Sportski festival sto ideja za sto prijatelja. Igra zabavni program "sto ideja za sto prijatelja"

Sportski festival sto ideja za sto prijatelja. Igra zabavni program "sto ideja za sto prijatelja"

Irina Yamolova
Festival sporta "Sto ideja za sto prijatelja"

Scenarij sportski festival

"Jedna stotina ideje za stotinu prijatelja»

kazališni učitelj

Yamolova I. V. -

nastavnik tjelesnog odgoja

Cilj:

Upoznavanje djece i roditelja sa zdravim načinom života.

Zadaci:

Urbani sportski praznikdizajniran za promicanje:

Upoznavanje djece i njihovih roditelja s tjelesnim odgojem i sportski;

Promicanje zdravlja, razvoj tjelesnih kvaliteta djece;

moralni odgoj - voljne osobine: svrhovitost, hrabrost, izdržljivost, organiziranost, neovisnost, ustrajnost u postizanju pozitivnih rezultata;

Formiranje motoričkih sposobnosti i sposobnosti u osnovnim pokretima;

Razvoj pažnje u predškolskoj dobi, brzina reakcije;

Odgajanje patriotskih osjećaja kod djece predškolske dobi;

Jačanje obiteljskih odnosa;

Poticati osjećaj druženja, odnos poštovanja prema suparnicima u natjecanju.

Natjecatelji

Kombinirani timovi starijeg predškolskog uzrasta predškolske obrazovne ustanove grada, koji se sastoji od 8 osoba (4 dječaka, 4 tate).

Zahtjevi za članstvo

Visoka razina fizičke spremnosti.

Ujednačena ekipa.

Priprema za sportski festival

Upoznavanje djece s poviješću odmor;

Razgovori o vrstama trupa;

Izrada scenarija, raspodjela odgovornosti između nastavnika;

Izrada atributa, plakata, selekcija sportska oprema;

Priprema prijava za sudjelovanje ekipa predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova na natjecanjima;

Odabir glazbene pratnje i pripremanje glazbenih brojeva od strane učenika predškolske odgojne ustanove;

Timski trening;

Dekoracija dvorane;

Poziv gostiju.

Tijek praznika.

Vodeći: Pozdrav, dragi gosti! Praznik sporta"Jedna stotina ideje za stotinu prijatelja» danas nas je sve okupio. Svi koji cijene svoje zdravlje, svi koji žele živjeti duže. dobrodošli prijateljski sportske obitelji, upoznajemo one koji će izaći na start. Postići sportske nagrade! Ekipama želimo uspjeh i pobjede!

Zvuči koračnica sudionici ulaze u sobu:

1. Pozdravljamo obitelj ... sigurni su da ako u obitelji vlada mir i sloga, onda jest sportski stil.

2. Upoznajemo obitelj .... Spretan i hrabar, a u svemu vješt.

Pogledajte nas, mi smo samo klasna obitelj!

3. Naš prijateljski tim sportski voli učiti - moto je obitelji ... dočekujemo ih burnim pljeskom!

4. Obitelj…. imamo negdje

uvijek su prijatelji s tjelesnim odgojem.

Obitelji sudjeluju u svim natjecanjima,

uvijek zdrav, mlad i jak u duši.

5. obitelj….oni su sigurni

da je glavni pomoćnik u poslu sport!

uspjeh je sport a smijeh je sport!

A najbolje odmaralište jest sport, sport, sport!

Vaš gromoglasni pljesak!

6. Upoznajte obitelj...!

Vjeruju da je najbolje započeti novi život ne u ponedjeljak, već ujutro.

gimnastika!

7. Maksimalno sportski, maksimalan smijeh

Tako ćemo prije uspjeti!

Obitelj je sigurna...

8. Dobro došla obitelji!

Njihov obiteljski moto: „Zdravlje i sport vodi do uspjeha» !

9. Tjelesni odgoj, sport zdravlje – imaju najbolje prijatelji!

I on to sigurno zna. sportska obitelj….!

Vaš pljesak!

Vodeći: Do nagrada sportski uspjeh svi će se morati potruditi! U čestim treninzima - vještina će se pojaviti.

Na naš gosti su prisutni na proslavi: ___

Riječ za dobrodošlicu sudionicima daje ___

Knopa utrčava O: Ne znam što se dogodilo.

Sanjam li ili sam budan?

Svuda smijeh, zabava,

Svi su odlično raspoloženi!

Može biti ljudi slave,

Slavno Novogodišnji odmor?

Vodeći: Ti, prijatelju, nisi pogodio!

Praznik sporta nas je sve okupio.

Svi znaju, svi razumiju

Kakav je užitak biti zdrav.

Samo treba znati

Kako postati zdrav!

Prijatelj zdravlja sport:

Stadion, bazeni, tereni,

Dvorana, klizalište - svuda smo dobrodošli...

Knopa: Pa to su sve bajke, o cemu pricas

Kako vjerovati?

Što sport je u trendu?

Ne bi li bilo bolje ostati na toplom kod kuće?

Na TV-u crtići, filmovi za gledanje?

Vodeći: Varate se, Knopa!

Sport – je život!

I danas ćemo vas pokušati uvjeriti u to!

U našem teškom dobu,

U našem olujnom dobu,

Nitko bez sport neće živjeti vječno!

Šampion se krije u svakoj osobi

Čovjek treba vjerovati u to!

Knopa: Želim biti prvak!

A kako postati prvak? (češe se po potiljku)

Vodeći: I postati prvak,

Potrebno je temperirati ujutro i navečer,

Moramo vježbati!

Da vidimo, Knopa, kako su naše obitelji prijateljske u štafeti "Dodaj loptu".

Obitelj će pokazati... .

Momčad se postrojava u kolonu, prvi igrač ima loptu. Dodavanje lopte između nogu jedan drugom, ovaj trči do koša, mijenja loptu i staje ispred kolone, dodaje loptu itd. do stalka.

Rasporedite opremu!

Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Knopa: Tako su spretno i prijateljski baratali loptom!

Vodeći: Knopa, reci mi, molim te, znaš li preskakati uže?

Knopa: Da! Može pokazati. (uzima uže, zapetlja se u njega, pada)

Ups, nešto ne radi!

Vodeći: Pogledajte kako naši sportaši mogu.

Ispravno izvođenje releja "Uže za preskakanje" prijateljska obitelj će pokazati ....

Tata stavlja uže, dijete se drži za ručke, trči do stalka, okolo i natrag u ravnoj liniji, mama preskače uže do stalka i natrag.

Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Knopa: Super im ide!

Vodeći: Ako ti, Knopa,

Sto zabavnih vježbi s užetom i loptom!

Učinit ćeš ih bez lijenosti,

I ti ćeš biti jak!

Knopa: Dobro! trenirat ću. Ali s obručem mogu puno toga. (Okretanje obruča na struku, ruci, nozi, vratu - pada)

Vodeći: A, i nasmijao si nas Knopa! Pogledajte kako su naši članovi spretni i fleksibilni!

Ispravno izvođenje releja "Gimnastičari" pametna obitelj će pokazati ....

Mama i tata drže kolutove. Dijete se penje kroz obruče. Tata trči oko mame, dolazi ispred, mama trči oko tate, dolazi ispred, dijete se uvlači u kolutove bez prestanka. Trči do police.

Timovi! Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Glazbena pauza

Knopa: Obruči, lopte, konopi - dobro je ljeti, na suncu. A zimi - što učiniti? Lezite na kauč i gledajte crtiće!

Vodeći: Varate se, Knopa! A zimi se možete zabaviti zajedno i uz zdravstvene prednosti! Nikad nemoj klonuti duhom, pogodi metu snježnim grudama,

I sjuri niz brdo na sanjkama,

I stani na skije

Evo tajne zdravlja.

Budi zdrav!

Knopa: Tjelesni odgoj - pozdrav!

Vodeći: Pogodi zagonetku.

Ujutro igra u dvorištu

Djeca su se igrala

vrišti: "Pak!",

"Prošlost!", "Pobijediti!" -

Dakle, postoji igra... (hokej)

Knopa: Ne znam, ne igram takve igre.

Vodeći: (obraćanje navijačima) Dečki, pomozite Knopi da imenuje igru!

djeca: Hokej!

Vodeći: Knopa dođi kod obitelji, pokazat će ti kako se igra hokej.

Dijete počinje voziti pak štapom "zmija", između čunjeva, pogađa u gol, uzima pak, vraća se u ravnu liniju, dodajući palicu i pak sljedećem sudioniku.

Rasporedite opremu!

Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Pojavljuje se Knopa sa skijama u rukama, s puškom na ramenu, obraćajući se timovima.

Knopa: Trčimo brzo na skijama,

I gađamo spretno u metu,

Kako se zove ova vrsta sportski?

svi: Biatlon!

Vodeći: Pogledajmo kako naši sudionici precizno pogađaju metu i brzo trče na skijama!

Obitelj će pokazati ispravnost štafetne utrke ...

Svaki sudionik nosi "skije", klizi do obruča, baca 5 "grude snijega" u koš., povratak na početnu liniju. Dijete trči do najbližeg obruča do koša.

Rasporedite opremu!

Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Vodeći: Sjajno su odradili štafetu.

Brzo trčanje svima je navika.

Sada skočimo prijatelji!

Idemo saznati tko je naša skakačka obitelj?

Knopa: (skakanje na poskoku) ja! ja! ja! (padati)

Vodeći: Sljedeći relej "skakači", ispravnost štafete pokazat će skakačka obitelj .... Pogledaj dobro, Knopa! Zapamtite i uspjet ćete!

Dijete skače na lopti do stupića, oko stupića i natrag.

Razumiju li timovi zadatak? Na vaše oznake! Pažnja! Ožujak!

Glazbena pauza

Knopa izlazi s velikim slatkišem.

Knopa: Nešto sam gladan, počastit ću se bombonom.

Vodeći: Da postaneš prvak, Knopa, ne trebaš samo bavi se sportom ali i pravilno jesti!

Nije ni čudo što poslovica kaže "Povrće i voće - smočnica zdravlja!"

dugme A ja to nisam čuo.

Vodeći. Hajde, Knopa, da vidimo kako obitelji znaju odabrati pravu hranu za zdrav način života.

dugme Gledat ću, gledat ću, naučit ću.

Vodeći: Ispravna izvedba releja "Vitamini" vesela obitelj će pokazati .... Svaki sudionik s košarom u rukama trči u ravnoj liniji, uzima jedan predmet iz obruča, vraća se, predajući košaru sljedećem sudioniku. Svi trče 2 puta.

Rasporedite opremu!

Jesu li ekipe spremne?

Započnite, obratite pozornost! Ožujak!

Vodeći: Knopa, pogledaj što momčadi nisu ubacile u koš.

Gumb ide gledati u obruče, što je tamo ostalo,

Sportski KTD usmjereni su na jačanje zdravlja djece, odgajanje izdržljivosti i discipline. Motorička aktivnost djece jedna je od glavnih aktivnosti u kampu.

"Sto stvari za prijatelje"

Podjela: Sudionici dobivaju po jednu karticu na kojoj su ispisani brojevi. Daje se vrijeme da sudionici formiraju timove tako da zbroj sastavljen od brojeva kartica bude jednak - za jedan tim 21, za drugi - 16.

Natjecanje 1. "Streličarstvo".

Cilj je kanta. Luk - luk.

Kanta se postavlja pet metara iza linije cilja. Žarulje leže na ciljnoj liniji, njihov broj je jednak broju sudionika. Prvi sudionik se na znak kreće od starta do cilja, uzima žarulju i baca je u kantu i tako do posljednjeg sudionika.

Natjecanje 2. "Umjetničko klizanje".

Ekipe su podijeljene u parove. Parovi se uhvate za ruke (desno na desno, lijevo nalijevo). Obojica podižu lijevu nogu na znak i počinju skakati od početka do cilja i natrag.

Natjecanje 3. "Povlačenje olovkom".

Dva sudionika hvataju se za suprotne krajeve olovke i pokušavaju je izvući iz protivnikovih ruku. Ruke sudionika namažu se nečim masnim. Možete održati natjecanje među svim prisutnima za titulu najljepšerukog.

Natjecanje 4. "Noćna orijentacija".

Sudjeluje jedna osoba po timu. Idu na start, ispred svakog je stolac, imaju povez na očima. Moraju doći do prepreke, obići je i vratiti se. Timovi mogu podsjećati igrače.

Natjecanje 5. "Sinkronizirano plivanje".

Iz svake ekipe pozvane su dvije osobe. Parovi stoje jedan nasuprot drugome na udaljenosti od jednog koraka. Svaki par dobiva po jedan balon napunjen vodom. Prvi igrač baca loptu svom paru, ako drugi igrač uhvati loptu, onda se vraća jedan korak unatrag i tako dalje. Pobjednik je par koji se, bez pucanja balona, ​​razišao jedan od drugoga na najveću udaljenost.

