinio skaitymo pamoka.

Teisė.

(2 slydimas)

Skaityti. - užklasinio skaitymo pamoka.

Pamokoje mes:

darbas su nuotraukomis, žaisti].

anwser klausimai,

dirbti su nuotraukomis

žaisti.

(Skaidimas 3.)

Teisė.

Skaityti, [Katya], ką darysime pamokoje.

Šiandien jūs ir

skaitytojai ir menininkai.

2. Kalbos įkrovimas su fonetinio ritmo elementais.

Menininkai atlieka

teatre ant scenos. Čia yra mūsų scena. Ateik čia.

- [Pasikalbėsime].

Pakartokite, [Vova]. - Pasikalbėsime.

Mes kalbėsime kaip menininkai.

Kalbėkite emociškai, išraiškingai!

Įsivaizduokite, kad esame vilkai.

Klausykitės.

С_ а_ с_а_ с_а_ л

Tarkime kartu.

С_ а_ с_а_ с_а_ л

Pakartokite, [Vitya].

Klausykitės.

Sa-Co-sous lapė miške.

Tarkime kartu.

Pakartokite, ...

Dabar įsivaizduokite, kad esame lapės.

Klausykitės.

С_ а_ с_а_ с_а_ л

Tarkime kartu.

С_ а_ с_а_ с_а_ л

Pakartokite, [Vitya].

Klausykitės.

Sa-Co-sous lapė miške.

Tarkime kartu.

Pakartokite, ...

Gerai padaryta, kalbėjo kaip tikrieji menininkai.

Sėdėti.

3. Pranešimų temos pamoka.

Mūsų pamokos tema: "Rusų liaudies pasakos" Wolf ir Lisa "."

(Skaidimas 4.)

Skaityti.

Ar perskaitėte šią pasaką? - Taip.

Ar jums patiko pasakos? - Taip.

Taip labai.

Pavadinkite pasakos herojus. - senelis, Baba, vilkas,

lapė.

4. Pratimai su lėlėmis.

Muzikos garsai.

(5 slydimas)

Kompiuteryje rodomas užrašas: "Surprise ...".

Kur yra staigmena? Pažvelkite po stalu. Gal po stalu

už kabineto?

Užrašas: "Scena Surprise"

Paleiskite staigmeną.

Vaikinai pasiima langelį.

Įdėkite langelį ant stalo.

Langelyje nustatyta ant stalo.

Atviras? Pažvelkime staigmeną? - Taip.

Atviras! Kas čia yra?

Ant dėžutės užrašų "lėlių teatras".

Vaikinai, tai yra žaislai lėlių teatro.

Pasirinkite lėlę ir įdėkite į ranką.

Ateiti į sceną.

Mes pakreipsime galvą. Kaip šitas.

Plopštuoja tik pirštu.

Pakvieskime savo herojus savo ruožtu ir padarykite lanką.

Maxim, pradėkite, paskambinkite savo herojui. Garbinimas. - Šuo.

Šauniai padirbėta. Katya.

Vaikai savo ruožtu vadina pasakos herojus.

Prijunkite herojų rankas. Paaiškėjo šokį. Varžtas.

"Times" prijunkite pirštus "du" - eilutėje.

Eiti į lėlę, veikėjai juda mažais

žingsniai. Rankų juda taip. Bandyti.

Dabar pabandykime vaikščioti už ekrano.

Pažvelkite į tai, kaip tai padarysiu.

(Muzika skamba. Mokytojas rodo pratimą ir pakyla ant ekrano krašto, o studentai pakartoja pratimą savo ruožtu ir įeiti į vietą, pažvelgti į kitus studentus.)

Vaikinai, kurie turi herojus iš pasakos "Wolf ir Fox"? - Aš turiu.

Įdėkite juos ant stalo ir sėdėkite.

Kitų pasakų herojai į krūtinę ir sėdi.

Gerai padaryta, grojama gerai.

5. Darbas su knyga (1 epizodas). Teatro veikla.

a) pasakos skaitymas

- [Maxim], skaityti garsiai ir klausykitės atsargiai ir stebėkite

remiantis knyga.

Kiekvienas posūkis skaito pasaką.

- Gerai padaryta, gerai perskaitykite.

b) Atsakymai į klausimus

- [atsakysime į klausimus].

Pakartokite, [Vova]. - Atsakysime į klausimus.

Kur pabėgo lapė? - Pakeliui.

Ką norėjo lapė? - Žuvys.

Kas matė ji? - senelis.

Ką padarė lapė? - ištemptas

kelyje.

Kam? - Apgauti

senelis

Kodėl senelis paėmė lapę? - ant savo žmonos apykaklės.

