Dan prijateljstva u vrtiću ljeti. Senior grupa

Dan prijateljstva u vrtiću ljeti.  Senior grupa
Dan prijateljstva u vrtiću ljeti. Senior grupa

Scenarij praznika prijateljstva za predškolsku djecu

Borodavina Irina Mikhailovna, glazbena ravnateljica MBDOU dječjeg vrtića br. 38, o. Krilati plod.
Opis materijala: Materijal će biti koristan odgajateljima i glazbenim voditeljima pri organiziranju slobodnih aktivnosti s djecom predškolske dobi na ulici. Svijetli i šareni odmor ne samo da će naučiti prijateljstvu, već i ostaviti pozitivne dojmove i emocije kod djece.
Cilj: formiranje u djece ideja ljubaznosti, radosti, prijateljskih odnosa, stvaranje pozitivnog emocionalnog raspoloženja među predškolcima.
Zadaci:
- formirati sposobnost razumijevanja i vrednovanja osjećaja i postupaka drugih, objašnjavanja njihovih prosudbi,
- potaknuti zajedničku glazbenu i umjetničku aktivnost, razviti emocionalnu osjetljivost.
- obogatiti vokabular, učvrstiti sposobnost sudjelovanja u zajedničkoj igri, voditi kratke dijaloge u situacijama kreativne i igračke komunikacije,
- stvoriti uvjete za razvoj dječjih komunikacijskih vještina,
- njegovati potrebu za prijateljstvom i prijateljskom komunikacijom među sobom, želju za činjenjem dobra i pružanjem radosti ljudima.
Sadržaji: lopta, cvijet u sedam boja, magnetofon sa snimkama dječjih pjesmica i veselom glazbom.
Izgled stranice: Igralište je ukrašeno loptama.
Sudionici festivala: domaćin - glazbeni ravnatelj, Vraka-Zabiyaka - viši odgojitelj, klaun Smeshinkin - odgojitelj, djeca.

Napredak praznika:

Djeca se okupljaju na igralištu uz veselu glazbu.
1 dijete. Zdravo! Zdravo! Zdravo!
Sa zadovoljstvom Vas pozdravljamo!
Koliko svijetlih osmijeha
Sada vidimo na licima.
2 dijete. Danas nas je praznik okupio:
Ni sajam, ni karneval!
Evo došao je praznik prijateljstva
I pozvao je sve u krug djece.
3 dijete. Svibanj je donio veseli praznik,
Glazba struji svuda okolo.
Danas smo ovaj praznik
Nazovimo ga Dan prijateljstva.
4 dijete. Dječji vrtić slavi praznik
Dođite plesati, ljudi!
Koliko nas je smiješnih, različitih,
Ustanimo u bučnom okruglom plesu!

Vodeći. Danas imamo zabavan praznik posvećen prijateljstvu. Uostalom, upravo u vrtiću imamo prve prijatelje i djevojke.
Dijete. Volim svoj vrtić
Pun je momaka.
Jedan dva tri četiri pet…
Šteta što ih ne možemo sve pobrojati.
Možda ih sto, možda dvjesto.
Dobro je kad smo zajedno!
Pjesma "Što je vrtić?" (K. Makarova)

Vodeći.Želim provjeriti znaš li uljudne riječi.
Igra "Reci mi riječ."
1. Ako sretneš prijatelja, čak i na ulici, čak i kod kuće,
Nemojte biti sramežljivi, ne budite lukavi, ali recite glasnije ... (zdravo).
2. Ako nešto tražite, prvo nemojte zaboraviti
Otvorite usta i recite... (molim).
3. Ako ne želiš da te smatraju neznalicom,
Preklinjem te, budi mudar
Započnite svoj zahtjev pristojnom riječju:
Budite ... (ljubazni), budite ... (ljubazni).
4. Ako se društvo sastaje, ne na brzinu, ne unaprijed,
Onda u trenutku rastanka reci svima ... (zbogom).
5. Ako ti je netko riječju ili djelom pomogao,
Slobodno govorite glasno, hrabro... (hvala)

Vodeći.Želim znati možete li razlikovati dobra djela od loših.
Dobra-loša igra
Domaćin navodi primjer čina, djeca pljeskom ukazuju na ispravan: razderao je odjeću, zaštitio slabe, posvađao se s majkom, grijao i nahranio mačića, iščupao granu s drveta, slomio igračku, razbio vazu, pomogao bebi da se obuče, podijelio slatkiše, uvrijedio djevojčicu, zahvalio na pomoći) .

Vraka-Zabiyaka ulazi uz glazbu.

Vraka-Zabiyaka. Pozdrav svima! Aha! Ovdje moram biti! (trlja ruke).

Vodeći. Gdje je ovdje"?

Vraka Ruffian.Gdje, gdje ... Da, ovdje, gdje ima puno djece. Od njih ću napraviti svoje pomoćnike.

Vodeći. Tko si ti?

Vraka-Zabiyaka. Ja sam Vraka Ruffian. Čuo sam da ovdje imate nekakav odmor?

Vodeći. Ne nekakav, nego Praznik prijateljstva, praznik pravih prijatelja. A mi smo ovdje da se malo zabavimo.


Vraka-Zabiyaka. Jesu li ova mala djeca prijatelji? Mogu li biti prijatelji? Oh, smij se! (smijeh).

Vodeći.Čekaj, čekaj, Vraka-Zabiyaka, da saznaš znaju li naši stvarno biti prijatelji, treba ih testirati u igricama, plesovima, pjesmama.
Vraka-Zabiyaka. Provjerite, zar ne? Nema na čemu! (Izvlači loptu.) Evo lopte. Tko ga ne uhvati, nije odrastao i, dakle, nije naučio biti prijatelj!

Počinje nasumično, obmanjujući djecu, bacajući im loptu.

Vodeći. O ne! Neće raditi! Ako je igrate, onda stvarno.

Vraka-Zabiyaka. Kako je stvarno?

Vodeći. Znači – po pravilima. Gledajte, mi ćemo sada uzeti loptu i dodat ćemo je u krug, a vi sustižete. Dogovor?