"Te smiješne životinje"

Podjela: sudionici dobivaju kartice na kojima su nacrtane životinje. Svi biljojedi ujedinjuju se u jednom smjeru, svi mesojedi u drugom.

Natjecanje 1. "Pingvini".

Pingvini vrlo zanimljivo hodaju, a uspijevaju i jajašca svojih mladunaca nositi između nogu kako se ne bi smrznula. Igrači drže loptu između koljena i nose je do oznake i natrag (ne možete skočiti, morate ići). Kako se "mladunče" ne bi smrznulo, potrebno ga je prenijeti sljedećem igraču s noge na nogu, bez pomoći ruku.

Natjecanje 2. "Kornjača".

Najupečatljivija karakteristika ove životinje je kućica na leđima i graciozna sporost. Sudionici štafete trebaju se "pretvoriti" u kornjače. Njihova će školjka biti zdjelica, stavljena na leđa, a kako ne bi pala, potrebno je puzati na sve četiri, i to vrlo polako!

Natjecanje 3. "Pauk".

Ova štafeta uključuje 4 osobe iz tima u isto vrijeme. Prikazuju pauka: pričvršćeni su rukama, okrenuti leđima jedni drugima, zatim trče do oznake i natrag, predajući palicu sljedećoj četvorici. (Staza "pauka" ne mora biti ravna, već vijugava - duž linije iscrtane na tlu - "mreža".)

Natjecanje 4. "Stonoga".

Stonoga, kao što znate, ima mnogo nogu i stoga brzo trči. Prvi član tima trči do oznake i natrag, zatim vodi drugog člana sa sobom (drugi se drži za pojas prvog) i ide s njim na ovaj put. Zatim se paru dodaje treći, četvrti itd.

Natjecanje 5. "Gusjenica".

Za razliku od stonoge, gusjenica se kreće polako, u "valovima". Svi članovi tima trče u isto vrijeme držeći se za ruke. (Na putu kretanja "gusjenice" postavljeno je 4 - 5 prepreka ispod kojih mora puzati ili se popeti preko njih.)

Natjecanje 6. "Boa".

U ovoj štafeti sudjeluje cijela ekipa odjednom, osim tri osobe. Oni stoje na relejnoj liniji na jednakoj maloj udaljenosti jedan od drugog i ne rade ništa, samo stoje. A igrači ostatka momčadi u ovom se trenutku pretvaraju u "udava". Sudionici se trebaju poredati u kolonu i svi igrači staviti ruke na ramena onih ispred sebe. Kapetan će biti "glava udava", zatvarajući kolonu - "rep". "Boa" je spremna za pokret, a kreće se, kao što znate, migoljeći. Naš "udav" morat će se i migoljiti, odnosno obilaziti igrače na štafetnoj liniji. Pobjednika određuje "rep udava", odnosno zadnji sudionik.

"Više, brže, jače"

Podjela: karte s raznim sportskim atributima.

Natjecanje 1.

Svaki tim ima ime i pjesmu. Svi timovi dobivaju isti rezultat (početne bodove).

Natjecanje 2.

U odjeću jednog od članova tima potrebno je staviti što više napuhanih balona.

Natjecanje 3.

Svaki tim postaje u jednom redu, svaka osoba stavlja ruke na ramena onoga ispred sebe. Formiraju se dvije "zmije" koje se na naredbu počinju kretati naprijed zaobilazeći prepreke (čugle).

Natjecanje 4.

Timovi dobivaju lagane komadiće pamuka. Na zapovijed ih bacaju uvis i pušu u njih. Cilj je zadržati pamuk što duže u zraku.

Natjecanje 5.

Zamislite, galerija skulptura pod nazivom “Žrtve sporta” otvorila je stotu. Napravite skulpturalnu kompoziciju za ovu galeriju pod nazivom:

v dizaču utega koji nije imao vremena skočiti s šipke;

v vratar koji je uhvatio pak zubima;

v padobranac koji je zaboravio otvoriti padobran.

Natjecanje 6.

Kartice s brojevima razbacane su licem prema dolje po podu na kaotičan način, na primjer od 1 do 18 (prema ukupnom broju sudionika u obje ekipe). Voditelj dodjeljuje serijske brojeve svim sudionicima. Zadatak: što je prije moguće, svaki od članova tima pronaći svoj redni broj, ali ako nađu krivi broj na podu, zabranjen je prolaz! Morate vratiti kartu natrag na pod licem prema dolje.

"Uvijek zajedno"

Raspad: atomi i molekule. Svi igrači se nasumično kreću po igralištu, u ovom trenutku svi su "atomi". Atomi se mogu pretvoriti u molekule. Molekula može imati dva, tri ili pet atoma (ovisno o tome koliko je naredbi potrebno). Igrači će na naredbu voditelja morati stvoriti "molekulu", tj. više igrača morat će se međusobno boriti. Ako voditelj kaže “molekula od tri atoma”, to znači da se tri igrača – “atoma” spajaju u jednu “molekulu”. Zadnji broj spojeva atoma u molekule trebao bi biti broj članova tima.

Natjecanje 1.

Članovi prve ekipe moraju trčati oko stolice, dok udaraju loptom o pod i dodaju loptu sljedećem sudioniku. Ponavlja radnje prvog. I tako dok svi članovi tima ne potrče.

Natjecanje 2.

Na zapovijed domaćina svi sudionici izuju cipele i stavljaju ih u ravni red s čarapama do pete. Tim s najdužom zmijom pobjeđuje.

Natjecanje 3.

Ekipa se postrojava u kolonu kraj stolice na kojoj se nalazi tanjur s vodom i žlica. Na određenoj udaljenosti od ove stolice nalazi se druga stolica s praznom čašom. Potrebno je u zadanom vremenu žlicom pretočiti što više vode u čašu.

Natjecanje 4.

Svaki tim zauzima jedan kut sobe ili igrališta. Na znak, svaki tim se pokušava što brže pomaknuti do dijagonalno suprotnog kuta igrališta, prethodno najavivši točno kako se kreću. Pobjeđuje grupa čiji su članovi prvi u suprotnom kutu. Možete se kretati ovako:

v samo pregaziti;

v ići unatrag;

v skok na jednoj nozi.

Potrebno je upozoriti sudionike na poštivanje pravila međusobne učtivosti.

Natjecanje 5.