Atnešė senelį eiti namo? - ne.

Kodėl? - Liza išmeta visas žuvis

su rogėmis.

Gerai padaryta, teisingai atsakė į klausimus.

c) "eTude" peržiūra ir nustatymas

- [mes žaidžiame.]

Pakartokite, [Vika]. - Mes žaisime.

Pažiūrėkite, ką Lisa padarė, kai Santa pamatė.

(6 slydimas)

Kas bus lapė? Kas yra senelis?

Ateik čia. Įdėkite į lėlę.

Eikite į "shirma".

Vaikai parodo etude "kaip lapė apgaubė senelį."

Gerai padaryta, grojama gerai, sėdėti.

d) dirbti su nuotraukomis

Vaikinai, turite nuotraukų ant stalo.

Pasirinkite nuotrauką, kuri tinka ištraukimui,

jūs skaitote.

Ar sutinkate su savo nuomone ...?

Klijuoti.

6. Phys. Minutė akims

Mes žaidžiame.

(SLIDE 7.)

Stebėkite savo akis už lapės.

Šauniai padirbėta.

7. Darbas su knyga (2 epizodas). Teatro veikla.

VIKA, SKAITYTI.

Atidžiai klausykite, tada mes

anwser klausimai.

Šauniai padirbėta.

b) Atsakymai į klausimus

Atsakysime į klausimus.

Kas susitiko kelyje? - vilkas ir lapė.

Ką Wolf paklausė lapės? - Žuvys.

Kiek žuvų suteikia "Fox Wolf"? - Visai ne.

Ką atsakė Lisa? - pati klaidinga.

c) pirštų teatras

Mes žaidžiame.

Vaikinai, jūs turite žaislus ant stalo.

Tai yra piršto teatras.

Įdėti į žaislo pirštus.

Rodyti lapę. Vilkas paslėpti.

Yra lapė kelyje ir renka žuvis.

Į vilką.

Vilkas sako: "Sveiki, Lisa".

Lisa atsako: "Sveiki, vilkas".

Mokytojas ateina į mokinius ir išreiškia vilko žodžius

d) skaityti vaidmenis

(Skaidimas 8.)

Mokytojų vaikai pateikia kaukes. Skamba muzika Fox.

- [Vika], eikite į sceną, kaip lapė.

Kas yra lapė! Patenkinta lapė, ji turi daug žuvų.

- [Maxim], eikite į sceną, kaip vilkas.

Vilko muzikos garsai.

Vilkas alkanas. Ieško maisto.

Jūs esate menininkai, skaitykite išradingai, emociškai!

Gerai padaryta, atsisėsti.

e) dirbti su nuotraukomis

Ar sutinkate su savo nuomone ...?

Klijuoti.

8. Darbas su knyga (3 epizodas). Teatro veikla.

a) pasakos skaitymas

Maxim, skaityti garsiai, bet kruopščiai klausykite.

b) Atsakymai į klausimus

Atsakysime į klausimus.

Kaip vilkas gaudosi žuvis? - uodega.

Kur sugavote vilkų žuvį? - į skylę.

Čia yra supjaustyti

(SLIDE 9.)

Kokius žodžius pasakė vilkas? - sugauti, sugauti, žuvis,

didelis ir mažas!

Pasakykime kaip vilkas.

Pakartokite, ...

- ... sakykite garsiai.

c) peržiūrėti ir demonstruoti etude

Mes žaidžiame.

Žiūrėkite, kaip vilkas sugauna žuvis.

(SLICK 10.)

Kas bus vilkas?

Ateik čia. Įdėkite į lėlę.

Kokius žodžius kalbėsite už vilką?

(Prisijunkite su žodžiais, jei vaikas pamiršo žodžius)

Kaip jums reikia pasakyti? - garsiai.

Vaikas rodo etude "vilkų sugavimo žuvis".

Gerai padaryta, sėdi.

d) dirbti su nuotraukomis

Pasirinkite nuotrauką, kuri ateina į šią ištrauką.

Klijuoti.

9. Darbas su knyga (4.5 epizodai).

a) pasakos skaitymas

Skaitykite, ....

b) Atsakymai į klausimus

Kiek žuvų sugavo vilkas? - Vilkas nesugebėjo sugauti žuvų.

Kodėl vilkas negalėjo sugauti žuvies? - Jis sugavo jo uodegą.

Ant uodegos žuvies

sugauti tai neįmanoma.

Kaip žuvų sugavimas? - strypas.

Kas atsitiko su vilku? - Vilkas sumušė,

jis sumušė savo uodegą.

Kodėl vilko uodega? - uodega užšaldyta.

(SLIDE 11.)

Kas atsitiko su lapė? - Ji atkreipė tešlą.

