Briedis neduoda klasės užrašų. Muzikinės pamokos „Garsai kitokie“ santrauka

Briedis neduoda klasės užrašų. Muzikinės pamokos „Garsai kitokie“ santrauka

Muzikinės pamokos „Naujo teremoko kūrimas“ santrauka


Pakhomova Daria Anatolyevna, liaudies dainavimo mokytoja, MBUDOD vaikų meno mokykla, Čegdomyno kaimas, Chabarovsko sritis, Verkhnebureinsky rajonas.

Produkto aprašymas:Ši medžiaga bus naudinga vaikų mokyklų mokytojams, darželių auklėtojams, vaikų grupių muzikiniams vadovams.

Tikslas:
muzikinių gebėjimų formavimas.

Užduotys:
Prisiminkite rusų liaudies pasakos „Teremok“ siužetą;
Lavinti muzikinę, ritmingą, dinamišką klausą;
Įtvirtinti išklausytą medžiagą (artikuliacijos pratimai, dainos, žaidimai)
Lavinti aktorinius įgūdžius;
Ugdykite atmintį, dėmesį;
Lavinti artikuliaciją;
Sužadinti susidomėjimą, žadinti vaizduotę;
Ugdyti komunikacines žmogaus savybes.
Įranga: kortelės - paveikslėliai, muzikos instrumentas, paveikslas - dėlionė, kamuolys.

Preliminarus darbas: Paveikslėlių kortelių pratyboms, paveikslėlių – dėlionių gaminimas, muzikinės medžiagos mokymasis su vaikais (dainelė „Pažiūrėk, kaip mes turime dirbtuvėse“, dainelė-žaidimas „Tili-bom“), mokomasi liežuvio sukimo.

Pamokos eiga:

Mokytojas:
Sveiki bičiuliai! Prisiminkite, iš kurios pasakos šie žodžiai:

"Kas gyvena mažame namelyje, kas gyvena žemame?"
(Rusų liaudies pasaka „Teremok“)
Teisingai, iš pasakos „Teremok“!

Dabar išmokime dainą apie Teremoką:


Lauke yra teremokas
Jis ne žemas, ne aukštas
Kas jame gyvena
Kas atidarys man duris?

(Vaikai mokosi dainos)

Dabar pabandykite atspėti mano mįsles apie pasakos „Teremok“ herojus:
Mažo ūgio,
Ilgą uodegą,
Pilkas kailinis,
Aštrūs dantukai.
(Pelė)


Įsivaizduokime, kokia ji? (mažas, vikrus, smalsus...)
Vaikinai, pabandykite dainuoti dainą iš pelės veido (vaikai dainuoja, bando intonaciškai ir emociškai parodyti, kokia pelė yra maža, vikrus, smalsus ...)
Žalia, bet ne žolė.
Šalta, bet ne ledas.
Dainuoja, bet ne paukštis
Štai pasaka.
(Varlė)


Kaip žinote, varlės mėgsta šokinėti. Pabandykime su jumis muzikaliai pavaizduoti, kaip šokinėjanti varlė dainuoja šią melodiją (mokytojas dainuoja staccato melodiją - staigiai, kartoja vaikai)
Jis buvo rusas, bet snigo,
Pūkuotas kailis tapo baltas,
O žiemą jis nematomas
Vilkas su raudonąja lape!
(Kiškis)


O mūsų zuikis labai bailus, širdis vis dar eina į kulnus (mokytoja dainą dainuoja taip: padainuoja pirmą eilutę ir padaro 4 plojimus, aiškina vaikams, kad bailaus kiškio širdis taip plaka po kiekvienos eilutės dainos)
Pūkuota uodega apsaugo
Ir saugo gyvūnus:
Jie pažįsta raudonplaukį miške -
Labai keblu
(lapė)


Lapė yra gudri, gudri apgavikė, turi gražią pūkuotą uodegą, vaikinai, parodykime, kaip lapė išdidžiai maitina, demonstruodama uodegą ir atlikdama dainą. (Vaikai dainuoja dainelę, vaizduojančią lapės eiseną, tingų žingsnį, kaip ji paliečia uodegą ir pan. ...)
Šuns išvaizda,
Pilku apsiaustu,
Miške po krūmais
Ji atlaužia iltis.
(Vilkas)


Vaikinai, kas yra vilkas pasakose? (piktas, alkanas, žiaurus, jis gali būti ir kvailas (pasaka „Lapė ir vilkas“), ir išmintingas (pasaka „Ivanas Tsarevičius ir pilkasis vilkas“) ir t.t....) O kaip staugia vilkas ? Pabandykime su tavimi kaukti (vaikai bando ir kartu, ir po vieną) O dabar dainuosime savo dainą ir po kiekvienos eilutės bandysime kaukti kaip alkanas pilkas vilkas.
Miško šeimininkas pabunda pavasarį,
O žiemą, po pūga kaukia
Jis miega sniego trobelėje.
(Turėti)


Meška pasakose yra maloni, stipri, gebanti apginti silpnuosius, rasti teisybę ir priimti vienintelį teisingą sprendimą. Bet bėda ta, kad jis toks nerangus, nes būtent jis sunaikino teremoką. Parodykite, kaip vaikšto nerangus lokys. Šauniai padirbėta! Dainuosime dainelę nuo meškos veido, dainuosime ir vaizduosime, kaip jis nerangus, neskubantis vaikšto.

Mokytojas:
O dabar prisiminsime ir kartosime liežuvio virpesius apie šios pasakos herojus:


(vidutiniu tempu kiekvieną liežuvio sukimą ištariame 3 kartus, laikomės teisingo kvėpavimo ir aiškios dikcijos)
Pelė plovė kūgius.
Buvo per daug iškilimų
Bump pelė neišdegė.

Varlė varlei ausyje ūžė giesmę.

Dalgis kiškis stovi su dalgiu
Pjauna žolę, neša šieną.

Miške lapė po pušimi
Ji pasiklojo lapei lovą.