Igra "Dodaj loptu"
Vraka Ruffian: Pa ja ne igram tako. Nije pošteno. E sad, kad bih ja igrao sam s loptom, a vi svi potrčali za mnom, bilo bi super!

Vodeći:Želite li s dečkima igrati zanimljivu igru ​​“Kako živite?”. Dopustite da vas naučim.

Vraka-Zabiyaka. Pa vidjet ćemo tko će koga učiti. Pa ja ne znam takvu igru.

Igra "Kako si?"
Djeca pokretima pokazuju što tekst kaže.

Kako ide? - Kao ovo! (stavi palac naprijed)

Kako si? - Kao ovo! (idi na licu mjesta)

kako plivaš? - Kao ovo! (imitirati plivanje)

Kako trčiš? - Kao ovo! (trči na mjestu)

koliko si tužan? - Kao ovo! (tužno)

Šališ li se? - Kao ovo! (pravi grimasu)

Prijetiš? - Kao ovo! (prijete jedan drugom prstima)

Igra se ponavlja 3-4 puta, svaki put ritam postaje brži.
Vraka-Zabiyaka igra pogrešno, voditelj je traži da vidi kako se igra.

Vodeći. Dečki, znam s kim trebam predstaviti Vraku-Zabiyaku da se prestane zezati i postane ljubazna i vesela. S klaunom Smeshinkinom. Ali da bi se on pojavio ovdje, morate se nasmijati na sav glas, od srca. Nasmijmo se zajedno!

Djeca se smiju. Vraka-Zabiyaka se skriva u stranu, začepi uši.
Klaun Smeshinkin ulazi uz veselu glazbu.

Smeshinkin. Ovdje sam! Čuo sam smijeh i shvatio da me ovdje čekaju. Stvarno momci?

Djeca. Da!

Smeshinkin. Imate li odmor, zabavu? Kako volim sve!

Vodeći. Da, Smeshinkin, svi smo se danas sreli i odlučili se malo zabaviti.

Vraka-Zabiyaka. Da, kako! Shorty bebe!

Smeshinkin. Ah, Vraka-Zabiyaka, jesi li već tu i opet praviš nestašluke?

Vodeći. Možete li zamisliti, Smeshinkin, Vraka-Zabiyaka tvrdi da su naši dječaci i djevojčice još prilično mali i ne znaju kako se sprijateljiti.

Smeshinkin. A ja mislim da je sasvim suprotno. Na primjer, znaš li, Vraka-Zabiyaka, što raditi ujutro?

Vraka-Zabiyaka. Naravno da znam! Još se pitaju. Ujutro ustaneš i odmah počneš raditi razne gadosti, lagati i zezati se.

Smeshinkin. Ali ne! Sada ćemo vas naučiti što učiniti ujutro.
"Fun Charge"
Vraka-Zabiyaka. U vrtiću si tako odrastao, ali kad dođeš kući... Ne možeš tamo bez mene, što ćeš bez mene tako lijepe, nestašne?

Vodeći. Ali ništa ovako, naši dečki nisu prijatelji samo u vrtiću, već su i prijatelji s mamama i tatama i uvijek ih pokušavaju poslušati

Vraka-Zabiyaka. Eh ti! Nije išlo od vas, moji pomoćnici. Zašto sam tako nesretan?! Zašto nitko ne želi biti prijatelj sa mnom?! (Plač).

Smeshinkin. I još pitaš?! Pogledaj se: je li moguće s tako nestašnim licem, na kojem nikad nema osmijeha, pronaći prijatelje?

Vodeći. Ali Smeshinkin je u pravu. Samo druge ljude privlači ljubazna, vesela osoba. Evo, poslušajte koju će vam dobru, dobru pjesmu otpjevati naši dečki.
Pjesma "Ti i ja"
(stihovi M. Plyatskovsky, glazba V. Ivanov)

Vraka Ruffian(plješće rukama). Kakva divna pjesma! Ovo još nisam čuo!

Smeshinkin. Prijatelji, dogodilo se čudo! Vraka-Zabiyaka prvi put rekla istinu!
Vraka-Zabiyaka. Kako? Ne može biti! Što je sa mnom?! Tko ću sad biti ako zaboravim lagati? (Cvileći).

Vodeći. S nama ćeš postati dobar, ljubazan i veseo. Dat ćemo vam novo ime. Želite?

Vraka Ruffian(posramljeno) Pa, ne znam... Mogu li...?

Smeshinkin. Možeš, možeš! A mi dečki ćemo vam pomoći.

Vodeći. Dečki, dajmo Vraku-Svađaču novo dobro ime - Veselushka-Laughing ..

Smeshinkin. Ali od sada treba činiti samo dobra djela i uvijek se smiješiti. slažete se?

Vraka-Zabiyaka. A kako činiti ta dobra djela? Ne znam.

Smeshinkin. Evo jednog od njih za početak. Usput sam pokupio različite boje. Ali oni su neobični. Svaki od njih sadrži zagonetku. Evo cvijeća za tebe, a ovo za mene. Sada ćemo naizmjence pogađati zagonetke za dečke. Dogovor?

Vraka-Zabiyaka. Pokušat ću.
Zagonetke

1. Dobio je pijavice
Prodao sam Karabasa.
Cijeli miris močvarnog blata.
Zvao se ... (Pinokio - Duremar)
2. Hrabro je hodao šumom.
Ali lisica je pojela junaka.
Na rastanku je jadnica pjevala.
Zvao se ... (Cheburashka - Kolobok)
3. Jadne lutke bivaju tučene i mučene,
On traži čarobni ključ.
Ima užasan izgled.
Tko je ovo ... (Aibolit - Karabas)
4. Živio u boci stotinama godina.
Konačno je ugledao svjetlo.
Pustio je bradu
Ova vrsta ... (Djed Mraz - Stari Hottabych)
5. .Nekako je izgubio rep,
No gosti su ga vratili.
Mrzovoljan je kao starac.
Ovo tužno... (Pojče - Magarac Eeyore)
6. On je veliki nestašan i komičar
Ima kuću na krovu.
Hvalisav i arogantan,
I zove se ... (Ne znam - Carlson)

Smeshinkin. Bravo dečki! A ti si rekao (misleći na Vraku Nasilnika) da naša djeca ništa ne znaju. Kako bi djeca mogla riješiti tako teške zagonetke?