Lopta je dugim užetom vezana za klin zaboden u zemlju. Igrač stoji naspram lopte, ima povez na očima. Zadatak: ići naprijed 6 koraka i šutnuti loptu. Vrlo je rijetko to učiniti točno.

"Šetači"

Raščlanjivanje: djeca izvlače kartice na kojima su nacrtane dvije vrste cipela - tenisice i patike, tako se dobivaju dvije ekipe.

Natjecanje 1.

Parovi momaka natječu se u trčanju na 20 - 30 m. Parovi, držeći se za ruke, trče, dodirujući se leđima. Istrčavši do cilja, vraćaju se na start. Ispada da igrač normalno trči u jednom smjeru, a kreće se unatrag u drugom.

Natjecanje 2.

Dečki stoje jedan za drugim u razmacima do 5 koraka. Morate saviti glavu i saviti se, oslanjajući se na nogu savijenu u koljenu. Potonji pritrčava i naizmjenično preskače svaku osobu ispred, oslanjajući se rukama na njegova leđa. Igrači se postupno uspravljaju povećavajući visinu skoka. Svaki skakač ide naprijed. Onaj tko ne uspije skočiti ispada iz igre.

Natjecanje 3.

I u ovoj štafeti tim je podijeljen u parove. U svakom paru jedan će biti "konj", drugi "jahač". "Jahač" sjedne na "konja", kao - sve je isto, dok se noge ne vuku po tlu. Početak! I "konj" žuri naprijed, pokušavajući ne ispustiti jahača. Okret, povratak, predaja palice... Pobjeđuje ekipa čiji su "konji" "brži", a "jahači" "ustrajniji".

Natjecanje 4.

Ovaj relej također treba uparivanje. Jedan od ovog para morat će postati "kolica" - reliktni teretni prijevoz s jednim kotačem i dvije ručke. Samo ovdje umjesto kotača bit će ruke, umjesto ručki - noge. Dakle, igrač "automobila" leži na tlu, fokusirajući se na ruke, u ovom trenutku vozač "automobila" uzima svog partnera za noge tako da je tijelo "automobila" paralelno s tlom. "Kolica" su spremna za kretanje. Signal, a "kolica", krećući se na rukama, "doseže" zastavicu koja se okreće i vraća se natrag, gdje je nova "kolica" već spremna za kretanje. Najjači i najbrži pobjeđuju.

Natjecanje 5.

sijamski blizanci. "Rastite zajedno" igrači, poput sijamskih blizanaca će im čuvati leđa. Da biste to učinili, stanite leđima jedno drugome i čvrsto se uhvatite rukama. U ovom položaju možete trčati samo bočno. Dakle, prvi par stoji bočno na startnoj crti, trči bočno i vraća se na isti način, predajući štafetu sljedećim "spojenim blizancima". Leđa igrača tijekom trčanja moraju biti čvrsto pritisnuta jedna uz drugu. Pobijedit će najuigraniji i najbrži tim.

"Naprijed ljudi!"

Podjela: imenuju se kapetani timova koji zauzvrat biraju članove svoje ekipe među svim sudionicima.

Natjecanje 1. "Trčanje s obručem."

Svi članovi tima naizmjence trče do okretišta i natrag, okrećući obruč na pojasu. Najfleksibilniji i najbrži pobjeđuju. Sljedeći zadaci mogu poslužiti kao komplikacija štafetne utrke: okretanje obruča oko vrata; okretati obruč na ruci; skočiti kroz obruč poput užeta za preskakanje.

Natjecanje 2. "Tri skoka."

Za završetak ove štafetne utrke potrebno je postaviti uže i obruč na udaljenosti od 8-10 m od startne linije. Nakon signala, prvi sudionik, koji je stigao do užeta, podiže ga, izvodi tri skoka na mjestu, spušta ga i žuri natrag kako bi palicu predao sljedećem. Drugi sudionik, nakon što dođe do ležećih predmeta, uzima obruč i tri puta skoči kroz njega (kao kroz uže). Treći sudionik opet uzima uže itd., dolazi do izmjene. Dolazak posljednjeg člana ekipe na startnu liniju znači kraj štafete. Pobjeda ide najbržem.

Natjecanje 3. "Kolot za spašavanje".

Žica spasa koja će vam pomoći prijeći "rijeku" u ovoj štafeti bit će obruč. Startna linija bit će jedna "obala", linija nasuprot - druga. Kapetan ekipe stavlja obruč i, držeći ga u razini struka, trči do postavljene oznake. Vraćajući se, hvata obručem sljedećeg člana tima i trči s njim, "transportirajući" ga u "kolotu za spašavanje" na drugu "obalu". Dakle, zauzvrat, kapetan "transportira" cijelu momčad na suprotnu stranu. Pobjeđuje ekipa koja je brzo prešla na drugu "obalu".

Natjecanje 4. "Ušica igle."

Dva ili tri obruča leže na tlu duž štafetne linije. Na početku, prvi sudionik mora dotrčati do prvog obruča, uzeti ga i provući kroz sebe (kao što konac prolazi kroz iglenu ušicu). Zatim, kada dođete do sljedećeg obruča, napravite istu vježbu s njim. I tako sa svim obručima na izravnim i povratnim stazama. Pobjeđuje ekipa čiji će svi sudionici brže proći “nit”, odnosno obaviti sve operacije s obručima.

Natjecanje 5. "Trčanje s užetom."

Prvi član ekipe trči na znak do zastave koja se okreće i natrag, preskačući uže. Zatim predaje uže sljedećem i tako do pobjede ili neuspjeha.

Zvuči mirna opuštajuća glazba.

Vodeći.Žurim vam reći - zdravo!
Zaželiti dobro zdravlje.
Žurim vam reći - bože!
Da ti poželim novu sreću.
Žurim vam reći - Radost!
Sretno, uspjeh i sreća!
Za želju svima u dvorani
Najljepše raspoloženje.
Neka pjesme, plesovi, igre, šale
Začas će nam doći.
Dakle, prijatelji, počinjem -
Dobro veče gospodo!

(Glazba se mijenja u raspoloženju u veselu i ritmičnu).

Vodeći. Drago mi je pozdraviti sve koji su danas došli u ovu dvoranu! Vrlo rado pozdravljam i one koji su jako htjeli doći, a nisu došli. Zauzvrat, želim poželjeti sreću, dobrotu i ljubav svim prisutnima, pa čak i odsutnim!

Improvizirana "Nasmiješena aukcija".