Netoli miško gyveno vilkai
Naktį garsiai kaukė vilkai.

Lokys urzgė duobėje,
Jo kojos buvo sušalusios.
Mokytojas:
Puiku vaikinai! O dabar prisiminkime pasakos „Teremok“ siužetą. Aš jums užduosiu klausimus, o jūs stengsitės teisingai atsakyti:


1. Kur yra teremokas? (lauke)
2. Kas pirmasis atbėgo į pastatą? (pelė)
3. Koks yra bokšto aukštis? (ne žemai, ne aukštai)
4. Kas atėjo į namus po varlės? (Kiškis)
5. Kas sugriovė namą? (turėti)
6. Kiek gyvūnų buvo susirinkę namuose, kai pas juos atėjo lokys? (penki)
7. Kas buvo pirmasis, kurį pelė iškvietė gyventi į namus? (varlė)
8. Pelytė, varlytė, zuikis šokinėja, lapė sesuo, o koks buvo vilko vardas? (viršuje - pilka statinė)
9. Kokiomis sąlygomis gyvūnai buvo pasirengę atleisti lokiui už jo juokingą poelgį?
(jei lokys padeda jiems sukurti naują teremoką)

Mokytojas:
Vaikinai, padėkime pasakos herojams pastatyti naują teremoką, kad vietos užtektų visiems, net meškiukui? O be kurių negalime pasistatyti namo? (vaikų atsakymai)
Klausiu jūsų mįslių:


Geležies galva plaka
Tie, kuriems tai pataiko
Įsispaus į grindis ir į lubas
Aštrus gvazdikas...
(plaktukas)

Labai svarbi priemonė.
Paruoškite malkas akimirksniu.
Ji turi dantis:
Aštrus, ne kvailas.
Atspėk, kas buvo
tai teisingas...
(Pjūklas)

Aš visas pagamintas iš geležies
Neturiu nei kojų, nei rankų.
Į lentą įkišiu skrybėlę,
Bet į mane viskas beldžiasi, bet beldžiasi.
(Vinis)

Turi mazgus ir nosį su kastuvu,
Su kuprota nugara.
Skalta malka, pilnas kiemas,
Koks jo vardas?
(Kirvis)

Auskaras giriasi -
Man patinka šokti.
Aš draugauju su varžtais
Ir aš suksiu bet ką.
— Žiūrėk! Pradėjo šokti
Ir varžtas įstrigo lentoje.
(Atsuktuvas)

Matavimo juosta buvo susukta
Ir įdėjo į dėklą.
Išmatuokite ilgį ženklais
Padeda mums...
(ruletė)

Kaip jie vadinami vienu žodžiu? (įrankiai) Teisingai, įrankiai!

Mokytojas:
Taigi iš ko mūsų herojai turėtų statyti namą? Aš įvardinsiu medžiagą, o tas, kuriam messiu kamuolį, įvardins, koks namas bus pagamintas iš šios medžiagos (užduotis moksleiviams):

Iš šiaudų - šiaudai;
Iš akmens...
Pagaminta iš medžio...
Pagaminta iš metalo...
Iš stiklo…
Iš geležies...
Mūrinis...

(Mažiems vaikams galima žaisti tokį žaidimą kaip „valgomas nevalgomas“ tik priešingai, reikia gaudyti daiktus, naudingus statyboms, o ne gaudyti valgomus. Pvz.: plyta, obuolys, vinis, atsuktuvas, agurkai, pomidorai, lentos ir kt.)

Mokytojas:
Kaip manote, koks yra geriausias būdas pastatyti tvirtą namą? (Vaikų atsakymai)

O namą bandysime pasistatyti savaip. (artikuliacijos pratimai)


Norėdami sumontuoti sienas, paimkite plaktukus ir trankyti.

Pratimas „Plaktukas“.
Tikslas: artikuliacijos paruošimas garsui [p] ir liežuvio galo vibracijai.
Gairės: belsti liežuviu ir ištarti garsą [d]. Įsitikinkite, kad liežuvio galiukas nenusileidžia ir nežiūri pro burną.
Pastaba: jei gerklės garsas koreguojamas, tada garsas [t] yra tariamas. Įsitikinkite, kad nėra nosies atspalvio, neįtemptas balsas ir nepakyla apatinis žandikaulis. Beldžia su garsu [d, t] 5-6 kartus.
Liežuvio galiukas beldžiasi į alveolių viršūnę garsu [d] arba [t].

Jie padarė didelius šviesius langus sienoje. Kaip ir šie.

Pratimas „Langas“.
Tikslas: sugebėti išlaikyti burną atvirą, kai rodomi viršutiniai ir apatiniai dantys.
Gairės: lėtai atidarykite burną. Dantys turi būti matomi. Laikytis iki 5.

Kai sienos ir lubos buvo paruoštos, gyvūnai nusprendė jas nudažyti. Dažykime lubas.

Pratimas „Dailininkas“.
Tikslas: plėtoti plataus liežuvio priekio judesį aukštyn
Metodinės instrukcijos:Šypsokis, atidaryk burną. Plačiu liežuvio galiuku perbraukite gomurį nuo dantų iki gerklės. Apatinis žandikaulis neturėtų judėti.

O dabar dažysime langus ir sienas.

Pratimas „Nupiešti langus“- apsilaižyti lūpas; „Dažykime sienas“- įvaryti liežuvį skruostų viduje.

Tokį vamzdį išklosime ant namo stogo.

Pratimas "Vamzdis"- plačiu vamzdeliu ištraukite lūpas

Išplausime grindis.

Nusišypsokite, atidarykite burną, stipriai valykite liežuvio galiuku už apatinių dantų

Kai namuose tapo švaru, buvo užkabintos gražios „užuolaidos“. Kaip ir šie.