Vraka-Zabiyaka. Sad stvarno vidim da su dečki odrasli i mudriji. Znaš li zašto? Jer se polako pretvaram u Veseli smijeh.
Ples "Prijateljstvo" (Grupa "Barbariki")

Smeshinkin. Pa, Veselushka-Laughing, je li ti se svidio naš odmor?

Vraka-Zabiyaka. Ipak bi! Uostalom, postao sam potpuno drugačiji!

Vodeći. A naši dečki su vam pomogli u tome.

Smeshinkin. I nama je s Veseluškom-Smijeh vrijeme u našu bajkovitu zemlju smijeha. I čim čujemo vaš gorljivi prijateljski smijeh, uvijek ćemo biti gosti u vašem vrtiću.

Smeshinkin i Vraka-Zabiyaka. Do!

Pod veselom glazbom odlaze junaci.

Scenarij praznika u predškolskoj obrazovnoj ustanovi "Dan prijateljstva"

Autor: Akhmadeeva Olga Vladimirovna, učiteljica MADOU "DS br. 18 iz Čeljabinska".

Zabavni scenarij za djecu predškolske dobi


Cilj:
formiranje u djece ideja o dobroti, radosti, prijateljskim odnosima;
stvaranje pozitivnog emocionalnog raspoloženja kod predškolske djece.
Zadaci:
razjasniti dječje ideje o tome što znači "biti u stanju biti prijatelj";
razvijati međusobne komunikacijske vještine;
razviti pozitivne vještine društvenog ponašanja;
razviti sposobnost upravljanja svojim emocionalnim stanjem;
njegovati prijateljski odnos prema vršnjacima i odraslima;
stvoriti radosno raspoloženje, osjećaj slavlja kod djece.
preliminarni rad: Pregled ilustracija, razgovori, čitanje beletristike na temu prijateljstva.
Oprema: Glazbeni centar, aparat s mjehurićima od sapunice (umivaonik možete zamijeniti sa 5-10 litara i reketom za igranje badmintona), tekućina za mjehuriće od sapunice.
Tijek praznika.
Izlazak junaka na glazbu (gr. Barbariki "Prijateljstvo nije posao!)
Zabijalkin i tolkalkin:
Danas nas je praznik okupio:
Ni sajam, ni karneval!
Evo došao je praznik prijateljstva
I pozvao je sve u krug djece.
Bok dečki! Ja sam zabiyalkin i tolkalkin su vam došli na odmor. Znate li kako se to zove?
Odgovori djece:(dan prijateljstva)
Zabijalkin i tolkalkin: Tako je "Dan prijateljstva"! Došao sam vas naučiti da budete prijatelji!
Želim?
Odgovor djece:Da.
Zabijalkin i tolkalkin: Sad ću ti reći što je pravo prijateljstvo, a ti pažljivo slušaj! Pokažite da su vam uši otvorene (pokazuje uši pokretom ruku, a djeca ponavljaju).
Ujutro sam došao u vrtić, sreo prijatelja u svlačionicama - obavezno guraj!
A ako ima djevojaka, povucite pigtail!
Uzeo si igračku za igru, ne dijeli je ni s kim!
Borite se s pola momaka u šetnji!
Tada ćeš biti najbolji prijatelj na svijetu!
Pravi momci?
Odgovori djece:Ne.
Zabijalkin i tolkalkin: Kako nije?! Mislite li da bi trebalo biti drugačije? ali kao?
Oh, ne čujem te! Hajde, tko zna biti prijatelj, digne ruku, pa ću doći gore. Dogovor?
(heroj prilazi različitoj djeci sluša njihove odgovore)
Odgovori djece:
Zabijalkin i tolkalkin: Tako si me iznenadio! Ispostavilo se da sam sve učinio krivo! Stoga sa mnom nitko nikada ne dijeli igračke i slatkiše. Ali ja ću to popraviti. A sada predlažem da igramo igru ​​"Kako živiš?. Pravilo je vrlo lako, pitam te, a ti mi pokretima pokazuješ odgovore na moja pitanja. Jesi li spreman?
Odgovor djece:Da.
Uključuje se glazba (glazbena igra "Kako živiš")
Zabiyalkin i gurači:
Kako ide? - Kao ovo! (stavi palac naprijed)
Kako si? - Kao ovo! (idi na licu mjesta)
kako plivaš? - Kao ovo! (imitirati plivanje)
Kako trčiš? - Kao ovo! (trči na mjestu)
koliko si tužan? - Kao ovo! (tužno)
Šališ li se? - Kao ovo! (pravi grimasu)
Prijetiš? - Kao ovo! (prijete jedan drugom prstima)
Igra se ponavlja 3-4 puta, svaki put ritam postaje brži.
Glazba se gasi
Zabijalkin i tolkalkin: naučili ste me biti prijatelji, ali znate i uljudne riječi?! Sad ću te provjeriti!
Igra "Reci mi riječ."
1. Ako sretneš prijatelja, čak i na ulici, čak i kod kuće,
Nemojte biti sramežljivi, ne budite lukavi, ali recite glasnije ... (zdravo).
2. Ako nešto tražite, onda prvo ne zaboravite
Na početku zahtjeva recite ... (molim).
3. Ako ste upoznali prijatelja ili cijelo društvo,
Tada ćete u trenutku rastanka reći svima ... (zbogom).
4. Ako ti je netko riječju ili djelom pomogao,
Slobodno govorite glasno, hrabro... (hvala)
Zabiyalkin i Tolkalkin: Bravo, a imam i zagonetku za vas
Joy ima prijatelja
u obliku polukruga,
Ona živi na licu;
Odjednom će negdje otići,
Zatim se iznenada vratiti
Neka se melankolija boji nje!
Odgovor djece:osmijeh.
Zabijalkin i tolkalkin: Predlažem da se igramo i malo skačem! Igramo igru ​​“jedni drugima” dok svira glazba, plešemo, čim prestane svirati, treba se priviti uz prijatelj onog dijela tijela koji ću nazvati. Spreman?
Odgovor djece:Da.
Pale glazbu (gr. Barbariki “Prijateljstvo nije posao!”)
Rame uz rame;
koljeno do koljena;
leđa o leđa;
od uha do uha;
dlan desne ruke s dlanom desne ruke.
Zabiyalkin i tolkalkin: Znate i svirati, a igrate zajedno, zajedno, bez guranja i udaranja. Provjerimo kako znaš poslovice o prijateljstvu. Potrebno je dodati prijedloge.
Sljedeći zadatak: "Ja ću početi, a ti ćeš nastaviti."
- Stari prijatelj, ... (bolji od novog prijatelja)
- Prijateljstvo je prijateljsko, ali ... (usluga po usluga)
- Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj)
- Snažno prijateljstvo i ... (ne možete ga rezati sjekirom)
- Reci mi tko ti je prijatelj... (i ja ću ti reći tko si)
- S kim ćeš voditi, ... (od toga ćeš tipkati)
Zabijalkin i tolkalkin: Našem odmoru prijateljstva je došao kraj.
Jako ste druželjubivi dečki, znate puno stvari i to možete. I naučili su me puno toga. Na rastanku sam ti pripremila iznenađenje! Mjehurić. Doviđenja! Ulov!
Pokrenite stroj s mjehurićima od sapunice i uključite glazbu. Junak odlazi
Svira glazba "Jer postoje prijatelji" (glazba A. Pereskokov, tekst N. Vlasov)