Vodeći. Odgovori mi bez greške - prijateljstvo počinje sa...
Članovi stranke:"Osmijesi!"
Vodeći. I u većini slučajeva, upoznavanje počinje s osmijehom.
Osmijeh - ništa ne košta, ali se jako skupo cijeni. Traje trenutak, ali u sjećanju, ponekad, ostaje zauvijek.
Shakespeare je vjerovao da osmijeh može postići više od mača. Želite li osvojiti prijatelje? - Nasmiješi se!
Pogledaj oko sebe, kakvi nas osmijesi ne okružuju! I usput, kakvi sve osmjesi postoje?... Pobjeđuje onaj koji zadnji pokupi epitet za riječ "osmijeh" ... Ali pobjeđuje onaj koji smisli najoriginalniji epitet.
(Natjecanje se održava prema pravilima dražbene igre: sudionici imenuju svoje opcije - šarmantan, prijateljski nastrojen, prijateljski nastrojen, zavodljiv, šarmantan itd. Nagrađuju se autori posljednjeg i originalnog odgovora).
Komentari: Procjenjuje se da se u djelima Lava Tolstoja spominje devedeset sedam nijansi osmijeha. Tko zna, a vaši igrači mogu učiniti dražbu beskrajnom. Upamtite: ne odgađajte, budite u stanju zaustaviti se na vrijeme, ovladajte situacijom.

Improvizirani "Blitz - Upoznavanje".
Vodeći.(Prilazi jednom od gledatelja.) Dobro veče! Moje ime je ______. Kako se zoveš?
Gledatelj.(Na primjer.) Natalia!
Vodeći.(U hodnik.) Ima li još Natalije u hodniku? Ustanite, molim vas… Hvala!

Vodeći. Dobra večer! Rođena sam pod zviježđem Raka, pod kojim ste horoskopskim znakom rođeni?
Gledatelj.(Na primjer.) Ja sam Ovan!
Vodeći.(U dvoranu.) Ima li u dvorani onih koji su rođeni pod zviježđem Ovna?.. Pokažite se, molim vas.... Hvala!
(Voditelj prilazi sljedećem sudioniku).
Vodeći. Po istočnom kalendaru pripadam godini Koze. a ti
Gledatelj.(Na primjer.) Rođen sam u godini Tigra!
Vodeći.(U hodnik.) Ima li ovdje još tigrova? Oprostite, oni koji su rođeni u godini Tigra?… Hvala!
(Voditelj prilazi drugom sudioniku).
Vodeći. Radim na polju kulture. Koja je tvoja profesija?
Gledatelj.(Na primjer.) Ja sam učitelj!
Vodeći. (U dvoranu.) Ima li među vama učitelja? Pokažite se... Hvala!
(Prilazi drugom sudioniku).
Vodeći. Kao što je Puškin jednom napisao: „Ljubavi su svi vijekovi pokorni!“, tako i ja još uvijek sanjam o velikoj i svijetloj ljubavi. O čemu sanjaš?…
Gledatelj.(Npr.) Znaš, i ja sanjam o ljubavi!
Vodeći. Prijatelji, tko još o tome sanja, odnosno o ljubavi?... Hvala!
(Domaćin se vraća u sredinu dvorane).
Vodeći. Dragi moji, imam pitanje za vas: imate li dobro pamćenje?... Super!
Onda mi recite koliko je u dvorani onih koji se zovu Natalya? ... (Odgovor iz publike.)
Koliko je onih koji su rođeni pod zviježđem Ovan? ... (Odgovor iz publike.)
Koliko prisutnih pripada godini Tigra? ... (Odgovor iz publike.)
Koliko je učitelja s nama?... (Odgovor iz publike.)
Koliko je onih koji sanjaju o velikoj i svijetloj ljubavi? ... (Odgovor publike.)
Koje je bilo prvo pitanje koje sam vam svima postavio?... (Odgovor iz publike.)
Ipak, prvo pitanje je bilo: imate li dobro pamćenje?

Improvizirani "Catch Hello".
Vodeći. Sjetite se kako je bilo s pjesnikom: "Došao sam ti s pozdravom ...! Došao sam i tebi s pozdravom ...
Istina, moj "zdravo" mora biti uhvaćen. A uhvatiti ga nije lako, ali vrlo jednostavno. Čujete li glazbu?...
(Vesela ritmična glazba počinje glasno zvučati).
Vodeći. Aplaudirajte u ritmu glazbe...
(Svi prisutni počinju pljeskati rukama uz glazbu).
Vodeći. Sada ću prići svakome od vas, a vi, ne prestajući pljeskati rukama, pokušajte uhvatiti moje "zdravo".
(Sudionici programa (zabave), sjedeći ili stojeći, plješću u ritmu glazbe. Voditelj redom prilazi svakom sudioniku i provocira ga da uhvate njegov “zdravo”: u trenutku kada se dlanovi sudionika razdvoje tijekom pljeska. , domaćin ispruži dlan, kao da se rukuje s njim, ali ga odmah ukloni kada se igračevi dlanovi spoje. Stvara se učinak kao da igrači hvataju "zdravo" domaćina.
Igrač koji uspije uhvatiti vođu za ruku, odnosno uhvatiti njegov "zdravo", poziva se na sredinu igrališta (dvorane). Dakle, domaćin "regrutira" tri sudionika.)

Improvizirani "Izaberi me".
Vodeći. A sada, dragi naši sudionici, igrajmo se "izbora". (Okreće se trojici sudionika.) Trebate sebi izabrati par. Tko?... Da, koga smatrate prikladnim. Ili tko vam se najviše sviđa u ovoj sobi. Dobro pogledajte dvoranu... Odredite cilj... Jeste li izabrali?... A sada ćemo vam zatvoriti oči.
(Voditelj stavlja sudionicima "slijepe" maske tako da ništa ne vide).
Vodeći.(Obraća se publici.) Dragi prijatelji, molim vas da ustanete i promijenite svoja mjesta raspoređivanja.
(Gledatelji mijenjaju mjesta).
Vodeći.(Okrene se igračima.) A sad idite vi u masu i izaberite sebi par. Ne možete komunicirati, ne možete osjetiti ni odabrane. A tko će pasti na vaš mamac, vidjet ćete malo kasnije. Dakle, odlučite se, gospodo!
Pjesma zvuči "Odaberi me", igrači biraju.
Vodeći. Skidanje maski... Jeste li iznenađeni ili ugodno iznenađeni?... Ali izbor je izbor. Nastavljamo.
Kako kažu, stigao je naš puk. (Igračima.) Ostavljamo vas same jedne s drugima. Ne, ne morate otići, samo malo razgovarajte, naučite što više jedni o drugima. Vraćamo se za dvije-tri minute...