Ką Liza pasakė vilkas? - Turiu smegenų pažeidimų.

Lisa sakė tiesą? - ne. Apgauti.

Vilkas baudžiamas lapė? - ne.

(SLIDE 12.)

Kaip baigėsi pasakos?

(SLIDE 13.)

Pasirinkite teisingą atsakymą.

    Lisa paprašė atleisti nuo vilko.

    Lisa apgailestavo į vilką ir patyrė jo nugarą.

    Vilkas apgailestavo lapę ir nugabeno ją ant nugaros.

10. Supratimas.

Mes aptarėme pasaką. Ir dabar manau

kas yra lapė?

Lapė gobšus ir sudėtinga.

Tai pasaka. Taip pat yra tokių žmonių gyvenime: gobšus,

mielas. Tai neįmanoma.

Kaip jūs darytumėte, jei turėjote daug saldainių ir

Ir tu?

Šauniai padirbėta.

Vika, eikite čia. Čia yra saldainiai. Jūs galite juos valgyti,

ir jūs galite gydyti vaikinus. Ką tu darai? - Dalintis.

Gerai padaryta, gydykite vaikinus.

(Skaidimas 14.)

Būkite malonūs, turtingi!

11. Pasakojimas - Vaikinai, mūsų pamoka baigėsi.

Ką mes šiandien padarėme pamokoje? - Atsakyta

klausimų

skaityti, dirbo

su nuotraukomis.

Taip, mes aptarėme pasakos, grojo, įklijuotas nuotraukas

knyga. Aš duodu šias knygas. Perskaitykite šią pasaką

tavo tėvai.

Ate.

Anotacija pamoka literatūros skaityme 1 laipsnio

Skyrius: pasakos.

Tema: Rusijos liaudies pasakos. "Fox - sesuo ir vilkas."

Pamokos tipas: Pamoka, skirta susipažinti su nauja medžiaga.

Laiko išlaidos: Balandis

Pamokos tikslas: sistemingos žinios apie studentų temą "Rusijos liaudies pasakos"; Mokymasis įvertinti simbolių pobūdį, jų veiksmus, nuotaiką.

Planuojamas rezultatas:studentų žinių apie pasakų žinias; Gebėjimas įvertinti savo veiksmų herojus.

Asmeninis:

- nepriklausomybės kūrimas;

Bendradarbiavimo įgūdžių ugdymas.

Tema:

Burnos kalbos plėtra; vaizdinis ir loginis mąstymas, artikuliacijos aparatai;

gebėjimas analizuoti ir apibendrinti

Metatuotas:

Asmeninė mediena:

Švietimo motyvacijos formavimas, tinkamas savęs vertinimas, suvokimas apie mokymo ir asmens atsakomybę už būsimą rezultatą; Pasirengimas atvirai išreikšti savo poziciją pamokose.

Reguliavimo mediena:

Gebėjimo atlikti pavyzdžių veiksmą formavimas; Proceso ir rezultatų vertinimas.

Kognityvinė mediena:

Apibendrinant remiantis esminių ženklų paskirstymu; Semantinio skaitymo įgyvendinimas; ieškoti ir parinkti reikiamą informaciją iš teksto; Siūlomų schemų užpildymas su parama skaitymui tekstui; Dirbti su dviem informacijos šaltiniais

Komunikacinė mediena:

Gebėjimo išgirsti ir klausytis mokytojo, klasioko; atlikti žodinį dialogą; skaitymas dėl vaidmenų; bendradarbiauti su kitais žmonėmis sprendžiant švietimo užduotis; Tinkamai įvertinti save, kitų studentų darbą.

Užduočių pamoka:

  1. Švietimo įgūdžių formavimas (įgūdžiai dirbti su tekstu su stalu, rasti pagrindinį, reikšmingą); Mokytis įvertinti savo veiksmų ir kalbos funkcijų simbolius
  2. komunikacinių įgūdžių ugdymas (gebėjimas bendrauti tarpusavyje);
  3. pagarba jų žmonių kultūros kilmei; Moralė analizuojant meno kūrinio turinį;

Pagrindinės pamokos sąvokos:pasakos, charakteris, klasteris.

Įranga. \\ T : E.E. Tutorial "Literatūros skaitymas", signalai, kortelės su stalais, gyvūnų vaizdais, projektoriumi, kompiuteriu,

Etapų pamoka, laikas

Mokytojo veikla

Studentų veiksmai

I. Savęs apsisprendimas veiklai ir. \\ T Mokymosi užduotį.

(Organizavimo laikas)

Tikslas: studentų įtraukimas į veiklą asmeniniu prasmingu lygiu; Svarbiausios pamokos temos ir tikslai klausimų forma.