Pratimas "Užuolaidos"
Tikslas: gebėti išlaikyti burną atvirą, rodant viršutinius ir apatinius dantis, suaktyvinti liežuvio raumenis
Metodinės instrukcijos:šypsena plačiai atverkite burną, pakelkite liežuvio galiuką ir uždėkite jį už gumbų už viršutinių dantų, laikykite šioje pozicijoje.

Mokytojas:
O kurioje dainoje, kurią išmokome kartu su jumis, randate instrumentus? Teisingai, daina „Pažiūrėk, kaip mes turime kažką dirbtuvėje“) Dainuojame!


Pažiūrėkite, kaip mes turime kažką dirbtuvėje,
Ten darbuotojai dirba kasdien.
Kai jie pradeda kapoti su kirviu, - (vaikai įkiša rankas į „užraktą“ ir rodo kapojamo kirvio judesius)

Sukalkite nagus plaktuku. - (trinktelėti kumščiu į delną)
Ir su pjūklais jie matė, matė, matė, - (ranka iškeliama į priekį ir nuimama atgal – „trankymas“)
Pjuvenos skraido į visas puses.
Dailidėms laikas baigti savo darbus,
Čia jie eis pritūpę šokti: (berniukai šoka pritūpę, merginos sukasi)

Ay, lyuli, ay, lyuli, ay, lyuli,
Ai, lyuli, taip, ai, lyuli, taip, ai, lyuli!

Mokytojas:
Puiku, mes prisiminėme dainą!
Dabar pažaiskime žaidimas "Tili-bom".

Muzikos pamokos santrauka

vyresnėje grupėje

kompensuojantis kryptingumas

Parengta:

muzikos vadovas

V. V. Černyšas

Krasnodaras 2014 m

Tikslas: ugdyti susidomėjimą ir meilę muzikai, poreikį jos klausytis. Ugdykite kūrybinę vaizduotę, ugdykite klausą, skatinkite šokio kūrybiškumą, mokykite reikšti įvairias nuotaikas.

Užduotys:

  1. Supažindinti vaikus su kontrastingo charakterio muzikiniais kūriniais.
  2. Išmokyti vaikus atskirti nuotaikų atspalvius muzikiniame kūrinyje, perteikti nuotaiką dainuojant, ritmiškais judesiais, šokyje.
  3. Veido išraiškomis perteikti kontrastingą emocinę būseną (džiaugsmą ir liūdesį), formuoti komunikacinius vaikų santykius, ugdyti gebėjimą užjausti gyvūnus ir žmones.
  4. Ugdykite dėmesį, klausą, ugdykite teisingą kalbos tempą atliekant logoritminius pratimus.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į salę skambant muzikai (muzikos vadovo pasirinkimu), eina ratu ir sustoja susisukę ratu.

Sveikinimai

Muzikos vadovas kviečia visus pasisveikinti:

„Sveika, dešinė ranka“ – dešinę ranką ištieskite į priekį, delnu aukštyn, uždėkite ant diržo.

„Sveika, kaire ranka“ – ištieskite kairę ranką į priekį, delnu aukštyn, uždėkite ant diržo.

„Sveika, mano dešinė kojinė“ – pakelkite dešinę koją į priekį, ištieskite kojinę, įdėkite į SP.

„Sveika, mano kairioji kojinė“ – pakelkite kairę koją į priekį, ištieskite kojinę, įdėkite į SP.

„Sveika, mano nugara“ – nuimkite rankas už nugaros, atidarykite pečius, pakelkite smakrą aukštyn.

"Labas, diržas" - uždėkite rankas ant diržo (4 pirštai priekyje, vienas pirštas gale)

„Labas, labas, mano drauge“ – kartą linktelėkite galva.

Apšilimas

Vaikai sukasi vienas po kito ir, skambant žygio muzikai, vaikšto ratu, vaikščiodami kitokio pobūdžio (eina „ant pirštų“ – rankos aukštyn, „ant kulnų“ – rankos ant diržo, „šokinėja“, a. tiesi galūnė, bėgimas pakeltu keliu ir pan. ) Tada atsisėskite ant kėdžių.

Muzikinis vadovas: Vaikinai,Man labai malonu susipažinti.

Vaikinai, kokia jūsų nuotaika šiandien?

Vaikų atsakymai: juokingi, geri, džiaugsmingi.

Muzikinis vadovas: Nuotaika – tai vidinė žmogaus būsena ir nuotaiką veikia įvairios gyvenimo aplinkybės. Kartais tiesiog saulėtas oras gali jaustis gerai.

Vaikinai, kada esate liūdnos nuotaikos?

(Vaikai susigalvoja situacijų)

Muzikinis vadovas: Bet klausykite, kaip muzika gali aiškiai ir aiškiai pasakyti apie liūdną nuotaiką.

Klausa: R. Schumann muzikos kūrinys „Pirmoji netektis“

(rodomas kompozitoriaus portretas ir Pierrot nuotrauka)

Muzikinis vadovas: Koks muzikinio kūrinio charakteris? Dėl ko kompozitorius galėtų liūdėti?

Vaikų atsakymai.

Muzikinis vadovas:

Smuikas dainavo apie liūdnus.
Tvenkinyje girdėta žuvis.
Išgirdo aguonas ir ramunes
piemuo pievoje ir ėriukai,
Ant šakos yra žalias paukštis
Paukštis, o gal zylė,
O juoda svarbi katė...
Ir visiems buvo šiek tiek liūdna.

Ir Michailova.

Bet su jumis neliūdėsime, šiandien esame geros nuotaikos. Pasiklausykime juokingos muzikos.Jis vadinasi „Pokštas“, kurį parašė kompozitorius I.S. Bachas.

Klausa: I.S. muzikos kūrinys. Bacho „Pokštas“.

(rodomas kompozitoriaus portretas ir klounų ar bufonų paveikslas)

Muzikos direktorius: Kokia smagi ir žvali melodija? O kokie judesiai pagal tokią muziką bus greiti ar lėti, sklandūs ar aštrūs?

Vaikų atsakymai.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Surask savo atitikmenį“ su smagia muzika.