Ljetna glazbena i sportska zabava "Dan prijateljstva" u starijoj skupini.


Vitskova Marina Viktorovna, odgojiteljica MBDOU-a "Dječji vrtić "Zlatna ribica" regije Astrakhan u regiji Černojarsk.

Ovaj će događaj biti koristan odgajateljima, glazbenim voditeljima tijekom ljetnih praznika s djecom starije predškolske dobi.
Cilj: formiranje u djece ideja o dobroti, radosti, prijateljskim odnosima, stvaranju pozitivnog emocionalnog raspoloženja među predškolcima.

Zadaci:- razjasniti ideje djece o tome što znači biti u stanju biti prijatelj.
- razvijati međusobne komunikacijske vještine,
Njegovati prijateljski odnos prema vršnjacima i odraslima. Stvorite radosno raspoloženje, osjećaj slavlja kod djece.
Napredak.
Uz glazbu V. Shainskog "Zajedno je zabavno hodati" djeca ulaze u glazbenu sobu i stoje u polukrugu.

Djeca(u zboru)
“Dobro jutro sunce!
Drago nam je što vas vidimo.
Ovdje smo budni
Okupljeni zajedno:
I Katya je ovdje, i Kolya je ovdje,
I Vova je tu, i Maša je tu...”
Pozdravljamo vas sve!
Vodeći: Dečki! Danas smo se okupili da proslavimo prekrasan praznik posvećen Danu prijateljstva. Znate li kada se slavi ovaj praznik?
Djeca. 30. srpnja.
Vodeći: Tako je, bravo.
Vodeći: Djeco, što mislite da je prijateljstvo?
1. Imam mnogo prijatelja:
Lena, Tanechka, Sergej.
Pjevamo pjesme s Lenom,
Sa Tanjom idemo u šetnju,

2. I Seryozhka cijeli dan
Nismo lijeni za zadirkivanje!
Živimo zajedno u školi:
Zajedno učimo, rastemo,

3. Učimo o svemu na svijetu,
O drugoj takvoj djeci,
Kako žive i što
Nemojte biti lijeni nositi se s njima.

4. Svi moraju biti prijatelji -
Anya, Vite, Nastya, Dima,
Svi smo mi najbolji prijatelji
Ne možemo živjeti jedno bez drugog.

5. Postajemo pametniji i rastemo,
Zabavljamo se u školi.
Neka učitelj vjeruje -
Nećemo je iznevjeriti!

Izvodi se pjesma: “Sve dijelimo na pola”, glazba V. Shainsky.

Vodeći: Da, dečki, kad su ljudi prijatelji, uvijek su spremni pomoći jedni drugima, trude se činiti dobra djela za svoje prijatelje. Sada ćemo igrati igru.
Provodi se didaktička igra „Ocijeni čin“. Na stolovima su položeni kvadrati u dvije boje, žuti - pozitivni junaci, crveni - negativni junaci. Učitelj pokazuje kartice s junacima bajki, djeca moraju imenovati junaka i odrediti kojoj kategoriji pripada, ovisno o njegovim postupcima. (Na primjer, Sivi vuk je negativan junak, jer je jeo koze).
Voditelj: Recite mi ljudi, kakvo bi po vama prijateljstvo trebalo biti? Kako misliš?
djeca: Snažan, vjeran, ljubazan, pravi, „ne prolijevaj vodu“.

Pjesma se izvodi: "Kad bi s prijateljem išao na put."
Djeca čitaju poeziju.
Povjetarac je prijatelj sa suncem,
A rosa je s travom.
Cvijet je prijatelj s leptirom,
Prijatelji smo s vama.
Sve s prijateljima na pola
Rado dijelimo!

Samo da se svađaju s prijateljima
Nikada!
Prijateljstvo je topli vjetar
Prijateljstvo je svijetli svijet
Prijateljstvo je sunce u zoru
Zabavna gozba za dušu.
Prijateljstvo je samo sreća
Prijateljstvo je jedna stvar.
Uz prijateljstvo
ne boji se lošeg vremena,
Uz prijateljstvo -
Proljeće je puno života.

Prijatelj će podijeliti bol i radost,
Prijatelj će podržati i spasiti.
S prijateljem - čak i zla slabost
U trenu se otopi i ode.

Vjerujte, čuvajte, cijenite prijateljstvo,
Ovo je najviši ideal.
Ona će vam služiti.
Uostalom, prijateljstvo je dragocjen dar!

Vodeći: Da, djeco, prijateljstvo je vrijedan dar, to ste ispravno zabilježili u pjesmi. Vidim da si prijateljski nastrojen i hrabar.

Izvodi se veseli ples "Dobrota".
Dramatizacija pjesme.

Posvađali smo se s prijateljem
i sjedio u kutovima.
Jako dosadno jedno bez drugog!
Moramo se pomiriti.