Metodai: Temos dialogas.

Garsai vėl.

Mes pradedame pamoką.

Smalsu klasėje

Visi visi nori žinoti pasaulyje.

Labas rytas!

Pradėtas diena.

Pirmas dalykas yra vairuoti tingus.

Pamokoje, nepraleiskite,

Šiandien, pamokoje, mes ne tik pradėsime susipažinti su nauju produktu, bet ir prisiminti pasakų klasifikaciją, taip pat dirbti su praturtėjimu žodyno išteklių. Visoje pamokoje bus ne tik klausytojai, bet ir dėmesingi, mąstymo skaitytojai ir mokslininkai.

Ką reiškia būti dėmesingi skaitytojai?

Ii. Žinių aktualizavimas.

Tikslas: saugūs studentų žinios apie pasakų klasifikaciją.

Metodas: dialogas.

Produktyvi užduotis: Papildymo schema. \\ T

Motyvacinis priėmimas: galvosūkiai.

Prieš jus, iliustracijas savo draugams. Kokį literatūros žanrą jie susiję?

Koks skirtumas tarp pasakos nuo kitų literatūros žanrų?

Pažvelkite į tai, kokios dvi didelės grupės gali būti suskirstytos į pasakos?

Pavadinkite liaudies pasakas.

Užbaigti siūlomą schemą.

Liaudies tauta

Pasakos klausia:

Ir dabar jūs, draugai, išmokti mus!

1. Kelias yra toli

Krepšelis nėra lengvas.

Aš sėdėjau ant penos,

Valgykite šuniuką ...

2. Miškas, ant krašto,
Trys gyvena nameliuose.
Yra trys kėdės ir trys apskritimai,
Trys lovelės, trys pagalvės.
Atspėk be patarimų,
Kas yra šios pasakos herojai?

3. Nėra upės ir tvenkinio.

Kur gauti girtas?

Skanus vanduo

Į skylę nuo vandenų! ...

4. Kūdikis Taip Kolotil

Ant plokštės nosies -

Nieko nebuvo nurijo

Ir liko su nosimi.

Pagalvokite, kokia pasaka bus "nereikalinga" ir kodėl?

Visos pasakos.

Pasakoje visada visa neįprasta, stebuklinga, yra žvėrys, paukščiai ir dalykai žino, kaip kalbėti, dėvėti drabužius. Vis dar yra skirtingų magiškų dalykų: kilimų ir orlaivių, magiško veidrodis, savęs šoninė ir kiti. Pasakų pasakose yra neįprastos būtybės: Baba Yaga, nykštukai, koschey nemirtinga ir kt.

- "Dr. Aibolit", "Tale of Car Saltan"

- "Repka", "Kolobok", "katė, lapė ir gaidys".

Pasakos apie gyvūnus, namų apylinkes ir stebuklingą.

"Masha ir lokys"

"Trys lokiai"

"Sesuo Alyonushka ir Brantz Ivanushka"

"Fox ir Zhuravl"

"Sesuo Alyonushka ir brolis Ivanushka", nes tai yra stebuklinga pasaka ir kiti apie gyvūnus.

III. "Naujų žinių atidarymas"

Tikslas:

Metodai: Dialogas, garo darbas.

Motyvacinis priėmimas: Viktorina, "Magic Spintelė", klausydamiesi aktorių atlikto pasakos.

Atspėk "Rebus" ir sužinosite pasakos herojaus herojaus vardą, apie kurį kalbėsime. Fox yra vienas garsiausių rusų liaudies pasakų herojų.

Leiskite atkreipti mažą viktoriną. Patarimas: visose pasakose, pagrindinis herojė - lapė.

1) Yra lapės sesuo.

Išjudino į langą ir klausia: Terem-Teremok! Kas gyvena terema?

2) Ir ji yra iš krosnies: kaip išeiti, kaip pabrėžti, batai bus eiti į Cakolem! Šunys buvo išsigandę ir bėgo!

3) Lisa pažvelgė į mansardą ir iki pusės medaus. Vėlgi ir padėkite ir užsikabinsiu, ir aš paklausiu jos ir klausiu jos: kuma ir kuma, kaip jie pašaukė?

4) Leiskite jai eiti. Lapė sluoksniuota ant stendo, uodega po stende, viryklės uodega.

5) Hare bėgo į lapę. Ir lokys ir vilkas pradėjo galvoti, kur paslėpti.

Lokys sako: Aš pakilsiu ant pušies.

O ką turėčiau daryti? - prašo vilko. Slėpti mane, Mikhailo Ivanovich, kažkur! Lokys pakilo vilkas su sausais lapais, ir jis pateko į pušį.