Raskite savo atitikmenį

Skamba „Polka“ M. Glinka

Vaikai stovi laisvoje vietoje, rankose laiko korteles su įvairių emocijų vaizdais.

Strypas 1. Kiekvieną ketvirtį dešinės pėdos pirštai liečia grindis.

Baras 2. Padarykite tris lengvus bakstelėjimus, pradedant nuo dešinės kojos.

Strypas 3. Kiekvieną ketvirtį kairės pėdos pirštai liečia grindis.

Baras 4. Atliekami trys lengvi bakstelėjimai, pradedant nuo kairės kojos.

Baras 5-8. Pakartokite 1-4 juostų judesius.

Baras 9-16. Jie lengvai pabėga į laisvą vietą ir ieško poros su tokia pačia emocija paveikslėlyje

Po žaidimo vaikai sėdi ant kėdžių.

Išankstinis choras

Muzikinis vadovas: O dabar darysime pratimą „Yula“. Susuksime sūkurį balsu.

Pratimas "Yula"

Iš pradžių visi kartu dainuoja garsų seką a-e-e-o-y viena nata. Tada jie suskirstomi į grupes. Pirmieji pradeda – dainuoja „a“, kita grupė yra „E“, kita – „I“ ir taip iki galo („O“, „U“). Vaikams atliekant šį pratimą svarbiausia girdėti kaimyną. Pratimas lavina klausą, dėmesį, grupės vienybę.

Muzikinis vadovas: Koks puikus jūsų darbas! Viskas pavyko! Jūs girdėjote vienas kitą ir nepertraukėte. Padainuokime malonią dainelę apie gerą nuotaiką „Šypsena“.

Dainuoja: „Šypsena“ V. Šainskis

Muzikinis vadovas: O kai esame geros nuotaikos, mėgstame šokti, tiesa?

Vaikų atsakymas: Taip!

Muzikinis vadovas: Išeik ir pašok!

Šokis „Top-top ir ploji-plak“

Daina iš programos „Mes žaisime“ („Telenyanya“)

(vaikai atlieka judesius pagal muziką, kaip rodo muzikos vadovas)


Vienas, du, trys, keturi, penki – žaisime!

1. Taku šokinėja kojos – viena, dvi, trys;
Matai danguje vaivorykštę – žiūrėk;
Kamuolys apvalus, didžiulis žiedas, traluojantis bongas;
Meili saulė mėlyname danguje!

Choras:
Šokime aukščiau, suplokime rankomis,
Triname kojomis: top-top - geros dienos!
Šiandien šviesi diena:
Žaidžiame visi kartu – ploji-plak ir top-top!

2. Vienas, du, trys, keturi, penki – ta-ra-ra;
Vaikai linksminasi pievoje;
Debesys sklando aukštai danguje
Ir mūsų nuostabi daina dar nesibaigė!
Choras.

Muzikinis vadovas: Gerai šoko, pailsėkim.

Atsipalaidavimas pratimas "Debesys!"

Muzikinis vadovas: Įsivaizduokite, kad jūs ir aš vaikštome debesimis (vaikai vaikšto palaidame kambaryje ant kilimo). Atsigulkite ant jų. (Vaikai guli ant kilimo). Debesys balti, purūs ir šilti, pabandykite atsisėsti ir atsipalaiduoti. Jūsų kūnas nesvarus ir erdvus kaip debesis. Tave sušildė saulės spindulys, tarsi apdengtą šilta antklode. Visi raumenys atsipalaidavę, geri, šilti, siūbuojasi ant pūkuotų debesų. (Skamba V. Šainskio daina „Debesys“).

Muzikinis vadovas: Mūsų pamoka eina į pabaigą, prisiminkime, ką šiandien veikėme?

Pratimas "Taigi!"

Ėjome taku – na, gerai, gerai!

Mes siūbavome kaip drebulė – taip, taip, taip!

Jie garsiai suplojo rankomis – taip, taip, taip!

Truputį apvažiavome – na, gerai, gerai!

Mes skridome kaip paukščiai – taip, taip, taip!

Jie pasilenkė dėl gėlių – gerai, gerai, gerai!

Plaukėme kaip žuvys – na, gerai, gerai!

Visiems nusišypsojo – na, gerai, gerai!

Vaikai išeina iš salės klausydami dainos „Tikras draugas“

B. Saveljevas, M. Plyatskovskis


Rodomos publikacijos 1-10 iš 5582.
Visi skyriai | Muzikinės pamokos. Santrauka, GCD

Muzikos klausymosi kultūros įgūdžių formavimas muzikos pamokose MIESTO METODŲ ASOCIACIJA MUZIKALUS PRINCIPŲ VADOVAI MBDOU NR.81 „KLAUSIMO KULTŪROS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMAS“ PAGRINDAS MUZIKA MUZIKOS PAMOKĖSE» Muzikinis vadovė Demurchieva S.Kh. MBDOU Nr.81 VLADIKAVKAZ 2017-02-15 „PASAKA IN MUZIKA GYVENA» Tikslas: žinių apibendrinimas, ...

Muzikinė pamoka naudojant IKT „Garai iš viršaus, garai iš apačios – mūsų rusiško samovaro šnypštimas“ (parengiamoji grupė) Tikslas: Vaikų žinių apie tradicinę rusų kultūrą plėtimas ir sisteminimas. Didaktinis užduotys: Švietimo: įtvirtinti vaikų žinias apie samovaro atsiradimo istoriją, supažindinti su samovarų veislėmis; praplėskite vaikų žodyną žodžiais ...