Improvizirani "Budi zdrav!".

Vodeći.(Okreće se publici.) Dragi prijatelji, u stara vremena je postojalo vjerovanje: ako netko kihne za vrijeme svečanog veselja, smatrao se sretnim. Zato predlažem da svi zajedno kihnemo...

(Voditelj dijeli sve prisutne u tri grupe: prva uzvikuje riječ "Kutija", druga - "Hrskavica", treća - "Šibice"; na znak domaćina sve tri grupe izvikuju svaka svoju riječ u isto vrijeme i ispada prijateljski: "Apchkhi!").
Vodeći. Budi zdrav! Ili kako se u narodu kaže: "Zdrav nam bio svih sto godina!". Vidim da su se ovdje okupili veseli i veseli ljudi.
A u narodu postoji još jedan znak: što ako kihneš na prazan želudac:

u ponedjeljak - u goste,
u utorak - na vijesti,
u srijedu - za ukusnu poslasticu,
u četvrtak - do željenih čestitki,
Petak - datum za ljubav,
u subotu - novom prijatelju,
u nedjelju - do odvažne zabave.
Zato, dobri ljudi, kihnite na zdravlje i živite bogato!

Improvizirano "Čitanje misli".
Vodeći.(Igračima.) Dakle, imali ste dovoljno vremena da saznate neke informacije jedni o drugima. Sada ću vam postaviti pitanja na koja ćete, bez savjetovanja, morati odgovoriti.
Ono o čemu govorimo je tekst. A ono o čemu razmišljamo je podtekst. Ne sjećam se gdje sam pročitao ovu hrabru izjavu, ali isprobat ćemo je na našim cijenjenim igračima.
Prvo ja postavim pitanje, a onda ti odgovoriš. Onda ti stavim "čarobne antene" na glavu i one će reproducirati tvoje misli. A mi ćemo saznati kako se vaše riječi poklapaju s vašim mislima.
("Čarobne antene" su zečje uši od pjene na plastičnom rubu).
(Uspjeh ove improvizacije ovisi o dobroj prethodnoj pripremi i koherentnosti rada voditelja i DJ-a.
Unaprijed je potrebno "izrezati" fraze iz različitih pjesama, razmisliti o pitanjima za "izrezane" fraze, a DJ mora uključiti potrebne pjesme na postavljeno pitanje. Ispod je primjer takve komunikacije i "čitanja misli").
Komunikacija s prvim parom.
Vodeći.(Obraća se sudioniku prvog para.) Kako se zove vaš odabranik (odabranik)? ... Kakav je vaš prvi dojam o njoj (njemu)? ... A sada poslušajmo vaše misli ...
(Voditelj stavlja "antene" za sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Oh, kakva žena, kakva žena, volio bih ovo ...", ako je sudionik muškarac. Ili “A on je hladan kao santa leda u oceanu ...”, ako je sudionica žena).
Vodeći.(Okreće se drugom članu prvog para.) A kakvi su vaši dojmovi o njemu (njoj)?... A sada vaše mišljenje o ovome...
(Voditelj stavlja "antene" za drugog sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Djevojke su različite ...", ako je sudionik muškarac. Ili "Nazovi me sa sobom ...", ako sudionik je žena).
Komunikacija s drugim parom.
Vodeći.(Okreće se sudioniku drugog para.) Je li vam drago što je izbor pao na vas? ... Želite li nastaviti naše upoznavanje? ... A što ste zapravo mislili, sada ćemo čuti ...
(Voditelj stavlja "antene" za sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Osvrnuo sam se da vidim je li se osvrnula ...", ako je sudionik muškarac. Ili "Reci mi , ti meni reci što ti treba, što ti treba ...”, ako je članica ženskog spola).
Vodeći.(Okreće se drugom članu drugog para.) Kako ocjenjujete trenutnu situaciju, u odnosu na vas, vašeg odabranika (odabranicu)?... Ali poslušajmo vaše misli...
(Voditelj stavlja "antene" za sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Bojim se tvoje ljubavi, ponekad hladne, ponekad vruće ...", ako je sudionik muškarac. Ili " Ali ne želim, ne želim izračunom ...”, ako je sudionica žena ).
Komunikacija s trećim parom.
Vodeći.(Okreće se sudionici trećeg para.) Što vam se najviše svidjelo kod vašeg odabranika (odabranice)?... Ali o čemu će nam vaše misli pjevati...
(Voditelj stavlja "antene" za sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Ove su oči nasuprot kaleidoskopu svjetla ...", ako je sudionik muškarac. Ili "Tvoja trešnja devet .. .”, ako je sudionica žena).
Vodeći.(Okreće se drugom članu trećeg para.) A što vas je najviše osvojilo kod osobe preko puta?... I da budem iskren...
(Voditelj stavlja "antene" za sudionika, fraza iz pjesme zvuči u fonogramu: "Iskreno vam želimo reći, više ne gledamo djevojke ...", ako je sudionik muškarac. Ili "I ja volim vojsku, lijepu, krupnu ...", ako je sudionica žena).
Vodeći. Hvala vam na iskrenosti i ispričavamo se na izlaganju vaših misli. Ponesite za uspomenu naše suvenire koji su već postali vaši. Vjerujte, od srca...
(Suveniri se daju improviziranim sudionicima).

Improvizirani "Mjenjači pjesama".

Vodeći. Na kraju našeg druženja, prisjetimo se pjesama. Ili bolje rečeno, nećemo se sjećati, nego ćemo nagađati. Nazvat ću te stih iz pjesme "okrećući" riječi u suprotno značenje. Možete li pogoditi koja je pjesma. Na primjer: "Isječci su bačeni i sve je ležalo u nizu." U izvorniku riječi zvuče ovako: "Perle su bile obješene, stajale su u okruglom plesu." Sad je tvoj red.

"Iznad poda njegove kolibe..." ("Pod krovom moje kuće...".)
""Slikar koji slika snijeg..." ("Umjetnik koji slika kišu...")
"Nije moderna zelena čarapa..." ("Elegantna narančasta kravata...".)
"" Buba se zalijepila za drvo ... ". (" Skakavac je sjedio u travi ... ".)
""Sinoć poraza ne miriše metak..." ("Ovaj dan pobjede mirisao je na barut...".)
"" Tango crne vrane ..." ("Samba bijelog moljca ...".)
"" Zbogom, dečko - glavni ... "(" Zdravo, djevojko - polovno ... ".)