Nisam je uvrijedio
Držao sam samo Mišku,
Samo je s Mishkom pobjegao
A ona je rekla: "Neću."

Otići ću i pomiriti se.
Dat ću joj medvjeda, žao mi je
Dat ću joj lutku, dat ću joj tramvaj
A ja ću reći: "Igrajmo se!"
Vodeći: Ako su se prijatelji, djevojke posvađale, što se ponekad događa, onda se moraju pomiriti. Djeco, znate li mirilki? (Da).
Djeca pričaju mirilki.
1. Sunce će izaći iza oblaka,
Topla zraka će nas grijati.

2. Ali ne možemo se zakleti,
Jer smo prijatelji.

3. Prst za prst
Čvrsto ćemo to prihvatiti
Koristio se za borbu
A sada ni za što.

4. Ne bori se, ne bori se,
Pa, našminkajte se brzo!

Vodeći: Bravo, djeco, divni mirilki ispričali. siguran sam da
cijenit ćeš prijateljstvo, jer je jako teško živjeti na svijetu bez djevojke ili prijatelja.

Ples se izvodi: "Pomirili smo se."
Na glazbu E. Uspenskog "Tko pomaže ljudima", pojavljuje se starica Shapoklyak.

Shapoklyak( pjeva pjesmu). Pozdrav, i evo dolazim k tebi.(trlja ruke).
Vodeći: Gdje je ovdje"?
Shapoklyak: Gdje, gdje. Da, tamo gdje ima mnogo djece. Od njih ću napraviti svoje pomoćnike.
Vodeći: Kakvi pomagači?
Shapoklyak: Trebam pomoćnike koji će mi pomoći činiti loše stvari.
Voditelj: Ne, ne, naša djeca ne žele činiti loše stvari, oni vam nisu pomagači u ovoj stvari. Naši dečki vole biti prijatelji jedni s drugima, pomoći jedni drugima.
A danas imamo prekrasan praznik posvećen Danu prijateljstva.
Shapoklyak: Jesu li to ovi klinci - kratice - prijatelji? Mogu li biti prijatelji? Oh, smij se! (smijeh).
Vodeći:Čekaj, čekaj, Shapoklyak, da saznaš znaju li naši dečki stvarno biti prijatelji, moraš ih testirati u plesovima, igrama i pjesmama..
Shapoklyak: - Provjerite, ha? Nema na čemu.

Sada ćemo provjeriti koliko ste ljubazni. Morate naglas odgovoriti na moja pitanja.
Jeste li svi prijateljski nastrojeni? (Da)
Hoćete li se posvađati? (Ne)
Hoćete li šutjeti? (Ne)
Hoćeš li plesati? (Da)
Hoćeš li igrati? (Da)
Mogu li te uspavati? (Ne)
Voditelj: Koji ste dečki super! Ljubazno su odgovorili.
Shapoklyak: Sada doznajmo kako si možete pomoći. Igre će nam pomoći u tome.
1 Natjecanje "Vezi i odveži".
Igrači vežu i odvezuju vrpcu.
2. Igra: "Tko će brže donijeti loptu prijatelju"(natječu se dvoje djece).
Shapoklyak: Oh, da, stvarno ste pokazali da ste druželjubivi, duhoviti i da znate kako podržati svoje prijatelje. Također sam se jako želio sprijateljiti.
Vodeći: Nudimo vam naše prijateljstvo. Naši dečki će vam sada čitati pjesme o svojim voljenim prijateljima.

1. Volim svoje prijatelje,
Komplimenti ne žale.
On, ona, ti i ja
Prijateljska obitelj na okupu.
Budimo svi prijatelji
I nećemo tugovati.

2. Odjednom se želimo igrati,
Skačimo i skačimo.
Pjevajmo zajedno pjesme
Idemo u šetnju ulicom.
Hajdemo tamo dobiti kisik
Ne bojimo se mraza.

3. Pa, ako smo prijatelji,
Ne možemo se smrznuti.
Ako iznenada dođe nevolja,
Uvijek ćemo pomoći jedni drugima.

4. Živimo jako cool.
Nećemo se obeshrabriti
Učinimo sve za pet
A onda bilo kakav posao
Sve možemo s povjerenjem!
Pridružite se našoj grupi
Naučit ćemo vas kako biti prijatelji.
Prijateljstvo treba cijeniti
Tako je zabavnije živjeti na svijetu!
Shapoklyak:Što dečki, bravo, čitali su tako dobre pjesme o svojim prijateljima.
Također sam želio biti prijatelj s tobom. Prihvatiti me?
Djeca: Da!
Izvodi se okrugli ples prijateljstva.
Vodeći: Kako mi je drago što su dečki u vrtiću ljubazni.
Uostalom, kada su dečki prijatelji, ovo je sreća.
Ako su svi na svijetu prijatelji -
Ljudi, životinje i šume
Kruže okrugli plesovi prijateljstva,
Dakle, bit će dobrote!
Izvodi se pjesma “Osmijeh”.
Sva djeca idu u grupu uz glazbu, gdje ih čeka svečana poslastica.

Efimova Alla Ivanovna, odgojiteljica GBDOU br. 43, Kolpino St. Petersburg
Opis materijala: Materijal će biti koristan odgajateljima i glazbenim voditeljima pri organiziranju slobodnih aktivnosti s djecom predškolske dobi na ulici. Svijetli i šareni odmor ne samo da će naučiti prijateljstvu, već i ostaviti pozitivne dojmove i emocije kod djece.

Cilj: formiranje u djece ideja ljubaznosti, radosti, prijateljskih odnosa, stvaranje pozitivnog emocionalnog raspoloženja među predškolcima.
Zadaci:- formirati i razvijati mišljenje i domišljatost;
- promovirati team building;
- razvijati prijateljstva;
- odgoj moralnih vrijednosti, poštovanje djevojčica za dječake, dječaka za djevojčice, djece za odrasle.
Pripremni radovi: učenje pjesama, pjesama; razgovori o prijateljstvu, o pravilima prijateljstva, čitanje beletristike, gledanje ilustracija.