6) Everterelle surinko visą išsklaidytą žuvį krūvoje, sėdėjo kelyje ir valgo save. Pilka vilkas ateina į jį.

Dabar jūs susipažinsite su vienu pasakos, kurio herojai bus lapės ir vilkas. Tai yra rusų liaudies pasakos "Fox-sesuo ir vilkas".

Bet pradžioje jie atlieka žodyną.

Žodis atšilimas:

tinkama programinė įranga

Savarankiškas

Kaip suprantate žodžius:"Išjunkite pjaustytuvą"?

Raskite žodyno žodžių reikšmę: nutraukite, trukdo laiko, skrydžio, skylę, rokeris, išradingas.

Visi šie žodžiai sumažinsime mūsų magišką langelį.

Ir dabar mes išklausysime pirmąją šios pasakos dalį, kurią atliks nuostabus aktorė T. Pelter.

Tai lapė.

"Teremok"

"Zyushkina Hut"

"Fox ir Bear"

"Fox su rilu"

"Kotofey Ivanovich"

"Liser-sesuo ir vilkas"

Norėdami susitraukti, lenkimo kojas keliuose, glaudžiai paspaudžia galvą.

IV. Pirminė fiksuota.

Tikslas:

Metodai: Priekinis darbas.

Lėšos: Komentuoti, apibendrinant žinių dialogo atradimą.

Fizminutka.

Tikslas: taupymas, aktyvavimas.

Metodai: darbas poromis.

Papasakokite, kas padarė chanterelle gauti žuvį?

Ir kodėl jos senelis turėjo?

Ką manote, kad jaučiasi senelis, kailaikomi namams?

Ar jo jausmai pasikeitė, kai jis atrado tuščią, kas? Jei taip, kaip?

Ką manote, kokie jausmai jaučiasi lapė, kai jis apgaudinėjo savo senelį?

Kuris iš šios pasakos dalies herojų yra užuojauta? Kodėl?

Vaikinai, sugalvoti su šio pasakos pasakos dalimi, pagrindžiančiu jūsų sprendimą.

Tik miškuose, kuriuos įvedėme,

Pasirodė uodai.

Ir į priekį dėl krūmo
Žiūrėti sudėtingą lapę.
Mes keičiame
Ant kojinių.

Vilkas greitai auga lauke,
Jis yra labai šiek tiek ant valios.

Mes imituojame Wolchish.

Vaikai.
Bet žaidimas baigėsi
Ir atėjo laikas mokytis.

Ir dabar mes dirbame pora. 66 puslapyje suraskite senelio ir moterų dialogą, pasiruoškite vaidmenis.

Nuovargis, džiaugsmas, baimė, pyktis.

Pyktis, pasipiktinimas.

Džiaugsmas, šventė

Atlikite:

Medvilnės pridėtinė dalis

Veikia ant Tiptooe.

Imituoti vilkas.

Sėdėkite vienam stalui.

Vaikai savarankiškai platina vaidmenis ir skaityti dialogą

V. Nepriklausomas darbas su standartiniu savimi.

Tikslas: kiekvienas turi daryti išvadą, kad jis jau gali padaryti.

Metodai: Savikontrolė, savigarba.

Ir dabar pažvelgti į skaidrę. Čia yra įvairių menininkų iliustracijos į šią pasaką. Raskite teksto žodžius, kurie tiksliai perteikia tai, ką pavaizduotas menininkas. (p.66 - 67)

Aš susidorojau - aš ne susidūriau

Vaikai savarankiškai suranda žodžius tekste, pasakykite juos ir lyginant su standartu (ant skaidrių) ir įvertinkite jų darbą su signalų pagalba (raudona - susidorojama, mėlyna - neužsikimšta).

Vi. Namų darbai.

Šiandien mes susitikome tik su vienu iš pagrindinių šio pasakos personažų. Kitoje pamokoje ir toliau dirbsime pasakoje. Ir namuose jums reikės perskaityti šią pasaką iki galo ir atkreipkite dėmesį į žodžius, kurių vertė yra nesuprantama jums.

Įrašykite namų darbus

Vii. Pamokos rezultatas. Atspindys.

Tikslas: jų studijų veiklos studentų suvokimas, jų veiklos rezultatų savigarba.

Metodai: Atlikti produktyvias užduotis.

Kokie charakterio bruožai yra aprūpinti liaudies pasakomis?

Dabar jums reikės savarankiškai užpildyti tuos požymius, kuriuos turite ant stalų (klasterio sudarymas).

Jei galėjote pridėti 4-5 žodžius į kiekvieną stulpelį, tada sudeginkite raudoną žibintuvėlį, jei 2-3 žodžiai, tada žalia, jei 0-1, tada mėlyna.