(Ako postoje karaoke, prikladno je održatiBlitz karaoke natjecanje u pjevanju ).

Vodeći. Zahvaljujem na komunikaciji o igricama. Da, naš život je igra i nije važno koliko će trajati, već kako će se igrati. Želim vam dobru igru!

Obiteljski sportski odmor za djecu od 5 godina i njihove roditelje

"Sto stvari za sto prijatelja"

Putnik: Dragi prijatelji! Naš današnji sportski praznik posvećen je slavnom Danu branitelja domovine. Stoga je u dvorani posebno ugodno vidjeti djedove i očeve. Evo ih pred nama - živahni, spremni, sabrani. Iskreno čestitamo našim hrabrim, suosjećajnim ljudima i želimo im da i dalje zadrže istu borbenu spremnost za sudjelovanje u našim zajedničkim poslovima, koji od njihovog sudjelovanja imaju samo koristi.
Navijači i gosti, pozdravimo sve koji će danas startati. Našim ekipama želimo uspjeh i pobjede!

Djeca su podijeljena u timove. Izlaze Šala, Brojalica i Zagonetka.

Vic: Kraljica zabave, gospodarica igara...
Misterija: Sa svojom veselom svitom želi biti s nama na gozbi.
Ritam: Vrijeme je da je upoznaš
Uzviknimo svi "Ura!"

Uznemirujući zvukovi glazbe. Ponestane fokusa

Usredotočenost:
Čekaj, ne buči
Ne zovite kraljicu!
Da je pozovemo
Morate znati čaroliju.
Vic:
Zato požurimo
Prolazite kroz sve korake.
Probati! I onda
Igra će doći k nama ovdje!
Vodeći: Timovi će biti pozivani redom. Na kraju štafetnih utrka svaki će tim dobiti čaroliju. Kada štafete prođu sve timove, bit će potrebno napraviti čaroliju iz riječi.

Pozvani su timovi s brojevima 1 i 2. Izgradnja tima u paru: odrasla osoba - dijete.

Zadaci

1. Odrasla osoba i dijete drže se za ruke. Dijete mora trčati uz klupu (odrasla osoba drži ga za ruku). Zatim zajedno trče do stolca, obilaze ga i vraćaju se (dijete ponovno trči uz klupu držeći odraslu osobu za ruku). Štafeta se rukovanjem prenosi sljedećem paru.

2. Trčanje s loptama.
U svakom paru tata baca loptu u trku, plješće rukama, hvata loptu
itd., a dijete udara loptom o pod (trčanje do stolca i natrag). Zatim se lopte dodaju sljedećem paru.

3. Dijete stoji ispred odrasle osobe, držeći ga za ruke. Obojica skočite na stolicu na desnu nogu, a natrag - na lijevu. Štafeta se rukovanjem prenosi sljedećem paru.

Timovi 1 i 2 dobivaju svoje riječi.

Vodeći: Pozivaju se ekipe pod brojevima 3 i 4.

Zadaci

1. Dijete mora puzati uz klupu (na bilo koji način). Tata iz njegovog para preskače klupu kako zna i umije. Zatim oboje trče oko stola i vraćaju se na isti način. Klupa se prenosi sljedećem paru.

2. Tata se mora popeti kroz dva velika obruča. Dijete mora redom staviti 4 obruča.

3. Vesela štafeta "Vrt".
Djeca stoje na startu, odrasli ih čekaju na suprotnoj strani. Između njih su postavljene "izbočine". Odjednom počinje jaka kiša. Dijete treba obući kabanicu, uzeti kišobran i trčati preko neravnina do „vrta“. Tamo ga podiže tata i trči s njim natrag preko "čvrga". Kabanica i kišobran se zatim daju sljedećem djetetu.

Timovi 3 i 4 dobivaju svoje riječi.

Vodeći: Pozivaju se ekipe pod brojevima 5 i 6.

Zadaci

1. Dijete mora puzati kroz tunel. Na izlazu ga dočekuje tata, stavlja ga na ramena i trči s njim natrag do polazišta. Štafeta se predaje rukovanjem.

2. Odrasla osoba vodi loptu između stupova ili stolica. U to vrijeme dijete skače iz obruča u obruč (4 komada) na dvije ili na jednoj nozi. Na povratku se izvode isti pokreti.

3. "Smiješni vlak".
Cijeli tim, držeći se za ruke, treba trčati između igala naprijed-nazad.

Timovi 5 i 6 dobivaju svoje riječi.

Vodeći: Jeste li igrali? Nisam umoran? Jesu li svi timovi dobili riječi za sricanje? Pokaži im!
“KAO MI” - “NIGdje NIJEDAN” - “ODLAZI” - “PRIJATELJI U” - “BEZ PROBLEMA” - “ODLAZAK”.
A sada neka izađe jedan predstavnik iz ekipe. Od ovih riječi moraju napraviti jednu zajedničku frazu.
Odabrali smo sve riječi
Čarolija je poznata.
Izgovorimo ih u zboru
Pozvat ćemo kraljicu.

Baca cijelu čaroliju. Zvuci fanfara. Kraljica izlazi.

Kraljica: Bok dečki! Pozdrav odrasli!

Svita mi je donijela vijesti,
Što ti imaš pojma
Vidim da vam ovdje nije dosadno.
Svidjela vam se igra?
Čarolija je pronađena
Dakle, vrijeme je da se upoznamo.
I tako sada
Donosim igre za vas.

Nudim vam nevjerojatne štafete u kojima ćete glumiti likove iz bajki.

Štafeta "Baba Yaga"

Pozivaju se svi sudionici pod rednim brojem 1 i 2.

U kojim se bajkama ona pojavljuje? Dobro napravljeno. A sada ćemo pokušati prikazati Babu Yagu.
Za ovo su nam potrebni kanta i krpa. Stavite kantu na nogu, uzmete krpu i, odgurnuvši se s njom, skočite na jednoj nozi na stolicu; tu promijeniš nogu i skočiš natrag.

E utrka "Zmija Gorynych"

Pozivaju se svi sudionici pod rednim brojem 3 i 4.

Sada morate pokazati Zmiju Gorynych. Vaš zadatak je ustati u grupama po troje, uhvatiti se za ruke i zajedno skočiti na stolicu i natrag.

Štafeta "Repa"

Pozvani su svi sudionici s brojevima 5 i 6.