Muzikinės pamokos. Paskaitos, GCD - Muzikinė pamoka parengiamojoje grupėje „Magic Box“

Leidinys "Muzikinė pamoka parengiamojoje grupėje" Magija ... "„Stebuklingos dėžutės“ muzikinės pamokos konspektas. Parengiamoji grupė. Pamokos eiga. Skambant A. Pinegino dainai „Kelias – paskubėk“ į salę įbėga vaikai, atlikdami nedidelę šokio kompoziciją. Briedis. rankas. Sveiki, vaikinai, džiaugiuosi, kad jūsų kelias atvedė jus pas mane...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Muzikinės pamokos „Žiemos nuotykiai“ santrauka Muzikinės pamokos tema: „ŽIEMOS NUOTYKIAI“ santrauka Muzikos vadovė Elena Vasilievna Yunovidova, Vladikaukazas Inovatyvus dėmesys. Muzikos pamokos naudojant sveikatą tausojančias technologijas turi teigiamą poveikį vaiko sveikatai: ...

Technologinis žemėlapis pamokai „Muzikinė kelionė laiko mašina“ Technologinis žemėlapis „Muzikinė kelionė laiko mašina“ pamoka parengiamajai grupei Bendros veiklos etapai / užduotys Sąveikos formos Muzikinio vadovo bendravimo su vaikais organizavimas Planuojami rezultatai (pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą) ...

Muzikinė-žaidimo pamoka vidurinėje grupėje „Muzikinė kelionė“ TIKSLAS: Ugdyti vaikų emocinį reagavimą per įvairias muzikines veiklas TIKSLAI: - Ugdyti susidomėjimą ir meilę muzikai; - gebėjimas klausytis muzikos, nustatyti jai būdingus bruožus, judėti pagal muzikos pobūdį, išgirsti jos pabaigą; ...

Muzikinės pamokos. Santrauka, GCD - OOD muzikinio ugdymo „Cirko arenoje“ santrauka vidurinės darželio grupės vaikams

Tikslas: Visapusiškai išsivysčiusios, darnios, kūrybingos asmenybės ugdymas, vertybinio požiūrio į muziką ugdymas. Uždaviniai: - formuoti gebėjimą nustatyti muzikos kūrinio nuotaiką, išskirti muzikos prigimties kitimą, perteikti jį judesiais; - ugdyti gebėjimą dainuoti ...

Iš darbo patirties „Žaidimų technologijos naudojimas muzikos pamokose ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“ Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vaiko raidos centro lopšelis-darželis „Beržas“ K. Ivanova S.I. 2019-11-08 Agapovkos kaimas Žaidimas yra ne tik ...

Parengiamosios grupės „Šokių konkursas“ atviros muzikos pamokos konspektas Parengiamosios grupės „Šokių konkursas“ atviros muzikos pamokos konspektas Tikslas: ugdyti vaikų muzikinius gebėjimus muzikiniais ir ritminiais judesiais. Užduotys: Fizinis vystymasis: fizinių savybių ugdymas muzikinėms ir ritminėms ...

Pedagoginio atradimo „Muzikinė kelionė laiko mašina“ pamoka parengiamajai grupei Muzikinė kelionė laiko mašina pamoka parengiamajai grupei Autorius sudarė: Muzikos vadovė Anna Klimovna Nektegyaeva Kursas: Dalyviai: Parengiamosios mokyklos grupės vaikai. Tikslas: sudaryti sąlygas vaikams suvokti muzikinį vaizdą. Užduotys:...

Vaikai, kurie lanko muzikos pamokos, yra jautriausi juos supančiam pasauliui, subtiliai jaučia, mato ir girdi aplinkinį pasaulį, jų emocijos visada ryškios, o intelektas yra eilės tvarka aukštesnis nei bendraamžių. Mokykloje jis lengvai įsimena gautą informaciją, todėl geriau mokosi.

Šioje skiltyje surinkome daugybę užrašų apie muzikos pamokas su ikimokyklinio amžiaus vaikais, kurias sukūrė darželio auklėtojos. Čia rasite užsiėmimus visoms amžiaus grupėms, pradedant nuo mažylių, ir įvairiomis kryptimis. Tai apima daugybę muzikos pamokų „Miško pasaka“, rusų liaudies muzikos instrumentų pamoką, renginių ciklą „Muzikos namai“ ir daugybę kitų.

Visi jie padeda vaikams lavinti vaizduotę ir pasitelkia muziką išreikšti savo mintis ir jausmus. Jie taip pat lavina vaiko atmintį, nes kartodamas tą pačią melodiją, vaikas automatiškai lavina atmintį, slinkdamas galvoje grojamą muziką. Jis išmoksta pateikti įvykius, faktus ir reiškinius teisinga seka. Jei jūsų vaikas dar neskaito arba nemoka skaityti, tuomet turėtumėte perskaityti ir mūsų rekomendacijas, pastabas, nes muzika padeda nustatyti kalbos ritminę struktūrą, vadinasi, padeda greitai išmokti skaityti. O labiausiai stebina tai, kad muzika padeda pagerinti sveikatą, nes vaikai išmoksta taisyklingai kvėpuoti, vystosi plaučiai, o tai reiškia, kad kraujas pradeda geriau cirkuliuoti visame kūne ir tai sukelia gydomąjį poveikį.

Muzika yra tikra laimė vaikui, todėl nepraeikite pro šalį ir su mūsų pagalba padovanokite savo mažiesiems dalelę laimės.

Programos užduotys: ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą garsia tikrove, gebėjimą suvokti ir analizuoti jos turinį; ugdyti norą ir gebėjimą bendradarbiauti; (juokinga, liūdna, nustebusi, rami ir pan.).

Medžiaga ir įranga: muzikos centras, garso įrašai: R. Šumano „Pirmasis praradimas“, dainos „Šypsena“ (žodžiai M. Plyatskovskio, muzika V. Šainskio), melodijos „Šok kaip aš“ (muzika V. Zolotorevo), atvirutės su mažų vyrų su įvairiomis emocijomis atvaizdai, kubas su emocijų piktogramomis, jaustukai.

Muzikos klasės progresas

Vaikai įeina į salę skambant muzikai ir tampa puslankiu.

Muzikinis vadovas (M.R.). Kokie svečiai skuba į salę?

Vaikai. Dvidešimt mažų vaikinų!