Jūsų staliniuose kompiuteriuose turite dvi nuotraukas: šypsosi chanterelle ir verkti vilkas. Jei dominate pamoka, tada pakelkite lapę, ir jei liūdna, neįdomu, tada vilkas.

Vaikinai, šiandien aš noriu (F.I. Aglenka) už gerą darbą pamokoje. (Vardas) ir kam manote?

Buvo kvietimas mums.

Ačiū visiems už pamoką.

Dvivietis, gobšus, tingus, pirkimas, meilus, natūra, patrauklus, raudonplaukiai, blogis.
- Apgailestavimas, vagystė, bėga, dainuoti, šokti, lucavit, flatters, malonumai, apsimeta.

Magic Fairy pasakos Namų ūkių pasakos apie gyvūnus

Pasakos Klauskite: - Ir dabar jūs, draugai, sužinosite mus! Pasakos Klauskite: - Ir dabar jūs, draugai, sužinosite mus! Pasakos Klauskite: - Ir dabar jūs, draugai, sužinosite mus! Pasakos Klauskite: - Ir dabar jūs, draugai, sužinosite mus!

"Fox - sesuo ir vilkas" (1 pamoka)

Žodis atšilimas: savarankiškai savarankiškai suteikta-h-th, kaip jūs suprantate žodžius: "Iškirpkite pjaustytuvą"? Raskite žodyno žodžių reikšmę: reaguoja, iškirpkite, įgyvendinkite laiką, malegonka, drubą, rokeris

Ir chanterelle nedelsiant trukdė laiką ir pradėjo jį išmesti nuo karo, viskas yra žuvis ir žuvys, viskas yra žuvis ir žuvys.

Baba nuėjo į Vasu: Nėra apykaklės, nei žuvų ir pradėjo išgelbėti savo vyrą.

Senelio ašaros nuo karo atėjo į chanterelle, ir ji nebus vaikščiojusi, yra kaip mirusieji.

lynonya schittis apgauti - Lischik - sesuo ... ... ... ... ... ... ... ...

Buvo kvietimas mums. Dėkojame visiems už pamoką!


Pamokos abstrakcija rusų kalba

"Liser-sesuo ir pilka vilkas"

parengti pedagogai Margieva Rezmir Uruzhmagovna

Maskva 2014.

Tikslai klasė : Toliau mokykite vaikus emociškai suvokti figūrų turinį pasakos, suprasti simbolių ir veiksmų simbolių; Paaiškinkite vaikų pateikimą apie pasakos pasakos žanrą; Naudotis išraiškingais žodžiais.

Švietimo regionai : "Pažinimas", "komunikacija", "socializacija", "skaitymo grožinė literatūra", "fizinis vystymasis".

"Pažinimas"

Užduotys:

    Išplėsti ir paaiškinti vaikų pristatymą apie gerus ir blogus darbus;

    Išplėskite ir praturtinkite vaikų žinias apie pasakų simbolius.

"Bendravimas"

Užduotys:

    Praturtinti vaikų kalbą su daiktavardžiais, būdvardžiais;

    Konsoliduoti vaikų gebėjimą pasirinkti antonimus;

    Pagerinti dialoginę kalbos formą;

    Įgūdžio sudarymas yra susijęs su nuosekliai ir išreiškiant mažų pasakų.

"Socializacija"

Užduotys:

    Mokyti vaikus perkelti vidinį veikiančių asmenų pobūdį;

    Toliau plėtoti susidomėjimą teatro žaidimu. Noras

    išbandykite save įvairiais vaidmenimis;

    Šviesti menines savybes, atskleidžia vaikų kūrybinį potencialą;

    Šviesti draugiškus santykius tarp vaikų.

"Skaitymo fantastika"

Užduotys:

    Toliau plėtoti vaikų susidomėjimą menine literatūra;

    Kruopščiai išmokti ir suinteresuoti klausytis pasakų;

    Skatinti emocinio požiūrio į literatūros kūrinių susidarymą;

    Padėti išreikšti, su natūraliais intonacija dalyvauti skaitydami tekstą ant vaidmenų, dramatuacijos.

"Fizinis vystymasis"

Užduotys:

    Vaikų fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas;

    Suformuoti teisingą kalbą;

    Pradinių idėjų formavimas apie sveiką gyvenimo būdą.

Įranga: Nuotraukos su įvairiais nuostabiais simboliais, kaukėmis.

Preliminarus darbas : Skaitymo pasakos "lapės sesuo ir pilka vilkas".

Kelionių kursas:

1. Organizacinis momentas.

Žaidimas "šlifavimo lapė" Tikslas. Sužinokite, kalbant, kalbėti, sutelkti dėmesį į partnerio veiksmus. Mandagiai išreikšti nesutarimus (jei reikia).