Napredak programa:

Odgajatelj: Ljudi, znate li da postoji praznik - Dan prijatelja? Ovaj praznik slavimo 30. srpnja. Što misliš da je prijateljstvo?
Odgovori.
Odgajatelj: Poslušajte što je Shakespeare napisao o prijateljstvu.
Pravi prijatelj posvuda
Veren: u sreći i nevolji;
Vaša ga tuga brine.
Ti ne spavaš, on ne može spavati
I u svemu bez dalekih riječi,
Uvijek je spreman pomoći.


Odgajatelj: Reci mi, imaš li mnogo prijatelja?
Odgovori.
Odgajatelj: Kako shvaćate riječi "vjerni prijatelji"?
Odgovori.
Odgajatelj: Možete li imati mnogo prijatelja?
Odgovori.
Odgajatelj: Pozivam vas da svirate danas u čast praznika. Prvo se trebamo podijeliti u dvije ekipe i imati natjecanje. Morate biti oprezni i što je najvažnije zapamtiti da morate biti prijateljski raspoloženi.
Djeca su podijeljena u dvije ekipe.
Odgajatelj: Svaki tim mora smisliti moto i ime.
Prva naredba će se zvati: "Smiješni prijatelji", naš moto:
Mi smo smiješni prijatelji!
Ne možemo živjeti jedno bez drugog!
A naš moto je jednostavan:
Jedni za druge smo planina!


Druga naredba: "Vjerni prijatelji".
Moto: Ako prijatelj da riječ,
Nikada vas neće iznevjeriti!
Odgajatelj: Predlažem da započnemo naš program igre. Da biste bili prijateljski raspoloženi, morate znati pravila. Neka se timovi naizmjence prisjete i imenuju ova pravila. Prvo smo zajedno razgovarali, a tek onda odgovaramo. Čiji će tim biti spreman, morate podići zastavu.
Natjecanje: "Upoznati pravila prijateljstva i strogo ih se pridržavati."
Timovi naizmjence izgovaraju pravila prijateljstva:
- Nemojte se svađati;
- prinos;
- Nemojte se bojati tražiti oprost ako ste uvrijedili prijatelja;
- Biti pristojan;
- Nemoj se naljutiti;
- Ne budi pohlepan;
- Pomozi prijatelju;
- Da budem iskren;
- Biti pažljiv.


Odgajatelj: Znaš jako dobro pravila, ali pitam se pridržavaš li ih uvijek sva?
Odgovori.
Odgajatelj: Ljudi, gdje počinje prijateljstvo?
Odgovori.
Odgajatelj: Naravno, uz osmijeh. Na sljedećem natjecanju morate zapamtiti riječi pjesama o prijateljstvu i otpjevati barem nekoliko redaka.
Dajemo riječ ekipi "Vjerni prijatelji".
- Čvrsto prijateljstvo neće prekinuti,
Neće se raspasti od kiše i mećava.
Prijatelj u nevolji neće otići
Ne pitaj previše -
To znači stvarno
Pravi prijatelj!


"Veseli prijatelji"
- Prijatelj u nevolji neće otići, neće tražiti previše,
To znači pravi pravi prijatelj ("Pravi prijatelj" (m/ž "Timka i Dimka")
Tim "Vjerni prijatelji"
- Što mi je snijeg, što mi je vrućina, što mi pada kiša,
Kada su moji prijatelji sa mnom? ("Kad su moji prijatelji sa mnom" (film "U tajnosti oko svijeta")
"Smiješni prijatelji"
- Nedjelja, subota, prijateljstvo nije posao, prijateljstvo nije posao!
Ima prijatelja, ali prijatelji nemaju slobodnih dana za njih! (“Prijatelji.” Grupa “Barbariki”)
"Vjerni prijatelji"
- Ti i ja, ti i ja, ti i ja smo prijatelji!
Ti i ja, ti i ja, ti i ja smo prijatelji! (“Ti i ja” (m/ž “Barboskins”)
"Smiješni prijatelji"
- Od plavog potoka, rijeka počinje,
Pa, prijateljstvo počinje s osmijehom.


Odgajatelj: Znate puno pjesama, ali znate svirati? Igrate li dobro?
Odgovori.
Odgajatelj: Danas nas je praznik okupio:
Ni sajam, ni karneval!
Evo došao je praznik prijateljstva,
I pozvao je sve u krug djece.
Ljudi, pozivam sve u krug.
Igra "Kako si?"
Djeca pokretima pokazuju što tekst kaže.
Kako ide? - Kao ovo! (stavi palac naprijed)
Kako si? - Kao ovo! (idi na licu mjesta)
kako plivaš? - Kao ovo! (imitirati plivanje)
Kako trčiš? - Kao ovo! (trči na mjestu)
koliko si tužan? - Kao ovo! (tužno)
Šališ li se? - Kao ovo! (pravi grimasu)
Prijetiš? - Kao ovo! (prijete jedan drugom prstima)
Igra se ponavlja 3-4 puta, svaki put ritam postaje brži.
Odgajatelj: Znate i svirati, a igrate zajedno, zajedno, bez guranja i udaranja. Provjerimo kako znaš poslovice o prijateljstvu. Potrebno je dodati prijedloge.
Sljedeći zadatak: "Ja ću početi, a ti ćeš nastaviti."
- Stari prijatelj, ... (bolji od novog prijatelja)
- Prijateljstvo je prijateljsko, ali ... (usluga po usluga)
- Prijatelj u nevolji je zaista prijatelj)
- Snažno prijateljstvo i ... (ne možete ga rezati sjekirom)
- Reci mi tko ti je prijatelj... (i ja ću ti reći tko si)
- S kim ćeš voditi, ... (od toga ćeš tipkati)


Odgajatelj: Sljedeći zadatak je težak, morate se koncentrirati i zapamtiti riječi s korijenski "prijatelj".
Timovi naizmjenično odgovaraju.
- Prijateljstvo;
- prijateljski;
- prijateljski;
- biti prijatelji;
- prijatelj;
- prijateljski.