PONAS. Stovėk čia. Viskas vietoje?

Vaikai. Taip taip taip.

PONAS. Vaikinai, pažiūrėkite pro langą. Šiandien draugiška, švelni saulė! Jis sušildo visus, suteikia savo šilumą ir gerą nuotaiką. Nusišypsokime vienas kitam ir pasisveikinkime.

Giedodama dainą„Sveikinu tave visur“ (žodžiai T. Borovikovos, muzika A. Bražitskajos)

Visur sveikinu:

Namuose ir gatvėje

Net „labas“, sakau

Netoliese gatvėje.

Sveiki, dangus mėlynas!

Sveiki, saulė auksinė!

Sveiki, lengvas vėjelis

Labas, mažasis ąžuoliukas,

Labas rytas!

Laba diena!

Aš netingiu pasisveikinti.

PONAS. Vaikinai, kas gali pasakyti, kas yra emocijos? (Tai būna tada, kai žmogus liūdnas, linksmas, piktas, džiaugsmingas.) Taip, emocijos yra vidinė žmogaus būsena.

Šiandien nedideliu traukinuku keliausime į emocijų pasaulį. Užimkite savo vietas vežimuose!

Stotis "Znayka"

PONAS. Vaikinai, klausykite eilėraščio „Nuotaikos ABC“:

Žvėrys turi jausmus

Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse.

Įtakoja be jokios abejonės

Nuotaika yra mūsų visų.

Kas linksminasi?

Kas liūdna?

Kas išsigando?

Kas pyksta?

Išsklaidyk visas abejones

Nuotaikos abėcėlė.

Muzikos vadovas veda trumpą eilėraščio aptarimą, demonstruodamas korteles su skirtingų emocijų (liūdnų, linksmų, piktų ir kt.) žmonių atvaizdais.

Vaikai juda po salę, atlieka dainą „Variklis“ (žodžiai T. Volgina, muzika A. Filippenko).

Stotis "Muzikinis"

PONAS.Štai kita stotelė. Čia sutiksime pirmąją emociją. Su kuria – pasakys muzika.

Klausomasi kūrinio „Pirmasis praradimas“ (muzika R. Schumann).

PONAS. Kokią nuotaiką sukelia ši muzika? (Liūdna, liūdna.) Ši emocija yra liūdesys. Kas ar ką galite atkreipti į šią muziką? (Lietus, liūdna mergaitė, liūdnas zuikis.) Kokias spalvas naudotumėte savo piešinyje, kad pavaizduotų liūdesį? (Pilka, juoda.) Laikas judėti toliau.

Vaikai juda po salę, atlieka dainą „Variklis“ (žodžiai T. Volgina, muzika A. Filippenko).

Stotis "Paslaptingoji"

PONAS.Šioje stotyje turite įminti mįslę:

Joy turi merginą

Puslankio pavidalu.

Ji gyvena ant veido:

Staiga kažkur nueis,

Tai staiga grįš.

Liūdesys-melancholija jos bijo. (Šypsosi.)

Kuriame animaciniame filme herojus dainavo „Niūri diena nuo šypsenos šviesesnė...“? ("Little Raccoon.") Ar žinote šią dainą? (Taip.)

Klausomasi dainos „Šypsena“ fragmento (žodžiai M. Plyatskovskio, muzika V. Šainskio).

PONAS. Koks yra dainos charakteris? Kokia nuotaika apima ją išgirdus? (Linksmas, linksmas.) Dainuokim ir tai.

Daina „Šypsena“ (žodžiai M. Plyatskovskio, muzika V. Šainskio)

PONAS. Kaip džiaugsmingai jį dainavote! Pasakyk mums, kada žmogus laimingas? (Kai jis pats sveikas, kai gauna dovanų, kai lauke saulė.) Kokią emociją sutikome šioje stotyje? (Džiaugsmas.)

Džiaugsmas – jei šviečia saulė

Jei danguje yra mėnuo.

Kiek džiaugsmo pasaulyje

Nematuoti ir neskaičiuoti.

I. Tokmakova

O dabar su džiugia nuotaika einame toliau.

Vaikai juda po salę, atlieka dainą „Variklis“ (žodžiai T. Volgina, muzika A. Filippenko).

Stotis "Šokiai"

PONAS. Kaip manote, ką mes veiksime šioje stotyje? (Šok.) Pagal kokią muziką norėtumėte šokti? (Greitas, juokingas, garsus, staigus, žaismingas.)

Vaikai atlieka šokį pagal V. Zolotorjovo melodiją „Šok kaip aš“.

PONAS. Kada žmogus linksminasi? (Gimtadienio vakarėlyje, kai vaikai žaidžia žaidimus.)

Vaikai juda po salę, atlieka dainą „Variklis“ (žodžiai T. Volgina, muzika A. Filippenko).

Stotis "Žaidimas"

PONAS. Dabar mes žaisime su jumis.

Muzikinis ir didaktinis žaidimas „Nuotaikos kubas“

Tikslas: mokyti vaikus grynai intonuoti melodiją, apibrėžti emocijas ir nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius.

Žaidimo progresas

Ant kubo šonų įklijuotos emocijų piktogramos (džiaugsmas, pyktis, nuostaba, baimė, liūdesys, džiaugsmas). Vaikai jį apleidžia ir dainuoja:

Kubas, perduokite kubą.

Pasirinkite savo nuotaiką.

Tas, kuriam po žodžių giedojimo liko kubas, meta jį į apskritimo centrą ir žiūri, kuri piktograma ant kubo iškrenta iš viršaus. Vadina emociją ir baigiasi atitinkama fraze.

Pavyzdžiui:„Džiaugsmas (liūdesys, baimė ir kt.). Esu laimingas (liūdnas, išsigandęs ir pan.), nes ... “.

PONAS. Su kokiomis emocijomis susidūrėme? (Liūdesys, džiaugsmas, pyktis, džiaugsmas, baimė, nuostaba.) Dabar pavaizduokite emociją, apie kurią kalbėsiu:

Stenkitės šypsotis

Kaip klounas arenoje.