Medžiaga. Nuotraukos: šuo, kiškiai, lapė; batai, ratai, kėdės, lapai, krūmai, slyvos (6 nuotraukos, vaizduojančios elementų grupes, kurios pavadinimai yra garsas [s]); Skėtis, vaza, žvaigždute, rožė, beržas, ožkos (5 nuotraukos su vienkartiniais objektais ir viena grupe daugkartinėje grupėje, kurių pavadinimai yra garsas [s]).

Žaidimų veiksmai . Grupės elementai skirtingose \u200b\u200bbazėse: vienas - daug; Pavadinimas yra garsas [S] arba [S].

2. Galimybės pasirinkti antonimus.

Pedagogas: - Vaikinai, jūs jau žinote daug apie įvairias savybes Pasakų gyvūnų ir jūs galite jį vadinti. Pabandykime pasirinkti antonimus, vertinant skirtingų nuostabių gyvūnų veiksmus.

Fox - Sunya.

Bunny - Freakty.

Taip pat kiškiai yra bailiai

Petuhok - Brave.

Vilkas - blogis

Aikštė - rūšies

Pelėda - protingas

Baranas - kvailas

Pedagogas: - Visa teisė atsakė, gerai padaryta.

3. Leksinis žaidimas "Parengti veiksmus"

Pedagogas: siūlo vaikus, skambučių veiksmus, kurie žvėrys miškuose gali atlikti skirtingais metų laikais:

Pedagogas: - lokys

Vaikai: - žiemą jis miega ir sucks.

Pedagogas: - pelėda

Vaikai: - Pelėda neužmiga naktį ir stebi visus miškuose.

Pedagogas: vilkas

Vaikai: - Vilkas ir ruffles ištisus metus, ieško man impregnavimo.

Pedagogas: - paukščiai

Vaikai: - Skristi, dainuoti, išgauti maistą.

Pedagogas: Belochka.

Vaikai: renka riešutus, šokinėja iš šakų ant šakos.

4. Kvėpavimo takų gimnastika .

Pratimai: "Ladoshki", "Ravers", "Siurblys".

5. SAMOMASAAGE

Mūsų protinga galva

Maniau šiandien deilai (insulto save ant galvos).

Ausys visi girdėjo (insulto ausis),

Akys atrodė (glostos akių vokai),

Tvarko visus atliktus (taktus palmes),

Ir kojos sėdėjo (kojų smūgiu).

6. Pokalbis apie pasaką.

Pedagogas: vaikai ir pasakykite man, kokia pasaka šie herojai: "Fox, vilkas, vaikai, Baba"? Ir kodėl tai vadinama pasakos?

Vaikai: "Fox-sesuo ir pilka vilkas". Pasakos - nes jai gyvūnai elgiasi kaip žmonės, padaryti veiksmus, kalbėti.

Pedagogas: - tai teisinga. Dabar aš perskaitysiu šią pasaką jums, ir tada jūs pakartotinai jį į vaidmenis.

Po vaidmenų pasiskirstymo vaikai pradeda scenos pasakos.

7. Pasakykite pasakos.

Pedagogas: gyveno, buvo senelis da baba. Senelis sako Baba:

Kūdikių senelis - jūs, Baba, Peka pyragaičiai, ir aš eisiu į žuvį.

Pedagatorius: aš sugavau žuvį ir nuvažiavau visą, kas. Čia jis eina ir mato: chanterelle suklaidino su Camber ir yra kelyje.

Senelio ašaros nuo karo, vaikščiojo į Chanterelle, ir ji nebus nuskendus, slypi save kaip mirusius. Kitas vaikas vaizduoja lapę.

Senelio vaikas: - Tai bus dovana jo žmonai, paėmė Chanterelle ir įdėti, kas, ir jis pats nuėjo į priekį.

Mokytojo komentarai apie lapės veiksmus: - ir chanterelle patyrė laiko ir pradėjo mesti nuo Vozha, viskas yra žuvis ir žuvys, viskas yra žuvis ir žuvys. Išmeta visas žuvis ir šoktelėjo save.

"Baby Fox" tyliai atlieka veiksmus.

Kūdikių senelis: - Na, senoji moteris, pažiūrėkite, ką aš nuvažiavau! Pilna, kas žuvys ir pakrantės apykaklė!

Baby Baba: - Kur?

Kūdikių senelis: - ten, ant automobilio - ir žuvies ir apykaklės.

Pedagogas: Baba kreipėsi, kas, aš ieškojau, aš ieškojau, aš neradau nieko ten ir neklausiau savo vyro:

Baby Baba: - Kur yra apykaklė? Kur yra žuvis?! O, tu! .. toks sušikti!