Odgajatelj: Ljudi, kakav bi trebao biti prijatelj? Koje bi kvalitete trebao imati?
Odgovori.
Odgajatelj: Jako ste druželjubivi dečki, znate puno stvari i to možete. A znaš li plesati?
Dijete: Dječji vrtić slavi praznik
Dođite plesati, ljudi!
Koliko nas je smiješnih, različitih,
Ustanimo u bučnom okruglom plesu!
Djeca pjevati pjesmu i plesati uz nju.
1. Danas plešemo, smiješimo se jedno drugome
Svi su odlično raspoloženi. Tsk, tsk. (škljocanje jezikom)
Jer cure, jer momci,
Vole šale, glazbu i smijeh.
Refren:
La-la-la, pljesak, pljesak,
La-la-la, pljesak, pljesak,
Ovo je moja vesela pjesma tsok, tsok, tsok.
La-la-la, pljesak, pljesak,
La-la-la, pljesak, pljesak,
Ovo je moja divna pjesma tsok, tsok, tsok.
2. Znamo se oprostiti, znamo se ispričati,
Učili su nas kako se igra u vrtiću.
Štitimo slabe, poštujemo odrasle,
I trudimo se biti pristojni.
Refren:
3. Reći ćemo lijepu riječ, pokazat ćemo kako se smijati,
Neka pjesma obraduje i nas.
Namigujemo jedno drugom
I otjerat ćemo dosadu
Raspoloženje nam je odlično.
Refren:
Odgajatelj: Ljudi, imam iznenađenje za vas. Ovdje imam balone, sada će svatko od vas uzeti balon i nacrtati na njemu svoju prijateljicu ili djevojku. I dok slikaš, ja ću ti pročitati pjesmu.


Odgajatelj:želim imati
Bili pravi prijatelji
Da priskoči u pomoć
Ako iznenada naiđe nevolja,
Nisu te iznevjerili u teškim trenucima,
Uvijek bi pomogli.
I mogu, bez sumnje,
Spasite svoje prijatelje
Jer to mogu i sam
Budi im pravi prijatelj.
(E.V. Dmitrieva)
Odgajatelj: Naš praznik prijateljstva je došao kraju. Siguran sam da ste dobro naučili što je potrebno da bi prijateljstvo bilo čvrsto, što bi trebali biti pravi prijatelji, a što je najvažnije, prijatelje treba spašavati, pomagati i poštivati.
Svoje balone možete pokloniti prijateljici ili djevojci, a ja vas pozivam da zajedno popijemo čaj i nastavimo razgovor. A ujedno ćemo svi gledati crtić “Ako si dobar” iz serije Mačak Leopold.

Scenarij zabave u dječjem vrtiću "Dan prijateljstva"

Cilj : Pojasnite dječje ideje o tome što to znači"moći steći prijatelje".

Izgradite komunikacijske vještine jedni s drugima.

Razviti pozitivne vještine društvenog ponašanja

Razvijte sposobnost upravljanja svojim emocionalnim stanjem.

Njegovati prijateljski odnos prema vršnjacima i odraslima. Stvorite radosno raspoloženje, osjećaj slavlja kod djece.

preliminarni rad: Ispitivanje ilustracija, razgovori, čitanje beletristike.

Materijal : 4 štafetna balona, ​​kartonske latice cvijeća, pjesmice prijateljstva za djecu.

Napredak.

V : Danas je naš praznik prikupljeno:

Ni sajam, ni karneval!

Evo došao je praznik prijateljstva

I pozvao je sve u krug djece.

Djeca ulaze uz glazbu"Ako s prijateljem idemo na put"

Dečki! Danas imamo zabavan praznik posvećen Danu Prijateljstvo . Pjevat ćemo, svirati, plesati.

Recimo svi zajedno:

Pozdrav zlatno sunce!(Ruke gore)

Pozdrav plavo nebo!(Ruke gore)

Pozdrav prijatelji!(pozdravljaju se)

Jako mi je drago vidjeti te - Ja!(Raširite ruke u strane, nasmiješite se jedno drugome)

Vodeći : Ljudi, danas slavimo Dan prijateljstva . Recimo naš moto odmor: "Jedan za sve i svi za jednog".

Poslušajte zagonetke:

* Živjeti u svijetu je jako teško

Bez djevojke ili...(prijatelj)

* Na pola - tuge, nevolje,

Sreća, radost i pobjeda.(prijateljstvo)

V : Kako razumiješ tu riječ"prijateljstvo"?

Djeca : Ovo je kada je vjerni prijatelj u blizini, kada pomažete prijatelju u teškim trenucima, čuvate zajedničke tajne.

V : Nastya će ispričati pjesmu.

- Prijateljstvo je topli vjetar,

Prijateljstvo je svijetli svijet.

prijateljstvo - sunce u zoru

Zabavna gozba za dušu.

prijateljstvo - to je samo sreća.

Prijateljstvo je jedno.

S prijateljstvo se ne boji lošeg vremena, SA život je pun prijateljstva u proljeće. V : Predlažem da vam otpjevam pjesmu o prijateljstvo. (Pjesma "Mi smo prijatelji")

V : Kakva dobra i ljubazna riječ - prijateljstvo ! Vjerojatno nema osobe koja ne bi cijenila prijateljstvo.

Što može biti prijateljstvo ?

Djeca : Snažan, vjeran, pravi, itd.

V : -A tko s kim može budimo prijatelji?

Djeca : Momak s curom, momak s momkom, djevojka s curom.

Voditelj: Budite prijatelji mogu djeca i odrasli, ljudi na različitim krajevima zemlje. Budimo prijatelji mogu narodi različitih zemalja.

V : I, naravno, svi znamo da je najvažnija prijateljica svake osobe majka.

Mama je najbolja prijateljica! Svi okolo to znaju.

Ako to nikako ne možemo podnijeti, mama nam može pomoći.

Razbolimo se – mama je u blizini, mame znaju što nam treba.

Plačimo - zadremat će, majke nas jako vole!

Čak nas i najvjerniji prijatelj može iznenada uvrijediti,

Samo majke mogu naše nevolje pretvoriti u pobjede.

Zato, prijatelji, ne možete ne voljeti svoju majku,

Ni najbolji prijatelj neće zamijeniti majku - prijateljicu!

Također, ljudi mogu sprijateljiti se sa životinjama, cvijeće, drveće, nebo i sunce...

B: - I što prijateljstvo ne može biti?

Djeca : Zlo, nepošteno...