(Jie šypsosi.)

Ir nedrąsiai ištiesk ranką

Kaip mažas putinas.

Pabandykite supykti

Kaip įnirtinga vapsva.

(Jie pyksta.)

Stenkitės nustebti

Žvelgiant į dangų.

(Jie stebisi.)

Išbandykite kaklą svarbu

Kaip sulenkti gulbę -

Visi sakys: „Jis drąsus!

Ir jie gerbs “.

PONAS. Su kokiomis emocijomis susidūrėme kelyje? (Džiaugsmas, pyktis, nuostaba.) Kokia jūsų nuotaika? (Vaikų atsakymai.) Įsigykite jaustuką, atspindintį jūsų nuotaiką, ir pasakykite, kaip jaučiatės. (Vaikai aprašo savo jausmus.) Atėjo laikas mums atsisveikinti. Traukinys jūsų laukia.

Vaikai „palieka“ salę pagal muziką.

Muzikinės pamokos 5-7 metų vaikams santrauka. Dainuojame, beldžiamės, grojame – stipriname sveikatą!

Kryptis: muzikalumo ugdymas, fizinės ir psichologinės sveikatos išsaugojimas.

Ugdymo sritis: muzika.

Švietimo sričių integracija: muzika, bendravimas, socializacija, sveikata, pažinimas, kūno kultūra.

Tikslas: kompleksinis vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo procesų ir muzikinių gebėjimų ugdymas, panaudojant pedagogines sveikatą tausojančias ir infraraudonųjų spindulių technologijas.

Užduotys:

edukacinis:
- tobulinti vokalinius įgūdžius ir aukšto klausą dainavimo procese;
- gerinti tembrinę klausą, įtvirtinti vaikų gebėjimą atskirti ir nustatyti muzikos instrumentų skambesį;
- skatinti vaikų aktyvumo pasireiškimą muzikinėje ir kalbinėje veikloje;
- praturtinti vaikų kalbą, įtraukiant į žodyną žodžius, lemiančius muzikos pobūdį.

kuriant:
- ugdyti ritmo pojūtį, klausos dėmesį,
- skatinti atminties, loginio mąstymo, vaizduotės vystymąsi;
- tobulinti kalbos ir motorikos įgūdžius;
- ugdyti vaikų kūrybinę veiklą, bendravimo įgūdžius.

lavinimas:
- puoselėti klausymosi kultūrą, meilę muzikai, norą užsiimti muzikine veikla;
- ugdyti bendravimo kultūrą, empatijos jausmą;
- skatinti vaikus motorinei improvizacijai;
- ugdyti vaikų emocinį reagavimą į jausmus ir nuotaikas, išreikštas muzikoje.

tausojanti sveikatą:
- teigiamos psichologinės atmosferos klasėje kūrimas, emocinės įtampos mažinimas;
- didinti vaikų savigarbą, pasitikėjimą savo jėgomis ir veiklos (individualios ir kolektyvinės) rezultatais;
- kūrybinės saviraiškos motyvacijos formavimas kolektyvinės veiklos procese;
- mokyti taisyklingo dainuojamojo kvėpavimo pagrindų, plečiant plaučių tūrį;
- akių įtampos sumažėjimas;
- sąmoningo vaikų požiūrio į savo sveikatą formavimas ir savo sveikatos gerinimo įgūdžių ugdymas;
- raumenų įtampos mažinimas mokant žaidybinio savimasažo pagrindų.

Planuojamas rezultatas:
- draugiškų santykių užmezgimas (mokytojas – vaikai);
- teigiamo emocinio fono kūrimas ir palaikymas visos pamokos metu;
- išmokti naują dainą su tolesniu jos atlikimu;
- stabilaus sveikos gyvensenos įpročio formavimas vaikams;
- įsisavinti savimasažo ir savireguliacijos įgūdžius.
Pamokos eiga:
Vaikai patenka į salę, kur juos pasitinka muzikos vadovas.

Muzikinis vadovas:– Kokie svečiai skuba į salę?
Džiaugiuosi matydamas vaikinus!
Susiburkime į draugišką ratą: (visi susirenka į ratą)
Dešinėje yra draugas, o kairėje - draugas!

Sveiki mano draugai! Šiandien noriu jūsų paklausti štai ko. Kai ateini į darželį, ką sakai sutiktiems? (vaikų atsakymai) Taip, visi išsilavinę žmonės susitikę linki vieni kitiems sveikatos – sako... „Labas“. O šiandien kviečiu pasveikinti vieni kitus neįprastai, muzikaliai. Mūsų muzikinis sveikinimas yra daina – aidas. Kur galima rasti atgarsių? (vaikų atsakymai) Ką daro aidas? (vaikų atsakymai) Taip, viskas kartojasi. Dabar tu būsi mano aidas. Aš padainuosiu muzikinę frazę, o tu ją kartoji kaip aidą. O kai pakelsiu sunėrusias rankas į viršų, visi garsiai sušuksime „Hurray“! Ar užduotis aiški?

1. Muzikinis sveikinimas "Kaip puiku!" (žodžiai E. Plachovo) (nelydimas):

PONAS:
Susirinkome, susirinkome!
Vaikai:– Puiku, kad mes visi čia
Susirinkome, susirinkome!
PONAS:- Tu šypsaisi savo draugams,
Šypsokis, šypsokis!
Vaikai:- Tu šypsaisi savo draugams,
Šypsokis, šypsokis!
PONAS:
Vaikai:- Visi draugai susirinko!
Viskas:- Uras!