Pedagogas: Čia senelis išgelbėjo, kad Chanterelle nebuvo miręs, jis buvo aklas, jis buvo apakintas, bet nėra nieko daryti.

Kūdikių senelis: pagal pedagogo žodžius vaizduoja blogą nuotaiką.

Pedagogas: - Ir chanterelle surinko visą žuvį, išsklaidytą ant krūvos kelio, sėdėjo ir valgo save. Vilkas tinka:

Fox vaikas vaizduoja mokytojo komentaro veiksmus.

Baby Wolf: - Sveiki, Kumshka!

Fox Child: - Sveiki, Kumaneuk!

Kūdikių vilkas: - Duok man žuvis!

Fox Baby: - \u200b\u200bpats Naoul ir valgykite.

Kūdikių vilkas: - Ir aš nežinau, kaip.

Fox vaikas: - Eka, nes aš sugavau. Jūs, Kumanai, eikite į upę, įdėkite uodegą į skylę - pati žuvys ant uodegos ir prisijungimo. Taip, pažiūrėkite, sėdėkite ilgiau, bet nesukelkite.

Pedagatorius: nuėjau į vilką ant upės, nuleisdamas uodegą į skylę, ir tai buvo žiema. Aš sėdėjau sėdėdamas, aš praleidau visą naktį, jo uodegą ir padidinau. Bandžiau pakelti: tai nebuvo.

Kūdikių vilkas: - ECA, kiek žuvų priimtų ir neišleidžia! - Jis mano.

Pedagogas: atrodo, ir Baba viršija vandenį ir šaukia, matydamas vilką:

Baba Vaikai: - Vilkas, vilkas! BATE! BATE!

Mokytojas: atėjo bėgimas ir pradėjo banguoti vilkas - kas yra svirtis, kuris yra kibiras, kuris nukrito. Vilkas šoktelėjo, šoktelėjo, nuplėškite savo uodegą ir pradėjo pabėgti.

Vaikai, vaizduojantys vilkus ir moterys imituoja vilko plyšimą.

Kūdikių vilkas: - Na, "mano," aš grąžinsiu jus, kartumą!

Pedagogas: - ir lapės sesuo, įsišaknijusi žuvis, norėjo išbandyti, ar kažkas galėtų kažką traukti. Jis pakilo į vieną namelį, kur moterys kepė blynai, bet gavo galvą į štampą su tešla, pablogėjo ir veikia. Ir vilkas į jį:

Vaiko vilkas: - Taigi jūs mokote jus? Jaučiausi visą save!

Vaiko-chantech: - EH, kumanai, esate prieš kraują, ir turiu smegenis. Aš sulaužiau su savo kūdikiais, aš skubėsiu.

Kūdikių vilkas: - Ir tada tiesa, kur tu, neklaužada, gali eiti. Sėdėkite ant manęs, aš tave nuvesiu.

Pedagogas: - Chanterelle sėdėjo ant nugaros, jis yra jos ir vadovauja. Čia yra mirusieji seseriai sėdi, taip lėtai ir sako:

Fox vaikas: - maudytis nebitutinė pasisekė, sulaužyta nesuderinta pasisekė.

Kūdikių vilkas: - Ką tu, Kumushka, tarkim?

Vaiko-chantech: - aš, kumanai, sakau: skaldytas mūšis yra laimingas.

Vaiko vilkas: - Taigi, kartaus, taip! ...

8. Rezultatų klasės. Vaikai dalijasi įspūdžiais. Jie sako apie tai, kas labiau patiko daugiau. Jie numato didvyrių veiksmus. Vadinamas senelio Santa. Lesu - gudrus. Vilkas - kvailas. Išreikšti emocijas. Jie šiek tiek atsiprašo už vilką. Be to, vaikai apgailestauja senelis ir močiutė, kuris liko alkanas.

Pedagogas siūlo vaikams padaryti brėžinius apie pasaką.

Nuorodų sąrašas:

1.Washakova O.S. ; Gavrish N.V. "Aš žinau ikimokyklinio amžiaus vaikus su literatūra"Creative Center "Sferas" Maskva 2008
2. Spalvų ir kūrybiškumo kūrimas ikimokyklinio amžiaus vaikams. RedaguotaUshakova O.S. kūrybinis centras "Sferas" Maskva 2009 m
3. VAIKŲ VAIKŲ KALBOS PLĖTRA 6-7 metai Ushakov O.S.Kūrybinis centras "Sferas" Maskva 2011
4. Rusijos liaudies pasakos nuo A.M kolekcijos. Afanasyev.Leidykla "Pravda" Maskva 1982