Prvi sudionik trči do stolice i natrag. Drugi mu se pridruži, sada trče zajedno, i tako dalje.

E utrka "Mačak u čizmama"

Pozvan je po jedan tata iz svake ekipe i tri mame od navijača svake ekipe.

Sada imamo 6 tata i 6 šešira.
Vaš zadatak je da se morate tri puta nakloniti svojim damama, ali naklon se ne smije ponoviti.
A vidjet ćemo tko će od vas odigrati ulogu najelegantnije Mačke - doduše ne u čizmama, već u šeširu.

Kraljica: Tako su moje fantastične štafetne igre završile. Dok smo igrali ovdje, moja svita je sumirala natjecanje. Sada će vam biti svečano dodijeljena titula "naj-naj". Ekipe, u red!

"Najbrži"!
"Najzabavnije"!
"Najspretniji"!
"Najnemirniji"!
"Najsnalažljiviji"!
"Najdruželjubiviji"!

Timovima se dodjeljuju nagrade.

Kraljica:
Vidim da se zabavljate.
Čujem kako pjevaš pjesme.
Pa meni je vrijeme.
Obećaj, dušo
Uvijek budi poslušan
I šalite se samo ponekad!
Obećaješ li?
Zabavno je živjeti u harmoniji
Voli sve vrste igara.
Želimo vam uspjeh
I buran smijeh.
Ako ste prijateljski raspoloženi
Naći ćeš stotinu prijatelja.
A sada je vrijeme za sve nas
Zbogom prijatelji!

Vodeći:
Sada je vrijeme za rastanak
Naš govor će biti kratak:
Kažemo "zbogom"
Do sretnih novih susreta!

Cilj: upoznati djecu s univerzalnim ljudskim vrijednostima – humanizmom, patriotizmom, kolektivizmom i prijateljstvom; pomoći povećanju učinkovitosti, izdržljivosti i izdržljivosti djece, stvoriti uvjete za prirodno zadovoljenje potreba djece u kretanju, igri;
Odgajati pozitivne emocije, slobodnu i jednostavnu komunikaciju između odraslih i djece.
Oprema: 2 gimnastičke klupe, 2 velike stolice, 4 lopte, 2 užeta za skakanje, tuneli, mali obruči, 8 malih stolica, kuglane, 2 kante, 2 metle, nagrade.

Tijek praznika

Vodeći: Dragi prijatelji!

Današnja sportska fešta posvećena je slavnom danu – Danu branitelja domovine, pa je posebno lijepo vidjeti djedove i tate u dvorani. Evo ih pred nama - živahni, spremni, sabrani i nepobjedivi.

Iskrene čestitke našim hrabrim, suosjećajnim ljudima, uvijek spremnim pomoći.

A evo i majke! Uvijek su u formi. Stalni treninzi u ženskom triatlonu se osjećaju: štednjak, kupovina, pranje rublja. Danas će biti aktivni, brižni navijači.

I na kraju, naša djeca! Danas su sudionici zabavnih štafetnih utrka i pokazat će svoju spretnost, hrabrost i snalažljivost.

Mi navijači iskreno pozdravljamo i čestitamo svima koji danas startaju. Sretno našim ekipama i pobjede!

Vodeći: Prijatelji! Danas na našem prazniku, bez sumnje, čekaju vas iskustva, ali vas molim da ne problijedite od straha, da ne klonete duhom i izgledate vedrije. Spreman? Počnimo!

Timovi hodaju po dvorani i zauzimaju svoja mjesta.

Vodeći: Timovi će biti pozivani redom. Na kraju štafete ekipa dobiva riječ za moto. Kada štafete prođu sve timove, od riječi će biti moguće napraviti moto.

Dakle, pozvani su timovi pod brojevima 1 i 2. Team building u parovima: odrasli-dijete.

Štafete za ekipe

  1. SA LOPTICAMA. Tata u kretanju baca loptu, jednom pljesne rukama, hvata itd., na isti način se kreće do stolca i natrag. Dijete kotrlja loptu po podu. Loptice se dodaju sljedećem paru.
  2. "UMJETNIČKO KLIZANJE". Dijete je ispred odrasle osobe. Držeći se za ruke. Digli su lijevu nogu i skočili na desnu - na stolicu, promijenili nogu, natrag na lijevu. Štafetu su uz stisak ruke predali sljedećem paru.
  3. Odrasla osoba i dijete u paru drže se za ruke. Dijete trči po klupi. Odrasla osoba ga drži za ruku, zatim trče do stolice, oko njega i natrag uz klupu. Štafetu su uz stisak ruke predali sljedećem paru.

Timovi dobivaju riječi na tanjurima.

Vodeći: Pozivaju se ekipe pod brojevima 3 i 4.

Štafetne utrke za ekipe.

  1. Dijete puže po klupi. Tata preskače uže do stolca. Trebate trčati oko stolice, natrag na isti način. Dodajte uže sljedećem sudioniku.
  2. PONITE SE KROZ TUNEL. Dijete puzi u tunelu. Tata ga dočeka, stavi ga na ramena i vrati se. Štafetu predaju stiskom ruke.
  3. "ZABAVNI VLAK". Cijeli tim trči između čunjeva naprijed i nazad.

Timovi dobivaju riječi na tanjurima.

Vodeći. Jeste li igrali? Nisam umoran? Sve riječi gesla primljene. Pokaži im! A sada neka izađe jedan predstavnik iz ekipe. Sastavljaju moto od riječi na pločama: mi, nigdje, ne, prijatelji, unutra, klonuti duhom, nevolja, ne, otići.

Odabrali smo sve riječi

I naučili smo svoj moto.

Recimo to u zboru.

Svi izgovaraju moto: "Nigdje ne klonemo duhom, prijatelje u nevolji ne ostavljamo!"

Vodeći: A sada vam nudim nevjerojatne štafete u kojima će sudjelovati samo djeca. Prije svake štafete moji će pomoćnici pokazati njezino pravilno izvođenje. A onda si ti na redu.

Pozivaju se djeca s brojevima 1 i 2, 3 i 4.

1. štafeta. "BABA JAGA". U kojim se bajkama ona pojavljuje? ( odgovori). Dobro napravljeno. A sada ćemo pokušati prikazati Babu Yagu. Za ovo su nam potrebni kanta i krpa. Stavite kantu na nogu, a u ruke uzmete krpu i, odgurnuvši se krpom, skočite na jednoj nozi na stolicu, zatim promijenite nogu i natrag.