Muzikinis vadovas:- Šauniai padirbėta! Taigi sveikinome vieni kitus ir visus salėje esančius! Ir dabar…

Šiek tiek ploji... (ploja)
Ir patrinkite mūsų delnus... (trinkite delnus kartu)
O dabar jis dar stipresnis
Kad būtų karšta! (greičiau ir intensyviau trina rankas)
Iš apačios į viršų... iš viršaus į apačią... (glostymas pirštų galiukais ant kaklo)
Mūsų mažasis balselis, pabusk! (ploti rankomis)
Iš viršaus į apačią... iš apačios į viršų... (glostymas pirštų galiukais ant kaklo)
Dainuojant mūsų laukia sėkmė! (ploti rankomis)

Vaikinai, kokią šventę netrukus švęsime? Tiesa, tuoj ateis Naujieji metai. O Naujųjų metų proga įprasta dovanoti dovanas. Mano draugai, ar jums patinka dovanos? (atsako) Taip pat šiandien turiu tau dovaną, bet ne paprastą, o muzikinę... Atsisėskite prie fortepijono... (vaikai susėda) Mano dovana – nauja daina... Atsisėskite patogiau...

3. Dainos „Sanochki“ (muzika A. Filippenko, žodžiai T. Volgina) ekspresinis mokymasis naudojant mnemoniką.

(mokymasis vyksta sėdint ant kėdžių, o baigiamasis pasirodymas stovint
MR primena vaikams apie dainavimo poziciją, apie laikyseną)

Muzikinis vadovas:
– Gražiai dainavai dainą!
Stengėmės ne veltui!
Ir kol jūs visi dirbote,
Ar tavo akys pavargusios?
Jokiu problemu! Mes jiems padėsime!
Masažuojame ir juos!
Susitvarkyk!
Atlikime pratimus akims!

4. Vaizdinė gimnastika „Yolka“:

Yra didelė Kalėdų eglutė
Tai toks aukštis. (Atlikite judesius akimis iš apačios į viršų)
Ji turi dideles šakas.
Toks plotis. (Perkelkite akis iš kairės į dešinę)
Dideli iškilimai viršuje (akys aukštyn)
O apačioje – meškos guolis. (Akys žemyn)
Šleivapėdystė ten miega žiemą
Ir čiulpia leteną į duobę. (Uždenkite akis)

Muzikinis vadovas:– Na, mūsų akys pailsėjo. Vaikinai, ar jums patiko, kaip dainavome nuostabią dainą „Sanochki“? (vaikų atsakymai). Mes visi dainavome kartu, taigi kaip dainavome? (chore)
Vaikinai, ar manote, kad galite dainuoti muziką... savo rankomis? (vaikų atsakymas) Pabandykime? Pažiūrėkite, ką aš jums paruošiau: mergaitėms - šios nuostabios gėlės, kurios taip uždedamos ant rankos... O jums, berniukai, - šios kandys. Prašome užimti savo vietas mūsų rankiniame chore. Merginos, prašau, atsisėskite ant kėdžių, o vaikinai, kaip tikri džentelmenai, stovi už jų.

Merginos ant rankų deda gėles, o berniukai – drugelius.

Lauke ilga žiema -
Sniegu padengti laukai ir namai.
Ir mes grosime muziką
Ir prisimink vasarą!
Pirmoje dalyje - žydi gėlės,
O antroje – kandys plazda!
Gėlės žydės, kandys suksis ...
Ir galų gale jie susidraugaus vienas su kitu!
(E. Plachova)

5. Inovatyvios muzikinės ir pedagoginės technologijos
„Rankų choras“ T. Boroviko metodu (motorinis dvibalsis)

Judantys vaikai perteikia muzikos kūrinio formą ir muzikinę frazę.

Muzikinis vadovas:
Pasiruoškite, vaikai!
Bus naujas žaidimas!
Mes žaisime su tavimi -
Kurkite gyvus ritmus!

Jūsų rankose didelės gėlės ir mažos kandys, iš kurių sukomponuosime ritmines formules ir jas paglostysime. Didelė gėlė mergaitėms yra ilga TA, o maža kandis berniukams yra trumpa marškinėlė. Pabandykite dabar sukurti tokią ritmingą figūrą „TA-TA-ti-ti-TA“ (rodydami ritmo formulę ekrane).

6. Žaidimas „Gyvieji ritmai“
Vaikai kuria ritminę formulę
o likusieji kalba ir plaka ritmą.
Tada ritmo formulės ekrane keičiasi dar du kartus, o jas konstruojant dalyvauja kiti vaikai.

Pasigirsta laikrodžio tiksėjimas.
Muzikinis vadovas:
„Mano draugai, klausykite... ar nieko negirdite? (vaikų atsakymai)
Laikas baigiasi
Dabar jis liepia man pailsėti.
Laikrodis šnabžda taip:
TIK-TAI, TIK-TAI!
Paimk, mano drauge, lėkštes!
Nestovėk vietoje!
Pakartok viską po manęs!

7. Muzikinis ir ritminis cimbolų žaidimas „Valandos“

Visi susirenka į ratą.

Muzikinis vadovas:- Vaikinai, kokia jūsų nuotaika dabar? (atsakymas) Vėl nusišypsokime vieni kitiems! Ar jums patiko mūsų susitikimas? Kas tau patiko labiausiai? (vaikų atsakymai) Patikėkite, tokių protingų, muzikalių ir dėmesingų vaikinų dar niekur nesutikau! Sakau ačiū! Man buvo labai malonu susitikti su jumis šiandien, bet mūsų valandos man rodo, kad mūsų susitikimo laikas baigiasi. Labai norėčiau, kad dabar papuoštumėte šią eglutę. Jei šiuo metu esate prastos nuotaikos, pritvirtinkite prie eglutės baltą rutulį. Jei esate puikios nuotaikos, pritvirtinkite raudoną balioną.

(vaikai puošia eglutę)

Linkiu jums viso ko geriausio, mano draugai! Kaip atminimą apie mūsų susitikimą dovanoju jums šį nuostabiausią juokingą laikrodį. Leiskite jiems Naujaisiais metais skaičiuoti tik malonias ir laimingas minutes! Viso gero!

Vaikai išeina iš salės.