Vanya će nam ispričati komičnu pjesmu:

Kako da počnem jesti slatkiše?

Moji prijatelji su nebrojeni.

I slatkiša nema

A prijatelja nema.

Za slatkiš svaki prijatelj

Pa ga istrgne iz ruku.

Zašto mi treba ovo prijateljstvo?

I sama volim slatkiše.

B: Takav prijateljstvo nije pošteno.

Dečki, ponekad se dogodi da se prijatelji posvađaju. pogledajmo prizor.

V : Tko je koga prvi uvrijedio?

R1: On mene

R2: Ne, on sam ja

V : Tko je koga prvi udario?

R1: On mene

R2: Ne, on sam ja

V : Nekad si bio takav mi smo prijatelji

P1: Bio sam prijatelj

R2: I bio sam prijatelj

V : Što nisi podijelio?

R1: Zaboravio sam

R2: I zaboravio sam

V : Ako su se prijatelji posvađali onda se moraju pomiriti. Koje trikove znaš?

Prst za prst

Čvrsto ćemo to prihvatiti

Koristio se za borbu

A sada ni za što

Pomirimo se s tobom

I podijelite sve.

I tko se neće pomiriti,

Nemojmo se time baviti

Čuvajte svoje prijatelje prijateljstvo i bit ćeš sretniji.

Zabiyaka ulazi uz glazbu.

Zlostavljati : - Pozdrav svima! Aha! Ovdje moram biti!(trlja ruke).

P: Gdje je "ovdje"?

Zlostavljati : - Gdje gdje. Da, tamo gdje ima mnogo djece. Od njih ću napraviti svoje pomoćnike.

V : Tko si ti?

Zlostavljati : - Ja - Nasilnik. Čuo sam da ovdje imate nekakav odmor?

V : - Ne neki, nego Praznik prijateljstvo , praznik pravih prijatelja. A mi smo ovdje da se malo zabavimo.

Zlostavljati : - Ovo su ovi klinci - kratki - prijatelji? Oni su sposobni budimo prijatelji? Oh, smij se! (smijeh).

V : - Čekaj, čekaj, Bully, da saznaš znaju li naši stvarno budimo prijatelji , trebate ih provjeriti u igricama, u plesovima, u pjesmama.

Zlostavljati : - Provjerite, ha? Nema na čemu.

Sada ćemo provjeriti što ste prijateljski . Morate naglas odgovoriti na moja pitanja.

Spreman si? (Da)

Hoćemo li proslaviti praznik?(Da)

Hoćemo li šutjeti, dosađivati ​​se?(Ne)

Hoćemo plesati zajedno? (Da)

Hoćemo igramo se zajedno? (Da)

Mogu li te uspavati?(Ne)

V : Koji su dečki super! stvarno si pokazao sta jesi prijateljski .

A Zabiyaka izgleda kao dečki plesati zajedno. (Ples "Prijateljstvo")

Zlostavljati : Dobro plešeš, a sad da vidimo kako znaš svirati.

1 Igra "Prijatelj prijatelju" .

U ovoj igri morate sve učiniti vrlo brzo, pažljivo slušati zadatke.

Čim izgovorim frazu"prijatelj prijatelju" , morate sebi pronaći partnera i stisnuti mu ruku, a zatim pozdraviti one dijelove tijela koje ću ja pozvati. Svaki put kad progovorim"prijatelj prijatelju" morat ćete pronaći novog partnera.

Od uha do uha;

nos na nos;

čelo na čelo;

koljeno do koljena;

lakat do lakta;

leđa o leđa;

rame uz rame

2 Igra "Donesi loptu"

3 Igra "Ples na ledu"

Zlostavljati :- Stvarno si pokazao što jesi prijateljski , smiješan i znaš kako podržati svoje prijatelje. Također sam se jako želio sprijateljiti.

V : - Nudimo Vam naše prijateljstvo.

Maša: Prijateljstvo - to je samo sreća

Prijateljstvo je jedno.

S prijateljstvo se ne boji lošeg vremena,

S prijateljstvo - život je pun dobrote.

Vika : Prijatelj će dijeliti bol i radost,

Prijatelj će podržati i spasiti.

S prijateljem - čak i zla slabost

U trenu se otopi i ode.

I ja, poslovice o Znam prijateljstvo. Evo slušaj:

Nemojte imati sto rubalja ....(češe glavu).

Ups, zaboravio sam ljudi, pomozite mi molim vas. Igrajmo se. Ja ću reći početak poslovice, a ti ćeš reći kraj.

Nemojte imati sto rubalja ... ali imajte sto prijatelja.

Nema prijatelja koji traži.... ali našao se brinuti.

Umri i sam... i pomozi suborcu.

Stari prijatelj je bolji od dva nova.

Drvo je poduprto korijenjem .... a čovjek je prijatelj.

Loše je bez prijatelja koji je izgubljen .... ali je loše s prijateljem koji nije vjeran

(Nasilnik se oprašta od momaka.)

V : O dečki. Potpuno sam zaboravio omotnicu u svojoj košari za tebe. I što tu leži? Raznobojne latice, kako bi se oblikovale u cvijet, morate imenovati pravila prijateljstvo . Ljudi, znate li koja pravila morate slijediti da biste bili prijateljski? (djeca imenuju pravila, učiteljica postavlja cvijet na flanelograf)

Nemojte se svađati

prinos

Nemojte se bojati tražiti oprost ako ste uvrijedili prijatelja

Biti pristojan

Nemoj se ljutiti

Ne budi pohlepan

Pomozi prijatelju

Da budem iskren

Zato budimo prijatelji , nemojte se svađati, uvijek si pomagajte i tada ćemo imati mnogo prijatelja.

U danu sunčano kad su prijatelji blizu,

Život je lijep uz plesove, pjesme.

Uvijek s bliskim prijateljima

(Ples "Barbariki")

V : Kako mi je drago što su dečki unutradječji vrtić prijateljski,

Uostalom, kad dečki su prijatelji , ovo je sreća za zemlju.

I da praznik završimo veselo,

Želim dečke počastiti slatkišima!

A košara nije prazna, ima nešto u njoj.

A u košari, djeca, slatkiši su bili skriveni.